CZ22877U1 - Mobilní přepravní box pro chovatelské potřeby - Google Patents

Mobilní přepravní box pro chovatelské potřeby Download PDF

Info

Publication number
CZ22877U1
CZ22877U1 CZ201124116U CZ201124116U CZ22877U1 CZ 22877 U1 CZ22877 U1 CZ 22877U1 CZ 201124116 U CZ201124116 U CZ 201124116U CZ 201124116 U CZ201124116 U CZ 201124116U CZ 22877 U1 CZ22877 U1 CZ 22877U1
Authority
CZ
Czechia
Prior art keywords
transport box
openings
mobile transport
box
transport
Prior art date
Application number
CZ201124116U
Other languages
English (en)
Inventor
Doležal@Václav
Original Assignee
Doležal@Václav
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Application filed by Doležal@Václav filed Critical Doležal@Václav
Priority to CZ201124116U priority Critical patent/CZ22877U1/cs
Publication of CZ22877U1 publication Critical patent/CZ22877U1/cs

Links

Landscapes

  • Housing For Livestock And Birds (AREA)

Description

Oblast techniky
Technické řešení se týká mobilního přepravního boxu pro chovatelské potřeby, zejména pro chov včel, případně pro drobná domácí zvířata, kterýje zpravidla krabicového tvaru, je uzavíratelný, opatřený větracími otvory s mřížkami, případně dalšími otvory pro průzory a podobně, a v případě použití pri chovu včel je tento upravený podle způsobu užití - česnem, krmítky apod., příkladně jako přepravka pro krátkodobou přepravu, rojáěek nebo plemenáček.
Dosavadní stav techniky
Známé mobilní přepravní boxy pro chovatelské potřeby, označované též jako přepravní schránky ío drobných domácích zvířat, patří do základního vybavení chovatelů. Přepravní schránky jsou zhotoveny z různých materiálů a v různém konstrukčním uspořádání, což je obvykle ovlivněno způsobem užití a potřebami chovatelů. Mezi základní požadavky na předmětné přepravní schránky je nejen jejich konstrukční tuhost a spolehlivé uzavírací systémy, ale též i požadavek na snadnou údržbu a čištění.
is V případě mobilních přepravních boxů pro včelařské potřeby jsou požadavky kvalitativně podstatně vyšší a musí splňovat řadu předpokladů, jako např. musí splňovat podmínky hygienických předpisů, jež platí pro materiály určené pro nepřímý styk s potravinami, dále nesmí vylučovat látky nebo zápachy, které jsou pro včely nepříjemné, škodící zdravotnímu stavu, nebo jsou pro včely odpudivé. Totéž pak platí i pro eventuelní volbu nátěrových a impregnačních hmot, který20 mi je konstrukční materiál přepravních boxů mnohdy natírán a konzervován z důvodu prodloužení jejich životnosti, nebo k dosažení větší odolnosti vůči prostředkům používaných pri údržbě, čištění, desinfekci či vůči účinkům prostředků používaných v rámci veterinárních zásahů nezbytných pri chovu včel. V praxi je převážně konstrukčním materiálem k výrobě přepravních boxů použito dřevo, zejména smrkové, hobra, vhodné druhy kartonu, sololit a podobně. Pri volbě kon25 strukčního materiálu je žádoucí též vzít v úvahu skutečnost, že zvolený materiál se významně podílí na tvorbě mikroklimatu i teplotních poměrech uvnitř přepravního boxu, ve kterém se nachází včelstvo.
Vnitřní konstrukční uspořádání i vybavení přepravního boxuje rozhodujícím způsobem ovlivněno způsobem užití tohoto přepravního prostředku pri chovatelské činnosti včelaře. Relativně nejjednodušším provedením se vyznačují přepravní boxy určené pro krátkodobý transport včelstva např. poštovní službou, asistenční dopravou a podobně, který se používá obzvláště pri nákupu a prodeji věelstev. V tomto případě jsou na přepravní boxy kladeny zvýšené požadavky na jejich bezpečné utěsnění a spolehlivé uzavření, jako i na zajištění dokonalého větráni vnitřního prostoru, což u přepravovaného včelstva snižuje jeho stresové zatížení a v neposlední řadě je jedním z rozhodujících vlivů vytváření podmínek pro zamezení přehřátí, které může způsobit i úhyn přepravovaného včelstva.
Pro odchyt chomáče včel pri rojení je využíván všeobecně známý tzv. roj áček. Toto provedení přepravního boxu bývá s výhodou vybaveno nejen přídavným zařízením tzv. smykem usnadňujícím spad sklepá váného roje do vnitřního prostoru boxu, ale též je výhodou jeho vybavení uzaví40 ratelným česnem.
Dalším, svým uspořádáním i náročnějším provedením přepravního boxu, je rovněž všeobecně známý tzv. plemenáček, který je používán pro oddělky s oplozenou včelí matkou. Tento box je určen pro umístění včelstva na delší časově omezené období. Z tohoto důvodu je vyžadováno, aby vnitřní prostor byl vybaven a uspořádán prakticky shodně, jako je tomu u standardních pro45 vedení včelích úlů. Jsou zde příkladně nainstalovány, zavěšením, rámky v počtu 3 až 5, z nichž polovina sestává ze zásobních plástů, zatím co druhou část tvoří plásty s vybíhajícím plodem. Mimo včelstva je zde neopomenutelným vybavením i souše s vodou atd. Výrazným aspektem
- 1 CZ 22877 Ul pro provedení a uspořádání plemenáčků je zabezpečení dokonalého větrání, ovlivňování a sledování vnitřního mikroklimatu i potřeba udržení standardní teploty.
Stávající známá uspořádání a provedení přepravních boxů ve většině případů vyhovují včelařské praxi pri zabezpečování přepravy, respektive k transportu vČelstev, k odchytu vyrojeného včel5 štva nebo pro umístění oddělků s oplozenou včelí matkou. Problémy však vznikají pri jejich údržbě, čištění nebo desinfekci a to zejména z hlediska hygienického a veterinárního. Je všeobecně známo, že nedostatky či pochybení pri nedůsledném vyčištění nebo nedostatečné desinfekci jednotlivých druhů přepravních boxů je jednou z hlavních příčin onemocnění zde umístěného včelstva, které může způsobit i jeho uhynutí.
Úkolem předloženého technického řešení je dosáhnout zlepšení dosavadního stavu u těchto přepravních prostředků z hlediska údržby, čištění i vytvoření podmínek pro spolehlivé a účinné provádění desinfekce, vč. léčebných veterinárních zásahů prováděných u včelstev umístěných v přepravních boxech. Toto technické řešení přináší zvýšení užitných hodnot u těchto boxů, včetně významného prodloužení jejich plně funkční životnosti a výrazné odolnosti proti povětrnostním vlivům. Nedílným pozitivním aspektem pro zlepšení dosavadního stavu je též odolnost proti účinkům moderních Čisticích prostředků využívajících současně ke zvýšení účinku horkou tlakovou vodu nebo páru.
Podstata technického řešení
Podstata technického řešení spočívá v tom, že obvodové stěny mobilního přepravního boxu jsou vytvořeny výsekem z desky polypropylenu v provedení určeném pro styk s potravinami a s pitnou vodou a užití v rozmezí teplot od -40 °C do +90 °C a suvně vložitelné do vnitřního prostoru mobilního přepravního boxu boční složitelné výztužné díly, výsek dna, případně deska uzavíracího víka, jsou tvořeny samostatnými výseky z desek shodného materiálu
Dále je výhodné, že polypropylénové desky jsou dutinkového provedení a tvar výseku s využitím prolisů a obdélníkových otvorů v ploše výseku, bublinovitých výstupků a zaoblených ozubů vytvořených na vnějším obvodu plošného výseku a obdélníkových ozubů vytvořených na vnějším obvodu složitelných výztužných dílů, jež jsou dále opatřeny zásuvnými třmeny, umožňují sestavení přepravního boxu do uzavřeného krabicového tvaru, rozebíratelným zámkovým spojením.
Je rovněž výhodné, že výseky obsahují otvory pro instalaci mřížek, česna i průzorů.
Dále je též výhodou, že horní hrany bočních výztužných dílů vytváří nosnou rampu pro uložení okrajů nosných horních lišt rámků a jejich výška je nižší než je hrana vytvořená ohybem čelní a zadní stěny vytvořená hranou prolisů do klopny přepravního boxu.
Přehled obrázků na výkresech
Příkladné provedení technického řešení přepravního boxu v provedení plemenáčků je znázomě35 no na výkresech, na kterých představuje:
Obr. 1 plošný výsek úplného pláště přepravního boxu včetně částí tvořících v horní Části rozebíratelné víkové uzavření a uspořádání funkčních otvorů, spojovacích otvorů obdélníkového tvaru, vyznačení dělicích prolisů a tvarů klopen umožňujících rozebíratelné spoje, obr. 2 plošný výsek výztužné desky čelní stěny přepravního boxu se znázorněním funkčních otvorů, spojovacích prvků a uspořádání prolisů umožňujících harmonikové složení, obr. 3 plošný výsek výztužné desky zadní čelní stěny přepravního boxu se znázorněním funkčních otvorů, spojovacích prvků a uspořádání prolisů umožňujících harmonikové složení, obr. 4 plošný výsek dna, jenž je vložítelný po sestavení přepravního boxu do krabicového tvaru do vnitřního prostoru, obr. 5 bokorysný pohled zprava na čelní vnější stěnu složeného přepravního boxu, obr. 6 bokorysný pohled z leva na čelní vnější stěnu složeného přepravního boxu, obr. 7 nárysný pohled na boční stěnu přepravního boxu jenž je ve složeném stavu a obr. 8 je půdorysným pohledem na přepravní box ve složeném stavu.
-2CZ 22877 Ul
Příklad provedeni technického řešení
Příkladné provedení technického řešení dle vyobrazení je možné využít ve včelařské chovatelské praxi jako tzv. plemenáčku.
Plošný výsek i (obr. 1) pláště přepravního boxu sestává z čelní stěny 2, boční stěny 3, zadní stěny 4 a další boční stěny. Spodní okraj čelní stěny 2 je opatřen klopnou 6 trojúhelníkového tvaru a je opatřena bublinovitými výstupky 6g, 6fc a od čelní stěny 2 je klopna 6 oddělena prolisem P|. Horní okraj čelní stěny 2 je prolisem Pj spojen s klopnou 7, ve které je vytvořen svislý obdélníkový otvor 8. Dále je na čelní stěně 2 vyseknut otvor 9 pro větrání, vletový otvor 10 a horizontálně orientovaný obdélníkový otvor JT pro zasunutí česna. Na okrajích v horní části čelní stěny 2 jsou zhotoveny prolisy 12,13, jejichž horizontální hrany jsou proseknuty a vytváří lisovacím účinkem obdélníková oka tvarovaná ve směru do vnitřního prostoru přepravního boxu.
Spodní okraj boční stěny 3 přepravního boxu je prolisem Pj spojen s klopnou 14 obdélníkového tvaru, na které jsou vyseknuty šikmo orientované obdélníkové otvory 14a, 14b. V okrajích boční stěny 3 jsou vytvořeny svisle orientované obdélníkové otvory 15 a nad prolisem Pj je vytvořen další horizontálně orientovaný obdélníkový otvor 16, Horní konec boční stěny 3 je prostřednictvím prolisu P4 napojen na uzavírací víkovou klopnu 17, jež je prolisem P$ rozdělena na část uzavírací a uchopovací 18, ve které je zhotoven horizontálně orientovaný obdélníkový úchytný otvor 19 a horní okraj je opatřen zaoblenými ozuby 18?. 18i,. Boční stěnu 3 odděluje od čelní stěny 2 svislý prolis P6 a od zadní stěny 4 další svislý prolis P2.
Spodní okraj zadní stěny 4 přepravního boxu je opatřen klopnou 20 trojúhelníkového tvaru a je opatřena bublinovitými výstupky 20a, 20h a od zadní stěny 4 je klopna 20 oddělena prolisem Ps. Horní okraj zadní stěny 4 je prolisem P9 spojen s klopnou 21, ve které je vytvořen svislý obdélníkový otvor 22. Dále je na zadní stěně 4 vyseknut otvor 23 pro větrání a čtvercový průzorový a větrací otvor 24. Na okrajích v horní části zadní stěny 4 jsou zhotoveny prolisy 25, 26, jejichž horizontální hrany jsou proseknuty a vytváří lisovacím účinkem obdélníková oka tvarovaná ve směru do vnitřního prostoru přepravního boxu.
Spodní okraj boční stěny 5 přepravního boxuje prolisem Pn spojen s klopnou 27 obdélníkového tvaru, na které jsou vyseknuty šikmo orientované obdélníkové otvory 27a, 27b. V okrajích boční stěny 5 jsou vytvořeny svisle orientované obdélníkové otvory 28 a nad prolisem Buje vytvořen další horizontálně orientovaný obdélníkový otvor 29. Horní konec boční stěny 5 je prostřednictvím prolisu P^ napojen na uzavírací víkovou klopnu 30, jež je prolisem Pjj rozdělena na část uzavírací a uchopovací 31, ve které je zhotoven horizontálně orientovaný obdélníkový úchytný otvor 32 a horní okraj je opatřen zaoblenými ozuby 31a, 3U. Boční stěnu 5 odděluje od zadní stěny 4 svislý prolis P^ a druhá strana boční stěny 5 je prostřednictvím prolisu Pu ukončena spojovacím pásem 33 jenž v horní části je opatřen prolisem 34 s horizontálně proseknutými hranami. Prolisy Pif P2, až P^ jsou tvarem i profilem provedeny tak, aby přiřazené stěny a klopny bylo možno opakovaně spolehlivě a bez materiálové destrukce ohnout o 90°.
Výsek tvořící výztužný složitelný díl 35 (obr. 2), po složení výseku 1 (obr. 1) přepravního boxu do krabicového tvaru, je vložen do vnitřního prostoru k čelní stěně 2, se kterou tvoří integrální celek. Prolisy P^, P^, P^ (obr. 2) umožňují harmonikové složení jeho částí 35g, 35^, 35£. 35d do kompaktního celku a jejich tvar je proveden tak, aby umožňoval spolehlivý ohyb 180°. Po složení otvory 9g, 9h, 9£, 9d a otvory 10?, l_0b, J_0£, 10d kontinuálně navazují na větrací otvor 9 (obr. 1), vletový otvor 10, které jsou vytvořeny na čelní stěně 2 přepravního boxu. Na vnějším obvodu stažitelného dílu 35 jsou u jeho částí 35b, 35c vytvořeny obdélníkové ozuby 36 a část 35^ je opatřena podélnými zásuvnými třmeny 37, 38.
Výsek tvořící výztužný stažitelný díl 39 (obr. 3), po stažení výseku i (obr. 1) přepravního boxu do krabicového tvaru, je vložen do vnitřního prostoru k zadní stěně 4, se kterou tvoří integrální celek. Prolisy P^, P^, £20 (obr. 3) umožňují harmonikové složení jeho částí 39a, 39b, 39c, 39d do kompaktního celku a jejich tvar je proveden tak, aby umožňoval spolehlivý ohyb 180°. Po složení otvory 23a, 22fe> 22e, 23h a čtvercové otvory 24g, 24h, 24c. 24j kontinuálně navazují na zadní
-3CZ 22877 Ul stěně 4 vytvořený větrací otvor 23 (obr. 1), průzorový a větrací otvor 24, jenž je překryt neznázoměnou síťkou o vhodné hustotě ok a jež je zpravidla zhotovena z plastické hmoty a je vložena a následně sevřena mezi části výztužného složitelného dílu 39. Na vnějším obvodu složitelného dílu 39 (obr. 3) jsou u jeho částí 39a 39d vytvořeny obdélníkové ozuby 40 a část 39¼ je opatřena podélnými zásuvnými třmeny 41,42.
Výsek 43 (obr. 4) obdélníkového tvaru je s výhodou vkládán do vnitřního prostoru po složení přepravního boxu a vytváří jeho dno. Na vnějším obvodu jsou vytvořeny obdélníkové ozuby 44 a ozub 45, který může naplňovat funkci česna.
Instalace složených výztužných dílů 35 (obr. 2) a 39 (obr. 3) do vnitřního prostoru přepravního io boxu, jako i vložení výseku 43 (obr. 4) na jeho dno, má významný vliv na podstatné zvýšení konstrukční tuhosti přepravního boxu a výrazně ovlivňuje teplotní poměry vnitřního prostoru.
Analogicky lze toto opatření ještě posílit tak, že se vsunou přídavné neznázoměné polypropylénové desky dutinkového provedení k bočním stěnám 3, 5 (obr. 1) přepravního boxu.
Sestavení z plošného výseku I do krabicového tvaru přepravního boxu se provede tak, že čelní stěna 2, boční stěny 3,5 a zadní stěna 4 se vlivem prolisů Pě, P?, a P^ vytvarují do základního obdélníkového tvaru a současně bublinovité výstupky 6g, 6b klopny 6 a bublinovité výstupky 20a. 20¼ klopny 20 se zasunou do šikmo orientovaných obdélníkových otvorů 14a, 14¼ v klopně 14 a otvorů 27a. 27¼ v klopně 27. Tímto se vytvoří dno přepravního boxu. Spojovací pás 33 na boční stěně 5 je spojovacím členem s okrajem čelní stěny 2. Spojení může býti provedeno rozebíratel20 ně, např. s použitím neznázorněného suchého zipu, nebo z umělé hmoty zhotovených spojovacích šroubů, a nebo nerozebíratelně, např. slepením nebo svařením. Následně se instalují do vnitrního prostoru přepravního boxu složené výztužné díly 35 a 39 a to tak, že obdélníkové ozuby 36 a 40 se zasunou do svisle orientovaných obdélníkových otvorů 15 a 28 zhotovených v okraj ích bočních stěn 3 a 5 a současné se zasouváním složených výztužných dílů 35 a 39 se do prolísem vytvořených obdélníkových ok 12, Γ3 a 25, 26 zasunou třmeny 37, 38. Větrací otvory 9, 23 a průzorový otvor se opatří rámečky s mřížkami všeobecně známého provedení. Homí okraje výztužných dílů 35 a 39 jsou položeny níže je vnitřní výška čelní 2 a zadní stěny 4 a vytváří tak nosnou rampu pro uložení okrajů nosných horních lišt neznázorněných všeobecně známých rámků.
Uzavírání přepravního boxu se zpravidla provádí tak, že se vnitřní prostor překryje samostatnou neznázorněnou deskou ze shodného materiálu, čímž se vytvoří volně nasazené víko. Klopny uzavíracích částí 17, 30 přiřazené k bočním stěnám 3, 5 se přiklopí na vloženou desku a uchopovací části 18. 31 se přiloží těsně k sobě, čímž zaujmou svislou polohu a zaoblené ozuby 18?. 18¼ a 31a. 31^ se zasunou do obdélníkových otvorů 8, 22 jimiž jsou klopny 2 a 24 opatřeny. Tím je zameze35 no samovolnému uvolnění uzavíracích prostředků.

Claims (4)

  1. NÁROKY NA OCHRANU
    1. Mobilní přepravní box pro chovatelské potřeby, zejména pro chov včel, případně drobná domácí zvířata, je krabicového tvaru, je uzavíratelný, opatřený větracími otvory s mřížkami, případně dalšími otvory pro průzory a podobně, vyznačující se tím, že obvodové stěny
    40 (
  2. 2, 3, 4, 5) mobilního přepravního boxu jsou tvořené výsekem (1) z desky polypropylenu v provedení určeném pro styk s potravinami a s pitnou vodou a pro užití v rozmezí teplot od -40 °C do +90 °C, a suvně do vnitrního prostoru mobilního přepravního boxu vložitelné boční složitelné výztužné díly (35, 39), výsek (43) dna a případně deska uzavíracího víka jsou tvořené samostatnými výseky z desek shodného materiálu.
    45 2. Mobilní přepravní box podle nároku 1, vyznačující se tím, že polypropylénové desky jsou dutinkového provedení a tvar výseku (1) s využitím prolisů (12,13, 25, 26, 34) a
    -4CZ 22877 Ul obdélníkových otvorů (8, 15, 22, 28) v ploše výseku (1), tvary bublinovitých výstupků (6a, 6b,
    20a, 20b) a zaoblených ozubů (18a, 18b, 31a, 31b) vytvořených na vnějším obvodu plošného výseku (1), a tvary obdélníkových ozubů (36, 40) vytvořených na vnějším obvodu složitelných výztužných dílů (35, 39), jež jsou dále opatřeny zásuvnými třmeny (37, 38, 41, 42), slouží pro
    5 sestavení přepravního boxu do uzavřeného krabicového tvaru rozebíratelným zámkovým spojením.
  3. 3. Mobilní přepravní box podle nároků 1 a 2, vyznačující se tím, že výsek (1) je opatřený otvory (9, 10, 11, 23, 24) a boční složitelné výztužné díly (35, 39) jsou opatřené kontinuálně navazujícími otvory (9a, 9b, 9C, 9d, 10a, 10b, 10c, 10d, 23a, 23b, 23c, 23d, 24a, 24b, 24c, 24d) ío pro instalaci mřížek, česna i průzorů.
  4. 4. Mobilní přepravní box podle nároků la2, vyznačující se tím, že homí hrany bočních výztužných dílů (35, 39) vytváří nosnou rampu pro uložení okrajů nosných horních lišt rámků a jejich výška je nižší než je hrana vytvořená ohybem čelní (2) a zadní stěny (4) přecházející prolisem (P2, Pi2) do klopny (7, 21) přepravního boxu.
CZ201124116U 2011-03-28 2011-03-28 Mobilní přepravní box pro chovatelské potřeby CZ22877U1 (cs)

Priority Applications (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
CZ201124116U CZ22877U1 (cs) 2011-03-28 2011-03-28 Mobilní přepravní box pro chovatelské potřeby

Applications Claiming Priority (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
CZ201124116U CZ22877U1 (cs) 2011-03-28 2011-03-28 Mobilní přepravní box pro chovatelské potřeby

Publications (1)

Publication Number Publication Date
CZ22877U1 true CZ22877U1 (cs) 2011-11-03

Family

ID=44913064

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
CZ201124116U CZ22877U1 (cs) 2011-03-28 2011-03-28 Mobilní přepravní box pro chovatelské potřeby

Country Status (1)

Country Link
CZ (1) CZ22877U1 (cs)

Cited By (1)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
CN104872004A (zh) * 2015-04-28 2015-09-02 黄蔷薇 一种养蜂用的多功能组合式囚雄收王分蜂笼隔王栅

Cited By (2)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
CN104872004A (zh) * 2015-04-28 2015-09-02 黄蔷薇 一种养蜂用的多功能组合式囚雄收王分蜂笼隔王栅
CN104872004B (zh) * 2015-04-28 2017-12-01 黄蔷薇 一种养蜂用的多功能组合式囚雄收王分蜂笼隔王栅

Similar Documents

Publication Publication Date Title
US5154137A (en) Whelping box
US9992980B2 (en) Small animal rearing container
CN108684546B (zh) 动物笼具及其侧面
RU2382552C2 (ru) Крыша улья
US10206370B2 (en) Pet litter box cleaning system
JP4763434B2 (ja) 受粉用の蜂の巣箱
JP2022106898A (ja) 容器および容器と産卵構造との組み合わせ
KR20120095123A (ko) 토끼 사육용 케이지
CZ22877U1 (cs) Mobilní přepravní box pro chovatelské potřeby
KR101160483B1 (ko) 깔개를 구비한 병아리 운반상자
KR102044366B1 (ko) 양봉용 여왕벌의 조립식 격리 산란통
JP6285200B2 (ja) 蜜蜂巣箱
US20200245588A1 (en) Cat litter box
US4287854A (en) Cage construction for use in breeding fur-bearing animals
US20160113232A1 (en) Animal cage bedding and waste disposal system
US20130319343A1 (en) Animal Houses
JP6389778B2 (ja) 動物用トイレ
US11246297B2 (en) Container for a nucleus hive of bees
RO128080B1 (ro) Stup multifuncţional cu protecţie împotriva varozei
AU2013101747A6 (en) Storage Devices for Bees
US20190274275A1 (en) Reptile cage liner
CN218278288U (zh) 一种用于蜜蜂授粉的纸箱蜂箱结构
JP2011147393A (ja) マルハナバチ用巣箱
US2530170A (en) Shipping crate for animals
US11793155B2 (en) Cat litter box system

Legal Events

Date Code Title Description
FG1K Utility model registered

Effective date: 20111103

MK1K Utility model expired

Effective date: 20150328