CZ28960U1 - Nášlapná čisticí zóna k zachycení magnetických nečistot - Google Patents

Nášlapná čisticí zóna k zachycení magnetických nečistot Download PDF

Info

Publication number
CZ28960U1
CZ28960U1 CZ2015-31735U CZ201531735U CZ28960U1 CZ 28960 U1 CZ28960 U1 CZ 28960U1 CZ 201531735 U CZ201531735 U CZ 201531735U CZ 28960 U1 CZ28960 U1 CZ 28960U1
Authority
CZ
Czechia
Prior art keywords
grooves
magnets
tread
zone according
base plate
Prior art date
Application number
CZ2015-31735U
Other languages
English (en)
Inventor
Jiří Němeček
Original Assignee
Magsy, S.R.O.
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Application filed by Magsy, S.R.O. filed Critical Magsy, S.R.O.
Priority to CZ2015-31735U priority Critical patent/CZ28960U1/cs
Publication of CZ28960U1 publication Critical patent/CZ28960U1/cs
Priority to DE202016106186.5U priority patent/DE202016106186U1/de

Links

Classifications

    • AHUMAN NECESSITIES
    • A47FURNITURE; DOMESTIC ARTICLES OR APPLIANCES; COFFEE MILLS; SPICE MILLS; SUCTION CLEANERS IN GENERAL
    • A47LDOMESTIC WASHING OR CLEANING; SUCTION CLEANERS IN GENERAL
    • A47L23/00Cleaning footwear
    • A47L23/22Devices or implements resting on the floor for removing mud, dirt, or dust from footwear
    • A47L23/26Mats or gratings combined with brushes ; Mats
    • A47L23/266Mats

Landscapes

  • Cleaning In General (AREA)

Description

Technické řešení se týká nášlapné čisticí zóny k zachycení magnetických nečistot, zejména přenášených na obuvi.
Dosavadní stav techniky
Pokud jde o nášlapné podlahové prvky s magnetickými vlastnostmi, jsou v současné době známy např. podlahy s cementovou podkladovou vrstvou a krycím nánosem na bázi polymemího pojivá a magnetických a/nebo magnetizovatelných částic. Takové podlahy s různým složením krycích vrstev jsou předmětem přihlášky Evropského patentu EP 2671853 nebo přihlášky patentu US 2015140341. S ohledem technickou stránku řešení těchto prvků je ale zřejmé, že jejich magnetické vlastnosti nemohou být dostačující pro zachycení magnetických nečistot v náročných podmínkách technologických provozů.
Obdobně je tomu také u dalších známých nášlapných magnetických prvků - masážních a terapeutických podložek, např. podle čínských užitných vzorů CN 201492092, CN 202014892, CN 203075158 a CN 204252470. Ty sice obsahují ve své struktuře permanentní magnety obecně účinnější než magnetické částice v polymemím pojivu, ale s ohledem na specifické určení a jemu přizpůsobenou konstrukci nepřipadá jejich aplikace pro čistící zóny technologických provozů vůbec v úvahu.
Jedinou známou aplikací, která dává z hlediska zachycování magnetických nečistot reálnou možnost aplikace v technologických provozech je tak montáž permanentních magnetů do jednotlivých podlahových dlaždic (podle čínského patentu CN 2885984), do oblastí spojů podlahových dlaždic (podle korejského patentu KR 20130000650) či do prostoru konstrukce podlahy mezi jednotlivé podlahové vrstvy (podle čínského užitného vzoru CN 204252475). Všechny tyto aplikace jsou ale náročné z technického hlediska a příliš komplikují a prodražují výrobu podlah, resp. podlahových prvků. Při tom s ohledem na skladebné konstrukce použité u všech výše uvedených řešení a nutnost respektovat řadu jiných stavebních parametrů při skládání podlah nemusí být výsledný magnetický obvod podlahové zóny optimální z hlediska funkce zachycování magnetických nečistot.
Podstata technického řešení
K odstranění výše uvedených nedostatků přispívá nášlapná čisticí zóna k zachycení magnetických nečistot podle předloženého technického řešení. Tato specializovaná nášlapná čisticí zóna je tvořena základní deskou z nemagnetického materiálu, která má na své horní straně -vytvořenu soustavu neprůchozích drážek k uložení permanentních magnetů s tím, že tato soustava drážek s vloženými magnety je překryta krycí vrstvou z nemagnetického materiálu.
Soustava drážek v základní desce může mít podobu ortogonální sítě s drážkami uspořádanými v pravidelných distancích do řad a sloupců.
Jinou možností uspořádání soustavy drážek v základní desce je síť s drážkami uspořádanými v pravidelných distancích v řadách stím, že drážky v sousedních řadách jsou ale ve směru k řadám kolmém vzájemně o polovinu délky drážky přesazeny.
Soustava drážek v základní desce může mít také podobu rovnoběžných drážek probíhajících přes celou šířku nebo délku základní desky. Pak je třeba, aby magnety byly v drážkách uloženy střídavě s distančními tělesy.
Jednotlivé magnety mohou být v ortogonální síti soustavy drážek uspořádány tak, že každý z magnetů jev sousedním sloupci i řádku obklopen výhradně magnety orientovanými ve směru k horní straně základní desky opačnou polaritou.
-1 CZ 28960 U1
V dalším možném uspořádání jednotlivých magnetů, které připadá v úvahu u všech výše uvedených podob soustavy drážek, jsou magnety v drážkách uspořádány tak, že v jedné drážce nebo řadě drážek jsou orientovány ve směru k horní straně základní desky shodnou polaritou a v sousedních drážkách nebo sousedních řadách drážek pak opačnou polaritou.
Z hlediska optimálního účinku čisticí zóny je výhodné uložení magnetů v drážkách uloženy na podložkách z magnetického materiálu.
Magnety uložené společně s podložkami v drážkách mohou být shora fixovány záslepkami z nemagnetického materiálu. Tyto fixační záslepky s vnitřními dutinami pro magnety jsou na vnější straně s výhodou opatřeny -výstupky zapadajícími do vybrání stěn drážek základní desky.
V alternativním řešení mohou být magnety uložené společně s podložkami v drážkách shora fixovány nemagnetickou zalévací hmotou.
Hlavním přínosem nášlapné čisticí zóny k zachycení magnetických nečistot podle předloženého technického řešení je skutečnost, že se jedná o speciálně konstruovaný výrobek s optimalizovaným řešením magnetického obvodu. Tím je dána vysoká účinnost zóny při zachycování magnetických nečistot, zejména přenášených na obuvi, i v náročných aplikacích technologických provozů. V tomto směru se jedná o unikátní řešení významně převyšující svým efektem všechna alternativní známá řešení.
Objasnění výkresů
K bližšímu objasnění podstaty technického řešení slouží přiložené výkresy, kde představuje:
obr. 1 - celkový pohled na nášlapnou čisticí zónu shora, obr. 2 - pohled na základní desku čisticí zóny s vloženými magnety a záslepkami, obr. 3 - celkový pohled na nášlapnou čisticí zónu zdola, obr. 4 - axonometrický pohled na sestavu základní desky a krycí vrstvy čisticí zóny, obr. 5 - detail uspořádání podložky, magnetu a záslepky při vložení do drážky základní desky, obr. 6 - detail řezu základní deskou s vloženými podložkami, magnety a záslepkami, obr. 7 - záslepka (7a - pohled z boku, 7b - pohled zdola, 7c - axonometrický pohled zdola), obr. 8 - uspořádání jednotlivých magnetů (magnety uspořádané v síti, každý z magnetů v sousedním sloupci i řádku obklopen magnety s opačnou polaritou:
8a - ortogonální síť,
8c - síť s přesazením drážek,
8f- průběžné drážky, magnety v drážkách orientovány shodnou polaritou a v sousedních drážkách polaritou opačnou:
8b - ortogonální síť,
8d - síť s přesazením drážek,
8e - průběžné drážky,
Příklady uskutečnění technického řešení
Příklad 1
Čisticí zóna k zachycení magnetických nečistot v příkladném provedení (viz obr. 1) je tvořena základní deskou 1 (viz obr. 2) z nemagnetického materiálu, která má na své horní straně vytvořenu soustavu neprůchozích drážek 2 k uložení permanentních magnetů 3 (viz obr. 2 a 5). Tato
-2CZ 28960 U1 soustava drážek 2 s vloženými magnety 3 je překryta krycí vrstvou 4 z nemagnetického materiálu, konkrétně z pryže (viz obr. 4).
Soustava drážek 2 v základní desce 1 má podobu ortogonální sítě s drážkami 2 uspořádanými v pravidelných distancích do řad a sloupců (viz obr. 2). Magnety 3 jsou v drážkách 2 uloženy na podložkách 6 z magnetického materiálu, konkrétně z magnetické oceli a shora fixovány záslepkami 7 z nemagnetického materiálu, konkrétně z plastu (viz obr. 5). Fixační záslepky 7 (viz obr. 7) s vnitřními dutinami 7a pro magnety 3 jsou na vnější straně opatřeny výstupky 7b zapadajícími do vybrání 2a stěn drážek 2 základní desky 1 (viz obr. 6). Magnety 3 uložené společně s podložkami 6 v drážkách 2 mohou být místo záslepek 7 shora fixovány také nemagnetickou zalévací hmotou.
Jednotlivé magnety 3 jsou v ortogonální síti soustavy drážek 2 uspořádány tak, že každý z magnetů 3 je v sousedním sloupci i řádku obklopen výhradně magnety 3 orientovanými ve směru k horní straně základní desky 1 opačnou polaritou (viz schéma na obr. 8 a).
Příklad 2
Příkladné provedení čisticí zóny je analogické příkladu 1, magnety 3 jsou ale v drážkách 2 uspořádány tak, že v jedné řadě drážek 2 jsou orientovány ve směru k horní straně základní desky 1 shodnou polaritou a v sousedních řadách drážek 2 pak opačnou polaritou (viz schéma na obr. 8b).
Příklad 3
Základní provedení čisticí zóny je analogické příkladu 1, soustava drážek 2 v základní desce 1 má ale podobu sítě s drážkami 2 uspořádanými v pravidelných distancích v řadách s tím, že drážky v sousedních řadách jsou ve směru k řadám kolmém vzájemně o polovinu délky drážky přesazeny. Jednotlivé magnety 3 jsou v síti soustavy drážek 2 uspořádány tak, že každý z magnetů 3 je v sousedním sloupci i řádku obklopen výhradně magnety 3 orientovanými ve směru k horní straně základní desky 1 opačnou polaritou (viz schéma na obr. 8c).
Příklad 4
Příkladné provedení čisticí zóny je analogické příkladu 3, magnety 3 jsou ale v drážkách 2 uspořádány tak, že v jedné řadě drážek 2 jsou orientovány ve směru k horní straně základní desky 1 shodnou polaritou a v sousedních řadách drážek 2 pak opačnou polaritou (viz schéma na obr. 8d).
Příklad 5
Základní konstrukce čisticí zóny ne podobná jako v předcházejících příkladech. Soustava drážek 2 v základní desce 1 má v tomto případě ale podobu rovnoběžných drážek probíhajících přes celou šířku nebo délku základní desky 1. Magnety jsou v drážkách 2 uloženy střídavě s distančními tělesy 5.
Jednotlivé magnety 3 jsou v soustavě drážek 2 uspořádány tak, že každý z magnetů 3 je v sousedním sloupci i řádku obklopen výhradně magnety 3 orientovanými ve směru k horní straně základní desky 1 opačnou polaritou (viz schéma na obr. 8f).
Příklad 6
Příkladné provedení čisticí zóny je analogické příkladu 5, magnety 3 jsou ale v drážkách 2 uspořádány tak, že v jedné řadě drážek 2 jsou orientovány ve směru k horní straně základní desky 1 shodnou polaritou a v sousedních řadách drážek 2 pak opačnou polaritou (viz schéma na obr. 8e).
NÁROKY NA OCHRANU

Claims (11)

1. Nášlapná čisticí zóna kzachycení magnetických nečistot, vyznačující se tím, že je tvořena základní deskou (1) z nemagnetického materiálu, která má na své horní straně vytvořenu soustavu neprůchozích drážek (2) k uložení permanentních magnetů (3) s tím, že tato
-3 CZ 28960 U1 soustava drážek (2) s vloženými magnety (3) je překryta krycí vrstvou (4) z nemagnetického materiálu.
2. Nášlapná čisticí zóna podle nároku 1, vyznačující se tím, že soustava drážek (2) v základní desce (1) má podobu ortogonální sítě s drážkami (2) uspořádanými v pravidelných distancích do řad a sloupců.
3. Nášlapná čisticí zóna podle nároku 1, vyznačující se tím, že soustava drážek (2) v základní desce (1) má podobu sítě s drážkami (2) uspořádanými v pravidelných distancích v řadách s tím, že drážky v sousedních řadách jsou ve směru k řadám kolmém vzájemně o polovinu délky drážky přesazeny.
4. Nášlapná čisticí zóna podle nároku 1, vyznačující se tím, že soustava drážek (2) v základní desce (1) má podobu rovnoběžných drážek probíhajících přes celou šířku nebo délku základní desky (1).
5. Nášlapná čisticí zóna podle nároku 4, vyznačující se tím, že magnety (3) jsou v drážkách (2) uloženy střídavě s distančními tělesy (5).
6. Nášlapná čisticí zóna podle nároku 2, vyznačující se tím, že magnety (3) jsou v ortogonální síti soustavy drážek (2) uspořádány tak, že každý z magnetů (3) je v sousedním sloupci i řádku obklopen výhradně magnety (3) orientovanými ve směru k horní straně základní desky (1) opačnou polaritou.
7. Nášlapná čisticí zóna podle některého z nároků 2, 3, 4 a 5, vyznačující se tím, že magnety (3) jsou v drážkách (2) uspořádány tak, že v jedné drážce (2) nebo řadě drážek (2) jsou orientovány ve směru k horní straně základní desky (1) shodnou polaritou a v sousedních drážkách (2) nebo sousedních řadách drážek (2) pak opačnou polaritou.
8. Nášlapná čisticí zóna podle nároku 1, vyznačující se tím, že magnety (3) jsou v drážkách (2) uloženy na podložkách (6) z magnetického materiálu.
9. Nášlapná čisticí zóna podle nároku la7, vyznačující se tím, že magnety (3) uložené společně s podložkami (6) v drážkách (2) jsou shora fixovány záslepkami (7) z nemagnetického materiálu.
10. Nášlapná čisticí zóna podle nároku 8, vyznačující se tím, že fixační záslepky (7) s vnitřními dutinami (7a) pro magnety (3) jsou na vnější straně opatřeny výstupky (7b) zapadajícími do vybrání (2a) stěn drážek (2) základní desky (1).
11. Nášlapná čisticí zóna podle nároku 1, vyznačující se tím, že magnety (3) uložené společně s podložkami (6) v drážkách (2) jsou shora fixovány nemagnetickou zalévací hmotou.
CZ2015-31735U 2015-11-06 2015-11-06 Nášlapná čisticí zóna k zachycení magnetických nečistot CZ28960U1 (cs)

Priority Applications (2)

Application Number Priority Date Filing Date Title
CZ2015-31735U CZ28960U1 (cs) 2015-11-06 2015-11-06 Nášlapná čisticí zóna k zachycení magnetických nečistot
DE202016106186.5U DE202016106186U1 (de) 2015-11-06 2016-11-04 Reinigungstrittfläche zum Erfassen von magnetischen Unreinheiten

Applications Claiming Priority (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
CZ2015-31735U CZ28960U1 (cs) 2015-11-06 2015-11-06 Nášlapná čisticí zóna k zachycení magnetických nečistot

Publications (1)

Publication Number Publication Date
CZ28960U1 true CZ28960U1 (cs) 2015-12-07

Family

ID=54883653

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
CZ2015-31735U CZ28960U1 (cs) 2015-11-06 2015-11-06 Nášlapná čisticí zóna k zachycení magnetických nečistot

Country Status (2)

Country Link
CZ (1) CZ28960U1 (cs)
DE (1) DE202016106186U1 (cs)

Family Cites Families (2)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
KR101790027B1 (ko) 2011-06-23 2017-11-21 에스케이플래닛 주식회사 통합 리모컨 관리 시스템 및 방법, 통합 리모컨 관리를 위한 클라이언트 단말 장치 및 애플리케이션 관리 장치, 통합 리모컨 관리를 위한 기록매체
ES2529992T3 (es) 2012-06-06 2015-02-25 3M Innovative Properties Company Superficie de suelo magnética

Also Published As

Publication number Publication date
DE202016106186U1 (de) 2016-11-18

Similar Documents

Publication Publication Date Title
US8590246B2 (en) Masonry spacer
CN105121744B (zh) 互锁且减震的地砖系统
SE0700952L (sv) Stödstruktur för en vibrationsskikt samt en stödbärare hos densamma
EA201401187A1 (ru) Сэндвич-панель, способ сборки такой сэндвич-панели, сердцевина такой сэндвич-панели и здание, построенное из множества таких сэндвич-панелей
CZ28960U1 (cs) Nášlapná čisticí zóna k zachycení magnetických nečistot
US20150117949A1 (en) Paving system with variable spacing between the pavers
CA2930591C (en) Ventilating sill plate
US8343343B2 (en) Underdrain apparatus
US20160097168A1 (en) Interlocking paver
KR100839671B1 (ko) 징검다리 및 그 시공방법
KR101568348B1 (ko) 평지와 경사로의 공용이 용이한 메쉬 펜스 및 이 시공 방법
FR2922916B1 (fr) Element modulaire prefabrique de plancher sec, procede de fabrication d'un tel element modulaire et plancher sec constitue d'une pluralite d'elements modulaires.
KR101237197B1 (ko) 빗물 처리장치
RU159936U1 (ru) Плита дорожная
KR20120080770A (ko) 투수성 보도블록 침하방지 구조
KR101224159B1 (ko) 모듈 타입 스톤네트 어셈블리
RU2640527C2 (ru) Способ сооружения стеновой конструкции
KR100773489B1 (ko) 친환경 조경 녹화블록 설치구조
RU2365702C1 (ru) Гибкое защитное бетонное покрытие
KR20120003856U (ko) 고안전성?고내구성 그레이팅
KR20020079665A (ko) 폐 콘크리트 침목과 폐 콘크리트 전신주를 이용한 인공어초
KR101214372B1 (ko) 빗살형 고기집 강제어초
WO2019150401A1 (en) Sectional draining floor
KR20060102864A (ko) 스틸 그레이팅 및 이의 제조방법
JP2010180558A (ja) グレーチング

Legal Events

Date Code Title Description
FG1K Utility model registered

Effective date: 20151207

MK1K Utility model expired

Effective date: 20191106