CZ2015642A3 - Komunikační zařízení, komunikační systém a způsob jejich použití - Google Patents

Komunikační zařízení, komunikační systém a způsob jejich použití Download PDF

Info

Publication number
CZ2015642A3
CZ2015642A3 CZ2015-642A CZ2015642A CZ2015642A3 CZ 2015642 A3 CZ2015642 A3 CZ 2015642A3 CZ 2015642 A CZ2015642 A CZ 2015642A CZ 2015642 A3 CZ2015642 A3 CZ 2015642A3
Authority
CZ
Czechia
Prior art keywords
signal
push
alert
transmitter
communication
Prior art date
Application number
CZ2015-642A
Other languages
English (en)
Other versions
CZ308171B6 (cs
Inventor
Arik Bolotin
Original Assignee
SOUND POWER s.r.o.
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Application filed by SOUND POWER s.r.o. filed Critical SOUND POWER s.r.o.
Priority to CZ2015-642A priority Critical patent/CZ308171B6/cs
Publication of CZ2015642A3 publication Critical patent/CZ2015642A3/cs
Publication of CZ308171B6 publication Critical patent/CZ308171B6/cs

Links

Classifications

    • GPHYSICS
    • G01MEASURING; TESTING
    • G01SRADIO DIRECTION-FINDING; RADIO NAVIGATION; DETERMINING DISTANCE OR VELOCITY BY USE OF RADIO WAVES; LOCATING OR PRESENCE-DETECTING BY USE OF THE REFLECTION OR RERADIATION OF RADIO WAVES; ANALOGOUS ARRANGEMENTS USING OTHER WAVES
    • G01S17/00Systems using the reflection or reradiation of electromagnetic waves other than radio waves, e.g. lidar systems
    • G01S17/88Lidar systems specially adapted for specific applications
    • G01S17/89Lidar systems specially adapted for specific applications for mapping or imaging
    • GPHYSICS
    • G01MEASURING; TESTING
    • G01SRADIO DIRECTION-FINDING; RADIO NAVIGATION; DETERMINING DISTANCE OR VELOCITY BY USE OF RADIO WAVES; LOCATING OR PRESENCE-DETECTING BY USE OF THE REFLECTION OR RERADIATION OF RADIO WAVES; ANALOGOUS ARRANGEMENTS USING OTHER WAVES
    • G01S7/00Details of systems according to groups G01S13/00, G01S15/00, G01S17/00
    • GPHYSICS
    • G01MEASURING; TESTING
    • G01SRADIO DIRECTION-FINDING; RADIO NAVIGATION; DETERMINING DISTANCE OR VELOCITY BY USE OF RADIO WAVES; LOCATING OR PRESENCE-DETECTING BY USE OF THE REFLECTION OR RERADIATION OF RADIO WAVES; ANALOGOUS ARRANGEMENTS USING OTHER WAVES
    • G01S7/00Details of systems according to groups G01S13/00, G01S15/00, G01S17/00
    • G01S7/02Details of systems according to groups G01S13/00, G01S15/00, G01S17/00 of systems according to group G01S13/00
    • G01S7/03Details of HF subsystems specially adapted therefor, e.g. common to transmitter and receiver
    • HELECTRICITY
    • H04ELECTRIC COMMUNICATION TECHNIQUE
    • H04WWIRELESS COMMUNICATION NETWORKS
    • H04W4/00Services specially adapted for wireless communication networks; Facilities therefor
    • H04W4/06Selective distribution of broadcast services, e.g. multimedia broadcast multicast service [MBMS]; Services to user groups; One-way selective calling services
    • H04W4/10Push-to-Talk [PTT] or Push-On-Call services

Abstract

Komunikační zařízení pro neverbální komunikaci, která obsahuje transceiver (1) připojený ke spínacímu zařízení (2), které obsahuje vysílač typu push-to-alert, aktivovatelný spínačem (2.3) typu push-to-alert, přičemž vysílač typu push-to-alert je konfigurovaný pro aktivaci výstražného signálu ve spárovaném zařízení (5) pro generování výstražného signálu. Řešení se rovněž týká komunikačního systému a způsobu jeho použití.

Description

Oblast techniky
Vynález se týká komunikačního zařízení, komunikačního systému a způsobu jejich použití.
Dosavadní stav techniky
Existují určité profese, např. ve vojenství, u policie, speciálních jednotek, dohlížecích jednotek, v myslivosti, u potápěčů nebo technických pracovníků pracujících za extremního hluku, které se často spoléhají na vizuální komunikaci v situacích, jež možnost hlasové komunikace vylučují, nebo které by dokonce mohly ohrozit samotný provoz. Vizuální komunikace, která často sestává z předem ustanovených gest předávaných rukama, umožňuje tichou komunikaci. Takováto komunikace je však účinná pouze tehdy, když na sebe navzájem účastníci jasně vidí a jsou ve vzájemném očním kontaktu. Dojde-li k narušení vizuálního kontaktu, nebo jsou-li si účastníci navzájem vzdáleni natolik, že oční kontakt mezi nimi je vyloučen, pak tento způsob tiché komunikace není možný.
Existuje několik řešení výše popsaných problémů s komunikací, avšak jejich možnosti jsou omezené, např. mikrofon využívající vedení akustických vln kostní hmotou, nebo krční mikrofon, tedy prostředky, jež umožňují mluvit potichu, nebo mluvit v prostředí o velmi vysoké hlučnosti. Avšak žádné z těchto řešení nezajistí zcela diskrétní a tichou komunikaci.
Komunikační zařízení typu push-to-talk (stiskni-pro-hovor, PTT) je dobře známá ze stavu techniky. Funkce PTT slouží jako trasceiver k přenosu hlasu k jiným jednotkám pouhým stisknutím tlačítka PTT. Po stisknutí tlačítka PTT se hlas uživatele nahraje, paketuje a přenese se na jinou mobilní stanici s IP adresou, a to prostřednictvím sítě IP (např. japonská patentová přihláška č. 2000-209147). Mobilní stanice se zkrácenou dobou zpoždění při přenosu hlasového paketu, která využívá funkce PTT je popsána v US 2015189481 (AI). Způsob a systém pro poskytnutí ad hoc PTT volání mezi několika uživateli v rámci bezdrátové telekomunikační sítě pro přenos datových paketů jsou popsány v US2015223031 (AI). Součástí tohoto systému je bezdrátová komunikační síť, jež zahrnuje funkce typu push-to-talk, fungující také jako volací koncový bod pro několik mobilních jednotek, přičemž tyto jednotky lze rozdělit do jednotlivých členských skupin.
Avšak výše zmíněných funkcí typu push-to-talk nelze využívat za situací, kdy se vokálněverbální komunikace nedoporučuje a kdy je komunikace s využitím ručních jednotek nebo připojených mikrofonů nepřijatelná, protože účastníci nezřídka ani nemohou hovořit nahlas ani dávat svým kolegům verbální či vizuální signály. Takováto situace může přímo ohrozit některé operace, např. pozorovací operaci, taktickou operaci, jakoukoli policejní bezpečnostní činnost, lovecké, a/nebo vojenské operace.
Podstata vynálezu
Předkládaný vynález řeší problémy dosavadního stavu techniky tím, že poskytuje komunikační zařízení, které uživatelům umožňuje používat vysílač typu push-to-talk (drátové nebo bezdrátové), spolu s vysílačem typu push-to-alert (stiskni-pro-upozomění), k vyslání akustického, a/nebo jiného, např. vibračního či eklektického impulsu, signálu jako upozornění na určitou situaci. Zařízení může sloužit k předávání povelů či signálů osobám, a to s využitím spárovaného zařízení pro generování výstražného signálu (5), při nouzové situaci v tichosti tak, aby nemohlo dojít k ohrožení příslušné operace mluvením či předáváním verbálních/vokálních povelů či pokynů. Dnes používané vysílačky typu push-to-talk slouží k otevření hovorového kanálu, nikoli však pro přenos nehlasového signálu, např. elektronicky vytvářeného bzučení.
Předmětem vynálezu je komunikační zařízení pro neverbální komunikaci, které obsahuje transceiver připojený ke spínacímu zařízení obsahujícímu vysílač typu push-to-alert, aktivovatelný spínačem typu push-to-alert, přičemž je tento vysílač typu push-to-alert nakonfigurován pro aktivaci výstražného signálu ve spárovaném zařízení pro generování výstražného signálu. S výhodou může transceiver obsahovat indukční smyčku nakonfigurovanou tak, aby sloužila jako anténa. Tato indukční smyčka může současně plnit funkci rukojeti nebo závěsu vysílačky.
Ve výhodném provedení spínací zařízení dále obsahuje vysílač typu push-to-talk, aktivovatelný spínačem typu push-to-talk.
V jednom provedení vynálezujsou spínače typů push-to-talk a push-to-alert komunikačního zařízení vybrané z tlačítka, držadla, čtečky otisků prstů, spínače, páčky, dotykového senzoru, světelného senzoru nebo mechanicky či elektronicky aktivovaného ovladače.
V jiném provedení vynálezu je výstražný signál vybraný z bzučení, vibrace, světelného, akustického a eklektického impulsu.
Délka výstražného signálu odpovídá délce aktivace spínače typu push-to-alert, např. odpovídá délce stisknutí tlačítka typu push-to-alert na komunikačním zařízení. Lze to např. využít ke komunikaci Morseovou abecedou nebo k přenosu předem smluvených signálů (např. dvojí krátké stisknutí = podezřelý v pásmu, trojí krátké stisknutí = podezřelý vstoupil do zóny, jedno dlouhé stisknutí = nebezpečí, apod.).
Vzhledem k zamýšlenému způsobu použití vynálezu za nouzových situací musí být aktivace výstražného signálu ve spárovaném zařízení pro generování výstražného signálu vysílačkou typu push-to-alert nezpozorovatelná (tedy neviditelná, neslyšitelná) osobami v těsné blízkosti uživatele. Muže mít např. formu vyzařování vlnových délek mimo viditelné spektrum, např. rádiové frekvence, spojení bluetooth, záření NFC, elektromagnetické záření, indukce, eklektického impulsu.
V jednom provedení jsou transceiver a spínací zařízení komunikačního zařízení podle vynálezu navzájem propojeny drátem.
V jiném provedení jsou transceiver a spínací zařízení komunikačního zařízení podle vynálezu navzájem propojeny bezdrátově.
V dalším provedení je spínací zařízení zabudováno do transceiveru.
V jiném provedení komunikační zařízení dále obsahuje displej a/nebo mikrofon a/nebo reproduktor a/nebo sluchátka a/nebo kameru a/nebo sluchátko do uší.
V jiném provedení obsahuje komunikační zařízení transceiver zabudovaný do displeje a/nebo mikrofonu a/nebo reproduktoru a/nebo sluchátek a/nebo kamery a/nebo sluchátka do uší.
Předmětem předkládaného vynálezu je rovněž komunikační systém obsahující komunikační zařízení podle předkládaného vynálezu a spárované zařízení pro generování výstražného signálu, které obsahuje generátor výstražného signálu, s výhodou vybraný z generátoru zvuku, generátoru vibrací, generátoru světla. Spárované zařízení pro generování výstražného signálu je jednoznačným způsobem propojeno s komunikačním zařízením podle předkládaného vynálezu.
V jednom provedení komunikační systém dále obsahuje vysílač signálu pro vysílání aktivačního signálu z vysílače typu push-to-alert spínacího zařízení do spárovaného zařízení pro generování výstražného signálu. Vysílač signálu je s výhodou vybraný ze skupiny obsahující mobilní telefon a inteligentní mobilní telefon.
V jiném provedení je vysílač typu push-to-alert spínacího zařízení zapojen s vysílačem signálu prostřednictvím bezdrátového spojení, s výhodou prostřednictvím bluetooth.
V jiném provedení je vysílač typu push-to-alert spínacího zařízení zapojen s vysílačem signálu prostřednictvím drátu.
Ve výhodném provedení je spárované zařízení pro generování výstražného signálu připojeno ke komunikačnímu zařízení nebo k vysílači signálu bezdrátově, s výhodou prostřednictvím bluetooth a/nebo radiofrekvenčního signálu.
V jiném výhodném provedení je spárované zařízení pro generování výstražného signálu komunikačního systému vybráno ze skupiny obsahující mobilní telefon, inteligentní mobilní telefon, telefon, notebook, počítač, tablet, radiopřijímač, štítek RFID.
Předmětem předkládaného vynálezu je rovněž způsob nouzové komunikace používající komunikační zařízení a komunikační systém podle předkládaného vynálezu, který zahrnuje následující kroky:
a) aktivace vysílače typu push-to-alert spínacího zařízení aktivací spínače typu push-to-alert;
b) vygenerování signálu vysílačem typu push-to-alert;
c) přenos signálu do spárovaného zařízení pro generování výstražného signálu;
d) vygenerování výstražného signálu spárovaným zařízením pro generování výstražného signálu.
V jiném provedení obsahuje způsob nouzové komunikace mezi kroky b) a c) další krok, ve kterém se signál vyšle z vysílače typu push-to-alert do vysílače signálu.
Využití komunikačního zařízení podle předkládaného vynálezu je s výhodou pro skrytou komunikaci mezi uživateli, často v situacích, kdy hlasitá verbální komunikace není vhodná nebo je dokonce nebezpečná.
Uživatel má transceiver, který může být skrytě zavěšen na opasku nebo pod oděvem. Komunikační zařízení je připojeno k transceiver drátem nebo bezdrátově. Sestává z vysílače typu push-to-talk a vysílače typu push-to-alert, aktivovatelného spínačem typu push-to-talk (např. tlačítkem), používaným pro vokální komunikaci, a spínačem typu push-to-alert (např. tlačítkem), používaným pro signál jiného druhu, s výhodou signál bzučáku.
Po aktivaci spínače typu push-to-talk se otevře komunikační kanál a uživatel může hovořit a vysílat hlasový signál. Po uvolnění spínače typu push-to-talk se komunikační kanál uzavře a transceiver přestane vysílat.
Spínač typu push-to-alert vyšle signál, který ve spárovaném zařízení pro generování výstražného signálu vytvoří výstražný signál (akustický signál „BZZZZ“ a/nebo viditelný signál a/nebo vibrační signál) po celou dobu držení spínače typu push-to-alert uživatelem. Po uvolnění spínače typu push-to-alert se vysílání signálu zastaví, což zastaví i generování výstražného signálu ve spárovaném zařízení pro generování výstražného signálu. Komunikační zařízení, komunikační systém a způsob nouzové komunikace podle předkládaného vynálezu skýtá uživateli možnost volby mezi vokální komunikací a sadou předem sjednaných nevokálních signálů, např. komunikací Morseovou abecedou. Druhý ze zmíněných způsobů lze použít za situací, kdy hlasitá verbální komunikace není možná, zvláště pak za situací skrytého sledování.
Komunikační systém podle předkládaného vynálezu umožňuje uživatelům komunikovat naprosto diskrétně, pomocí předem nadefinovaných signálů, což lze použít mezi dvěma uživateli nebo v rámci velké skupiny uživatelů, s možností zcela skryté komunikace dokonce i za extremně riskantních situací, kdy je extrémní ticho zásadní.
Stručný popis obrázků
Obr. 1: Celkové schématické znázornění komunikačního systému podle vynálezu včetně transceiveru 1, spínacího zařízení 2, připojeného drátelm 2.1 k transceiveru 1, sluchátkům 3 do uší, vysílače 4_signálu, a spárovaného zařízení 5 pro generování výstražného signálu (např. inteligentního mobilního telefonu).
Obr. 2: Spínací zařízení obsahující spínač 2.2 typu push-to-talk a spínač 2.3 typu push-to-alert Obr. 3: Komunikační zařízení, v němž jsou transceiver 1 a spínací zařízení 2, které obsahuje vysílač typu push-to-talk aktivovatelný spínačem 2.2 typu push-to-talk, vysílač typu push-toalert, aktivovatelný spínačem 2.3 typu push-to-alert, spínač 2.4 a mikroprocesor 2.5, propojeny drátem 2.1.
Obr. 4: Bezdrátové komunikační zařízení, v němž jsou transceiver 1 a spínací zařízení 2, které obsahuje vysílač typu push-to-talk, aktivovatelnýspínačem 2.2 typu push-to-talk, vysílač typu push-to-alert aktivovatelný spínačem 2.3 typu push-to-alert, spínač 24, mikroprocesor 15 a generátor 6_signálu, který aktivuje bezdrátový přenos signálu ze spínacího zařízení 2 k transceiveru 1_, bezdrátově propojeny.
Obr. 5: Bezdrátové komunikační zařízení využívající bezdrátová sluchátka LL Spínací zařízení 2 obsahuje vysílač typu push-to-talk, aktivovatelný spínačem 2.2 typu push-to-talk, vysílač typu push-to-alert, aktivovatelnýspínačem 2.3 typu push-to-alert, spínač 2.4 a mikroprocesor 15. Spínací zařízení 2 je připojeno drátem 2.1 k bezdrátovým sluchátkům LI, sloužícím jako transceiver, bezdrátově propojený s vysílačem 4_signálu.
Obr. 6: Komunikační systém, v němž jsou transceiver 1 a spínací zařízení, které obsahuje vysílač typu push-to-alert, aktivovatelný spínačem 2.3 typu push-to-alert, bezdrátově připojeny ke spínacímu zařízení 5.
Obr. 7: Bezdrátový komunikační systém využívající bezdrátová sluchátka: spínač 2.2 typu pushto-talk, spínač 2.3 typu push-to-alert, spínač 2.4, mikroprocesor 15, drát 11, bezdrátová sluchátka LI, vysílač 4 a spárované zařízení 5.
Obr. 8: Komunikační systém, v němž jsou spínací zařízení 2, které obsahuje vysílač typu pushto-alert, aktivovatelný spínačem 2.3 typu push-to-alert, a vysílač typu push-to-talk, aktivovatelný spínačem 2.2 typu push-to-talk, je zabudován do transceiveru 1, a bezdrátově připojen ke spínacímu zařízení 5.
Obr. 9: Komunikační systém, v němž je transceiver 1 zabudován do sluchátek 3_do uší a bezdrátově připojen ke spínacímu zařízení 2, které obsahuje spínač 2,3 typu push-to-alert, a spínač 2.2 typu push-to-talk. Transceiver 1 je bezdrátově připojen ke spínacímu zařízení 5.
Příklady
Příklad 1: Komunikační zařízení, v němž jsou transceiver a spínací zařízení propojeny prostřednictvím drátu.
Komunikační zařízení podle vynálezu, v němž jsou transceiver 1 a spínací zařízení 2 propojeny prostřednictvím drátu 2.1 je znázorněno na Obr. 3.
Příklad 2: Bezdrátové komunikační zařízení
Bezdrátové komunikační zařízení, v němž jsou transceiver 1 a spínací zařízení 2, které obsahuje vysílač typu push-to-talk, aktivovatelný spínačem 2.2 typu push-to-talk a vysílač typu push-to alert, aktivovatelný spínačem 2.3 typu push-to-alert, uvedené spínací zařízení 2 obsahující spínač 2.4, mikroprocesor 2.5 a generátor 6_signálu, bezdrátově propojeny (Obr. 4).
Příklad 3: Bezdrátový komunikační systém využívající bezdrátová sluchátka
Bezdrátový komunikační systém využívající bezdrátová sluchátka, plnící funkci transceiver 1, je znázorněn na Obr. 5 a 6. Spínací zařízení, které obsahuje vysílač typu push-to-talk, aktivovatelný spínačem 2.2 typu push-to-talk a vysílač typu push-to-alert, aktivovatelný spínačem 2.3 typu push-to-alert, již zmíněné spínací zařízení obsahuje spínač 2.4 a mikroprocesor Z5. Komunikační zařízení 2 je připojeno drátem 2.1 k bezdrátovým sluchátkům LI, obsahujícím transceiver, který je nakonfigurován pro bezdrátovou aktivaci signálu ve vysílači 4 signálu (radiový nebo VHF nebo mobilní telefon), což aktivuje generování signálu spárovaným zařízením 5 (radiopřijímač nebo VHF nebo mobilní telefon).
Příklad 4: Bezdrátový komunikační systém s komunikačním zařízením inkorporovaným do transceiveru
Komunikační systém, v němž je transceiver 1 a spínací zařízení, které obsahuje pouze vysílač typu push-to-alert, aktivovatelný spínačem 2.3 typu push-to-alert, bezdrátově připojen ke spínacímu zařízení 5 (Obr. 6).
Příklad 5: Bezdrátový komunikační systém s komunikačním zařízením, obsahujícím spínač typu push-to-alert a spínač typu push-to-talk, zabudovaný do transceiveru
Obr. 8 znázorňuje komunikační systém, v němž spínací zařízení 2, které obsahuje vysílač typu push-to-alert, aktivovatelný spínačem 2,3 typu push-to-alert, a vysílač typu push-to-talk, aktivovatelný spínačem 2.2 typu push-to-talk, je zabudováno do tranceiveru 1, a je bezdrátově připojeno ke spínacímu zařízení 5.
Příklad 6: Bezdrátový komunikační systém s transceiverem inkorporovaným do sluchátek do uší Komunikační systém, v němž je transceiver 1 inkorporován do sluchátka 3_do uší, a bezdrátově připojen ke spínacímu zařízení 2, které obsahuje spínač 2.3 typu push-to-alert a spínač 2.2 typu push-to-talk. Transceiver 1 je bezdrátově připojen ke spínacímu zařízení 5. (Obr. 9)

Claims (15)

  1. PATENTOVÉ NÁROKY
    1. Komunikační zařízení pro alespoň neverbální komunikaci, vyznačené tím, že obsahuje transceiver (1) připojený ke spínacímu zařízení (2), které obsahuje vysílač typu push-to-alert, aktivovatelný spínačem (2.3) typu push-to-alert, přičemž vysílač typu push-to-alert je konfigurovaný pro aktivaci výstražného signálu ve spárovaném zařízení (5) pro generování výstražného signálu.
  2. 2. Komunikační zařízení podle nároku 1, vyznačené tím, že spínací zařízení (2) dále obsahuje vysílač typu push-to-talk, aktivovatelný spínačem (2.2) typu push-to-talk.
  3. 3. Komunikační zařízení podle nároku 1 nebo 2, vyznačené tím, že spínač (2.3) typu pushto-alert a spínač (2.2) typu push-to-talk je vybraný z tlačítka, držadla, čtečky otisků prstů, spínače, páčky, dotykového senzoru, světelného senzoru nebo mechanicky či elektricky aktivovaného ovladače.
  4. 4. Komunikační zařízení podle kteréhokoli z nároků 1 až 3, vyznačené tím, že výstražný signál je vybraný z bzučení, vibrace, světelného, akustického a eklektického impulsu.
  5. 5. Komunikační zařízení podle kteréhokoli z nároků 1 až 4, vyznačené tím, že transceiver (1) a spínací zařízení (2) jsou propojeny drátem (2.1).
  6. 6. Komunikační zařízení podle kteréhokoli z nároků 1 až 4, vyznačené tím, že transceiver (1) a spínací zařízení (2) jsou propojeny bezdrátově.
  7. 7. Komunikační zařízení podle kteréhokoli z nároků 1 až 4, vyznačené tím, že spínací zařízení (2) je zabudováno do transceiver (1).
  8. 8. Komunikační zařízení podle kteréhokoliv z předchozích nároků, vyznačené tím, že dále obsahuje displej a/nebo mikrofon a/nebo reproduktor a/nebo sluchátka a/nebo kameru a/nebo sluchátko (3) do uší.
  9. 9. Komunikační zařízení podle nároku 8, vyznačené tím, že transceiver (1) je zabudován do displeje a/nebo mikrofonu a/nebo reproduktoru a/nebo sluchátek a/nebo kamery a/nebo sluchátka (3) do uší.
  10. 10. Komunikační systém, obsahující komunikační zařízení podle kteréhokoliv z předchozích nároků a spárované zařízení (5) pro generování výstražného signálu, které obsahuje generátor výstražného signálu, s výhodou vybraný z generátoru zvuku, generátoru vibrací, generátoru světla, přičemž spárované zařízení (5) pro generování výstražného signálu je s výhodou připojeno ke komunikačnímu zařízení bezdrátově, zejména prostřednictvím bluetooth a/nebo radiofrekvenčního signálu.
  11. 11. Komunikační systém podle nároku 10, vyznačený tím, že dále obsahuje vysílač (4) signálu, přičemž transceiver (1) komunikačního zařízení je nakonfigurován pro aktivaci signálu ve vysílači (4) signálu , pro přenos aktivačního signálu z vysílače typu push-to-alert spínacího zařízení (2) přes transceiver (1) a vysílač (4) signálu do spárovaného zařízení (5) pro generování výstražného signálu, přičemž spárované zařízení (5) pro generování výstražného signálu je s výhodou připojeno k vysílači (4) signálu bezdrátově, zejména prostřednictvím bluetooth a/nebo radiofrekvenčního signálu.
  12. 12. Komunikační systém podle nároku 10 nebo 11, vyznačený tím, že spárované zařízení (5) pro generování výstražného signálu je vybrané ze skupiny obsahující mobilní telefon, inteligentní mobilní telefon, telefon, notebook, počítač, tablet, radiopřijímač, štítek RFID.
  13. 13. Způsob nouzové komunikace používající komunikační zařízení podle kteréhokoliv z nároků 1 až 9 nebo komunikační systém podle kteréhokoliv z nároků 10 až 12, vyznačený tím, že zahrnuje následující kroky:
    a) aktivace vysílače typu push-to-alert spínacího zařízení (2) aktivací spínače (2.3) typu push-toalert;
    b) generování signálu vysílačem typu push-to-alert;
    c) přenos signálu z vysílače typu push-to-alert spínacího zařízení (2) přes transceiver (1) a popřípadě přes vysílač (4) signálu do spárovaného zařízení (5) pro generování výstražného signálu;
    d) generace výstražného signálu spárovaným zařízením (5) pro generování výstražného signálu.
  14. 14. Použití komunikačního zařízení podle kteréhokoliv z nároků 1 až 9 nebo komunikačního systému podle kteréhokoliv z nároků 10 až 12 nebo způsobu komunikace podle nároku 13 pro neverbální vysílání a/nebo příjem předem sjednaných nevokálních signálů.
  15. 15. Použití komunikačního zařízení podle nároku 2 pro neverbální vysílání a/nebo příjem předem sjednaných nevokálních signálů, a pro vysílání a/nebo příjem verbálního signálu/verbálních signálů.
CZ2015-642A 2015-09-18 2015-09-18 Komunikační zařízení, komunikační systém a způsob jejich použití CZ308171B6 (cs)

Priority Applications (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
CZ2015-642A CZ308171B6 (cs) 2015-09-18 2015-09-18 Komunikační zařízení, komunikační systém a způsob jejich použití

Applications Claiming Priority (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
CZ2015-642A CZ308171B6 (cs) 2015-09-18 2015-09-18 Komunikační zařízení, komunikační systém a způsob jejich použití

Publications (2)

Publication Number Publication Date
CZ2015642A3 true CZ2015642A3 (cs) 2017-03-29
CZ308171B6 CZ308171B6 (cs) 2020-02-05

Family

ID=58452871

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
CZ2015-642A CZ308171B6 (cs) 2015-09-18 2015-09-18 Komunikační zařízení, komunikační systém a způsob jejich použití

Country Status (1)

Country Link
CZ (1) CZ308171B6 (cs)

Family Cites Families (3)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
JP3913721B2 (ja) * 2003-07-31 2007-05-09 三洋電機株式会社 移動局、移動体通信システム及びプログラム
JP4069034B2 (ja) * 2003-07-31 2008-03-26 松下電器産業株式会社 無線送信装置、無線受信装置、無線通信システム、無線送信方法及び無線受信方法
KR20060016890A (ko) * 2004-08-19 2006-02-23 삼성전자주식회사 이동통신 시스템에서의 푸시투토크 방식의 통화 방법

Also Published As

Publication number Publication date
CZ308171B6 (cs) 2020-02-05

Similar Documents

Publication Publication Date Title
US11671773B2 (en) Hearing aid device for hands free communication
JP3492701B2 (ja) ワイヤレス遠隔プロセッサ付きの補聴器
EP3921756A1 (en) Assistive listening device systems, devices and methods for providing audio streams within sound fields
AU2021225419B2 (en) Hearing protector systems
KR20170076527A (ko) 이종 웨어러블 기기들에 기반하여 통화를 지원하는 장치 및 방법
CA3016060A1 (en) Wireless communication headset system
EP3445063B1 (en) System and method for hearing protection device to communicate alerts from personal protection equipment to user
GB2466454A (en) Reducing Howling in a communication system by limiting Receiving Radio Speaker volume when receiving radio is sufficiently close to the sending radio.
CZ2015642A3 (cs) Komunikační zařízení, komunikační systém a způsob jejich použití
US9699567B2 (en) Wearable communication device
US9668290B1 (en) Wireless communication headset system
RU2604858C9 (ru) Способ тревожного оповещения об угрозе личной безопасности и устройство для реализации этого способа
US11013050B2 (en) Wireless communication headset system
KR101672947B1 (ko) 상황 알림 기능을 가진 히어링 디바이스 및 그에 의한 상황 알림 방법
CA3086585C (en) Wireless communication headset system
KR20110084581A (ko) 골전도 마이크로폰
JP4664341B2 (ja) 赤外線通信装置
US20100124884A1 (en) Communication device
KR20140144833A (ko) 긴급호출기 및 긴급호출 시스템
JPH1169403A (ja) 所在認識方法および所在表示装置