CZ286938B6 - Podzemní bariera proti šíření nečistot - Google Patents

Podzemní bariera proti šíření nečistot Download PDF

Info

Publication number
CZ286938B6
CZ286938B6 CZ1994330A CZ33094A CZ286938B6 CZ 286938 B6 CZ286938 B6 CZ 286938B6 CZ 1994330 A CZ1994330 A CZ 1994330A CZ 33094 A CZ33094 A CZ 33094A CZ 286938 B6 CZ286938 B6 CZ 286938B6
Authority
CZ
Czechia
Prior art keywords
wall
cast
underground
granulate
wall according
Prior art date
Application number
CZ1994330A
Other languages
English (en)
Other versions
CZ33094A3 (en
Inventor
Abdelkrim Bouchelaghem
Original Assignee
Compagnie Du Sol
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Application filed by Compagnie Du Sol filed Critical Compagnie Du Sol
Publication of CZ33094A3 publication Critical patent/CZ33094A3/cs
Publication of CZ286938B6 publication Critical patent/CZ286938B6/cs

Links

Classifications

    • BPERFORMING OPERATIONS; TRANSPORTING
    • B09DISPOSAL OF SOLID WASTE; RECLAMATION OF CONTAMINATED SOIL
    • B09BDISPOSAL OF SOLID WASTE NOT OTHERWISE PROVIDED FOR
    • B09B1/00Dumping solid waste
    • EFIXED CONSTRUCTIONS
    • E02HYDRAULIC ENGINEERING; FOUNDATIONS; SOIL SHIFTING
    • E02DFOUNDATIONS; EXCAVATIONS; EMBANKMENTS; UNDERGROUND OR UNDERWATER STRUCTURES
    • E02D19/00Keeping dry foundation sites or other areas in the ground
    • E02D19/06Restraining of underground water
    • E02D19/12Restraining of underground water by damming or interrupting the passage of underground water
    • E02D19/18Restraining of underground water by damming or interrupting the passage of underground water by making use of sealing aprons, e.g. diaphragms made from bituminous or clay material

Landscapes

  • Engineering & Computer Science (AREA)
  • Environmental & Geological Engineering (AREA)
  • Life Sciences & Earth Sciences (AREA)
  • Hydrology & Water Resources (AREA)
  • General Life Sciences & Earth Sciences (AREA)
  • Mining & Mineral Resources (AREA)
  • Paleontology (AREA)
  • Civil Engineering (AREA)
  • General Engineering & Computer Science (AREA)
  • Structural Engineering (AREA)
  • Processing Of Solid Wastes (AREA)
  • Curing Cements, Concrete, And Artificial Stone (AREA)
  • Paints Or Removers (AREA)
  • Underground Or Underwater Handling Of Building Materials (AREA)
  • Bulkheads Adapted To Foundation Construction (AREA)

Abstract

Podzemní stěna proti šíření nečistot je tvořená souvislým tělesem stěny lité do země, jejíž hloubka dosahuje na vodonepropustnou vrstvu zeminy nebo horniny, přičemž v tělese lité stěny je uložena těsná vrstva, sestávající z těsných úseků, uspořádaných v podélném směru stěny. Těsné úseky jsou vzájemně spojeny přes prostředky pro zachycování nečistot (1), zabudovanými do tělesa lité stěny (5). Těsné úseky jsou tvořeny souvislými plošnými díly (6) z vodotěsné hmoty. Prostředky pro zachycování nečistot v místě spojů mezi těsnými úseky, tvořenými souvislými plošnými díly (6), jsou vytvořeny ve formě absorpčních sloupců (8) z granulátu hmoty, schopné zachycovat nečistoty, oddělované podzemní stěnou, přičemž absorpční sloupce (8) jsou umístěny v tloušťce tělesa lité stěny (5) a sahají až na povrch terénu.ŕ

Description

Podzemní stěna proti šíření nečistot
Oblast techniky
Vynález se týká podzemních stěn proti šíření nečistot, tvořených souvislým tělesem stěny lité do země, jejíž hloubka dosahuje na vodonepropustnou vrstvu zeminy nebo horniny, přičemž v tělese lité stěny je uložena těsná vrstva, sestávající z těsných úseků, uspořádaných v podélném směru stěny, přičemž těsné úseky jsou vzájemně spojeny prostředky pro zachycování nečistot, zabudovanými do tělesa lité stěny.
Dosavadní stav techniky
Je známo, že znečišťující látky různých druhů, které jsou ukládány do země, mohou být unášeny stékající vodou a znečišťovat další zeminy, jakož i vodu, která v nich nebo na nich proudí. Tento problém je tím více znepokojivý, protože takové odpady byly často uloženy na zeminu nebo v zemině zasypány, aniž by se učinila potřebná zvláštní opatření, anebo učiněná opatření jsou velmi nedostatečná.
Je již známé vytvářet okolo takových úložišť znečišťujících odpadů clony nebo překážky ve formě podzemních těsnicích stěn litých do země, které sahají do dostatečné hloubky pro to, aby narazily na vodonepropustnou zemní vrstvu, a které obklopují znečišťující látky tak, že se zabraňuje nebo alespoň omezuje oběh znečištěné vody směrem od znečišťujících látek k okolní zemině. Tyto lité stěny se vytvářejí běžnými postupy, při nichž se vyhloubí zemní rýha, nejčastěji pod bentonitovou stabilizací, a tato rýha se poté vyplní materiálem na bázi hydraulického pojivá, vyznačujícím se malou propustností.
Je rovněž známé vytvářet takové lité stěny, které mají být nepropustné pro vodu a které mají do sebe zabudovaný souvislý fóliový plošný díl z plastu, tvořený například z vysokohustotního polyethylenu, aby se zabránilo průchodu vody, obsahující znečišťující látky, litou stěnou.
Tyto lité stěny, jejichž těsnost je zajištěna plošným dílem ze syntetické hmoty, mají nevýhodu vtom, že jsou zcela nepropustné a nedovolují vytvoření rovnováhy mezi vodou, obsaženou v zemině v okolí zdroje znečištění, a vodou, která se nachází vně chráněné oblasti. Navíc přináší spojování různých plošných dílů ze syntetické hmoty technické problémy, které dosud nejsou vyřešeny s plnou účinností.
Stěna tohoto typuje popsána v patentovém spisu EP-A-0198666, který se týká podzemní těsnicí překážky, tvořené litou stěnou, sestávající z těsných úseků, uspořádaných v podélném směru stěny, které jsou vzájemně spojeny dutinami, z nichž se znečišťující odpadní látky odčerpávají.
Je rovněž známé vytvářet lité stěny pomocí materiálu, který obsahuje chemické složky, dovolující zadržovat adsorpcí nebo chemickou reakcí různé typy znečišťujících látek, jako jsou těžké kovy, radioaktivní prvky a organické znečišťující mikrolátky. Tyto lité stěny, které plní funkci filtrů, se postupně plní znečišťujícími látkami tak, že po určité době je zapotřebí je rekonstruovat, protože se stávají nedostatečně těsné vůči znečišťujícím látkám.
Podstata vynálezu
Vynález přináší podzemní stěnu proti šíření nečistot, tvořenou souvislým tělesem stěny lité do země, jejíž hloubka dosahuje na vodonepropustnou vrstvu zeminy nebo horniny, přičemž v tělese lité stěny je uložena těsná vrstva, sestávající z těsných úseků, uspořádaných v podélném směru
- 1 CZ 286938 B6 stěny, přičemž těsné úseky jsou vzájemně spojeny prostředky pro zachycování nečistot, zabudovanými do tělesa lité stěny, přičemž podstata vynálezu spočívá vtom, že těsné úseky jsou tvořeny souvislými plošnými díly z vodotěsné hmoty a prostředky pro zachycování nečistot v místě spojů mezi těsnými úseky, tvořenými souvislými plošnými díly, jsou vytvořeny ve formě absorpčních sloupců z granulátu hmoty, schopné zachycovat nečistoty, oddělované podzemní stěnou, přičemž absorpční sloupce jsou umístěny v tloušťce tělesa lité stěny a sahají až na povrch terénu.
Princip, podle kterého vynález funguje, spočívá v tom, že znečištěná voda prostupuje podzemní stěnou na předem určených místech, kde může proudit snadno nahraditelným materiálem, který je způsobilý nečistoty zachycovat.
Podle výhodného provedení vynálezu mohou být souvislé plošné díly vytvořeny ze syntetické hmoty, například vysokohustotního polyethylenu, majícího tloušťku například několik milimetrů. Pokládání těchto plošných dílů nepřináší žádné obtíže, neboť není zapotřebí, aby sousední plošné díly byly spolu bezprostředně těsně spojeny. Tyto plošné díly mohou být snadno spouštěny do rýhy před ztuhnutím zalévací kompozice.
Podle dalšího znaku vynálezu absorpční sloupce sestávají z kapsy, vyplněné granulátem a vymezované materiálem propustným pro vodu a obklopované materiálem tělesa lité stěny. Granulát absorpčních sloupců například obsahuje aktivní uhlí, uhličitan sodný, difosforečnan (pyrofosforečnan) sodný nebo vínan draselný.
Podle vynálezu se vytvářejí svislé dutiny přiměřeného rozměru ve svislých okrajích dvou přilehlých plošných dílů ze syntetického materiálu, a dovnitř těchto dutin se umístí absorpční materiál, s výhodou ve formě granulátu, který má schopnost zadržovat například znečišťující látky adsorpcí nebo chemickou cestou.
Podle přednostního provedení vynálezu je výhodné ukládat uvedené látky do kapsy propustné pro vodu, což usnadňuje vyjímání materiálů, zadržujících znečišťující látky, když je zapotřebí je nahrazovat.
Litá stěna je s výhodou vytvořena z vytvrditelné zalévací kompozice na bázi hydraulického pojivá s malou propustností, například menší než 10'7 nebo 10'8 metrů za sekundu.
Pod pojmem zalévací kompozice se zde rozumí kompozice, obsahující v suspenzi hydraulické pojivo, jako cement, vyskytující se v kapalné nebo slabě viskózní formě a tvrdnoucí tak, že po vytvrzení pojivá vykazuje více nebo méně vysokou mechanickou pevnost. Konkrétní příkladné složení takové tekuté kompozice je uváděno dále v popisu v příkladech provedení.
Alternativně je možné rovněž zabudovat do složení zalévací kompozice složky, dovolující zajistit adsorpci nebo chemickou fixaci různých typů znečišťujících látek. Tyto složky mohou být například tvořeny aktivním uhlím, uhličitanem nebo pyrofosforečnanem (difosforečnanem) sodným nebo ještě vínanem draselným.
Přehled obrázků na výkresech
Vynález je blíže vysvětlen v následujícím popisu na příkladech provedení s odvoláním na připojené výkresy, na kterých znázorňuje obr. 1 pohled na podzemní stěnu ve svislém řezu I-I z obr. 2, obr. 2 řez rovinou II-II z obr. 1 ve zvětšeném měřítku a obr. 3 řez rovinou III-III z obr. 2 v ještě více zvětšeném měřítku.
-2 CZ 286938 B6
Příklady provedení vynálezu
Na obr. 1 je znázorněno úložiště znečišťujících odpadů nebo obecně řešeno nečistot 1, které se vymýváním rozptylují do okolní zeminy. Pod nečistotami 1 leží těsná vrstva 2 zeminy, která může být vytvořena tvořena přírodní jílovou vodonepropustnou vrstvou nebo jako vrstva, vytvořená zainjektováním těsnicích materiálů do zeminy.
Podle vynálezu se okolo úložiště znečišťujících odpadů vytváří souvislá podzemní litá stěna 5, tvořená vytvrditelnou zalévací kompozicí, uloženou do zemní rýhy, jejíž dolní část 4 dosahuje nebo přesahuje vodonepropustnou vrstvu 2. Tato litá stěna 5 ze zalévací kompozice je s výhodou vytvořena z materiálu, majícího nízkou propustnost, která může být například nižší než 10‘8 metrů za sekundu.
Takto vytvořená litá stěna 5 obsahuje podle vynálezu souvislé plošné díly 6 ze syntetické hmoty, které jsou nepropustné vůči kapalinám. Jak je patrné na obr. 2, nejsou tyto plošné díly 6, na rozdíl od řešení, používaného ve známém stavu techniky, mezi sebou těsně spojeny, ale končí v sloupcových prostorech 7, které jsou vytvořeny jako vynechané dutiny svisle v odlévané stěně. Tyto sloupcové prostory 7 jsou vyplněny absorpčními sloupci 8 z materiálu s výhodou ve formě granulátu, který je schopný zachycovat adsorpcí nebo chemickou reakcí znečišťující látky, které jsou vymývány ze hmoty uložených odpadů 1.
Jak je schematicky znázorněno šipkami na obr. 2, voda, proudící v příčném směru k podzemní stěně podle vynálezu (z dolní části na obr. 2, kde se nacházejí znečišťující odpady), nemůže projít plošnými díly 6 z plastu a je sváděna ke sloupcovým prostorům 7, které obsahují absorpční sloupec 8.
Je zřejmé, že uspořádání podle vynálezu umožňuje snadnou realizaci a vyznačuje se vícenásobnou bezpečností. Především se litá stěna 5 sama vyznačuje malou propustností a zachycuje znečišťující látky, které jsou k ní přiváděny. Tato funkce je vykonávána především na straně podzemní stěny, ležící směrem ke znečišťujícím odpadům ajako přídavný zabezpečovací prostředek pro případ, že by plošný díl 6 z plastu byl perforován nebo kdyby absorpční sloupce 8 nebyly v případě potřeby obnovovány. Dále je tato funkce zajišťována tím, že plošné díly 6, které jsou nepropustné pro kapaliny, zachycují slabý proud, který projde stěnou (dolní částí ve znázornění na obr. 2), ke sloupcovým prostorům 7, kde jsou znečišťující látky zachycovány absorpčními sloupci 8 zadržovacích materiálů, jejichž objem je relativně malý a mohou být proto snadno vyměňovány, když je to potřebné.
Je patrné, že podle vynálezu jsou nečistoty soustřeďovány do dobře vymezených míst, kde jsou zachycovány relativně malým objemem zadržovacích materiálů absorpčních sloupců, které mohou být snadno vyměňovány pokaždé, když je to potřebné. Z toho vyplývá, že zadržovací materiály absorpčních sloupců, které mají malý objem, mohou být snadno zničeny například spalováním nebo opětovně zpracovávány nebo ukládány tak, aby už nepředstavovaly žádné nebezpečí.
Na obr. 3 je znázorněn ve větším měřítku řez rovinou VIII-VIII z obr. 2. V tomto řezu je patrná vodonepropustná vrstva 2, tvořená například jílem, který je přirozeně vodotěsný. Litá stěna 5 je zapuštěna do jílové vrstvy 2 do určité hloubky, aby byla zajištěna těsnost ve spodní části podzemní stěny. Na obrázku je rovněž patrné, že plošné díly 6 sahají až ke stěně svislého sloupcového prostoru 7, který je vytvořen podle vynálezu. Na obr. 3 jsou části plošných dílů 6, odlehlé od sloupcového prostoru 7, znázorněny jako odstraněné, aby bylo možné vidět část lité stěny 5, ležící za nimi.
-3CZ 286938 B6
Uvnitř sloupcového prostoru 7 je uložena kapsa 9 z propustného materiálu, do níž se ukládají materiály, zadržující znečišťující odpady. Tato kapsa 9 má výhodu vtom, že usnadňuje vytahování zadržovacích materiálů absorpčního sloupce 8, když tyto materiály musí být vyměňovány.
Je zřejmé, že se neopustí rámec vynálezu, když se umístí zadržovací materiály absorpčního sloupce 8 přímo do sloupcového prostoru 7, i když při tomto řešení bude vybírání těchto materiálů za účelem jejich výměny méně snadné.
Podle vynálezu je rovněž možné vyplnit sloupcové prostory 7 zadržovacím materiálem absorpčního sloupce, který je ve formě vytvrditelné zalévací tekuté kompozice, ale v tomto případě je při výměně tohoto materiálu nutno postupovat mechanicky, například opětovným vybráním sloupcového prostoru 7 pomocí zemního vrtáku.
Pro lepší pochopení vynálezu bude nyní poskytnuto několik příkladů jeho praktické realizace.
Příklad 1
Pro vytvoření podzemní stěny okolo úložiště znečišťujících odpadů, tvořených v podstatě průmyslovými odpady, které jsou schopné uvolňovat těžké kovy, jako olovo, kadmium, chrom nebo rtuť, se vytvoří litá podzemní stěna z tekuté zalévací kompozice následujícího složení:
voda........................... 1000 litrů cement......................... 250 kg
- jíl............................. 45 kg
Před vytvrdnutím zalévací kompozice se umístí v podstatě do středu podzemní stěny 3, obsahující tuto litou stěnu 5 ze zalévací kompozice, řada fóliových plošných dílů 6 z vysokohustotního polyethylenu, majících tloušťku 1,5 mm a délku okolo 2 metrů.
Mezi konci obou ksobě přiléhajících fóliových plošných dílů se vytvoří dutiny sloupcových prostorů, a to buď vrtáním do ztvrdlé zalévací kompozice, nebo pomocí zařízení, dovolující pro ně vyhradit prostor. Tyto dutiny (sloupcové prostory) mají průměr okolo 20 cm a hloubku, odpovídající hloubce podzemní stěny. Dutiny sloupcových prostorů jsou přitom vytvořeny tak, že polyethylenové fóliové plošné díly sahají až k jejich okraji.
Podle výhodného provedení se do každé dutiny (sloupcového prostoru 7) umístí kapsa 9, vytvořená z propustného syntetického materiálu, jehož rozměry jsou v podstatě rovné rozměrům dutiny sloupcového prostoru 7, a tyto kapsy 9 se vyplní pomocí materiálu, tvořeného granulemi, jejichž velikost je přibližně 0,2 až 5 mm ajejichž složení je následující:
voda........................... 1000 litrů
cement......................... jíl............................. 250 až 1000 kg
30 až 300 kg
uhličitan sodný.................. 0 až 10 kg
difosforečnan (pyrofosforečnan) sodný 2 až 10 kg a/nebo
vínan draselný................... 2 až 10 kg
Propustnost zalévací kompozice, která tvoří litou stěnu 5, je přibližně 10'8 metrů za sekundu, zatímco propustnost zadržovacího materiálu absorpčního sloupce 8 je mnohem větší. Těsnost, zajišťovaná plošnými díly 2 z polyethylenu mezi sloupcovými prostory 7, nutí vodu, obsahující nečistoty 1, procházet absorpčními sloupci 8 se zadržovacími granulemi. Nečistoty 1 jsou tak těmito granulemi zadržovány.
-4CZ 286938 B6
Když je požadováno zadržovací granule absorpčního sloupce 8 vyměnit, stačí je vyjmout vytažením kapsy 9, která je obsahuje. Tyto zadržovací granule mohou být poté spáleny, zpracovány nebo uskladněny tak, aby se nebezpečné látky zneškodnily a aby již nemohly být zdrojem nebezpečí pro okolí.
Příklad 2
Pro vytvoření ochranné podzemní stěny okolo úložiště nečistot 1 ve formě v podstatě průmyslových odpadů, způsobilých uvolňovat těžké kovy a organické mikronečistoty, se vytvoří litá stěna 5 pomocí tekuté zalévací kompozice stejného složení jako v příkladě 1. Provedou se stejná opatření jako v příkladě 1 pro vytvoření dutin sloupcových prostorů 7 a zajištění těsnosti mezi těmito dutinami. Stejná opatření se provedou i pro vytvoření kapes 9 před jejich uložením do sloupcových prostorů 7. Kapsy 9 jsou opět naplněny granulemi o velikosti přibližně 0,2 až 5 mm a vytvoří tak ve sloupcových prostorech 7 absorpční sloupce 8.
V první variantě mají granule následující složení, které jim uděluje zadržovací schopnost pro těžké kovy a organické mikronečistoty:
voda........................... 1000 litrů
cement......................... 250 až 1000 kg
jíl............................. 50 až 300 kg
aktivní uhlí..................... 25 až 100 kg
uhličitan sodný.................. 0 až 10 kg
difosforečnan (pyrofosforečnan) sodný 2 až 10 kg a/nebo
vínan draselný................... 2 až 10 kg
Ve druhé variantě může být kapsa naplněna dvěma druhy granulí, majících odlišná složení. První granule udělují materiálu v dutině zadržovací schopnost vzhledem k těžkým kovům a mají složení analogické vůči tomu, jaké je uvedeno v příkladě 1. Druhé granule, které mají zadržovací schopnost vzhledem k organickým mikronečistotám, mají následující složení:
voda...........................
cement.........................
- jn.............................
aktivní uhlí.....................
1000 litrů
250 až 1000 kg 0 až 50 kg až 100 kg
Jako v příkladě 1, prochází voda, obsahující nečistoty 1, nutně zadržovacími granulemi.
V první variantě jsou nečistoty (těžké kovy a mikronečistoty) zadržovány stejnými granulemi. Ve druhé variantě jsou těžké kovy zadržovány prvním druhem granulátu a organické mikronečistoty druhým granulátem.
Účelnost druhé varianty spočívá v tom, že dovoluje oddělovat místa zadržování v závislosti na jejich selektivitě vůči nečistotám (těžkým kovům nebo mikronečistotám). Dále tato varianta umožňuje snadněji přizpůsobit rozložení mezi oběma druhy granulí podle odpovídajících podílů těžkých kovů a organických mikronečistot v toku vody před průchodem podzemní stěnou.

Claims (9)

1. Podzemní stěna (3) proti šíření nečistot, tvořená souvislým tělesem stěny lité do země, jejíž hloubka dosahuje na vodonepropustnou vrstvu (2) zeminy nebo horniny, přičemž v tělese lité stěny je uložena těsná vrstva, sestávající z těsných úseků uspořádaných v podélném směru stěny, přičemž těsné úseky jsou vzájemně spojeny prostředky pro zachycování nečistot, zabudovanými do tělesa lité stěny (5), vyznačená tím, že těsné úseky jsou tvořeny souvislými plošnými díly (6) z vodotěsné hmoty a prostředky pro zachycování nečistot v místě spojů mezi těsnými úseky, tvořenými souvislými plošnými díly (6), jsou vytvořeny ve formě absorpčních sloupců (8) z granulátu hmoty, schopné zachycovat nečistoty (1), oddělované podzemní stěnou, přičemž absorpční sloupce (8) jsou umístěny v tloušťce tělesa lité stěny (5) a sahají až na povrch terénu.
2. Podzemní stěna podle nároku 1, vyznačená tím, že souvislé plošné díly (6) z vodotěsné hmoty jsou vytvořeny ze syntetické hmoty.
3. Podzemní stěna podle nároku 2, vyznačená tím, že souvislé plošné díly (6) ze syntetické hmoty jsou vytvořeny z vysokohustotního polyethylenu.
4. Podzemní stěna podle kteréhokoli z nároků 1 až 3, vyznačená tím, že absorpční sloupce (8) sestávají z kapsy (9), vyplněné granulátem a vymezované materiálem, propustným pro vodu, a obklopované materiálem tělesa lité stěny (5).
5. Podzemní stěna podle kteréhokoli z nároků absorpčních sloupců (8) obsahuje aktivní uhlí.
6. Podzemní stěna podle kteréhokoli z nároků absorpčních sloupců (8) obsahuje uhličitan sodný.
až 4, vyznačená tím že granulát až 4, vyznačená tím že granulát
7. Podzemní stěna podle kteréhokoli z nároků 1 až 4, vyznačená absorpčních sloupců (8) obsahuje difosforečnan sodný.
že granulát
8. Podzemní stěna podle kteréhokoli z nároků 1 až 4, vyznačená tím, že granulát absorpčních sloupců (8) obsahuje vínan draselný.
9. Podzemní stěna podle kteréhokoli z nároků laž8, vyznačená tím, že litá stěna (5) je vytvořena z vytvrditelné zalévací kompozice na bázi hydraulického pojivá a má propustnost menší než 10’8 metrů za sekundu.
CZ1994330A 1991-08-21 1992-08-21 Podzemní bariera proti šíření nečistot CZ286938B6 (cs)

Applications Claiming Priority (2)

Application Number Priority Date Filing Date Title
FR9110486A FR2680530B1 (fr) 1991-08-21 1991-08-21 Barriere souterraine anti-pollution.
PCT/FR1992/000815 WO1993004237A1 (fr) 1991-08-21 1992-08-21 Barriere souterraine anti-pollution

Publications (2)

Publication Number Publication Date
CZ33094A3 CZ33094A3 (en) 1994-06-15
CZ286938B6 true CZ286938B6 (cs) 2000-08-16

Family

ID=9416316

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
CZ1994330A CZ286938B6 (cs) 1991-08-21 1992-08-21 Podzemní bariera proti šíření nečistot

Country Status (9)

Country Link
EP (1) EP0600017B1 (cs)
JP (1) JP2752518B2 (cs)
AT (1) ATE140503T1 (cs)
CZ (1) CZ286938B6 (cs)
DE (1) DE69212318T2 (cs)
ES (1) ES2090682T3 (cs)
FR (1) FR2680530B1 (cs)
SK (1) SK279924B6 (cs)
WO (1) WO1993004237A1 (cs)

Families Citing this family (4)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
GB9208822D0 (en) * 1992-04-23 1992-06-10 Univ Waterloo System for treating contaminated groundwater
US5800096A (en) * 1995-04-27 1998-09-01 Barrow; Jeffrey Subsurface barrier wall and method of installation
FR2756271B1 (fr) * 1996-11-26 1999-02-05 Bachy Systeme de traitement et d'evacuation de l'eau souterraine provenant d'un site pollue isole du site environnant par une paroi etanche realisee dans le sol
DE19846804A1 (de) * 1998-10-10 2000-04-20 Bartl Uwe Verfahren zur nachträglichen passiven in situ-Reinigung von kontaminiertem Grundwasser

Family Cites Families (4)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
DE2803531A1 (de) * 1978-01-27 1979-08-02 Basf Ag Verfahren zur abdichtung von bodenoberflaechen gegen wasserloesliche auslaugstoffe aus deponierten abfaellen
US4741644A (en) * 1985-04-11 1988-05-03 Finic, B.V. Environmental cut-off and drain
DE3629768A1 (de) * 1986-09-02 1988-03-31 Bilfinger Berger Bau Vorzugsweise wasserhaltiges, abbindbares stoffgemisch zur verwendung als baustoff bei der erstellung von bauelementen
US4883589A (en) * 1988-05-17 1989-11-28 New Jersey Institute Of Technology System for removing contaminants from ground water

Also Published As

Publication number Publication date
JP2752518B2 (ja) 1998-05-18
SK279924B6 (sk) 1999-05-07
EP0600017B1 (fr) 1996-07-17
FR2680530A1 (fr) 1993-02-26
SK20394A3 (en) 1994-07-06
DE69212318T2 (de) 1997-01-16
DE69212318D1 (de) 1996-08-22
ATE140503T1 (de) 1996-08-15
WO1993004237A1 (fr) 1993-03-04
JPH06509977A (ja) 1994-11-10
ES2090682T3 (es) 1996-10-16
CZ33094A3 (en) 1994-06-15
EP0600017A1 (fr) 1994-06-08
FR2680530B1 (fr) 1993-10-15

Similar Documents

Publication Publication Date Title
Nakano et al. Overview of rehabilitation schemes for farmlands contaminated with radioactive cesium released from Fukushima power plant
CZ286938B6 (cs) Podzemní bariera proti šíření nečistot
JP6919368B2 (ja) 重金属汚染土の貯蔵構造
PT1446536E (pt) Sistema de contenção de poluentes.
EP3030723B1 (en) Reactive treatment cell and systems for environmental remediation
EP1256391B1 (en) A hydraulic barrier
JPS61101288A (ja) 有害廃棄物の可埋立材化処理
JP3770526B2 (ja) 廃棄物埋設構造および埋設工法
JP3160016B2 (ja) 環境保全工法
JP6075001B2 (ja) 放射性廃棄物の最終処分施設
JP2000042509A (ja) 廃棄物処分場の浸出有害物質吸着構造
JP3157017B2 (ja) 環境保全工法
KR200282674Y1 (ko) 지오콤포지트매트
SU1733555A1 (ru) Дренажно-противофильтрационное устройство шламонакопител
SK286337B6 (en) Radioactive contaminated waste dump
RU2152654C1 (ru) Комплекс сооружений для очистки урансодержащих пульп
JP2005246383A (ja) 廃棄物埋設構造
JP2014085235A (ja) 放射性廃棄物処理設備
Monteiro et al. Brazilian bentonites for geosynthetic clay liners (GCL)
JPS61109816A (ja) 廃棄物処分場における遮水シ−トの補修方法
SU1613525A1 (ru) Накопитель дл складировани промышленных отходов
Scheidegger Security dumps for contaminated earth
JP6078710B2 (ja) 防水(放射能防御)粘土を圧入する廃棄物の水底深層地盤置換処理法
Smittakorn et al. A new method to recharge groundwater using subsurface drain
SK3112004A3 (sk) Revitalizaŕná rohož a jej uplatnenie vo vodnom hospodárstve

Legal Events

Date Code Title Description
IF00 In force as of 2000-06-30 in czech republic
MM4A Patent lapsed due to non-payment of fee

Effective date: 20090821