CZ20031531A3 - Soustava stavebnicových prvků - Google Patents

Soustava stavebnicových prvků Download PDF

Info

Publication number
CZ20031531A3
CZ20031531A3 CZ20031531A CZ20031531A CZ20031531A3 CZ 20031531 A3 CZ20031531 A3 CZ 20031531A3 CZ 20031531 A CZ20031531 A CZ 20031531A CZ 20031531 A CZ20031531 A CZ 20031531A CZ 20031531 A3 CZ20031531 A3 CZ 20031531A3
Authority
CZ
Czechia
Prior art keywords
elements
modular
projections
derived
protrusions
Prior art date
Application number
CZ20031531A
Other languages
English (en)
Other versions
CZ294739B6 (cs
Inventor
Lubomír Hašan
Original Assignee
Lubomír Hašan
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Application filed by Lubomír Hašan filed Critical Lubomír Hašan
Publication of CZ20031531A3 publication Critical patent/CZ20031531A3/cs
Publication of CZ294739B6 publication Critical patent/CZ294739B6/cs

Links

Classifications

    • AHUMAN NECESSITIES
    • A63SPORTS; GAMES; AMUSEMENTS
    • A63HTOYS, e.g. TOPS, DOLLS, HOOPS OR BUILDING BLOCKS
    • A63H33/00Other toys
    • A63H33/04Building blocks, strips, or similar building parts
    • A63H33/06Building blocks, strips, or similar building parts to be assembled without the use of additional elements
    • A63H33/08Building blocks, strips, or similar building parts to be assembled without the use of additional elements provided with complementary holes, grooves, or protuberances, e.g. dovetails
    • A63H33/086Building blocks, strips, or similar building parts to be assembled without the use of additional elements provided with complementary holes, grooves, or protuberances, e.g. dovetails with primary projections fitting by friction in complementary spaces between secondary projections, e.g. sidewalls

Landscapes

  • Toys (AREA)
  • Joining Of Building Structures In Genera (AREA)
  • Magnetic Resonance Imaging Apparatus (AREA)
  • Led Devices (AREA)
  • Oscillators With Electromechanical Resonators (AREA)
  • Soil Working Implements (AREA)

Description

Soustava stavebnicových prvků
Oblast techniky
Vynález spadá do oboru hraček a týká se soustavy stavebnicových prvků skládankové hry.
Dosavadní stav techniky
Je známo více stavebnicových her, jejichž sestavu tvoří prvky různých tvarů a jsou navzájem spojovány různými způsoby.
Například u dětské stavebnicové sestavy, známé ze zveřejněných mezinárodních přihlášek vynálezů WO 96/09869 a WO 96/09870, je základní prvek soustavy tvořen čtyřhranem s možností skládání prvků po přímce nebo pod úhlem 90°. Spojování prvků je přitom řešeno spřaženými výstupky s dotykem jen na vnitřní ploše doplňkového spojovacího válce, který je upevněn k vnější přírubě zpevňovacími žebry, umístěnými mimo vrcholy hranolu. Těmito řešeními není však možné vytvářet složitější tvarové obrazce, přičemž kolmost hran čtyřhranu je nutné z pohledu ostrosti zaoblovat.
Dalšími známými řešeními jsou řešení podle patentů US č. 4,964,834 a US
č.5,057,049 u kterých je základním prvkem soustavy trojhran, respektive šestihran s možností skládaní prvků po přímce i pod úhlem 60° a 120°, přičemž konstrukce umožňují zejména sloupkovité ukládání členů. Spojování prvků je zabezpečeno složitým způsobem, náročným na přesnost výroby a pracnost, což zvyšuje celkové výrobní náklady.
Dalším známým řešením, kde je už v konstrukci použit osmihran, je popisován v patentu NL č. 1439343. Základní stavebnicový prvek hračky sestává z minimálně dvou miskovitých částí o dvou úrovních, vzájemně napevno spojených nejméně jednou spojovací částí. I když použití osmihranu umožňuje podstatně větší variabilnost skládání, složitá konstrukce základního prvku a miskovitý způsob skládání značně omezují skladbovou variabilnost tohoto řešení.
Podstata vynálezu
Výše uvedené nedostatky do značné míry odstraňuje řešení soustavy stavebnicových prvků, obsahujících zejména základní prvky a odvozené prvky, jejichž horní strana je opatřena větším počtem spřažených výstupků, uspořádaných v rovnoměrných obrazcích se vzájemně pevnou modulovou vzdáleností a dolní strana je opatřena spojovacím členem, uspořádaným ve tvaru válcové stěny se zpevňovacími žebry podle předloženého *♦ *9
9 9
9 999
9»· * 9 9
9 9
9« « 9 9« 9
9» 9 » 99 vynálezu. Jeho podstata spočívá v tom, že všechny boční přírubové stěny základních prvků i část bočních přírubových stěn odvozených prvků jsou zhotoveny ve tvaru rovnostranného osmihranu. Na horní straně každého základních prvku je na spojnicích protilehlých vrcholů osmihranu umístěno po čtyřech spřažených výstupcích, z nichž dva středové výstupky leží na menší kružnici a dva obvodové výstupky leží na větší kružnici. Uspořádání spřažených výstupků na horní straně odvozených prvků je přitom v modulově možné míře odvozeno z konfigurace základních prvků. Vzájemné spojení stavebnicových prvků je zabezpečeno kombinací dotyků vnějších kruhových ploch spřažených výstupků s válcovými plochami válcových stěn a/nebo s vnějšími plochami přírubových stěn a/nebo s vnitřními plochami přírubových stěn a/nebo s dotykovými plochami zpevňovacích žeber. S výhodou jsou zpevňovací žebra vytvořena v místech vrcholů osmihranu a obsahují v dolní části výřezy pro umístění i dotyk se spřaženými výstupky dalších stavebnicových prvků. Velikost hloubky výřezu je přitom větší než je velikost výšky středových výstupků.
Jedním z odvozených prvků je dvouválcový kolmý prvek, sestávající ze základního prvku, ke kterému je v pomyslném dotykovém místě jakoby vetknut pod úhlem hlavních os rovnajícím se 90° další základní prvek a kde zadní část vetknutého prvku je doplněna o další, jakoby odřezek příruby tvaru základního prvku.
Na horní straně takového kolmého prvku je zhotoven modulový obrazec ze souboru dvou kompletních sad středových výstupků a souboru částí sad obvodových výstupků.
Dalším z odvozených prvků je dvouválcový šikmý prvek, sestávající rovněž ze základního prvku, k němuž je jakoby vetknut pod úhlem rovným 135° další základní prvek a zadní část je doplněná jakoby o odřezek dalšího základního prvku. Na horní straně takového šikmého prvku je zhotoven modulový obrazec ze souboru dvou kompletních sad středových výstupků a souboru částí sad obvodových výstupků.
Dalším z odvozených prvků je dvouválcový přímý prvek, sestávající z jakoby dvou za sebou souose uspořádaných základních prvků s vyrovnanými bočními stěnami příruby. Na horní straně takového přímého prvku jsou zhotoveny modulové obrazce z jakoby dvou identických základních prvků.
Dalším z odvozených prvků je trojválcový prvek, sestávající ze základního prvku, ke kterému jsou v pomyslném dotykovém místě jakoby z obou dvou stran vetknuty pod úhly jejich hlavních os rovnými 135°, další dva základní prvky. Na horní straně takového troj válcového prvku je zhotoven modulový obrazec ze souboru tří kompletních sad středových výstupků a souboru částí sad obvodových výstupků.
Dalšími dvěma z odvozených prvků jsou poloviční prvek a čtvrtinový prvek, které sestávají jakoby z polovičního a čtvrtinového odřezku základního prvku. Na horní straně ·· • · ·· ···· ·* ·· • · · · * · « • · « « · · <·«· takových prvků je vytvořen modulový obrazec sestávající se z odpovídajícího počtu středových a obvodových výstupků.
Přehled obrázků na výkresech
Vynález je blíže objasněn na přiložených výkresech, kde obr. 1 znázorňuje dva šikmé pohledy na základní prvek soustavy tak, aby bylo patrno umístění spřažených výstupků na jeho horní straně i konstrukci spojovacích členů na jeho dolní straně.
Obr. 2a znázorňuje horní pohled na čtvrtinový prvek s čárkovaně vyznačenými jeho 10 spodními částmi, obr. 2b znázorňuje horní pohled na poloviční prvek s čárkovaně vyznačenými jeho spodními částmi a naznačeným řezem lomenou rovinou B-B a obr. 2c znázorňuje boční pohled na poloviční prvek, rozřezaný lomenou rovinou B-B z obr. 2b.
Na obr.3a je znázorněn v pohledu zespodu dvouválcový kolmý prvek, obr. 3b představuje pohled na něj ve směru rovinného řezu C-C a obr. 3c je pohled na něj shora i s naznačením roviny řezu C-C.
Obr. 4a znázorňuje pohled zespodu na dvouválcový přímý prvek, obr. 5b je pohledem na nej zepředu a obr. 5c je pohledem na něj shora.
Na obr. 6a je znázorněn pohled zespodu na tříválcový prvek, obr. 6b je pohledem na něj zepředu a obr. 6c je pohledem na něj shora.
Na obr. 7a je znázorněno složení první úrovně prvků postupem skládání dvouúrovňové jednoduché sestavy, obr. 7b představuje složení druhé úrovně prvků a obr.7c dvouúrovňovou poskládanou sestavu.
Postup skládání první úrovně prvků dvouúrovňové složitější zaoblené soustavy je znázorněn na obr. 8a, obr.8b představuje složení druhé úrovně prvků a obr. 8c dvouúrovňovou poskládanou sestavu.
Příklady provedení vynálezu
Příklad 1
Na obr. 1 znázorněný základní prvek i stavebnicové sestavy je vytvořen z bočních přírubových stěn 1_1 ve tvaru rovnostranného osmihranu s rovnou horní stěnou. Na horní straně rovné stěny základního prvku i jsou vytvořeny dva soubory spřažených výstupků. První soubor sestává z osmi středových výstupků 12, umístěných na menší kružnici m a druhý soubor sestává z osmi obvodových výstupků 13, umístěných u vrcholů osmihranu na větší kružnici n .
Spodní část základního prvku i stavebnicové soustavy je doplněna o válcovou spojovací stěnu 14, zabíhající souběžně s přírubovými stěnami 11 do vnitřku osmihranu, ·· ···· » · · · » · · » · · «· ···· ·· ·· • · · • · ··· • · 4 ♦ ·· «· • · · • · · • · · • 9 · · ·· ·· s kterým je v oblasti jeho vrcholů připojena zpevňovacími žebry 15. Tato zpevňovací žebra 15 mají v dolní části vytvořeny výřezy 16 pro umístění spřažených výstupků dalšího stavebnicového prvku. Hloubka a výřezu 16 je přibližně dvojnásobně větší než výška b středového výstupku 12.
Dalším prvkem stavebnicové soustavy je odvozený dvouválcový přímý prvek 4, znázorněný na obr. 5a, který je vytvořen jakoby spojením dvou základních prvků i za sebou s přímým vyrovnáním dvou bočních přírubových stěn JT.
Třetím prvkem stavebnicové soustavy je odvozený poloviční prvek 6 znázorněný na obr. 2b, který je vytvořen jakoby rozřezáním základního prvku i ve směru hlavní osy, přičemž místo řezu je doplněno propojovací vnější přírubou.
Posledním prvkem tohoto příkladu je odvozený čtvrtinový prvek 7 znázorněný na obr. 2a, který je vytvořen jakoby odřezáním čtvrtiny základního prvku i a doplněn lomenou propojovací vnější přírubou.
Popsané prvky tvoří jednoduchou soustavu stavebnicových prvků. Nenáročný obrazec, například kříž (viz obr. 7a, 7b nebo 7c) se z nich vytvoří následujícím postupem. Na rovnou podložku, na výkresu neznázorněnou, uloží se do tvaru kříže k sobě dva základní prvky i, mezi něž se příčně vloží jeden dvouválcový přímý prvek 4 a kjeho oběma koncům se přiloží dva poloviční prvky 6, čímž se vytvoří první úroveň obrazce. Druhá úroveň obrazce se postupně vytváří tak, že se uchopí další dvouválcový přímý prvek 4 a příčně se položí do středu obrazce, přičemž se dbá na to, aby jeho obě dvě vnitřní válcové plochy 141 sklouzly mezi středové výstupky 12 tří prvků i, 4, i, první úrovně a obepnuli je hlavním dotykem. Spojení vedlejším dotykem přitom vznikne vklouznutím dalších středových výstupků 12 a obvodových výstupků 13 tří prvků i, 4, X, první úrovně po vnitřních plochách 112 a vnějších plochách 111 přírubových stěn 11 i po dotykových plochách 151 zpevňovacích žeber 15 přímého prvku 4. Podobným způsobem se obrazec postupně na okrajích doplní uložením dalších dvou základních prvků i a dvou polovičních prvků 6 tak, aby byla do tvaru obrazce zaplněna celá jeho druhá úroveň.
Základní prvek X v tomto příkladu může být taky nahrazen jedním polovičním prvkem 6 a dvěma čtvrtinovými prvky 7, anebo poloviční prvek 6 může být nahrazen dvěma čtvrtinovými prvky 7 .
Příklad 2
Tento příklad popisuje soustavu stavebnicových prvků, složenou z jiných druhů 35 prvků kromě základního prvku X, vytvořeného shodně s popisem uvedeném v předchozím příkladu.
·· ·· • · · • · ··· • · · · • · · · ·· ·· ·· ···· • · · • · · • · ♦ • · · · ·· ·· ·· ·· • · · · • · · • · · • · · ·· ····
Dalším prvkem této soustavy je odvozený dvouválcový kolmý prvek 2 znázorněný na obr. 3a, 3b a 3c, který je vytvořen jakoby kolmým spojením dvou základních prvků X a dotvořením vnějších přírubových stěn 11 odřezkem základního prvku L
Jiným prvkem této soustavy je odvozený dvouválcový šikmý prvek 3 znázorněný 5 na obr. 4a, 4b a 4c, který je vytvořen jakoby šikmým spojením dvou základních prvků 1 a dotvořením vnějších přírubových stěn 11 odřezkem třetího základního prvku L
Posledním prvkem tohoto příkladu je odvozený tříválcový prvek 5 znázorněný na obr. 6a, 6b a 6c, který je vytvořen jakoby spojením tří základních prvků i pod definovanými úhly.
Popsané čtyři prvky tvoří složitější soustavu stavebnicových prvků umožňující vytvářet i komplikovanější obrazce s oblejšími tvary. Takový složitější obrazec (viz obr. 8a, 8b nebo 8c se z nich vytvoří následujícím postupem ; na rovnou podložku, podobně jako u prvního příkladu, se uloží základní prvky i do tvaru obrazce a vytvoří tak první úroveň. Druhá úroveň se vytvoří podobně jako u prvního příkladu s tím rozdílem, že místo prvků 4, fi, 6, se postupně do této druhé úrovně ukládají kolmé prvky 2, šikmé prvky 3 a tříválcové prvky 5.
Popsané konkrétní příklady jsou jen vzorovými příklady uskutečnění soustavy stavebnicových prvků podle vynálezu a skutečný rozsah vynálezu jimi není omezen.
Využití hlavního principu je možno realizovat mnohými dalšími uskutečněními.

Claims (8)

  1. PATENTOVÉ NÁROKY
    1. Soustava stavebnicových prvků^ obsahuj ící zejména základní prvky a odvozené
    5 prvky, jejichž horní strana je opatřena větším počtem spřažený ch výstupků, uspořádaných v rovnoměrných obrazcích se vzájemně pevnou modulovou vzdáleností a dolní strana je opatřena spojovacím členem uspořádaným ve tvaru válcové stěny se zpevňovacími žebry vyznačující se tím, že všechny boční přírubové stěny (11) základních prvků (1) i část bočních přírubových stěn (11) odvozených prvků jsou zhotoveny ve tvaru rovnostranného
    10 osmihranu, a že na horní straně každého základního prvku (1) je na spojnicích protilehlých vrcholů osmihranu umístěno po čtyřech spřažených výstupcích, ze kterých dva středové výstupky (12) leží na menší kružnici (m) a dva obvodové výstupky (13) leží na větší kružnici (n), a kde uspořádání spřažených výstupků na horní straně odvozených prvků je v modulově možné míře odvozené z konfigurace základních prvků (1), přičemž
    15 vzájemné spojení stavebnicových prvků je zabezpečeno kombinací dotyků vnějších kruhových ploch spřažených výstupků s válcovými plochami (141) válcových stěn (14) a/nebo s vnějšími plochami (111) přírubových stěn (11) a/nebo s vnitřními plochami (112) přírubových stěn (11) a/nebo s dotykovými plochami (151) zpevňovacích žeber (15).
  2. 2. Soustava stavebnicových prvků podle nároku 1, vyznačující se tím, že jeden z odvozených prvků je dvouválcový kolmý prvek (2), sestávající ze základního prvku (1), ke kterému je v pomyslném dotykovém místě (A), probíhajícím polovinou zadní plochy osmihranu, jakoby vetknut pod úhlem hlavních os, rovnajícím se 90°, další základní prvek
    25 (1) a kde zadní část vetknutého celku je doplněna o další, jakoby odřezek příruby tvaru základního prvku (1), přičemž na horní straně kolmého prvku (2) je zhotoven modulový obrazec ze souboru dvou kompletních sad středových výstupků (12) a souboru částí sad obvodových výstupků (13).
    30
  3. 3. Soustava stavebnicových prvků podle nároku 1 anebo nároků 1 a 2, vyznačující se tím, že jeden z odvozených prvků je dvouválcový šikmý prvek (3), sestávající ze základního prvku (1), ke kterému je v pomyslném dotykovém místě (A), probíhajícím polovinou zadní plochy osmihranu, jakoby vetknut pod úhlem hlavních os, rovnajícím se 135°, další základní prvek (1) a kde zadní část vetknutého celku je doplněna o další
    35 jakoby odřezek příruby tvaru základního prvku (1), přičemž na horní straně šikmého prvku (3) je zhotoven modulový obrazec ze souboru dvou kompletních sad středových výstupků (12) a souboru částí sad obvodových výstupků (13).
  4. 4. Soustava stavebnicových prvků podle nárokuanebo podle kteréhokoliv z nároků 1 až 3, vyznačující se tím, že jeden z odvozených prvků je dvouválcový přímý prvek (4), sestávající ze základního prvku (1), ke kterému je souose jakoby přiložen další základní prvek (1) a kde boční části příruby vmiste styku jsou doplněny výplní na vyrovnání
  5. 5 přírubové stěny (11), přičemž na horní straně přímého prvku (4) je zhotoven modulový obrazec ze souboru dvou kompletních sad středových výstupků (12) a dvou kompletních sad obvodových výstupků (13).
    5. Soustava stavebnicových prvků podle nárokuje nebo podle kteréhokoliv z nároků
    10 1 až 4, vyznačující se tím, že jeden z odvozených prvků je tříválcový prvek (5) sestávající ze základního prvku (1), ke kterému jsou v pomyslném dotykovém místě (A), jakoby z obou dvou stran vetknuty pod úhly jejich hlavních os rovnajících se 135°, další dva základní prvky (1), přičemž na horní straně tříválcového prvku (5) je zhotoven modulový obrazec ze souboru tří kompletních sad středových výstupků (12) a souboru
    15 částí sad obvodových výstupků (13).
  6. 6. Soustava stavebnicových prvků podle nároku JL nebo podle kteréhokoliv z nároků 1 až 5, vyznačující se tím, že jeden z odvozených prvků je poloviční prvek (6), který sestává jakoby z jedné poloviny základního prvku (1) uzavřeného doplněnou stěnou
    20 příruby, přičemž na horní straně tohoto polovičního prvku (6) je vytvořen obrazec s odpovídajícím počtem středových výstupků (12) a odpovídajícím počtem obvodových výstupků (13).
  7. 7. Soustava stavebnicových prvků podle nárokuj, nebo podle kteréhokoliv z nároků
    25 1 až 6, vyznačující se tím, že jeden z odvozených prvků je čtvrtinový prvek (7), který sestává jakoby z jedné čtvrtiny základního prvku (1), uzavřeného lomenou stěnou příruby, přičemž na horní straně tohoto čtvrtinového prvku (7) je vytvořen obrazec s odpovídajícím počtem středových výstupků (12) a odpovídajícím počtem obvodových výstupků (13).
  8. 8. Soustava stavebnicových prvků podle kteréhokoliv z předcházejících nároků 1 až 7, vyznačující se tím, že zpevňovací žebra (15) jsou vytvořena v místech vrcholů osmihranu a obsahují v dolní části výřezy (16) na umístění i dotyk se spřaženými výstupky dalších stavebnicových prvků, přičemž velikost hloubky (a) výřezu (16) je větší
    35 než velikost výšky (b) středového výstupku (12).
CZ20031531A 2000-11-03 2001-10-22 Soustava stavebnicových prvků CZ294739B6 (cs)

Applications Claiming Priority (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
SK1660-2000A SK285053B6 (sk) 2000-11-03 2000-11-03 Sústava stavebnicových prvkov

Publications (2)

Publication Number Publication Date
CZ20031531A3 true CZ20031531A3 (cs) 2003-09-17
CZ294739B6 CZ294739B6 (cs) 2005-03-16

Family

ID=20436021

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
CZ20031531A CZ294739B6 (cs) 2000-11-03 2001-10-22 Soustava stavebnicových prvků

Country Status (8)

Country Link
EP (1) EP1333901B1 (cs)
AT (1) ATE316412T1 (cs)
AU (1) AU2002211204A1 (cs)
CZ (1) CZ294739B6 (cs)
DE (1) DE60116891T2 (cs)
ES (1) ES2261488T3 (cs)
SK (1) SK285053B6 (cs)
WO (1) WO2002036229A1 (cs)

Families Citing this family (2)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
CN105963983B (zh) * 2016-06-15 2018-07-17 东阳市万利电子有限公司 梯形磁性积木
DE102021134579A1 (de) * 2021-12-23 2023-06-29 Florian Holz Spielzeug-Bausteinsatz

Family Cites Families (7)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
US3487579A (en) * 1966-02-01 1970-01-06 David L Brettingen Blocks including means for interlocking them at plural angles
EP0027840A1 (de) * 1979-10-25 1981-05-06 Karl von Däniken Bauelemente für Spielzeuge
US4964834A (en) 1987-02-05 1990-10-23 Rolf Myller Triangle based interconnecting block set
US4964833A (en) * 1989-06-02 1990-10-23 Mass-Set Kabushiki Kaisha Toy construction blocks with connectors
US5057049A (en) 1990-04-06 1991-10-15 Kaczperski Thomas E Hexagonal-shaped toy building block
DK112194A (da) 1994-09-29 1996-03-30 Lego As Stableklodssystem
TW373517U (en) 1994-09-29 1999-11-01 Interlego Ag Stackable block system

Also Published As

Publication number Publication date
DE60116891D1 (de) 2006-04-13
DE60116891T2 (de) 2006-10-12
CZ294739B6 (cs) 2005-03-16
SK16602000A3 (sk) 2002-05-09
ES2261488T3 (es) 2006-11-16
WO2002036229A1 (en) 2002-05-10
ATE316412T1 (de) 2006-02-15
AU2002211204A1 (en) 2002-05-15
EP1333901B1 (en) 2006-01-25
SK285053B6 (sk) 2006-05-04
EP1333901A1 (en) 2003-08-13

Similar Documents

Publication Publication Date Title
US6682385B2 (en) Toy building element with transverasal openings
US3611609A (en) Toy construction elements connectible by projections in recesses
ES2953619T3 (es) Elemento de construcción de juguete
CZ95997A3 (en) System of bricks
CA2389893A1 (en) Block toy
US20160263489A1 (en) Multidimensional alignment spacing for toy building elements
US20200222821A1 (en) Cube Based Building Block System
CS264142B2 (en) Model cartrack
JP4537397B2 (ja) モジュール式基礎構造体を構築する建物用部材
WO2014062082A1 (ru) Элемент конструктора (варианты) и конструктор
CZ20031531A3 (cs) Soustava stavebnicových prvků
US3545122A (en) Cube and parallelepiped half blocks forming modular elements connectable in various ways
US3605322A (en) Interlocking toy blocks
KR200490011Y1 (ko) 도미노 완구용 연결부재 세트
HU180385B (en) Spatial logic toy
WO2019182548A1 (ru) Элемент конструктора
CN112272582B (zh) 构造型玩具的立方体元件
JP2017006605A (ja) 組立ブロックおもちゃ用ジョイント
US4911672A (en) Construction apparatus
CN214286690U (zh) 结构套件部件
KR200158851Y1 (ko) 블록을 이용한 조립식 완구
WO2008152164A1 (es) Juego de construccion geometrico
RU2682353C1 (ru) Конструктор и элемент конструктора
RU133008U1 (ru) Игровая система и игровой блок к ней (варианты)
KR200415923Y1 (ko) 자석 완구용 결합부재

Legal Events

Date Code Title Description
MM4A Patent lapsed due to non-payment of fee

Effective date: 20121022