CZ227494A3 - Process and apparatus for determining defects of nuclear fuel rods - Google Patents

Process and apparatus for determining defects of nuclear fuel rods Download PDF

Info

Publication number
CZ227494A3
CZ227494A3 CZ942274A CZ227494A CZ227494A3 CZ 227494 A3 CZ227494 A3 CZ 227494A3 CZ 942274 A CZ942274 A CZ 942274A CZ 227494 A CZ227494 A CZ 227494A CZ 227494 A3 CZ227494 A3 CZ 227494A3
Authority
CZ
Czechia
Prior art keywords
fuel rod
low frequency
nuclear fuel
pressure
khz
Prior art date
Application number
CZ942274A
Other languages
English (en)
Inventor
Richard G Mcclelland
Original Assignee
Siemens Power Corp
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Application filed by Siemens Power Corp filed Critical Siemens Power Corp
Publication of CZ227494A3 publication Critical patent/CZ227494A3/cs

Links

Classifications

    • GPHYSICS
    • G01MEASURING; TESTING
    • G01LMEASURING FORCE, STRESS, TORQUE, WORK, MECHANICAL POWER, MECHANICAL EFFICIENCY, OR FLUID PRESSURE
    • G01L1/00Measuring force or stress, in general
    • G01L1/25Measuring force or stress, in general using wave or particle radiation, e.g. X-rays, microwaves, neutrons
    • G01L1/255Measuring force or stress, in general using wave or particle radiation, e.g. X-rays, microwaves, neutrons using acoustic waves, or acoustic emission
    • GPHYSICS
    • G21NUCLEAR PHYSICS; NUCLEAR ENGINEERING
    • G21CNUCLEAR REACTORS
    • G21C17/00Monitoring; Testing ; Maintaining
    • G21C17/06Devices or arrangements for monitoring or testing fuel or fuel elements outside the reactor core, e.g. for burn-up, for contamination
    • GPHYSICS
    • G21NUCLEAR PHYSICS; NUCLEAR ENGINEERING
    • G21CNUCLEAR REACTORS
    • G21C17/00Monitoring; Testing ; Maintaining
    • G21C17/06Devices or arrangements for monitoring or testing fuel or fuel elements outside the reactor core, e.g. for burn-up, for contamination
    • G21C17/07Leak testing
    • YGENERAL TAGGING OF NEW TECHNOLOGICAL DEVELOPMENTS; GENERAL TAGGING OF CROSS-SECTIONAL TECHNOLOGIES SPANNING OVER SEVERAL SECTIONS OF THE IPC; TECHNICAL SUBJECTS COVERED BY FORMER USPC CROSS-REFERENCE ART COLLECTIONS [XRACs] AND DIGESTS
    • Y02TECHNOLOGIES OR APPLICATIONS FOR MITIGATION OR ADAPTATION AGAINST CLIMATE CHANGE
    • Y02EREDUCTION OF GREENHOUSE GAS [GHG] EMISSIONS, RELATED TO ENERGY GENERATION, TRANSMISSION OR DISTRIBUTION
    • Y02E30/00Energy generation of nuclear origin
    • Y02E30/30Nuclear fission reactors

Landscapes

  • Physics & Mathematics (AREA)
  • Engineering & Computer Science (AREA)
  • Plasma & Fusion (AREA)
  • General Engineering & Computer Science (AREA)
  • High Energy & Nuclear Physics (AREA)
  • Acoustics & Sound (AREA)
  • Health & Medical Sciences (AREA)
  • Toxicology (AREA)
  • General Physics & Mathematics (AREA)
  • Monitoring And Testing Of Nuclear Reactors (AREA)
  • Investigating Or Analyzing Materials By The Use Of Ultrasonic Waves (AREA)

Description

» Zařízení a způsob zjišťování vadných jaderných palivových tyčí <4 “V ~ Oblast techniky zařízení a tyčí,
Vynález se týká jaderných palivových provádění relativního měření měřením zeslabení závislého energie, čímž se zjistí vadná způsobu zjišťování vadných zejména zařízení a způsobu pro vnitřního tlaku palivových tyčí na frekvenci spektra akustické palivová tyč.
Dosavadní stav techniky
Zjišťování vad jaderných palivových tyčí se normálně provádí buď ultrazvukovými zkouškami nebo měřením průsaku. Při ultrazvukových zkouškách se voda v palivových tyčích (což znamená vadu) zjišťuje měřením rozdílu zeslabení ultrazvukové energie vracející se z vodního rozhraní (vadná palivová tyč) nebo plynného rozhraní (zvuková tyč) pláště vnitřní stěny. Příklad tohoto přístupu je popsán v patentu US 4 879 088, postoupeném stejnému přihlašovateli jako předložený vynález. Při zjišťování průsaku, mokrého nebo suchého, způsob zjišťuje uvolněné štěpné plyny z vadné palivové tyče. V každém případě existuje stav, jako například interakce pláště palivových tablet nebo extrémně malé průsaky, který omezuje účinnost obou způsobů.
V patentu US 4 126 514 je popsán způsob zjišťování vadných palivových elementů izolováním kontaktu mezi vnější plochou pláště palivového elementu a normálně používanou chladicí kapalinou a potom provádění měření zeslabení ozvěn impulsů pro zjišťování přítomnosti nadměrně nabobtnalých palivových pelet. Měření přítomnosti buď chladicí kapaliny v palivovém elementu nebo počtu nabobtnalých palivových pelet se provádí vhodnou interpretací ozvěn impulsů.
V patentu US 3 350 271 je popsán snímač jaderného reaktoru, který v sobě obsahuje kapalinu, takže přestupem tepla do tohoto snímače dojde k ohřevu kapaliny v něm obsažené. Za normálních pracovních podmínek tlak udržuje kapalinu jako kapalinu. Var kapaliny ve snímači, zjištěný ultrazvukem, může být použit jako údaj o dosažení předem stanoveného tlaku. Jestliže existuje v palivové tyči netěsnost, musí dojít k poklesu tlaku, a proto k odpařování kapaliny a expanzi otvorem, což udává, že došlo ke vzniku netěsnosti.
Ani zmíněný patent US neměří napětí pomocí ultrazvuku pro zjištění vnitřního tlaku v palivové tyči, jak bude dále popsáno v souvislosti s popisem vynálezu.
V patentu US 4 009 616 je popsán akustický způsob měření tlaku plynu v hermeticky utěsněném plášti. Provádí se určováním změny rychlosti a zeslabení ultrazvukového signálu, způsobenou tlakem plynu uvnitř pláště (palivové tyče). Tento proces vyžaduje, aby plynem byl vyslán signál a účinky signálu přijmutého přes plášť byly minimalizovány. Tím se tento způsob měřeni liší od dále popsaného zařízení a způsobu podle relativní napětí v materiálu pláště je výsledkem tlaku plynu, který je uvnitř. Navíc způsob podle patentu US 4 009 616 není praktický pro použití, protože všechny palivové tyče mají ve zmíněném prostoru mnoho pružin, které by mohly bud úplně zablokovat nebo zničit všechny potřebné informace, obsažené v akustických údajích (to jest rychlost a zeslabení).
Úkolem vynálezu je odstranit výše uvedené nedostatky známých způsobů zjišťování vadných palivových tyčí a vytvořit spolehlivější a opakovatelný způsob a zařízení pro zjišťování
-Z vynálezu, který měří palivové tyče, které vadných palivových tyčí.
Podstata vynálezu
Uvedený úkol splňuje zařízení pro zjištování vadných jaderných palivových tyčí, podle vynálezu, jehož podstatou je, že sestává z vysílacího prostředku pro vytvoření zdroje impulsové elektrické energie, z prvního snímacího prostředku, reagujícího na vysílací prostředek, pro aplikaci impulsové ultrazvukové energie specifické frekvence přímo do vnějšího pláště jaderné palivové tyče, z druhého snímacího prostředku, vzdáleného od prvního snímacího prostředku, pro příjem ultrazvukové energie vysílané palivovou tyčí a podél ní, a pro vytvoření elektrického signálu jako reakce na tento příjem, přičemž druhý snímací prostředek je umístěn u vnějšího pláště uvedené jaderné palivové tyče, z přijímacího prostředku, reagujícího na uvedený signál z druhého snímacího prostředku, pro zpracování vysokofrekvenčních a nízkofrekvenčních komponent uvedeného signálu a pro vytvoření výstupního signálu, a z hradlovaného vícekanálového spektrálního analyzátoru, z přijímacího přijmuté reagujícího na prostředku, pro ultrazvukové uvedený výstupní signál určení spektrální komponenty energie v nízkofrekvenčním a vysokofrekvenčním rozsahu a pro vytváření výsledných signálů úměrných amplitudě každé frekvenční komponenty, přičemž výsledné signály jsou mírou napětí v plášti a následně tlakových rozdílů, takže jakákoli ztráta tlaku plynu v palivové tyči bude přímou mírou vady pláště palivové tyče.
Uvedený úkol dále splňuje způsob zjištování vadných jaderných palivových tyčí, podle vynálezu, jehož podstatou je, že sestává z aplikování širokopásmových impulsů ultrazvukové energie do jaderné palivové tyče, ze snímání změřené ultrazvukové odezvy uvedené palivové tyče, a to z aplikované ultrazvukové energie, z převedení takto změřené odezvy na signál, z určení spektrální analýzou spektrální elektrického signálu v nízkofrekvenčním a vytváření výsledných signálů frekvenční komponenty, přičemž napětí v plášti palivové tyče elektrický komponenty a vysokofrekvenčním rozsahu úměrných amplitudě každé výsledné signály jsou mírou a následně rozdílů tlaků, takže jakákoli ztráta tlaku plynu v palivové tyči bude přímou mírou vady pláště palivové tyče.
Přehled obrázků na výkresech
Vynález bude dále blíže objasněn na příkladném provedení podle přiložených výkresů, na nichž obr. 1 znázorňuje zjednodušené blokové schéma zařízení podle vynálezu, obr. 2a 3 znázorňují skutečná data, získaná z palivové tyče s nízkým tlakem a dvou palivových tyčí s vysokým tlakem.
Příklady provedeni vynálezu
Zařízení a způsob podle vynálezu všeobecně měří relativní napětí v plášti jaderné palivové tyče vyvolané tlakem plynu uvnitř palivové tyče. Přitom se provádí určování poměru zeslabení dvou specifických frekvencí ze širokopásmového nízkofrekvenčního spektra akustické energie. Relativní rozdíly tlaku jsou měřitelné, a proto jakákoli ztráta tlaku plynu uvnitř palivové tyče je přímým označením toho, že plášů palivové tyče je vadný.
Na obr. 1 je znázorněné zařízení podle vynálezu. Je prováděna zkouška palivové tyče 10 aplikací širokopásmové impulsové ultrazvukové energie na palivovou tyč 10. Tato aplikace se provádí přiváděním elektrické energie z vysílače 11 do prvního akustického snímače 12. Vysílač 11 je proveden s výhodou ve formě piezoelektrického krystalu, který pracuje při rezonanční frekvenci 300 kHz. Druhý akustický snímač 13, vzdálený do prvního akustického snímače 12, funguje jako přijímací element. Oba akustické snímače 12, 13 jsou uspořádány na přetlakovém prostoru 30, aby kolem tohoto přetlakového prostoru 30 vznikla šroubovitá akustická dráha s mnoha závity. Akustické snímače 12., 13 nejsou v přímém kontaktu s palivovými tyčemi 10.. Pro minimalizování blízkého účinku pole akustických snímačů 12., 13 je ponechána mezera 1,27 mm. Tato vzdálenost však není rozhodující. Druhý akustický snímač 13 dodává svou energii do přijímače 14 obsahujícího zesilovací část a pásmové propusti vysokých a nízkých frekvencí. Výstupní signály pásmových propustí se potom přivádějí do hradlovaného vícekanálového spektrálního analyzátoru 17 s příslušnými pásmovými propustmi. Spektrální analyzátor 17 je hradlován signálem z vysílače 11.
Vysílač 11 vydává impulsy předem stanovené intenzity a frekvenční spektrum energie prošlé pláštěm se snímá snímacím krystalem druhého akustického snímače 13 a přes přijímač 14 se přivádí do spektrálního analyzátoru 17. Spektrální analyzátor 17 filtruje dvě příslušná frekvenční pásma a vytváří signály 15. 16, které jsou úměrné amplitudě každé frekvenční komponenty. Zeslabení nižších frekvencí, « 100 kHz, je výraznější, než zeslabení vyšších frekvencí vzhledem k napěťovým faktorům v plášti. Velikost zeslabení nižších frekvencí se přímo vztahuje k napětím (neboli tlaku plynu uvnitř) v plášti.
Vynálezce provedl mnoho specifických zkoušek pro určení toho, zda přítomnost nebo nepřítomnost plynu o tlaku 3450 kPa (maximum očekávané na konci životnosti palivové tyče PWR; v průběhu palivového cyklu se tlak ve zvukových palivových tyčích pouze zvýší vzhledem k uvolňování štěpného plynu z palivových pelet) uvnitř inertních palivových tyčí 10 s pláštěm ze slitiny zircaloy 4. Experimentální vzorky představuje pět palivových tyčí 10, vždy s vnitřními pružinami, přičemž jedna má uvnitř nulový tlak, jedna má uvnitř 414 kPa, jedna má 2691 kPa, a dvě mají vysoké nespecifikované tlaky. Palivové tyče PWR mají uvnitř obvykle tlak ~ 2691 kPa. Palivové tyče BWR mají obvykle uvnitř tlak «414 kPa. Zkoušky probíhaly ve vodní dráze. Je nutno zdůraznit, že měření nemusí být prováděna pod vodou, i když je zde přijatelné spojovací médium pro průchod akustického ozářené palivové tyči musí být pod vodou pro snížení vystavení signálu. Pro aplikaci na všechny zkoušky prováděny personálu účinku velmi vysoké radiace,
Jestliže je palivová tyč 10 vadná, předpokládá se, že větší množství plynu unikne a zbytek se vyrovná s vnějším tlakem vody (« 103,5 kPa vně aktivní zóny reaktoru, kde zkoušky probíhaly).
Při zkouškách byl vysílačem 11 vyslán širokopásmový impuls s většinou své energie v rozsahu od 50 kHz do 1 MHz. Tento impuls byl zjišůován dvěma kanály s různými pásmovými propustmi, s výhodou 100 až 300 kHz a 600 až 1200 kHz. Vzdálenost akustických snímačů 12., 13 byla s výhodou 152,4 mm. Je rovněž výhodné, když odstup mezi akustickými snímači 12, 13 pokrývá co největší tlakový prostor (obvykle 152,4 mm až 279,4 mm). Akustické snímače 12, 13 měly střední frekvenci 300 kHz. Přijmutý signál byl digitalizován a použit pro výpočet frekvenčního spektra použitím rychlé Fourierovy transformace (FFT).
Na obr. 2 je znázorněn displej frekvenčního spektra 100 až 300 kHz na základě měření palivové tyče s nulovým tlakem a dvou palivových tyčí s přetlakem 2691 kPa, který udává požadovanou opakovatelnou korelaci s vnitřním tlakem v palivových tyčích 10.. Levá sada rozptylových datových bodů
Ί představuje nulový vnitřní tlak, zatímco pravé sady pocházejí ze dvou různých palivových tyčí s vnitřním tlakem 2691 kPa. Svislý rozměr (posuv ve směru osy y) rozptylových datových bodů představuje rozdíl faktorů zeslabení.
Na obr. 3 je znázorněn rozdíl hodnotami pro stejné tři palivové energetickými hodnotami 100 který označuje požadovanou mezi energetickými tyče, a to mezi a 600 až 1200 kHz, menším rozptylem až 300 kHz korelaci £ (s nulovým tlakem vlevo). Na obou obr. 2 a 3 je stav s nulovým tlakem jasně odlišitelný od stavů s vysokým tlakem.
Proces měření je založen na schopnosti měření malých změn rychlosti zvuku a zeslabení příčných vln oproti podélným. Předpokládá se, že tyto změny jsou přímo úměrné napětí v plášti a způsobují interakce vln v přijímacím akustickém snímači 13.. Nej lepší poměry zeslabení byly u frekvencí 100 až 300 kHz oproti 600 až 1200 kHz, jak ukázaly zkoušky, ačkoli předložený vynález není specificky omezen na tyto rozsahy. Je zřejmé, že zařízení podle vynálezu není určeno pro vytvoření standardu měření, avšak spíše pro určování jednotlivých vadných tyčí, které je založeno na rozložení amplitud signálů jednotlivých palivových sestav.
Tím by se standardizovaly vady způsobené různým uvolňováním štěpného plynu (mírné tlakové rozdíly mezi jednotlivými palivovými tyčemi).
I když předcházející popis a výkresy představují výhodná provedení vynálezu, může odborník provádět v rámci vynálezu různé změny a modifikace, aniž by vybočil z jeho rozsahu.

Claims (9)

  1. PATENTOVÉ NÁROK Y'
    1. Zařízení pro zjišťování vadných jaderných palivových tyčí, vyznačující se tím, že sestává z vysílacího prostředku pro vytvoření zdroje impulsové elektrické energie, prvního snímacího prostředku, reagujícího na vysílací prostředek, pro aplikaci impulsové ultrazvukové energie specifické frekvence přímo do vnějšího pláště jaderné palivové tyče, druhého snímacího prostředku, vzdáleného od prvního snímacího prostředku, pro příjem ultrazvukové energie vysílané palivovou tyčí a podél ní, a pro vytvoření elektrického signálu jako reakce na tento příjem, přičemž druhý snímací prostředek je umístěn u vnějšího pláště uvedené jaderné palivové tyče, přijímacího prostředku, reagujícího na uvedený signál z druhého snímacího prostředku, pro zpracování vysokofrekvenčních a nízkofrekvenčních komponent uvedeného signálu a pro vytvoření výstupního signálu, a hradlovaného vícekanálového spektrálního analyzátoru, na uvedený výstupní signál z přijímacího pro určení spektrální komponenty přijmuté reaguj ícího prostředku, ultrazvukové energie v nízkofrekvenčním a vysokofrekvenčním rozsahu a pro vytváření výsledných signálů úměrných amplitudě každé frekvenční komponenty, přičemž výsledné signály jsou mírou napětí v plášti a následně tlakových rozdílů, takže jakákoli ztráta tlaku plynu v palivové tyči bude přímou mírou vady pláště palivové tyče.
  2. 2. Zařízení podle nároku 1,vyznačující se tím, že vysílací prostředek vysílá impulsové signály o frekvenci přibližně 300 kHz.
  3. 3. Zařízení podle nároku 1, vyznačující tím, že druhý přijímací prostředek je širokopásmovým přij ímačem.
  4. 4. Zařízení podle nároku 1, vyznačuj ící se tím, že spektrální analyzátor analyzuje signály v nízkofrekvenčním rozsahu od 100 do 300 kHz a signály ve vysokofrekvenčním rozsahu od 600 do 1200 kHz.
  5. 5. Zařízení podle nároku 1,vyznačující se tím, že první snímací prostředek používá širokopásmové impulsy v rozsahu od 50 kHz do 1 MHz.
  6. 6. Zařízení podle nároku 1,vyznačující se tím, že palivové tyče jsou ponořeny do vodní lázně.
  7. 7. Zařízení podle nároku 1,vyznačující se tím, že výsledné signály představují změnu zeslabení nízkého rozsahu frekvencí.
  8. 8. Zařízení podle nároku 1,vyznačující se tím, že přijímací prostředek obsahuje zesilovací část a pásmové propusti vysokých a nízkých frekvencí.
  9. 9. Způsob zjišťování vadných jaderných palivových tyčí, vyznačující se tím, že sestává z aplikování širokopásmových impulsů ultrazvukové energie do jaderné palivové tyče, snímání změřené ultrazvukové odezvy uvedené palivové tyče, a to z aplikované ultrazvukové energie, převedení takto změřené odezvy na elektrický signál, určení spektrální analýzou spektrální komponenty elektrického signálu v nízkofrekvenčním a vysokofrekvenčním rozsahu a vytváření výsledných signálů úměrných amplitudě každé frekvenční komponenty, přičemž výsledné signály jsou mírou napětí v plášti palivové tyče a následně rozdílů tlaků, takže jakákoli ztráta tlaku plynu v palivové tyči bude přímou mírou vady pláště palivové tyče.
CZ942274A 1992-03-26 1993-03-25 Process and apparatus for determining defects of nuclear fuel rods CZ227494A3 (en)

Applications Claiming Priority (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
US85826592A 1992-03-26 1992-03-26

Publications (1)

Publication Number Publication Date
CZ227494A3 true CZ227494A3 (en) 1995-01-18

Family

ID=25327907

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
CZ942274A CZ227494A3 (en) 1992-03-26 1993-03-25 Process and apparatus for determining defects of nuclear fuel rods

Country Status (11)

Country Link
EP (1) EP0566862B1 (cs)
JP (1) JP3431660B2 (cs)
KR (1) KR100270724B1 (cs)
BG (1) BG99112A (cs)
CZ (1) CZ227494A3 (cs)
DE (1) DE69300320T2 (cs)
ES (1) ES2075734T3 (cs)
FI (1) FI931338A (cs)
HU (1) HUT76794A (cs)
SK (1) SK114394A3 (cs)
WO (1) WO1993019472A1 (cs)

Families Citing this family (7)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
FR2739925B1 (fr) * 1995-10-11 1998-01-02 Electricite De France Capteur acoustique pour la mesure d'un parametre physique relatif sur une enceinte renfermant un fluide, par exemple pour la mesure de la pression interne d'un crayon combustible d'un reacteur de centrale nucleaire
SE524428C3 (sv) 2002-12-20 2004-09-08 Westinghouse Atom Ab Kärnbränslestav samt förfarande för tillverkning av en kärnbränslestav
KR100963061B1 (ko) 2008-03-21 2010-06-14 한국원자력연구원 핵연료 손상 감지유닛 및 이를 포함하는 핵연료 손상감지장치
WO2019113571A1 (en) * 2017-12-08 2019-06-13 Westinghouse Electric Company Llc Detection apparatus usable in a nuclear reactor, and associated method
KR102297999B1 (ko) * 2019-04-30 2021-09-03 한국수력원자력 주식회사 사용후 핵연료봉의 초음파 검사 방법
KR102437683B1 (ko) * 2020-07-07 2022-08-26 한국수력원자력 주식회사 사용후 핵연료봉의 초음파 검사 방법 및 핵연료 집합체
CZ202278A3 (cs) * 2022-02-18 2023-08-30 Centrum Výzkumu Řež S.R.O. Metoda měření tlaku uvnitř palivových proutků

Family Cites Families (5)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
FR2454675A1 (fr) * 1979-04-20 1980-11-14 Framatome Sa Procede de controle de crayons combustibles destines a des assemblages pour reacteur nucleaire et dispositif correspondant
DE3149362C2 (de) * 1981-12-12 1983-10-27 Brown Boveri Reaktor GmbH, 6800 Mannheim Verfahren zum Auffinden defekter Brennstabhüllrohre mit Hilfe von Ultraschall
FR2538155B1 (fr) * 1982-12-17 1988-08-12 Fragema Framatome & Cogema Procede et dispositif de detection d'elements combustibles defectueux utilisant l'absorption ultrasonore
KR940002989B1 (ko) * 1984-10-15 1994-04-09 지멘스 악티엔게젤샤프트 손상된 연료봉 탐지 방법 및 장치
WO1986007452A1 (en) * 1985-06-14 1986-12-18 Hitachi Construction Machinery Co., Ltd. Method of measuring contact stress in contact surface between solids by ultrasonic wave

Also Published As

Publication number Publication date
JPH0618697A (ja) 1994-01-28
KR930020478A (ko) 1993-10-19
EP0566862A1 (en) 1993-10-27
BG99112A (bg) 1995-10-31
ES2075734T3 (es) 1995-10-01
HUT76794A (en) 1997-11-28
DE69300320T2 (de) 1996-04-04
SK114394A3 (en) 1995-04-12
FI931338A0 (fi) 1993-03-25
HU9402753D0 (en) 1994-12-28
JP3431660B2 (ja) 2003-07-28
FI931338A (fi) 1993-09-27
DE69300320D1 (de) 1995-09-07
WO1993019472A1 (en) 1993-09-30
KR100270724B1 (ko) 2000-11-01
EP0566862B1 (en) 1995-08-02

Similar Documents

Publication Publication Date Title
US5625150A (en) Integrated acoustic leak detection sensor subsystem
US5533383A (en) Integrated acoustic leak detection processing system
Bacon Primary calibration of ultrasonic hydrophone using optical interferometry
US11740155B2 (en) Structural health monitoring for an industrial structure
EP0707205B1 (en) Detecting anomalies within a monitored volume
US10324026B2 (en) Testing of an industrial structure
CN107728030A (zh) 局部放电特高频、超声波、光脉冲联合检测系统及方法
CN108195943B (zh) 一种监测炸药损伤破坏过程的光纤声发射系统及其监测方法
CZ227494A3 (en) Process and apparatus for determining defects of nuclear fuel rods
US5790617A (en) Method and apparatus for detection of failed fuel rods by use of acoustic energy frequency attenuation
US4091681A (en) Method for the simultaneous determination of low optical bulk and surface absorption coefficients in solids
CN111383784B (zh) 用于智能压力容器测量系统的误差修正监测方法及装置
Kupperman et al. Acoustic leak detection for reactor coolant systems
EP0935258A1 (en) Method for the inspection of nuclear fuel rod for fretting and wear within a nuclear fuel assembly
KR100821656B1 (ko) 수조를 구비한 어레이 열전대를 사용한 온도감지 방식의초음파 빔 특성분석장치 및 이용방법
CN112179297A (zh) 基于微波反射技术的复合绝缘子护套偏芯度检测方法
KR20090003094U (ko) 연료관마개의 누설 검사장치
Barber et al. Ultrasonic temperature profiling system for detecting critical heat flux in non-uniformly heated tube bundles
Macleod et al. Acoustic monitoring techniques for structural integrity
Kupperman et al. Acoustic leak detection and ultrasonic crack detection
Zhang et al. Application of acoustic emission technology in hydraulic pressure test of nuclear power plant
Smith et al. Acoustic monitoring for leak detection in pressurized water reactors
RU2262757C1 (ru) Способ обнаружения негерметичных тепловыделяющих элементов
Cattant Review of Non-destructive Testing Techniques Used in LWRs Inspections
Golushko et al. TEST STAND STUDIES OF ACOUSTIC NOISE ASSOCIATED WITH WATER LEAKS IN A SODIUM-WATER STEAM GENERATOR