CZ300372B6 - Zarízení pro uzavírání špic v pletacím stroji - Google Patents

Zarízení pro uzavírání špic v pletacím stroji Download PDF

Info

Publication number
CZ300372B6
CZ300372B6 CZ20023028A CZ20023028A CZ300372B6 CZ 300372 B6 CZ300372 B6 CZ 300372B6 CZ 20023028 A CZ20023028 A CZ 20023028A CZ 20023028 A CZ20023028 A CZ 20023028A CZ 300372 B6 CZ300372 B6 CZ 300372B6
Authority
CZ
Czechia
Prior art keywords
needles
sinkers
needle
sinker
jaw
Prior art date
Application number
CZ20023028A
Other languages
English (en)
Other versions
CZ20023028A3 (en
Inventor
Uhlír@Pavel
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Application filed filed Critical
Priority to CZ20023028A priority Critical patent/CZ300372B6/cs
Priority to ITTO20030688 priority patent/ITTO20030688A1/it
Publication of CZ20023028A3 publication Critical patent/CZ20023028A3/cs
Publication of CZ300372B6 publication Critical patent/CZ300372B6/cs

Links

Landscapes

  • Knitting Machines (AREA)

Abstract

Maloprumerový pletací stroj, urcený pro výrobu puncochových výrobku s uzavrenou špickou prímo v pletacím stroji, je opatrený jehelním válcem (1) osazeným jehlami (2), které lze rozdelit do dvou jehelních oblouku, ovládaných zámkovou soustavou, pricemž na prvním jehelním oblouku (.alfa.) se plete špicková pletenina (4) s pevným okrajem (3) a na druhý protilehlý jehelní oblouk (.beta.) je posléze pevný okraj (3) prenesen. Dále je vybaven platinovým vencem (10) a zámkovou soustavou pro uložení a ovládání zatahovacích platin a zarízením pro zachycení pevného okraje (3) a jeho prenesení na príslušné jehly, když mezi jehlami (2) druhého jehelního oblouku (.beta.), který je urcený pro prevzetí pevného okraje (3) špickové pleteniny (4), vyrobené na jehlách (2) prvního jehelního oblouku (.alfa.), jsou v platinovém venci (10) vedle odhazovacích platin (7), uloženy pomocné platiny (8), které spolu s odhazovacími platinami (7) tvorí dvojici platin (7 a 8), usporádaných jako klešte, mající proti sobe umísteny dve celisti, které jsou urcené pro zachycení pevného okraje (3) a jeho prenesení pred vrcholky rady jehel (2) druhého jehelního oblouku (.beta.). První celistí (7a) odhazovací platiny (7) je její zobácek a celistí pomocné platiny (8) je její hrana, výstupek nebo hrot celisti (8a)

Description

Oblast techniky
Vynález se týká zařízení pro dopravu pevného začátku pleteniny vyrobené například vratným způsobem na jehlách uložených na jedné straně jehelního válce, před vrcholy háčků jehel uložených na protilehlé straně jehelního válce, za účelem vyrobení uzavřené špičky ponožkového nebo punčochového zboží přímo v pletacím stroji.
Dosavadní stav techniky
Ponožkové a punčochové zboží se vyrábí na maloprůměrových pletacích strojích jako tubulámí úplet, popřípadě s vratně pletenou patou a špičkou. Špička takového polotovaru zůstává otevřená a musí se uzavřít šitím, na speciálně k tomu účelu určených šicích strojích. Konstruktéři pletacích strojů se již několik desítek let snaží vyřešit pletací stroj tak, aby byla ponožka uzavřena přímo v pletacím stroji a nemusela být dopravena do šicí dílny a sešívaná ručně na šicích strojích.
Hlavním problémem uzavírání špičky přímo ve stroji je nalézt jednoduché a spolehlivé zařízení užívající jednoduchý a spolehlivý způsob, jak přenést přibývající začátek vratné pleteniny, vyrobený na oblouku jehel jedné poloviny jehelního válce, na protilehlý oblouk jehel druhé poloviny jehelního válce.
Je známo zařízení užívající způsob, který takové přenášení provádí pomocí děleného překlápěcího talířku a speciálních přístrojových překlápěcích platin. Nevýhodou tohoto zařízení jsou mimořádné nároky na přesnost a nutnost umístit do velmi malého prostoru uvnitř jehelního válce velmi mnoho součástí složitého zařízení. Proto je velmi drahé a málo spolehlivé.
Je také známé zařízení, které řeší tento problém pomocí speciálních drapáků, uložených rovněž ve složitém zařízení, které je vsunuto zespodu do jehelního válce, až k jeho vrcholu. Zde tyto drapáky ovládané tyčemi pod jehelním válcem musí v prostoru první půdorysné poloviny jehelního válce zachytit volný okraj přibývající vratně vyráběné pleteniny a musí ho přesunout přes druhý půdorysný prostor jehelního válce až nad jehly protilehlého oblouku jehel, než na kterém byla vyrobena tak, aby se tyto jehly při svém zvedání zapíchly těsně za její volný okraj. I tento způsob je velmi náročný, protože jeho přenášecí drapáky jsou ovládány velmi složitým a tím i drahým a málo spolehlivým zařízením.
Je také zařízení, které využilo již známý způsob odchycování pleteniny uvnitř jehelního válce výstupkem umístěným např. na horní stěně kalichu pevné neotáčející se odtahové trubice a dalo mu nové tvarové uspořádání tak, že má profil vystupující z vnitřní oblasti jehelního válce k válcové stěně jehelního válce, přičemž tento profil je uveditelný do záběhu $ koncovou částí výrobku ohraničeným pevným okrajem, který je tak naváděn k odhazovacím platinám, které ho svým tvarem na profilu přidržují a společně s vychylovacím zařízením navádějí na hrot vytvořený v přední části odhazovací pleteniny. Ten se potom může zapíchnout za pevný okraj a následně ho může přenést před vrcholky háčků jehel. Nevýhoda tohoto zařízení spočívá v komplikované spolupráci vychylovacího zařízení a odhazovací platiny a dále v tom, že v okamžiku, když se do pleteniny za její okraj musí zapichovat hroty odhazovacích platin a následně háčky jehel, není zajištěna proti nadzvednutí a proto může po některém háčku jehly sklouznout a jehla se do pleteniny nezapíchne.
Je také znám způsob a jemu odpovídající zařízení, kteiý pomocí speciální kapsy uložené uvnitř jehelního válce, napojené na silný podtlakový vyvíječ a uspořádané tak, že během otáčení jehelního je volný okraj špičkové pleteniny do této kapsy nasát, která ho potom pomocí proudu vzdu-1 CZ 300372 B6 chu a svého vhodného nastavení dopraví k speciálním platinám, které ho zpravidla zachytí a přenesou nazvedající se jehly. Jedná se sice o jednoduché avšak nespolehlivé zařízení.
Jsou také známa zařízení dle spisů CZ 295 179 a CZ PV 2001-935. Tato zařízení řeší předmět5 nou problematiku jinými, přídavnými prostředky, tedy s tímto vynálezem nemají prakticky téměř žádné společné znaky. Nezaručují však funkční spolehlivost a zvyšují složitost a cenu celého zařízení.
io Podstata vynálezu
Zařízení podle vynálezu odstraňuje všechny popsané nevýhody a je určeno pro zachycení a přenesení pevného okraje špičkové pleteniny při výrobě ponožek směrem od špičky k lemu, když se po vyrobení potřebného množství špičkové pleteniny řada oček, alespoň první části jejího pevné15 ho okraje, může uspořádat uvnitř jehelní rozteče kružnice, na její tětivě, která má společný bod A, také s její tečnou, se kterou svírá tětiva ostrý úhel.
V takové poloze se může pevný okraj nacházet, když byl např. vyroben na jehlách jehelního oblouku podstatně větším, než je 180° nebo je do takové příznivé polohy uveden alespoň jeho začátek, např. pomocí výstupku upevněném na horní stěně kalichu odtahové trubice, který se od doby zavedení pneumatického odtahu pleteniny používá k zvýšení jeho účinku. To se děje tím, že pevný výstupek pleteninu částečně zkrucuje, napíná její sloupky oček a vychyluje ze směru své přirozené polohy. V obou uvedených příkladech se pevný okraj špičkové pleteniny nachází uvnitř jehelní roztečné kružnice, v příznivé poloze, ve které může být zachycen a přenesen před vrcholky háčku jehel přenášecím zařízením, jehož podstata spočívá v tom, že sestává z dvojic platin uspořádaných mezi jehlami druhého jehelního oblouku jako kleště, mající proti sobě umístěné dvě čelisti, přičemž jedna čelist zastává zobáček zatahovací platiny a druhou čelist tvoří část tělesa pomocné platiny, přičemž uložení pomocné platiny jí umožňuje radiální pohyb v drážce platinového věnce společně se zatahovací platinou a kývavý pohyb v axiálním směru tak, že čelisti dvojice platin se při práci otevírají a zavírají, přičemž pracovní pohyby obou platin jsou řízeny zámkovou soustavou umístěnou na vnější straně jehelního válce.
Pro jednoduché vysvětlení funkce zařízení podle vynálezu je použit příklad výroby pevného okraje a následné pleteniny pro uzavřenou špičku na jehlách jehelního oblouku, dlouhém přibliž35 ně 240°. V takovém případě tečna jehelní roztečné kružnice a její tětiva, na které leží řada oček pevného okraje špičkové pleteniny, mající na obvode jehelní roztečné kružnice svůj společný bod, svírající spolu úhel 60°. To je již dostatečně ostrý úhel, ke kterému lze přizpůsobit dráhu radiálního pracovního posuvu dvojice platin s funkcí kleští tak, aby jejich otevřené čelisti mohly bezpečně zachytit začátek pevného okraje, stabilizovat ho ve své dráze a posléze to postupně směrem od jeho začátku ke konci, přenesly před vrcholky háčků jehel.
Přehled obrázků na výkresech
Na obr. č. 1 je schematiky znázorněný řez horní částí jehelního válce, víko platinového věnce a zámkové soustavy a dále je znázorněna vzájemná poloha dvojice platin podle vynálezu, mající funkci kleští, a to v okamžiku, když do jejich otevřených čelistí je zasunut pevný okraj špičkové pleteniny,
Na obr. č. 2 je znázorněný stejný řez jako na obr. č. 1, avšak v okamžiku, když čelisti dvojice platin jsou již uzavřeny a pevný okraj je v nich zachycen.
-2CZ 300372 B6
Na obr. č. 3 je znázorněný stejný rez jako na obr. č. 2, avšak v okamžiku, když Čelisti dvojice platin již přetáhly pevný okraj před vrcholky háčků jehel a první jehla se za něj do pleteniny zapíchla.
Na obr. č. 4 je schematicky znázorněný půdorysný pohled na jehelní roztečnou kružnici pletací jehly, odhazovací platiny, dvojice platin s čelistmi podle vynálezu a uspořádání pleteniny a jejího pevného okraje uvnitř jehelní roztečné kružnice v okamžiku, když pevný okraj zachytily čelisti první dvojice platin.
io Na obr. č. 5 je znázorněn zobáček odhazovací platiny jako jedna z čelistí dvojice platin a hrot pomocné platiny jako druhá čelist dvojice platin v okamžiku, když jsou čelisti otevřené a do prostoru uvnitř zobáčku zatahovací platiny je zasunutý pevný okraj špičkové pleteniny, přičemž obě čelisti jsou otevřené.
Na obr. č. 6 je znázorněný pevný okraj pleteniny uzavřený v čelistech dvojice platin. Na obr. č. 7 je ve zvětšeném měřítku znázorněný detail A obr. č. 4.
Na obr. č. 8 je znázorněný stejný půdorysný pohled jako je znázorněn na obr. č. 4, avšak v okamžiku, když čelisti první dvojice platin posunuly již část pevného okraje na vnější stranu jehelní roztečné kružnice a zachytily ho čelisti druhé dvojice platin.
Na obr. č. 9 je ve zvětšeném měřítku znázorněný detail B obr. č. 8.
Na obr. č. 10 je znázorněný stejný půdorysný pohled jako je znázorněn na obr. č. 8, avšak v oka25 mžiku, když je již podstatná část pevného okraje posunuta před háčky jehel a první čtyři jehly se již za pevný okraj do pleteniny zapíchly.
Na obr. č. lije ve zvětšeném měřítku znázorněný detail D obr. č. 10.
Příklady provedení vynálezu
Zařízení pro uzavírání špic v pletacím stroji v příkladném provedení spočívá v tom, že maloprůměrový pletací stroj, určený pro výrobu punčochových výrobků s uzavřenou špičkou přímo v pletacím stroji, opatřený jehelním válcem 1, osazeným jehlami 2, které lze rozdělit do dvou jehelních oblouků, ovládaných zámkovou soustavou, přičemž na prvním jehelním oblouku a se plete špičková pletenina 4 s pevným okrajem 3 a na druhý protilehlý jehelní oblouk β je posléze pevný okraj 3 přenesen, dále je vybaven platinovým věncem J_0 a zámkovou soustavou pro uložení a ovládání zatahovacích platin a zařízením pro zachycení pevného okraje a jeho přenesení na příslušné jehly když mezi jehlami 2 druhého jehelního oblouku β, který je určený pro převzetí pevného okraje 3 špičkové pleteniny 4, vyrobené na jehlách 2 prvního jehelního oblouku a, jsou v platinovém věnci 10 vedle odhazovacích platin 7, uloženy pomocné platiny 8, které spolu s odhazovacími platinami 7 tvoří dvojici platin 7 a 8, uspořádaných jako kleště, mající proti sobě umístěny dvě čelisti, které jsou určené pro zachycení pevného okraje 3 a jeho přenesení před vrcholky řady jehel 2 druhého jehelního oblouku β, přičemž první čelistí 7a odhazovací platiny 7 je její zobáček a čelistí pomocné platiny 8 je její hrana, výstupek nebo hrot čelisti 8a přičemž uložení pomocné platiny 8 v platinové drážce 9 platinového věnce 10, je takové, zeji umožňuje společný pohyb s odhazovací platinou 7 v radiálním směru, vzhledem k ose jehelního válce 1 a samostatný kyvný pohyb v axiálním směru, vzhledem k ose jehelního válce I a to tak, že první čelisti 7a a hrot čelisti 8a dvojice platin 7 a 8 mají dvě vzájemné, zámkovou soustavou řízené polohy, přičemž jedna poloha je, že první čelist 7a a hrot čelisti Ba jsou otevřené (tak, jak je znázorněno na obr, 5).
-3CZ 300372 B6
Společný radiální pohyb dvojice platin 7 a 8 v radiálním směru vzhledem k ose jehelního válce 1 je odvozen od zámkové soustavy uložené ve víku 13 platinového věnce 10 a samostatný kyvný pohyb pomocné platiny 8 v axiálním směru, vzhledem k ose jehelního válce 1, je odvozen od zámků uložených ve víku J3 platinového věnce JO a zámků uložených pod platinovým věncem
10.
Pod pomocnou platinou 8 je v tělese platinového věnce 10, uložený posuvný element, např. kolík 16, který na své jedné straně přichází do kontaktu se zámkovým segmentem 14 a na své druhé straně se může opírat o pomocnou platinu.
Zařízení podle vynálezu funguje následovně. Vratným pohybem jehelního válce 1 zahájíme výrobu nové ponožky. Nejprve upleteme na jehlách 2 prvního jehelního oblouku a dlouhém přibližně 240° pevný okraj 3 špičkové pleteniny 4. Po upletení pevného okraje 3, pokračujeme ve vratném pletení tak dlouho, až je potřebné množství špičkové pleteniny 4 vyrobeno a pevný okraj
3, který je zavěšený na první vedoucí jehle 2a a druhé vedoucí jehle 2b se uspořádá v půdorysném pohledu do jehelního válce 1 jako tětiva 5, jehelní roztečné kružnice 6 mající na jejím obvodě společný bod D, také s její tečnou y, se kterou svírá úhel 60°. V takovém případě potom pevný okraj 3 je ve své přirozené poloze posunut od středu jehelní roztečné kružnice 6 blíže k jehlám druhého jehelního oblouku β, na které bude v příštích okamžicích pevný okraj 3 přenesen. Jehly
2 druhého jehelního oblouku β spolupracují s odhazovacími platinami 7, které mají vedle sebe ještě uloženou pomocnou platinu 8 uspořádanou svým uložením a tvarem tak, že spolu s odhazovací platinou 7 tvoří dvojici platin 7 a 8 se schopností pracovat podobně jako kleště, mající dvě čelisti 7a a 8a směřující k ose jehelního válce, přičemž první čelistí je zobáček 7a odhazovací platiny 7 a druhou čelistí je hrana nebo výstupek, popřípadě hrot Ba umístěný na kyvně a posuv25 ně uložené pomocné platině 8. Radiálně posuvný pohyb pomocné platiny 8 uložené společně s odhazovací platinou 7 v platinové dráze 9 vytvořené na čele platinového věnce 10 je odvozen od vnitřního zámkového kroužku 12 a vnějšího zámkového kroužku 11, které jsou uloženy ve víku 13 platinového věnce 10. Axiálně kyvný pohyb pomocné platiny směrem nahoru H je odvozen od zámkového segmentu 14 upevněném na páce 15 a přenášen na pomocnou platinu 8 pro30 střednictvím posuvně uloženého kolíku 16, v tělese platinového věnce JO. Axiálně kyvný pohyb pomocné platiny směrem dolů J je odvozen od nájezdu 12a uspořádaném na vnitřním zámkovém kroužku 12, uloženém rovněž ve víku Γ3 platinového věnce 10. Nájezd 12a spolupracuje s nájezdem pomocné platiny 8b, který je uspořádaný na pomocné platině 8. Aby mohl být zámkový segment 14 uváděn do pracovní polohy nebo do prostoru mimo pracovní polohu, je jeho nosná páka 15 kyvně uložena na kolíku 16 v objímce 17, která je pevně spojena s tělesem 18 neznázorněného pletacího stroje. Pomocná platina 8 spolu s odhazovací platinou 7 tvoří dvojici platin 7 a 8, které jsou pravidelně rozmístěny vedle jehel 2 jehelního oblouku β. Jejich úkolem je, postupně zachytit svými čelistmi 7a a 8a pevný okraj 3 a přetáhnout ho před háčky jehel 2 jehelního oblouku β. Tuto práci provedou následujícím postupem: Nejprve vnější zámkový kroužek
Η. posune dvojici platin 7 a 8 tak, že jejich otevřené čelisti 7a a 8a se postupně uspořádají uvnitř jehelní roztečné kružnice 6 za stvoly jehel 2, což je poloha, ve které jsou připraveny pro postupné zachycování pevného okraje 3. Otáčející se jehelní válec 1 unáší pevný okraj 3 směrem k pracovní dráze J_8 dvojice platin 7 a 8, až se jeho začátek zasune alespoň do jedné první otevřené čelisti 7a, kterou tvoří zobáček odhazovací platiny 7 tak, jak je znázorněno na obr. č. 4 a jeho detailu na obr. č. 5. Jakmile je pevný okraj 3 do čelisti zobáčku 7a odhazovací platiny 7 spolehlivě zasunut, zámkový segment M prostřednictvím kolíku ]_6 nadzvedne pomocnou platinu ve směru H a její hrot čelisti 8a spolehlivě uzavře pevný okraj 3 v čelisti zobáčku 7a, V tomto okamžiku se začnou čelisti 7a a 8a pohybovat v dráze 18 směrem Z ven z jehelního válce £. Tímto pohybem nejprve stabilizují začátek pevného okraje 3 ve své pracovní dráze 18 tak, aby ho mohly postupně zachycovat čelisti 7a a 8a, dalších dvojic platin 7 a 8, a dále pokračují ve svém pohybu Z, až přenesou svoji příslušnou část pevného okraje 3 před háček své příslušné jehly 2.
-4CZ 300372 B6
Tímto postupem, který je také znázorněn na obr. č. 10 a jeho detailu obr. 11, postupně přenesou i ostatní čelisti 7a a 8a dvojice platin 7 a 8, každá svůj díl pevného okraje 3 před příslušné háčky jehel 2, které se potom do pleteniny 4 těsně za její pevný okraj 3 postupně zapichují, a to tak dlouho, až je celý pevný okraj 3 přenesen na jehly 2 celého jehelního oblouku β. V tomto okamžiku je špička uzavřena a zahájí se pletení ostatních částí ponožky již známým způsobem. Pletení se ukončí pomocí řádků s omezenou páratelností a hotová ponožka se shodí z jehel.
Výhody zařízení podle vynálezu jsou v tom, že když je pevný okraj 3 uspořádaný uvnitř jehelní roztečné kružnice 6, podobně jako její tětiva, směřuje ve své přirozené poloze, postupně od svéio ho začátku ke konci, přímo do otevřených čelistí háčků 7a odhazovacích platin 7, jakmile pevný okraj 3 vnikne do otevřené čelisti - její vnitřní homí hrana 7b ho zajistí proti nadzvednutí, a proto nemůže nikam uhnout, když ho hrot čelisti 8a uvnitř čelisti zobáčku 7a musí spolehlivě uzavřít a nemůže potom ani uhnout před háčkem jehly 2, které se musí těsně za něj zapíchnout do špičkové pleteniny 4. Další výhodou je, že čelisti dvojic platin 7 a 8 bezpečně zachycují pevný okraj 3 i bez spolupráce s vychylovacím zařízením, protože jejich pracovní dráha je uspořádaná tak, že do čelistí 7a a 8a první dvojice platin 7 a 8 zavede začátek pevného okraje jeho první vedoucí jehla 2a a jakmile ho čelisti 7a a 8a první dvojice platin 7 a 8 zachytí, posunou ho do čelistí 7a a Ba druhé dvojice platin 7 a 8 a jakmile zachytí čelisti druhé dvojice platin, posunou ho do čelisti třetí dvojice platin 7 a 8 a tak to pokračuje postupně po celé délce pevného okraje 3, který je posléze přetažen před vrcholky háčku jehel 2 jehelního oblouku β a jeho jehly se tak mohou bezpečně zapíchnout do pleteniny těsně za její pevný okraj 3.
Pracovní dráha 18 čelistí 7a a 8a je postavena pro největší úhel χ přirozené polohy pevného okraje 3, který se však při postupném přenášení stále zmenšuje tak, jak je znázorněno na obr. 10 a jeho detailu obr. 11, to však ale nevadí, protože odhazovací hrana 7c čelistí zobáčku 7a pevný okraj 3 odtlačí a udržuje směr jeho kladení do čelistí 7a a 8a stále pod stejným úhlem.
Průmyslová využitelnost
Toto zařízení pro uzavírání špic v pletacím stroji lze využít všude tam, kde je potřeba plést na jednom konci uzavřený tubu lamí úplet.
-5CZ 300372 B6

Claims (4)

  1. 5 1. Zařízení pro uzavírání špic v pletacím stroji, určené pro výrobu punčochových výrobků s uzavřenou Špičkou přímo v pletacím stroji, opatřeném jehelním válcem (1), osazeným jehlami (2), které lze rozdělit do dvou jehelních oblouků, ovládaných zámkovou soustavou, přičemž na prvním jehelním oblouku (a) se plete špičková pletenina (4) s pevným okrajem (3) a na druhý protilehlý jehelní oblouk (β) je posléze pevný okraj (3) přenesen, dále je vybaven platinovým io věncem (10) opatřeným odhazovacími platinami (7) a zámkovou soustavou pro uložení a ovládání zatahovacích platin a zařízením pro zachycení pevného okraje (3) a jeho přenesení na příslušné jehly, vyznačující se tím, že mezi jehlami (2) druhého jehelního oblouku (β), který je určený pro převzetí pevného okraje (3) špičkové pleteniny (4), vyrobené na jehlách (2) prvního jehelního oblouku (a), jsou v platinovém věnci (10) vedle odhazovacích platin (7), ulo15 ženy pomocné platiny (8), které spolu s odhazovacími platinami (7) tvoří dvojici platin (7 a 8), uspořádaných jako kleště, mající proti sobě umístěny dvě čelisti, které jsou určené pro zachycení pevného okraje (3) a jeho přenesení před vrcholky řady jehel (2) druhého jehelního oblouku (β), přičemž první čelistí (7a) odhazovací platiny (7) je její zobáček a čelistí pomocné platiny (8) je její hrana, výstupek nebo hrot čelistí (8a), přičemž uložení pomocné platiny (8) v platinové dráž20 ce (9) platinového věnce (10), je vytvořeno pro, společný pohyb s odhazovací platinou (7) v radiálním směru, vzhledem k ose jehelního válce (1) a pro samostatný kyvný pohyb v axiálním směru, vzhledem k ose jehelního válce (1), a to tak, že první čelisti (7a) a hrot čelisti (8a) dvojice platin (7 a 8) mají dvě vzájemné zámkovou soustavou řízené polohy, přičemž jedna poloha je, že první čelist (7a) a hrot čelisti (8a) jsou otevřené a druhá poloha je, že první čelist (7a) a hrot
    25 čelisti (8a) jsou uzavřené.
  2. 2. Zařízení pro uzavírání špic v pletacím stroji podle nároku 1, vyznačující se tím, že společný radiální pohyb dvojice platin (7 a 8) v radiálním směru vzhledem k ose jehelního válce (1) je odvozen od zámkové soustavy uložené ve víku (13) platinového věnce (10) a samos30 tatný kyvný pohyb pomocné platiny (8) v axiálním směru, vzhledem k ose jehelního válce (1), je odvozen od zámků uložených ve víku (13) platinového věnce (10) a zámků uložených pod platinovým věncem (10).
  3. 3. Zařízení pro uzavírání špic v pletacím stroji podle nároků 1 a 2, vyznačující se
    35 t í m , že pod pomocnou platinou (8) je v tělese platinového věnce (10), uložený posuvný element, zejména kolík (16), který na své jedné straně je vytvořen pro kontakt se zámkovým segmentem (14) a na své druhé straně pro opření o pomocnou platinu (8),
  4. 4 výkresy
CZ20023028A 2002-09-10 2002-09-10 Zarízení pro uzavírání špic v pletacím stroji CZ300372B6 (cs)

Priority Applications (2)

Application Number Priority Date Filing Date Title
CZ20023028A CZ300372B6 (cs) 2002-09-10 2002-09-10 Zarízení pro uzavírání špic v pletacím stroji
ITTO20030688 ITTO20030688A1 (it) 2002-09-10 2003-09-10 Dispositivo per la chiusura della punta in una macchina

Applications Claiming Priority (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
CZ20023028A CZ300372B6 (cs) 2002-09-10 2002-09-10 Zarízení pro uzavírání špic v pletacím stroji

Publications (2)

Publication Number Publication Date
CZ20023028A3 CZ20023028A3 (en) 2004-04-14
CZ300372B6 true CZ300372B6 (cs) 2009-05-06

Family

ID=32046698

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
CZ20023028A CZ300372B6 (cs) 2002-09-10 2002-09-10 Zarízení pro uzavírání špic v pletacím stroji

Country Status (2)

Country Link
CZ (1) CZ300372B6 (cs)
IT (1) ITTO20030688A1 (cs)

Families Citing this family (1)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
CN102877206A (zh) * 2012-10-16 2013-01-16 无锡市佳龙纺织机械有限公司 用于针织大圆机上的沉降片结构

Citations (4)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
WO1995031595A1 (en) * 1994-05-17 1995-11-23 Golden Lady S.P.A. Device for closing the initial end of a knitted article such as a sock or other
WO1995034702A1 (en) * 1994-06-16 1995-12-21 Golden Lady S.P.A. Device for the automatic initial formation of a closed toe in a tubular knitted article on circular knitting machines
CZ2001935A3 (cs) * 2000-03-20 2002-02-13 Matec S. P. A. Okrouhlý pletací stroj a způsob výroby hadicových výrobků
CZ295179B6 (cs) * 1996-04-29 2005-06-15 Golden Lady S. P. A. Způsob a mechanismus pro uzavírání špičky punčochy, podkolenky nebo ponožky na okrouhlém pletacím stroji

Patent Citations (4)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
WO1995031595A1 (en) * 1994-05-17 1995-11-23 Golden Lady S.P.A. Device for closing the initial end of a knitted article such as a sock or other
WO1995034702A1 (en) * 1994-06-16 1995-12-21 Golden Lady S.P.A. Device for the automatic initial formation of a closed toe in a tubular knitted article on circular knitting machines
CZ295179B6 (cs) * 1996-04-29 2005-06-15 Golden Lady S. P. A. Způsob a mechanismus pro uzavírání špičky punčochy, podkolenky nebo ponožky na okrouhlém pletacím stroji
CZ2001935A3 (cs) * 2000-03-20 2002-02-13 Matec S. P. A. Okrouhlý pletací stroj a způsob výroby hadicových výrobků

Also Published As

Publication number Publication date
CZ20023028A3 (en) 2004-04-14
ITTO20030688A1 (it) 2004-03-11

Similar Documents

Publication Publication Date Title
US9562307B2 (en) Method and machine for knitting tubular knitted articles
EP0942086A2 (en) Method and apparatus for seaming edges of knitted articles
TWI701366B (zh) 用於從環狀編織機器提取管狀編織物件的裝置及方法以及用於藉助於環狀編織機器生產管狀編織物件的方法
CN108350630B (zh) 用于制备管状物品以在其形成结束时自动化拾取的方法,及执行该方法的双筒圆形针织机
SK83694A3 (en) Connection method of two edges of knitted products and device for realization of this method
US5551260A (en) Method for joining two edges of a knitted tubular article upon completion thereof
KR0165631B1 (ko) 양말류의 편직물의 초기단부를 폐쇄하는 장치
US20040154341A1 (en) Device for picking up a tubular knitted article from a knitting machine and for sewing the toe
EP1417365B9 (en) Method and apparatus for moving the stitches of a knitted tubular article to an operating station
EP3374556B1 (en) Turning device for knitted tubular articles, particularly for turning inside-out tubular articles with pockets that protrude from the lateral surface thereof
US7640880B2 (en) Automatic sewing device for hosiery knitting machines
CZ295179B6 (cs) Způsob a mechanismus pro uzavírání špičky punčochy, podkolenky nebo ponožky na okrouhlém pletacím stroji
CZ300372B6 (cs) Zarízení pro uzavírání špic v pletacím stroji
ITPI20070091A1 (it) Sistema per la chiusura della calza su macchine circolari per produzione di calzini tubolari in maglia alla fine del calzino con un equipaggiamento mobile circolare
US20010017046A1 (en) Equipment and method for automatically feeding a sewing machine with a sock tip
CZ20023812A3 (cs) Způsob výroby hadicovitého úpletuŹ jako je ponožka apod@Ź který je uzavřený na jednom konci a zařízení k provádění tohoto způsobu
CZ20023715A3 (en) Method for closing toes in knitting machine

Legal Events

Date Code Title Description
MM4A Patent lapsed due to non-payment of fee

Effective date: 20020910