CZ201268A3 - Electrode for percutaneous neurostimulating therapy - Google Patents

Electrode for percutaneous neurostimulating therapy Download PDF

Info

Publication number
CZ201268A3
CZ201268A3 CZ20120068A CZ201268A CZ201268A3 CZ 201268 A3 CZ201268 A3 CZ 201268A3 CZ 20120068 A CZ20120068 A CZ 20120068A CZ 201268 A CZ201268 A CZ 201268A CZ 201268 A3 CZ201268 A3 CZ 201268A3
Authority
CZ
Czechia
Prior art keywords
electrode
contact element
core
permanent magnet
treatment
Prior art date
Application number
CZ20120068A
Other languages
Czech (cs)
Other versions
CZ303648B6 (en
Inventor
Binek@Bedrich
Rejchrt@Michal
Original Assignee
Univerzita Karlova V Praze
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Application filed by Univerzita Karlova V Praze filed Critical Univerzita Karlova V Praze
Priority to CZ20120068A priority Critical patent/CZ303648B6/en
Publication of CZ201268A3 publication Critical patent/CZ201268A3/en
Publication of CZ303648B6 publication Critical patent/CZ303648B6/en
Priority to PCT/CZ2013/000008 priority patent/WO2013113297A1/en

Links

Landscapes

  • Magnetic Treatment Devices (AREA)

Abstract

Vynález se týká elektrody, která umoznuje pri umístení na vhodném míste povrchu kuze elektricky stimulovat pod ním procházející vhodné nervové pletence. Výhodne lze pomocí elektrody podle vynálezu lécit chorobnou funkci dolních cest mocových tak, aby nedocházelo k samovolným únikum moce (mocové inkontinenci). Elektroda obsahuje pulkulový kontaktní prvek (1) pro prilození na pokozku nad stimulované nervy, jádro (4), které je vodive spojeno s kontaktním prvkem (1), a permanentní magnet (3) ve tvaru válce, který je souose nasazen na jádro (4) a je orientován svým severním pólem k pulkulovému kontaktnímu prvku (1). Stabilizacní kotouc (6) a prostredek (5) pro upevnení na koncetinu jsou navleceny na jádro (4) mezi permanentní magnet (3) a podlozku (8) a zajisteny maticí (7).BACKGROUND OF THE INVENTION The present invention relates to an electrode which, when positioned at a suitable location on the surface of the skin, electrically stimulates the underlying neural girdle beneath it. Advantageously, the electrode of the invention can treat the disease function of the lower urinary tract so as to prevent spontaneous urinary incontinence. The electrode comprises a pulse contact element (1) for adhering to the stimulated nerves, a core (4) which is conductively connected to the contact element (1), and a permanent magnet (3) in the form of a cylinder which is coaxially mounted on the core (4). ) and is oriented with its north pole to the pulse contact element (1). The stabilizing disc (6) and means (5) for attachment to the limb are threaded onto the core (4) between the permanent magnet (3) and the washer (8) and secured by a nut (7).

Description

Oblast technikyTechnical field

Vynález se týká elektrody, která umožňuje po přiložení na pokožku elektricky stimulovat vhodné nervové pletence lokalizované vtkaních pod pokožkou. Výhodně je elektroda určena ke stimulaci nervů v dolních končetinách při léčení chorobné funkce dolních cest močových (močové inkontinence).The invention relates to an electrode which, upon application to the skin, allows to electrically stimulate suitable neural girdles located in the undersized tissues. Preferably, the electrode is intended to stimulate nerves in the lower limbs in the treatment of the lower urinary tract disease function (urinary incontinence).

Dosavadní stav technikyBACKGROUND OF THE INVENTION

Dosavadní léčba močové inkontinence, postihující značnou část populace, není dosud zcela léčebně úspěšná, přes svoje průvodní komplikace a sociální dopady. Převažuje léčba farmakologická, provázená častými vedlejšími nepříznivými účinky a postupným snižováním účinnosti. Chirurgické zákroky v těžkých případech přinášejí svá intervenční rizika a možné následné urologické problémy.The current treatment of urinary incontinence, which affects a significant part of the population, has not been completely therapeutically successful yet, despite its concomitant complications and social impacts. Pharmacological treatment prevails, accompanied by frequent side effects and a gradual decrease in efficacy. Surgical interventions in severe cases bring their intervention risks and possible subsequent urological problems.

Nové léčebné možností přinesla takzvaná Stollerova elektrostimulační metoda (Stoller, M.: Needle stimulation (through the skin) for the treatment of incontinence. Quality care 16: 1, 1998}. Tato metoda spočívá v zavedení sterilní jehly (resp. jehlové elektrody) do těsné blízkosti nervu nervus tibialis nad kotníkem nohy. Do jehly jsou přiváděny negativní elektrické pulzy o délce v řádech milisekund a proudech v řádech miliampér. Jedna expozice trvá obvykle půl hodiny a léčebný efekt lze pozorovat obvykle po 12 ošetřeních.The so-called Stoller electrostimulation method (Stoller, M .: Needle stimulation (through the skin) for the treatment of incontinence. Quality care 16: 1, 1998) brought a new treatment option. This method consists in introducing a sterile needle (or needle electrode) into close to the nerve of the tibialis nerve above the ankle of the foot Negative electric pulses of milliseconds and milliamper currents are delivered to the needle One exposure usually lasts for half an hour and the therapeutic effect is usually seen after 12 treatments.

Nicméně Stollerova metoda, i když je jen částečně invazivní, přináší řadu aplikačních potíží, možných vedlejších rizik a zejména bolestivost pro pacienta. Potíže spočívají zejména v nutnosti vpichu stimulační jehly do co nejtěsnější blízkosti nervu tibialis, jehož uložení pod kožní a svalovou tkání může individuálně variovat. Vyhledání účinné polohy jehly vůči nervu vyžaduje často několik předběžných, zkusmých vpichů při každé expozici s rizikem nabodnutí nervu a jeho poškozením. Kontrola správného vedení zabodávané jehly je možná až při dosažení malé vzdálenosti od nervu podle odpovídajícího motorického reflexu na prstech chodidla. Opakování vpichů na blízkých nebo stejnýchHowever, the Stoller method, although only partially invasive, presents a number of application problems, possible side risks and, in particular, pain for the patient. The difficulty lies mainly in the need to inject a stimulating needle into the closest proximity of the tibialis nerve, the placement of which under the skin and muscle tissue may vary individually. Finding the effective position of the needle against the nerve often requires several preliminary, experimental punctures at each exposure with the risk of nerve impaling and damage. It is only possible to check the correct positioning of the needle to be inserted when a small distance from the nerve is reached according to the corresponding motor reflex on the toes. Repetition of punctures on loved ones or the same

* a · « · místech vede často k traumatickému poškození penetrovaných tkání s možností vzniku zánětů a nekróz. V praxi se ukázalo, že část pacientů přerušilo léčbu právě pro tyto bolestivé aspekty postupujících poškození vpichových míst.* and · «· sites often lead to traumatic damage to penetrated tissues with the possibility of inflammation and necrosis. In practice, it has been shown that some patients have discontinued treatment for these painful aspects of progressing injuries to the injection sites.

Dokument US 5 370 671 popisuje elektrodu pro léčení inkontinence. Jedná se o vaginální elektrodu pro elektrostimulacr svalstva pánevního dna. Elektrody různých typů pro lékařské využití, konkrétně aplikaci elektrických signálů na kůži, popisuje např. US 2004/0225343, GB 2 418 364 nebo WO 2006/053366.US 5,370,671 describes an electrode for treating incontinence. It is a vaginal electrode for electrostimulation of pelvic floor muscles. For example, US 2004/0225343, GB 2 418 364 or WO 2006/053366 disclose electrodes of various types for medical use, namely the application of electrical signals to the skin.

Problémy a nedostatky stavu techniky odstraňuje dále popsaná elektroda pro zcela neinvazivní perkutánní neurostimulační léčbu, zejména léčbu močové inkontinence.The problems and drawbacks of the prior art are eliminated by the electrode described below for completely non-invasive percutaneous neurostimulatory treatment, in particular urinary incontinence treatment.

Podstata vynálezuSUMMARY OF THE INVENTION

Cílem předloženého vynálezu bylo zkonstruovat elektrodu, která je vhodná pro zcela neinvazivní elektrickou stimulaci nervů, zejména nervů dolní končetiny, s léčebnou účinností přinejmenším takovou, jaké je dosahováno při užití invazivní metody Stollerovy. Cíle bylo dosaženo konstrukcí elektrody, která je dále podrobněji popsána a její výhodné provedení je uvedeno v příkladu 1.It was an object of the present invention to construct an electrode that is suitable for totally non-invasive electrical stimulation of nerves, particularly the lower limb nerves, with a therapeutic efficacy of at least that achieved using the invasive Stoller method. The object was achieved by constructing an electrode as described in more detail below, and a preferred embodiment thereof is shown in Example 1.

Výzkum rozložení elektromagnetických polí v lidských tkáních v okolí vhodných nervových drah pro elektrickou stimulaci, který prováděli původci předloženého vynálezu, vedl k vývoji elektrody s takovou geometrií, která po přiložení na pokožku dovoluje vytvoření elektrického pole dostatečně velkého elektrického gradientu i ve značné hloubce některých tkání. Dostatečný potenciální spád v řádech stovek milivoltů je pak schopen aktivovat polarizaci nervových buněk a vznik stimulačních podnětů přenášených aferentně do vyšších nervových center. Z fyzikálních zákonitostí vyplývá, že intenzita elektromagnetického pole z bodové elektrody proti elektrodě nekonečné plochy ubývá s druhou mocninou vzdálenosti. Z fyziologického hlediska proto není možné u bodové elektrody přiložené na povrch kůže zvyšovat libovolně intensitu elektrického napětí, aby již ve vzdálenosti několika milimetrů vtkáni bylo dosaženo polarizace buněk hlubších nervových drah. Důvodem jsou kožní nervové receptory, které by v blízkosti intenzivního t ι * ’ 1 · * » í * j t f » l· · i t I « 11« <· < « 4 I4«ít«·Research into the distribution of electromagnetic fields in human tissues around suitable nerve pathways for electrical stimulation by the present inventors has led to the development of an electrode with such a geometry that upon application to the skin allows the generation of an electric field of sufficiently large electrical gradient even at considerable depths of some tissues. Sufficient potential slope in the order of hundreds of millivolts is then able to activate the polarization of nerve cells and the formation of stimuli transmitted afferently to higher nerve centers. It follows from physical laws that the intensity of the electromagnetic field from the point electrode against the electrode of the infinite surface decreases with the square of the distance. From a physiological point of view, it is therefore not possible to increase the intensity of the electrical voltage at a point electrode applied to the skin surface in order to achieve polarization of cells of deeper nerve pathways at a distance of a few millimeters. The reason is the skin nerve receptors that would be close to the intense 11 1 f f f f f f 11 11 11 11 11 11 11 11

- 3 elektrického pole elektrody již vysílaly silné bolestivé podněty, a proudový tok by uvolňoval tepelnou energii ničící přilehlé tkáňové buňky. Studiem a experimentálními měřeními vodivostních vlastností tkání v okolí nervových drah vhodných k aferentní neurostimulaci a následné neuromodulaci a formováním rozložení elektrického toku silným magnetickým polem o intenzitách několika set G (gauss) a variacemi v geometrii příložné elektrody, byl nalezen kompromis v působení elektrických pulzů na kůži a podkožní tkáňové vrstvy, aby nebyly citelně drážděny i při dostačující intenzitě elektrického proudu na stimulaci hlubších nervových drah. Zvláště vhodné podmínky byly nalezeny v oblasti dolní a zadní části stehna a zejména v podkolení jamce, kde probíhají rozdělující se větve nervu nervus ischiadicus. Na základě zmíněných výzkumů byla navržena a zkonstruována elektroda, splňující podmínku zcela neinvazivní elektrické stimulace s léčebnou efektivností stejnou nebo vyšší než u metody Stollerovy, bez nutnosti bolestivého a rizikového porušování tkání vpichy. Vysoká účinnost léčby inkontinence při použití elektrody podle předloženého vynálezu byla potvrzena klinickými zkouškami. Léčení bylo bez jakýchkoliv vedlejších účinků a nepříjemných pocitů léčených osob.- 3 electric field electrodes have already emitted strong painful stimuli, and the current flow would release the thermal energy destroying adjacent tissue cells. By studying and conducting measurements of the conductivity properties of tissues around neural pathways suitable for afferent neurostimulation and subsequent neuromodulation, and by shaping the distribution of electric flux through a strong magnetic field of intensities of several hundred G (gauss) and variations in surface electrode geometry, a compromise and subcutaneous tissue layers so that they are not appreciably irritated even at a sufficient electrical current to stimulate deeper nerve pathways. Particularly suitable conditions have been found in the region of the lower and back of the thigh, and in particular in the knee of the well where the dividing branches of the nerve ischiadicus nerve take place. Based on these investigations, an electrode was designed and constructed to meet the requirement of totally non-invasive electrical stimulation with therapeutic efficacy equal to or greater than that of the Stoller method, without the need for painful and risky puncture of the puncture tissues. The high effectiveness of incontinence treatment using the electrode of the present invention has been confirmed by clinical trials. The treatment was without any side effects and discomfort to the treated persons.

Cíle vynálezu bylo tedy dosaženo konstrukcí elektrody, která je dále obecně charakterizována a jejíž výhodné provedení je popsáno v příkladu 1.The object of the invention was thus achieved by an electrode construction, which is further characterized in general terms and whose preferred embodiment is described in Example 1.

Předmětem vynálezu je elektroda pro použití při perkutánním neurostimulačním léčení, zejména léčení močové inkontinence. Odborníkovi je zřejmé, že elektroda podle vynálezu může být využita i pro jiné druhy elektrické neurostimulační léčby, např. pro léčení bolesti.The subject of the invention is an electrode for use in percutaneous neurostimulatory treatment, particularly urinary incontinence treatment. The skilled artisan will appreciate that the electrode of the invention may be used for other types of electrical neurostimulatory therapy, e.g., for the treatment of pain.

Elektroda obsahuje půlkulový kontaktní prvek, což je část elektrody určená pro kontakt s povrchem těla nad stimulovanými nervy a k vytvoření požadovaného rozložení elektromagnetického pole vtkáni. Půlkulový kontaktní prvek je svou podstavou upevněn pájením k jádru elektrody v podobě čepu, přičemž půlkulový kontaktní prvek a jádro jsou vodivě spojeny. Na jádro je souose pevně nasazen (nalisován) válcový permanentní magnet. Pro správnou funkci, tj. působení na elektrické pulzní pole, musí být tentoThe electrode comprises a hemispherical contact element, which is a portion of the electrode intended to contact the body surface above the stimulated nerves and to produce the desired distribution of the electromagnetic field of the tissue. The hemispherical contact element is by its base fixed by soldering to the electrode core in the form of a pin, the hemispherical contact element and the core being conductively connected. A cylindrical permanent magnet is coaxially mounted on the core. For proper functioning, ie the effect on the electric pulse field, this must be

I I ·I I ·

I t ' » t · t · » * | I 4 » · · · • «41· · · v « a · ’ · * λ t t i t · 1 lit t a r a · . 4 permanentní magnet orientován severním pólem do tkáně. To znamená, že magnet je uložen tak, že směřuje svým severním pólem k půlkulovému kontaktnímu prvku.I t '»t · t ·» * I 4 41 liters and 1 liters and 1 liters. 4 a permanent magnet oriented north pole into the tissue. That is, the magnet is mounted so that it faces with its north pole toward the hemispherical contact element.

Termín „půlkulový v kontextu „půlkulový kontaktní prvek nemá doslovný význam pro označení tělesa ve tvaru zcela přesné poloviny koule, ale rozumí se jím i menší část koule, kulová úseč, jejíž podstava může mít poloměr menší než je poloměr odpovídajícího kulového vrchlíku, resp. odpovídající koule.The term &quot; hemispherical in the context &quot; of the hemispherical contact element does not have a literal meaning to designate a body in the form of a perfectly accurate half sphere, but is also understood to include a smaller portion of the sphere. matching balls.

Půlkulový kontaktní prvek elektrody je vyroben z biologicky inertních kovů, jako je např. zlato, titan, stříbro, nebo slitin těchto kovů, výhodně je vyroben ze stříbra.The hemispherical electrode contact element is made of biologically inert metals such as gold, titanium, silver, or alloys of these metals, preferably made of silver.

Jádro elektrody je kovové, výhodně z korozivzdorné (antikoro) oceli pro chirurgické nástroje.The electrode core is made of metal, preferably of stainless steel for surgical instruments.

Válcový permanentní magnet je vyroben z vysoce magnetizovatelného materiálu, výhodně slitiny AlNiCo. Materiál pro magnet musí být schopen vysoké magnetizace a nesmí podléhat korozí při mytí a dezinfekci, případně sterilizaci elektrody. Válcový permanentní magnet vhodný pro elektrodu podle vynálezu vykazuje magnetickou povrchovou indukci (tj. intenzitu na povrchu pólu) nejméně 300 G, výhodně i hodnoty vyšší, např. 400 G.The cylindrical permanent magnet is made of a highly magnetizable material, preferably an AlNiCo alloy. The magnet material must be capable of high magnetization and must not be subject to corrosion during washing and disinfection or sterilization of the electrode. A cylindrical permanent magnet suitable for the electrode of the invention exhibits a magnetic surface induction (i.e., intensity at the pole surface) of at least 300 G, preferably higher values, e.g. 400 G.

Na jádro je nasazena podložka tvaru mezikruží, umístěná mezí podstavu púlkulového kontaktního prvku a magnet. Podložka zabraňuje vniku tekutin (např. potu) do štěrbiny spoje mezi vlastní elektrodou a magnetem. Podložka je vyrobena z biologicky inertního materiálu, např. silikonu nebo teflonu, výhodně z teflonu.A ring-shaped washer is placed on the core, placed between the base of the half-contact element and the magnet. The pad prevents liquids (eg sweat) from entering the gap between the electrode and the magnet. The support is made of a biologically inert material, e.g., silicone or teflon, preferably teflon.

Uvedené výhodné materiály jsou biologicky kompatibilní a splňují normy pro zdravotnické prostředky, které je nutno dezinfikovat, případně sterilizovat. Odborník si je vědom, že existuje rada jiných vhodných materiálů, které mohou být použity.Said preferred materials are biocompatible and meet the standards for medical devices that need to be disinfected or sterilized. The skilled person is aware that there are a number of other suitable materials that can be used.

Jádro elektrody může být na straně protilehlé ke kontaktnímu prvku opatřeno závitem, který umožňuje nasazení zajišťovací matice, která společně se stabilizujícím kotoučem může fixovat elektrodu k nosnému prostředku, např. upevňovacímu popruhu. Koncová část jádra elektrody protilehlá ke kontaktnímu prvku je uzpůsobena pro napojení « » «The electrode core may have a thread on the side opposite to the contact element, which allows the locking nut to be fitted, which together with the stabilizing disc can fix the electrode to a support means, e.g. a fastening strap. The end portion of the electrode core opposite the contact element is adapted to connect a «» «

k elektrickému vodiči, např. obsahuje adaptér pro nasazení vodiče přivádějícího elektrický signál z elektrostimulačního zařízení.to an electrical conductor, e.g., includes an adapter for fitting a conductor supplying an electrical signal from the electrostimulatory device.

Elektroda podle vynálezu může dále obsahovat stabilizující kotouč, jehož pomocí může být stabilně uchycena k prostředku sloužícímu pro upevnění elektrody na končetinu, výhodně upevňovacímu popruhu. Stabilizující kotouč je vyroben např. z polymetylmetakrylátu, polykarbonátu, PVC, PE nebo PET, výhodně z průhledného materiálu. Upevňovací popruh může být, stejně jako stabilizující kotouč, snadno oddělitelný od jádra. Popruh je výhodně elastický a může být vyroben např. z textilních nebo plastových vláken, nebo jejich kombinace.The electrode of the invention may further comprise a stabilizing disc by means of which it can be stably attached to the means for attaching the electrode to the limb, preferably a fastening strap. The stabilizing wheel is made, for example, of polymethyl methacrylate, polycarbonate, PVC, PE or PET, preferably of a transparent material. The fastening strap, like the stabilizing disc, can be easily detached from the core. The strap is preferably elastic and can be made, for example, of textile or plastic fibers, or a combination thereof.

V příkladu je popsána podrobně výhodná elektroda pro elektrickou stimulaci nervových pletenců na dolních končetinách při léčení močové inkontinence. Odborník si je vědom, že elektrodu lze různě modifikovat, aniž by se tím odchýlila od elektrody definované v připojených patentových nárocích.In the example, a preferred electrode for electrical stimulation of nerve girdles on the lower extremities in the treatment of urinary incontinence is described in detail. The skilled artisan will appreciate that the electrode may be modified in various ways without departing from the electrode defined in the appended claims.

Popis obrázkůDescription of the picture

Obr. 1: Schéma neurostimulační elektrody obsahující polokulový kontaktní prvek, jádro a permanentní magnet. A. Příčný středový řez. B. Vrchní pohled.Giant. 1: Schematic of a neurostimulatory electrode comprising a hemispherical contact element, a core, and a permanent magnet. A. Cross section. B. Top view.

Příklady provedení vynálezuDETAILED DESCRIPTION OF THE INVENTION

Příklad 1Example 1

Výhodné provedení elektrody podle vynálezu je znázorněno na obr. 1. Půlkulový kontaktní prvek 1 pro kontakt elektrody s povrchem kůže je vodivě připojen k jádru 4 elektrody. Půlkulový kontaktní prvek 1 je vyroben ze stříbra. Jádro elektrody 4 ve tvaru válce je vyrobeno z nerezavějící oceli. Spojení půlkulového kontaktního prvku 1 s jádrem 4 elektrody je provedeno pájením stříbrnou pájkou. Jádro 4 je na konci protilehlém ke kontaktnímu prvku 1 opatřeno závitem (pro nasazení matice 7) a ukončeno adaptérem 9 pro nasazení vodiče přivádějícího elektrický signál z elektrostimulačního zařízení. Na jádro r « I ·A preferred embodiment of the electrode according to the invention is shown in Fig. 1. The hemispherical contact element 1 for contacting the electrode with the skin surface is conductively connected to the electrode core 4. The hemispherical contact element 1 is made of silver. The cylinder-shaped electrode core 4 is made of stainless steel. The connection of the half-sphere contact element 1 to the electrode core 4 is carried out by soldering with silver solder. The core 4 is threaded at the end opposite to the contact element 1 (for insertion of the nut 7) and terminated by an adapter 9 for insertion of the conductor conducting the electrical signal from the electrostimulation device. Per core r «I ·

' je nasazen (nalisován) dutý válcový permanentní magnet 3 z vysoce magnetizovatelné slitiny AINiCo. Podstava půlkulového kontaktního prvku 1 je od magnetu 3 oddělena (vodotěsně) podložkou 2 ve tvaru mezikruží, která je vyrobenou z teflonu. Magnet 3 je přitom orientován tak, že jeho severní pól je na straně půlkulová elektrody 1.A hollow cylindrical permanent magnet 3 of highly magnetizable AINiCo alloy is mounted (pressed). The base of the hemispherical contact element 1 is separated from the magnet 3 by a (waterproof) ring-shaped washer 2, which is made of Teflon. The magnet 3 is oriented so that its north pole is on the side of the hemispherical electrode 1.

Sestava elektrody tvořená prvkyl, 2, X 4, 9 je dále opatřena stabilizujícím kotoučem 6, který je vyroben z průhledného plastu, a pomocí matice 7 a podložky 8 je připevněna k elastickému popruhu 5, umožňujícímu fixaci elektrody na zvolené místo končetiny. Elastický popruh je vyroben z POP (polypropylen) a je opatřen přezkou.The electrode assembly formed by the elements 1, 2, X 4, 9 is further provided with a stabilizing disc 6, which is made of transparent plastic, and is fastened to the elastic webbing 5 by means of a nut 7 and a washer 8, enabling fixation of the electrode at a selected location. The elastic strap is made of POP (polypropylene) and is equipped with a buckle.

Claims (8)

PATENTOVÉ NÁROKYPATENT CLAIMS 1. Elektroda pro perkutánní neurostimulační léčbu, vyznačující se tím, že obsahujeWhat is claimed is: 1. An electrode for percutaneous neurostimulatory treatment comprising - půlkulový kontaktní prvek (1) pro přiložení na pokožku nad stimulované nervy,- a hemispherical contact element (1) for application to the skin above the stimulated nerves, - jádro (4), které je vodivě spojeno s půlkulovým kontaktním prvkem (1) aa core (4) which is conductively connected to the hemispherical contact element (1), and - permanentní magnet (3) ve tvaru válce, který je souose nasazen na jádro (4) a který je orientován svým severním pólem k půlkulovému kontaktnímu prvku (1).- a permanent magnet (3) in the form of a cylinder which is coaxially mounted on the core (4) and which is oriented by its north pole to the hemispherical contact element (1). 2. Elektroda podle nároku 1 vyznačující se tím, že permanentní magnet (3) vykazuje magnetickou povrchovou indukci nejméně 300 G, výhodně 400 G.Electrode according to claim 1, characterized in that the permanent magnet (3) has a magnetic surface induction of at least 300 G, preferably 400 G. 3. Elektroda podle nároku 1 vyznačující se tím, že permanentní magnet (3) je vyroben ze slitiny AlNiCo.Electrode according to claim 1, characterized in that the permanent magnet (3) is made of an AlNiCo alloy. 4. Elektroda podle nároku 1 vyznačující se tím, že půlkulový kontaktní prvek (1) je vyroben ze stříbra.An electrode according to claim 1, characterized in that the hemispherical contact element (1) is made of silver. 5. Elektroda podle nároku 1 vyznačující se tím, že dále obsahuje podložkou (2) ve tvaru mezikruží, která je nasazena na jádro (4) a vodotěsně odděluje půlkulový kontaktní prvek (1) a magnet (3).5. The electrode of claim 1, further comprising an annulus washer (2) mounted on the core (4) and waterproofing the semicircular contact element (1) and the magnet (3). 6. Elektroda podle nároku 1 vyznačující se tím, že dále obsahuje adaptér (9) pro připojení přívodního vodiče.The electrode of claim 1, further comprising an adapter (9) for connecting a lead wire. 7. Elektroda podle nároku 1 vyznačující se tím, že obsahuje prostředek (5) pro upevnění na končetinu.An electrode according to claim 1, characterized in that it comprises means (5) for fixing to a limb. 8. Elektroda podle nároku 1 vyznačující se tím, že dále obsahuje stabilizační kotouč (6).The electrode of claim 1, further comprising a stabilizing disc (6).
CZ20120068A 2012-01-31 2012-01-31 Electrode for percutaneous neurostimulating therapy CZ303648B6 (en)

Priority Applications (2)

Application Number Priority Date Filing Date Title
CZ20120068A CZ303648B6 (en) 2012-01-31 2012-01-31 Electrode for percutaneous neurostimulating therapy
PCT/CZ2013/000008 WO2013113297A1 (en) 2012-01-31 2013-01-30 Electrode for percutaneous neurostimulation therapy and reflex movement detector

Applications Claiming Priority (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
CZ20120068A CZ303648B6 (en) 2012-01-31 2012-01-31 Electrode for percutaneous neurostimulating therapy

Publications (2)

Publication Number Publication Date
CZ201268A3 true CZ201268A3 (en) 2013-01-23
CZ303648B6 CZ303648B6 (en) 2013-01-23

Family

ID=47554600

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
CZ20120068A CZ303648B6 (en) 2012-01-31 2012-01-31 Electrode for percutaneous neurostimulating therapy

Country Status (1)

Country Link
CZ (1) CZ303648B6 (en)

Family Cites Families (4)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
RU2124911C1 (en) * 1997-12-17 1999-01-20 Закрытое акционерное общество "ЯНИНВЕСТ" Device for physiotherapeutic treatment of urogenital system diseases
RU2180603C2 (en) * 1998-04-30 2002-03-20 Антропов Геннадий Михайлович Method for treatment of neurovascular pathologies and device for its realization
US6272383B1 (en) * 1999-06-28 2001-08-07 Woodside Biomedical, Inc. Electro-acupuncture method using an electrical stimulator
EP1320404A1 (en) * 2000-06-27 2003-06-25 Endre Mark Acupuncture points stimulation for treating various diseases

Also Published As

Publication number Publication date
CZ303648B6 (en) 2013-01-23

Similar Documents

Publication Publication Date Title
JP7382328B2 (en) Wireless neurostimulator with injectables
US9757584B2 (en) Methods and devices for performing electrical stimulation to treat various conditions
US6701185B2 (en) Method and apparatus for electromagnetic stimulation of nerve, muscle, and body tissues
US10850094B2 (en) DC output apparatus which can be used for therapeutic purposes
US20070167990A1 (en) Method and apparatus for low frequency induction therapy for the treatment of urinary incontinence and overactive bladder
CA2949566C (en) Therapeutically applicable multi-channel direct-current output device
US20140357933A1 (en) Microscopic magnetic stimulation of neural tissue
WO2013113297A1 (en) Electrode for percutaneous neurostimulation therapy and reflex movement detector
WO2007005373A1 (en) Electromagnetic force for enhancing tissue repair
JP2013500080A (en) Cooling system and method for conductive coils
WO2009090440A1 (en) System for the treatment of diabetes
Di Lazzaro et al. Comparison of descending volleys evoked by transcranial and epidural motor cortex stimulation in a conscious patient with bulbar pain
RU2537761C2 (en) Ear clip with contact
US20090143811A1 (en) Magnetic Acupuncture Needle
CA2991674C (en) Electrostimulation device
CN106730360B (en) A kind of internal deep therapy instrument
CZ201268A3 (en) Electrode for percutaneous neurostimulating therapy
KR200296736Y1 (en) Needle structure for acupuncture
US20120239127A1 (en) Ear clip with pole
CZ306539B6 (en) An electro-stimulation device
KR20210109443A (en) Acne improvement device using electric stimulation
CZ2015467A3 (en) An electrostimulation device with a pole extension
Colella et al. Numerical Simulation and Experimental Studies of a Ribbon Coil for Trans Spinal Magnetic Stimulation (TSMS) in Rats
Hinman The therapeutic use of magnets: a review of recent research
KR101002728B1 (en) Emits N, the functional characteristic needle which pole magnetic fields to the human body