CZ23269U1 - Robotický mléčný bar - Google Patents

Robotický mléčný bar Download PDF

Info

Publication number
CZ23269U1
CZ23269U1 CZ201124991U CZ201124991U CZ23269U1 CZ 23269 U1 CZ23269 U1 CZ 23269U1 CZ 201124991 U CZ201124991 U CZ 201124991U CZ 201124991 U CZ201124991 U CZ 201124991U CZ 23269 U1 CZ23269 U1 CZ 23269U1
Authority
CZ
Czechia
Prior art keywords
robotic
sanitation
containers
robot
bar according
Prior art date
Application number
CZ201124991U
Other languages
English (en)
Inventor
Cihák@Petr
Pospíšil@Jirí
Original Assignee
Cihák@Petr
Pospíšil@Jirí
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Application filed by Cihák@Petr, Pospíšil@Jirí filed Critical Cihák@Petr
Priority to CZ201124991U priority Critical patent/CZ23269U1/cs
Publication of CZ23269U1 publication Critical patent/CZ23269U1/cs

Links

Landscapes

  • Dairy Products (AREA)

Description

Oblast techniky
Vynález se týká robotického mléčného baru jako modulárního zařízení, které lze umístit do modifikovaných námořních kontejnerů, v kterém se bude zpracovávat mléko, vyrábět mléčné výrobky, a průmyslový robot tyto výrobky bude plnit, balit a prodávat konzumentům, kteří tyto produkty kupují přes zabudované prodejní automaty s platebními terminály, a mohou je konzumovat přímo v konzumačním prostoru, který je součástí zařízení.
Dosavadní stav techniky
V současnosti se na trhu vyskytují pouze kontejnerové minimlékámy, jakožto mobilní technologické linky pro výrobu mléčných výrobků a také kontejnerové chlazené skladovací prostory pro takto vyrobené mléčné výrobky. Hlavním nedostatkem kontejnerových minimlékáren, které jsou především určeny primárním producentům mléka, je, že neřeší odbyt vyrobených mléčných výrobků. Výrobce tedy sice vyrobí kvalitní a čerstvé mléčné výrobky, nicméně jejich distribucí, především do velkoobchodu přes velké obchodní řetězce, jsou tyto výrobky dány na úroveň masivně vyráběných konkurenčních mléčných výrobků, a v takovéto konkurenci jsou tyto především manufakturní výrobky značně znevýhodněny, a většina těchto výrobců tak nemá dostatek zdrojů na další rozvoj firmy. Tímto způsobem také tyto původní výrobky neosloví cílovou skupinu zákazníků. Fenomén přímé obsluhy lidských zákazníků robotem aktuálně nemá ve světě obdoby. Průmyslové roboty, jak vyplývá z podstaty jejich jména, jsou z 99 % využity v průmyslu, kde buď vůbec nevznikne interakce s člověkem, nebo pouze s dokonale vyškoleným personálem pro jejich komplikovanou obsluhu. 1 přes to, že někteří výrobci robotů přišli s konceptem tzv. safety robota pro umožnění přímé interakce s člověkem, je využití tohoto typu robota prakticky omezené, ne-li žádné. Koncept mléčných barů byl značně rozšířen v meziválečném a poválečném období 20. století, globální ústup zaznamenal v 70. letech minulého století s nástupem fast foodových řetězců, a také se změnou stravovacích návyků západní populace. Pro zajímavost v bývalém východním bloku existovaly mléčné bary až do státních převratů konce 80. let minulého století.
Zánikem konceptu milk barů a možnými příčinami, např. v Austrálii, se zabývá článek http://www.howretro.com/2011/06/old-milkbar.html (zveřejněno 10/10/2011). Podobný stručný článek o zániku milk barů ve Velké Británii je na http://hasardheureux.tumblr.com/post/1262941 279/oncewasengland-black-white-milk-bar (zveřejněno 10/10/2011).
Podstata technického řešení
Uvedené nedostatky odstraňuje robotický mléčný bar podle vynálezu, jehož podstata spočívá v tom, že je rozdělen na 3 základní moduly a to modul výrobní, ke kterému je připojena hygienická smyčka a kancelář, laboratoř, a elektrorozvodná. Dále jev modulu umístěn vyvíječ páry, centrální sanitační jednotka, a sestava kompresoru se vzdušníkem. Dále, na modul skladovací, plnicí, balicí a prodejní s robotickou linkou a modul s konzumační zónou pro zákazníky, přičemž všechny moduly jsou umístěny na ploše do 120 m2, které jsou alespoň částečně propojeny. Ve výrobním modulu jsou potrubím přes připojovací bod spojeny dávkové pasterizační nádoby, které jsou čerpadly propojeny s alespoň jednou skladovací nádobou v chlazené části skladovacího modulu, ve kterém je umístěn výrobník chladicího média. Pasterizační nádoba je přímo spojena s výrobníkem mléčného výrobku a po manuálním přesunu skladovacích nádob s výrobkem jsou tyto nádoby napojeny na robotickou plnicí, balicí a prodejní linku ve skladovacím modulu. Tuto linku tvoří robotické pracoviště čtvercového půdorysu pro průmyslového robota s pneumatickým chapadlem, po obvodu tohoto pracoviště jsou přes PLC vstupy a výstupy elektricky a pneumaticky ovládaná místa plnicí, místa pro dávkování přísad, místo na principu karuselového vícepatrového zásobníku pro výdej, sběr a skladování čistých nádob a obalů, dále prodejní místa s platebními automaty ovládanými průmyslovým automatem PLC dotykovými displeji,
- 1 CZ 23269 Ul dále místo na principu karuselového vícepatrového zásobníku pro výdej, sběr a skladování použitých nádob a obalů. Pod prodejním místem je sanitační místo pro čištění a sanitaci použitých obalů a dále mixér. Všechna tato místa jsou propojena s průmyslovým automatem PLC a v dosahu průmyslového robota, který je umístěn ve středu tohoto robotického pracoviště, přičemž všechny části jsou plně zautomatizovány přes průmyslový automat PLC.
Robotický mléčný bar podle vynálezu je charakterizován tím, že moduly jsou zcela nebo Částečně umístěny v 1 až 4 námořních modifikovaných kontejnerech High Cube o velikosti 40'.
Robotický mléčný bar podle vynálezu je také charakterizován tím, že konzumní zónu v modulu tvoří dva spojené námořní modifikované kontejnery nebo výrobní modul je umístěn v odděleném ίο námořním modifikovaném kontejneru, případně jsou moduly ve čtyřech spojených námořních modifikovaných kontejnerech.
Robotický mléčný bar podle vynálezu je dále charakterizován tím, že robot s pneumatickým chapadlem je způsobilý pro samostatnou přímou obsluhu lidí.
Robotický mléčný bar podle vynálezu je též charakterizován tím, že robot je vybaven senzorem 15 pro detekci a měření vzdálenosti k předmětům.
Robotický mléčný bar podle vynálezu je dál charakterizován tím, že sanitační prostor je tvořen elektromagnetickým ventilem pro studenou vodu, elektromagnetickým ventilem pro páru, elektromagnetickým ventilem pro horkou vodu s detergenty a elektromagnetickým ventilem pro vzduch, dále je tvořen sanitační tryskou pro umístění nádob/obalů robotem, která je spojena hadicemi z uvedených tri ventilů, a dále je v sanitačním prostoru germicidní UV zářič, přičemž dno sanitačního prostoru je spojeno s kanalizací.
Robotický mléčný bar podle vynálezu je ještě charakterizován tím, že vyvíječ páry je propojen s dávkovými pasterizačními nádobami a se sanitačním prostorem.
Robotický mléčný bar podle vynálezu je dále charakterizován tím, že sestava kompresoru se 25 vzdušníkem je propojena do potrubí, dále do pneumatického chapadla robota, do dalších míst a do sanitačního prostoru.
Robotický mléčný bar podle vynálezu je také charakterizován tím, že centrální sanitační jednotka je tvořena zdrojem horké vody, nerezovou nádobou na roztok horké vody s detergenty, dvěma peristaltickými čerpadly, čerpadlem, elektromagnetickým ventilem pro výpust do čerpadla, elektromagnetickým ventil pro výpust do kanalizace a hladinovým čidlem umístěným v nerezové nádobě.
Robotický mléčný bar podle vynálezu je rovněž charakterizován tím, že jeho jednotlivé části pro styk s mléčným výrobkem jsou vytvořeny z nerezu.
Robotický mléčný bar podle vynálezu plní několik funkcí najednou - zpracování mléka (paste35 race) a výrobu mléčných výrobků, skladování mléčných výrobků, robotické plnění a balení, tedy plnění výrobků do nádob pro konzumaci a/nebo trvanlivých obalů. Zařízení podporuje jak výrobu produktů určených k přímé spotřebě v integrovaném konzumačním prostoru (restaurací), tak trvanlivých produktů, které si zákazníci mohou odnést domů.
Robotický mléčný bar podle vynálezu obsahuje původní robotickou plnicí, balicí a prodejní lin40 ka, která tvoří robotické pracoviště, které je osazeno průmyslovým robotem s pneumatickým ramenem v provedení vhodném pro potravinářský průmysl, dále z upravených zařízení pro dáv. kování tekutých, polotekutých a pevných potravinových výrobků, v tomto případě mléčných výrobků, zmrzliny a přísad (kusy nebo celé ovoce, práškové či granulované přísady, jamy, med či jiné husté tekutiny). Robot je osazen pneumatickým chapadlem navrženým pro uchopení nádob či obalů pro výrobek, může být také osazen senzorem pro detekci objektů v určené vzdálenosti a měřením vzdálenosti k těmto objektům.
V konzumačním prostoru robotického mléčného baru podle vynálezu jsou umístěna výdejní místa, do kterých robot pokládá objednané a zaplacené výrobky. Tato místa jsou vybavena pla-2CZ 23269 Ul tebními automaty (mince, bankovky, bankovní karty, RFID karty čí čipy) s dotykovými průmyslovými displeji, pomocí kterých si zákazníci vybírají v reálném čase výrobek a také za něj zaplatí a dostanou účet.
Výrobní kontejner robotického mléčného baru podle vynálezu tvoří sestava dávkových paste5 rizačních nádob, které slouží ke zpasterizování mléka a výrobě mléčných výrobků. Vyprazdňování nádob zajišťují vyprazdňovací čerpadla. Hotový základní výrobek je potom čerpán do skladovací části druhého modulu, kde je výrobek skladován při správné teplotě a zároveň je odtud odebírán dalšími čerpadly nebo podobnými zařízeními do robotické plnicí, balicí a prodejní linky. Dávkování výrobku je zajištěno průtokoměry a/nebo váhově. Čištění veškerého zařízeio ní, které se dostane do styku s potravinami, je také zajištěno. Všechny části robotického mléčného baru jsou plně zautomatizovány přes průmyslový automat PLC. Předpokládá se využití maximálně 2 až 3 pracovníků pro zajištění obsluhy robotického mléčného baru podle vynálezu, který může pracovat nepřetržitě 24 h.
Výhody robotického mléčného baru podle vynálezu jsou např, výroba a finalizace různých mléč15 ných výrobků v jednom místě, mobilita celého zařízení, široké spektrum provozovatelů tohoto zařízení, úspora lidské práce, maximální automatizace, globální použití, zdravá výživa. Robotický mléčný bar podle vynálezu přináší zlepšení ve využití průmyslového robota v potravinářství a usnadnění cesty od primárního výrobce ke spotřebiteli. Jen po malé úpravě je toto zařízení způsobilé pro použití i pro jiné potraviny, než jsou mléčné výrobky, případně obecně i pro různé výrobky nepotravinářského charakteru.
Přehled obrázků na výkresech
Na přiloženém výkresu je uveden na obr. 1 půdorys znázorňující ucelené modulární schéma robotického mléčného baru podle vynálezu. Na obr. 2 je zobrazen schematicky detail sanitaěního prostoru a na obr. 3 je uveden schematický detail centrální sanitační jednotky.
Následující příklady provedení robotický mléčný bar podle vynálezu pouze dokládají, ale nijak neomezují.
Příklady provedení
Příklad 1
Syrové mléko vstupuje do výrobního modulu 1 robotického mléčného baru připojovacím bodem
22, odtud je vedeno v nerezovém potrubí 20 do dávkových pasterizačních nádob 2 a 3. Dávkové pasterizaění nádoby 2 mají objem do 300 1, nádoba 3 má objem do 100 1. V těchto nádobách 2 a 3 probíhá vlastní výroba základních mléčných výrobků následujícím způsobem: vodní pára z parního vyvíjeěe 16 je vehnána do mezistěny pasterizaění nádoby 2 a 3, tím dochází ke krátkodobé šetrné nebo vysoké pasteraci mléka. Po ochlazení páry je vzniklý kondenzát odveden potru35 bím zpět do kondenzační nádoby vyvíjeěe páry 16, a do mezistěny pasterizaění nádoby 2 a 3 je načerpána chladicí kapalina (ne solný roztok) zchlazená na teplotu do - 20 °C, tato kapalina se vytváří v příslušném výrobníku 21 chladicího média o objemu do 400 1 s chladicí spirálou, toto chladicí medium skokově zchladí mléko na teplotu do 45 °C, a do mléka jsou přidány původní mlékařské a probiotické mikrobiální kultury. Po 8 až 16 h podle typu mléčného výrobku je vznik40 lý zakysaný mléčný polotovar stejným postupem chlazení skokově zchlazen na max. 8 °C. Dalším mléčným výrobkem může být nehomogenizované, plnotuěné pasterizované mléko, které je v jedné z pasterizačních nádob 2 pouze Šetrně zpasterizováno na teplotu 72 °C po dobu 20 vteřin, a následně skokově zchlazeno na max. 8 °C. Vzniklé mléčné polotovary jsou pak Čerpány přes čerpadla do skladovacích nádob 4 v chlazené skladovací části modulu 5, kde jsou skladovány.
Zakysaný mléčný výrobek z pasterizační nádoby 3 je přímo čerpán do výrobníku 6, například na zmrzlinu, kde jsou pak do něj přidány dvě základní přísady. Výrobník 6 zmrzliny je stále napojen na robotickou plnicí, balicí a prodejní linku. Skladovací nádoby 4 jsou vybaveny míchadlem, a čidlem pro měření úrovně hladiny. Nádoby 4 jsou pak manuálně přesunuty a napojeny na robo-3CZ 23269 Ul tickou plnicí, balicí a prodejní linku. Odtud je mléčný polotovar pomocí dávkovačích čerpadel 23 s průtokoměry čerpán do nerezových odkanalizovaných výdejních míst 7, kde si mléčný polotovar odebírá robot 8 přímo do nádob nebo trvanlivých obalů, které jsou neseny v robotickém pneumatickém chapadle 13, které může být osazeno senzorem 32 pro detekci a měření vzdálenosti k předmětům, který je kombinací laser range finderu a webové kamery. Nádoby a/nebo trvanlivé obaly robot 8 bere z výdejních míst 9, kam jsou dopraveny karuselovým otočným zásobníkem, který sestává ze 4 otočných kol na sobě, tj. 4 pater, každé patro pro jiný typ nádoby/obalu. Čisté obaly se vkládají do tohoto zásobníku manuálně na začátku výrobní směny, během směny jsou obaly po umytí doplňovány robotem 8. Základní polotovar po umístění v nádobě/obalu je potom dopravován robotem 8 do dávkovačích zařízení 10 na finální přísady, po jejich nadávkování může být obsah polotovaru rozmixován v průmyslovém mixéru 43, výsledný výrobek je potom umístěn do pozice v prodejním místě 11 před zákazníka v konzumační zóně v modulu 19, který si jej předtím objednal a zaplatil přes připojený prodejní automat v prodejním místě JJ_. Mléčný výrobek může zákazník také odebrat robotu 8 přímo z jeho chapadla 13, bylo-li tak zvoleno při jeho objednávce. Zvukový projev robota 8 během operace a při jejím dokončování je možný. Poté, co zákazník sní mléčný výrobek v konzumační zóně v modulu 19, jsou prázdné obaly nebo obaly se zbytky manuálně vráceny do sběrného místa 12, které tvoří druhý otočný karusel na použité nádoby/obaly. Jakmile se použité nádoby/obaly ve čtyřpatrovém karuselu otočí do pracovního prostoru robota 8, jsou uchopeny robotem 8 a sanitovány v sanitačním miste 24, každý obal je otočen robotem 8 dnem vzhůru a nasazen na čisticí trysku 26, ze které pres elektromagnetický ventil 27 pro studenou vodu, elektromagnetický ventil 28 pro páru, elektromagnetický ventil 29 pro horkou vodu s detergenty a elektromagnetický ventil 33 pro vzduch, automaticky proudí hadicemi v krátkých intervalech studená voda, horká voda a pára, a na závěr stlačený vzduch. V sanitačním prostoru 24 je umístěn germicidní UV zářič 25 pro dezinfekci, přičemž dno sanitačního prostoru 24 je spojeno s kanalizací. Takto sanitovaný obal/nádoba je doplněn robotem 8 do zásobníku Čistých obalů ve výdejním místě 9,
Kompletní potrubí 20 pro mléko a mléčný výrobek lze automaticky vyčistit následujícím způsobem:
I. část automatického proplachu začíná v místě připojovacího bodu 22, kde je nejprve do nerezového potrubí 20 přivedena studená pitná voda, to je první stupeň proplachu, následně je z centrální sanitační jednotky 17 přivedena do potrubí 20 voda horká min. 60 °C s detergenty detergenty (roztok zásaditý nebo kysely) jsou nadávkovány ze dvou peristaltických čerpadel 36, kdy jedno je pro kyselý roztok a druhé pro roztok zásaditý, dávka detergentu je řízena časem chodu čerpadla 36 - to je druhý stupeň proplachu, třetí stupeň je opět studenou nebo vlažnou pitnou vodou. Proplachovací voda a roztok jsou rovnoměrně rozstříkávány v nádobách 2, 3, 4 pomocí demontovatelné sprchové hlavice namontované na horní části nádob 2, 3, 4. Rozsah
I. části automatického proplachu je od připojovacího bodu 22 až po výpustné ventily 41, ve skladovacích nádobách 4. Po každém stupni je nerezové potrubí 20 profouknuto stlačeným filtrovaným vzduchem ze soupravy 18, kterou tvoří kompresor se vzdušníkem.
II. část automatického proplachu se týká plnicích a dávkovačích míst 7, 10 a hadic, které s nimi souvisí. Z centrální sanitační jednotky 17 je do sprchové hlavice v těchto místech 10 přivedena hadicemi horká voda s detergenty, pára z vyvíjeěe páry 16 a studená voda, opakují se výše uvedené stupně proplachu. Spotřeba proplachové vody je celkem do 1001 studené vody, do 100 1 horké vody, do 2 kg páry. Plnicí místa 7 na mléčné výrobky jsou sanitována načerpáním studené vody, roztoku horké vody a detergentů, studené vody pres dávkovači Čerpadlo 23 z aktuálně sanitovaných skladovacích nádob 4. Na závěr jsou hadice, plnicí místa 7 a dávkovači Čerpadla 23 opět profouknuta stlačeným vzduchem. Sanitace výrobníku 6, např. zmrzliny, a dávkovacího zařízení na příměsi probíhá manuálně přes manuální ventily 42 na studenou a horkou vodu s detergenty. Je samozřejmostí, že k robotickému mléčnému baru podle vynálezu je připojena hygienická smyčka 14, kancelář 15 pro obsluhu, laboratoř 30 a elektrorozvodná 31. Celý robotický mléčný bar podle vynálezu je plně automatický přes průmyslové PLC a je mobilní.
-4CZ 23269 U1
Příklad 2
Podle Příkladu 1 probíhala výroba a výdej mléčných koktejlů s tím rozdílem, že do zpasterizovaného plnotučného mléka je po naplnění nádoby/obalu v plnicím místě 7 přidána v plnicím místě 7 stanovená dávka mraženého mléčného výrobku z výrobníku 6, potom je přidána v místě 10 požadovaná finální přísada pro dosazení požadované příchuti. Při finální úpravě jsou všechny výše uvedené komponenty výrobku rozmixovány v průmyslovém mixéru 43. Během celého procesu je produkt nesen a předán zákazníkovi robotem 8.
Příklad 3
Podle Příkladu 1 probíhala výroba a výdej mraženého ochuceného tvarohového krému a syrovátío kového nápoje s tím rozdílem, že mléko se po pasteraci zchladí na 20 °C, a kromě probiotických kultur, se přidá smetanový zákys do 2 % hmotn, a syridlo, a při teplotě 20 °C se nechá polotovar zakysat a zrát do 20h, potom se provede manuální zcezení přes plachtu, která byla předtím umístěna v nádobě 3, s tím, že syrovátka se přečerpá do skladovací nádoby 4 a měkký tvaroh se po částech přečerpává do výrobníku 6. Oba polotovary jsou potom zfinalizovány v robotické, plnicí, balicí a prodejní lince.
Průmyslová využitelnost
Robotický mléčný bar je plně automatické, mobilní, univerzálně použitelné zařízení na zpracování mléka, výrobu, skladování, plnění, balení a prodej mléčných výrobků. Po menší úpravě je vhodný pro použití i pro jiné výrobky.

Claims (9)

  1. 20 NÁROKY NA OCHRANU
    1. Robotický mléčný bar, vyznačující se tím, zeje rozdělen na 3 základní moduly a to modul (1) výrobní, ke kterému je připojena hygienická smyčka (14) a kancelář (15), laboratoř (30) a elektrorozvodná (31), dále je v modulu (1) umístěn vyvíječ páry (16) a centrální sanitační jednotka (17) a sestava (18) kompresoru se vzdušníkem, dále na modul (5) skladovací, plni25 cí, balicí a prodejní s robotickou linkou; a modul (19) s konzumační zónou pro zákazníky, přičemž tyto moduly jsou umístitelné na ploše do 120 m2 a jsou alespoň Částečně propojeny, takže v modulu (1) výrobním jsou potrubím (20) přes připojovací bod (22) spojeny dávkové pasterizační nádoby (2) a (3), které jsou čerpadly propojeny s alespoň jednou skladovací nádobou (4) s výpustným ventilem (41) v chlazené části skladovacího modulu (5), ve kterém je umístěn
    30 výrobník (21) chladicího média, přičemž pasterizační nádoba (3) je přímo spojena s výrobníkem (6) mléčného výrobku, u kterého jsou ruční ventily pro sanitaci (42), a po manuálním přesunu skladovacích nádob (4) s výrobkem jsou tyto nádoby (4) napojeny přes dávkovači čerpadla (23) s průtokoměrem na robotickou plnicí, balicí a prodejní linku v modulu (5), kterou tvoří robotické pracoviště čtvercového půdorysu pro průmyslového robota (8) s pneumatickým chapadlem (13),
    35 po obvodu tohoto pracoviště jsou přes PLC vstupy a výstupy elektricky a pneumaticky ovládaná místa (7) plnicí, místa (10) pro dávkování přísad, místo (9) na principu karuselového vícepatrového zásobníku pro výdej, sběr a skladování čistých nádob a obalů, dále prodejní místa (11) s platebními automaty ovládanými průmyslovým automatem PLC dotykovými displeji, dále místo (12) na principu karuselového vícepatrového zásobníku pro výdej, sběr a skladování použi40 tých nádob a obalů, a pod prodejním místem (11) je sanitační místo (24) pro čištění a sanitaci použitých obalů a dále mixér (43), kdy všechna tato místa jsou propojena s průmyslovým automatem PLC a v dosahu průmyslového robota (8), který je umístěn ve středu tohoto robotického pracoviště, přičemž všechny části jsou plně zautomatizovány přes průmyslový automat PLC.
    -5 CZ 23269 Ul
  2. 2. Robotický mléčný bar podle nároku 1, vyznačující se tím, že moduly (1, 5,19) jsou zcela nebo částečně umístitelné v 1 až 4 námořních modifikovaných kontejnerech High Cube o velikosti 40'.
  3. 3. Robotický mléčný bar podle nároku 1 nebo 2, vyznačující se tím, že robot (8) s pneumatickým chapadlem (13) je způsobilý pro samostatnou přímou obsluhu lidí.
  4. 4. Robotický mléčný bar podle nároků laž3, vyznačující se tím, že robot (8) je vybaven senzorem (32) pro detekci a měření vzdálenosti k předmětům.
  5. 5. Robotický mléčný bar podle nároků laž4, vyznačující se tím, že sanitaění prostor (24) je tvořen elektromagnetickým ventilem (27) pro studenou vodu, elektromagnetickým ventilem (28) pro páru, elektromagnetickým ventilem (29) pro horkou vodu s detergenty a elektromagnetickým ventilem (33) pro vzduch, dále je tvořen sanitaění tryskou (26) pro umístění nádob/obalů robotem (8), která je spojena hadicemi z uvedených čtyř ventilů, a dále je v sanitačním prostoru (24) germicídní UV zářič (25), přičemž dno sanitačního prostoru (24) je spojeno s kanalizací.
  6. 6. Robotický mléčný bar podle nároků laž5, vyznačující se tím, že vyvíječ páry (16) je propojen s dávkovými pasterizačními nádobami (2) a (3) a se sanitacním prostorem (24).
  7. 7. Robotický mléčný bar podle nároků 1 až 6, vyznačující se tím, že sestava (18) kompresoru se vzdušníkem je propojena do potrubí (20), dále do pneumatického chapadla (13) robota (8), do míst (10) a do sanitačního prostoru (24).
  8. 8. Robotický mléčný bar podle nároků 1 až 7, vyznačující se tím, že centrální sanitaění jednotka (17) je tvořena zdrojem (34) horké vody, nerezovou nádobou (35) na roztok horké vody s detergenty, dvěma peristaltickými čerpadly (36), čerpadlem (37), elektromagnetickým ventilem (38) pro výpust do čerpadla (37), elektromagnetickým ventilem (39) pro výpust do kanalizace a hladinovým Čidlem (40) umístěným v nerezové nádobě (35).
  9. 9. Robotický mléčný bar podle nároků 1 až 8, vyznačující se tím, že jeho jednotlivé části pro styk s mléčným výrobkem jsou vytvořeny z nerezu.
    3 výkresy
CZ201124991U 2011-10-17 2011-10-17 Robotický mléčný bar CZ23269U1 (cs)

Priority Applications (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
CZ201124991U CZ23269U1 (cs) 2011-10-17 2011-10-17 Robotický mléčný bar

Applications Claiming Priority (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
CZ201124991U CZ23269U1 (cs) 2011-10-17 2011-10-17 Robotický mléčný bar

Publications (1)

Publication Number Publication Date
CZ23269U1 true CZ23269U1 (cs) 2012-01-16

Family

ID=45494715

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
CZ201124991U CZ23269U1 (cs) 2011-10-17 2011-10-17 Robotický mléčný bar

Country Status (1)

Country Link
CZ (1) CZ23269U1 (cs)

Similar Documents

Publication Publication Date Title
US8875843B2 (en) Robotic milk bar
JP5662944B2 (ja) 統合された飲料混合および飲料洗浄アセンブリおよびその方法
US9560878B2 (en) Food preparation assemblies and related methods
US11207646B2 (en) Smoothie machine and methods of making smoothies
US11889964B2 (en) Counter system for transferring in particular at least partially unpackaged foodstuffs, and method for receiving customer-specific and in particular personalized orders in a counter system
WO2016019879A1 (zh) 一种分量对应牛奶采集加工的方法
CZ2011664A3 (cs) Robotický mlécný bar
US20070048403A1 (en) Modular mobile dairy plant
EP3921272A1 (en) System and method for dispensing a beverage
CZ23269U1 (cs) Robotický mléčný bar
US20220101680A1 (en) Vending machine for natural fruit juices prepared on the spot
RU110854U1 (ru) Торговый автомат для порционного розлива и продажи жидких молочных продуктов
WO2020167144A1 (en) Milk processing system and method
CZ25488U1 (cs) Robotický mléčný bar
RU2376228C2 (ru) Запечатанная упаковка с ингредиентами для приготовления смузи и связанные с ней способы и устройства
EP4275509A1 (en) System for producing flavoured ice, with automatic dosing and washing means
CN102164843B (zh) 集成的混合和清洁饮料组件及其方法
JP3192104U (ja) 消費者向けの流体および半流体食品を製造し供給する機械と方法
RU2039429C1 (ru) Линия производства молочных продуктов
Basford Public Health Aspects of Food Vending
WO2003082690A2 (en) Packaging system
Juhnke Occupations and Trends in the Dairy Products Industry
TR201707365A2 (tr) Günlük Süt Otomatı
Jenkins The installation and equipment of an egg-breaking plant
Tracy Layouts and operating criteria for automation of dairy plants manufacturing ice cream and ice cream novelties

Legal Events

Date Code Title Description
FG1K Utility model registered

Effective date: 20120116

MK1K Utility model expired

Effective date: 20151017