CZ286967B6 - Remote feeding device - Google Patents

Remote feeding device Download PDF

Info

Publication number
CZ286967B6
CZ286967B6 CZ19961234A CZ123496A CZ286967B6 CZ 286967 B6 CZ286967 B6 CZ 286967B6 CZ 19961234 A CZ19961234 A CZ 19961234A CZ 123496 A CZ123496 A CZ 123496A CZ 286967 B6 CZ286967 B6 CZ 286967B6
Authority
CZ
Czechia
Prior art keywords
remote
voltage
power supply
current
supply
Prior art date
Application number
CZ19961234A
Other languages
English (en)
Other versions
CZ123496A3 (en
Inventor
Adolf Nathan
Original Assignee
Bosch Gmbh Robert
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Application filed by Bosch Gmbh Robert filed Critical Bosch Gmbh Robert
Publication of CZ123496A3 publication Critical patent/CZ123496A3/cs
Publication of CZ286967B6 publication Critical patent/CZ286967B6/cs

Links

Classifications

    • HELECTRICITY
    • H04ELECTRIC COMMUNICATION TECHNIQUE
    • H04BTRANSMISSION
    • H04B3/00Line transmission systems
    • H04B3/02Details
    • H04B3/44Arrangements for feeding power to a repeater along the transmission line
    • GPHYSICS
    • G05CONTROLLING; REGULATING
    • G05FSYSTEMS FOR REGULATING ELECTRIC OR MAGNETIC VARIABLES
    • G05F1/00Automatic systems in which deviations of an electric quantity from one or more predetermined values are detected at the output of the system and fed back to a device within the system to restore the detected quantity to its predetermined value or values, i.e. retroactive systems
    • G05F1/10Regulating voltage or current
    • G05F1/46Regulating voltage or current wherein the variable actually regulated by the final control device is dc
    • G05F1/56Regulating voltage or current wherein the variable actually regulated by the final control device is dc using semiconductor devices in series with the load as final control devices
    • G05F1/565Regulating voltage or current wherein the variable actually regulated by the final control device is dc using semiconductor devices in series with the load as final control devices sensing a condition of the system or its load in addition to means responsive to deviations in the output of the system, e.g. current, voltage, power factor
    • G05F1/569Regulating voltage or current wherein the variable actually regulated by the final control device is dc using semiconductor devices in series with the load as final control devices sensing a condition of the system or its load in addition to means responsive to deviations in the output of the system, e.g. current, voltage, power factor for protection

Landscapes

  • Engineering & Computer Science (AREA)
  • Computer Networks & Wireless Communication (AREA)
  • Signal Processing (AREA)
  • Physics & Mathematics (AREA)
  • Electromagnetism (AREA)
  • General Physics & Mathematics (AREA)
  • Radar, Positioning & Navigation (AREA)
  • Automation & Control Theory (AREA)
  • Direct Current Feeding And Distribution (AREA)
  • Dc-Dc Converters (AREA)
  • Feeding And Watering For Cattle Raising And Animal Husbandry (AREA)
  • Continuous-Control Power Sources That Use Transistors (AREA)
  • Vending Machines For Individual Products (AREA)
  • Control Of Voltage And Current In General (AREA)
  • Selective Calling Equipment (AREA)
  • Charge And Discharge Circuits For Batteries Or The Like (AREA)
  • Remote Monitoring And Control Of Power-Distribution Networks (AREA)
  • Feeding Of Articles To Conveyors (AREA)
  • Telephone Function (AREA)
  • Transmitters (AREA)
  • Brushes (AREA)
  • Push-Button Switches (AREA)
  • Input From Keyboards Or The Like (AREA)
  • Input Circuits Of Receivers And Coupling Of Receivers And Audio Equipment (AREA)

Description

Dálkové napájecí zařízení
Oblast techniky
Vynález se týká dálkového napájecího zařízení, skládajícího se z regulovaného zdroje napájecího napětí nebo ze zdroje napájecího napětí se sériově zapojeným spínacím regulátorem, z regulátoru dálkového napájecího proudu a z omezovače napětí pro omezení dálkového napájecího napětí na maximální hodnotu.
Dosavadní stav techniky
Podobné dálkové napájecí zařízení je známé ze spisu DE 31 09 087 C2. Dálkové napájecí zařízení podle spisu DE 31 09 087 C2 má regulátor elektrického proudu a na výstupní straně omezovač napětí, spojený s regulátorem proudu. Omezovač napětí slouží k omezení nebo snížení stejnosměrného napětí, které vzniká na počátku dálkové cesty, zejména při přerušení této cesty. Předpokládá se komparátor, který pomocí měřicího odporu měří odpor cesty. Při zvýšení se odporu cesty nad danou maximální hodnotu je výstupní napětí sníženo na nižší hodnotu. Jmenovitý výstupní proud je odevzdáván pouze při zatížení odporem 1 kQ. Kvůli ochraně uživatele se nad tímto odporem provede snížení napětí, například na 60 V.
Ze spisu DE 42 10 785 Cl je známo zařízení pro regulaci stálého dálkového napájecího proudu, které je součástí dálkového napájecího systému stejnosměrným proudem. Pomocí senzoru proudu v podobě proudového měřicího odporu je určen dálkový napájecí proud, je vyhodnocen v regulačním zařízení a upraven na řídicí signál pro ovladač šířky pulzu spínacího regulátoru. Napájecí energie pro regulační zařízení je odebírána přímo z dálkové napájecí smyčky. Aby nebylo ovlivněno vyhodnocení proudu, napájí se regulační zařízení pomocí zdroje stálého proudu.
Z JP 63-178 764(A) v „Patent Abstracts of Japan“, Séct. 4, 1988, vydání 12, č. 452, E-687, je známo, že se může ve výstupním obvodu spínacího regulátoru pro napájení spotřebiče určit jak výstupní napětí, tak i výstupní proudu, a v závislosti na tom upravit ovládací signál pro spínací regulátor.
Úkolem předloženého vynálezu je vytvořit takové dálkové napájecí zařízení, které může vydávat co nejvyšší dálkový napájecí výkon, přičemž mají být dodrženy zejména ochranné předpisy ohledně přípustných mezních hodnot, například maximální přípustné dotykové napětí.
Podstata vynálezu
Uvedený úkol splňuje dálkové napájecí zařízení, sestávající z regulovaného zdroje napájecího napětí nebo ze zdroje napájecího napětí se sériově zapojeným spínacím regulátorem, z regulátoru dálkového napájecího proudu a z omezovače napětí pro omezení dálkového napájecího napětí na maximální hodnotu podle vynálezu, jehož podstatou je, že na zdroj napájecího napětí je paralelně připojena sériová kombinace omezovače napětí a dynamického odporu, jehož střední vývod je spojen s prvním uzlem, a druhý uzel spojený se zdrojem a dynamickým odporem je rovněž připojen k regulátoru dálkového napájecího proudu, přičemž dynamický odpor je nastavitelný regulátorem dálkového napájecího proudu a úbytek jeho napětí odpovídá úbytku napětí na senzoru proudu.
-1 CZ 286967 B6
Podle výhodného provedení je omezovač napětí nastaven tak, že dálkové napájecí napětí na výstupních svorkách dálkového napájecího zařízení odpovídá maximálně přípustnému dotykovému napětí.
Podle dalšího výhodného provedení je senzor proudu regulátoru dálkového napájecího proudu zapojen mezi jednu z výstupních svorek dálkového napájecího zařízení a přípoj dynamického odporu, vedoucí ke zdroji napájecího napětí, a že řídicí přípoj dynamického odporu je spojen s každým přívodem senzoru proudu, který je spojen s výstupní svorkou dálkového napájecího zařízení.
Podle dalšího výhodného provedení dynamický odpor sestává z alespoň jednoho regulačního tranzistoru, regulovatelného v závislosti na úbytku napětí na senzoru proudu regulátoru dálkového napájecího proudu.
Senzor proudu je s výhodou tvořen proudovým měřicím odporem nebo měřicím transformátorem.
A konečně podle ještě dalšího výhodného provedení je ke zdroji napájecího napětí do série zapojen spínací regulátor s regulačním orgánem, jehož doba, po kterou vede, je nastavitelná 20 v závislosti na výstupním signálu omezovače napětí a/nebo regulátoru dálkového napájecího proudu.
Vynález je založen na těchto poznatcích: Je-li na výstupních svorkách napájecího zařízení určeno jeho napětí - jak je tomu u provedení podle JP 63-178 764, pak je dálkový napájecí proud 25 ovlivněn obvodem, vyhodnocujícím napětí. To znamená, že tímto obvodem, vyhodnocujícím napětí, teče část proudu, která pak není k dispozici pro dálkové napájení. Kromě toho není potřebné vyhodnocení napětí na výstupních svorkách s vysokou přesností za účelem vy hodnocení proudu. U vynálezu je mezní hladina omezovače napětí nastavena ve vztahu k dálkovému napájecímu proudu tak, že úbytek napětí na senzoru proudu regulátoru dálkového napájecího 30 proudu je vykompenzován pro vyhodnocení napětí. Na výstupních svorkách dálkového napájecího zařízení je pak k dispozi maximální možné dotykové napětí, podle VDE 0800/DIN 57800 stejnosměrné dálkové napájecí napětí 120 V. Oproti známým řešením s omezováním napětí za regulátorem proudu je tak k dispozi maximální možný dálkový napájecí výkon, což zvýší dosah dálkového napájení. Díky vyššímu dosahu může byl zredukován počet vložených 35 zesilovačů v přenosovém sdělovacím systému, zejména v přenosovém systému se skleněnými vlákny.
Přehled obrázků na výkrese
Příklad provedení vynálezu je blíže vysvětlen na základě obrázků.
Obr. 1 ukazuje schematicky zobrazené dálkové napájecí zařízení.
Obr. 2 ukazuje schéma zapojení příkladu provedení vynálezu.
Příklady provedení vynálezu
Dálkové napájecí zařízení, schematicky zobrazené na obr. 1, má zdroj napájecího napětí OU. 50 Mezi svorkami tohoto zdroje napájecího napětí leží sériové zapojení omezovače BU napětí a dynamického odporu RD. Výstupní svorky dálkového napájecího zařízení jsou označeny 1, 2. Dálková napájecí cesta s připojenými spotřebiči je schematicky zobrazena pomocí sériového zapojení Zenerových diod. Namísto Zenerových diod může byl dálková napájecí cesta se spotřebiči zobrazena pomocí komplexních odporů. Do zpětného vedení dálkového napájecího
-2CZ 286967 B6 zařízení, to je mezi svorkou 2 a druhým uzlem C dynamického odporu, který je spojen se zdrojem QU napájecího napětí, je vložen regulátor RI dálkového napájecího proudu. Jeho senzor RM proudu je charakterizován proudovým měřicím odporem. Je změřen úbytek napětí na proudovém měřicím odporu regulátoru RI dálkového napájecího proudu a dynamický odpor RD je doladěn v závislosti na tomto úbytku napětí. Doladění se přitom provede tím způsobem, že úbytek napětí na proudovém měřicím odporuje právě tak velký jako úbytek napětí na dynamickém odporu RD. Podle toho pak v ideálním případě platí
Uac ‘ Ubc·
Provede-li se změna úrovně, respektive změna impedance, potom obecně platí:
UAC = V * Ubc + Kconst, přičemž V představuje činitel zesílení.
Omezovač BU napětí je tak dimenzován, že reaguje (což znamená, že zredukuje napětí zdroje QU napájecího napětí), teprve tehdy, když dálkové napájecí napětí dosáhne maximální hodnoty 120 V.
Jak ukazuje příklad provedení podle obr. 2, může se dynamický odpor skládat z regulačního tranzistoru V2, který je řízen v závislosti na úbytku napětí UBc- Aby mohl být řídicí proud pro dynamický odpor RD zanedbatelně malý, je odpor přednostně realizován pomocí dvou tranzistorů VI a V2 v Darlingtonově zapojení.
Omezovač napětí BU se například skládá z regulačního zesilovače RVI, který je řízen pomocí napěťového děliče Rl, R2, jež je zapojen mezi svorku 1 a bod A.
Stoupá-li výstupní napětí US spínacího regulátoru SR v důsledku odpojení dálkového napájecího zařízení, je optický vazebný člen OKI aktivován a ovladač PBM šířky impulzu zkráceně zabere na dobu, po kterou vede regulační orgán ST spínacího regulátoru. Regulátor RI dálkového napájecího proudu může být taktéž součástí spínacího regulátoru SR, a to tehdy, když signál, proporcionální k dálkovému napájecímu proudu, také ovlivňuje regulační orgán spínacího regulátor SR. Regulátor RI dálkového napájecího proudu a omezovač napětí BU jsou dimenzovány tak, že v normálním případě je v regulačním provozu regulátor RI dálkového napájecího proudu. Teprve v případě rozpojení dálkové napájecí smyčky je regulátor RI dálkového napájecího proudu vystřídán omezovačem BU napětí.
Namísto proudového měřicího odporu může být pro senzor RM proudu regulátoru RI dálkového napájecího proudu použit měřicí transformátor nebo odpovídající prvek. Regulátor RI dálkového napájecího proudu může být vystavěn jako regulátor proudu podle DE 42 10 785 Cl. To znamená, že regulační zesilovač RV porovnává úbytek napětí na proudovém měřicím odporu s referenčním napětím Ur a přesáhne-li tento úbytek napětí prahovou hodnotu, danou referenčním napětím Ur, je do regulačního orgánu spínacího regulátoru ST přenesen přes optický vazebný člen OK2 do ovladače šířky pulzu PBM signál, který odpovídá proudu.
Dodatečné úbytky napětí v sérii vůči proudovému měřicímu odporu, symbolizovanému pomocí komplexního odporu Z, které jsou například potřeba pro proudové napájení regulátoru RI dálkového napájecího proudu nebo které jsou obsaženy z principu - například vedení, vazebný člen, neovlivňují vyhodnocení napětí, jelikož se vyhodnocení provede přímo na výstupní svorce 2 spojené s prvním uzlem B. Úbytek napětí na senzoru RM prvním RM proudu, respektive na komplexním odporu Z, může být využit také pro regulaci proudu a/nebo kontrole proudu.

Claims (6)

  1. PATENTOVÉ NÁROKY
    1. Dálkové napájecí zařízení, sestávající z regulovaného zdroje (QU) napájecího napětí nebo ze zdroje (QU) napájecího napětí se sériově zapojeným spínacím regulátorem (SR), z regulátoru (RI) dálkového napájecího proudu a z omezovače (BU) napětí pro omezení dálkového napájecího napětí na maximální hodnotu, vyznačující se tím, že na zdroj (QU) napájecího napětí je paralelně připojena sériová kombinace omezovače (BU) napětí a dynamického odporu (RD), jehož střední vývod je spojen s prvním uzlem (B), a druhý uzel (C) spojený se zdrojem (QU) a dynamickým odporem (RD) je rovněž připojen k regulátoru (RI) dálkového napájecího proudu, přičemž dynamický odpor (RD) je nastavitelný regulátorem (RI) dálkového napájecího proudu a úbytek jeho napětí odpovídá úbytku napětí na senzoru (RM) proudu.
  2. 2. Dálkové napájecí zařízení podle nároku 1, vyznačující se tím, že omezovač (BU) napětí je nastaven tak, že dálkové napájecí napětí na výstupních svorkách (1,2) dálkového napájecího zařízení odpovídá maximálně přípustnému dotykovému napětí.
  3. 3. Dálkové napájecí zařízení podle nároku 1 nebo 2, vyznačující se tím, že senzor (RM) proudu regulátoru (RI) dálkového napájecího proudu je zapojen mezi jednu z výstupních svorek (1, 2) dálkového napájecího zařízení a přípoj dynamického odporu (RD), vedoucí ke zdroji (QU) napájecího napětí, a že řídicí přípoj dynamického odporu (RD) je spojen s každým přívodem senzoru (RM) proudu, který je spojen s výstupní svorkou (1, 2) dálkového napájecího zařízení.
  4. 4. Dálkové napájecí zařízení podle jednoho z nároků laž3, vyznačující se tím, že dynamický odpor (RD) sestává z alespoň jednoho regulačního tranzistoru (VI, V2), regulovaného v závislosti na úbytku napětí na senzoru (RM) proudu regulátoru (RI) dálkového napájecího proudu.
  5. 5. Dálkové napájecí zařízení podle jednoho z nároků laž4, vyznačující se tím, že senzor (RM) proudu je tvořen proudovým měřicím odporem nebo měřicím transformátorem.
  6. 6. Dálkové napájecí zařízení podle jednoho z nároků laž5, vyznačující se tím, že ke zdroji (QU) napájecího napětí je do série zapojen spínací regulátor (SR) s regulačním orgánem (ST), jehož doba, po kterou vede, je nastavitelná v závislosti na výstupním signálu omezovače (BU) napětí a/nebo regulátoru (RI) dálkového napájecího proudu.
CZ19961234A 1993-10-30 1994-09-29 Remote feeding device CZ286967B6 (en)

Applications Claiming Priority (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
DE4337229A DE4337229C1 (de) 1993-10-30 1993-10-30 Fernspeiseeinrichtung

Publications (2)

Publication Number Publication Date
CZ123496A3 CZ123496A3 (en) 1996-11-13
CZ286967B6 true CZ286967B6 (en) 2000-08-16

Family

ID=6501515

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
CZ19961234A CZ286967B6 (en) 1993-10-30 1994-09-29 Remote feeding device

Country Status (12)

Country Link
US (1) US6172491B1 (cs)
EP (1) EP0725995B1 (cs)
JP (1) JPH09504399A (cs)
AT (1) ATE160910T1 (cs)
BR (1) BR9407949A (cs)
CZ (1) CZ286967B6 (cs)
DE (2) DE4337229C1 (cs)
DK (1) DK0725995T3 (cs)
ES (1) ES2110259T3 (cs)
FI (1) FI961820A (cs)
HU (1) HU220521B1 (cs)
WO (1) WO1995012916A1 (cs)

Families Citing this family (7)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
FR2803400B1 (fr) * 1999-12-29 2003-01-10 St Microelectronics Sa Dispositif de regulation
US6943529B2 (en) * 2001-12-16 2005-09-13 Zinc Matrix Power, Inc. Battery charging system
US7989950B2 (en) 2008-08-14 2011-08-02 Stats Chippac Ltd. Integrated circuit packaging system having a cavity
US8823160B2 (en) * 2008-08-22 2014-09-02 Stats Chippac Ltd. Integrated circuit package system having cavity
TWI536702B (zh) 2010-07-15 2016-06-01 Z動力能源有限責任公司 用於將電池組再充電之方法及裝置
CA2897054A1 (en) 2013-01-11 2014-07-17 Zpower, Llc Methods and systems for recharging a battery
WO2016176236A1 (en) 2015-04-29 2016-11-03 Zpower, Llc Temperature dependent charge algorithm

Family Cites Families (20)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
US3558892A (en) * 1968-11-29 1971-01-26 Us Navy Constant light intensity servo control unit
DE2716500A1 (de) * 1977-04-14 1978-10-26 Bosch Gmbh Robert Spannungsregler fuer eine gleichspannung
JPS5552117A (en) * 1978-10-11 1980-04-16 Fanuc Ltd Dc stabilized power supply unit
DE3109087C2 (de) * 1981-03-10 1984-08-23 Siemens AG, 1000 Berlin und 8000 München Fernspeiseeinrichtung
GB2105122A (en) 1981-07-01 1983-03-16 Harmer & Simmons Ltd A DC voltage converter
DE3341345C2 (de) * 1983-11-15 1987-01-02 SGS-ATES Deutschland Halbleiter-Bauelemente GmbH, 8018 Grafing Längsspannungsregler
DE3601857A1 (de) * 1986-01-23 1987-07-30 Philips Patentverwaltung Schaltungsanordnung zur hochspannungsstellung
DE3604716A1 (de) 1986-02-14 1987-08-20 Nixdorf Computer Ag Schaltungsanordnung zur steuerung des laengsschaltgliedes eines getakteten stromversorgungsgeraets
JPH0612951B2 (ja) 1987-01-14 1994-02-16 オリジン電気株式会社 電源装置
US4929882A (en) * 1987-06-23 1990-05-29 National Semiconductor Corporation Apparatus for converting DC to DC having non-feed back variable hysteretic current-mode control for maintaining approximately constant frequency
DE3907410C1 (cs) * 1989-03-08 1990-10-04 Ant Nachrichtentechnik Gmbh, 7150 Backnang, De
DE3932776A1 (de) 1989-09-30 1991-04-11 Philips Patentverwaltung Stromversorgungseinrichtung mit spannungsregelung und strombegrenzung
DE4102325A1 (de) 1991-01-26 1992-07-30 Bosch Telecom Schaltungsanordnung fuer spannungs- und stromregelung
EP0559928B1 (de) 1992-03-09 1996-10-23 Siemens Aktiengesellschaft Schaltender Gleichspannungswandler
DE4210785C1 (en) * 1992-04-01 1993-09-16 Ant Nachrichtentechnik Gmbh, 71522 Backnang, De The Current regulation system for a remote current supply circuit - uses a voltage drop across an current sensor in load current circuit evaluated by regulator supplied from constant current source
EP0581989B1 (de) * 1992-08-05 1996-11-13 Siemens Aktiengesellschaft Schaltregler mit Regelung wenigstens einer Ausgangsspannung
US5408173A (en) * 1992-10-01 1995-04-18 Kronos Incorporated Manual-adjustment-free controlled-voltage and current-limited D.C. voltage supply
DE9416084U1 (de) * 1993-10-25 1995-02-23 Papst-Motoren GmbH & Co. KG, 78112 St Georgen Netzgerät
JP2643813B2 (ja) * 1993-12-24 1997-08-20 日本電気株式会社 安定化電源回路
US5578916A (en) * 1994-05-16 1996-11-26 Thomson Consumer Electronics, Inc. Dual voltage voltage regulator with foldback current limiting

Also Published As

Publication number Publication date
HU220521B1 (hu) 2002-03-28
WO1995012916A1 (de) 1995-05-11
ATE160910T1 (de) 1997-12-15
ES2110259T3 (es) 1998-02-01
EP0725995B1 (de) 1997-12-03
HU9601132D0 (en) 1996-07-29
BR9407949A (pt) 1996-11-26
CZ123496A3 (en) 1996-11-13
DK0725995T3 (da) 1998-08-10
DE59404746D1 (de) 1998-01-15
US6172491B1 (en) 2001-01-09
DE4337229C1 (de) 1994-11-10
HUT74335A (en) 1996-12-30
FI961820A0 (fi) 1996-04-29
FI961820A (fi) 1996-04-29
JPH09504399A (ja) 1997-04-28
EP0725995A1 (de) 1996-08-14

Similar Documents

Publication Publication Date Title
US5497072A (en) Solid state power controller with power switch protection apparatus
US5723915A (en) Solid state power controller
US5659608A (en) Line feed circuit with logic level controlled ringing
US4546238A (en) Circuit arrangement for temperature control of an electric heating element
EP0744724B1 (de) Anordnung zur leitungsgebundenen Energieversorgung eines Signalgebers vom Singnalempfänger
US4318007A (en) Circuit arrangement for controlling the energization of a load from a plurality of current sources
US5164659A (en) Switching circuit
US4870532A (en) Electric circuit for operating trip circuit of a circuit breaker
CZ286967B6 (en) Remote feeding device
EP0789458A1 (en) Circuit with overload current protection for power transistors
GB2199719A (en) Dc control unit
US11095277B2 (en) Cable voltage drop compensation
US5180962A (en) Apparatus for temperature compensating one or more battery chargers
CA2440772A1 (en) Control arrangement
KR900007031B1 (ko) 푸시풀 증폭기 출력단에서 폐로전류를 자동으로 조절하기위한 회로
US5068598A (en) Tension potential measuring circuit with selected time constant
US2901684A (en) Line drop compensating circuit
US3467874A (en) Solid state process controller providing time-variant effects
US4660122A (en) Foldback current limiting circuit
SU1527627A1 (ru) Блок питани разнопол рных напр жений
RU1809429C (ru) Стабилизатор напр жени и тока
SU1619241A2 (ru) Стабилизатор посто нного напр жени
SU1406579A2 (ru) Стабилизатор посто нного напр жени
SU1376071A1 (ru) Компенсационный стабилизатор напр жени посто нного тока
SU1337889A1 (ru) Источник напр жени посто нного тока

Legal Events

Date Code Title Description
IF00 In force as of 2000-06-30 in czech republic
MM4A Patent lapsed due to non-payment of fee

Effective date: 20010929