CZ289779B6 - Otáčivá dojírna - Google Patents

Otáčivá dojírna Download PDF

Info

Publication number
CZ289779B6
CZ289779B6 CZ19963481A CZ348196A CZ289779B6 CZ 289779 B6 CZ289779 B6 CZ 289779B6 CZ 19963481 A CZ19963481 A CZ 19963481A CZ 348196 A CZ348196 A CZ 348196A CZ 289779 B6 CZ289779 B6 CZ 289779B6
Authority
CZ
Czechia
Prior art keywords
milking
gate
platform
cows
cow
Prior art date
Application number
CZ19963481A
Other languages
English (en)
Other versions
CZ348196A3 (en
Inventor
Olaf Pichler
Christopher Kelson Oliver
Original Assignee
Delaval International Ab
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Priority claimed from DE9409372U external-priority patent/DE9409372U1/de
Application filed by Delaval International Ab filed Critical Delaval International Ab
Publication of CZ348196A3 publication Critical patent/CZ348196A3/cs
Publication of CZ289779B6 publication Critical patent/CZ289779B6/cs

Links

Classifications

    • AHUMAN NECESSITIES
    • A01AGRICULTURE; FORESTRY; ANIMAL HUSBANDRY; HUNTING; TRAPPING; FISHING
    • A01KANIMAL HUSBANDRY; AVICULTURE; APICULTURE; PISCICULTURE; FISHING; REARING OR BREEDING ANIMALS, NOT OTHERWISE PROVIDED FOR; NEW BREEDS OF ANIMALS
    • A01K1/00Housing animals; Equipment therefor
    • A01K1/12Milking stations
    • A01K1/126Carousels

Landscapes

  • Life Sciences & Earth Sciences (AREA)
  • Environmental Sciences (AREA)
  • Zoology (AREA)
  • Animal Husbandry (AREA)
  • Biodiversity & Conservation Biology (AREA)
  • Housing For Livestock And Birds (AREA)
  • External Artificial Organs (AREA)

Abstract

Ot iv doj rna obsahuje prstencovitou dojic plo inu (12) rozd lenou do °ady podlouhl²ch dojic ch st n a ·st°edn stanovi t (14) doji . U vn j ho obvodu dojic plo iny (12) je uspo° dan radi ln sm °uj c p° stupov cesta (16) tak, aby kr vy mohly vstoupit do dojic ch st n (32) hlavou nap°ed, a to zven . U dojic plo iny je k p° stupov cest (16) p°ilehl a radi ln sm °uj c v²stupn cesta (18) uspo° dan tak, aby mohly kr vy opustit dojic st n (32) hlavou nap°ed. Zadn omezovac prost°edek (20) dojic ch st n (32) je uspo° dan² radi ln uvnit° vzadu a dojic st n (32) pro kr vy jsou uspo° dan v rybinov m vzoru pod l prstencovit dojic plo iny (12), p°i em s ka d²m dojic m st n m (32) je sdru eno hradlo (22) uzp soben pro pohyb do p° stupov polohy. Ka d hradlo (22) slou jako radi ln vn j uz v r nebo omezuj c prost°edek (20) dojic ho st n , p°i em ka d hradlo (22) je v²kyvn kolem vodorovn osy (24) kolm k pod ln ose (33) ka d ho dojic ho st n (32). Osa v²kyvu ka d ho hradla (22) je st kloubu (30) upevn n ho k podlaze (26) dojic plo iny (12) a ka d hradlo (22) je v²kyvn sm rem ke kr v v dojic m st n (32) tak, aby kr vy byly b hem dojen st le op°eny o zadn omezovac prost°edek (20).\

Description

Otáčivá dojímá
Oblast techniky
Vynález se týká otáčivé dojímy obsahující prstenovitou dojicí plošinu rozdělenou do řady podlouhlých dojicích stání a ústřední stanoviště dojičů, jakož i radiálně směřující přístupovou cestu u vnějšího obvodu dojicí plošiny pro umožnění vstupu krav do jejich dojicích stání hlavou napřed zvenčí, vnější, výstupní cestu radiálně směřující z dojicí plošiny a přilehlou ke přístupové cestě pro umožnění kravám opustit jejich dojicí stání hlavou napřed, zadní omezovači prostředek dojicích stání radiálně uvnitř vzadu a hradlo sdružené s každým dojicím stáním a uzpůsobené k pohybu do přístupové polohy, přičemž každé hradlo slouží jako vnější přední překážka nebo omezující prostředek dojicího stání.
Dosavadní stav techniky
Je známé velké množství nepohyblivých i otáčivých dojíren. Typická nepohyblivá dojímá rybinového typu má přední a zadní vlnitý prostředek vymezení polohy krav (přední a zadní uzávěr), přičemž krávy obvykle vstupují do dojímy jedna po druhé tak, že jdou dojímou paralelně ke stanovišti dojičů a přední kráva se pohybuje k poslední dojicí poloze a přijde ke stání v úhlu asi 30° ke stanovišti dojičů pro umožnění snadného přístupu k vemenům krav ze strany. V dojímě rybinového typu krávy zaujímají mírně šikmou polohu bok po boku s hlavami směřujícími ke straně dojímy protilehlé ke stanovišti dojičů. V polohách dojení v dojímě rybinového typu jsou sousední zvířata navzájem přesazena asi o polovinu délky jejich těl, což je obvyklá praxe.
Aby se ve výše uvedené poloze dojení zajistilo, aby zvířata byla umístěna správně nejblíže k zadnímu uzávěru nebo k prostředku omezujícím dojímu u stanoviště dojičů, aby vemena krav byla snadno dosažitelná dojičem, je nutné udržovat vzdálenost mezi předním a zadním uzávěrem nebo prostředky vymezujícími polohu krav (ponejvíce vlnitými v dojímách rybinového typu) co možno malé při uvažování průměrné délky krávy. Tento požadavek má za následek určité omezení zvířat při vstupu do dojímy, což mělo za následek, že přednostně celý přední uzávěr nebo prostředek omezující polohu krávy v nepohyblivých dojímách se přemísťuje paralelně ve směru kolmém na stanoviště dojičů (tak zvané indexování) pro vytvoření většího prostoru pro krávy vstupující do dojímy rybinového typu.
Patentový spis Spojených států amerických číslo 5,203,280 popisuje nepohyblivou dojímu rybinového typu na obou stranách stanoviště dojičů, do které zvířata vstupují, jak je obvyklé v tomto typu dojímy, otevřeným hradlem u jednoho konce, které nutí předešlou krávu ze skupiny krav, které mají být dojeny, projít přes celou dojímu než zaujme přední polohu dojení v dojímě. Další zvířata činí totéž. Nejsou učiněna žádná zvláštní opatření pro usnadnění vstupu zvířat a jejich umístění v dojímě. Nicméně každý přední omezovači prostředek dojicího stání nebo přední uzávěr má tvar hradla výkyvného kolem vodorovné osy nad každou krávou. V jednom směru otáčení toto hradlo může pudit krávu dozadu proti zadnímu uzávěru u stanoviště dojičů. Po dojení se hradlo uvede do otáčení v opačném směm pro vyhnání krávy z dojicího stání.
Bylo známo, že otáčivé dojímy vytvářejí značné výhody pro proces dojení jestliže stáda krav, které mají být dojeny, jsou velká. V tomto případě postupný přístup zvířat k dojímě způsobuje řadu potíží, které se odrážejí v rozličných návrzích popsaných v britském patentovém spisu 1,459,399. Tento Patentový spis popisuje otáčivou dojímu s radiálními dojicími stáními, ve kterých krávy zaujímají svou dojicí polohu s hlavami směřujícími ke středu. Přístup k takovému dojicímu stání z vnější strany je velmi jednoduchý, neboť kráva musí jít pouze kupředu. Když je dojení skončeno po jednom otočení dojímy, je však pro krávy obtížné opustit svou dojicí polohu,
-1 CZ 289779 B6 neboť se musí úplně otočit na plošině, aby dosáhly radiálně vně umístěný výstup. To mohou učinit pouze použitím dříve uvolněného sousedního dojicího stání.
Jinak řečeno, jeden omezující činitel dojení krav na otáčivé dojímě je rychlost výstupu a vstupu krav ve vztahu k plošině dojímy. Pro maximální účinnost je důležité, aby krávy byly umístěny těsně u sebe na plošině, takže maximální počet krav může být dojen současně. Aby se toho dosáhlo, krávy vstupující do dojímy mají pouze omezený prostor pro jejich ustavení do polohy dojení. Tato procedura potřebuje čas a značně zpomaluje proces dojení.
V jiném provedení popsaném v britském patentovém spisu 1,459,399 šestiúhelníková otáčivá dojicí plošina má šest přímočarých dojicích stání umístěných za sebou v rybinovém vzoru. Plošina musí být zastavena pro naložení a vyložení, takže skupiny zvířat mohou postupně vstupovat nebo opouštět příslušný úsek plošiny paralelně s vnějším okrajem přes vnější rampu.
Patentový spis DE-OS 26 50 741 popisuje otáčivou dojímu typu označeného vpředvýznaku patentového nároku 1, ve které jsou krávy dojeny, když stojí individuálně vedle sebe v radiálně orientovaných stáních, s hlavami směřujícími ven adojič pracuje u středu plošiny. Krávy se přibližují k dojicí plošině radiálně z vnějšku a kráčejí s hlavou napřed volným stáním. Za zadním koncem tohoto stání si stoupnou na přechodnou plošinu umístěnou ve střední oblasti otáčivé plošiny, na které se krávy musí otáčet téměř úplně dokola pro vstup do následujícího volného stání ve směru otáčení plošiny a potom kráčet tímto stáním v opačném směru, dokud svisle pohyblivé hradlo umístěné u radiálně vnějšího konce stání drží krávu proti vystoupení, zatímco je dojena.
Jiný problém sotáčivými dojímami spočívá vtom, že krávy mají různé velikosti. Tudíž malá kráva se může sama postavit do polohy dojení tak, že znesnadní dojiči dosáhnout jejího vemene pro nasazení strukové gumy. Pro plynulý provoz by tedy bylo žádoucí, kdyby bylo učiněno opatření s ohledem na různé velikosti krav, takže dojič by potřeboval pouze dosáhnout vždy stejné vzdálenosti pro nasazení Strakových gum na vemena krávy.
Jiný problém s kravami různé velikosti spočívá v tom, že ideálně by kráva měla zapadnout do dojicí polohy pro zamezení nežádoucích pohybů během dojení, něco co je snadné s jalovicemi.
Vzhledem k výše uvedeným skutečnostem je úkolem vynálezu vyřešit uvedené problémy nebo alespoň dát veřejnosti užitečnou volbu. Dalším úkolem vynálezu je zlepšit otáčivou dojímu uvedeného typu kombinací výhod rybinového vzoru s neomezeným přístupem zvířat a současně zajistit, aby byly krávy opřeny o zadní uzávěr po celou dobu dojení.
Podstata vynálezu
Otáčivá dojímá obsahující prstencovitou dojicí plošinu rozdělenou do řady podlouhlých dojicích stání a ústřední stanoviště dojičů jakož i radiálně směřující přístupovou cestu u vnějšího obvodu dojicí plošiny pro umožnění vstupu krav do jejich dojicích stání hlavou napřed zvenčí, vnější, radiálně směřující výstupní cestu u dojicí plošiny a přilehlou k přístupové cestě pro umožnění kravám opustit jejich dojicí stání hlavou napřed, zadní omezovači prostředek dojicích stání uspořádaný radiálně uvnitř vzadu a dojicí stání pro krávy uspořádaná v rybinovém vzoru podél prstencovité dojicí plošiny, spočívá podle vynálezu v tom, že s každým dojicím stáním je sdruženo hradlo uzpůsobené pro pohyb do přístupové polohy, každé hradlo slouží jako radiálně vnější uzávěr nebo omezující prostředek dojicího stání a každé hradlo je výkyvné kolem vodorovné osy kolmé k podélné ose každého dojicího stání, přičemž osa výkyvu každého hradla je části kloubu upevněného k podlaze dojicí plošiny a každé hrdlo je výkyvné směrem ke krávě v dojicím stání pro zajištění, aby krávy byly během dojení stále opřeny o zadní omezovači prostředek.
-2CZ 289779 B6
Vynález je tedy založen na systému pro omezení pohybu zvířete ve vymezené oblasti, přičemž tento systém obsahuje pohyblivý omezovači prostředek uspořádaný pro tlak proti zvířeti ve vymezené oblasti. Tato vymezená oblast může být označena jako dojicí stání na otáčivé plošině a pohyblivý omezovači prostředek jako držák hlavy. Vynález lze použít také pro jiné vymezené prostory a pro jiné omezovači prostředky, jako jsou například tyče.
Přednostně tvoří osa výkyvu hradla nebo držáku hlavy část struktury kloubu nebo závěsu upevněného k podlaze dojímy. Tímto způsobem a pro daný úhel výkyvu hradla je vytvořena maximální možná vůle v oblasti největší délky krávy, totiž u výšky hlavy, takže maximální možný prostor je k dispozici pro krávu vstupující do dojicího stání radiálně z vnějška a pro otáčivý pohyb zvířete takto vyžadovaný.
Ve výhodném provedení vynálezu má být pohyb držáků hlavy na otáčivé plošině navzájem nezávislý s ohledem na různou velikost krávy. To je zvláště důležité pro otáčivý dojicí systém, když je to plynulý dojicí systém, než dávkový dojicí systém, jako jsou systémy u obvyklých nepohyblivých dojíren rybinového nebo paralelního typu.
Za účelem přizpůsobení dojicího stání bez problémů různé velikosti krav je vzdálenost ložiska výkyvu od zadního uzávěru nebo vnitřního omezovacího prostředku dojicího stání přednostně nastavitelná, například vhodným umístěním otvorů pro upevnění ložiska výkyvu nebo závěsu k podloze prstenovité plošiny otáčivé dojímy.
Zatímco pohyb držáku hlavy může být v nastavené vzdálenosti v každém čase, v přednostním provedení je pohyb držáku hlavy proměnlivý podle velikosti krávy. Tak například v ručních typech předloženého vynálezu dojič má být schopen pohybovat držákem hlavy dozadu, až je kráva pohodlně umístěna v dojicím stání a potom upevnit držák hlavy v poloze.
Přednostně je hradlo nebo držák hlavy každého dojicího stání výkyvný od nebo k dojicímu stání ovládacím členem v závislosti na poloze natočení dojímy. Tímto způsobem kráva, která zaujímá své přiřazené dojicí stání po opuštění přístupové oblasti dojicí plošiny bude puzena dozadu proti zadnímu uzávěru nebo omezovacímu prostředku stání. Bude také uvolněna když dosáhne výstupu. Je zvláště výhodné pohybovat hradlem nebo držákem hlavy směrem k dojicímu stání, to znamená pro mírné omezení krávy, s určitou silou a rychlostí, které způsobí, že hradlo nebo držák hlavy působí mírně na krávu jakmile příslušné dojicí stání opustilo oblast přístupu. Na druhé straně je výhodné uvolnit krávu rychle, to znamená vychýlit hradlo od dojicího stání větší silou a rychlostí, takže se způsobí výstup krávy z jejího dojicího stání rychle a bez zpoždění.
Pro ušetření krávy od nadměrných omezovačích sil v jejím dojicím stání, například při otáčení dojicí Plošiny, a zneklidnění jako následku, je zvláště výhodné nastavit sílu předepínající hradlo nebo držák hlavy ke krávě (pro udržení zvířete v poloze) na úrovni, kterou kráva může snadno snášet.
V přednostním provedení předloženého vynálezu může být pohyb držáku hlavy samočinný a závislý na tlaku krávy proti němu.
Tak například držák hlavy může mít nějaký předpínací prostředek (ve formě pružiny, hydraulického tlaku, elektrického motoru a podobně), který mírně tlačí proti krávě až je tato zatlačena dozadu do příslušné polohy v dojicím stání. Bylo zjištěno, že mírný předpínací prostředek na držáku hlavy slouží k udržení většiny krav v poloze v dojicím stání bez poškození krav jakýmkoli způsobem.
Ovládací člen předního uzávěru, hradla nebo držáku hlavy obsahuje dvojčinný tlakový válec ovládaný stlačeným vzduchem, hydraulickým olejem nebo podobně, přičemž válec je podroben nízkému tlaku pro pohyb směrem k dojicímu stání a vysokému tlaku pro pohyb od dojicího stání.
-3 CZ 289779 B6
Alternativně mohou být použity dva jednočinné tlakové válce působící v navzájem opačných směrech.
Ve zvláště výhodném provedení předloženého vynálezu ovládací člen pro výkyv přední bariéry nebo hradla je přiklouben k hornímu nástavci zadního uzávěru nebo omezovacího prostředku dojicího stání a k vrcholu předního uzávěru nebo hradla nebo držáku hlavy, a to ve výšce nad kravami na dojicí plošině. Tato poloha ovládacího členu pro směrem ven výkyvný držák hlavy otáčivé dojímy vylučuje potřebu přídavné struktury k držáku hlavy v oblasti obvodu plošiny, přičemž tato přídavná struktura může představovat překážku pro radiálně dovnitř směřující přiblížení krav do individuálního dojicího stání. Tento přístup by měl být co nejvíce volný.
Ve zvláště výhodném provedení předloženého vynálezu radiálně směřující přístupová cesta nebo výstupní cesta pro krávy, která má tvar rampy, se rozšiřuje postupně směrem k dojicí plošině, a to proti směru otáčení plošiny. Pro zajištění, aby krávy přibližující se k otáčivé dojicí plošině šly spolehlivě jedna za druhou, by přístupová cesta měla být zpočátku poměrně úzká pro udržení více než jedné krávy před pokusem vstoupit do jednoho dojicího stání. Nehledě k této individualizaci by každá kráva měla mít dostatečný prostor, když vstupuje do otáčivé dojímy mezi ven vychýlená hradla. K tomuto účelu je zvláště užitečné postupné rozšíření přístupové cesty ve směru otáčení, když se přibližuje k otáčivé plošině.
Je zde řada myšlenek, které by měly být vzaty v úvahu při návrhu systému jako je onen popsaný výše pro použití u otáčivé dojímy. Hlavní myšlenka je, že krávy mají volný prostor v dojicím stání. Ačkoliv by držák hlavy mohl být pohyblivý po dráze uvnitř dojicího stání, možnost poranění krav touto dráhou nebo poškození dráhy kravami je dosti vysoká.
Rovněž je významné, že zde nejsou žádné výstupky do dojicího stanoviště na jiných úrovních, které by mohly nepříznivě působit na krávy.
Jiná myšlenka návrhu mechanického vybavení pro otáčivé plošiny je množství kravského lejna, které padá na plošinu. Toto lejno může ucpat mechanické systémy. V přednostním provedení předloženého vynálezu je úhel pohybu držáku hlavy takový, že kráva se pohybuje v takovém směru, aby byla ve vhodné poloze k dojicímu zařízení, k jiným krávám na plošině a aby množství krav na plošině bylo maximální.
Ideální pohyblivý držák hlavy by měl pohybovat kravami ve vhodném úhlu, nezavádět potenciální možnost poškození dojicího stání a neměl by být zbytečně náchylný k ucpání kravským lejnem.
V přednostním provedení předloženého vynálezu je vytvořen pohyblivý držák hlavy, který se pohybuje kolem v podstatě vodorovné osy výkyvu.
Je patrno, že toto provedení předloženého vynálezu odpovídá výše uvedené myšlence. Vodorovná osa výkyvu zajišťuje, že držák hlavy může pohybovat krávou ve stálém úhlu vzhledem k otáčivé plošině. Například svislá osa výkyvu by pohybovala kravami v proměnlivém úhlu, což by vedlo k problémům s vyrovnáním dojicího zařízení a s maximálním počtem umístěných krav na plošině.
Při vodorovné ose výkyvu může mechanismus pro pohyb držáku hlavy být vně nebo u jednoho konce dojicího stání, takže nepřichází do styku s kravami a většinou nepřichází do oblasti kravského lejna.
Vytvoření držáku hlavy z vodorovnou osou výkyvu také zajišťuje, že je maximální vůle kolem výstupu a vstupu otáčivé plošiny.
-4CZ 289779 B6
Držák hlavy může být uváděn do pohybu různými prostředky.
V ručním provedení předloženého vynálezu může držák hlavy volně padat na krávu, hmotnost držáku hlavy zajišťuje, že se kráva pohybuje do vhodné polohy. Nicméně, v přednostním provedení předloženého vynálezu je pohyb držáku hlavy řízen samočinně nějakým předpínacím prostředkem zmíněným výše.
Podobně jako jsou dojicí systémy dosavadního stavu techniky opatřeny vakuem a stlačeným vzduchem, v přednostním provedení předloženého vynálezu se držák hlavy pohybuje stlačeným vzduchem ve formě tlakového válce.
Tlakový válec může být například opatřen rozdílným tlakem, který předpíná držák hlavy proti krávě. Když je kráva pohodlně umístěna do stání působením tlaku proti ní, tlakový válec může způsobit, že držák hlavy udržuje mírný tlak na krávu a tuto drží v poloze. To má významné výhody pro zacházení se zvířaty oproti silově poháněnému držáku hlavy, byl-li použit elektrický nebo hydraulický motor.
Aktivace držáku hlavy může být dosažena rozličnými prostředky. V přednostním provedení může být pohyb otáčivé plošiny ovládacím mechanismem, který způsobuje, že pohyb držáku hlavy působí pohyb krávy do vhodné polohy v dojicím stání. Tak například může být držák hlavy pohybován ven z cesty, zatímco kráva vstupuje do stání a jak se plošina otáčí, může být držák hlavy aktivován následkem pohybu plošiny a zatlačit krávu do vhodné polohy.
V jednom přednostním provedení předloženého vynálezu má každý držák hlavy své individuální řízení.
Je možné, že v některých provedeních může být vytvořen jediný přístroj, který pohybuje držáky hlavy když dosáhnou tohoto přístroje následkem otáčivého pohybu otáčivé plošiny. Například může být vytvořeno pneumatické zařízení, které tlačí proti každému držáku hlavy když ho tento dosáhne následkem otáčení plošiny.
Je třeba uvést, že stejný způsob, kterým je držák hlavy pohybován proti krávě pro zatlačení krávy do žádané polohy v dojicím stání, může také být použit pro pohyb držáku hlavy ven z cesty krávy, takže kráva může snadno vystoupit z dojicího stání na konci dojicího cyklu.
Držák hlavy se zavře samočinně jakmile se hlava krávy do něho zasune. Ačkoliv může být držák hlavy ručně uvolněn na konci dojicího cyklu, je výhodné, když je uvolněn samočinně pro urychlený výstup krav z dojicí plošiny a pro zmenšení počtu operací prováděných dojičem.
Samočinné uvolnění držáku hlavy může být dosaženo rozličnými prostředky. Je však třeba uvážit, že jelikož je držák hlavy v různé svislé i vodorovné poloze v závislosti na velikosti krávy, nemusí být obvyklé způsoby uvolnění držáku hlavy použitelné. Podle jiné úvahy ačkoliv uzavření je samočinné, uvolňovací mechanismus musí držet držák hlavy otevřený v případě, že kráva skloní hlavu pro konečné prostrčení držákem hlavy bezprostředně před výstupem z otáčivé plošiny a tím znovu uzavře držák hlavy.
Podle jedné myšlenky předloženého vynálezu je vytvořen ovládací mechanismus pro uvolnění držáku hlavy na otáčivé plošině ve formě obvodové vačky.
Opatření obvodové vačky, která může spolupůsobit s uvolňovacím mechanismem držáku hlavy zahrnuje jistý počet úvah uvedených výše. Svislá i vodorovná poloha držáku hlavy se může měnit následkem jeho pohybu kolem vodorovné osy výkyvu. Opatření obvodové vačky může vzít v úvahu tyto změny.
-5CZ 289779 B6
V přednostních provedeních je uvolňovací mechanismus připojen k ovládači, který může spolupůsobit s obvodovou vačkou, která je umístěna nad dojicím stáním (mimo cestu krávy). Přednostně je obvodová vačka umístěna v blízkosti výstupu z otáčivé plošiny.
Další myšlenky a výhody předloženého vynálezu budou zřejmé z dále uvedeného popisu, který je pouze příkladem předloženého vynálezu.
Vynález umožňuje u otáčivé dojímy kombinovat řízení a provozní výhody rybinového vzoru umístění krav se snadnějším přístupem zvířat zvnějšku a současně zajistit, aby krávy byly umístěny konci svých zadků bezprostředně u zadní bariéry nebo omezovačích prostředků stání, to znamená, co nejdále vzadu a umožnit dojiči s nimi pracovat bez problémů.
Přehled obrázků na výkresech
Vynález je znázorněn na výkresech, kde obr. 1 je půdorys znázorňující princip provedení otáčivé dojímy rybinového typu, kde je znázorněna asi jedna třetina prstenovité dojicí plošiny, obr. 2 znázorňuje část obr. 1 s řadou dalších detailů ve větším měřítku, obr. 3 znázorňuje některé zvláštní detaily ovládacího členu hradla nebo držáku 34 hlavy podle přednostního provedení, obr. 4 znázorňuje řez podél polohy krávy podél čáry IV-IV v obr. 2, obr. 5 znázorňuje nárys možného provedení držáku 34 hlavy pro krávu, obr. 6 znázorňuje nárys alternativního provedení držáku hlavy, které by mohlo nahradit provedení z obr. 5 a obr. 7 znázorňuje půdorys spojovacích prostředků majících formu paralelogramu a spojujících ovládací prostředek a dvojčinný pneumatický válec každého dojicího stání s horními konci dvou pohyblivých kolejnic každého držáku 34 hlavy.
Příklad provedení vynálezu
Obr. 1 znázorňuje částečný schematický půdorysný pohled na otáčivou dojímu 10 se stanovištěm 14 dojičů umístěným u středu a s prstenovitou dojicí plošinou 12 pomalu se otáčející ve směru šipky H. Během otáčení dojicí plošiny 12 jsou zvířata dojena obvyklým dojicím zařízením, které je uloženo na plošině v rybinovém vzoru s hlavami směřujícími ven. Krávy vstupují do otáčivé dojímy 10 radiálně umístěnou přístupovou cestou 16 tvaru rampy, která se postupně směrem k dojicí plošině 12 rozšiřuje ve směru otáčení dojicí plošiny 12. Po vydojení během jedné otáčky dojicí plošiny 12 ji zvířata opouštějí po výstupní cestě 18 tvaru rampy, která je uspořádána v blízkosti přístupové cesty 16 k ní rovnoběžně.
Jak je vyznačeno v obr. 1, a podrobněji v obr. 2 až 4, každé dojicí stání 32 pro jednu krávu má připojenu jako přední překážku nebo prostředek omezující dojicí stání na otáčivé dojicí plošině 12 hradlo 22 výkyvné kolem vodorovné osy 24 výkyvu a volitelně opatřené držákem 34 hlavy a/nebo žlabem 36 na krmivo. Obr. 4 jasně ukazuje, že hradlo 22 je výkyvné do několika poloh pomocí ovládacího členu 30 k dosažení současně dvou výsledků. Předně, vykývnutí hradla 22 do krajní pravé polohy znázorněné v obr. 4, nebo do podobné polohy způsobí, že kráva, je-li ve svém dojicím stání 32, se pohybuje co možno nejvíce dozadu, takže zadní konec jejího těla se opře o zadní překážku nebo omezovači prostředek 20 dojicího stání 32. Je-li tento zadní omezovači prostředek 20 tvaru vyznačeného v obr. 2, kráva se dotkne skříňovité struktury 40 obsahující spoje a řízení pro dojicí zařízení sdružené s každým dojicím stáním 32. Za druhé, vykývnutí hradla 22 do krajní levé polohy v obr. 4, nebo do podobné polohy, vytvoří dosti prostoru pro zvířata vstupující na otáčivou dojicí plošinu 12 ve směru radiálně dovnitř podle obr. 1 pro otočení doleva asi o 120° když vstupují na dojicí plošinu 12, jak je nutné pro předpokládaný obvyklý rybinový vzor na dojicí plošině 12, když kráva provedla toto otočení doleva v obr. 1, ovládací člen 30 je řízen vhodným otáčivým vačkovým mechanismem v závislosti na pohybu otáčivé dojicí plošiny 12 pro vychýlení hradla 22 doprava podle obr. 4, takže kráva je mírně zatlačena do
-6CZ 289779 B6 jejího dojicího stání 32 směrem k zadnímu omezovacímu prostředku 20 dojicího stání 32. Když je upevněna v této poloze, kráva stojí ve svém dojicím stání 32 po celou jednu otáčku otáčivé dojicí plošiny 12 a je dojena obvyklým způsobem. Po jedné otáčce dojicí plošiny 12, když kráva dosáhne výstupní cesty 18 tvaru rampy, je ovládací člen 30 opět řízen vačkou pro otevření hradla 5 22 rychle a bez zpoždění, to znamená, že vykývne hradlo 22 doleva podle obr. 4 pro uvolnění krávy, takže zvíře může opustit své dojicí stání 32 radiálním směrem ven, jak je znázorněno v obr. 1.
Obr. 3 znázorňuje zvláštní uspořádání ovládacího mechanismu obsahujícího ovládací člen 30, 10 což je v tomto případě dvojčinný tlakový válec, jehož pístnice je skloubena na svém vnějším konci s čepem na hradlu 22, které není v obr. 3 podrobně znázorněno. Nicméně jak je patrno z obr. 4, tento ovládací mechanismus je umístěn nad maximální výškou krav mezi horním koncem hradla 22 a kruhovitě uspořádaným horním nosným členem 21 sdruženým se zadním omezovacím prostředkem 20, viz obr. 4, takže tento ovládací mechanismus nezabírá další místo 15 vně dojicí plošiny 12 nebo prostor v oblasti pohybu krávy v dojicím stání 32.
Aktivace dvojčinného tlakového válce, například vzduchem nebo hydraulickým olejem ve vhodné časové sekvenci v závislosti na poloze otáčení dojicí plošiny 12 se provádí obvyklým způsobem ventilem 42 řízeným vačkou, viz obr. 3, přes vhodně tvarovaný vačkový povrch 43, viz 20 obr. 1, umístěný na dojicí plošině 12. Vysvětlení podrobností takového vačkového povrchu není nutné, protože je odborníkovi školenému v oboru známé. Ovládací člen 30 předepíná hradlo 22 ve směru ke krávě přítomné v dojicím stání 32 poměrně malou silou, aby kráva nebyla v nadměrném omezení. Na druhé straně, na konci otáčky dojicí plošiny 12 je hradlo 22 podrobeno poměrně velké síle pro náhlý výkyvný otevírací pohyb, takže otevírací pohyb je rychlý a kráva 25 má dostatek času, aby opustila své dojicí stání 32 po výstupní cestě 18. Protože je v obvyklých dojicích zařízeních běžné použití různých tlaků vzduchu, může být zvláště výhodné použít jako ovládací člen 30 dvojčinný pneumatický válec, ve kterém se vzduch o vysokém tlaku přivádí ve směru otvírání hradla 22 a vzduch o nízkém tlaku ve směru zavírání hradla 22.
Pro umožnění změny ve vzdálenosti mezi vodorovnou osou 24 výkyvu hradla 22 a zadním omezovacím prostředkem 20 dojicího stání 32 pro její přizpůsobení stádům krav, které mají nestejné střední délky těla, je kloub 28 výkyvu uzpůsoben k upevnění k podlaze 26 dojicí plošiny 12 v různých vzdálenostech od zadního omezovacího prostředku 20 dojicího stání 32 například prostřednictvím několika sad upevňovacích otvorů 25 v podlaze 26 (obr. 4). Protože ložisko 28 35 výkyvu vyčnívá nahoru z podlahy 26, hradlo 22 má ohyb 38 pro vytvoření přídavné vzdálenosti z normální polohy umístění krávy přítomné v dojicím stání 32 pro omezení poškození kopyt krav strukturou kloubu nebo závěsu.
Obr. 6 znázorňuje alternativu držáku 34 hlavy, která může nahradit držák 34 hlavy znázorněný na 40 obr. 4 a 5. Držák 34 hlavy sestává z trubky 44 tvaru U, jejíž vodorovná spodní část 46 je kloubem 28 připevněna k podlaze 26 dojicí plošiny 12, aby trubka 44 prováděla výkyvný pohyb podle obr. 4 pod vlivem dvojčinného pneumatického válce 31. Ke spodní části 46 jsou výkyvné připevněny dvě pohyblivé kolejnice 48, 48A v bodech 50 výkyvu, takže tyto kolejnice 48, 48A mohou být usazeny v rovině trubky 44 tvaru U, aby se pohybovaly navzájem rovnoběžně, viz 45 polohu L držáku 34 hlavy, nebo aby byly od sebe vzdáleny, viz uvolněnou polohu R pro uvolnění hlavy krávy z držáku 34 hlavy a hradla 22.
Obr. 7 znázorňuje, jak je ovládací člen 30, provedený jako válec, připojen k vrcholu držáku 34 hlavy, to znamená, že konce 52A paralelogramu 54 jsou připojeny k hornímu konci 52 dvou 50 kolejnic 48, 48A, to znamená, že kolejnice 48, 48A se přemisťují mezi polohami R aL válcem přes paralelogramu 54. Dříve než kráva vstoupila do dojicího stání 32, je držák 34 hlavy ve zcela otevřené poloze R, protože válec je plně roztažen, viz levou polohu v obr. 4, a paralelogram je otevřen. Když kráva vstoupila, držák 34 hlavy a paralelogram 54 se zavírají jak se válec začíná zatahovat. Jako další důsledek toho je kráva indexována, pohybována dozadu, do polohy
-7CZ 289779 B6 opření o zadní omezovači prostředek 20, načež válec je v plně zatažené poloze s uzavřeným paralelogramem 54 a držák 34 hlavy je upevněn v poloze L. Když se kráva přibližuje k výstupní cestě 18 po vydojení během svého pobytu na dojicí plošině 12, válec začne svůj dopředný pohyb zprava doleva v obr. 4, který nejprve rozevře paralelogram 54 pohybem kolejnic 48, 48A držáku
34 hlavy do polohy R. Pokračující dopředný pohyb válce 30 potom oddálí otevřený držák 34 hlavy od krávy do polohy vlevo v obr. 4, což uvolní dostatečné místo krávě pro výstup z dojicího stání 32 po výstupní cestě 18 bez jakéhokoli problému.
V přednostním způsobu činnosti může být dojení krav provedeno následujícím způsobem:
(a) Kráva se pohybuje, aby vstoupila do dojicího stání 32 u vstupu do otáčivé dojicí plošiny 12. Toto dojicí stání 32 má držák 34 hlavy zatlačený co nejdále dozadu pro maximální vůli, pro vstup krávy na dojicí plošinu 12 a tedy maximální rychlost vstupu.
(b) Jak se otáčivá dojicí plošina 12 otáčí s krávou v dojicím stání 32 uvede se do činnosti vzduchový válec připojený k vrcholu držáku 34 hlavy a zatlačí držák 34 hlavy směrem ke krávě kolem vodorovného čepu u dna hradla 22 a držáku 34 hlavy. Tím se kráva zatlačí do vhodné polohy v dojicím stání 32 a zůstane v ní vlivem mírného tlaku vzduchového válce.
(c) Když se otáčivá dojicí plošina 12 blíží k výstupní cestě 18, může být aktivován samočinný uvolňovací přístroj.
(d) Přibližně ve stejném čase vzduchový válec zatáhne držák 34 hlavy zpět do jeho původní polohy, tedy vytvoří dostatečný prostor, aby kráva mohla opustit otáčivou dojící plošinu 12 pří 25 maximální výstupní rychlosti.

Claims (11)

  1. PATENTOVÉ NÁROKY
    1. Otáčivá dojímá (10), obsahující prstenovitou dojicí plošinu (12) rozdělenou do řady podlouhlých dojicích stání (32) a ústřední stanoviště (14) dojičů, jakož i radiálně směřující přístu-
    35 povou cestu (16) u vnějšího obvodu dojicí plošiny (12) pro umožnění vstupu krav do jejich dojicích stání (32) hlavou napřed zvenčí, vnější, radiálně směřující výstupní cestu z dojicí plošiny (12) a přilehlou k přístupové cestě (16) pro umožnění kravám opustit jejich dojicí stání (32) hlavou napřed, zadní omezovači prostředek (20) dojicích stání uspořádaný radiálně uvnitř vzadu a dojicí stání (32) pro krávy uspořádaná v rybinovém vzoru podél prstenovité dojicí 40 plošiny (12), vyzn aču j icí se tí m, že s každým dojicím stáním (32) je sdruženo hradlo (22) uzpůsobené pro pohyb do přístupové polohy, každé hradlo (22) slouží jako radiálně vnější uzávěr nebo omezující prostředek dojicího stání (32) a každé hradlo (22) je výkyvné kolem vodorovné osy (24) kolmé k podélné ose (33) každého dojicího stání (32), přičemž vodorovná osa (24) výkyvu každého hradla (22) je částí kloubu (28) upevněného k podlaze (26) dojicí 45 plošiny (12) a každé hradlo (22) je výkyvné směrem ke krávě v dojicím stání (32) pro zajištění, aby krávy byly během dojení stále opřeny o zadní omezovači prostředek (20).
  2. 2. Otáčivá dojímá podle nároku 1, vyznačující se tím, že vzdálenost kloubu (28) a současně vodorovné osy (24) výkyvu od zadního vnitřního omezovacího prostředku (20) doji-
    50 čího stání (32) je nastavitelná pro přizpůsobení různé střední velikosti krav.
  3. 3. Otáčivá dojímá podle nároku 1 nebo 2, vyznačující se tím, že hradlo (2) každého dojicího stání (32) je výkyvné spojeno s ovládacím členem (30) ve směru k dojicímu stání (32)
    -8CZ 289779 B6 nebo směrem ven od dojicího stání (32) v závislosti na poloze natočení dojicího stání (32) během pohybu otáčivé dojicí plošiny (12).
  4. 4. Otáčivá dojímá podle nároku 3, vyznačuj ící se tím, že obsahuje přístupovou cestu (16) do dojicího stání (32) a výstupovou cestu (18) z dojicího stání (32).
  5. 5. Otáčivá dojímá podle alespoň jednoho z nároků 3 a 4, vyznačuj ící se tím, že ovládací člen (30) je provedený jako dvojčinný tlakový válec mající nízkotlakou část a vysokotlakou část.
  6. 6. Otáčivá dojímá podle alespoň jednoho z nároků 1 až 5, vyznačující se tím, že ovládací člen (30) pro hradla (22) je přiklouben k zadnímu omezovacímu prostředku (20) dojicího stání (32) a k vrcholu hradla (22) a je uložen nad oblastmi umístění krav na dojicí plošině (12).
  7. 7. Otáčivá dojímá podle alespoň jednoho z nároků 1 až 6, vyznačující se tím, že hradlo (22) má tvar držáku (34) hlavy.
  8. 8. Otáčivá dojímá podle alespoň jednoho z nároků 1 až 7, vyznačující se tím, že hradlo (22) je opatřeno žlabem (36) na krmivo.
  9. 9. Otáčivá dojímá podle alespoň jednoho z nároků 1 až 8, vyznačující se tím, že hradlo (22) má ve spodní části ohyb (38), takže jeho spodní část, spolu s kloubem (28) nesoucím osu (24) výkyvu, je vzdálena od oblasti umístění a oblasti pohybu krávy na podlaze (26) dojicí plošiny (12).
  10. 10. Otáčivá dojímá podle alespoň jednoho z nároků 1 až 9, vyznačující se tím , že zadní omezovači prostředek (20) dojicích stání (32) je plynule zakřiven souhlasně s prstenovitou dojicí plošinou (12) a prostor zbývající mezi kravami následkem rybinového vzoru mezi zadním koncem více kupředu umístěné krávy a bokem více nazad umístěné krávy je vyplněn alespoň částečně přepážkou skříňovité struktury (40).
  11. 11. Otáčivá dojímá podle alespoň jednoho z nároků lažlO, vyznačující se tím, že držák (34) hlavy obsahuje trubky (44) tvaru U, přičemž vodorovná spodní část (46) je připojena k podlaze kloubem a nese body (50) výkyvu pro dvě kolejnice (48, 48A) držáku (34) hlavy výkyvné v rovině trubky (44) a připojené ke konci (50) ovládacího členu (30) přes paralelogram (54).
CZ19963481A 1994-06-09 1995-06-02 Otáčivá dojírna CZ289779B6 (cs)

Applications Claiming Priority (3)

Application Number Priority Date Filing Date Title
DE9409372U DE9409372U1 (de) 1994-06-09 1994-06-09 Karussell-Melkstand in Fischgrätenbauform
NZ26082394 1994-06-22
PCT/EP1995/002106 WO1995033367A1 (en) 1994-06-09 1995-06-02 Herringbone-type rotary milking parlour

Publications (2)

Publication Number Publication Date
CZ348196A3 CZ348196A3 (en) 1997-09-17
CZ289779B6 true CZ289779B6 (cs) 2002-04-17

Family

ID=25962145

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
CZ19963481A CZ289779B6 (cs) 1994-06-09 1995-06-02 Otáčivá dojírna

Country Status (7)

Country Link
US (1) US5718185A (cs)
EP (1) EP0763970B1 (cs)
CZ (1) CZ289779B6 (cs)
DE (1) DE69505117T2 (cs)
DK (1) DK0763970T3 (cs)
HU (1) HU218507B (cs)
WO (1) WO1995033367A1 (cs)

Families Citing this family (44)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
US6105536A (en) * 1998-04-29 2000-08-22 Dewaard; Dave Wash system, apparatus and method for a rotary milking apparatus
SE514896C2 (sv) * 1999-09-01 2001-05-14 Delaval Holding Ab Arrangemang för inställning av djur
US6843203B2 (en) * 2000-03-17 2005-01-18 Delaval Holding Ab Device for at least one milking stall and a parlor comprising a plurality of milking stalls
SE516868C2 (sv) 2000-06-02 2002-03-12 Delaval Holding Ab Ett roterande stall för mjölkning av djur
DE10033706B4 (de) 2000-07-12 2005-02-10 Westfaliasurge Gmbh Verfahren und Karussell-Melkanlage zur Identifikation eines Melkplatzes sowie eines Tieres, insbesondere einer Kuh, in einer Karussell-Melkanlage
SE0003375D0 (sv) * 2000-09-21 2000-09-21 Delaval Holding Ab A rotary parlour for milking of animals
US6481371B1 (en) * 2001-06-13 2002-11-19 Dec International, Inc. Gutter and flushing system for milking parlors
NL1024520C2 (nl) * 2003-10-13 2005-04-14 Lely Entpr Ag Samenstel en werkwijze voor het voederen en melken van dieren, voederplatform, melksysteem, voedersysteem, melkvoorbehandelingsinrichting, melknabehandelingsinrichting, reinigingsinrichting en separatie-inrichting, alle geschikt voor gebruik in een dergelijk samenstel.
NL1024518C2 (nl) * 2003-10-13 2005-04-14 Lely Entpr Ag Samenstel en werkwijze voor het voederen en melken van dieren, voederplatform, melksysteem, voedersysteem, melkvoorbehandelingsinrichting, melknabehandelingsinrichting, reinigingsinrichting en separatie-inrichting, alle geschikt voor gebruik in een dergelijk samenstel.
NL1024521C2 (nl) * 2003-10-13 2005-04-14 Lely Entpr Ag Samenstel en werkwijze voor het voederen en melken van dieren.
SE528623C2 (sv) * 2005-03-14 2007-01-09 Delaval Holding Ab Arrangemang och förfarande för mjölkning av ett flertal mjölkdjur
DK1733615T3 (da) * 2005-06-15 2008-11-17 Delaval Holding Ab Drejende malkestue
US20090145364A1 (en) * 2007-06-06 2009-06-11 Hardy John P Livestock treatment carousel
EP2060172B1 (en) * 2007-11-16 2014-12-17 DeLaval Holding AB Apparatus and method for positioning a teat cup
AU2007240190B2 (en) * 2007-12-10 2013-01-24 Keith Gordon Arkle Holmes Improvements in and Relating to Milking System
US9161511B2 (en) 2010-07-06 2015-10-20 Technologies Holdings Corp. Automated rotary milking system
US8707905B2 (en) 2010-08-31 2014-04-29 Technologies Holdings Corp. Automated system for applying disinfectant to the teats of dairy livestock
US9149018B2 (en) 2010-08-31 2015-10-06 Technologies Holdings Corp. System and method for determining whether to operate a robot in conjunction with a rotary milking platform based on detection of a milking claw
US10111401B2 (en) 2010-08-31 2018-10-30 Technologies Holdings Corp. System and method for determining whether to operate a robot in conjunction with a rotary parlor
US8800487B2 (en) 2010-08-31 2014-08-12 Technologies Holdings Corp. System and method for controlling the position of a robot carriage based on the position of a milking stall of an adjacent rotary milking platform
US9968069B2 (en) 2011-03-18 2018-05-15 Gea Farm Technologies Gmbh Milking cluster and milking parlor having such a milking cluster
US9357744B2 (en) 2011-04-28 2016-06-07 Technologies Holdings Corp. Cleaning system for a milking box stall
US9681634B2 (en) 2011-04-28 2017-06-20 Technologies Holdings Corp. System and method to determine a teat position using edge detection in rear images of a livestock from two cameras
US9107379B2 (en) 2011-04-28 2015-08-18 Technologies Holdings Corp. Arrangement of milking box stalls
US8683946B2 (en) 2011-04-28 2014-04-01 Technologies Holdings Corp. System and method of attaching cups to a dairy animal
US8903129B2 (en) 2011-04-28 2014-12-02 Technologies Holdings Corp. System and method for filtering data captured by a 2D camera
US8746176B2 (en) 2011-04-28 2014-06-10 Technologies Holdings Corp. System and method of attaching a cup to a dairy animal according to a sequence
US9258975B2 (en) 2011-04-28 2016-02-16 Technologies Holdings Corp. Milking box with robotic attacher and vision system
US9049843B2 (en) 2011-04-28 2015-06-09 Technologies Holdings Corp. Milking box with a robotic attacher having a three-dimensional range of motion
US8885891B2 (en) 2011-04-28 2014-11-11 Technologies Holdings Corp. System and method for analyzing data captured by a three-dimensional camera
US10357015B2 (en) 2011-04-28 2019-07-23 Technologies Holdings Corp. Robotic arm with double grabber and method of operation
US10127446B2 (en) 2011-04-28 2018-11-13 Technologies Holdings Corp. System and method for filtering data captured by a 2D camera
US9043988B2 (en) 2011-04-28 2015-06-02 Technologies Holdings Corp. Milking box with storage area for teat cups
US9161512B2 (en) 2011-04-28 2015-10-20 Technologies Holdings Corp. Milking box with robotic attacher comprising an arm that pivots, rotates, and grips
US9215861B2 (en) 2011-04-28 2015-12-22 Technologies Holdings Corp. Milking box with robotic attacher and backplane for tracking movements of a dairy animal
US9265227B2 (en) 2011-04-28 2016-02-23 Technologies Holdings Corp. System and method for improved attachment of a cup to a dairy animal
US9107378B2 (en) * 2011-04-28 2015-08-18 Technologies Holdings Corp. Milking box with robotic attacher
US9058657B2 (en) 2011-04-28 2015-06-16 Technologies Holdings Corp. System and method for filtering data captured by a 3D camera
US8671885B2 (en) 2011-04-28 2014-03-18 Technologies Holdings Corp. Vision system for robotic attacher
DE102012102133A1 (de) 2012-03-14 2013-09-19 Gea Farm Technologies Gmbh Melkstandanordnung mit einer innenrobotervorrichtung
DE102012110502A1 (de) 2012-03-14 2013-09-19 Gea Farm Technologies Gmbh Platzteiler einer Melkstandanordnung und Melkstandanordnung
DE102014107124A1 (de) 2014-05-20 2015-11-26 Gea Farm Technologies Gmbh Armeinrichtung für eine Melkstandanordnung zum automatischen Melken von milchgebenden Tieren, Platzteiler einer Melkstandanordnung und Melkstandanordnung
NL2017686B1 (nl) * 2016-10-28 2018-05-18 Lely Patent Nv Melkrobot
WO2020236067A1 (en) * 2019-05-17 2020-11-26 Delaval Holding Ab Rotating platform for milking sheep and goat

Family Cites Families (10)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
US2039562A (en) * 1933-05-22 1936-05-05 James Mfg Co Round ended building
US2236851A (en) * 1939-04-20 1941-04-01 Thomas S Haselton Milking system
US2472122A (en) * 1944-04-20 1949-06-07 Dorothy R Polivka Milking barn
DE1289707B (de) * 1963-06-19 1969-02-20 Kirschey Gerhard Stufenlos regelbares Reibraeder-Umlaufgetriebe
US3765373A (en) * 1972-01-25 1973-10-16 F Phillips Milking machines
US3759225A (en) * 1972-08-29 1973-09-18 F Galbraith Batch operated milking apparatus
GB1459399A (en) * 1973-03-28 1976-12-22 Simplex Cambridge Rotary animal parlours
NL181546C (nl) * 1975-11-06 1987-09-16 Albert Harkema Draaibare melkstand.
EP0191517B2 (en) * 1985-01-28 1996-07-31 C. van der Lely N.V. Implement for milking animals, such as cows
US5203280A (en) * 1991-12-23 1993-04-20 Dec International, Inc. Rapid exit herringbone stall

Also Published As

Publication number Publication date
EP0763970A1 (en) 1997-03-26
HU218507B (hu) 2000-09-28
DK0763970T3 (da) 1999-06-21
WO1995033367A1 (en) 1995-12-14
CZ348196A3 (en) 1997-09-17
EP0763970B1 (en) 1998-09-30
US5718185A (en) 1998-02-17
DE69505117T2 (de) 1999-02-18
DE69505117D1 (de) 1998-11-05
HUT75076A (en) 1997-04-28
HU9603283D0 (en) 1997-01-28

Similar Documents

Publication Publication Date Title
CZ289779B6 (cs) Otáčivá dojírna
US5285746A (en) Self-indexing exit gate for milking parlor
US8863687B2 (en) Rotary parlour for milking of animals
US5000119A (en) Wedge-shaped milking stall and parlor
AU731664B2 (en) A method of milking animals
US20180020632A1 (en) Space divider of a milking parlor arrangement, and milking parlor arrangement
EP0779025B1 (en) A milking machine for automatically milking animals
US7644681B2 (en) Exit gate with cow push bar for milking parlor
NL9000836A (nl) Inrichting voor het positioneren van dieren.
US5259335A (en) Sequencing gate for milking parlor
US5230299A (en) Telescoping entry gate for milking parlor
US3448725A (en) Milking stall
US4854268A (en) Milking plant and sorting system
CZ291920B6 (cs) Přední polohovací příčka pro dojírnu a dojírna
EP1575351B2 (en) A device for carrying a milking member
US8291859B2 (en) Arrangement for positioning milking animals in a milking parlour
EP0560438A2 (en) A milking machine for automatically milking animals
US5184567A (en) Automatic individual indexing apparatus for dairy parlor
EP1733615B1 (en) Rotary milking parlour
CA2342919A1 (en) Animal stall with gate adapted for goading the animal
AU2009312904B2 (en) A rotary parlour for milking of animals
CZ4212U1 (cs) Rybinové dojící stání
CZ129195A3 (cs) Rybinové dojící stání
JPH09154428A (ja) 家畜の個体別自動捕捉ストール装置

Legal Events

Date Code Title Description
PD00 Pending as of 2000-06-30 in czech republic
MM4A Patent lapsed due to non-payment of fee

Effective date: 20030602