CZ216294A3 - Žlabový skluz pro řetězový hřeblový dopravník, zejména pro použití v hornictví - Google Patents
Žlabový skluz pro řetězový hřeblový dopravník, zejména pro použití v hornictví Download PDFInfo
- Publication number
- CZ216294A3 CZ216294A3 CZ942162A CZ216294A CZ216294A3 CZ 216294 A3 CZ216294 A3 CZ 216294A3 CZ 942162 A CZ942162 A CZ 942162A CZ 216294 A CZ216294 A CZ 216294A CZ 216294 A3 CZ216294 A3 CZ 216294A3
- Authority
- CZ
- Czechia
- Prior art keywords
- chute
- overlapping
- contour
- trough
- tab
- Prior art date
Links
Classifications
-
- B—PERFORMING OPERATIONS; TRANSPORTING
- B65—CONVEYING; PACKING; STORING; HANDLING THIN OR FILAMENTARY MATERIAL
- B65G—TRANSPORT OR STORAGE DEVICES, e.g. CONVEYORS FOR LOADING OR TIPPING, SHOP CONVEYOR SYSTEMS OR PNEUMATIC TUBE CONVEYORS
- B65G19/00—Conveyors comprising an impeller or a series of impellers carried by an endless traction element and arranged to move articles or materials over a supporting surface or underlying material, e.g. endless scraper conveyors
- B65G19/18—Details
- B65G19/28—Troughs, channels, or conduits
Landscapes
- Engineering & Computer Science (AREA)
- Mechanical Engineering (AREA)
- Chutes (AREA)
- Lubricants (AREA)
- Chain Conveyers (AREA)
Abstract
Žlabový skluz (1) má mezi bočními profily (2) uspořádaný,
dopravní dno vytvářející, dnový plech (3), který má na obou
koncích žlabového skluzu (1), při vytvoření překrývacích
jazýčků (11,12), zmenšenou tloušťku. Vnitřní a vnější obrysy
(15, 16) překrývacích jazýčků (11, 12) jsou na obou
koncích žlabového skluzu (1) vytvořeny navzájem doplňkově
s obloukovým obrysem. Tento obloukový obrys překrývacích
jazýčků (11, 12) je tvořen proti sobě v úhlu
upravenými přímočarými úseky (17,18,19).
Description
(57) Žlabový skluz (1) má mezi bočními profily (2) uspořádaný, dopravní dno vytvářející, dnový plech (3), který má na obou koncích žlabového skluzu (1), při vytvoření překrývacích jazýčků (11,12), zmenšenou tloušťku. Vnitřní a vnější obrysy (15, 16) překrývacích jazýčků (11, 12) jsou na obou koncích žlabového skluzu (1) vytvořeny navzájem doplňkově s obloukovým obrysem. Tento obloukový obrys překrývacích jazýčků (11, 12) je tvořen proti sobě v úhlu upravenými přímočarými úseky (17,18,19).
ί' ?VMC2-gi, i
~3
X;
- 1 í! o
W 2 cT / ± 9 > c'dOl o >J o
o czx cn oc f\Z
Žlabový skluz pro řetězový hřeblový dopravník, zejména pro hornictví
Qblast-technik^
Vynález se týká žlabového skluzu pro řetězový hřeblový dopravník,, zejména pro použiti v hornictví, který má mezi bočními profily uspořádaný, dno pro dopravu vytvářející dnový plech, který má na obou koncích žlabového skluzu při vytvořeni překrývacích jazýčků zmenšenou tloušiku, přičemž vnitřní a vnější obrysy překrývacích jazýčků jsou na obou koncích žlabového skluzu navzájem vytvořeny doplňkově s obloukovým obrysem. >
Dopravní žlab řetězových hřeblových dopravníků, který je využíván zejména v důlních provozech, sestává, jak je to známé »z jednotlivých žlabových skluzů, které jsou na svých koncích spojeny tahově pevně prostřednictvím spojovacích elementů, jakOi’C&ggžáklad roubíků nebo svorníků se závitem a podobně, a to tak, že žlabové skluzy mohou proti sobě navzájem vykonávat úhlové pohyby jak ve vodorovné rovině, tak i ve svislé rovině. Aby se zabránilo otevírání štěrbin na žlabových skluzech mezi dnovými plechy, skrz které by mohl propadat jemný ál a horní dopravní větve do spodní dopravní větve řetězového hřeblového dopravníku, je obvyklé vytvořit dnové plechy tak, aby se ve žlabových stycích střídavě překrývaly. K tomu účelu bývají dnové plechy na svých koncích opatřeny menší tloušíkou při vytváření překrývacích jazýčků. Překrývací jazýčky však mohou být také vytvořeny přivařenými lištami dnových plechů.
ί t
!
- 2 Z DE-40 37 659 Al je znémý žlabový skluz uvedeného druhu, u kterého jsou překrývací jazýčky na obou koncích -žlabo----véno skluzu.vytvořeny v průběhu vnějších obrysů.navzájem, do- . plnkově ploše v oblouku zvlněně, přičemž zvlněný obrys prekrývacích jazýčků je proveden s takovou výškou vrcholků, která odpovídá nejvýše odstupu obrysu překrývacích jazýčků, tedy rozměru překrývacích jazýčků v podélném směru žlabového skluzu. Pr cstřednictvím tohoto uspořádání překrytí dnového plechu se dosáhne toho, Že při překrytí překrývacích jazýčků, které postačuje pro utěsnění Štěrbiny na žlabovém skluzu,’je možné do značné míry měkké přecházení styčných míst s lopatkami bez nadměrného vytváření hluku při maximálním možném zalamování žlabovými skluzy vytvářeného žlabového pásu., Zvlněný obrys překrývacích Jazýčků vede k odpovídajícímu obloukovému zvlněnému obrysu styčných spár mezi dnovými plechy sousedících, navzájem spojených žlabových skluzů, takže při provozu dopravníku se nepohybují lopatky svými škrabákovými nebo patními hranami, které kloužou po dnovém plechu, nikdy po plné šířce proti stykovým spárám nebo v zahloubeních, která mezi nimi vznikají, nýbrž, přecházejí přes stykové spáry vždy šikmo: vzhledem ke směru svého?pohybu a tak je měkce přecházejí bez rušivých ..nárazových nebo houpavých_pohybů. Zvlněný obrys překrývacích jazýčků lze uspořádat tak, že i při maximálním zalamování žlabových skluzů ve svislé rovině je úhel výky$i styk překrývajících překrývacích jazýčků ještě poměrně malý a tím se do značné míry potlačí stoupnutí gtígk zakrývajících překrývacích jazýčků, který omezuje chod hřebla.
ΪΒ
Vycházeje z uvedeného stavu techniky si klade vynález za úkol při zachování podstatných výhod známého překrytí stykových míst žlabového skluzu zjednodušit uspořádání, případně obrysy překryvacích jazýčků.tak, aby je bylo možné vyrobit s nižšími výrobními náklady.
Vytčený úkol se podle vynálezu řeší tím, že obloukový obrys překrývacích jazýčků je vytvořen více proti sobě v úhlu upravenými přímočarými úseky.
Podle vynálezu jsou tedy obrysy obou překrývacích jazýčků žlabového skluzu provedeny vždy jako; vícekrát zalomené obrysy, přičemž úseky překrývacích jazýčků po obou stranách.bodů zalomení jsou vytvořeny jako přímočaré úseky, Čímž se dosah ne takového; obrysu překrývacích jazýčků, který ee do značné mí ry přibližuje obloukovému obrysu. Tím se vytvářejí, při zachování těch výhod, které jsou spojeny s obloukovým obrysem překrytí stykových míst, výrobní zjednodušení při tvarování překrývacích jazýčků, případně při jejich vyfrézování na dhových plechách.
Z uvedeného hlediska je výhodné/ když obloukový obrys překrývacích jazýčků je tvořen ve směru osy žlabového skluzu v příčném směru upraveným přímým středním úsekem a dvěma po obou stranách středního, úseku uspořádanými, v ostrém úhlu vzhledem k příčné ose žlabového skluzu upravenými a souměrně k podélné ose žlabového skluzu uspořádanými bočními úseky, které.jsou upraveny od středního úseku k bočním profilům.
Oba boční úseky a střední úsek přitom mohou mít shodnou délku.
Jinak lze u tohoto žlabového skluzu podle vynálezu usku+ tečnit všechny další znaky uspořádání, tak jak jsou jednotlivě uvedeny v DE-40 37 659 Al- Zejména se doporučuje, aby vnější obrys jednoho překrývacího jazýčku, s výhodou zakrývajícího překrývacího jazýčku, ve střední oblasti dnového plechu, { ” případně v délce středního úseku přečníval· přes' ži'ab'ový8tyki· ......A
.... , tvořený konci bočních profilů^ a aby vnitřní- obrys druhého - překrývacího; jazýčku, s výhodou zdola uchopujícího, překryvacího jazýčku, byl v souladu s tím ve střední oblasti dnového plechu, případně po délce jeho.' středního úseku, přesazen vzhledem k přiřazenému; žlabovému styku nazpět. Vícekrát zalomený vnější obrys zakrývajícího překrývacího? jazýčku je s výhodou, vytvořen tak, že vybíhá v oblasti obou bočních profilů nejméně přibližně do žlabového styku, zatímco obdobně vícekrát zalomený vnitřní1 obrys tohoto překrývacího- jazýčku je vzhledem ke žkabovému styku po celé délce přesazen nazpět ke středu žlabového skluzu.
Jak již bylo uvedeno, jsou oba překrývací jazýčky z hlediska svého obrysu provedeny navzájem doplňkově. Zakrývající překrývací jazýček, po kterém se pohybují lopatky řetězového hřeblového dopravníku, je účelně vytvořen tlustší než zdola uchopující překrývací jazýček.
Žlabový skluz podle vynálezu je určen zejména pro střední řetězové-hřeblové dopravníky nebo dvojité střední. -řetězové hřeblové dopravníky, které se s výhodou používají v hornictví pro těžení pod povrchem.
* £Ě^ied_obrázků_najrýkrese .. _ . ;j
Další výhodné znaky uspořádání žlabového skluzu podle vynálezu vyplývají z následujícího popisu příkladu provedení ve spojení s výkresovou1 částí.
Na obr. 1 je schematicky znázorněn půdorys žlabového skluzu podle vynálezu v půdoryse* Na obr. 2; je znázorněn žlabový skluz podle obr. 1 v pohledu na jeden z obou jeho- konců ve směru šipky II na obr. 1..
Na obr. 3 je znázorněno překrytí styku dnových plechů dvou. navzájem sousedících spolu spojených žlabových skluzů podle vynálezu.
Příklad_proyedeníjrynélezu
Pro porozuměni předmětu vynálezu se bere zřetel na DE-40 37 659 Al, jehož zveřejněný obsah se využívá pro obsah tohoto popisu.
Znázorněný žlabový sklům 1 sestává známým způsobem, ze dvou zrcadlově souměrně navzájem uspořádaných, zhruba ve tvaru pišme· ne sigma vytvořených bočních profilů. 2 a mezi nimi přivařeného· dnového plechu 3, který vytváří dopravní dno. a který je uspořádán mezi horní větví.4 a spodní větví 5 řetězového, hřeblového dopravníku. Jak je to obvyklé, vytvářejí boční profily 2 vedení lopatek v horní větvi 4 a ve spodní větvi 5. Hřeblový řetězový pás řetězového hřeblového dopravníku, který je vytvořen jako střední nebo jako dvojitý střední řetězový hřeblový dopravník není znázorněn, protože má obvyklé známé provedení.
»
Se spodními přírubami obou bočních profilů 2 je pevně spojen, například.svařením, krycí plech 6, Na vnější straně bočních pro· filů 2 mohou být připojeny, jak je to známé, nástavbové části.
U znázorněného příkladu provedení je na žlabovém skluzu 1 na jedné straně upravena kolejnička 7 pro neznázorněný brázdící stroj, a to na bočním profilu 2, a na druhém bočním profilu 2 je na vnější straně připojena konzola 8 jako unášeč pro poháněči, nad sebcu umístěné ozubení brázdícího stroje. Tyto nástav 4 bové části, však také nemusí být bučí vůbec uspořádány nebo mo: hou být nahrazeny jinými nástavbovými částmi známéhoprovedení. . ..... ..... ........... ......... .
Jednotlivé žlabové skluzy 1 jsou známým způsobem na svých koncích navzájem spojeny prostřednictvím spojovacích elementů v tahu pevně, a to tak, že mohou vykonávat nepatrné úhlové pohyby navzájem proti sobě jak ve svislém, tak i ve vodorovném směru. Toto zalomení žlabových skluzů 1 se uskutečňuje ve žlabových stycích 9, které jscu na obr. 1 znázorněny čárkovanými čarami a které spojují konce 10 obou bočních profilů 2 žlabového skluzu 1. Žlabové styky 9, případně stykové čáry vytvářejí čáry zalomení, ve kterých se navzájem, s pohybovou vůlí spojené žlabové skluzy 1 mohou proti sobě navzájem zalamovat ve svislé rovině v omezeném úhlu o hodnotě například 4° až 7°.
Dnový plech 3 žlabového skluzu 1 má na obou koncích, žlabového skluzu 1 při vytvoření překrývacích jazýčků 11 a-12 sníženou tlouštku,.což lze vytvořit vyfrézováním konců dnového plechu 3·'Překrývací jazýček 11 na'jednom konci žlabového skluzu 1, který je upraven po celé šířce dnového plechu 3, pře- sáhuje nejméně-v největší části své-délky přes žlabový styk-9, jak je to. znázorněno ná obr. 1 vpravo, a vytváří na překrývacím styku zakrývací překrývací jazýček 11, zatímco překrývací jazýček 12 na druhém konci žlahového skluzu 1, který je upraven také po celé šířce dnového plechu 3 mezi bočními profily. 2„a který je ve střední oblasti veden ke zde upravenému žlabovému ' styku 9, jek je to znázorněno na obr. 1 vpravo, je přesazen nazpět a vytváří na překrývacím styku zdola uchopující překrývací jazýček 12. To je nejlépe patrno z obr. 3, na kterém je znázorněno překrytí lnových plechů 3 dvou sousedících á navzájem spojených žlabových skluzů 1. Zde je patrno, že zakrývající překrývací jazýček 11, po kterém se pohybují lopatky obíhajícího řetězového hřeblového dopravníku, má větší tloušíku než zdola uchopující překrývací jazýček 12. Mimoto má zakrývající překrývací jazýček 11 na svém čelním konci zešikmení 13 a dnový plech 3, který má zdola uchopující překrývací jazýček 12, má také zešikmení 14, aby se zdokonalil přechod, lopatek.
Oba překrývací jazýčky 11 a 12 jsou, jak je to znázorněno na obr. 1, z hlediáka svého obloukového: obrysu, tedy z hlediska jejich tvaru nad šířkou dnového plechu 3 vytvořeny navmájem doplňkově* Jsou zde také patrny navzájem rovnoběžně upravený vnější obrys 15 a vnitřní obrys 16 na každém, překrývacím jazýčku 11 a 12. Vnější obrys 15 je přitom tvořen volnou čelní hranou překrývacích jazýčků 11 a 12 a nazpět přesazený vnitřní obrys 16 je tvořen uvnitř upravenými konci překrývacích jazýčků íl a 32.
Zakrývající: překrývací jazýček 11, který mé vzhledem k přiřazenému žlabovému styku 9 konvexní obloukový obrys, je tvořen více přímočarými úseky 17, 18-á 19, které jsou v bodě 20 zlomu.proti sobě navzájem upraveny v ostrém úhlu. Přitom přímočarý úsek 17 tvoří střední úsek překrývacího jazýčku 11, ke kterému jsou v obou bodech 20 zlomu připojeny oba vně upravené a také přímočaré boční úseky 18 a 19, které tak procházejí od bodů 20 zlomu k oběma bočním, profilům 2. Všechny tři úseky 17» IQ a 19 mají nejméně zhruba shodné délky. Podélná osa A žlabového skluzu 1 prochází centrálně skrz střední úsek 17, zatímco oba boční úseky 18 a 19 jsou vzhledem k této podélné ose A žlabového skluzu 1 uspořádány souměrně.. Je patrno, že oba navzájem,rovnoběžně upravené obrysy 15 a 16 překrývacího jazýčku 11 jsou tvořeny vždy větším počtem zalomených přímek, čímž se dosáhne zhruba obloukového: obrysu překrývacího, jazýČku 11. Vnější obrys 15 prochází ve středním, úseku 17 v odstupu | od přiřazeného žlabového: styku 9. a v oblasti .bočních úseků_1θ y a 19 vé směru na žlabový styk 9, přičemž na vnějšính koncích bočních úseků 18 a 19 zhruba vstupuje do konců 10 bočních profilů 2. Vnitřní obrys 16 překrývacíhó’ jazýčku 11’jě upraveň pď'celé délce mezí oběma' 'bočními “ profily 2 za žlabovým styk em 9.
Ve svém obrysu doplňkově k překrývaeímu jazýčku 11 vytvořený překrývací,jazýček 12 na druhém konci žlabového skluzu 1 sestává také.' z přímočarého, středního úseku 17 a z přímočarých bočních.úseků 18 a 19, které na něj po obou stranách v bodech 20 zlomu navazují. Zadní vnitrní obrys 16 tohoto překrývacího> jazýčku 12 je upraven vzhledem ke středu žlabového skluzu 1 přesazené za žlabovým stykem 9 a vystupuje na vnějších, koncích bočních úseků 18 a 19 nejméně zhruba na koncích 10 bočních profilů 2. Vnější obrys 15 překrývacíhó jazýčku 12 je upraven v délkové oblasti středního.úseku Γ7 zhruba v rovině žlabového, sty ku. 9 nepatrně před ní a v délkové oblasti bočních úseků 18 á 19 v ostrém úhlu .šikmo navenek k oběma bočním profilům 2^ přičemž oba koncové body vnějšího obrysu 1? jsou,upraveny v odstupu před konci 10 bočních profilů 2, kte^. rý je zhruba shodný s odstupem, ve kterém.jsou vnější obrysy na druhém překrývacím jazýčku 11. na středním úseku 17 před zde upraveným žlabovým stykem 9.
... ’ . . Λ
Z uvedených skutečností je patrno, že oba obrysy 15 a ) na každém z obou prekrývacích jazýčků 11 a 12 sestávají z ve směru příčné osy žlabového skluzu 1 vícekrát zalomených přímek.a že na každém z úseků 17, 18 a 19 obrysy 15 a 16 vytvářejí navzájem rovnoběžně upravené přímky, přičemž na pod, kládě bodů 20 zalomení se na překrývacím jazýčku 11 vytváří λ konvexní obloukový obrys a na druhém, překrývacím jazýčku 12 r se vytváří doplňkově k němu upravený konkávní obloukový obrys.
Tím se při spojení shodných žlabových skluzů 1 dosáhne překrytí, míst styku dnových plechů 3 podle obr. 3» takže je i i při odklonění* Žlabových skluzů 1 proti sobě navzájem vždy zajištěno- utěsnění štěrbiny mezi dnovými plechy 3, přičemž se také dosáhne velmi výhodného přechodu lopatek, přes místa styku bez nadměrného vzniku hluku, a to i při maximálně možném zalomení žlabových skluzů 1·
Pokud je k dispozici překrytí spodní větve žlabových skluzů 1, je možné se vzdát odpovídajícího překrytí krycích plechů 6, Přitom se však doporučuje provést oba stykové konce krycího; plechu. 6_ v souladu s vícekrát zalomeným obloukovým obrysem dnového plechu 3, Čímž se zajistí, že krycí plechy 6 sousedících žlabových skluzů 1 na sebe těsně dosedají pro-. střednictvím navzájem, doplňkově vytvořených stykových ploch.
Je samozřejmé,; že se vynález neomezuje na v předcházejícím popsaný a na výkrese znázorněný výhodný příklad provedení. Podstatná je zejména ta skutečnost, že dnové plechy 2 žlabových skluzů 1, které vytvářejí dopravní žlab řetězového hřeblového dopravníku, mají vždy na svých obou koncích přibližnou
Í* a navzájem doplňkovou konstrukci popsaného obloukového obrysu, ( který je tvořen'vícenásobným zalomením obrysů 15 a 16, případně prostřednictvím zalomení přímočarých úseků 17, 18 a 19 překrývacích jazýčků 11 a 12. Požadovaný průběh obrysu překrývacích jazýčků 11 a 12 lze zajistit také tím, že překrývací jazýčky 11 a 12 mají při pohledu ve směru šířky dnového plechu 3 více než tři navzájem v úhlu upravené., přímočaré ja- zýčkové úseky.
rv c. fb £ ~ o 9 o
- 10 TJ
X><
<
r“ >
LO “Ό
ZO
Ct
CD
o | |
>j; | |
σ | |
>< | o o |
lD | o |
Γ'czI Λ i tn n<
rc
P AT.ENT OVÉ. .KÁ.ROKY
Claims (7)
- P AT.ENT OVÉ. .KÁ.ROKY . 1. Žlabo.vý skluz pr.o řetězový hřeblový .dopravník,, zejména pro.......gwaži-ti.v·.hornictví, který má mezi bočními profily uspořádaný, dopravní dno vytvářející dnový plech, který má na obou přěkiyvacícb? jazýčků zmenšenou tloušíku; přičemž vnitřní a vnější obrysy překryvacích jazýčků jsou na obou koncích žlabového skluzu vytvořeny navzájem doplňkově s obloukovým obrysem, vyznačující se tí m , že obloukový obrys překrývacích jazýčků /11, 12/ je vytvořen více proti sobě v úhlu upravenými přímočarými úseky /17, 18, 19/.
- 2. žlabový' skluz podle nároku 1, vyznačující se tím, že obloukový.obrys překrývacích jazýčků /11, 12/ je tvořen ve směru příčné osy žlabového skluzu /1/ upraveným přímým středním úsekem /YU a dvěma po obou stranách středního . úseku /17/. uspořádanými, v ostrém úhlu vzhledem k příčné ose Λ žlabového skluzu /1/ upravenými a souměrně k podélné ose /A/ žlabového skluzu /1/ uspořádanými bočními úseky /18, 19/, které jsou upraveny od středního: úseku /17/ k bočním profilům/././/2/...... .,/^--.//: /......-... /
- 3. Žlabový skluz podle nároku 2, vyznačující se tím, že boční úseky /18, 19/ a střední úsek /17/ prekrývacích jazýčků /11 /12/ mají stejné délky.
- 4. Žlabový skluz podle jednoho z nároků laž3, vyznačující se tím, že vnější obrys /15/ jednoho prekrývacího jazýčku /11, 12/, s výhodou zakrývajícího překrývacího jazýčku /11/, ve střední oblasti dnového plechu /3/, případně v délce středního úseku /17/ přečnívá přes žlabový styk /9/,- 11 tvořený konci /10/ bočních profilů /2/, zatímco vnitřní, obrys /16/ druhého překrývacího jazýčku /12/, s výhodou zdola uchopujícího překrývacího jazýčku /12/, je v souladu s tím ve střed ní oblasti dnového plechu /3/, případně po délce jeho středního úseku /17/, vzhledem k přiřazenému žlabovému styku./9/ přesazen. nazpět..
- 5. Žlabový skluz podle nároku 4-, vyznačující se tím, že vícekrát zalomený vnější obrys /15/ zakrývajícího překrývacího jazýčku /11/ vybíhá v oblasti obou bočních, profilů /2/ nejméně přibližně, do žlabového styku /9/, zatímco obdobně, vícekrát zalomený vnitřní obrys /16/ tohoto překrývacího jazýčku /11/ je vzhledem ke žlabovému styku /9/ po celé délce přesazen nazpět ke středu žlabového skluzu /1/.
- 6. Žlabový skluz: podle jednoho z nároků 1 až 5} vyznačující se. tím, že vnější obrys /15/ zdola uchopujícího překrývacího jazýčku /12/ ve svých vnějších oblastech, . případně v délce svýck vnějších úseků /18, 19/ vybíhá v odstupu od přiřazeného Žlabového styku /9/ na bočních profilech /2/.
- 7. Žlabový skluz podle jednoho z nároků lažó, vyznačující se tím, že zakrývající prekrývací jazýček /11/ je tlustší než zdola uchopující prekrývací jazýček /12/,
Applications Claiming Priority (1)
Application Number | Priority Date | Filing Date | Title |
---|---|---|---|
DE9313677U DE9313677U1 (de) | 1993-09-10 | 1993-09-10 | Rinnenschuß für Kettenkratzförderer, insbesondere für den Bergbaueinsatz |
Publications (1)
Publication Number | Publication Date |
---|---|
CZ216294A3 true CZ216294A3 (cs) | 1995-04-12 |
Family
ID=6897936
Family Applications (1)
Application Number | Title | Priority Date | Filing Date |
---|---|---|---|
CZ942162A CZ216294A3 (cs) | 1993-09-10 | 1994-09-07 | Žlabový skluz pro řetězový hřeblový dopravník, zejména pro použití v hornictví |
Country Status (4)
Country | Link |
---|---|
CZ (1) | CZ216294A3 (cs) |
DE (1) | DE9313677U1 (cs) |
PL (1) | PL304978A1 (cs) |
SK (1) | SK99294A3 (cs) |
Families Citing this family (3)
Publication number | Priority date | Publication date | Assignee | Title |
---|---|---|---|---|
DE4417072B4 (de) * | 1994-05-17 | 2005-06-09 | Udo Adam Maschinenfabrik | Hochleistungskettenkratzerförderer mit symmetrischer Wenderinne |
DE102005002070B4 (de) * | 2005-01-14 | 2018-11-08 | Halbach & Braun Maschinenfabrik Gmbh + Co. | Verfahren zum Betrieb eines Rinnenschuss für eine Förderrinne |
DE202009004911U1 (de) | 2009-06-10 | 2009-08-27 | Bucyrus Dbt Europe Gmbh | Obertrumwanne für einen Rinnenschuss und Rinnenschuss hiermit |
-
1993
- 1993-09-10 DE DE9313677U patent/DE9313677U1/de not_active Expired - Lifetime
-
1994
- 1994-08-19 SK SK99294A patent/SK99294A3/sk unknown
- 1994-09-07 CZ CZ942162A patent/CZ216294A3/cs unknown
- 1994-09-08 PL PL30497894A patent/PL304978A1/xx unknown
Also Published As
Publication number | Publication date |
---|---|
PL304978A1 (en) | 1995-03-20 |
SK99294A3 (sk) | 1995-07-11 |
DE9313677U1 (de) | 1993-11-18 |
Similar Documents
Publication | Publication Date | Title |
---|---|---|
US7231759B2 (en) | Link chain | |
CA2037278C (en) | Channel sections for scraper-chain conveyors | |
AU2014203419B2 (en) | Horizontal chain link and steel link chain with such horizontal chain links | |
HU183982B (en) | Konveyor | |
CZ216294A3 (cs) | Žlabový skluz pro řetězový hřeblový dopravník, zejména pro použití v hornictví | |
US7600719B2 (en) | Carrying strap and line-guiding system for the stationary guiding of wires, cables, or similar | |
US4875747A (en) | Drawer | |
US4177891A (en) | Conveyor belt deformable in space | |
GB2486573A (en) | Horizontal chain link for scraper chain conveyor | |
DE4037659C2 (de) | Rinnenschuß für Kettenkratzförderer, insbesondere für den Bergbaueinsatz | |
US5213199A (en) | Chain arrangement for drag-chain conveyors | |
US3957153A (en) | Pusher-type chain for conveyor means | |
FI68486B (fi) | Spaennklaemma foer isolerade luftledningar | |
US5931283A (en) | Scraper-chain assembly for scraper-chain conveyors | |
US3822779A (en) | Flexible material conveying chain of interlocking identical wire links | |
EP1043248A2 (en) | A toothed chain conveyor capable to perform a curvilinear movement in a travel plane, and chain elements | |
RU2054134C1 (ru) | Тяговая рейка конвейера бесцепной системы подачи горного комбайна и разборная цепь | |
SE0400696D0 (sv) | Hållare för kabelrännor | |
US3587831A (en) | Scraper-flight conveyor | |
US1638466A (en) | A partnership | |
DE19727166B4 (de) | Kettenförderer | |
US20240076130A1 (en) | Conveyor belt module including edge protusion | |
PL122307B1 (en) | Apparatus for guiding a coal planer along a trough of a chain-type scraper conveyor | |
EP0655049B1 (en) | Chute for mixer discharge | |
US5014845A (en) | Conveyor with rigidly locked sections |