CZ286431B6 - Electrode with automatic carbon burning - Google Patents

Electrode with automatic carbon burning Download PDF

Info

Publication number
CZ286431B6
CZ286431B6 CZ1996691A CZ69196A CZ286431B6 CZ 286431 B6 CZ286431 B6 CZ 286431B6 CZ 1996691 A CZ1996691 A CZ 1996691A CZ 69196 A CZ69196 A CZ 69196A CZ 286431 B6 CZ286431 B6 CZ 286431B6
Authority
CZ
Czechia
Prior art keywords
electrode
ribs
carbon
housing
electrode according
Prior art date
Application number
CZ1996691A
Other languages
English (en)
Other versions
CZ69196A3 (en
Inventor
Reidar Innavaer
Original Assignee
Elkem As
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Application filed by Elkem As filed Critical Elkem As
Publication of CZ69196A3 publication Critical patent/CZ69196A3/cs
Publication of CZ286431B6 publication Critical patent/CZ286431B6/cs

Links

Classifications

    • HELECTRICITY
    • H05ELECTRIC TECHNIQUES NOT OTHERWISE PROVIDED FOR
    • H05BELECTRIC HEATING; ELECTRIC LIGHT SOURCES NOT OTHERWISE PROVIDED FOR; CIRCUIT ARRANGEMENTS FOR ELECTRIC LIGHT SOURCES, IN GENERAL
    • H05B7/00Heating by electric discharge
    • H05B7/02Details
    • H05B7/10Mountings, supports, terminals or arrangements for feeding or guiding electrodes
    • H05B7/107Mountings, supports, terminals or arrangements for feeding or guiding electrodes specially adapted for self-baking electrodes
    • HELECTRICITY
    • H05ELECTRIC TECHNIQUES NOT OTHERWISE PROVIDED FOR
    • H05BELECTRIC HEATING; ELECTRIC LIGHT SOURCES NOT OTHERWISE PROVIDED FOR; CIRCUIT ARRANGEMENTS FOR ELECTRIC LIGHT SOURCES, IN GENERAL
    • H05B7/00Heating by electric discharge
    • H05B7/02Details
    • H05B7/06Electrodes
    • H05B7/08Electrodes non-consumable
    • H05B7/085Electrodes non-consumable mainly consisting of carbon
    • H05B7/09Self-baking electrodes, e.g. Söderberg type electrodes

Landscapes

  • Physics & Mathematics (AREA)
  • Engineering & Computer Science (AREA)
  • Plasma & Fusion (AREA)
  • Furnace Details (AREA)
  • Vertical, Hearth, Or Arc Furnaces (AREA)
  • Discharge Heating (AREA)
  • Glass Compositions (AREA)
  • Inorganic Insulating Materials (AREA)
  • Push-Button Switches (AREA)
  • Battery Electrode And Active Subsutance (AREA)
  • Thermistors And Varistors (AREA)

Description

Elektroda se samočinným vypalováním uhlíku
Oblast techniky
Předložený vynález se týká trvale doplňované uhlíkové elektrody se samočinným vypalováním k použití v elektrických tavících pecích.
Dosavadní stav techniky
Trvale doplňovaná elektroda se samočinným vypalováním zpravidla obsahuje svisle uspořádané elektrodové pouzdro zasunuté do pece otvorem ve střeše nebo víku. Homí konec elektrodového pouzdra je otevřený, aby bylo možno přidávat nespečenou uhlíkovou účinnou hmotu elektrody, která po zahřátí změkne a taje, načež se speče do tuhé uhlíkové elektrody vlivem tepla vyvinutého v účinné hmotě v oblasti přívodu elektrického pracovního proudu do elektrody. Jelikož se v peci elektroda spotřebovává, spouští se elektroda dolů a na pouzdro se montují nové sekce vzhůru elektrodového sloupce a přidává se nespečená elektrodová účinná hmota.
Elektroda uvedeného druhu se zpravidla vybaví vnitřními svislými kovovými žebry, které se připevní k vnitřnímu povrchu elektrodového pouzdra, jež směřují radiálním směrem ke středu elektrody. Jakmile se nahoře elektrodového sloupce namontuje nový úsek elektrodového pouzdra, svaří se žebra s žebry v dolním pouzdru za účelem docílení průběžných žeber ve svislém směru. Žebra slouží k vyztužení vypalované elektrody, k přívodu elektrického proudu a k přívodu tepla do účinné hmoty elektrody v radiálním směru během vypalovacího procesu. Aby spotřeba elektrody se vykompenzovala, spouští se elektroda dolů do pece pomocí udržovacího a kluzného zařízení.
Jestliže se použijí obvyklé elektrody tohoto druhu, roztaví se elektrodové pouzdro a vnitřní žebra v průběhu ubývání elektrody v peci. Kovový obsah pouzdra a žeber se tudíž v tavící peci přenáší do vyrobeného tovaru. Poněvadž elektrodové pouzdro a vnitřní žebra jsou obvykle zhotoveny z oceli, nelze pro elektrické taviči pece použít normální trvale doplňované elektrody k výrobě křemíku nebo fero-křemíku o vysokém obsahu křemíku, neboť obsah železa ve vyrobeném tovaru by byl nepřijatelně vysoký.
Již v roce 1920 bylo navrženo, aby se teplo přivádělo do trvale doplňovaných elektrod vložkami z předem vypálených uhlíkových těles do nespečené účinné hmoty elektrod. V norském patentu 45408 je vylíčen postup výroby trvale doplňovaných elektrod, kde předem pálená uhlíková tělesa se umístí v okolí elektrod a jejich poloha se udržuje nepálenou uhlíkovou účinnou hmotou. Uhlíkové vložky nejsou v elektrodovém pouzdru upevněny, ale pouze jejich poloha se udržuje nepálenou uhlíkovou účinnou hmotou, a když se elektroda vypaluje vypalovanou účinnou hmotou elektrody. Za účelem udržení uhlíkových vložek v jejich poloze před, v průběhu a po vypálení účinné hmoty elektrody, je nutné, aby bylo každé pouzdro úplně naplněno horkou tekutou účinnou hmotou elektrody, když se k vršku elektrodového sloupce montuje nová délka pouzdra, neboť poloha uhlíkových vložek vůči postranní stěně pouzdra je udržována pouze účinnou hmotou elektrody. Takovýto postup přidávání elektrodové účinné hmoty je nežádoucí, jelikož zdraví nebezpečné plyny, které se vyvíjejí z dehtového/asfaltového pojivá v elektrodové účinné hmotě, se vypařují vrchem elektrodového sloupce a mohou nepřípustně ohrožovat zdraví obsluhujících. Poměr radiální délky a tloušťky uhlíkových vložek podle norského patentu je menší než 1:2. Protože do středu uhlíkových vložek se přivádí teplo pouze po krátké vnitřní cestě do elektrodové účinné hmoty, je následkem toho velmi nesnadné zcela roztavit střední část elektrody. Uhlíkové vložky podle norského patentu 45408 nejsou upevněny na pouzdru a kromě toho poměr mezi radiální délkou a tloušťkou je menší než 1 : 2, následkem čehož nemohou tyto uhlíkové vložky plnit funkci stejným způsobem jako vnitřní žebra, jichž se používá v obvyklých
-1 CZ 286431 B6 trvale doplňovaných elektrodách. Z uvedených důvodů způsob podle norského patentu 45408 byl shledán prakticky nepoužitelným.
Nicméně postupem doby bylo navrženo větší množství modifikací trvale doplňovaných uhlíkových elektrod s vnitřními ocelovými žebry, aby se odstranilo znečistění v peci vyrobeného křemíku železem vlivem železa v pouzdru a v žebrech.
V norském patentu 149451 je vylíčena trvale doplňovaná elektroda se samočinným vypalováním, jejíž pouzdro bez vnitřních žeber obsahuje účinnou hmotu elektrody, která se vypaluje nad místem, kde se do elektrody přivádí elektrický pracovní proud v taviči peci, a kde elektrodové pouzdro se odebírá po vypálení elektrody, avšak dříve než se elektroda spustí dolů do polohy, v níž se napájí elektrickým pracovním proudem. Tímto postupem se vyrábí elektroda bez pouzdra a bez vnitřních žeber. Tento druh elektrody se používal v tavících pecích pro výrobu křemíku, ale byl nevýhodný ve srovnání s běžnými předem vypalovanými elektrodami tím, že byla nákladná instalace zařízení k vypalování elektrody a odebírání pouzdra z elektrody.
V americkém patentu 4,692,929 je vylíčena trvale doplňovaná elektroda použitelná v elektrických pecích k výrobě křemíku. Elektroda obsahuje permanentní kovové zapouzdření bez vnitřních žeber a s nosnou konstrukcí elektrody tvořené uhlíkovým fíbrovým tkanivem kde účinná hmota elektrody se vypálí kolem nosné konstrukce a kde pálená elektroda je přidržována nosnou konstrukcí. Nevýhoda této elektrody spočívá v tom, že nad vrchem elektrody musí být uspořádáno přidržovací zařízení, jež drží elektrodu pomocí nosné konstrukce obsahující uhlíková fíbrová vlákna. Dále může být obtížné, aby elektroda proklouzla dolů trvalým pouzdrem při jejím ubývání.
V americkém patentu 4,575,856 je popsána elektroda se stálým pouzdrem bez vnitřních žeber, kde účinná hmota elektrody se vypálí kolem centrálního grafitového jádra a elektroda je grafitovým jádrem držena. Nevýhody této elektrody jsou stejné jako v případě amerického patentu 4,692,929, a krom toho grafitové jádro se rozlamuje, jestliže na elektrodu působí radiální tlaky.
Shora zmíněné způsoby výroby trvale doplňované elektrody se samočinným vypalováním bez vnitřních žeber jsou všechny nevýhodné v tom, že nemohou být použity pro elektrody o průměru větším než 1.2 m, aniž by se podstatně nezvýšila pravděpodobnost jejich rozlomení. Protikladem toho je používání normálních trvale doplňovaných elektrod se samočinným vypalováním o průměrech dosahujících až 2.0 m.
Přes shora zmíněné způsoby a zařízení k výrobě trvale doplňovaných elektrod se samočinným vypalováním za účelem odstranit znečistění vyrobeného produktu železem v taviči peci, existuje stále ještě potřeba jednoduché a spolehlivé trvale doplňované uhlíkové elektrody se samočinným vypalováním, kde by nevýhody dosavadních elektrod mohly být překonány. Předmětem předloženého vynálezu je tedy provedení trvale doplňované uhlíkové elektrody se samočinným vypalováním bez vnitřních ocelových žeber, avšak kde by byly překonány nevýhody elektrody popsané v norském patentu 45488.
Podstata vynálezu
Předmětem vynálezu je elektroda se samočinným vypalováním uhlíku vytvořená k přímému spojení s pecí kde se spotřebovává, přičemž elektroda obsahuje vnější pouzdro zhotovené z elektricky vodivého materiálu, opatřené vnitřními žebry a kde do pouzdra je přiváděna uhlíková nevypálená účinná hmota, která je vypálena do tuhé elektrody přívodem elektrického proudu, jehož podstatou je, že vnitřní žebra tvoří pevné uhlíkové stěny upevněné uvnitř pouzdra, jejichž poměr radiální délky a tloušťky je větší než 5:1.
-2CZ 286431 B6
Uhlíkové stěny mohou být zhotoveny z grafitu nebo z předem vypáleného uhlíkového materiálu a mohou být vyztuženy uhlíkovými vlákny z fíbru nebo jiného materiálu, který by neznečišťoval produkt vyrobený v tavící peci. Poměr mezi radiální délkou a tloušťkou uhlíkových stěn se stanoví na základě druhu použitého uhlíkového materiálu a pevnosti uhlíkového materiálu.
Jsou-li uhlíkové stěny zhotoveny z předem páleného uhlíkového materiálu, je s výhodou poměr radiální délky uhlíkových žeber a tloušťky větší než 8:1. Jsou-li uhlíkové stěny zhotoveny z grafitu, je výhodný poměr radiální délky uhlíkových žeber ku tloušťce větší než 15:1.
Podle preferovaného provedení podle vynálezu jsou uhlíková žebra připevněna k pouzdru pomocí šroubů a/nebo jsou přilepena.
Pouzdro s uhlíkovými žebry se vyrábí v podstatě stejným způsobem jako pouzdro trvale doplňovaných elektrod s ocelovými žebry.
Každá délka pouzdra se může tedy vyrábět po sekcích, přičemž celkový počet sekcí se rovná počtu uhlíkových žeber. Každá sekce pouzdra je nejméně na jedné ze svých svislých stran opatřena dovnitř zahnutým prodloužením. Při sestavování celého pláště se připevní uhlíková žebra mezi svislé příruby sousedících sekcí pomocí šroubů a matek a/nebo slepením. Alternativně lze každou délku pouzdra vyrobit ze svařovaných válcovitých stěn se svislými přírubami uvnitř svařenými pro upevnění uhlíkových žeber.
Uhlíková žebra mají svislá prodloužení, jejichž délka se rovná délce každé délky pouzdra. Uhlíková žebra mají výhodně délku, která přesahuje délku pouzdra až o 50 cm. Při montáži nové délky pouzdra na vrchu elektrody přesahují uhlíková žebra v nové délce pouzdra délku dolního pouzdra. Když se vypaluje elektrodová účinná hmota v oblasti mezi dvěma délkami pouzdra, dosáhne se tím svislého styku mezi uhlíkovými žebry tímtéž způsobem jako u ocelových žeber normálních trvale doplňovaných elektrod.
V elektrodě podle předloženého vynálezu mají žebra z uhlíkových stěn dobrou elektrickou vodivost a elektrický proud k napájení elektrody se zavede dovnitř do nepálené elektrodové účinné hmoty. Je to velmi důležité z toho důvodu, že se tím zajistí rychlé vypálení elektrody, například po zlomení elektrody.
Při velkých průměrech elektrod je potřeba, aby žebra stabilizovala proud a tepelné podmínky v okolí elektrody. Kromě zvyšování proudu a převodu tepla musí žebra unésti váhu elektrody. Kovová žebra běžných trvale doplňovaných elektrod se taví a rozpouštějí při teplotě asi 1000 °C, zatímco uhlíková žebra elektrody podle vynálezu zajišťují vyztužení po celé cestě dolů až ke špičce elektrody. Elektrodu podle předloženého vynálezu lze tudíž použít u průměrů mohutných elektrod než jaké mají dnes používané elektrody v tavících pecích k výrobě křemíku.
Při použití žeber o tuhých uhlíkových stěnách o poměru mezi radiální délkou a tloušťkou větší než 5 : 1, je odstraněna kontaminace vyrobeného produktu v taviči peci železem z žeber, přičemž současně elektroda zachová nejméně tutéž mechanickou pevnost jakou mají elektrody s ocelovými žebry. To umožňuje vyrábět elektrody podle předloženého vynálezu s většími průměry než maj í normální elektrody s ocelovými žebry. Pro elektrody podle vynálezu lze použít normální nosná a kluzná zařízení. Elektrodu podle vynálezu lze tedy použít v tavících pecích, které současně používají trvale doplňované elektrody s ocelovými žebry, aniž by bylo třeba nákladných úprav nosného a kluzného zařízení.
Pouzdro elektrody podle předloženého vynálezu lze tedy vybavit větším počtem vnějších, svislých, kovových nebo uhlíkových žeber, přičemž elektroda může být držena a spouštěna pomocí nosných a kluzných zařízení popsaných v norských patentech 14768 a 149485. Tímto
-3 CZ 286431 B6 způsobem jsou odstraněny radiální tlaky na elektrodu nad oblastí, kde se elektroda vypaluje. Při použití těchto nosných a kluzných zařízení může dále pouzdro se zhotovit s velmi tenkými kovovými stěnami, čímž se dále sníží znečistění železem vyrobených produktů v taviči peci. Pro pouzdro je možno také použít ostatních kovů jako hliníku a hliníkových slitin. Mimo to lze vyrábět elektrody s nekruhovým průřezem tak jako elektrody o obdélníkovém nebo téměř obdélníkovém průřezu.
Přehled obrázků na výkresech
Obr. 1 je svislý řez elektrodou podle předloženého vynálezu, obr. 2 je půdorysný pohled na řez podle linie I-I v obr. 1, obr. 3 je ve zvětšeném měřítku znázorněna oblast A vyznačená v obr. 2 a ukazující provedení upevněných uhlíkových žeber v pouzdru, obr. 4 ukazuje druhé provedení upevněných žeber v pouzdru, obr. 5 ukazuje půdorysný řez elektrodou obdélníkového průřezu, která je opatřena vnějšími radiálními žebry a obr. 6 ukazuje ve zvětšeném měřítku oblasti B vyznačenou v obr. 2.
Příklady provedení vynálezu
Obr. 1 znázorňuje trvale doplňovanou elektrodu se samočinným vypalováním, jež se spotřebovává v neznázoměné peci, umístěné pod elektrodou. Elektroda obsahuje vnější pouzdro 1 elektricky vodivého materiálu. Pouzdro 1 se zavěsí na elektrodový závěsný rám 2 ve stavební konstrukci 4 s ovládáním elektrody hydraulickými regulačními válci 3. K držení a posouvání elektrody směrem dolů při jejím spotřebovávání v peci slouží obvyklé upínací a posuvné zařízení
5. V dolní části elektrody jsou uspořádány kontaktní svěrky 6, které se přitisknou k jejímu povrchu pomocí obvyklých upínacích kroužků 7. Kontaktní svěrky 6 jsou spojeny s neznázorněnými elektrickými přívody za účelem napájení elektrody elektrickým pracovním proudem. Vlivem ohřevu, který se vytváří v účinné uhlíkové hmotě elektrody v oblasti napájecího proudu se účinná hmota roztaví a speče do tuhé elektrody 8. Účinná hmota elektrody se přivádí shora do pouzdra 1 ve tvaru tuhých válců 9, načež působením žáru, účinná hmota měkne a zaplňuje pouzdro v celém průřezu ve tvaru tekuté vrstvy 10 elektrodové účinné hmoty.
Pouzdro 1 znázorněné v obr. 2 je opatřeno větším počtem vnitřních žeber 11 tvořených grafitovými stěnami o poměru jejich radiální délky a tloušťky 20:1.
Použitím vnitřních žeber 11 z uhlíkového materiálu se zabrání znečistění železem vyrobeného produktu v taviči peci z ocelových žeber. Také jsou odstraněny nevýhody vyskytující se u trvale doplňovaných elektrod se samočinným vypalováním bez radiálních vnitřních žeber, ale s uhlíkovými vložkami jak vylíčeno v norském patentu 45408. Uhlíková žebra mají takovou nosnost, že udrží tíhu roztavené elektrody a vykazují dobrou elektrickou vodivost, což způsobuje, že elektrický proud přivedený přes kontaktní svěrky 6 lze přivádět dovnitř účinné hmoty 10 elektrody a tím urychlit její tavbu. Normální upínací a posuvná zařízení elektrod je možno také použít bez úpravy pro elektrodu podle vynálezu. Elektrodu podle předloženého vynálezu lze tedy využít jednoduchým a efektivním způsobem se zřetelem na vynaložené náklady.
Obr. 3 a 4 znázorňují dvě provedení pro upevnění radiálních uhlíkových žeber k pouzdru elektrody.
Podle provedení znázorněného v obr. 3 jsou jednotlivé sekce pouzdra 1 elektrody opatřeny dovnitř prodlouženými okraji 12. Vnitřní žebra 11 se upevní mezi okraje 12 sousedních sekcí
-4CZ 286431 B6 pouzdra 1 elektrody pomocí šroubů 13 a matic 14. Tímto způsobem se vnitřní žebra 11 upevní jednoduchým postupem k pouzdru. Kromě toho je možno na stykové plochy přidat lepidlo.
Podle provedení v obr. 4 se pouzdro opatří dovnitř zahnutými přírubovitými okraji 16, jejichž počet se rovná počtu vnitřních žeber 11, která se přilepí pomocí vhodného lepidla k přírubovitým okrajům 16. Spojení je možno zajistit pomocí šroubů a matek.
V obr. 5 a 6 jsou znázorněna provedení podle vynálezu, kde průřez elektrodou je v podstatě obdélníkového tvaru. Nosné a kluzné zařízení znázorněné v Obr. 1 nelze použít pro přidržovací a kluzná zařízení normálních elektrod. Za účelem držení elektrody a jejího napájení elektrickým proudem, opatří se elektrodové pouzdro kromě vnitřních žeber 11 vnějšími žebra 17 zhotovenými z elektricky vodivého materiálu jaký je ocel, hliník nebo uhlík. K napájení elektrody elektrický pracovním proudem slouží napájecí zařízení 18, které se upevní na vnější žebra 17 způsobem popsaným v norském patentu 147168. Přidržovací a kluzná zařízení k držení a skluzu elektrody jsou popsána v norském patentu 147985. Napájecí proudové zařízení jakož i přidržovací a kluzná zařízení nezpůsobují žádné radiální tlaky na elektrodové pouzdro 1, následkem čehož pouzdro 1 je možno zhotovit z tenkého materiálu, čímž se zmenší kontaminace železa vyrobeného produktu v taviči peci. Napájecí proudová zařízení jakož i přidržovací a kluzná zařízení popsaná v norských patentech 147168 a 147985 se mohou také použít pro elektrody o jiných průřezech než je průřez obdélníkový.

Claims (10)

  1. PATENTOVÉ NÁROKY
    1. Elektroda se samočinným vypalováním uhlíku vytvořená k přímému spojení s pecí, kde se spotřebovává, přičemž elektroda obsahuje vnější pouzdro (1) zhotovené z elektricky vodivého materiálu, opatřené vnitřními žebry (11) a kde do pouzdra (1) je přiváděna uhlíková nevypálená účinná hmota (9), která je vypálena do tuhé elektrody (8) přívodem elektrického proudu, vyznačující se tím, že vnitřní žebra (11) tvoří pevné uhlíkové stěny upevněné uvnitř pouzdra (1), jejichž poměr radiální délky a tloušťky je větší než 5:1.
  2. 2. Elektroda podle nároku 1, v y z n a č u j í c í se t í m , že vnitřní žebra (11) jsou z grafitu nebo předem vypáleného uhlíkového materiálu.
  3. 3. Elektroda podle nároku 2, vyznačující se tím, že poměr mezi radiální délkou a tloušťkou vnitřních žeber (11) z grafitu je větší než 15:1.
  4. 4. Elektroda podle nároku 2, vyznačující se tím, že poměr mezi radiální délkou a tloušťkou vnitřních žeber (11) z předem vypáleného uhlíkového materiálu je větší než 8:1.
  5. 5. Elektroda podle nároků 1 až 4, vyznačující se tím, že vnitřní žebra (11) jsou vyztužena uhlíkovým fíbrovým tkanivem, nebo vlákny nezvyšujícími kontaminaci vyrobených tovarů v peci.
  6. 6. Elektroda podle nároků laž5, vyznačující se tím, že vnitřní žebra (11) jsou připevněna k pouzdru (1) pomocí šroubů a/nebo pomocí lepidla.
  7. 7. Elektroda podle nároku 6, vyznačující se tím, že pouzdro (1) obsahuje větší počet sekcí, z nichž každá po nejméně jedné své svislé straně je opatřena dovnitř prodlouženým
    -5CZ 286431 B6 okrajem (12), přičemž mezi svislými okraji (12) sousedících sekcí jsou upevněna vnitřní žebra (11).
  8. 8. Elektroda podle nároků laž7, vyznačující se tím, že vnitřní žebra (11) jsou
    5 prodloužena do stejné délky jako je délka každého pouzdra.
  9. 9. Elektroda podle nároků 1 až 7, vyznačující se tím, že vnitřní žebra (11) jsou prodloužena až o 50 cm než je délka pouzdra tak, že po montáži nové délky pouzdra přesahují žebra nad elektrodou novou délku pouzdra, zatímco žebra spodního pouzdra zasahují do nově io montovaného pouzdra.
  10. 10. Elektroda podle nároků laž9, vyznačující se tím, že pouzdro (1) je opatřeno vnějšími svislými žebry (17) pro přidržení, skluz a napájení elektrody pracovním elektrickým proudem.
CZ1996691A 1994-07-21 1995-07-07 Electrode with automatic carbon burning CZ286431B6 (en)

Applications Claiming Priority (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
NO942724A NO179770C (no) 1994-07-21 1994-07-21 Selvbakende elektrode

Publications (2)

Publication Number Publication Date
CZ69196A3 CZ69196A3 (en) 1996-06-12
CZ286431B6 true CZ286431B6 (en) 2000-04-12

Family

ID=19897277

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
CZ1996691A CZ286431B6 (en) 1994-07-21 1995-07-07 Electrode with automatic carbon burning

Country Status (20)

Country Link
US (1) US5778021A (cs)
EP (1) EP0724822A1 (cs)
JP (1) JP2927554B2 (cs)
KR (1) KR100219386B1 (cs)
CN (1) CN1056718C (cs)
AU (1) AU683182B2 (cs)
BR (1) BR9506286A (cs)
CA (1) CA2170910C (cs)
CZ (1) CZ286431B6 (cs)
EG (1) EG22144A (cs)
FI (1) FI961287A (cs)
NO (1) NO179770C (cs)
NZ (1) NZ290481A (cs)
PL (1) PL177220B1 (cs)
RU (1) RU2121247C1 (cs)
SI (1) SI9520008A (cs)
SK (1) SK280396B6 (cs)
TR (1) TR199500880A2 (cs)
WO (1) WO1996003849A1 (cs)
ZA (1) ZA955544B (cs)

Cited By (1)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
CZ301714B6 (cs) * 2002-12-02 2010-06-02 Pouzdro pro uhlíkovou pastu k elektrochemickým merením

Families Citing this family (6)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
BR9900253A (pt) * 1999-02-02 2000-08-29 Companhia Brasileira Carbureto Recipiente de alumìnio e aço inoxidável a formação de eletrodos de autocozimento para a utilização em baixos-fornos elétricos de redução
BR9900252A (pt) 1999-02-02 2000-08-29 Companhia Brasileira Carbureto Recipiente de aço inoxidável para a formação de eletrodos de autocozimento para a utilização em baixos-fornos elétricos de redução
RU2006142692A (ru) * 2004-05-04 2008-06-20 Дау Корнинг Корпорейшн (Us) Контейнер для формирования самообжигающихся электродов
US20100263484A1 (en) * 2005-08-11 2010-10-21 Advanced Intellectual Holdings Pty Ltd Smelting furnace
KR20130001224U (ko) * 2010-07-01 2013-02-25 그라프텍 인터내셔널 홀딩스 인코포레이티드 그래파이트 전극
CN111765765B (zh) * 2020-07-13 2021-10-19 柳州金螺机械股份有限公司 矿热炉自烧结器

Family Cites Families (8)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
US1723582A (en) * 1926-04-07 1929-08-06 Norske Elektrokemisk Ind As Electrode for electric furnaces
CH480770A (it) * 1968-11-28 1969-10-31 Kinglor Finanz Und Beratungsan Elettrodo ad autocottura per forni elettrici, segnatamente per forni ad arco sommerso
US3819841A (en) * 1973-08-06 1974-06-25 Pennsylvania Engineering Corp Iron-free self-braking electrode
BR7807158A (pt) * 1978-10-31 1979-04-03 Carboindustrial Sa Aperfeicoamento em processo para a fabricacao in loco de eletrodos de carbono
US4424584A (en) * 1981-10-07 1984-01-03 Elkem A/S Electrode holder assembly for self-baking electrodes
US4575856A (en) * 1984-05-18 1986-03-11 Pennsylvania Engineering Corporation Iron free self baking electrode
EP0179164B1 (en) * 1984-10-23 1987-09-02 Kinglor - Ltd Self-baking electrode for electric arc furnaces and the like
US4756813A (en) * 1986-10-24 1988-07-12 Stanley Earl K Self-baking electrode

Cited By (1)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
CZ301714B6 (cs) * 2002-12-02 2010-06-02 Pouzdro pro uhlíkovou pastu k elektrochemickým merením

Also Published As

Publication number Publication date
US5778021A (en) 1998-07-07
CZ69196A3 (en) 1996-06-12
NZ290481A (en) 1997-02-24
KR960705473A (ko) 1996-10-09
PL177220B1 (pl) 1999-10-29
SI9520008A (en) 1997-06-30
CN1130977A (zh) 1996-09-11
JP2927554B2 (ja) 1999-07-28
NO179770C (no) 1996-12-11
AU3122895A (en) 1996-02-22
TR199500880A2 (tr) 1996-10-21
RU2121247C1 (ru) 1998-10-27
CA2170910C (en) 1999-01-26
FI961287A0 (fi) 1996-03-20
EG22144A (en) 2002-09-30
ZA955544B (en) 1997-01-06
NO942724L (no) 1996-01-22
FI961287A (fi) 1996-03-20
CA2170910A1 (en) 1996-02-08
JPH09501014A (ja) 1997-01-28
BR9506286A (pt) 1997-08-12
NO942724D0 (no) 1994-07-21
EP0724822A1 (en) 1996-08-07
AU683182B2 (en) 1997-10-30
SK35796A3 (en) 1997-02-05
CN1056718C (zh) 2000-09-20
NO179770B (no) 1996-09-02
PL313584A1 (en) 1996-07-08
KR100219386B1 (ko) 1999-09-01
SK280396B6 (sk) 2000-01-18
WO1996003849A1 (en) 1996-02-08

Similar Documents

Publication Publication Date Title
NO143498B (no) Fremgangsmaate for alkylering av aromatiske hydrokarboner
JPS6349152B2 (cs)
US4575856A (en) Iron free self baking electrode
CZ286431B6 (en) Electrode with automatic carbon burning
US4145564A (en) Non-consumable electrode with replaceable graphite tip
US4897853A (en) Refractory ceramic electrode
US5351266A (en) Process for continuous manufacture of impurity and iron-free electrodes for electric arc furnaces
NO863782L (no) Anordning ved selvbakende elektroder.
US3465085A (en) Smelting electric furnace apparatus
CA2341749C (en) Soderberg-type composite electrode for arc smelting furnace
US5098530A (en) Carbon electrode with gastight, temperature stable protective globe
US3371142A (en) Resistance melting furnace
JP2010038376A (ja) 通電加熱装置
SU1239497A1 (ru) Свод электропечи сопротивлени
ZA200101286B (en) Söderberg-type composite electrode for ARC smelting furnace.
JPH02267489A (ja) 直流アーク炉の炉壁電極
US6377603B1 (en) System for the assembly of a self-baking composite electrode for electric arc furnaces
SK286447B6 (sk) Samovypaľujúca elektróda na výrobu silikónových zliatin a silikónového kovu, elektrická oblúková pec a spôsob výroby samovypaľujúcej elektródy
KR20010042991A (ko) 기다란 탄소체를 생산하는 방법
JPS5894794A (ja) ア−ク炉電極
JPH0324587Y2 (cs)
US20020126728A1 (en) Extruded electrode for submerged-arc electric furnace
JPH10281647A (ja) 直流電気炉の炉底電極用スリーブ煉瓦
JPH0888075A (ja) カートリッジ式発熱体
JPH04295592A (ja) 直流アーク炉

Legal Events

Date Code Title Description
IF00 In force as of 2000-06-30 in czech republic
MM4A Patent lapsed due to non-payment of fee

Effective date: 20020707