CZ20013282A3 - Farmaceutická kompozice - Google Patents

Farmaceutická kompozice Download PDF

Info

Publication number
CZ20013282A3
CZ20013282A3 CZ20013282A CZ20013282A CZ20013282A3 CZ 20013282 A3 CZ20013282 A3 CZ 20013282A3 CZ 20013282 A CZ20013282 A CZ 20013282A CZ 20013282 A CZ20013282 A CZ 20013282A CZ 20013282 A3 CZ20013282 A3 CZ 20013282A3
Authority
CZ
Czechia
Prior art keywords
compound
formula
cyclobutyl
chlorophenyl
methylbutylamine
Prior art date
Application number
CZ20013282A
Other languages
English (en)
Inventor
Carl M. Mendel
Timothy B. Seaton
Steve P. Weinstein
Original Assignee
Knoll Gmbh
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Application filed by Knoll Gmbh filed Critical Knoll Gmbh
Publication of CZ20013282A3 publication Critical patent/CZ20013282A3/cs

Links

Classifications

    • AHUMAN NECESSITIES
    • A61MEDICAL OR VETERINARY SCIENCE; HYGIENE
    • A61KPREPARATIONS FOR MEDICAL, DENTAL OR TOILETRY PURPOSES
    • A61K31/00Medicinal preparations containing organic active ingredients
    • A61K31/13Amines
    • A61K31/135Amines having aromatic rings, e.g. ketamine, nortriptyline
    • AHUMAN NECESSITIES
    • A61MEDICAL OR VETERINARY SCIENCE; HYGIENE
    • A61KPREPARATIONS FOR MEDICAL, DENTAL OR TOILETRY PURPOSES
    • A61K31/00Medicinal preparations containing organic active ingredients
    • A61K31/13Amines
    • A61K31/135Amines having aromatic rings, e.g. ketamine, nortriptyline
    • A61K31/137Arylalkylamines, e.g. amphetamine, epinephrine, salbutamol, ephedrine or methadone

Landscapes

  • Health & Medical Sciences (AREA)
  • Life Sciences & Earth Sciences (AREA)
  • Chemical & Material Sciences (AREA)
  • Medicinal Chemistry (AREA)
  • Pharmacology & Pharmacy (AREA)
  • Epidemiology (AREA)
  • Animal Behavior & Ethology (AREA)
  • General Health & Medical Sciences (AREA)
  • Public Health (AREA)
  • Veterinary Medicine (AREA)
  • Emergency Medicine (AREA)
  • Acyclic And Carbocyclic Compounds In Medicinal Compositions (AREA)
  • Organic Low-Molecular-Weight Compounds And Preparation Thereof (AREA)
  • Pharmaceuticals Containing Other Organic And Inorganic Compounds (AREA)

Description

Oblast techniky
Předkládaný vynález se týká farmaceutické kompozice pro podporu snižer.í hmotnosti po těhotenství, jakož i použití účinné látky pro výrobu léčiva pro podporu snížení hmotnosti po těhotenství.
Dosavadní stav techniky
Příprava a použití sloučenin vzorce I, jako je N,N-dimethyl-l-[l- (4-chlorfenyl) cyklobutyl]-3-methylbutylamin, N— {1—[1 — (4-chlorfenyl) cyklobutyl]-3-methylbutyl}-N-methylamin a 1-[1-(4-chlorfenyl) cyklobutyl]-3-methylbutylamin a jejich soli, při léčbě deprese je popsána v GB patentu 2098602 a v US patentu 4522328. Použití sloučenin vzorce I, jako je N,Ndimethyl-l-[l- (4-chlorfenyl) cyklobutyl]-3-methylbutylamin a jeho soli, při léčbě Parkinsonovi nemoci je popsáno ve zveřejněné PCT přihlášce WO 88/06444. Použití N,N-dimethyl-l-[l- (4-chlorfenyl) cyklobutyl]-3-methylbutylaminu a jeho solí při léčbě poruch funkci mozku je popsáno v US patentu 4939175. Použití N,N-dimethyl-l-[l- (4-chlorfenyl) cyklobutyl]-3-methylbutylaminu, hydrochloridu při léčbě obezity, je popsáno v publikované PCT přihlášce WO 90/06110. Zejména výhodr.ou formou této sloučeniny je N,N-dimethyl-l-[l-(4-chlorfenyl)cyklobutyl]-3-methylbutylamin hydrochlorid monohydrát (sibutramin-hydrochlorid), který je popsán v Evropském patentu č. 230742. Použití N,N-dimethyl-l-[l- (4-chlorfenyl)cyklobutyl]-3-methylbutylaminu a jeho solí pro zlepšení glukcsové tolerance u lidi s poruchou glukosové tolerance nebe diabetes mellitus nezávislým na inzulínu je popsáno ve zveřejněné PCT přihlášce WO 95/20949.
·· «· ·· ··· · ··
• · 9 • ·
• · • · ···
··· 9 · 9 • Φ
• ·
·· ··« ·· ♦ ···
Podstata vynálezu
1. Podstatou vynálezu je použiti sloučeniny vzorce I
CH,
I
HjCCHCHjCHNR,^
(O včetně jejích enantiomerů a farmaceuticky přijatelných solí, kde Ri a R2 znamenají nezávisle H nebo methyl, pro výrobu léčiva pro podporu snížení hmotnosti po těhotenství. Dalším předmětem vynálezu je farmaceutická kompozice obsahující jako účinnou látku sloučeninu vzorce I.
Výhodnou sloučeninou vzorce I je N,N-dimethyl-l-[l-(4-chlorfenyl)cyklobutyl]-3-methylbutylamin nebo jeho sůl, například hydrochloridová sůl. Výhodnou formou tohoto hydrochloridu je jeho monohydrát.
Odborníkům v oboru bude jasné, že sloučeniny vzorce I obsahují chirální centrum. Když obsahuje sloučenina vzorce I jediné chirální centrum, tak může existovat ve dvou enantiomerických formách. Předkládaný vynález zahrnuje použití jednotlivých enantiomerů a směsí enantiomerů. Enantiomery mohou být rozštěpeny způsoby známými v oboru, jako je například tvorba diastereomerických solí nebo komplexů, které mohou být separovány například krystalizací; tvorba diastereomerických derivátů, které mohou být separovány například krystalizací, plynovou-kapalinovou nebo kapalinovou chromatografií; selektivní reakce jednoho enantiomerů s činidlem specifickým pro enantiomer, jako je například enzymová oxidace nebo redukce, po které následuje separace modifikovaných nebo nemodifikovaných enantiomerů; nebo plynová-kapalinová nebo kapalinová chromatografie v chirální prostředí, například na chirálním nosiči, jako je například oxid křemičitý s navázaným chirálním ligandem nebo za přítomnosti chirálního rozpouštědla. Je třeba si uvědomit, že když je požadovaný enantiomer přeměněn na jinou chemickou entitu jedním ze separačnich postupů uvedených výše, tak je dalším nutným stupněm uvolnění požadované enatiomerické formy. Alternativně, specifické enantiomery mohou být syntetizovány asymetrickou syntézou za použití opticky aktivních činidel, substrátů, katalyzátorů nebo rozpouštědel, nebo přeměnou jednoho enantiomeru na jiný asymetrickou transformací.
Výhodnými sloučeninami vzorce I jsou N,N-dimethyl-l-[l-(4-chlorfenyl) cyklobutyl]-3-methylbutylamin, N-{1-[1- (4-chlorfenyl) cyklobutyl]-3-methylbutyl}-N-methylamin, a l—[l—(4 — -chlorfenyl) cyklobutyll-3-methylbutylamin, včetně racemátů, jednotlivých enantiomerů a jejich směsí a jejich farmaceuticky přijatelných solí.
Jednotlivé enantiomery mohou být připraveny enantioselektivní syntézou z opticky aktivních prekursorů, nebo rozštěpením racemické sloučeniny, která může být připravena způsobem popsaným výše. Enantiomery sekundárních aminů vzorce I mohou být také připraveny přípravou racemátů příslušného primárního aminu, rozštěpením racemátů na jednotlivé enantiomery a potom přeměnou opticky čistého“ enantiomeru primárního aminu na požadovaný sekundární amin způsobem popsaným v GB patentu 2098602.
Specifickými příklady sloučenin vzorce I jsou:
( + ) —N—{1—[1— (4-chlorfenyl) cyklobutyl]-3-methylbutyl}-N-methylamin;
(_) _N_{1_[1_ (4-chlorfenyl) cyklobutyl]-3-methylbutyl}-N• ·· ···»·· · «:*···* 4 *·· ···
-methylamin;
( + ) (4-chlorfenyl) cyklobutyl]-3-methylbutylamin;
(-) — 1—[1— (4-chlorfenyl) cyklobutyl]-3-methylbutylamin;
( + ) -N-{1-[1- (4-chlorfenyl) cyklobutyl]-3-methylbutyl}-N,N-dimethylamin;
(-) -N-{1-[1- (4-chlorfenyl) cyklobutyl]-3-methylbutyl}-N, N-dimethylamin.
Hydrochloridové soli jsou výhodné v každém případě, ale volné baze a jiné farmaceuticky přijatelné soli jsou také vhodné.
Sloučeniny vzorce I mohou být podány v jakékoliv známé farmaceutické dávkové formě. Podaná dávka sloučeniny závisí na mnoha faktorech, včetně věku pacienta, závažnosti onemocnění a osobní^ anamnese pacienta, a ačkoliv vždy závisí na rozhodnutí -lékaře, měla by být v rozmezí od 0,1 -do 50 mg, lépe 1-až 30 mg na den, v jedné dávce'nebo rozděleně do více dávek.
Orální dávkové formy jsou výhodnými prostředky pro-použiti v předkládaném vynálezu a mezi známé farmaceutické formy pro tento způsob podání patří, například, tablety, kapsle, granule, sirupy a vodné nebo olejové suspenze. Přísady použité při přípravě těchto prostředků jsou přísady známé ve farmacii. Tablety mohou být připraveny ze směsi aktivní sloučeniny s “plnivy, jako je například fosforečnan vápenatý; činidly podporujícími rozpadavost, jako je například kukuřičný škrob; kluznými činidly, jako je například stearan hořečnatý; pojivý, jako je například mikrokrystalická celulosa nebo polyvinylpyrrolidon, a s jinými volitelnými činidly známými v oboru, která umožní tabletování směsi za použití známých metod. Tablety mohou být, pokud je to žádoucí, potažené známými metodami a za použití známých přísad, mezi které patří enterální potah využívající například ftalát «···· · ·· ·· · ··· · · · · ♦ · ♦· • ··· · · · · · · • · ·5 ···»·· · • » ······ *·· ··· ··· ·· ·· ··· hydroxypropylnethylcelulosy. Tablety mohou být připraveny způsoby známými v oboru tak, aby bylo dosaženo prodlouženého uvolňováni sloučenin podle předkládaného vynálezu. Takové tablety mohou být, pokud je to žádoucí, opatřeny enterálním potahem za použiti známých metod, například za použiti acetatftalátu celulosy. Obdobně mohou být známými způsoby připraveny kapsle, například kapsle z tuhé nebo měkké želatiny, obsahující aktivní složku s nebo bez dalších přísad, a pokud je to žádoucí, tak mohou být kapsle opatřeny enterálními potahy za použití známých metod. Obsah kapslí může být připraven známými způsoby tak, aby bylo dosaženo zpomaleného uvolňování aktivní sloučeniny. Tablety a kapsle výhodně každá obsahují 1 až 50 mg aktivní sloučeniny.
Mezi další dávkové formy pro orální podání patří, například, vodné suspenze obsahující aktivní sloučeninu ve vodném mediu společně .s netoxickým suspendačním činidlem, jako 'je sodná sůl karboxymethyleelulosy, á olejové suspenze obsahující sloučeninu podle předkládaného vynálezu ve vhodném rostlinném oleji, jako je například podzemnicový olej. Aktivní sloučenina může být připravena ve formě granulí s nebo bez dalších přísad. Granule mohou být požity přímo pacientem nebo mohou být před požitím přidány do vhodného kapalného nosiče (například do vody). Granule mohou obsahovat činidla podporující rozpadavost, jako je šumivý pár tvořený kyselinou a uhličitanovou nebo hydrog.enuhličitanovou solí, pro usnadnění vzniku disperze v kapalném mediu.
Terapeuticky aktivní sloučeniny vzorce I mohou být připraveny v-prostředku, který si pacient ponechá v ústech tak, že aktivní sloučenina je podána přes sliznici dutiny ústní.
Dávkovými formami pro rektální podání jsou známé farmaceutické formy pro takový způsob podání, jako jsou například čípky s kakaovým máslem nebo polyethylenglykolovým základem.
Dávkovými formami pro parenterální podání jsou známé farmaceutické formy pro takový způsob podání, jako jsou například sterilní suspenze nebo sterilní roztoky ve vhodném rozpouštědle.
Dávkové formy pro lokální podání mohou obsahovat matrici, ve které jsou farmakologicky aktivní sloučeniny podle předkládaného vynálezu dispergovány tak, že sloučeniny jsou udržovány v kontaktu s kůží a jsou podány transdermálně. Vhodné transdermální prostředky mohou být připraveny smísením farmaceuticky aktivní sloučeniny s vehikulem pro lokální podání, jako je anorganický olej, bílá vazelína a/nebo vosk^ například parafínový vosk nebo včelí _voskt společně s. činidlem podporujícím transdermální průnik sloučeniny, jako je dimethylsulfoxid nebo propylenglykol. Alternativně mohou být aktivní sloučeniny dispergovány ve farmaceuticky přijatelném krémovém, gelovém nebo masťovém základu. Množství aktivní sloučeniny obsažené v lokálním prostředku by mělo být takové, aby bylo během doby, po kterou má být lokální prostředek aplikován na kůži, dodáno terapeuticky účinné množství sloučeniny.
Terapeuticky aktivní sloučenina vzorce I může být připravena v prostředku, který je dispergován ve formě aerosolu do ústní nebo nosní dutiny pacienta. Takové aerosoly mohou být podány z pumpy nebo z tlakovaného zásobníku obsahujícího těkavý hnací plyn.
• ·♦ · ♦ · · • · · · · * • ·· · · · ·
Terapeuticky aktivní sloučeniny vzorce I použité ve způsobu podle předkládaného vynálezu mohou být také podávány kontinuální infusí buď z externího zdroje, například intravenosní infusí, nebo ze zdroje sloučeniny umístěného v těle. Mezi vnitřní zdroje patří implantovatelné zásobníky obsahující sloučeninu, která má být aplikována, které kontinuálně uvolňuji sloučeninu například osmosou, a implantáty, které mohou být (a) kapalné, jako je například olejová suspenze sloučeniny, která má být aplikována, například ve formě derivátu velmi špatně rozpustného ve vodě, jako je dodekanoatová sůl nebo lipofilní ester, nebo (b) ve formě implantovaného nosiče, jako je například syntetická pryskyřice nebo voskový materiál, pro sloučeninu, která má být aplikována. Nosičem může být jedno těleso obsahující veškerou sloučeninu, nebo se může jednat o séri-i několika tělisek, které každé obsahují část sloučeniny. Množství aktivní sloučeniny přítomné ve vnitřním-zdroji by mělo být- takové, aby bylo během dlouhého časového období dodáváno.terapeuticky'.účinné množství sloučeniny.
V některých prostředcích může být výhodné použiti sloučenin podle předkládaného vynálezu ve formě částic velmi malé velikosti, které jsou získané například mletím ve fluidní vrstvě.
V prostředcích podle předkládaného vynálezu může být aktivní sloučenina, pokud je to žádoucí, asociována s jinými kompatibilními farmakologicky aktivními složkami.
Vynález dále poskytuje použití sloučenin vzorce I při výrobě léku pro podporu snížení hmotnosti po těhotenství.
V jiném aspektu vynález dále poskytuje farmaceutické prostředky pro podporu' snížení hmotnosti po těhotenství, které
·· · obsahuji sloučeninu vzorce I společně farmaceuticky přijatelným ředidlem nebo nosičem.
Těhotenství může vést k nadměrnému zvýšení hmotnosti a následnému zachování tohoto zvýšení hmotnosti. Určitý přírůstek hmotnosti během těhotenství je žádoucí. Nicméně, přírůstek hmotnosti nad požadovanou hodnotu spočívá zejména v přírůstku tukové tkáně. Tato tuková tkáň přispívá v značném rozsahu k poporodní retenci hmotnosti získané během těhotenství. Tato retence odráží poporodní energetickou rovnováhu, která nevede ke katabolismu získané tukové tkáně. Podání sloučeniny vzorce I napomáhá změně této energetické rovnováhy.
Inhibitory zpětného vychytávání monoaminů byly použity pro léčbu některých onemocnění popsaných v předkládaném vynálezu. Nicméně, je známo, že tyto sloučeniny mají mnoho nevýhod. Za jprvé, tyto sloučeniny nej sou-.-účinné ú všech pacientů. Za druhé, pokud jsou tyto sloučeniny účinné, nemohou vést k úplnému vyléčení onemocnění. Za třetí, tento typ sloučenin .má mnoho nežádoucích účinků..Mezi takové vedlejší účinky patří nauzea, sexuální dysfunkce, světloplachost, somnolence, poceni, třes, sucho v ústech, astenie, nespavost, průjem, bolesti hlavy, zvracení, úzkost, netečnost, závrať, horečka, vyrážka nebo alergické reakce, arthralgie, myalgie, křeče, hypománie a mánie.
Sibutramin (vzorec I, Rx = CH3, R2 = CH3) má farmakologický profil, který je jedinečný mezi inhibitory zpětného vychytávání monoaminů. Prostřednictvím farmakologický aktivních metabolitů (metabolit 1, Ri = H, R2 = CH3 ve vzorci I, a metabolit 2, Ri = H, R2 = H ve vzorci I) inhibuje sibutramin zpětné vychytáváni všech tří monoaminů, což ho odlřšuje od selektivních inhibitorů zpětného vychytávání ·· · serotoninu (5-HT), jako je například fluoxetin, selektivních inhibitorů zpětného vychytávání noradrenalinu, jako je například desipramin, selektivních inhibitorů zpětného vychytávání dopaminu, jako je například bupropion, a inhibitorů zpětného vychytávání serotoninu-noradrenalinu, jako je například venlafaxin (tabulka 1) . Jedná se o jedinečnou kombinaci farmakologických účinků, která způsobuje, že sibutramin a jiné sloučeniny vzorce I jsou účinné v podpoře snížení hmotnosti po těhotenství.
Příklady provedení vynálezu
Testy popsané dále byly provedeny podobným způsobem jako testy popsané ve WO 98/41528.
Tabulka: In vitro srovnání inhibičních profilů inhibitorů vychytávání monoaminů podle příkladů 1 a 2 a různý-ch referenčních inhibitorů vychytávání monoaminů ve tkáni krysího mozku
Ki (nM)
- [ 3H]-noradrenalin [3H]-5-HT ' [ JH] -dopamin
Příklad 1 3 18 24
Příklad 2 5 26 31
Bupropion 2590 18312 409
Desipramin 2 200 4853
Fluoxetin 320 11 2025
Venlafaxin 196 26 2594
Výsledky jsou průměry z > 3 samostatných měření.
Příklad 1: Ri = H, R2 = CH3 ve vzorci I;
Příklad 2: Ri = H, R2 = H ve vzorci I.
t * • 10.
Účinnost sloučenin vzorce I v podpoře sníženi hmotnosti po těhotenství je prokazatelná v klinických studiích na relevantní populaci.
Vynález byl nyní popsán z hlediska různých specifických provedeni. Nicméně, existují mnohé variace a modifikace, které spadají do rozsahu a duchu předkládaného vynálezu.

Claims (14)

  1. PATENTOVÉ
    NÁROKY
    1. Použití sloučeniny vzorce I
    CH,
    I
    HjCCHCH^HNR,^ včetně jejích enantiomerů a farmaceuticky přijatelných solí, kde Ri a R2 znamenají nezávisle H nebo methyl, pro výrobu léčiva pro podporu snížení hmotnosti po těhotenství.
  2. 2. Použití podle nároku 1, kde sloučeninou vzorce I je N,Ndimethyl-l-[l- (4-chlorfenyl) cyklobutyl]-3-methylbutylamin hydrochlorid.
  3. 3. Použití podle nároku 1, kde sloučeninou vzorce I je N,Ndimethyl-l-[l-(4-chlorfenyl) cyklobutyl]-3-methylbutylamin hydrochlorid, ve formě jeho monohydrátu.
  4. 4. Použití podle nároku 1, kde sloučeninou vzorce I je (+)-N{1—[1— (4-chlorfenyl) cyklobutyl]-3-methylbutyl}-N-methylamin .
  5. 5. Použití podle nároku 1, kde sloučeninou vzorce I je (-)-N{1-[1 — (4-chlorfenyl) cyklobutyl]-3-methylbutyl}-N-methylamin.
  6. 6. Použití podle nároku 1, kde sloučeninou vzorce I je (+)-l-[1- (4-chlorfenyl) -cyklobutyl]-3-methylbutylamin.
    Ί. Použití podle nároku 1, kde sloučeninou vzorce I je (-)-l-[1- (4-chlorfenyl) -cyklobutyl]-3-methylbutylamin.
    • « ·· • * »· ·· * » · * • · » « * «
  7. 8. Použiti podle nároku 1, kde sloučeninou vzorce I je (+)-N- {1—[1— (4-chlorfenyl) -cyklobutyl]-3-methylbutyl}-N, N-dimethylamin.
  8. 9. Použití podle nároku 1, kde sloučeninou vzorce I je (-)-N- — {1—[1— (4-chlorfenyl) -cyklobutyl]-3-methylbutyl}-N, N-dimethylamin.
  9. 10. Použiti podle nároku 1, kde sloučeninou vzorce I je (±)-N- — {1—[1— (4-chlorfenyl) -cyklobutyl]-3-methylbutyl}-N-methylamin .
  10. 11. Použití podle nároku 1, kde sloučeninou vzorce I je (±)-l-[1- (4-chlorfenyl) -cyklobutyl]-3-methylbutylamin.
  11. 12. Použití podle nároku 1, kde sloučeninou vzorce I je (±)-N{1—[1— (4-chlorfenyl) -cyklobutyl]~3-methylbutyl}-N,N-dimethylamin.
  12. 13. Farmaceutická kompozice pro podporu sníženi hmotnosti po těhotenství, vyznačující se tím, že obsahuje terapeuticky účinné množství sloučeniny vzorce I ch3
    H3CCHCH2CHNR1R.
    Cl včetně jejich enantiomerů a farmaceuticky přijatelných solí, kde Ri a R2 znamenají nezávisle H nebo methyl, společně s farmaceuticky přijatelným ředidlem nebo nosičem.
    *··· • 4 · 9 44 • « 4 4 ··
    4 · 44» · ··
    4 4 4 44
    44 44·»
    4««4
    4 4 4 44 •44 4 9* • 4 4 4· •#44
    444 ·4»»*·
    44 44··
  13. 14. Farmaceutická kompozice podle nároku 13, vyznačující se tím, že sloučeninou vzorce I je N,N-dimethyl-l-[l- (4-chlorfenyl) cyklobutyl]-3-methylbutylamin hydrochlorid.
  14. 15. Farmaceutická kompozice podle nároku 13, vyznačující se tím, že sloučeninou vzorce I je N,N-dimethyl-l-[l- (4-chlorfenyl) cyklobutyl]-3-methylbutylamin hydrochloridm, monohydrát.
CZ20013282A 1999-03-19 2000-03-17 Farmaceutická kompozice CZ20013282A3 (cs)

Applications Claiming Priority (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
US12514999P 1999-03-19 1999-03-19

Publications (1)

Publication Number Publication Date
CZ20013282A3 true CZ20013282A3 (cs) 2002-07-17

Family

ID=22418407

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
CZ20013282A CZ20013282A3 (cs) 1999-03-19 2000-03-17 Farmaceutická kompozice

Country Status (19)

Country Link
EP (1) EP1162966A4 (cs)
JP (1) JP2002539253A (cs)
KR (1) KR20010113848A (cs)
CN (1) CN1352553A (cs)
AU (1) AU4172900A (cs)
BG (1) BG105995A (cs)
BR (1) BR0009078A (cs)
CA (1) CA2367268A1 (cs)
CZ (1) CZ20013282A3 (cs)
HU (1) HUP0200500A2 (cs)
IL (1) IL145243A0 (cs)
MX (1) MXPA01009465A (cs)
NO (1) NO20014474L (cs)
NZ (1) NZ514015A (cs)
PL (1) PL351080A1 (cs)
SK (1) SK13362001A3 (cs)
TR (1) TR200102694T2 (cs)
WO (1) WO2000056317A1 (cs)
ZA (1) ZA200107680B (cs)

Family Cites Families (2)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
IE61928B1 (en) * 1988-11-29 1994-11-30 Boots Co Plc Treatment of obesity
DE19518988A1 (de) * 1995-05-29 1996-12-05 Basf Ag Verwendung arylsubstituierter Cyclobutylalkylamine zur Behandlung der Fettleibigkeit

Also Published As

Publication number Publication date
SK13362001A3 (sk) 2002-07-02
WO2000056317A1 (en) 2000-09-28
EP1162966A1 (en) 2001-12-19
HUP0200500A2 (en) 2002-08-28
KR20010113848A (ko) 2001-12-28
AU4172900A (en) 2000-10-09
ZA200107680B (en) 2003-06-18
NO20014474L (no) 2001-11-14
MXPA01009465A (es) 2004-03-19
PL351080A1 (en) 2003-03-10
EP1162966A4 (en) 2002-06-12
CA2367268A1 (en) 2000-09-28
BR0009078A (pt) 2001-12-26
CN1352553A (zh) 2002-06-05
IL145243A0 (en) 2002-06-30
NZ514015A (en) 2001-09-28
NO20014474D0 (no) 2001-09-14
JP2002539253A (ja) 2002-11-19
BG105995A (en) 2002-06-28
TR200102694T2 (tr) 2002-04-22

Similar Documents

Publication Publication Date Title
EP1178789B1 (en) Method of treating eating disorders
US6376553B1 (en) Treatment of pain
US6355685B1 (en) Method of treating anxiety disorders
CZ20013283A3 (cs) Léčivo pro léčení přírůstku hmotnosti
US6376551B1 (en) Treatment of chronic fatigue syndrome
US6441046B1 (en) Control of metabolism
US6380260B1 (en) Treatment to lower platelet adhesiveness
US6232347B1 (en) Treatment of osteoarthritis
CZ20013284A3 (cs) Farmaceutická kompozice pro léčbu osteoartritidy nebo dny
US6365632B1 (en) Treatment of orthostatic hypotension
US6288125B1 (en) Treatment of hiatial hernia
WO2000056150A1 (en) Treatment of premenstrual syndrome
CZ20013282A3 (cs) Farmaceutická kompozice
CZ20013279A3 (cs) Farmaceutická kompozice
US20020132856A1 (en) Treatment of premenstrual syndrome
CZ20013281A3 (cs) Farmaceutická kompozice
US20030013735A1 (en) Weight loss after pregnancy