CZ344699A3 - Uzávěr spojených optických vláken - Google Patents

Uzávěr spojených optických vláken Download PDF

Info

Publication number
CZ344699A3
CZ344699A3 CZ19993446A CZ344699A CZ344699A3 CZ 344699 A3 CZ344699 A3 CZ 344699A3 CZ 19993446 A CZ19993446 A CZ 19993446A CZ 344699 A CZ344699 A CZ 344699A CZ 344699 A3 CZ344699 A3 CZ 344699A3
Authority
CZ
Czechia
Prior art keywords
optical fibers
housing
bonded
closure
closure assembly
Prior art date
Application number
CZ19993446A
Other languages
English (en)
Inventor
Roger Alaerts
Valere Buekers
Daniel Daems
Jean-Marie Etienne Nolf
Dirk Roosen
Marc Vanonckelen
Original Assignee
N. V. Raychem S. A.
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Application filed by N. V. Raychem S. A. filed Critical N. V. Raychem S. A.
Priority to CZ19993446A priority Critical patent/CZ344699A3/cs
Publication of CZ344699A3 publication Critical patent/CZ344699A3/cs

Links

Landscapes

  • Light Guides In General And Applications Therefor (AREA)

Abstract

Uzávěr spojených optických vláken slouží k uložení a uchování spojených optických vláken. Uzávěrje tvořen sestavou, která se skládá z krytu tvořeného dvěma dutými částmi (2,4), první dutou částí (2) krytu a druhou dutou částí . (4) krytu, kteréjsou spojeny.pomocí spojovací desky.(30).,, Spojovací deska (30)je posuvně spojena s první dutou částí (2) krytu a druhou dutou částí (4) krytu, aby se umožnilo spojení obou částí (2,4) krytu v oddělené poloze a nebo v uzavřené poloze. Spojovací deska (30)je opatřena dvěma ^oddělenými otáčecími prostředky (40) pro otáčení první duté části (2) krytu vzhledemk druhé duté části (4) krytu a to tehdy, kdyžjsou obě části (2,4) krytu ve vzájemně oddělené poloze.

Description

Oblast..- tes.hni.ky
Tento vynález se vztahuje k sestavě uzávěru jednoho anebo více spojených optických vláken.
Dosavadní stav techniky
Kabel s optickými vlákny se běžně skládá z množství optických vláken uzavřených ve vnějSím ochranném obalu obvykle s vnitřní ochrannou vrstvou mezi vlákny a vnějSím obalem, která má zabránit poSkození vláken při manipulaci s kabelem a jeho instalaci. Je-li zapotřebí spojit jedno anebo více optických vláken kabelu, je k dosažení přístupu k vláknům nezbytné odstranit vnějáí obal a ochrannou vrstvu proti mechanickému poSkození. Takto obnažená fe chránit nejen před vlivy přehnutím, kterým mohou být za následek zhoršeni spojených optických optická vlákna je nutné prostředí, ale také před vlákna zlomena anebo které mOže mít kvality přenostu signálu. Uzávěry vláken musí být proto uzpůsobeny tak, aby odpovídaly těmto potřebám.
Uzávěry spojených optických podobu dutého prostoru s jednou těchto schránkách schránkami. V vlákna, mohou vláken mají obvykle anebo více ochrannými jsou uložena spojená zde věak být také ukládána nepřeruSená
- 2 obnažená optická vlákna. Například v případě větveného spoje mohou být ve schránce spojených vláken uložena nejen spojená vlákna, ale také nespojená vlákna zbavená vnějěi vrstvy kabelu. V tomto druhém případě je z důvodů budoucích úprav šité obvyklé uzavřít ve schránce obnažená « vlákna o větSÍ délce, a to jak spojená tak i nepřeruSená.
Tato vlákna o nadměrné délce jsou ukládána do schránek ’ v podobě smyček jednoho anebo více svazků.
iř r, ? V americkém patentu US 4805979 (Minnesota Mining and >.
Manufacturing Corp) je popsán běžný uzávěr svazku spojených optických vláken. Skládá se ze dvou vydutých části, které zapadají po obvodu do sebe a jsou spojeny Šrouby. Ve spodní části uzávěru je UBazena jedna anebo více schránek pro spojená vlákna s podélnými vodícími drážkami a úchytkami vláken v přinejmenším části okraje schránky. Podle tohoto patentu jsou vlákna v případě větveného spoje spojena a uložena do vodicích drážek schránky. Nespojená vlákna jsou spolu se spojenými vlákny o nadbytečné délce smetána do smyček a uložena pod úchytky po obvodu schránky.
V dokumentu EP-A-0159857 (Raychem) je popsán uzávěr spojených optických vláken, který se skládá ze spodní části, kterou jsou kabely vedeny, a z vydutého krytu, který se usazuje na spodní část. V uzávěru je množství 5 schránek s určitou vůli pohybu k zachycení spojených optických vláken. Tento uzávěr je dostatečně funkční , k uzavřeni velkého počtu spojených vláken, je vsak poněkud
I rozměrný.
b-
4
- 3 Podstata vynálezu
Zjistili jsme, že je možné zhotovit velmi pevný a funčnl uzávěr svazků spojených vláken použitím částí vlka krytu jako schránky k uloženi spojených vláken. To znamená, že součásti jedné anebo vlče vnéjSlch části vlka může být schránka k uloženi spojených vláken.
Tento vynález tedy přináSl sestavu uzávěru k uložení spojených optických vláken jednoho anebo vlče kabelů. Sestava uzávěru se skládá ze dvou po obvodu do sebe zapadajících dutých částí, do nichž lze pevné zachytit kabel (kabely) s optickými vlákny, přičemž jedna anebo obé z téchto části obsahuje úchytky k zachyceni spojených optických vláken.
Podle tohoto vynálezu nejsou jedna anebo obé části krytu uzpůsobeny pouze pro funkci krytu, ale zároveň i pro funkci schránek pro spojená optická vlákně. Protože kryt slouží obéma funkcím současné, je i jeho cena nižSl. Výsledný uzávěr tvoři navíc kompaktní celek.
Terminem volná optická vlákna v této souvislosti chápeme nadměrnou optických vláken, v uzávěru, manipulace přednostně to délku spojených a/nebo nespojených které jsou obvykle takto uložena z důvodu dokončené anebo budoucí optická vlákna jsou trubičkách, které jsou (odtud pochází výraz a
s vlákny. Volná vedena v izolačních troubí čky občas nazývány volné volná vlákna).
V jednom provedeni tohoto vynálezu je pouze jedna z obou polovin krytu uzpůsobena k funkcí Bchránky k uloženi optických vláken. V tomto provedeni slouží druhá .polovina krytu jako schránka k uloženi nadměrné délky
• · volných optických vláken, tzn. jako ukládaci schránka opatřená prostředky k uloženi volných vláken, například v podobě úchytek.
V jiném provedení jsou k funkci schránky k uložení optických vláken uzpůsobeny obě poloviny krytu. V tomto případě jsou obě Části krytu opatřeny prostředky k uložení spojených vláken, kryt je navíc přednostně vybaven schránkou navíc k uloženi nadměrných délek volných optických vláken. V této schránce jsou obsaženy prostředky k uloženi volných vláken.
Kromě toho, že první a/nebo druhá polovina krytu je opatřena prostředky k uloženi vláken (tzn. má funkci schránky k uložení vláken), může být jedna a/nebo obě Části krytu vybavena prostředky k uloženi volných vláken (tzn. má funkci schránky k uloženi volných optických vláken). Podobně v Části krytu, která slouží oběma těmto funkcím, mohou být uloženy nadměrné délky spojených vláken, přiCemŽ vlákna volná mohou být uložena buď v druhé Části krytu anebo ve zviáětni schránce.
Obě poloviny krytu jsou duté a zapadají profily svých okrajů do sebe tak, že kabely s optickými vlákny jsou jimi pevně zachyceny. Obě poloviny krytu mají přednostně podobný tvar. V přednostním provedení jsou obě poloviny krytu protáhlé b vpodstatě plochým hlavním povrchem, z jehož okrajů jsou vyvedeny boCni stěny. V přednostních provedeních je jedna (anebo obě) polovina krytu zúžena, a to na jednom anebo obou koncích krytu. Tato úprava napomáhá pevnému uchycení kabelů.
Prostředky k uloženi Bpojených vláken v jedné (anebo obou) Části krytu (tzn. přleluSná Část krytu má funkci schránky k uložení spojených vláken) mohou mít jakoukoli vhodnou podobu. Odbornici jBou zajisté dobře obeznámeni s nabízejícími se možnostmi. V jednom provedení tohoto vynálezu jsou Části kn/tu vybaveny dvěma vztyčenými lemy, které jsou vpodstatě souběžné přinejmenším Částí své délky. Mezi témito lemy mftže být pružná hmota, například pěna, do níž se vkládají spojená optická vlákna, a to tak, aby byla touto pěnou bezpečné zachycena. Pružná hmota je obvykle vkládána mezi lemy stočena do podoby kanálku. Vzdálenost mezi lemy i tlouSťka pěnové vrstvy (anebo jiné pružné hmoty) je volena podle síly spojených vláken, protože pružnou hmotu je při ukládání spojených vláken nutno poněkud zmáCknout. Takto je ukládáni spojených optických vláken usnadněno, zároveň jsou pevně zachyceny na místě po celou dobu své životnosti. Souběžné vztyCené lemy mohou být z důvodů optimálního zajištěni spojených vláken rovné anebo zakřivené. Jeden z dvojice souběžných vztyCených lemů může být Částečně tvořen stěnou přisluSné Části krytu. Každá část krytu, která je určena k funkci schránky k uloženi spojených optických vláken, může být vybavena jednou anebo více dvojicemi souběžných vztyCených lemů.
Tam, kde je jedna (anebo obě) Část krytu určena k funkci schránky k uloženi optických vláken, je kryt vybavewn úchytkami anebo výstupky k uložení volných optických vláken. Tyto úchytky anebo výstupky mají funkci prostředků k uložení volných optických vláken a jsou přednostně uzpůsobeny k zachycení volných optických vláken smotaných do podoby smyček. Tim je minimalizována pravděpodobnost poSkožení vláken anebo narušení kvality signálu v důsledku nadměrného přehnutí vláken.
Obě poloviny krytu lze k sobě připevnit jakýmkoli vhodným způsobem. Z důvodu manipulace s optickými vlákny jsou obě poloviny krytu k sobě připojeny otáčivě, například pomoci pantů. V případě přednostního provedení v podobě vpodstatě protáhlých Části krytu jsou obě poloviny otáčivě spojeny přednostně podél podélných okrajů. Termínem otáčivé spojeni rozumíme to. Se obě poloviny krytu drží pohromadě a je s nimi tudíž zacházeno jako s jedním celkem, lze je ale úplně rozevřít (například tak. Se obě poloviny krytu leSi v jedné rovině), coS umožňuje snadný přístup k prostoru schránek.
Tam, kde je kromě obou polovin krytu přítomna jeStě samostatná schránka, je i tato samostatná schránka přednostně otáčivě spojena (např. panty) k oběma polovinám krytu. Toto otáčivé spojení umožňuje přednostně to. Se obě poloviny krytu jsou rozevřeny do vpodstatě jedné roviny, z niS směrem vzhůru (anebo dolů) vystupuje samostatná schránka, a to přednostně vpodstatě kolmo k rozevřeným polovinám krytu. To při manipulaci s optickými vlákny usnadňuje přÍBtup k vnitřním částem obou polovin krytu i k samostatné Bchránce. K tomuto systému otáčivého spojení přednostně patři ovací deska, na níS je upevněna samostatná schránka. Spojovací desku lze přednostně jak otáčet tak i posouvat. Otáčeni spojovací desky umožňuje otáčeni schránky vzhledem k oběma polovinám krytu a posouváním desky je posouvána schránka v příčném směru k oběma polovinám krytu, a to přinejmenším po otočeni schránky do polohy vpodstatě paralelní s přÍBluSnou polovinou krytu. Mechanismus posouváni umožňuje vzájemné přiblíženi obou polovin krytu při jeho uzavíráni. Možnosti otáčeni a posouvání je dána podoba krytu spojených optických vláken, který tvoři kompaktní celek umožňující snadnou manipulaci a snadný přistup ke schránkám.
Protáhlé poloviny krytu jsou přednostně otáčivě (např. panty) spojeny podél jednoho okraje krytu. Druhý okraj krytu může být spojen jakýmkoli vhodným způsobem.
Obě poloviny krytu mohou být například vybaveny výstupky b navzájem se doplňujícími proíily, které se do sebe pevně zaklesnou. ZpůBob uzavření krytu má. být přednostně takový, aby umožňoval snadné znovuotevření pro pozdějSl manipulaci s optickými vlákny.
Sestava uzávěru podle tohoto vynálezu má mít takový tvar, aby v něm mohla být uzavřena spojená vlákna jakéhokoli typu, například vnitřní spoj typu in-line anebo větvený spoj. V přednostních provedeních jsou kabely vedeny jedním anebo oběma konci krytu.
Kromě vzájemného spojeni obou polovin krytu je také zapotřebí bezpečně obě poloviny utěsnit. Odbornici jsou zajisté dobře obeznámeni s nabízejícími se možnostmi. V přednostním provedeni podle tohoto vynálezu mají vzájemně si odpovídajíc! prolily okrajů obou polovin krytu podobu výstupku a žlábku, přičemž žlábek je vybaven pruhem těsnicí hmoty. Tou může být například guma, želatina, polymerová pěna anebo jejich kombinace. Těsnicí hmota je také kolem kabelů v prostoru vstupu a výstupu kabelů do uzávěru, také v podobě gumy, želatiny, polymerové pěny atd. Připadnou želatinou je přednostně tennoplastická želatina a přednostní polymerovou pěnou je pěna ze šili koňového kaučuku.
Ačkoli jsou obě poloviny krytu navzájem spojeny přednostním způsobem (například otáčivě) umožňujícím snadnou manipulaci, je toto spojeni zároveň přednostně odpojitelné. Takto je možné používat zaměnitelné části krytu, které lze volit podle požadované funkce. Lze použít části krytu uzpůsobené do podoby klasické schránky pro vnitřní spojeni vláken metodou in-line, dále schránky s volnými optickými vlákny atd.
Druhým aspektem tohoto vynálezu je tedy souprava dílů nabízející tři anebo vlče části krytu, z nichž každé dva díly lze sestavit do podoby uzávěru spojených optických
- 8 vláken. Části krytu mají okraje s odpovídajícími si profily k vzájemnému těsnému spojení a jsou uzpůsobeny pro plněni různých funkci. Přinejmenším jeden z dílů soupravy je určen k funkci schránky spojených optických vláken.
Třetím aspektem tohoto vynálezu je postup je uzavření spojených optických vláken jednoho anebo více kabelů s těmito vlákny v uzávěru podle prvního aspektu tohoto vynálezu. Tento poetup zahrnuje:
(i) spojení optických vláken a jejich zachycení v prostředku k uložení spojených optických vláken v jedné anebo obou polovinách krytu, (ii) vzájemné tésné spojeni obou dílů krytu pomocí okrajů se vzájemné se doplňujícími prolily.
Sestava uzávěru podle tohoto vynálezu má podobu snadné manipulovatelného kompaktního celku. Nicméně může pojmout aZ do Ξ4 spojených optických vláken a více.
StruČnV přehled obrázků na výkresech
Výkresy 1, Ξ a 3 znázorňují tři různá provedeni sestavy uzávěru podle tohoto vynálezu, vSechny tři sestavy uzávěru jsou znázorněny v otevřené podobě.
Výkres 4 znázorňuje průřez podél čáry IV - IV prostředkem k uloZení spojeného optického vlákna všech uzávěrl z výkresů 1 - 3.
Výkres 5 znázorňuje uzavřenou podobu všech sestav uzávěru z výkresů 1 3.
Výkresy 6a a 6b znázorňují schematicky sestavení hlavních součástí sestavy uzávěru z výkresu 2.
Výkresy 7a, 7b a 7c znázorňují schematicky sestavený uzávěr z výkresu 6 v uzavřené, částečně otevřené a plně otevřené poloze.
Výkresy 8a a 8b znázorňují schematicky celkový pohled na několik hlavních součástí sestavy uzávěru z výkresu 2 a montáž těchto součástí.
Výkresy 9a, 9b a 9c znázorňují schematicky celkový pohled na složenou sestavu uzávěru v uzavřené, částečně otevřené a plně otevřené poloze.
Pňíkladv provedeni vynálezu
Na výkresu 1 je znázorněno první provedení sestavy uzávěru podle tohoto vynálezu, který se skládá ze dvou polovin krytu 2 a 4. Obě části krytu 2 a 4 jsou po obvodu vybaveny okraji 6 s odpovídajícími profily, pomocí nichž lze obě části těsně uzavřít. Postup uzavření obou částí krytu je popsán níže. Obě části krytu 2 a 4 jsou vpodstatě protáhlé s vpodBtatě plochým hlavním povrchem íneznázorněn) , z něhož jsou ν'/vedeny boční stěny 8 s do sebe zapadajícími okraji
Část krytu 2 je v podélném směru vybavena dvojici paralelních vztyčených lemfi 10. V kanálku mezi oběma lemy je uložena pružná pěna 12. Spojená optická vlákna 14 jsou umístěna v prostoru mezi oběma lemy 10 a 10 i/ kde je pevně drží vložka pružné pěny 12. Lemy 10 a 10 spolu s pružnou pěnou 12 mají tedy funkci prostředku k uložení svazku
Bpojených optických vláken v Části krytu 2- Zachyceni spojených vláken pomocí pružné pěny 12 a lemů 10 a 10 je popsáno podrobněji v komentáři k výkresu 4. V provedení na výkresu 1 je jeden ze vztyčených lemfl 10 tvořen Části boCní stěny S.
Část krytu 2 je také vybavena jazýCky anebo úchytkami 16 a 18 k zachycení nadměrných délek svazků vláken 20 vedených do místa spoje.
Část krytu naopak vybavena 22. které mají optických vláken nadměrných délek pozdě j š í úpravy.
prostředkem k uložení spojených vláken není. Namísto toho je vybavena úchytkami uloženi volných funkci prostředku k Na úchytkách 22 jsou navinuty smyCky optických vláken pro případné další V Části krytu 4 mohou být uloženy nadměrné délky spojených vláken a/nebo také nadměrné délky volných optických vláken.
Na výkresu i je znázorněno vnitřní spojeni optických kabelů. Oběma konci krytů jsou vedeny dva kabely s optickými vlákny. Část krytu 4 je vybavena těsnicí hmotou 26. například v podobě želatiny anebo gumy, která těsně přilne ke kabelům 24 po jejich obvodu. Kryt je navíc vybaven těsnícími páskami 28. které se pevně obtoCí kolem kabelů a tím je pevně drží v příslušné Části krytu. Těsnící pásky 28 také slouží k udržení těsnící hmoty 26 na svém místě fcož je obzvláště uŽiteCné, je-li touto těsnicí hmotou želatina).
V prostoru uzávěru je možné sejmout vnější obal optického vlákna o urCité délce. Nadměrná délka optického vlákna je v podobě smyCek uložena v prostoru uložení optických vláken v Části krytu 4- Vlákna určená ke spojení jsou vyvedena do Části krytu 2, kde jsou spojena výše popsaným způsobem. Po dokončení spojování vláken usadíme
Obě PársLi Kr-yl.n 3 -i 4 ίΛΓ>ιj ' íi i: txíJ >ov f cti j i t: i ni i j»t til i ly k aobě a zavřeme tak uzávěr. Zavřený uzávěr je znázorněn na výkresu *5.
Obě části krytu 2 a 4 jsou otáčivě spojeny, takže uzávěr lze rozevřít a k umožněni snadného přístupu.
Provedení z výkresu 1 spojených optických vláken, kde funkci schránky spojených 4 má funkci skladovací tedy představuje uzávěr svazku jedna polovina krytu 2 má vláken a druhá polovina krytu schránky nespojených vláken.
Schránky jsou umístěny přímo v rovině přívodu kabelů, čímž lze zabránit nadměrnému přehnutí. vláken anebo kabelu. Uzávěr svou vnějSl úpravou představuje kompaktní celek umožňující snadnou manipulací.
Na výkresu 2 je znázorněno jiné provedení uzávěru spojených vláken podle tohoto vynálezu. Podobné součásti obou provedení jsou označeny podobnými vztahovými značkami. Obě poloviny 2 a 4 krytu tohoto provedení jsou vybaveny prostředky k uloženi spojených vláken 10 a 12 (nejsou vidět na části krytu 4) a samostatnou schránkou 32 k uloženi nadbytečné délky volného optického vlákna. Stejně jako na výkresu 1 i zde Jbou kabely 54 přiváděny do uzávěru v rovině samostatné schránky 32 (va provedení na výkresu 1 to byla část krytu 4) . Obě poloviny krytu 2 a 4 a samostatná schránka 32 jsou spojeny v bodech 3Q, a to tak, že je umožněno úplné rozevřeni částí krytu 2 a 4, přičemž samostatná schránka 32 vystupuje z rozevřených části 2 a 4 krytu v pravém úhlu. Tento způsob spojeni je popsán podrobněji níže. Provedení na výkresu 2 stejně jako na výkresu 1 představuje přímé spojeni optických vláken v uzávěru, do něhož jsou dva kabely přivedeny a dva kabely vyvedeny.
999 99 ··
- 12 Na výkresu 3 je znázorněno dalSí provedení uzávěru spojených vláken podle tohoto vynálezu. Opět jsou použity obdobné vztahové značky pro obdobné části krytů z výkresů 1 a 2. Uzávěr z výkreBU 3 se týká větveného spoje, který spojuje vlákna z hlavního kabelu 34 s vlákny dvou kabelů sekundárních 36. Část krytu 2 má opět funkci schránky spojených vláken. Kabely jsou přiváděny do uzávěru v rovině části kiytu 4. V tomto provedení prochází hlavní kabel rovně uzávěrem (s oddělenými vlákny určenými ke spojeni s vlákny sekundárních kabelů) a v části krytu 4 nejsou uloženy smyčky nadměrného vlákna.
Na výkresu 4 je znázorněn průřez úchytkou podél čáry IV — IV z předchozích výkresů. Mezi vztyčenými lemy 10 a 10 je vsunuta do žlábku vytvarovaná vrstva pěny X2 s vloženým spojeným vláknem 14.
Na výkresu 5 je znázorněn zavřený uzávěr z výkresů 1 - 3. Obě poloviny krytu 2 a 4 jsou vzájemně těBně spojeny. Kryt svou vnějěí úpravou představuje kompaktní celek, třebaže kryty z výkresů 1—3 mohou pojmout až 24 spojených vláken a více.
Výkresy Ga a 6b znázorňují sestavení dílů uzávěru z výkresu 2, tzn. sestavení dvou polovin krytu 2 a 4 a samostatné schránky 32- Samostatná schránka 32 je UBazena na spojovací desku 30 se dvěma otáčivými body 40. Spojovací deska 30 je na obou koncích 'rybavena pružným výstupkem 42. který lze vtlačit a vzepřít o čáBt 44 obou polovin krytu 2 a 4. Stlačením výstupku 42 lze vyjmout spojovací desku 30 z pevné polohy. Tímto způsobem je schránka 32 uvolnitělně spojená s oběma polovinami krytu 2 a 4. Sestavený uzávěr je znázorněn na výkresu 6b. Oběma polovinami 2 a 4 krytu lze vzhledem ke Bchránce 32 otáčet kolem bodů 30 a lze je také vzhledem ke schránce 32 posunovat příčně (tzn. ve směru nahoru a dolu v rovině
stránky s výkresem). Obě poloviny krytu jsou na výkresu 6b znázorněny v maximálně vzdálené poloze od schránky 32, přičemž výstupky 42 na spojovací desce 30 se opírají o části 44 obou polovin 2 a 4 krytu.
Na výkresech 6a a 6b jsou také znázorněny do sebe zapadající profily okrajů obou polovin 2 a 4 krytu, kdy vystupující profil 46 zapadá do profilu ve tvaru žlábku 48. V profilu ve tvaru žlábku 48 je také znázorněna těsnící vložka 50 například z gumy (pěna ze silikonového kaučuku), želatiny anebo v kombinaci obojího.
otevřené poloze, výkresu 7a do
Výkresy 7a, 7b a 7c znázorňují části sestavy z výkresů 6a a 6b v uzavřené, částečně otevřené a plně Abychom se dostali z uzavřené polohy na plně otevřené polohy na výkresu 7c, je zapotřebí nejdříve vzhledem k schránce 32 vysunout obě poloviny Z a 4 krytu příčně až do mezní polohy výstupku 42 na spojovací desce 30 vzhledem k části 44 poloviny 2 anebo 4 krytu. Tímto příčným pohybem se uvolni otáčivé body 40, kolem nichž lze vyklonit poloviny 2 a 4 krytu do polohy na výkresu 7c. To je plně otevřená poloha, v niž jsou obě poloviny 2 a 4 krytu v jedné rovině, z niž v pravém úhlu vystupuje schránka 32. Tím je umožněn snadný přistup ke všem částem krytu.
Zpftsob spojeni polovin 2 a 4 krytu a schránky 32 je výhodný z toho důvodu, Že podle potřeby umožňuje různé způsoby sestaveni jednotlivých dílů, například pro přímé spojení vláken, pro větvené spoje, k uložení vláken atd.
Výkresy 8a a 8b znázorňuji detaily sestaveni dílů uzávěru z výkresu 2, které jsou schematicky znázorněny již na výkresech 6a a 6b. Jednotlivým součástem odpovídají shodné referenční značky.
• 9 ·
- 14 Výkresy 9a, 9b a 9c odpovídají výkresům a znázorňují sestavené části z výkresu 8 částečná otevřené a plná otevřené poloze součástem odpovídají shodné referenční značky
7a, 7b a 7c v uzavřené, J edno11ivým
W e -1Ί
9 9 9

Claims (10)

  1. PATENTOVÉ NÁROKY
    9 99 9 1
    1. Uzávěr spojených optických vláken k uložení spojených optických vláken jednoho anebo více kabelCt s optickými vlákny, sestava uzávěru se skládá ze dvou dutých polovin krytu s okraji se vzájemně se doplňujícími prolily, které lze tésné přiložit kolem kabelu (kabelCt) s optickými vlákny, tento uzávěr se vyznačuje tlm, že jedna anebo obé Části krytu jsou vybaveny prostředky k uloženi spojených optických vláken k zajiSténl téchto spojených optických vláken.
    Ξ. Sestava uzávěru podle nároku 1, která se vyznaCuje tlm, že pouze jedna z Částí krytu je vybavena prostředkem k uloženi spojených optických vláken, zbývajíc! Část krytu je vybavena prostředkem k uloženi nadměrných délek volných optických vláken.
  2. 3. Sestava uzávéru podle nároku 1, která se vyznaCuje tlm, že obé části krytu jsou vybaveny prostředkem k uloženi spojených optických vláken.
    í
  3. 4. Sestava uzávéru podle kteréhokoli z. předchozích ? nárokft, která se vyznačuje tím, že k její souCástl je samostatná schránka k uložení nadměrných délek volných optických vláken, která je vybavena prostředkem k uloženi volných optických vláken.
  4. 5. Sestava uzávéru podle kteréhokoli z předchozích nároků, která se vyznaCuje tlm, že jedna anebo obé Části krytu, které jsou vybavené • · · · • ♦ · · • · · · • · · · · · ··
    - 16 prostředkem k uložení spojených optických vláken, jsou také vybaveny prostředkem k uložení volných optických vláken.
    5. Sestava uzávěru podle nároku 4, která se vyznačuje tím, že schránka (32) je vybavena prostředkem k uložení volných optických vláken.
  5. 6. Sestava uzávěru podle kteréhokoli z předchozích nároků, která se vyznačuje tím, že prostředek k uložení spojených optických vláken má podobu dvou vpodstatě soubéžných vztyčených lemů, mezi kterými je uložena přednostně pružná hmota, do niž jsou umísténá spojená optická vlákna.
  6. 7. Sestava uzávěru podle kteréhokoli z předchozích nároků, která b e vyznačuje tím, že části krytu jsou vzájemné otáčivé spojeny.
    ,ΐς...
  7. 8. Sestava uzávěru podle nároku 4 anebo kteréhokoli nároku odvozeného, která se vyznačuje tím, Že samostatná schránka je upevněna na spojovací desku, která je vybavena otáčecími a posuvnými prostředky k umožnění otáčení a posouváni schránky příčné vzhledem k oběma Částem kr/tu.
  8. 9. Souprava dílů obsahující tři anebo více části krytu, z nichž kterékoli dvé části lze použít k sestavení uzávěru spojených optických vláken, přičemž každá část krytu je vybavena profilem doplňujícím se b profilem případné druhé části krytu, jednotlivé části krytu jsou uzpůsobeny k různým funkcím uzávěru.
    ·<>
    -17 se vyznačuje x. i m , přinejmenším jedna ze věech části v Boupravě, je vybavena prostředkem k optických vláken.
    11. Postup uzavřeni spojených jednoho anebo více kabelů s optickými
  9. 10. Souprava dílů podle nároku 9, která ; e krytu, obsažených uloženi spojených optických vláken vlákny b použitím sestavy uzávěru podle kteréhokoli z nároků 1 - 8, tento postup zahrnuje:
    (i) spojeni optických vláken a jejich zachyceni v prostředku k uložení spojených optických vláken v jedné anebo obou polovinách krytu, (ii) vzájemné těsné spojení obou dílů krytu pomoci okrajů se vzájemně se doplňujícími profily.
    1Ξ. Postup podle nároku 11 s použitím sestavy uzávěru podle nároku 5 anebo kteréhokoli nároku odvozeného, který se vyznačuje tim, že jedna anebo vSechny části krytu jsou vybaveny jak prostředkem k uloženi spojených optických vláken, tak i prostředkem k uloženi volných optických vláken, součásti postupu je uloženi nadměrných délek spojených optických vláken do prostředku k uložení volných optických vláken v téže části krytu, v níž jsou uložena příslušná spojená optická vlákna.
  10. 13. Postup podle nároků 11 anebo 1Ξ, který se vyznačuje t ím, že pouze některá z optických vláken kabelu jsou spojena s použitím sestavy uzávěru podle nároku 4 anebo kteréhokoli nároku odvozeného, tato sestava uzávěru je vybavena samostatnou schránkou, součástí postupu je uložení nadměrných délek nespojených optických vláken v této samostatné schránce.
CZ19993446A 1998-04-15 1998-04-15 Uzávěr spojených optických vláken CZ344699A3 (cs)

Priority Applications (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
CZ19993446A CZ344699A3 (cs) 1998-04-15 1998-04-15 Uzávěr spojených optických vláken

Applications Claiming Priority (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
CZ19993446A CZ344699A3 (cs) 1998-04-15 1998-04-15 Uzávěr spojených optických vláken

Publications (1)

Publication Number Publication Date
CZ344699A3 true CZ344699A3 (cs) 2000-06-14

Family

ID=5466755

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
CZ19993446A CZ344699A3 (cs) 1998-04-15 1998-04-15 Uzávěr spojených optických vláken

Country Status (1)

Country Link
CZ (1) CZ344699A3 (cs)

Similar Documents

Publication Publication Date Title
EP1711989B1 (en) Re-enterable splice enclosure
EP0744640B1 (fr) Boîtier de raccordement de fibre optique
EP0538164B1 (fr) Tête de câbles modulaire à fibres optiques de grande capacité
US5363466A (en) Assembly of hinged flat modules
EP1506444B1 (en) Envelope for optical fibres
US5835657A (en) Fiber optic splice tray
US5754723A (en) Multi-filament splice enclosures
CN108027485A (zh) 具有模块化形式的终端壳体和与终端壳体对接的模块
FR2836561A1 (fr) Cassette pour le lovage et le maintien d&#39;epissures entre conducteurs et organiseur d&#39;une pluralite desdites cassettes
EP1026530A1 (fr) Organiseur de fibres optiques
FR2538918A1 (fr) Boite de raccordement et de brassage pour fibres optiques
JP2000515677A (ja) ケーブル・スプライス・クロージャ
EP0226805A1 (fr) Chassis de tête de cables optiques
KR20010020119A (ko) 광섬유 접합물 덮개
EP2156229B1 (fr) Boitier de raccordement pour fibres optiques muni de moyens d&#39;etancheite
CZ344699A3 (cs) Uzávěr spojených optických vláken
US5613029A (en) Fiber optic splice tray hinge adapter
EP0637767A2 (en) An enclosure for multifilament cables
JP4217352B2 (ja) 光ケーブル接続用クロージャ
JP4231162B2 (ja) 心線接続収納ケース
JP2001042135A (ja) 光ケーブル接続用クロージャ
GB2296393A (en) Cable splice closure box and cable clamp
JP4044681B2 (ja) 心線接続余長収納ケース
FR2670586A1 (fr) Boite de raccordement pour cables a fibres optiques.
AU639140B2 (en) A device for positioning an optical fibre splice in a support

Legal Events

Date Code Title Description
PD00 Pending as of 2000-06-30 in czech republic