CZ201288A3 - Obvod pro výber televizního rádku z kompozitního videa - Google Patents

Obvod pro výber televizního rádku z kompozitního videa Download PDF

Info

Publication number
CZ201288A3
CZ201288A3 CZ20120088A CZ201288A CZ201288A3 CZ 201288 A3 CZ201288 A3 CZ 201288A3 CZ 20120088 A CZ20120088 A CZ 20120088A CZ 201288 A CZ201288 A CZ 201288A CZ 201288 A3 CZ201288 A3 CZ 201288A3
Authority
CZ
Czechia
Prior art keywords
input
output
nand
gate
line
Prior art date
Application number
CZ20120088A
Other languages
English (en)
Other versions
CZ303952B6 (cs
Inventor
Chmelar@Milan
Original Assignee
Vysoké ucení technické v Brne
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Application filed by Vysoké ucení technické v Brne filed Critical Vysoké ucení technické v Brne
Priority to CZ20120088A priority Critical patent/CZ201288A3/cs
Publication of CZ303952B6 publication Critical patent/CZ303952B6/cs
Publication of CZ201288A3 publication Critical patent/CZ201288A3/cs

Links

Landscapes

  • Synchronizing For Television (AREA)

Abstract

Obvod pro výber televizního rádku z kompozitního videa sestává z monostabilního klopného obvodu (H) s nastavitelnou sírkou impulsu, jehoz vstup (1H) je pripojen na výstup pulsnímkových synchronizacních impulzu. Jeho výstup (3H) je propojen v prípade, ze se jedná o monostabilní klopný obvod (H) s invertovaným výstupem prímo, jinak pres první hradlo NAND (A), s prvním vstupem (1B) druhého hradla NAND (B) majícího druhý vstup (2B) spojen pres derivacní clánek tvorený kapacitorem (C1) a rezistorem (R1) s výstupem tretího hradla NAND (C). Výstup (3B) druhého hradla NAND (B) je spojen jednak s druhým vstupem (2G) sedmého hradla NAND (G) a jednak s prvním vstupem (1D) ctvrtého hradla NAND (D). Výstup (3D) ctvrtého hradla NAND (D) je spojen s prvním vstupem (1E) pátého hradla NAND (E) majícího výstup (3E) propojen jednak s druhým vstupem (2D) ctvrtého hradla NAND (D) a jednak s druhým vstupem (2I) spínace (I). Na první vstup (1I) spínace (I) je pripojen výstup kompozitního videa. Výstup (3I) spínace (I) je výstupem vybraného televizního rádku. Druhý vstup (2E) pátého hradla NAND (E) je propojen s výstupem rádkových synchronizacních impulzu, který je rovnez pripojen na první vstup (1C) tretího hradla NAND (C) majícího druhý vstup (2C) pripojen na výstup (3F) sestého hradla NAND (F). Výstup (3F) sestého hradla NAND (F) je zároven spojen s prvním vstupem (1G) sedmého hradla NAND (G), které má svuj výstup (3G) spojen s druhým vstupem (2F) sestého hradla NAND (F). První vstup (1F) sestého hradla NAND (F) je spojen s výstupem pulsnímkových synchronizacních impulzu.

Description

Oblast techniky
Řešení se týká obvodu pro výběr určitého televizního řádku z úplného televizního signálu, který bude dále použit pro získání videosignálu na zvoleném, určitém řádku.
Dosavadní stav techniky
Obvod pro výběr určitého televizního řádku z úplného televizního signálu je využíván v případech, kdy je třeba pro další zpracování získat videosignál, který je na zcela určitém konkrétním řádku. Takovýto případ může nastat například při hodnocení kontrakcí srdečních buněk, pokud je k zobrazení zvětšeného obrazu buňky použit maticový snímač, který je součástí videokamery spojené s mikroskopem. Jako další příklad je možno uvést hodnocení přenosové cesty pro televizní signál, kdy několik řádků po půlsnímkovém synchronizačním impulzu obsahuje měřící signály, které dovolují hodnocení kvality přenosové cesty i v průběhu normálního provozu. Problém spojený s výběrem řádku je možno řešit v podstatě dvojím způsobem. První variantou je odpočítání předem stanoveného počtu řádku od určitého referenčního okamžiku. Tím je půlsnímkový synchronizační impuls. Po odpočítání se pak vytvoří okno, které dovolí zobrazení prvního řádku, který následuje po splnění podmínky dosažení počtu předem zvolených řádků. Samo odpočítání není složitý proces, stejně tak není problém vytvoření okna pro zvolený řádek. Proto, aby systém fungoval tak, že vybraný řádek je možno si zvolit, musí být v tomto případě k dispozici nastavitelný číslicový dekodér, který takovouto volbu výběru řádku umožní.
V některých případech však není zajímavé, o kolikátý řádek se jedná. Určení řádku, který je předmětem našeho zájmu je možno provést i tak, že se volba provádí podle charakteru obrazu zobrazeného na televizním monitoru. V tomto případě se ovšem musí na monitoru vyznačit řádek, který má být vybrán, např. tím, že se zobrazí jako černý. Při vlastním výběru se pak ovládacím prvkem výběru posouvá po « « »· *» · »?
• ·3*9 »i ií
I5 » · « « · « obrazovce monitoru černou přímku, která označuje vybraný řádek. Vzhledem ktomu, že pozice řádku souvisí s místem výběru obrazové informace, které je vidět, není pak v tomto případě předmětem zájmu, o jaké číslo řádku se jedná. V tomto případě stačí definovat časové zpoždění od půlsnímkového synchronizačního impulzu, pomocí kterého se definuje řádek, který je předmětem našeho zájmu. To samozřejmě možné je, protože např. v normě PAL je doba trvání jednoho řádku televizního obrazu 64js.
Λ Vynásobením tohoto čísla polohou našeho řádku, tedy počtem řádků od půlsnímkového synchronizačního impulsu, se získá celkové zpoždění, které je nutno vytvořit. Takové uspořádání výběru řádku je vhodné např. pro již zmíněné vyhodnocování kontrakcí osamělých srdečních buněk, což je postup používaný v některých specializovaných fyziologických laboratořích. Zde je ovšem jeden problém. Tím je stabilita generátoru, který toto časové zpoždění vytváří a navíc i skutečnost, že nastavení zpoždění se nemusí dít po přesně definovaných skocích, ale je vytvářeno podle potřeby plynule. Zde potom, při nevhodném nastavení zpoždění může docházet k nestabilitě výběru řádku, což je zcela nežádoucí jev. Tento problém řeší obvod, který je předmětem tohoto patentu.
Problém spojený s výběrem řádku je řešen i v některých existujících patentech. Zde je totiž nutno uvážit, že nalezení příslušného řádku lze provést buďto odpočítáním příslušného počtu od daného referenčního okamžiku, nebo vytvořením určitého zpoždění k danému referenčnímu okamžiku. Referencí musí být vždy půlsnímkový synchronizační impuls. To je ve všech případech stejné. Odlišný však může být způsob řešení daného problému.
'/ 7
Je známo řešení podle patentu EP 0j415^68, který řeší výběr řádku u barevného televizního signálu. Řádky odpočítává čítáním. Na výstupu má signál RGB a synchronizační směs. Z toho pak plyne komplikovanost celkového řešení.
přenos televizního signálu. Celý patent je tak cíleně určen pro určitou funkci.
y 7
Řešení podle patentu WO 94ΌΘ243 se zabývá výběrem specifických řádků, které se normálně nezobrazují a ve kterých jsou přenášeny doplňkové informace, například teletext nebo měřící řádky sloužící k vyhodnocování kvality soustavy pro » · > ·· I , t i » *» » i « » » ’ ’ 4*
- * « ” *
J * , · í « « « V s i * i » · f t · í y υ
Patent US 3)989)891 řeší výběr řádkového synchronizačního impulsu pomocí integrátoru. Jeho nevýhodou je, že na stabilitě obvodu se může projevit nelinearita generovaného pilovitého napětí.
y v
Patent US 3’534'163 řeší výběr řádků čítáním. Znamená to však vytvořit > \ nastavitelný dekodér pro určité číslo.
V 7
Patent US 34235225 sice používá pro výběr řádku vytvořením časového zpoždění oproti půlsnímkovému synchronizačnímu impulsu, avšak s odlišnou topologií obvodu a má zcela odlišnou vlastní realizaci, která je relativně komplikovaná.
Podstata vynálezu
Výše uvedené nevýhody odstraňuje obvod pro výběr televizního řádku z kompozitního videa podle předkládaného řešení. Tento obvod sestává z monostabilního klopného obvodu s nastavitelnou šířkou impulsu, jehož vstup je připojen na výstup půlsnímkových synchronizačních impulzů. V případě, že je použit monostabilní klopný obvod s invertovaným výstupem, je jeho výstup spojen přímo s prvním vstupem druhého hradla NAND. Pokud se použije monostabilní klopný obvod, který nemá invertovaný výstup, pak je výstup tohoto monostabilního klopného obvodu připojen na první vstup druhého hradla NAND přes první hradlo NAND. Druhý vstup druhého hradla NAND je spojen přes derivačni článek tvořený kapacitorem a rezistorem s výstupem třetího hradla NAND. Výstup druhého hradla NAND je spojen jednak s druhým vstupem sedmého hradla NAND a jednak s prvním vstupem čtvrtého hradla NAND. Výstup čtvrtého hradla je spojen s prvním vstupem pátého hradla NAND, jehož výstup je propojen jednak s druhým vstupem čtvrtého hradla NAND a jednak s druhým vstupem spínače. Na první vstup spínače je připojen výstup kompozitního videa. Výstup spínače je výstupem vybraného televizního řádku. Druhý vstup pátého hradla NAND je propojen s výstupem řádkových synchronizačních impulzů, který je rovněž připojen na první vstup třetího hradla NAND. Druhý vstup třetího hradla NAND připojen na výstup šestého hradla * * t M t í i i »
Mi i » ·
NAND. Výstup šestého hradla NAND je zároveň spojen s prvním vstupem sedmého hradla NAND, které má výstup spojen s druhým vstupem šestého hradla NAND. První vstup šestého hradla NAND je spojen s výstupem půlsnímkových synchronizačních impulzů.
Výhodou tohoto zapojení je, že může používat jednoduchý nastavovací prvek, potenciometr, dále pak stabilita výběru, přestože je řádek vybírán s využitím časového zpoždění daného řádku vůči půlsnímkovému synchronizačnímu impulzu, a v neposlední řadě i jednoduchost celého vybíracího obvodu. Navíc výstupem je signál odpovídající jednomu řádku kompozitního videa, tedy včetně synchronizačních impulsů.
ErzhíZd chtazKU· na
Obiasném- výkresů-/
Kompletní zapojení obvodu pro výběr televizního řádku z kompozitního videa y ,r je na Qbr. 1. Na Obr. 2 je uveden časový diagram obvodu pro výběr řádků. Pro Z ilustraci jsou na 0br. 3 až 6 uvedeny o časové průběhy v některých obvodech získané měřením na zkušebním vzorku pomocí digitálního osciloskopu. Jeden možný konkrétní příklad zařízení pro výběr televizního řádku z kompozitního videa je na y
Obr. 7.
pro'J<z.d<zru
Příklad^trskoteěfiěni vynálezu
Kompletní zapojení obvodu pro výběr televizního řádku z kompozitního videa y
je uvedeno na Obr. 1.
Obvod sestává z hradel NAND, označených zde písmeny A až G monostabilního klopného obvodu H s nastavitelnou šířkou impulzu a řízeného spínače I. Výběr řádku je prováděn nastavením šířky výstupního impulzu z monostabilního klopného obvodu H. Nestabilita obvodu v rozmezí jednoho televizního řádku se na funkci obvodu neprojeví.
Kompozitní video je přiváděno na první vstup spínače Ή. Půlsnímkové synchronizační impulzy jsou přivedeny na první vstup 1F šestého hradla NAND 1F a na vstup 1H monostabilního klopného obvodu H. Řádkové synchronizační impulzy jsou přivedeny na první vstup 1C třetího hradla NAND C a na druhý vstup 2E pátého hradla NAND E. Výstup 3H monostabilního klopného obvodu H je v uváděném příkladě připojen na vstup 1A prvního hradla NAND A. Výstup 3A prvního hradla NAND A je připojen na první vstup 1B druhého hradla NAND B. V případě, že je použit monostabilní klopný obvod H s invertovaným výstupem, pak lze první hradlo NAND A vynechat. Výstup 3B druhého hradla NAND B je připojen na první vstup 1D čtvrtého hradla NAND D a na druhý vstup 2G sedmého hradla NAND G. Výstup 3D čtvrtého hradla NAND D je spojen s prvním vstupem 1E pátého hradla NAND E, výstup 3E pátého hradla NAND E je spojen s druhým vstupem 2D čtvrtého hradla NAND D a s druhým vstupem 2I spínače I. Výstup 3C třetího hradla NAND C je spojen s jedním vývodem kondenzátoru C1 jehož druhý vývod je spojen s druhým vstupem 2B druhého hradla NAND Bas jedním koncem odporu R1, jehož druhý konec je spojen se zemí. Výstup 3F šestého hradla NAND F je spojen s prvním vstupem 1G sedmého hradla NAND G. Výstup 3G sedmého hradla NAND G je spojen s druhým vstupem 2F šestého hradla NAND F.
Pro vysvětlení funkce zapojení jsou zde uvedeny definice jednotlivých pojmů. 'j
Kladný impuls je impuls, který vznikne změnou úrovně z log 0 do logjl a zpět. Záporný impulz je impulz, který vznikne změnou úrovně z log 1 do log 0 a zpět.
j
Záporná hrana znamená změnu úrovně z logjl na log 0. Kladná hrana znamená změnu úrovně z log 0 na log 1. Při popisu cesty signálu platí, že je-li např. uvedeno označení 1C znamená to pin 1 třetího hradla NAND C, který je pak označen jako první jeho vstup, atd.. Úroveň log 1 znamená vysokou úroveň a úroveň log 0 znamená nízkou úroveň.
Vstup tvoří následující tři signály. Prvním je kompozitní video. Druhým signálem jsou řádkové synchronizační impulzy získané z kompozitního videa jeho předzpracováním, což není ve schématu na Qbr. 1 uvedeno. Tyto impulzy jsou záporné. Třetí signál jsou půlsnímkové synchronizačního impulzy získané r z kompozitního videa jeho předzpracováním, rovněž není ve schématu na Obr. 1 uvedeno. Tyto impulzy jsou záporné.
Funkce obvodu uvedeného na obr.1 je následující. Půlsnímkové synchronizační impulsy jsou přivedeny současně na první vstup 1F šestého hradla NAND Fa na vstup 1H monostabilního klopného obvodu H. Řádkové synchronizační impulsy jsou přivedeny současně na první vstup 1H třetího hradla NAND C a na druhý vstup 2E pátého hradla E. Záporná hrana půlsnímkového impulzu, která se objeví na vstupu 1H monostabilního klopného obvodu H způsobí jeho spuštění. Současně tím, že se objeví záporná hrana půlsnímkového synchronizačního impulzu na prvním vstupu 1F šestého hradla NAND F překlopí R/S klopný obvod tvořený šestým hradlem NAND F a sedmým hradlem NAND G. To ale znamená, že se na výstupu 3F šestého hradla NAND F objeví úroveň log 1. Výstup 3F šestého hradla NAND F je spojen s druhým vstupem 2C třetího hradla NAND C. To znamená, že na výstupu 3C třetího hradla NAND C se objeví kladné řádkové synchronizační impulzy, které jsou přivedeny na derivační článek tvořený kondenzátorem C1 a odporem R1, jehož výstup je spojen s druhým vstupem 2B druhého hradla NAND B. Na první vstup 1B druhého hradla NAND B je připojen výstup 3A z prvního hradla NAND A, které invertuje výstup 3H monostabilního klopného obvodu H. Druhé hradlo NAND B pracuje jako součinový obvod a na jeho výstupu 3B se proto objeví záporný impulz z monostabilního klopného obvodu H. To způsobí, že na výstupu 3B druhého hradla NAND B bude po dobu trvání impulzu z monostabilního klopného obvodu H úroveň log 1. Vzhledem ktomu, že výstup 3B druhého hradla NAND B a první vstup ID čtvrtého hradla NAND D jsou spolu propojeny, bude stejná úroveň i na prvním vstupu 1D čtvrtého hradla NAND D. Čtvrté hradlo NAND D a šesté hradlo F tvoří R/S klopný obvod. První záporná hrana řádkového synchronizačního impulzu jej nastaví tak, že na výstupu 3E pátého hradla NAND E bude úroveň log 1. To způsobí, že spínač I nepropustí na svůj výstup 3I kompozitní video, které je přivedeno na jeho první vstup Ή. V okamžiku, kdy impulz z monostabilního obvodu H skončí, objeví se na jeho výstupu 3H úroveň log 0. Tato úroveň je invertována obvodem prvním hradlem NAND A, takže na výstupu 3A prvního hradla NAND A se objeví log 1. To způsobí, že první řádkový synchronizační impuls, který přijde po ukončení impulzu z monostabilního obvodu H, projde přes druhé hradlo NAND B a objeví se na jeho výstupu 3B jako záporný impulz. To způsobí, že na výstupu 3D čtvrtého hradla NAND D bude úroveň log 1 a na výstupu 3E pátého hradla NAND E úroveň log 0. Ta je přivedena na druhý vstup 2J spínače I. Spínač I propustí na svůj výstup 3I kompozitní video. Zároveň je tento záporný impulz přiveden na druhý vstup 2G ί ί • * sedmého hradla NAND G, což způsobí překlopení R/S obvodu složeného z šestého hradla NAND F a ze sedmého hradla NAND G. Na druhém vstupu 2C třetího hradla NAND C se objeví log 0 a další řádkové impulzy se na výstupu 3C hradla třetího NAND C neobjeví. Řádkový synchronizační impulz, který následuje po tom, který překlopil R/S obvod složený ze čtvrtého hradla NAND D a z pátého hradla NAND E tento obvod překlopí zpět. Na výstupu 3E pátého hradla NAND E se objeví úroveň log 1, spínač 1 se uzavře a na jeho výstupu 31 se objeví log 0. Tímto postupem se na výstup 31 spínače I dostal signál odpovídající pouze jedinému řádku, který je vůči půlsnímkovému synchronizačnímu impulzu zpožděn o dobu, po kterou trvá impulz z monostabilního obvodu H.
Vzájemný stav jednotlivých signálů je patrný z časového diagramu na Obr. 2. Diagram zde obsahuje 7 průběhů uvedených pod čísly 1 až 7. První průběh, označený jako 1, jsou půlsnímkové synchronizační impulzy. Průběh s číslem 2 se objeví na výstupu 3H monostabilního klopného obvodu H. Pod číslem 3 je uveden průběh na výstupu 3A prvního hradla NAND A. Řádkové synchronizační impulzy na prvním vstupu 1C třetího hradla NAND C a na prvním vstupu 1E pátého hradla NAND E jsou uvedeny jako průběh pod číslem 4. Další průběh číslo 5 je výstup 3F šestého hradla NAND F. Na výstupu 3B druhého hradla NAND B se objeví průběh označený číslem 6 a na druhém vstupu 2! spínače je naznačenou jako průběh 7.
Pro ilustraci jsou uvedeny Na Obr. 3 až 6 časové průběhy v některých obvodech získané měřením na zkušebním vzorku pomocí digitálního osciloskopu. Na 0br. 3 je uvedena horní stopa F3, což je výstup z klopného obvodu R/S tvořeného šestým hradlem NAND F a sedmým hradlem NAND G. Dolní stopa je kompozitní video. Na Qbr. 4 je uvedena horní stopa B3, což je impulz pro překlápění klopného obvodu R/S tvořeného čtvrtým hradlem NAND D a pátým hradlem NAND E. Dolní stopa je kompozitní video. Obr. 5 znázorňuje horní stopu E3, což je výstup pro řízení spínače I . Dolní stopa je kompozitní video. Obr. 6 představuje horní stopu I3, tedy výstup spínače I pro vybraný řádek. Dolní stopa je kompozitní video.
Příklad celkového zapojení obvodu pro výběr řádku včetně předzpracování videa, tedy oddělení synchronizačních impulzů, a jednoduchého spínače, který r využívá uvedený postup pro výběr řádků je na Obr. 7. V tomto schématu se liší ·
i « i » » « ř 5 ♦ * » 4 t r i » « číslování vývodů jednotlivých obvodů od číslování uvedené v předchozím popiska to proto, že je použito skutečných součástek. Vstupním obvodem v zařízení uvedeném na obr.7 je oddělovací videozesilovač. Jako monostabilní klopný obvod je použit časovač NE555. Výběr řádku se provádí nastavením potenciometru R5. Synchronizační impulzy jsou z kompozitního videa získány pomocí obvodu LM1881. Jako řízený spínač je zde použit tranzistor Q1.
Na výstupu pro monitor je kompozitní video, ve kterém je vybraný řádek na monitoru vyznačený jako černá čára. To je zajištěno spínačem, který je tvořen tranzistorem Q2
Průmyslová využitelnost
Použití tohoto obvodu je výhodné v těch případech, kdy je zapotřebí pro další zpracování vybrat televizní řádek procházející určitým objektem, jehož poloha se v rámci zobrazeného snímku může změnit. V těchto případech není třeba znát číslo řádku, který byl vybrán, ale rozhodující je právě jeho vztah ke konkrétnímu objektu. Typickým příkladem může být zkoumání kontrakcí srdečních buněk, kde zvětšený obrázek buňky je zobrazen pomocí videokamery. V těchto případech je vhodné doplnit obvod o doplněk, pomocí kterého je v obraze vyznačen vybraný řádek, viz obr.7.

Claims (1)

  1. PATENTOVÉ NÁROKY
    Obvod pro výběr televizního řádku z kompozitního videa ..vyznačující se tím, že sestává z monostabilního klopného obvodu (H) s nastavitelnou šířkou impulsu, jehož vstup (1H) je připojen na výstup půlsnímkových synchronizačních impulzů a jehož výstup (3H) je propojen v případě, že se jedná o monostabilní klopný obvod (H) s invertovaným výstupem^, tak přímo, jinak přes první hradlo NAND (A), s prvním vstupem (1B) druhého hradla NAND (B) majícího druhý vstup (2B) spojen přes derivační článek tvořený kapacitorem (C1) a rezistorem (R1) s výstupem třetího hradla NAND (C) a kde výstup (3B) druhého hradla NAND (B) je spojen jednak s druhým vstupem (2G) sedmého hradla NAND (G) a jednak s prvním vstupem (1D) čtvrtého hradla NAND (D), jehož výstup (3D) je spojen s prvním vstupem (1E) pátého hradla NAND (E) majícího výstup (3E) propojen jednak s druhým vstupem (2D) čtvrtého hradla NAND (D) a jednak s druhým vstupem (2I) spínače (I), na jehož první vstup (11) je připojen výstup kompozitního videa a jehož výstup (31) je výstupem vybraného televizního řádku, přičemž druhý vstup (2E) pátého hradla NAND (E) je propojen s výstupem řádkových synchronizačních impulzů, který je rovněž připojen na první vstup (1C) třetího hradla NAND (C) majícího druhý vstup (2C) připojen na výstup (3F) šestého hradla NAND (F), kde tento výstup (3F) šestého hradla NAND (F) je zároveň spojen s prvním vstupem (1G) sedmého hradla NAND (G), které má svůj výstup (3G) spojen s druhým vstupem (2F) šestého hradla NAND (F) a kde první vstup (1F) šestého hradla NAND (F) je spojen s výstupem půlsnímkových synchronizačních impulzů.
CZ20120088A 2012-02-03 2012-02-03 Obvod pro výber televizního rádku z kompozitního videa CZ201288A3 (cs)

Priority Applications (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
CZ20120088A CZ201288A3 (cs) 2012-02-03 2012-02-03 Obvod pro výber televizního rádku z kompozitního videa

Applications Claiming Priority (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
CZ20120088A CZ201288A3 (cs) 2012-02-03 2012-02-03 Obvod pro výber televizního rádku z kompozitního videa

Publications (2)

Publication Number Publication Date
CZ303952B6 CZ303952B6 (cs) 2013-07-10
CZ201288A3 true CZ201288A3 (cs) 2013-07-10

Family

ID=48742005

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
CZ20120088A CZ201288A3 (cs) 2012-02-03 2012-02-03 Obvod pro výber televizního rádku z kompozitního videa

Country Status (1)

Country Link
CZ (1) CZ201288A3 (cs)

Family Cites Families (7)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
US3423525A (en) * 1965-04-02 1969-01-21 Rca Corp Line-select apparatus for a television waveform monitor
US3534163A (en) * 1967-08-18 1970-10-13 Philips Corp Television line selection system for selecting a predetermined pulse in a pulse series
US3989891A (en) * 1974-09-24 1976-11-02 General Electric Company Line selection circuit for a television receiver
JPS5752280A (en) * 1980-09-12 1982-03-27 Sanyo Electric Co Ltd Line selector of television set
CS255693B1 (cs) * 1986-06-09 1988-03-15 Jan Seka Zpožďovač impulsů
US5172216A (en) * 1989-08-30 1992-12-15 Matsushita Electric Industrial Co., Ltd. Signal waveform display device
GB9218476D0 (en) * 1992-09-01 1992-10-14 Thomson Consumer Electronics Tv line and field detection apparatus with good noise immunity

Also Published As

Publication number Publication date
CZ303952B6 (cs) 2013-07-10

Similar Documents

Publication Publication Date Title
NL7908361A (nl) Kleurentelevisie-ontvanger van het type met zogenaamd &#34;ingelegd&#34; beeld.
JP2005117104A (ja) 映像信号発生装置
US7586527B2 (en) Detecting smear leakage in an image sensor exposed to a bright light source
US20060152606A1 (en) Displaying a smear leakage icon on the display of a digital camera
DE102007011435A1 (de) Überwachungssystem für die Abtast-Zeitsteuerung und Endoskop mit diesem System
CZ201288A3 (cs) Obvod pro výber televizního rádku z kompozitního videa
DE102015105753A1 (de) Photoelektrische umwandlungsvorrichtung, bildaufnahmesystem, und ansteuerverfahren der photoelektrischen umwandlungsvorrichtung
JPH05215783A (ja) オシロスコープトリガ信号発生装置
DE2625936B2 (de) Zeitbildaufzeichnungsanordnung mit einer Fernsehkamera
DE60212328T2 (de) Verbesserung in aktiven Bildsensoren
DE3136342A1 (de) Bildstabilisierende schaltung fuer farbfernsehempfaenger
NL8104471A (nl) Schakeling voor afscheiding van periodieke impulsen.
CZ23570U1 (cs) Obvod pro výběr televizního řádku z kompozitního videa
DE3735946C2 (cs)
DE102013100045A1 (de) Verfahren und Vorrichtung zur Bestimmung einer Prozessgröße
JPS59146285A (ja) カラ−・テレビジョン・カメラのための自動位置決め制御装置
DE2916159A1 (de) Inspektionseinrichtung
DE3811176A1 (de) Fotoelektrischer wandler zur scharfstellungs-erfassung
EP0081493B1 (de) Verfahren und anordnung zum vertikalen oder horizontalen darstellen eines oder mehrerer messwerte beliebiger messgrössen auf einem bildschirm
DE102019134473A1 (de) Live-Kalibrierung
DE102018133618A1 (de) Kalibrieraufbau zum Kalibrieren eines Temperaturmessfühlers und Verfahren hierzu
CN105051805B (zh) 硅上液晶集成电路及其像素连续性测试方法和系统
SU102993A1 (ru) Импульсное устройство дл исследовани подвижных потенциальных рельефов
GB1222022A (en) Detecting registration errors between television signals
DE1473258A1 (de) Einrichtung zum Messen der Temperaturverteilung einer heissen Zone

Legal Events

Date Code Title Description
MM4A Patent lapsed due to non-payment of fee

Effective date: 20190203