CZ300583B6 - Lužko pro fyzioterapii, lécebnou rehabilitaci a trénink pohybového aparátu - Google Patents

Lužko pro fyzioterapii, lécebnou rehabilitaci a trénink pohybového aparátu Download PDF

Info

Publication number
CZ300583B6
CZ300583B6 CZ20060390A CZ2006390A CZ300583B6 CZ 300583 B6 CZ300583 B6 CZ 300583B6 CZ 20060390 A CZ20060390 A CZ 20060390A CZ 2006390 A CZ2006390 A CZ 2006390A CZ 300583 B6 CZ300583 B6 CZ 300583B6
Authority
CZ
Czechia
Prior art keywords
bed
base plate
bed according
headrest
support
Prior art date
Application number
CZ20060390A
Other languages
English (en)
Other versions
CZ2006390A3 (cs
Inventor
Krucký@Václav
Original Assignee
Krucký@Václav
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Application filed by Krucký@Václav filed Critical Krucký@Václav
Priority to CZ20060390A priority Critical patent/CZ300583B6/cs
Publication of CZ2006390A3 publication Critical patent/CZ2006390A3/cs
Publication of CZ300583B6 publication Critical patent/CZ300583B6/cs

Links

Landscapes

  • Rehabilitation Tools (AREA)
  • Invalid Beds And Related Equipment (AREA)

Abstract

Lužko pro fyzioterapii, lécebnou rehabilitaci a trénink, sestává ze základové desky, na které jsou na sloupech uloženy ložná plocha, podhlavník a další podperné segmenty. Ložná plocha (11) s podhlavníkem (10) je uložena na základové desce (2) na dvou stredových výsuvných sloupech (7, 8), kde první stredový výsuvný sloup (7) je na základové desce (2) uložen pevne a druhý stredový výsuvný sloup (8) je na základové desce uložen kyvne, s výkyvem ve smeru podélné osy lužka, pricemž oba stredové výsuvné sloupy (7, 8) jsou upraveny jako navzájem nezávisle výsuvné.

Description

Lůžko pro fyzioterapii, léčebnou rehabilitaci a trénink pohybového aparátu
Oblast techniky
Vynález se týká lůžek, vybavených polohovatelnými částmi s mechanickým pohonem, kde polohování, resp. pohyby částí lůžka jsou využitelné především pro fyzioterapii, léčebnou rehabilitaci a trénink pohybového aparátu.
Dosavadní stav technikv
V současnosti jsou známa různá lůžka, upravená pro fyzioterapii a léčebnou rehabilitaci a též jsou známa různá zařízení, sloužící pro trénink pohybového aparátu, především typu posilovačích strojů.
Co se týče fyzioterapeutických a léčebných lůžek, tato slouží v současnosti zpravidla jako pasivní podpora pro provádění rehabilitačních cvičení, fyzioterapeutických úkonů, technik manuální medicíny a pro vyšetřování ve sportovní a rehabilitační medicíně a dále pak pro provádění masážních technik a procedur fyzikální léčby, jako je například elektroterapie, magnetoterapie, atd. Tato dosud známá lůžka nejsou uzpůsobena k aktivnímu zapojování svalových skupin do pohybových stereotypů a do vzorců reflexního plazení, lezení a otáčení, jak se vyžaduje zvláště při tzv. rehabilitační metodice podle Vojty. Dosavadní lůžka nejsou schopna provádět aktivní stimulaci klidového svalového napětí. Dosavadní lůžka také nejsou upravena pro provádění zpětnovazebných korekcí pohybu těla, prováděného přes řízení prvosignální soustavou centrální nervové soustavy, dále jen CNS. Dosavadní lůžka také nejsou upravena pro provádění zpětnovazebních korekcí pohybu, prováděného přes řízení druhosignální soustavou CNS. Dále pak u dosavadních lůžek jsou obvykle užity běžné obkladové materiály podpěrných, resp. ložných ploch, kde potom jednak rozložení sil na spočívající části těla není rovnoměrné a také zpravidla stupeň adheze na těchto operách nebývá dostatečný, což je nevýhodou zejména při opření v nakloněné poloze. Ještě dále pak dosavadní lůžka nejsou upravena pro polohování základního ložného fundamentu ve třech osách a ani při použití přídavných opěrných ploch není u dosavadních lůžek použito úpravy pro polohování ve třech osách.
Z uvedených důvodů potom na dosavadních lůžkách je provádění tzv. metodiky podle Vojty ztížené až nemožné, zejména pro nedostatečnou možnost provádění poloh reflexního plazení a otáčení v plném rozsahu, pro omezení vyplývající z nemožnosti přizpůsobovat opěrné, resp. ložné plochy dosavadních lůžek obecným anatomickým a biomechanickým parametrům lidského těla, jakož i individuálním potřebám jednotlivých pacientů dle stavu jejich pohybového aparátu, nelze dále dostatečně a v potřebné míře udržet výslednice silových vektorů pohybových svalových pák jednotlivých segmentů těla při provádění shora jmenované metodiky, nebo lze tyto síly v potřebných směrech udržovat, ale jen po dobu řádu do desítek sekund, neboť takovou manipulaci a udržováni sil provádějí terapeuti ručně a tak je dosud trvání takových silových poloh závislé na fyzické kondici těchto terapeutů. Provádění uvedené metodiky u pacientů s těžším pohybovým postižením je s použitím dosavadních lůžek také prakticky nemožné, a to analogicky, z výše uvedených důvodů, a podobně je značně ztížen í u pacientů dospělého věku, u dospívajících dětí i u dětí od šesti let věku. Současně, jak bylo již výše naznačeno, nelze vůbec, nebo lze jen omezeně provádět na dosavadních lůžkách popsané úkony z důvodů nedostatečné adheze částí těla lůžku a na jeho přídavných podpěrách.
Celkově tedy lze říci, že pro nedostatečný rozsah v počtu a v polohovatelnosti částí dosavadních lůžek, ve spojení s nedostatečnou adhezí částí těla na lůžku a jeho částech, není možno v potřebném rozsahu na těchto lůžkách provádět jak úkony tzv. metodiky podle Vojty, tak i diagnostiku poruch pohybových stereotypů pohybového aparátu a ani na to navazující nebo obdobné metody
- 1 CZ 300583 B6 používající preventivní trénink, zaměřený opět na poruchy pohybových stereotypů pohybového aparátu. Dosavadní lůžka z uvedených důvodů také nelze v dostatečné míře využít pro pasivní kinetickou terapii u dlouhodobě ležících pacientů a u pacientů vyžadujících intenzivní péči na odděleních ARO a JIP.
Co se tyče sportovních a tréninkových zařízení, provedených zpravidla jako tzv. posilovači stroje, pak tato zařízení jsou v dosavadních provedeních zaměřena na posilování a trénink jednotlivých svalů a svalových partií, a to analytickým způsobem, zvláště pak jde o zaměření na velké svalové partie končetin a trupu. Partie drobných svalových skupin, jako například partie okohybné, polykací, jazylkové, obličejové, na známých dosavadních strojích posilovat prakticky nelze. Podobně na takových strojích nelze posilovat svaly, které nepodléhají přímému volnímu řízení, nelze na nich provádět trénink a posilování svalových partií syntetickým způsobem zapojení svalů do globálních vzorců a pohybových stereotypů a také na nich není možno provádět trénink klidového svalového napětí ani nelze provádět s použitím těchto strojů zpětnovazebně korekce prováděného pohybu přes řízení prvosignální soustavou CNS, ani zpětnovazebně korekce prováděného pohybu přes řízení druhosignální soustavou CNS. Obdobně jako výše popsaná lůžka, ani dosavadní posilovači stroje nevykazují pohyblivost základního fundamentu a také pohyblivost dalších podpěrných segmentů ložné plochy ve třech osách, a dále také nevykazují povrchy s mimořádně zvýšenou adhezi a s mimořádně zvýšenou rovnoměrností rozložení sil v opěrných bodech těla. Také na dosavadních posilovačích strojích nelze provádět diagnostiku poruch pohybových stereotypů pohybového aparátu, ani nelze provádět preventivní trénink, zaměřený na poruchy pohybových stereotypů pohybového aparátu, a to opět, obdobně jako u výše popsaných dosavadních lůžek, pro nedostatečný počet opěr, resp. opěrných segmentů, a/nebo pro nedostatečný rozsah polohování fundamentu a/nebo přídavných opěrných segmentů a také pro nedostatečně rovnoměrné rozložení sil a tlaků v oblastech opěrných bodů lidského těla, spočívajících na jednotlivých částech stroje a konečně opět pro nedostatečnou adhezi mezi místy opření částí těla na stroji a těmito částmi těla.
Podstata vynálezu
Uvedené nedostatky stávajících lůžek, využívaných ve ťyzioterapii a rehabilitaci, a uvedené nedostatky dosavadních posilovačích strojů a zařízení odstraňuje do značné míry lůžko pro ťyzioterapii, léčebnou rehabilitaci a trénink pohybového aparátu, podle předkládaného vynálezu, kde lůžko sestává ze základové desky, na které jsou na sloupech umístěny ložná plocha, podhlavník a další podpěrné segmenty a kde podstata spočívá v tom, že ložná plocha s podhlavníkem je uložena na základové desce na dvou středových výsuvných sloupech, kde první středový výsuvný sloup je na základové desce uložen pevně a druhý středový výsuvný sloup je na základové desce uložen kyvné, s výkyvem ve směru podélné osy lůžka, přičemž oba středové výsuvné sloupy jsou upraveny jako navzájem nezávisle výsuvné. Oba tyto výsuvné sloupy jsou upraveny pro vysouvání pomocí šroubového, nebo hydraulického, nebo pneumatického mechanismu. S výhodou ložná plocha s podhlavníkem je na středových výsuvných sloupech uložena přes kardanové klouby, vytvořené jako kombinace příčného čepu u každého kardanového kloubu a podélného hřídele, propojujícího oba kardanovc klouby, kde mezi ložnou plochou a podélným hřídelem je kinematicky zařazen motorický pohon se zpětnovazebním řízením. Podhlavník je výhodně s ložnou plochou spojen pomocí ramene, opatřeného na obou koncích podhlavníkovým kulovým kloubem, vybaveným vždy aretačním mechanismem, vytvořeným v podobě dvou čelistí, poháněných motorem s převodovým mechanismem a se zpětnovazebním řízením. Co se týče podpěrných segmentů, pak zde je výhodné, jestliže tyto podpěrné segmenty jsou uloženy, v celkovém počtu šesti, symetricky po obou stranách ložné plochy, přičemž každý podpěrný segment je uložen na samostatném obvodovém výsuvném sloupu, který je upraven pro vysouvání pomocí šroubového, nebo hydraulického, nebo pneumatického mechanismu a který je uložen na základové desce, a to přes obvodový spodní kulový kloub, vybavený vždy aretačním mechanismem. Dále pak je výhodné, jsou-li podpěrné segmenty uloženy vždy na horním konci obvodového výsuvné-2CZ 300583 B6 ho sloupu, kde toto uložení je provedeno ve formě horního obvodového kulového kloubu. Za účelem dosažení optimální pevností, nízké hmotnosti a nízkých nákladů při výrobě ve středních sériích jsou s výhodou ložná plocha, podhlavník a všechny opěrné segmenty vytvořeny jako přesné odlitky z duralových slitin ajejich vrchní plochy jsou vytvořeny ve tvaru mělkých plo5 chých van s oblými zevními i vnitřními okraji. Do těchto prohlubní pak lze ukládat měkké obložení. Zejména je výhodné u takto vytvořené konstrukce, jestliže ve vanách na vrchních plochách ložné plochy, podhlavníku a všech podpěrných segmentů jsou uloženy vložky z gelových materiálů s vysokým stupněm adheze. Přitom zvláště výhodné je, jestliže v každé vložce z gelového materiálu je vytvořena středová vzduchová kapsa, jejíž prostor je propojen s přívodem vzduchu od kompresoru, nebo s přívodem kapaliny od čerpadla, kde kompresor nebo čerpadlo jsou uloženy vždy na spodní ploše příslušného podpěrného segmentu. Pro právě uvedené provedení s dutinami, resp. se vzduchovými kapsami ve vložkách z gelového materiálu bude pak ještě výhodou, jestliže v okruhu tlakování vzduchu nebo kapaliny do vzduchové kapsy ve vložce z gelového materiálu je zařazeno ústrojí, upravené pro zpětnovazební řízení. Ve všech uvedených variantách pak konečně ještě s výhodou může být lůžko vytvořeno tak, že všechny jeho kinematické mechanismy jsou upravenyjako permanentně zpětnovazebně řízené mechanismy.
Tím se dosáhne vytvoření lůžka s mimořádně širokým rozsahem pohybů ložné ploch, včetně přídavných opěrných segmentů, kde ve výhodných provedeních se navíc získává zvýšený kom20 fořt uložení ošetřované osoby a možnost přenášení relativně vysokých tečných sil, a to díky gelovým vložkám s adhezním povrchem. S ohledem na centrální počítačové a zpětnovazební řízení lze efektivně aplikovat i složitější terapeutické, rehabilitační či tréninkové programy, včetně diagnostiky.
Přehled obrázků na výkresech
Vynález je dále podrobněji popsán a vysvětlen na příkladném provedení, též s pomocí přiložených výkresů, kde se jedná o příkladné provedení fyzioterapeutického lůžka, zobrazené v pers30 pektivních pohledech, a kde na obr. 1 je celé sestavené lůžko, s ložnými plochami ve střední poloze, na obr. 2 je, pro přehlednost, zobrazena pouze základová deska se samostatnou ložnou plochou a s podhlavníkem, na obr. 3 je dále detail uchycení podhlavníku k ložné ploše, na obr. 4 je, opět pro přehlednost, pouze samostatná základová deska s jedním z podpěrných segmentů, na obr. 5 je situace obdobná jako na obr. 4, ale s vyznačením možných pohybů podpěrného seg35 mentu vůči základové desce, a to zde pohybu bočního kyvného a rotačního, na obr. 6 je potom ještě situace obdobná jako na obr. 4, tentokrát s vyznačením možných pohybů podpěrného segmentu vůči základové desce, a to zde pohybu předozadního kyvného, na obr. 7 je pak situace obdobná jako na obr. 4, tentokrát s vyznačením možných pohybů podpěrného segmentu vůči rlnnrtn η τ/lrt «-Χ y i i λ t A 1+Λ í zx < Ah Λ Λ Ι/ΛηαΑηο Q 1 A Clfliopo
ZXUUUUUYV U VM ZA4V YVlUlVUinilIV, Y^ÚUVIIVIIU, U. Kuuvviiv Jiti VUJ. O JW 3ltlidLC JpVL obdobná jako na obr. 4, tentokrát s vyznačením možných pohybů podpěrného segmentu vůči základové desce, a sice zde pohybu ve vrchním kulovém kloubu ve třech osách.
Příklady provedení vynálezu
Fyzioterapeutické lůžko v příkladném provedení sestává v principu ze základové desky, na které jsou na sloupech uloženy ložná plocha 11, podhlavník 10 a další podpěrné segmenty 5. Přitom ložná plocha 11 s podhlavníkem 10 je uložena na základové desce 2 na dvou středových výsuvných sloupech 7, 8, kde první středový výsuvný sloup 7 je na základové desce 2 uložen pevně a druhý středový výsuvný sloup 8 je na základové desce 2 uložen kyvně, s výkyvem ve směru podélné osy lůžka, přičemž oba středové výsuvné sloupy 7, 8 jsou upravenyjako navzájem nezávisle výsuvné. Uložení ložné plochy Uje pak zde provedeno následujícím způsobem. Ložná plocha 11 s podhlavníkem 10 je na středových výsuvných sloupech 7, 8 uložena přes kardanové klouby 12, 14, vytvořené jako kombinace příčného čepu u každého kardanového kloubu 12, L4 a
-3 CZ 300583 B6 podélného hřídele, propojujícího oba kardanové klouby 12, J4> Přitom současně mezi ložnou plochou JJ. a podélným hřídelem je kinematicky zařazen motorický pohon 13 se zpětnovazebním řízením. K ložné ploše JJ. lůžka je zde dále připevněn podhlavník 10. Tento podhlavník 10 je s ložnou plochou 11 spojen pomocí ramene 9, opatřeného na obou koncích podhlavníkovým kulo5 vým kloubem, který je zde vybaven vždy aretačním mechanismem, vytvořeným v podobě dvou čelistí, poháněných motorem s převodovým mechanismem a se zpětnovazebním řízením. Podpěrné segmenty 5 jsou zde uloženy symetricky po obou stranách ložné plochy j_L Podpěrných segmentů 5 je v tomto příkladném provedení šest kusů, přičemž každý takový podpěrný segment 5 je zde uložen na samostatném obvodovém výsuvném sloupu 4, upraveném vždy pro vysouvání io pomocí šroubového mechanismu nebo hydraulického, nebo pneumatického mechanismu, a je uložen na základové desce 2, a to přes obvodový spodní kulový kloub 3, vybavený vždy aretačním mechanismem. Podpěrné segmenty 5 samy o sobě jsou zde uloženy vždy na horním konci příslušného obvodového výsuvného sloupu 4, kde toto uložení je provedeno ve formě horního obvodového kulového kloubu 6. Konkrétní konstrukční provedení míst, na kterých spočívá tělo ošetřované osoby, je následující. Ložná plocha JJ., podhlavník JO a všechny opěrné segmenty 5 jsou vytvořeny jako přesné odlitky z duralových slitin ajejich vrchní plochy jsou vytvořeny ve tvaru mělkých plochých van s oblými zevními i vnitřními okraji. V těchto vanách, a to na vrchních plochách ložné plochy 1 L podhlavníku 10 a všech podpěrných segmentů 5 jsou uloženy vložky z gelových materiálů s vysokým stupněm adheze. Přitom v tomto příkladném provedení je v každé vložce z gelového materiálu vytvořena středová vzduchová kapsa, jejíž prostor je propojen s přívodem vzduchu od kompresoru, zde neznázoměného. Tento kompresor je zde uložen u všech příslušných prvků vždy na jejich spodní ploše, včetně spodní plochy každého podpěrného segmentu 5. V okruhu tlakování vzduchu nebo kapaliny do vzduchové kapsy ve vložce z gelového materiálu je zde zařazeno ústrojí, upravené pro zpětnovazební řízení. Vedle zpětno25 vazebního řízení kompresorů jsou v tomto příkladném provedení terapeutického lůžka i všechny jeho kinematické mechanismy upraveny jako permanentně zpětnovazebně řízené mechanismy.
Funkce zařízení je následující. Po uložení ošetřované osoby na ložnou plochu a také její hlavy a končetin na podhlavník a na další podpěrné segmenty je provedeno nastavení polohy jednotli30 vých pohyblivých, resp. seřizovateIných částí lůžka. To se děje motorickým nastavením výsuvných sloupů a ručním nastavením polohy podpěrných segmentů a podhlavníku, přičemž nastavené polohy podhlavníku a podpěrných segmentů jsou fixovány aretačními mechanismy. Následně je provozován programový cyklus pro příslušnou terapii, rehabilitaci ěi trénink. Během cyklu, který je zpravidla monitorován terapeutem, lze program upravit či přerušit, a to buď ručně, což je běžné a nutné bezpečnostní opatření, nebo automaticky, a sice v návaznosti na zpětnovazební řízení, reagující na vznikající síly a odpory během pohybů částí lůžka. Díky mimořádně širokým pohybovým možnostem lůžka lze provádět široký rozsah nastavení a směrů pohybů různých částí těla, a to včetně pohybů, kdy na tělo je vyvíjen zvýšený bodový tlak, neboť gelové vložky zajišťují přiměřené rozložení sil na větší plochu částí těla, a včetně pohybů, kdy vznikají ve větší míře tečné síly, neboť tyto zvýšené tečné síly jsou v relativně velkém rozsahu přenášeny na části těla ošetřované osoby pomocí zvýšené adheze gelových vložek s vysoce adhezním povrchem.
Průmyslová využitelnost
Lůžka pro fyzioterapii, léčebnou rehabilitaci a trénink, podle předkládaného vynálezu, kde polohovací a naklápěcí mechanismy umožňují provádět obecnou a zejména i specifickou terapii a trénink, jsou využitelná zejména ve zdravotnických zařízeních, v rehabilitačních ústavech a dále i ve sportovních a tréninkových zařízeních.

Claims (10)

  1. PATENTOVÉ NÁROKY
    5 1. Lůžko pro fyzioterapii, léčebnou rehabilitaci a trénink, sestávající ze základové desky, na které jsou na sloupech uloženy ložná plocha, podhlavník a další podpěrné segmenty, vyznačené t í m , že ložná plocha (11) s podhlavníkem (10) je uložena na základové desce (2) na dvou středových výsuvných sloupech (7, 8), kde první středový výsuvný sloup (7) je na základové desce (2) uložen pevně a druhý středový výsuvný sloup (8) je na základové desce uložen io kyvně, s výkyvem ve směru podélné osy lůžka, přičemž oba středové výsuvné sloupy (7, 8) jsou upraveny jako navzájem nezávisle výsuvné.
  2. 2. Lůžko, podle nároku 1,vyznačené tím, že ložná plocha (11) s podhlavníkem (10) je na středových výsuvných sloupech (7, 8) uložena přes kardanové klouby (12, 14), vytvořené jako kombinace příčného čepu u každého kardanového kloubu (12, 14) a podélného hřídele, propoju15 jícího oba kardanové klouby (12, 14), kde mezi ložnou plochou (11) a podélným hřídelem je kinematicky zařazen motorický pohon (13) se zpětnovazebním řízením.
  3. 3. Lůžko, podle nároků 1 a 2, vyznačené tím, že podhlavník (10) je s ložnou plochou (11) spojen pomocí ramene (9), opatřeného na obou koncích podhlavníkovým kulovým kloubem, vybaveným vždy aretaěním mechanismem, vytvořeným v podobě dvou čelistí, poháněných moto20 rem s převodovým mechanismem a se zpětnovazebním řízením.
  4. 4. Lůžko, podle nároků 1 až 3, vyznačené tím, že podpěrné segmenty (5) jsou uloženy, v celkovém počtu šesti, symetricky po obou stranách ložné plochy (11), přičemž každý podpěrný segment (5) je uložen na samostatném obvodovém výsuvném sloupu (4), který je upraven pro vysouvání pomocí šroubového, nebo hydraulického, nebo pneumatického mechanismu a který je
    25 uložen na základové desce (2), a to přes obvodový spodní kulový kloub (3), vybavený vždy aretačním mechanismem.
  5. 5. Lůžko, podle nároků 1 až 4, vyznačené tím, že podpěrné segmenty (5) jsou uloženy vždy na horním konci obvodového výsuvného sloupu (4), kde toto uložení je provedeno ve formě horního obvodového kulového kloubu (
  6. 6).
    30 6. Lůžko, podle nároků 1 až 5, v y z n a č e n é t í m , že ložná plocha (11), podhlavník (10) a všechny opěrné segmenty (5) jsou vytvořeny jako přesné odlitky z duralových slitin a jejich vrchní plochy jsou vytvořeny ve tvaru mělkých plochých van s oblými zevními i vnitřními okraji.
  7. 7. Lůžko, podle nároku 6, vyznačené tím, že ve vanách na vrchních plochách ložné plochy (11), podhlavníku (10) a všech podpěrných segmentů (5) jsou uloženy vložky z gelových
    35 materiálů s vysokým stupněm adheze.
  8. 8. Lůžko, podle nároku 7, vyznačené tím, že v každé vložce z gelového materiálu je vytvořena středová vzduchová kapsa, jejíž prostor je propojen s přívodem vzduchu od kompresoru, nebo s přívodem kapaliny od čerpadla, kde kompresor nebo čerpadlo jsou uloženy vždy na spodní ploše podpěrného segmentu (5).
    40
  9. 9. Lůžko, podle nároku 8, vyznačené tím, že v okruhu tlakování vzduchu nebo kapaliny do vzduchové kapsy ve vložce z gelového materiálu je zařazeno ústrojí, upravené pro zpětnovazební řízení.
  10. 10. Lůžko, podle nároků 1 až 9, vyznačené tím, že všechny jeho kinematické mechanismy jsou upraveny jako permanentně zpětnovazebně řízené mechanismy.
CZ20060390A 2006-06-16 2006-06-16 Lužko pro fyzioterapii, lécebnou rehabilitaci a trénink pohybového aparátu CZ300583B6 (cs)

Priority Applications (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
CZ20060390A CZ300583B6 (cs) 2006-06-16 2006-06-16 Lužko pro fyzioterapii, lécebnou rehabilitaci a trénink pohybového aparátu

Applications Claiming Priority (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
CZ20060390A CZ300583B6 (cs) 2006-06-16 2006-06-16 Lužko pro fyzioterapii, lécebnou rehabilitaci a trénink pohybového aparátu

Publications (2)

Publication Number Publication Date
CZ2006390A3 CZ2006390A3 (cs) 2007-12-27
CZ300583B6 true CZ300583B6 (cs) 2009-06-24

Family

ID=38858042

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
CZ20060390A CZ300583B6 (cs) 2006-06-16 2006-06-16 Lužko pro fyzioterapii, lécebnou rehabilitaci a trénink pohybového aparátu

Country Status (1)

Country Link
CZ (1) CZ300583B6 (cs)

Citations (4)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
US2630800A (en) * 1950-10-27 1953-03-10 Henry H Voss Therapeutic traction table
EP0402424A1 (en) * 1988-10-12 1990-12-19 Filho Pedro Liasch ELEVATOR TABLE FOR CORRECTING THE BASIN DISPLACEMENTS.
US5732425A (en) * 1997-04-02 1998-03-31 Leung; Shun Therapeutic table with gas spring assist lift for height adjustable table top
US20060258518A1 (en) * 2005-05-10 2006-11-16 Kessler David K Universal exercise apparatus

Patent Citations (4)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
US2630800A (en) * 1950-10-27 1953-03-10 Henry H Voss Therapeutic traction table
EP0402424A1 (en) * 1988-10-12 1990-12-19 Filho Pedro Liasch ELEVATOR TABLE FOR CORRECTING THE BASIN DISPLACEMENTS.
US5732425A (en) * 1997-04-02 1998-03-31 Leung; Shun Therapeutic table with gas spring assist lift for height adjustable table top
US20060258518A1 (en) * 2005-05-10 2006-11-16 Kessler David K Universal exercise apparatus

Also Published As

Publication number Publication date
CZ2006390A3 (cs) 2007-12-27

Similar Documents

Publication Publication Date Title
JP5259629B2 (ja) 身体障害者用の訓練器具
CN202505695U (zh) 肢体被动锻炼器
AU2015248948B2 (en) Rehabilitation mechanism for patients confined to bed and bed comprising the rehabilitation mechanism
JP2012520699A (ja) ロボット運動リハビリテーション装置
US6796926B2 (en) Mechanism for manipulating and measuring legs during stepping
US6666831B1 (en) Method, apparatus and system for automation of body weight support training (bwst) of biped locomotion over a treadmill using a programmable stepper device (psd) operating like an exoskeleton drive system from a fixed base
US8308618B2 (en) Treadmill with integrated walking rehabilitation device
US7951097B2 (en) Automated therapy table for treating lower extremities and method therefor
RU2494716C2 (ru) Устройство для придания телу подвижности и использование такого устройства
JP2014509919A (ja) 能動的ロボティック歩行訓練システム及び方法
JP2018518208A (ja) 直立位置で歩行を駆動すると共に背臥位または部分臥位にある人の下肢を駆動する装置
JP2017524410A (ja) 脚矯正器具及び矯正器具
KR101635637B1 (ko) 치료용 운동 방법 및 치료용 운동 장치
ES2822499T3 (es) Sistema electromédico automatizado y método de gestión relacionado
US9642765B2 (en) Gait training apparatus for generating a natural gait pattern
JP2003062020A (ja) 歩行機能回復用肢体駆動装置
CZ300583B6 (cs) Lužko pro fyzioterapii, lécebnou rehabilitaci a trénink pohybového aparátu
KR20150004469U (ko) 진동 기립 테이블 장치
KR102531025B1 (ko) 상지 및 하지의 근력 강화 재활운동 로봇장치
KR102305924B1 (ko) 상,하지 근력 강화운동 로봇장치
CN210472555U (zh) 一种踝足屈伸运动模式康复治疗机
McDaid et al. Paediatric robotic gait trainer for children with cerebral palsy
CN213373538U (zh) 一种中风病人行走辅助机构
RU113653U1 (ru) Ортопедический аппарат для разгрузки нижних конечностей человека
CZ309189B6 (cs) Pohybové ústrojí robota pro reedukaci bipedální lokomoce

Legal Events

Date Code Title Description
MM4A Patent lapsed due to non-payment of fee

Effective date: 20100616