CZ2011211A3 - Zpusob a zarízení k merení vzájemné vzdálenosti dvou magnetu - Google Patents

Zpusob a zarízení k merení vzájemné vzdálenosti dvou magnetu Download PDF

Info

Publication number
CZ2011211A3
CZ2011211A3 CZ20110211A CZ2011211A CZ2011211A3 CZ 2011211 A3 CZ2011211 A3 CZ 2011211A3 CZ 20110211 A CZ20110211 A CZ 20110211A CZ 2011211 A CZ2011211 A CZ 2011211A CZ 2011211 A3 CZ2011211 A3 CZ 2011211A3
Authority
CZ
Czechia
Prior art keywords
halbach
field
magnets
hall sensor
magnetic
Prior art date
Application number
CZ20110211A
Other languages
English (en)
Inventor
Pustka@Martin
Foune@František
Škop@Petr
Šidlof@Pavel
Original Assignee
VÚTS, a.s.
Rieter Cz S.R.O.
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Application filed by VÚTS, a.s., Rieter Cz S.R.O. filed Critical VÚTS, a.s.
Priority to CZ20110211A priority Critical patent/CZ2011211A3/cs
Priority to EP12163544.5A priority patent/EP2511649B1/en
Publication of CZ2011211A3 publication Critical patent/CZ2011211A3/cs

Links

Classifications

    • GPHYSICS
    • G01MEASURING; TESTING
    • G01BMEASURING LENGTH, THICKNESS OR SIMILAR LINEAR DIMENSIONS; MEASURING ANGLES; MEASURING AREAS; MEASURING IRREGULARITIES OF SURFACES OR CONTOURS
    • G01B7/00Measuring arrangements characterised by the use of electric or magnetic techniques
    • G01B7/14Measuring arrangements characterised by the use of electric or magnetic techniques for measuring distance or clearance between spaced objects or spaced apertures

Landscapes

  • Physics & Mathematics (AREA)
  • General Physics & Mathematics (AREA)
  • Measurement Of Length, Angles, Or The Like Using Electric Or Magnetic Means (AREA)

Abstract

Vynález se týká zpusobu merení vzájemné vzdálenosti dvou odpuzujících se a vzájemne se pohybujících magnetu (4, 5) usporádaných v Halbachových polích (2, 20, 3), pri kterém se zjištuje Hallovo napetí charakterizující magnetickou indukci generovanou pusobením magnetického pole. Hallovo napetí se pritom merí v oblasti magnetického pole sousedící s pasivní stranou (26) Halbachova pole (2, 20) tvorícího stavitelný magnet (4). Vynález se také týká zarízení k provádení tohoto merení.

Description

Způsob a zařízení k měření vzájemné vzdálenosti dvou magnetů
Oblast techniky
Způsob měření vzájemné vzdálenosti dvou odpuzujících se a vzájemně se pohybujících složených magnetů uspořádaných v Halbachových polích, při kterém se zjišťuje Hallovo napětí charakterizující magnetickou indukci generovanou působením magnetického pole.
Vynález se týká také zařízení k měření vzájemné vzdálenosti dvou magnetů prostřednictvím Hallova snímače, přičemž je každý z magnetů tvořen soustavou elementárních členů uspořádaných do Halbachova pole.
Dosavadní stav techniky
U řady mechanismů, jako jsou vačkové, klikové, kulisové a jiné mechanismy a lineární servomotory, koná jejich akční člen přímočarý nebo rotační vratný periodický pohyb. Akční člen a případně s ním spojené pracovní členy mechanismu se tak musí během jedné periody pohybu zabrzdit a znovu rozběhnout v opačném směru v obou krajních úvratích pohybu. Při velkých pohybujících se hmotách redukovaných na akční člen a/nebo velkých zrychleních potřebných k zabrzdění a/nebo k rozběhu je proto výhodné doplnit akční člen a/nebo k němu připojené pracovní členy o mechanismy, které akumulují kinetickou energii mechanismu při brzdění v úvrati a naopak ji uvolňují při následujícím rozběhu. Takovými akumulujícími mechanismy mohou být vhodně deformovatelná pružná tělesa, například kovové, pryžové nebo kompozitové pružiny. Protože brzdění a zpětný rozběh probíhá na krátké vzdálenosti, jsou obvyklé typy pružin s lineární závislostí síly na deformaci pro tento účel nevhodné.
Výhodným řešením je využití odpudivé síly magnetů, elektromagnetů nebo jejich kombinace. Dva magnety obrácené stejnojmennými póly proti sobě se navzájem odpuzují, přičemž jejich předností je nelineární strmě rostoucí odpudivá síla. Použití elektromagnetů jako pohyblivých členů mechanismu je náročné z důvodu pohyblivého přívodu napájení a vhodnější jsou permanentní magnety. Pro dosažení největšího poměru mezi odpudivou silou a hmotností permanentních magnetů je výhodné uspořádat větší množství magnetů do vhodné struktury, například Halbachova pole.
Určité řešení předkládá například CZ2007-214 v souvislosti se zařízením k rozváděni příze navíjené na cívku uloženou v navíjecím ústrojí pracovního místa textilního stroje, obsahující podélnou rozváděči tyč společnou pro radu pracovních míst spraženou s pohonem udělujícím jí přímočarý vratný pohyb a s ovládacím systémem určujícím polohu úvratí rozváděči tyče. Na rozváděči tyči a na rámu stroje jsou ve vzájemném odstupu uloženy dvě dvojice magnetů, z nichž každá obsahuje magnet pohybující se s rozváděči tyčí a magnet, který je nastavitelně uložen na rámu, přičemž magnety ve dvojici jsou uloženy stejnými póly proti sobě.
CZ2010-617 navíc řeší nastavováni magnetů uložených na rámu prostřednictvím krokového motoru se samosvorným převodem.
Aby byla energie akumulovaná pň brzdění a vydaná při novém rozběhu mechanizmu co největší, je nutné, aby se magnety vzájemně k sobě přiblížily co nejvíce, obvykle na vzdálenost menší, než je 1 mm. Proto musí být jednoznačně definována poloha úvrati pohybujícího se magnetu, což vyžaduje měřit vzájemnou polohu magnetů v oblasti úvrati. Při přibližování stejných pólů dvou samostatných, například tyčových, dipólů lze použít Hallův snímač umístěný vně magnetů a měřit v radiálním směru magnetické pole „vytlačené“ magnety z prostoru mezi čely přibližujících se magnetů. Jednoduché uspořádáni 1 zobrazené na obr. 1a, 1b používá dvou souosých osově magnetovaných plochých kruhových magnetů. Stavitelný magnet 11 a pohyblivý magnet 12 jsou proti sobě otočeny severními magnetickými póly N, přičemž mohou být beze změny odpuzujícího účinku otočeny proti sobě také jižními magnetickými póly S.
Stavitelný magnet (v celém dalším textu) 11 se pohybuje při nastavování své polohy pomalu o relativně malou vzdálenost, případně je v klidu. Přitom jeho čelo je, vztaženo kose souřadnic podle obr. 1b, v poloze Xq· V blízkosti tohoto čela je vně plochy stavitelného magnetu 11 umístěn Hallův snímač 13 pevně spojený se stavitelným magnetem 11. Pohyblivý magnet 12 se svým čelem přilehlým ke stavitelnému magnetu 11 přibližuje z polohy xi, přičemž progresivně vzrůstá odpudivá síla reprezentovaná signálem U z Hallova snímače 13, který měří magnetické pole vytlačené magnety v radiálním směru. Zásadním nedostatkem tohoto uspořádání je to, že velikost signálu U s přibližováním magnetů roste jen do určitého vzájemného přiblížení magnetů daného polohou x3 Čela pohyblivého magnetu 12. Při dalším přibližování za polohou Xj velikost signálu U klesá. Před kontaktem obou magnetů 11, 12 má tedy signál Hallova snímače 13 před a za vrcholem křivky v poloze xg, x* čela pohyblivého magnetu 12 dvě stejné velikosti U^, Ux4 Pro odstranění tohoto nedostatku je nutno rozlišit tyto dvě polohy xg, X4 před vrcholem a za vrcholem křivky. K tomu je ovšem nutné použít doplňující druhý Hallův snímač a k tomu potřebné vyhodnocovací obvody. Umístění Hallova snímače mezi magnety je totiž prakticky nemožné, protože jeho rozměry nedovolí požadované přiblížení magnetů a neumožní tak dosáhnout dostatečně vysokou odpudivou sílu.
Stejný nedostatek mají magnety tvořené silově výhodnějšími prstencovými Halbachovými poli. Zde je navíc magnetické pole v mezeře mezi magnety nepřehledné z důvodu interakce magnetických toků uzavírajících se mezi jednotlivými magnetickými póly nejen ve směru obvodu prstence ale i napříč v radiálním směru.
Cílem vynálezu je odstranit, nebo alespoň zmírnit, nedostatky dosavadního stavu techniky a navrhnout zařízení vhodné k měření odpudivé síly magnetů uspořádaných do výkonných Halbachových polí až do minimální vzdálenosti jejich vzájemného přiblížení.
Podstata vynálezu
Cíle vynálezu je dosaženo způsobem měřeni vzájemné vzdálenosti dvou odpuzujících se a vzájemně se pohybujících magnetů uspořádaných v Halbachových polích, jehož podstatou je to, že Hallovo napětí se měří v oblasti magnetického pole sousedící s pasivní stranou Halbachova pole tvořícího stavitelný magnet.
Magnetické pole je sice na pasivní straně Halbachova pole slabé, ale změna magnetického pole a tedy změna signálu z Hallova snímače je zde se zmenšující se vzdálenosti magnetů větší a umožňuje tedy snazší a přesnější určení vzdálenosti magnetů. Další výhodou je monotónní růst signálu z Hallova snímače, což umožňuje jednodušší vyhodnocení signálu a přesnější měření blízké vzdálenosti magnetů. Přitom volný prostor mezi magnety umožňuje přiblížit je až na minimální bezpečnou vzdálenost a tak plně využít jejich maximální odpudivou sílu.
Přednostním způsobem je měření Hallova napětí v místě proti severnímu nebo jižnímu magnetickému pólu alespoň jednoho aktivního magnetického pólu, přičemž se Hallúv snímač přivrátí snímací plochou proti tomuto pólu.
V těchto místech je magnetické pole nejsilnější.
Způsob měření Hallova napětí v místě mezi severním a jižním magnetickým pólem alespoň jedné dvojice aktivních magnetických pólů, při kterém se Hallúv snímač orientuje snímací plochou kolmo ke směru vektorů magnetické indukce v tomto místě, je rovněž využitelný. Magnetické pole je však při tomto uspořádání slabší.
Cíle vynálezu je dosaženo také zařízením k měření vzájemné vzdálenosti dvou magnetů tvořených vždy soustavou alespoň jedné čtveřice elementárních členů uspořádaných do Halbachova pole, jehož podstatou je to, že alespoň jeden Hallúv snímač je umístěn v sousedství pasivní strany Halbachova pole.
Hallúv snímač se přitom ve zvláště výhodném uspořádání nachází proti aktivnímu magnetickému pólu, přičemž je svou snímací stranou přivrácen kjeho severnímu nebo jižnímu pólu.
V dalším provedení se Hallúv snímač nachází mezi dvěma aktivními magnetickými póly, přičemž je svou snímací stranou orientován kolmo ke směru nebo souhlasně se směrem vektoru magnetické indukce v tomto místě. V tomoto uspořádání je měřené magnetické pole slabší.
Ve výše uvedených případech má Halbachovo pole tvar uzavřeného řetězce, kterým je prstenec nebo mnohoúhelník. Jeho aktivní póly jsou na čelní
straně prstenců. Prstence nebo mnohoúhelníky mohou mít také aktivní stranu radiálně vně nebo uvnitř prstence.
Podle prostorových možností zařízení, na kterém se měření vzájemné vzdálenosti dvou magnetů využívá, může být rovněž vhodné Halbachovo pole ve tvaru přímého řetězce.
Přehled obrázků na výkrese
Zařízení podle vynálezu a související uspořádání podle dosavadního stavu techniky je schematicky znázorněno na výkrese, kde značí obr. 1a a 1b uspořádání dvou kruhových magnetů a příslušnou závislost signálu Hallova snímače na vzájemné vzdálenosti těchto magnetů, obr. 2 Halbachovo pole, tvořené pravidelně se opakující strukturou čtyř různě orientovaných elementárních členů, obr. 3 boční pohled na dva přibližující se magnety tvořené Halbachovými poli, obr. 4 boční pohled na uspořádání Hallových snímačů na pasivní straně stavitelného magnetu podle vynálezu, obr. 5 půdorys stavitelného magnetu tvořeného axiálním prstencovým Halbachovým polem z obr. 2 až 4, obr. 6 půdorys radiálního prstencového Halbachova pole s aktivní stranou vně prstence a obr. 7 radiálního prstencového Halbachova pole s aktivní stranou uvnitř prstence.
Příklady provedeni vynálezu
Na obr. 2 je známé přímé Halbachovo pole 2 tvořené řadou opakujících se řetězců čtveřic magnetických dipólů ve tvaru kostky, které jsou v dalším textu týkajícím se Halbachova pole uváděny jako první až čtvrtý elementární Člen 21, 22, 23, 24. Šipkami jsou vyznačeny směry magnetizace jednotlivých elementárních členů, z nichž je Halbachovo pole sestaveno a zakresleny vektory magnetické indukce B. Vzájemnou interakcí elementárních členů Halbachova pole vznikne takové výsledné magnetické pole, které na jedné straně magnetů 25 magnetické pole zesílí a na opačné straně 26 zeslabí, případné téměř úplně potlačí. Strana se zesíleným magnetickým účinkem 25 je aktivní stranou, strana se zeslabeným účinkem 26 je pasivní stranou vzniklého magnetického multipólu tvořícího Halbachovo pole. Při znázorněném uspořádáni jednotlivých elementárních členů 21, 22, 23, 24 tak na horní aktivní straně 25 vznikla soustava zesílených severních magnetických pólů N a jižních magnetických pólů S, na spodní pasivní straně 26 jsou póly opačné, ale velmi zeslabené. Analogicky jako přímé Halbachovo pole 2 o n čtveřicích elementárních členů 21, 22, 23, 24 se chová axiální prstencové Halbachovo pole 20 s axiálním silovým účinkem, které je vytvořeno stočením přímého Halbachova pole 2 do kružnice ležící v rovině kolmé k nákresně, přičemž je například stěna 241 n-tého čtvrtého elementárního členu 24 spojena s příslušnou stranou 211 prvního elementárního členu 21. Elementární členy 21, 22, 23, 24 pak mají tvar kruhových segmentů nebo lichoběžníků nebo kostek použitých spolu s klíny z vhodného feromagnetického materiálu.
Na obr. 3 je znázorněn stavitelný magnet 4 tvořený axiálním prstencovým Halbachovým polem 20 a pohyblivý magnet 5 tvořený axiálním prstencovým Halbachovým polem 3. Názvem stavitelný magnet se v dalším textu rozumí magnet, jehož poloha je v určitém, obvykle relativně malém rozsahu přestavitelná, nebo je tento magnet uspořádán na zařízení pevně. Společná osa 31 magnetů 4, 5 leží v nákresně, Halbachova pole 20, 3 jsou k sobě přivrácena svými aktivními stranami 25 a 32. Přibližují-li se tato pole 20, 3, jejich magnetická pole v mezeře 33 mezi nimi se navzájem ovlivňují a s jejich zmenšující se vzdáleností magnetická indukce v mezeře vzrůstá. Velikost odpuzující síly je úměrná velikosti složek vektorů magnetické indukce ve směru osy 31 a tedy ve směru osy vzájemného pohybu stavitelného a pohyblivého magnetu 4, 5.
Existují zařízení, která vyžadují intenzívní brzdění pohybujících se setrvačných hmot při jejich doběhu do úvrati přímočarého nebo kruhového vratného pohybu a mařenou kinetickou energii rekuperovat pro využití při rozběhu těchto setrvačných hmot zpět z úvrati. Příkladem takového zařízení může být rozváděči systém navíjecích ústrojí dlouhých textilních strojů, které mají množství vedle sebe uspořádaných pracovních míst. Zde je nutno zabrzdit a znovu v opačném smyslu rozběhnout desítky metrů dlouhou rozváděči tyč s příslušenstvím. Využití odpudivých magnetických sil vyžaduje mimo jiné přiblížení magnetů do minimální vzájemné vzdálenosti. Umístění Hallova snímače mezi magnety není v těchto případech výhodné.
Jak je uvedeno výše, magnetické pole je na pasivní straně Halbachova pole slabé. Zařízení podle vynálezu je však založeno na využití specifických vlastností právě této části magnetického pole.
Na obr. 4 je znázorněn stavitelný magnet 4 tvořený axiálním prstencovým Halbachovým polem 20 z obr. 3, jehož aktivní strana 25 je přivrácena k aktivní straně zde neznázorněného prstencového Halbachova pole 3 pohyblivého magnetu 5. Na obr. 4 jsou dále znázorněna čtyři vhodná alternativní umístění Hallových snímačů (zde obecně označených vztahovou značkou 6). Ty jsou vždy umístěny co nejblíže k pasivní straně 26 Halbachova pole 20 tvořícího stavitelný magnet 4.
V nejvýhodnějším provedeni je Hallův snímač 61 umístěn svou snímací plochou 611 proti aktivnímu jižnímu nebo severnímu magnetickému pólu S, N, tedy jeho snímací plocha 611 je rovnoběžná s čelní plochou elementárního členu 21 nebo 23 Halbachova pole 20, tedy je rovnoběžná s čelní plochou pasivní strany 26 prstencového Halbachova pole 20. Obě tyto alternativy jsou z hlediska funkce rovnocenné.
S ohledem na poněkud slabší magnetické pole jsou polohy Hallova snímače 62 méně výhodné. Ten je umístěn mezi aktivními póly u elementárních členů 22 nebo 24, přičemž jeho snímací plocha je kolmá ke směru vektoru B magnetické indukce. Z hlediska funkce je přitom rovnocenné, je-li snímací plocha 621, Hallova snímače 62 orientována proti směru vektoru B magnetické indukce, jak je znázorněno na obr. 4, nebo obráceně po směru vektoru B magnetické indukce.
Uspořádání Hallových snímačů 61. 62 je pro měření magnetického pole u magnetů použitých pro brzděni a rozběh setrvačných hmot pohybujících se střídavým vratným pohybem velmi výhodné. Magnetické pole je sice na pasivní straně Halbachova pole slabé, ale změna magnetického pole a tedy změna signálu U z Hallova snímače je zde se zmenšující se vzdáleností magnetů větší a umožňuje tedy snazší a přesnější určeni vzdálenosti magnetů. Další výhodou je monotónní růst signálu U z Hallova snímače, jeho průběh tedy nevykazuje vrchol V, který je charakteristický při umístěni Hallova snimačel/nimo obrys magnetu (obr. 1a, 1b). To umožňuje jednodušší vyhodnocení signálu a přesnější měření blízké vzdálenosti magnetů. Další velmi významnou výhodou je, že volný prostor mezi magnety umožňuje přiblížit je až na minimální 5 bezpečnou vzdálenost a tak plně využít jejich maximální odpudivou sílu.
Analogicky s axiálním prstencovým Halbachovým polem, jehož půdorys je pro názornost znázorněn na obr. 5, lze uspořádat radiální prstencové Halbachovo pole. Varianta radiálního prstencového Halbachova pole 7 s aktivní stranou vně prstence je znázorněna na obr. 6, varianta radiálního prstencového ίο Halbachova pole 8 s aktivní stranou uvnitř prstence je znázorněna na obr. 7.
U všech výše uvedených polí je možné nahradit směry obvodové magnetizace segmentů šikmými směry magnetizace pro dosažení optimalizovaného účinku Halbachova pole.
Seznam vztahových značek uspořádání podle dosavadního stavu techniky stavitelný, případně nepohyblivý magnet pohyblivý magnet
Hallův snímač přímé Halbachovo pole axiální prstencové Halbachovo pole první elementární člen Halbachova pole
211 vnější stěna 1. elementu druhý elementární člen Halbachova pole třetí elementární člen Halbachova pole čtvrtý elementární Halbachova pole
241 vnější stěna (čtvrtého elementárního členu) aktivní strana (Halbachova pole) pasivní strana (Halbachova pole) axiální prstencové Halbachovo pole osa prstencového magnetu aktivní strana (Halbachova pole) mezera (mezi magnety) stavitelný, případně pevný magnet (tvořený Halbachovým polem) pohyblivý, magnet (tvořený Halbachovým polem)
Hallův snímač
Hallův snímač
611 snímací plocha Hallova snímače
Hallův snímač
621 snímací plocha Hallova snímače radiální prstencové Halbachovo pole s aktivní stranou vně prstence radiální prstencové Halbachovo pole s aktivní stranou uvnitř prstence
B vektor magnetické indukce
N severní magnetický pól
S jižní magnetický pól
U signál Hallova snímače
Ux2 signál Hallova snímače při poloze magnetu X2
Ux4 signál Hallova snímače při poloze magnetu X4
V vrchol závislosti Hallova napětí na vzdálenosti magnetů
X0...X4 vzájemná vzdálenost čel magnetů

Claims (10)

  1. PATENTOVÉ NÁROKY
    1. Způsob měření vzájemné vzdálenosti dvou odpuzujících se a vzájemně se pohybujících magnetů (4, 5) uspořádaných v Halbachových polích (2, 20, 3), při kterém se zjišťuje Hallovo napětí charakterizující magnetickou indukci generovanou působením magnetického pole, vyznačující se tím, že Hallovo napětí se měří v oblasti magnetického pole sousedící s pasivní stranou (26) Halbachova pole (2, 20) tvořícího stavitelný magnet (4).
  2. 2. Způsob podle nároku 1, vyznačující se tím, že Hallovo napětí se měří v místě proti severnímu nebo jižnímu magnetickému pólu alespoň jednoho aktivního magnetického pólu elementárního členu (21, 23) tak, že se Hallův snímač (61) přivrátí snímací plochou (611) proti tomuto pólu.
  3. 3. Způsob podle nároku 1, vyznačující se tím, že Hallovo napětí se měří v místě mezi severním a jižním magnetickým pólem alespoň jedné dvojice aktivních magnetických pólů elementárních členů (21, 23) tak, že se Hallův snímač (62) orientuje snímací plochou (621) kolmo ke směru vektorů (B) magnetické indukce v tomto místě.
  4. 4. Zařízení k měření vzájemné vzdálenosti dvou magnetů (4, 5) tvořených vždy soustavou alespoň jedné čtveřice elementárních členů (21,22, 23, 24) uspořádaných do Halbachova pole (2, 3, 20), přičemž obsahuje Hallův snímač (61, 62), vyznačující se tím, že alespoň jeden Hallův snímač (61, 62) je umístěn v sousedství pasivní strany (26) Halbachova pole (2, 20) tvořícího stavitelný magnet (4).
  5. 5. Zařízení podle nároku 4, vyznačující se tím, že Hallův snímač (61) se nachází proti aktivnímu magnetickému pólu eiementárních členů (21, 23), přičemž je svou snímací stranou (611) přivrácen k severnímu nebo jižnímu pólu (N, S).
  6. 6. Zařízení podle nároku 4, vyznačující se tím, že Hallův snímač (62) se nachází mezi dvěma aktivními magnetickými póly elementárních členů (21,
    23), přičemž je svou snímací stranou (621) orientován kolmo ke směru vektoru (B) magnetické indukce v tomto místě.
  7. 7. Zařízení podle kteréhokoliv z nároků 4 až 6, vyznačující se tím, že Halbachovo pole (20, 3) má tvar uzavřeného řetězce.
    5
  8. 8. Zařízení podle nároku 7, vyznačující se tím, že řetězcem je prstenec.
  9. 9. Zařízení podle nároku 7, vyznačující se tím, že řetězcem je mnohoúhelník.
  10. 10. Zařízení podle kteréhokoliv z nároků 4 až 6, vyznačující se tím, že Halbachovo pole (2) má tvar přímého řetězce.
CZ20110211A 2011-04-12 2011-04-12 Zpusob a zarízení k merení vzájemné vzdálenosti dvou magnetu CZ2011211A3 (cs)

Priority Applications (2)

Application Number Priority Date Filing Date Title
CZ20110211A CZ2011211A3 (cs) 2011-04-12 2011-04-12 Zpusob a zarízení k merení vzájemné vzdálenosti dvou magnetu
EP12163544.5A EP2511649B1 (en) 2011-04-12 2012-04-10 Method and device for measuring of mutual distance of two magnets

Applications Claiming Priority (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
CZ20110211A CZ2011211A3 (cs) 2011-04-12 2011-04-12 Zpusob a zarízení k merení vzájemné vzdálenosti dvou magnetu

Publications (1)

Publication Number Publication Date
CZ2011211A3 true CZ2011211A3 (cs) 2012-10-24

Family

ID=46298217

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
CZ20110211A CZ2011211A3 (cs) 2011-04-12 2011-04-12 Zpusob a zarízení k merení vzájemné vzdálenosti dvou magnetu

Country Status (2)

Country Link
EP (1) EP2511649B1 (cs)
CZ (1) CZ2011211A3 (cs)

Families Citing this family (4)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
ES2650037T3 (es) * 2014-06-04 2018-01-16 E.G.O. Elektro-Gerätebau GmbH Bobina de calentamiento por inducción y dispositivo de calentamiento por inducción
JP6289399B2 (ja) * 2015-02-23 2018-03-07 本田技研工業株式会社 位置検出装置
KR101854034B1 (ko) 2016-08-30 2018-05-02 세메스 주식회사 비접촉 주행 모듈 및 이를 포함하는 이송 장치
CN107959359B (zh) * 2016-10-14 2020-02-07 宇生自然能源科技股份有限公司 全载发电装置

Family Cites Families (5)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
DE3013857C2 (de) * 1980-04-10 1984-03-01 Robert Bosch Gmbh, 7000 Stuttgart Mechanisch-elektrischer Druckwandler
JPH08305362A (ja) * 1995-05-09 1996-11-22 Yamaha Corp 電子管楽器
US7478598B2 (en) * 2005-12-09 2009-01-20 Lawrence Livermore National Security, Llc Oscillation damping means for magnetically levitated systems
CZ302884B6 (cs) 2007-03-22 2012-01-04 Rieter Cz S.R.O. Zarízení k rozvádení príze na textilních strojích
CZ2010617A3 (cs) 2010-08-17 2012-02-29 Rieter Cz S.R.O. Zarízení k rozvádení príze na textilních strojích

Also Published As

Publication number Publication date
EP2511649A1 (en) 2012-10-17
EP2511649B1 (en) 2013-11-27

Similar Documents

Publication Publication Date Title
CZ2011211A3 (cs) Zpusob a zarízení k merení vzájemné vzdálenosti dvou magnetu
EP3270495A3 (en) Permanent magnet linear actuators
WO2014194140A3 (en) Electromagnetic opposing field actuators
RU2018117543A (ru) Электромагнитный линейный двигатель
JP6396989B2 (ja) Bldcモータにおいて磁気クラッチを使用するためのデバイス
JP2008527958A5 (cs)
AU2016205924B2 (en) Improvements in and relating to electromechanical actuators
RU2014106617A (ru) Устройство для закрепления магнитного материала с помощью энергии постоянного магнита
EP2657651A3 (en) Position sensor
KR20160114656A (ko) 두 개의 독립적인 이동 부재를 포함하는 선형 전자기 액추에이터
CN103718437A (zh) 线性电机
Dong et al. A novel voice coil motor used in nano-positioning device
CZ22169U1 (cs) Zařízení k měření vzájemné vzdálenosti dvou magnetů
WO2017013646A3 (en) Transverse flux linear motor
Clark et al. The influence of magnetization pattern on the performance of a cylindrical moving-magnet linear actuator
WO2017093909A1 (en) Magnetic machine for producing energy
Zhiltsov et al. The calculation of the magnetic field in the working area of the linear motor with permanent magnets
RU119467U1 (ru) Индуктивный датчик линейной скорости
Zhang et al. Analysis on the mechanics model of the electromagnetic permanent magnetic knitting needle
CZ2013102A3 (cs) Magnetická pružina
CZ25603U1 (cs) Magnetická pružina
Baninajar et al. Investigating the Performance of a New Type of Preloaded Linear Stroke Length Magnetic Spring
TH1801002205A (th) วิธีการ และชุดเครื่องสำหรับการผลิตโรเตอร์ของมอเตอร์ไฟฟ้า
KR20100102509A (ko) 자석을 이용한 동력 장치 및 왕복운동 발생 방법
Zhao et al. Comparative Study of Dual-airgap Flux Switching and Spoke-type Interior Permanent Magnet Machines with Phase-group Concentrated-coil Windings