CZ301879B6 - Servoventil s momentovým motorem - Google Patents

Servoventil s momentovým motorem Download PDF

Info

Publication number
CZ301879B6
CZ301879B6 CZ20040402A CZ2004402A CZ301879B6 CZ 301879 B6 CZ301879 B6 CZ 301879B6 CZ 20040402 A CZ20040402 A CZ 20040402A CZ 2004402 A CZ2004402 A CZ 2004402A CZ 301879 B6 CZ301879 B6 CZ 301879B6
Authority
CZ
Czechia
Prior art keywords
arm
servo valve
torque motor
armature
pole pieces
Prior art date
Application number
CZ20040402A
Other languages
English (en)
Other versions
CZ2004402A3 (cs
Inventor
Ryneš@Vladimír
Hrachovský@Tomáš
Original Assignee
Jihostroj A. S.
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Application filed by Jihostroj A. S. filed Critical Jihostroj A. S.
Priority to CZ20040402A priority Critical patent/CZ301879B6/cs
Priority to US11/084,754 priority patent/US7234482B2/en
Publication of CZ2004402A3 publication Critical patent/CZ2004402A3/cs
Publication of CZ301879B6 publication Critical patent/CZ301879B6/cs

Links

Classifications

    • GPHYSICS
    • G05CONTROLLING; REGULATING
    • G05DSYSTEMS FOR CONTROLLING OR REGULATING NON-ELECTRIC VARIABLES
    • G05D7/00Control of flow
    • G05D7/06Control of flow characterised by the use of electric means
    • G05D7/0617Control of flow characterised by the use of electric means specially adapted for fluid materials
    • G05D7/0629Control of flow characterised by the use of electric means specially adapted for fluid materials characterised by the type of regulator means
    • G05D7/0635Control of flow characterised by the use of electric means specially adapted for fluid materials characterised by the type of regulator means by action on throttling means
    • YGENERAL TAGGING OF NEW TECHNOLOGICAL DEVELOPMENTS; GENERAL TAGGING OF CROSS-SECTIONAL TECHNOLOGIES SPANNING OVER SEVERAL SECTIONS OF THE IPC; TECHNICAL SUBJECTS COVERED BY FORMER USPC CROSS-REFERENCE ART COLLECTIONS [XRACs] AND DIGESTS
    • Y10TECHNICAL SUBJECTS COVERED BY FORMER USPC
    • Y10TTECHNICAL SUBJECTS COVERED BY FORMER US CLASSIFICATION
    • Y10T137/00Fluid handling
    • Y10T137/2278Pressure modulating relays or followers

Landscapes

  • Physics & Mathematics (AREA)
  • General Physics & Mathematics (AREA)
  • Engineering & Computer Science (AREA)
  • Automation & Control Theory (AREA)
  • Reciprocating, Oscillating Or Vibrating Motors (AREA)
  • Servomotors (AREA)

Abstract

Servoventil s momentovým motorem sestává z válcového telesa (3), ve kterém je usporádána kotva (1) na jednom konci ramene (16) a nuž (18) k uzavrení trysky (19) pracovní kapaliny (2) na druhém konci ramene (16). Rameno (16) je otocné kolem otocného bodu pružného závesu (15), jehož otvor (21) má prumer odpovídající maximální výchylce ramene (16). Kolem kotvy (1) jsou uloženy proti sobe dva magnetické pólové nástavce (5) a dva elektrické pólové nástavce (4), které jsou opatreny tesnicími kroužky (6), takže pracovní kapalina (2), zaplnující vnitrní prostor telesa (3), rameno (16) a kotvu (1), neprosakuje ven z tohoto vnitrního prostoru. Cívky (7) jsou uloženy vne telesa (3). Pólové nástavce (4, 5) jsou výhodne opatreny závitovou cástí (12), zapadající bud do vnejšího kroužku (10), nebo do telesa (3). Magnetické pólové nástavce (5) jsou opatreny nemagnetickým ochranným pláštem (9). Rešení servoventilu minimalizuje proudení pracovní kapaliny (2) v prostoru elektromagnetického obvodu, oddeluje tento obvod od pracovní kapaliny (2) a umožnuje snadné serizování charakteristik momentového motoru. Servoventil je vhodný pro vysoké tlaky rádu MPa.

Description

Servoventil s momentovým motorem
Oblast techniky
Vynález se týká servoventilu s momentovým motorem s mechanickým seřizováním charakteristik, zejména pro vysoké tlaky. Momentový motor sestává z kotvy čtvercového nebo obdélníkového průřezu, kterou obklopují čtyři pólové nástavce, z toho dva pólové nástavce s permanentními magnety s vysokou hustotou energie, uložené proti sobě, a dva elektrické pólové nástavce s budicími cívkami, uložené opět proti sobě, ale pootočeny o 90° vůči magnetickým pólovým nástavcům. Všechny pólové nástavce jsou uloženy na straně odvrácené od kotvy v závitu vnějšího kroužku, který tak uzavírá magnetické pole.
Dosavadní stav techniky
Stávající konstrukce momentových motorů servoventilu musí řešit dvě základní otázky, a to oddělení pracovní kapaliny od elektromagnetického obvodu servoventilu, a dále seřízení elektromagnetického obvodu momentového motoru.
Oddělení prostoru s kapalinou od elektromagnetického obvodu servoventilu se nejčastěji provádí pomocí utěsnění, které je integrováno do závěsu kotvy momentového motoru. Toto utěsnění bývá provedeno tak, že závěs tvoří tenkostčnná pružná trubka, která svou stěnou odděluje prostor pracovního média a elektromagnetické části momentového motoru, nebo závěs tvoří tenká pružná planžeta, přičemž do osy otáčení kotvy je instalováno statické těsnění (O-kroužek), kterým prochází kotva. Tato řešení však nejsou vhodná pro vysoké tlaky řádu MPa.
Pro vysoké tlaky je potom nutno použít řešení, kdy je magnetický obvod zatopen rovněž pracovním médiem. Zde je ovšem nutno použít speciálně impregnované cívky a těsnit vodiče při průchodu stěnou výrobku.
Ze zveřejněné přihlášky vynálezu JP9310 777 je známý servoventil, kde pohybové členy jsou obklopeny pracovní kapalinou, která zaplňuje vnitřní prostor válcového tělesa, a permanentní magnety jsou uspořádány vně i uvnitř vnitřního prostoru válcového tělesa. Jsou odděleny přepážkou z vhodného materiálu. Při posuvném axiálním pohybu vnějšího magnetu (ve vzduchu) se současně pohybuje i vnitřní magnet (v kapalině), a pohyb se dále přenáší na hydraulickou část. Nevýhoda tohoto řešení spočívá v tom, že přenos pohybu není přesný a v důsledku tření a hydraulického odporu vykazuje vnitřní magnet vždy určitou časovou a délkovou prodlevu oproti vnějšímu magnetu.
Z další zveřejněné přihlášky vynálezu CN 2180845 je známo obdobné řešení s vnějším a vnitřním permanentním magnetem, přičemž přenášený pohyb není v tomto případě posuvný, ale rotační. Na kotvě je v její spodní části závit s maticí, který transformuje rotační pohyb na pohyb posuvný. Nevýhody tohoto řešení jsou obdobné jako u předchozího řešení.
Seřizování momentových motorů se provádí za účelem dosažení požadované charakteristiky zdvihu kotvy v závislosti na řídicím signálu, nej častěji elektrickém proudu. Z výrobních důvodů je nutno každý výrobek do seřizovat na požadované charakteristiky, které musí být poměrně přesné. Stávající konstrukce používají ke změně elektromagnetické síly nej častěji změnu namagnetování permanentních magnetů v elektrickém obvodu. Toto řešení vyžaduje použití magnetů, které je možno magnetovat, resp. demagnetovat. Tyto magnety jsou však vždy větší a těžší než magnety ze vzácných zemin, které jsou namagnetovány již z výroby, a mají vysokou hustotu energie na jednotkový objem. Dále je nutno v některých případech rovněž upravovat průběh charakteristiky momentového motoru, Čehož je možné dosáhnout pouze změnou vzdáleností
-1 CZ 301879 B6 mezi kotvou a pólovými nástavci, což však znamená u stávajících konstrukcí demontáž momentového motoru, vkládání podložek nebo ubrušování pólových nástavců.
Z výše uvedených důvodů je proto žádoucí zajistit konstrukci momentového motoru tak, aby bylo možno pracovat s tlaky pracovního média až řádu MPa bez vlivu na funkci, resp, životnost komponentů servoventilu.
Dále je potřebné nalézt konstrukci momentového motoru tak, aby bylo možno provádět seřizování charakteristik momentového motoru bez nutnosti jeho demontáže, úprav dílů nebo magnetizování permanentních magnetů.
Nakonec je žádoucí nalézt konstrukci momentového motoru tak, aby bylo možno užít permanentní magnety ze vzácných zemin, které mají vysokou hustotu energie, čímž dojde k redukci rozměrů a hmotnosti konstrukce.
Prvotním úkolem vynálezu je tedy vytvoření servoventilu s elektromagnetickým momentovým motorem, jenž byl zmíněn v úvodní části, u kterého bude novým řešením oddělen prostor pracovní kapaliny od elektromagnetického obvodu servoventilu a zároveň toto řešení usnadní seřizování servoventilu. Dalším úkolem vynálezu je minimalizovat proudění pracovní kapalíny v prostoru elektromagnetického obvodu.
Podstata vynálezu
První úkol je vyřešen řešením, které obsahuje mimo jiné známé elektrické a magnetické pólové nástavce, vnější kroužek, cívky a kotvu. Servoventil s momentovým motorem sestává známým způsobem z válcového tělesa, ve kterém je uspořádána kotva na jednom konci ramene a nůž k uzavření trysky na druhém konci ramene, přičemž rameno je ve středové části otočné kolem otočného bodu pružného závěsu, kolem kotvy jsou ve válcovém tělese uloženy proti sobě dva magnetické pólové nástavce a vůči nim pootočené o 90° dva elektrické pólové nástavce s cívkami a rameno včetně kotvy je obklopeno pracovní kapalinou, která zaplňuje vnitřní prostor válcového tělesa. Podstata vynálezu spočívá v tom, že pólové nástavce jsou na svých koncích vystupujících dovnitř válcového tělesa opatřeny těsnicími kroužky a cívky jsou uloženy vně tělesa, tedy mimo prostor zaplněný pracovní kapalinou.
V jednom výhodném provedení upevnění pólových nástavců jsou pólové nástavce na svém konci odvráceném od kotvy opatřeny závitovou částí s vnějším závitem, zapadajícím do vnitřního závitu ve vnějším kroužku, nasazeném na válcovém tělese.
V jiném výhodném provedení upevnění pólových nástavců jsou pólové nástavce na svém konci odvráceném od kotvy opatřeny závitovou částí s vnějším závitem, která prochází vnějším kroužkem a zapadá do vnitřního závitu, vytvořeného ve válcovém tělese.
V dalším výhodném provedení podle vynálezu jsou magnetické pólové nástavce opatřeny souosým pláštěm z nemagnetického materiálu.
Hlavní výhoda řešení elektromagnetického servoventilu s momentovým motorem podle vynálezu spočívá v tom, že umožní funkci servoventilu až do pracovních tlaků řádu desítek MPa, přičemž pracovní kapalina je oddělena od cívek a seřizovačích bodů momentového motoru.
Další výhoda řešení elektromagnetického momentového motoru podle vynálezu spočívá v tom, že seřizování charakteristik servoventilu je možné pouhým natočením jednotlivých pólových nástavců a tím změnou jejich vzdálenosti od kotvy.
-2 CZ 301879 B6
Další výhoda řešení podle vynálezu spočívá v tom, že umožní použití permanentních magnetů s vysokou hustotou energie a tyto magnety není nutné v průběhu seřizování přemagnetovávat.
Druhý úkol vynálezu, tedy omezení proudění pracovní kapaliny v prostoru elektromagnetického obvodu, je vyřešen ve výhodném provedení servoventilu podle vynálezu, kdy otvor v pružném závěsu, kterým prochází rameno kotvy, má průměr maximálně tak velký, aby byla umožněna požadovaná výchylka ramene kotvy.
Výhodou tohoto konstrukčního řešení servoventilu je omezení proudění pracovní kapaliny v okolí kotvy a pólových nástavců na minimum, což zamezí možnému ovlivnění elektromagnetického pole a hromadění magnetických nečistot v oblasti kotvy a pólových nástavců.
Přehled obrázků na výkresech
Vynález bude blíže osvětlen pomocí výkresů, na nichž znázorňují obr. 1 schematický horizontální řez magnetickým obvodem momentového motoru servoventilu, obr. 2 schematický vertikální řez servoventilem s momentovým motorem podle vynálezu, vedený v rovině elektrických pólových nástavců, obr. 3 schematický vertikální řez servoventilem s momentovým motorem podle vynálezu, vedený v rovině magnetických pólových nástavců.
Příklady provedení vynálezu
Rozumí se, že dále popsané a zobrazené konkrétní příklady uskutečnění vynálezu jsou představovány pro ilustraci, nikoli jako omezení příkladů provedení vynálezu na uvedené případy. Odborníci znalí stavu techniky najdou nebo budou schopni zjistit za použití rutinního experimentování větší či menší počet ekvivalentů ke specifickým uskutečněním vynálezu, která jsou zde speciálně popsána. I tyto ekvivalenty budou zahrnuty v rozsahu následujících patentových nároků.
Před popisem vynálezu a souvisejícího řešení je vyjasněna následující terminologie. Pokud bude dále užit termín „magnetický“ materiál, rozumí se tímto materiál, který zahrnuje paramagnetické a ferromagnetické složky, které mají kladnou susceptibilitu. „Diamagnetickým“ materiálem se rozumí materiál, jehož susceptibilita je záporná a relativní permabilitaje menší než 1. Zdvihovou charakteristikou momentového motoru se rozumí závislost zdvihu kotvy magnetického motoru jako funkce řídicího proudu, procházejícího elektrickými cívkami pro konstantní nastavení polohy pólových nástavců a konstantní tuhost pružného závěsu kotvy.
Na obr. Č. 1 je schéma magnetického obvodu momentového motoru, kde v prostoru pracovní kapaliny 2 je umístěna kotva I. v tělese 3 jsou uloženy magnetické pólové nástavce 5 a elektrické pólové nástavce 4. Všechny nástavce 4, 5 procházejí těsnicími kroužky 6, které zabraňují průsaku pracovní kapaliny 2 ven z pracovního prostoru. Všechny pólové nástavce 4, 5 mají na svém vnějším konci závitovou část 12, která je zašroubována do vnitřního závitu ve vnějším kroužku 10, který je nasazen na tělese 3. V jiném, nezobrazeném příkladu provedení může závitová část 12 procházet vnějším kroužkem 10 a zapadat do vnitřního závitu vytvořeného přímo ve válcovém tělese 3.
Pootočením libovolného pólového nástavce 4, 5 kolem jeho podélné osy dojde kjeho posunu v závitu a tím ke změně vzdálenosti mezi pólovým nástavcem 4, 5 a kotvou I. Magnetické pólové nástavce 5 mají na svém konci směrem ke kotvě 1 umístěn permanentní magnet 8. Tento magnet 8 může být uschován pod tenkým pláštěm 9 z nemagnetického materiálu, který jej chrání před vnějšími vlivy nebo mechanickým poškozením. Magnety 8 jsou poloho vány tak, aby na vnějším konci nástavce 5 byl buď severní, nebo jižní magnetický pól, přičemž oba dva pólové magnetické nástavce 5 musí mít stejnou polarizaci. Tyto magnetické nástavce 5 vytvářejí
-3CZ 301879 B6 v magnetickém obvodu permanentní magnetické pole. Na elektrických pólových nástavcích 4 jsou navlečeny cívky 7 svinutími, která vytvářejí proměnná elektromagnetická poie. Obě tato pole se uzavírají přes vnější kroužek 10. Jejich složením vzniká potom výsledné magnetické pole, které působí silově na kotvu 1. Dle polarizace magnetů 8 a elektrických cívek 7 se dá dosáhnout požadovaného směru působení magnetické síly na kotvu 1. Velikost této síly je potom úměrná počtu ampérzávitů na cívkách 7. Pro daný počet ampérzávitů se však dá velikost síly ovlivnit velikostí vzdálenosti pólových nástavců 4, 5 od kotvy 1.
Pokud se budou oddalovat magnetické pólové nástavce 5 od kotvy 1, bude se zmenšovat síla io působící na kotvu 1 a opačně. Takto je možno seřizovat sklon zdvihové charakteristiky momentového motoru pro daný průběh zdvihu.
Pokud se budou oddalovat elektrické pólové nástavce 4 od kotvy 1, bude se rovněž zmenšovat síla působící na kotvu 1 a opačně. Zároveň se ale bude i měnit linearita zdvihové charakteristiky momentového motoru.
Z výše uvedeného je vidět, že regulací polohy pólových nástavců 4, 5 je možno jednoduše ovlivnit sklon zdvihové charakteristiky momentového motoru, ale zároveň i její linearitu.
Na čelech elektrických pólových nástavců 4, v mezerách mezi nástavci 4 a kotvou i, jsou upevněny dorazy 11 z nemagnetického materiálu. Tyto dorazy 11 definují minimální možnou vzdálenost mezi nástavci 4 a kotvou 1. Jejich velikost musí být minimálně taková, aby nedošlo k lepení kotvy 1 na nástavec 4.
Na obr. 2 je znázorněn řez servoventilem, který ve znázorněném provedení slouží pro plynulou regulaci průtočného množství pracovní kapaliny 2. Tento jednostupňový servoventil je jednocestný a skládá se z tělesa 3, závěsu J_5 kotvy J_, ramena 16 kotvy I, magnetického obvodu popsaného výše, seřizovačích pružin 17, nože Í8 a trysky 19. Rameno 16 kotvy i je uloženo v pružném závěsu 15 kotvy 1, který umožňuje jeho malou úhlovou výchylku v otvoru 21 kolem osy rovnoběžné s magnetickými pólovými nástavci 5. Výsledkem je potom pohyb konce ramena 16. na kterém je uložena kotva 1 momentového motoru, mezi elektrickými pólovými nástavci 4. Na opačné straně ramena J6 kotvy i je uložen nůž 18, který při svém pohybu odkrývá nebo zakrývá otvor v trysce 19. Pomocí seřizovačích šroubů 20 a seřizovačích pružin 17, které jsou opřeny o rameno 16 kotvy 1, lze nastavit výchozí polohu kotvy 1 při nulovém řídicím proudu.
Změnou velikosti tuhosti těchto pružin 17 lze rovněž ovlivnit celkovou tuhost zavěšení kotvy I, a tak ovlivnit i zdvihovou charakteristiku momentového motoru.
Průmyslová využitelnost
Servoventil s momentovým motorem podle vynálezu je využitelný v hydraulických obvodech a všude tam, kde je potřeba dálkově ovládat a plynule regulovat průtok pracovní kapaliny, zejména je vhodný pro hydraulické obvody, pracující s vysokými tlaky.

Claims (5)

  1. PATENTOVÉ NÁROKY
    5 1. Servoventil s momentovým motorem, sestávající z válcového tělesa, ve kterém je uspořádána kotva na jednom konci ramene a nůž k uzavření trysky na druhém konci ramene, přičemž rameno je ve středové části otočné kolem otočného bodu pružného závěsu a kolem kotvy jsou ve válcovém tělese uloženy proti sobě dva magnetické pólové nástavce a vůči nim o 90° pootočené dva elektrické pólové nástavce s cívkami, přičemž rameno (16) včetně kotvy (1) je obklopeno i o pracovní kapalinou (
  2. 2), která zaplňuje vnitřní prostor válcového tělesa (3), vyznačující se tím, že pólové nástavce (4, 5) jsou na svých koncích, vystupujících dovnitř válcového tělesa (3), opatřeny těsnicími kroužky (6) a cívky (7) jsou uloženy vně tělesa (3), tedy mimo prostor zaplněný pracovní kapalinou (2).
    15 2. Servoventil s momentovým motorem podle nároku 1, vyznačující se tím, že otvor (21) v pružném závěsu (15), kterým prochází rameno (16), má průměr, vymezující maximální výchylku ramene (16).
  3. 3. Servoventil s momentovým motorem podte nároku 1 nebo 2, vyznačující se tím,
    20 že pólové nástavce (4, 5) jsou na svém konci, odvráceném od kotvy (1), opatřeny závitovou částí (12) s vnějším závitem, zapadajícím do vnitřního závitu ve vnějším kroužku (10), nasazeném na válcovém tělese (3).
  4. 4. Servoventil s momentovým motorem podle nároku 1 nebo 2, vyznačující se tím,
    25 že pólové nástavce (4, 5) jsou na svém konci, odvráceném od kotvy (1), opatřeny závitovou částí (12) s vnějším závitem, která prochází vnějším kroužkem (10) a zapadá do vnitřního závitu, vytvořeného ve válcovém tělese (3).
  5. 5. Servoventil s momentovým motorem podle alespoň jednoho z nároků 1 až 4, vyzná30 ču j ící se tím, že magnetické pólové nástavce (5) jsou opatřeny souosým pláštěm (9) z nemagnetického materiálu.
CZ20040402A 2004-03-22 2004-03-22 Servoventil s momentovým motorem CZ301879B6 (cs)

Priority Applications (2)

Application Number Priority Date Filing Date Title
CZ20040402A CZ301879B6 (cs) 2004-03-22 2004-03-22 Servoventil s momentovým motorem
US11/084,754 US7234482B2 (en) 2004-03-22 2005-03-21 Servovalve with torque motor

Applications Claiming Priority (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
CZ20040402A CZ301879B6 (cs) 2004-03-22 2004-03-22 Servoventil s momentovým motorem

Publications (2)

Publication Number Publication Date
CZ2004402A3 CZ2004402A3 (cs) 2005-11-16
CZ301879B6 true CZ301879B6 (cs) 2010-07-21

Family

ID=34984906

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
CZ20040402A CZ301879B6 (cs) 2004-03-22 2004-03-22 Servoventil s momentovým motorem

Country Status (2)

Country Link
US (1) US7234482B2 (cs)
CZ (1) CZ301879B6 (cs)

Families Citing this family (3)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
JP6587527B2 (ja) * 2015-12-03 2019-10-09 本田技研工業株式会社 電磁弁
JP6587526B2 (ja) * 2015-12-03 2019-10-09 本田技研工業株式会社 電磁弁
CN113067447B (zh) * 2021-04-20 2024-06-18 浙江工业大学 一种湿式力矩马达

Citations (7)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
CS226984B1 (cs) * 1982-04-21 1984-04-16 Milan Leder Solenoidový- ventil
CN2180845Y (zh) * 1994-01-18 1994-10-26 唐剑波 磁力传动全密封无泄漏阀门
JPH09310777A (ja) * 1996-05-24 1997-12-02 Tgk Co Ltd 流量制御弁
JP2001141097A (ja) * 1999-11-17 2001-05-25 Saginomiya Seisakusho Inc 電動流量制御弁
WO2001086180A1 (fr) * 2000-05-12 2001-11-15 Saunier Duval Eau Chaude Chauffage S.D.E.C.C. Dispositif d'etancheite du moteur
JP2003090452A (ja) * 2001-09-17 2003-03-28 Fuji Koki Corp 電動流量制御弁
CN1435614A (zh) * 2002-01-31 2003-08-13 乐金电子(天津)电器有限公司 冰箱步进电动机阀门结构及焊接方法

Family Cites Families (8)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
US1815612A (en) * 1926-12-10 1931-07-21 Gen Motors Corp Valve spring
US3223104A (en) * 1959-08-31 1965-12-14 Weston Hydraulics Ltd Electro-hydraulic servo valve
US3323090A (en) * 1964-06-04 1967-05-30 Obrien D G Inc Fluid seal for a torque motor
US3533032A (en) * 1968-09-23 1970-10-06 Singer General Precision Temperature compensated electric motor and pressure control servo valve
US3587016A (en) * 1970-01-29 1971-06-22 Abex Corp Null adjuster for magnetically operated torque motors
DE3913239C2 (de) * 1989-04-21 1995-02-02 Rexroth Mannesmann Gmbh Steuermotor, insbesondere für ein Servoventil
US5146126A (en) * 1991-09-05 1992-09-08 Hr Textron Inc. Adjustable rotor assembly
EP0594870B1 (de) * 1992-09-18 1996-12-04 MOOG GmbH Steuermotor

Patent Citations (7)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
CS226984B1 (cs) * 1982-04-21 1984-04-16 Milan Leder Solenoidový- ventil
CN2180845Y (zh) * 1994-01-18 1994-10-26 唐剑波 磁力传动全密封无泄漏阀门
JPH09310777A (ja) * 1996-05-24 1997-12-02 Tgk Co Ltd 流量制御弁
JP2001141097A (ja) * 1999-11-17 2001-05-25 Saginomiya Seisakusho Inc 電動流量制御弁
WO2001086180A1 (fr) * 2000-05-12 2001-11-15 Saunier Duval Eau Chaude Chauffage S.D.E.C.C. Dispositif d'etancheite du moteur
JP2003090452A (ja) * 2001-09-17 2003-03-28 Fuji Koki Corp 電動流量制御弁
CN1435614A (zh) * 2002-01-31 2003-08-13 乐金电子(天津)电器有限公司 冰箱步进电动机阀门结构及焊接方法

Also Published As

Publication number Publication date
US7234482B2 (en) 2007-06-26
CZ2004402A3 (cs) 2005-11-16
US20050205130A1 (en) 2005-09-22

Similar Documents

Publication Publication Date Title
JP6317822B2 (ja) 一自由度磁力防振装置
JP4778140B2 (ja) 加減弁及びそれを利用している振動ダンパ
US3040217A (en) Electromagnetic actuator
US4080012A (en) Bearings
CA2635816C (en) Downhole linear actuation apparatus and method
KR100706632B1 (ko) 위치검출기구가 부착된 액츄에이터
EP2567131B1 (en) Electromagnetically operated switching devices and methods of actuation thereof
JP2011505114A (ja) 機械的振動エネルギを電気エネルギに変換する電気機械式発電機
US20160049230A1 (en) Magnetic armature
US5474100A (en) Electricity/air pressure converter
KR870010348A (ko) 전자기(電磁氣) 밸브 어셈블리
US4638830A (en) High sensitivity magnetic actuator
CA2521688A1 (en) System and method for reducing effect of magnetic fields on a magnetic transducer
US5076537A (en) Electromechanical servovalve
CN113091587A (zh) 一种基于电磁正刚度的准零刚度绝对位移传感器
CZ301879B6 (cs) Servoventil s momentovým motorem
US4329672A (en) Polarized electromagnetic drive for a limited operating range of a control element
US10815908B2 (en) Throttle drive actuator for an engine
EP0493843B1 (en) Device for interrupting a material flow
US4682063A (en) Control motor for a servo valve
US4089503A (en) Electromechanically actuated valve
JPH11128U (ja) 電気的―機械的変換器
CN106960714A (zh) 一种复合比例电磁铁
KR100927138B1 (ko) 영구자석을 구비한 솔레노이드작동기와 이를 사용한 솔레노이드밸브
CN110081116A (zh) 一种具有较宽阻尼调节范围的磁流变阻尼器

Legal Events

Date Code Title Description
MK4A Patent expired

Effective date: 20240322