CZ20011380A3 - Více-cílové odkazy pro navigaci mezi hypertextovými dokumenty a podobně - Google Patents

Více-cílové odkazy pro navigaci mezi hypertextovými dokumenty a podobně Download PDF

Info

Publication number
CZ20011380A3
CZ20011380A3 CZ20011380A CZ20011380A CZ20011380A3 CZ 20011380 A3 CZ20011380 A3 CZ 20011380A3 CZ 20011380 A CZ20011380 A CZ 20011380A CZ 20011380 A CZ20011380 A CZ 20011380A CZ 20011380 A3 CZ20011380 A3 CZ 20011380A3
Authority
CZ
Czechia
Prior art keywords
storage location
storage locations
link
storage
block
Prior art date
Application number
CZ20011380A
Other languages
English (en)
Inventor
Cary Lee Bates
Paul Reuben Day
Original Assignee
International Business Machines Corporation
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Application filed by International Business Machines Corporation filed Critical International Business Machines Corporation
Publication of CZ20011380A3 publication Critical patent/CZ20011380A3/cs

Links

Classifications

    • GPHYSICS
    • G06COMPUTING; CALCULATING OR COUNTING
    • G06FELECTRIC DIGITAL DATA PROCESSING
    • G06F16/00Information retrieval; Database structures therefor; File system structures therefor
    • G06F16/90Details of database functions independent of the retrieved data types
    • G06F16/95Retrieval from the web
    • G06F16/955Retrieval from the web using information identifiers, e.g. uniform resource locators [URL]
    • G06F16/9558Details of hyperlinks; Management of linked annotations
    • GPHYSICS
    • G06COMPUTING; CALCULATING OR COUNTING
    • G06FELECTRIC DIGITAL DATA PROCESSING
    • G06F16/00Information retrieval; Database structures therefor; File system structures therefor
    • G06F16/90Details of database functions independent of the retrieved data types
    • G06F16/95Retrieval from the web
    • G06F16/955Retrieval from the web using information identifiers, e.g. uniform resource locators [URL]
    • G06F16/9562Bookmark management

Landscapes

  • Engineering & Computer Science (AREA)
  • Databases & Information Systems (AREA)
  • Theoretical Computer Science (AREA)
  • Data Mining & Analysis (AREA)
  • Physics & Mathematics (AREA)
  • General Engineering & Computer Science (AREA)
  • General Physics & Mathematics (AREA)
  • Information Retrieval, Db Structures And Fs Structures Therefor (AREA)
  • Information Transfer Between Computers (AREA)
  • Document Processing Apparatus (AREA)

Description

VÍCE-CÍLOVÉ ODKAZY PRO NAVIGACI MEZI HYPERTEXTOVÝMI DOKUMENTY A PODOBNĚ
Oblast techniky
Vynález se týká počítačů a počítačového softwaru. Podrobněji se vynález týká zobrazení a navigace mezi hypertextovými dokumenty prohlížecími počítačovými programy a podobně.
Dosavadní stav techniky
Množství a rozmanitost informaci, ke kterým lze přistupovat počítačem neustále ohromující rychlostí narůstá.
Zejména Internet umožnil počítačovým uživatelům přistupovat k široké skále informací z jiných počítačů umístěných po
celém světě.
Velké množství informací přístupné prostřednictvím Internetu je organizováno do hypertextových dokumentů, což jsou typicky dokumenty formátované v jazyce známém jako HTML (Hypertext Markup Language), které jsou získávány prostřednictvím segmentu Internetu známého jako www (World Wide Web). Hypertextové dokumenty typicky obsahují jeden nebo více vložených hypertextových odkazů, které koncový uživatel může volit buďto k přechodu na jiné dokumenty, nebo k přechodu na jiná místa ve stejném dokumentu. Každý hypertextový dokument je typicky určen místem uložení (známým jako URL, Uniform Resource Locator = jedinečný
81 613 identifikátor zdroje), kde je dokument uložen, s hypertextovým odkazem na určitý dokument nebo cil, určující místo uložení tohoto dokumentu tak, aby po zvolení odkazu bylo možné získat tento dokument.
Široká škála jiných informací jako například text, grafika, video, zvuk a animace mohou být integrovány do hypertextových dokumentů a dále mohou být tyto dokumenty organizovány do míst, typicky udržovaných jedinou entitou, která shromažďuje více souvisejících dokumentů dohromady koherentním způsobem. Dále, kvůli obrovské popularitě www nyní mnoho soukromých počítačových sítí také podporuje hypertextové dokumenty, stejně jako mnoho existujících počítačových operačních systémů a počítačových softwarových aplikací.
Počítačový program, často označovaný jako prohlížeč, se typicky používá k navigaci mezi hypertextovými dokumenty. Pomocí prohlížeče může koncový uživatel používat myš nebo jiné ukazovací zařízení k ukazování na a klepání na odkazy jako například zvýrazněný text, obrázky nebo jiné komponenty uživatelského rozhraní (například tlačítka) v dokumentech k navigaci na jiné dokumenty a/nebo na jiná místa ve stejném dokumentu.
Mnoho prohlížečů také podporuje použití záložek (někdy se také nazývají aliasy, zástupci, zkratky nebo oblíbené), pomocí kterých může uživatel udržovat seznam oblíbených míst nebo dokumentů, které uživatel zamýšlí znovu navštívit v budoucnosti. Pozdější získání založeného dokumentu pak pouze vyžaduje, aby uživatel nalezl záložku odpovídající požadovanému dokumentu v seznamu a pak zvolil tuto záložku k zahájení získání dokumentu.
• · ♦ ·« v • · 4 9 · » · • ·
• · • · V * • ·
·· ··· ·· ··
Jak běžné hypertextové odkazy, tak záložky mohou být charakterizovány jako jedno-cílové odkazy. Podrobně, běžný hypertextový odkaz nebo záložka je spojena s jediným cílem, takže kdykoli je takový hypertextový odkaz nebo záložka aktivován(a), získá se dokument uložený na s ním spojeném cíli.
Často však může existovat několik cílů týkajících se určitého typu informací, které chce uživatel získat. Například je na mnoha webovských místech běžné, že jsou zrcadlena”, přičemž více identických kopií dokumentů na webovském místě je uloženo na více počítačích (také známých jako servery), ke kterým se přistupuje na jiná úložná místa, aby se umožnilo většímu množství uživatelů přistupovat k těmto dokumentům v libovolné dané době. Jako jiný příklad může být žádoucí poskytnout více kopií dokumentu v několika jazycích tak, aby například uživatel, který, hovoří anglicky, mohl získat anglickou verzi dokumentu, zatímco uživatel hovořící Španělsky, mohl získat španělskou verzi dokumentu.
S běžnými hypertextovými odkazy a záložkami omezenými na jediné cíle, je obvykle nutné použít více hypertextových odkazů nebo záložek k podpoře více cílů pro zadané téma nebo typ informací. Pokud je však v daném hypertextovém dokumentu zobrazeno více hypertextových odkazů, dokument může poněkud ztratit na přehlednosti a tudíž ztratit vizuální přitažlivost. Podobně, zakládání záložek na více cílů může vést k přehlcení seznamu záložek, což často ztíží uživateli nalezení konkrétních záložek v seznamu.
Důležitější je ale spíše skutečnost, že použití více • · *«*t*t»· • 4 *·* ·· »4 ·· ··♦ jedno-cílových odkazů k zajištění přístupu k více cílům vyžaduje jisté úsilí a rozhodování uživatele při zvolení nejvhodnějšího cíle mezi několika alternativami. Pouze skutečnost, že uživatel musí zvolit mezi více odkazy přerušuje prohlížení a často vede ke snížené produktivitě. Dále, ponecháním na uživateli ručního výběru mezi více odkazy vzniká možnost lidské chyby, protože uživatel může zpočátku zvolit špatný odkaz a musí se přesunout zpět na původní dokument a pak na jinou z dostupných možností.
Dále v mnoha případech uživatel nemusí mít dostatek informací k provedení přiměřeného odhadu co se týče zvolení nejvhodnějšího odkazu. Například většina uživatelů si přeje získávat dokumenty co nejrychleji. Tudíž u zrcadlených webovských míst je uživatel často podporován v tom, aby zvolil místo, které je nejblíže geograficky uživateli, protože se předpokládá, že množství provozu na internetu mezi uživatelem a serverem klesá tím více, čím je server blíže uživateli. Rychlost, jakou může být dokument získán, se však může značně měnit v závislosti na jiných faktorech jako například pracovní zatížení serveru, denní doba, momentální množství provozu na části internetu mezi uživatelem a serverem, atd. Bez znalosti těchto faktorů v předstihu, je uživatel často ponechán volbě cíle náhodně, nebo prostě podle geografické blízkosti. Často uživatel nezvolí optimální server pro obsloužení jeho požadavku a může plýtvat drahocenným časem a být spojen s horším serverem než je optimální.
Jiná potíž s jedno-cílovými odkazy je ta, že často dokumenty uložené na určitých úložných místech mohou začít být nepřístupné, např. pokud byly dokumenty přesunuty na jiná úložná místa, nebo pokud dokumenty byly zcela odstraněny. Následkem toho se libovolný jedno-cilový odkaz odkazující na nezískatelný dokument stává zastaralý a nepoužitelný. Uživatel často nemůže rozpoznat zastaralý odkaz, aniž by se nejdříve pokusil přistoupit k jeho cíli, a pak, pokud je neúspěšný, pokusí se najít informace přístupem na jiné cíle. Tento přístup čekej a pozoruj může často způsobit hodně velkou nespokojenost uživatele a plýtvání značným množstvím času uživatele.
Byly provedeny pokusy povolit, aby různé dokumenty byly získávány za různých okolností odezvou na zvolení uživatelem jedno-cílového odkazu. Například některé běžné webové servery detekují značku prohlížeče, který daný uživatel používá a pak pošlou zpět konkrétní verzi dokumentu optimalizovanou pro daný prohlížeč. Často to vyžaduje, aby servery získaly informace od uživatele, typicky ve formě cookies, které mohou požadovat servery. Výběr dokumentů na straně serveru však trpí tím nedostatkem, že se vyžaduje další zpracování ke zpracování jednotlivých požadavků uživatelů, což snižuje
Dále, uživatelé mohou zakázat přenos cookies a zabránit serveru v tom, aby se dozvěděl specifické informace o uživateli, a tím zabrání serveru ve výběru z j iných dokumentů odezvou na konkrétní požadavek.
Následkem toho může omezení běžných hypertextových odkazů a záložek na jediné cíle nepříznivě ovlivnit produktivitu uživatele a vést k jeho nespokojenosti.
Podstata vynálezu
Vynález řeší tyto a další problémy spojené s předchozím
v v * V « • · * · · • ·
• · ···
• · • · 9 9 * ·
• v ·· ·· M
stavem techniky zajištění zařízeni, programového produktu a způsobu, který používá vice-cílový odkaz k selektivním přístupu k datům umístěným na jednom nebo více z množství úložných míst spojených s odkazem. Jakmile tudíž uživatel aktivuje určitý více-cílový odkaz, může být požadavek postoupen na jiná úložná místa za jiných okoloností, aby se optimalizovalo využití odkazu, spíše nežli by se požadavek postupoval na jediné stejné úložné místo jako se děje u běžných hypertextových odkazů a záložek.
Více-cílový odkaz může být implementován jako hypertextový odkaz definovaný definicí hypertextového odkazu vloženou v hypertextovém dokumentu, nebo jako záložka pro použití v přizpůsobeném seznamu záložek pro uživatele. Dále lze přistupovat k různým typům dat, včetně hypertextových dokumentů, souborů a podobně, z jednoho nebo více z úložných míst pro více-cílový odkaz.
Spojením více než jednoho úložného místa s hypertextovým odkazem nebo záložkou může být podporováno velké množství jedinečných funkcí.
Například v některých implementacích může být zvolené úložné místo zvoleno z množství úložných míst pro vícecílový odkaz na základě předem stanoveného výběrového kritéria. Například typ verze dokumentů uložených na různých úložných místech lze použit ke zvolení konkrétního typu dokumentu, např. tak, že uživatel by mohl určit, že chce prohlížet pouze textovou verzi dokumentu a nikoli verzi s obrázky. Jako jiný příklad lze použít relativní doby přístupu pro různá úložná místa k výběru úložného místa k optimalizaci získávání dokumentu z nejrychlejšího místa nebo místa s nejrychlejsí odezvou. Jako ještě další příklad * ♦ ♦·♦ · ··· · · • ♦ · ·«· · · ·· ·· ·· »♦ · lze použít relativní stáří místech ke zvolení úložného dokumentů na různých úložných místa, které má nejnovější a nej aktuálnější dokument.
i.
Jako další příklad lze k získávání dokumentů použít chronologické kritérium z různých úložných míst v různých dobách. To by uživateli umožnilo například získávat dokument s aktuálním stavem obchodování v době otevření burzy, nebo získávat dokument s burzy. Jako další denním souhrnem obchodování po zavření příklad lze dokumentů ke používat stav předtímzvolení úložného místa dokumentů před předtím
Dále popularitu různých dokumentů lze úložného místa k upřednostňování použít prohlíženo různých k upřednostnění získávání nových použitými dokumenty.
použít ke zvolení oblíbenějších dokumentů před jinými. Také lze k upřednostnění určitého úložného místa před kritérium, zda jsou či nejsou různé dokumenty schváleny nebo neschváleny, např. třetí stranou.
jmenovitě j inými
Jako další příklad se ze spoléhat na lokální nastavení uživatele k přizpůsobení výběru určitého úložného místa, např. k výběru úložného místa na základě standardního jazyka nebo znakové sady uživatele, úrovně znalostí uživatele, atd. Dále lze také použít aktuální kontext v době, kdy uživatel aktivuje více-cílový odkaz, k výběru úložného místa, např. tak umožnit přístup k různým dokumentům na základě toho, k jakým jiným dokumentům se přistupovalo v minulosti.
Více-cílový odkaz lze také použít k postupnému získávání dokumentů na různých úložných místech spoejných s odkazem, např. aby se umožnilo autorovi určit požadované pořadí pro uživatele, v jakém má prohlížet více dokumentů. Více-cílový odkaz lze také použít k získávání dat z více ’ - · · · *«· • · ··· · · ··· · ·« • · ····»·»·»« ·· · ···· ·** ·· ··· ·· ·· ·· ·«· úložných míst najednou, čímž se uživateli ušetří práce, protože by jinak musel aktivovat více odkazů k získání dat z více úložných míst.
r
Podle jednoho hlediska tohoto vynálezu tudíž lze k datům přistupovat z počítače přijetím vstupu uživatele směrovaného na více-cílový odkaz, který identifikuje množství úložných míst spojených s ním; a přístup k datům uloženým na zvoleném z množství úložných míst. Podle dalšího hlediska tohoto vynálezu může být hypertextový dokument • generován vytvořením hypertextového dokumentu a vložením do hypertextového dokumentu definice více-cílového hypertextového odkazu, která identifikuje množství úložných míst spojených s ním. Dále podle dalšího hlediska tohoto vynálezu může být zajištěn programový produkt, který obsahuje hypertextový dokument, mající v sobě vloženou alespoň jednu definici více-cílového hypertextového odkazu, která identifikuje množství úložných míst spojených s ní, a signál nesoucí médium, které nese hypertextový dokument.
Tyto a jiné výhody a znaky, které charakterizují vynález, jsou popsány v připojených nárocích a tvořících «
součást tohoto dokumentu. Avšak z důvodu lepší srozumitelnosti vynálezu a výhod a cílů dosažených jeho použitím, je potřeba odkázat se na výkresy a na příslušnou ” doprovodnou popisnou část, ve které budou popsána vzorová provedení tohoto vynálezu.
Přehled obrázků na výkresech
Vynález bude blíže vysvětlen prostřednictvím konkrétních příkladů provedení znázorněných na výkresech, na kterých představuje v * • · ··· ♦ ♦ «· ♦ · « • · · ·· ··· • · · ·· obr. 1 obr. 2 blokové schéma počítačového systému připojeného do sítě podle tohoto vynálezu.
blokové schéma vzorového hardwarového a softwarového prostředí počítače počítačového vsystému připojeného do sítě podle obr. 1.
obr. 3 blokové z obr. 2. schéma datové struktury záložek
obr. 4 vývojový diagram znázorňující tok programu
hlavní rutiny (main) prohlížeče z obr. 2
obr. 5 vývoj ový diagram znázorňující tok programu
rutiny navigace na odkaz z obr. 4.
obr. 6 vývoj ový diagram znázorňuj ící tok programu
rutiny zpracování robustního odkazu z obr. 5
obr. 7 vývoj ový diagram znázorňuj ící tok programu
vlákna ping podle tohoto vynálezu.
obr. 8 vývoj ový diagram znázorňující tok programu
rutiny zpracování rychlého odkazu z obr. 5
obr. 9 vývojový diagram znázorňuj ící tok programu
rutiny zpracování velikostního odkazu z obr. 5
obr. 10 vývojový diagram znázorňuj ící tok programu
rutiny zpracování čerstvého odkazu z obr . 5
obr. 11 vývoj ový diagram znázorňuj ící tok programu
f — - « • · «·
• · *«* • · ··· • ·
i · • · • * * ·
·· ··· ·· • · ·· • *
* rutiny zpracováni chronologického odkazu
r obr. 12 vývojový diagram znázorňující tok programu
> ·· rutiny zpracováni nového odkazu z obr. 5
obr. 13 vývojový diagram znázorňující tok programu
rutiny zpracováni populárního odkazu z obr. 5
obr. 14 vývojový diagram znázorňující tok rutiny zpracování odkazu lokálního z obr. 5 programu nastavení
obr. 15 vývojový diagram znázorňující tok rutiny zpracování velikostního odkazu z programu obr. 5
obr. 16 blokové schéma rozšíření datové kontextového kritéria pro datovou záložek z obr. 3 struktury strukturu
obr. 17 vývojový diagram znázorňující tok rutiny je kontextové kritérium z obr. 15. programu splněno?
obr. 18 vývojový diagram znázorňující tok rutiny zpracování schváleného odkazu z programu obr. 5
obr. 19 vývojový diagram znázorňující tok programu rutiny zpracování cyklického odkazu z obr. 5
obr. 20 vývojový diagram znázorňující tok programu rutiny zpracování více-návštěvniho odkazu z obr. 5
• ; ··· v · • · • · • · • ·
• · ·· • ··· • · ·· • · ·· • · *· • ·
obr. 21 vývojový diagram znázorňující tok programu
rutiny zpracování více-spoustěcího odkazu
z obr. 5
obr. 22 vývojový diagram znázorňující tok programu
rutiny zobrazeni stránky z obr. 4 obr. 23 blokové schéma vzorového počítačového displeje znázorňující činnost prohlížeče z obr. 2.
Příklady provedení vynálezu
Hardwarové a softwarové prostředí
Nyní co se týče obrázků, odpovídající čísla označují odpovídající části v několika pohledech, Obr. 1 znázorňuje počítačový systém 10 podle vynálezu. Počítačový systém 10 je znázorněn jako do sítě připojený počítačový systém obsahující jeden nebo více klientských počítačů 12, 14 a 20 (například, stolní nebo PC počítače, pracovní stanice, atd.) připojený k serveru 16 (např. PC serveru, minipočítači, počítači midrange, sálovému počítači, atd.) sítí 18. Síť 18 může reprezentovat prakticky libovolný typ síťového propojení, včetně, ale bez omezení na, lokálních, dálkových, bezdrátových a veřejných sítí (např. internet). Dále, libovolný počet počítačů a jiných zařízení může být připojeno sítí .18., např. více serverů.
Klientský počítač 20, který může být podobný počítačům 12, 14, může obsahovat centrální procesorovou jednotku (CPU) 21; více periferních komponent jako počítačový displej 22; úložné zařízení 23; tiskárnu 24 a různá vstupní zařízení • · * · ··· ♦ · *········ · ♦ · ♦ »*·· · · · ·♦ ··· ·♦ ·· ·· «·· (např. mezi jinými i myš 26 a klávesnici 27) . Serverový počítač 16 může být nakonfigurován podobně, ačkoli typicky s vyšší výkonností co do zpracování a s větší kapacitou úložného prostoru, jak je v oboru dobře známo.
Obr. 2 znázorňuje jiným způsobem vzorové hardwarové a softwarové prostředí pro zařízení 30 podle tohoto vynálezu. Pro účely vynálezu může zařízení 30 reprezentovat prakticky , libovolný typ počítače, počítačového systému nebo jiného programovatelného elektronického zařízení, obsahujícího - klientský počítač (např. podobný počítačům 12, 14 a 20 z Obr. 1), serverový počítač (např. podobný serveru 16 z Obr. 1) , přenosný počítač, začleněný řadič atd. Zařízení 30 může být připojeno v síti jak je zobrazeno na Obr. 1, nebo se může eventuálně jednat o samostatné zařízení. Zařízení 30 bude poté také označováno jako počítač, přestože by se mělo vzít v úvahu, že termím zařízení může také obsahovat jiná vhodná programovatelná zařízení konzistentní s vynálezem.
Počítač 30 typicky obsahuje alespoň jeden procesor 31 připojený k paměti 32. Procesor 31 může reprezentovat jeden nebo více procesorů (např. mikroprocesorů) a paměť 32 může reprezentovat zařízení RAM (paměť s přímým přístupem) obsahující hlavní úložný prostor počítače 30, a také jakékoli další úrovně paměti, např. mezipaměti typu cache, energeticky nezávislé nebo záložní paměti (např.
V programovatelné paměti nebo paměti typu flash), paměti určené pouze ke čtení, atd. Navíc lze uvažovat, že paměť 32 obsahuje paměťový úložný prostor fyzicky umístěný kdekoli v počítači 30, např. libovolné paměti cache v procesoru 31, a také libovolné úložné kapacity použité jako virtuální paměť, například uložené na diskovém úložném zařízení 36 * · · ·· • · ·« · · * * · · · · * « «·· · * • · ··*·*··· ·· ·»· ·· ·· ·· ·«· nebo na jiném počítači připojeném k počítači 30 sítí 38. ,
Počítač 30 také typicky přijímá množství vstupů a * výstupů pro komunikaci informací vně. Jako rozj“hraní s uživatelem nebo operátorem počítač 30 typicky obsahuje * jedno nebo více uživatelských vstupních zařízení 33 (např.
mezi jinými klávesnici, myší kuličkový ovladač, pákový ovladač, dotykový ovladač a/nebo mikrofon) monitor, panel s však nutné vzít ínapř. mezi jinými CRT a/nebo reproduktor). Je u několika implementací serverových implementacích, přímý uživatelský vstup a výstup.
počítače nemusí
LCD na displej 34 displej em, vědomí, že některých
30, např.
být počítačem podporován
Pro další úložný prostor může uživatel 30 také přidat mezi jinými jedno nebo více diskových úložných zařízení 36, např. disketovou mechaniku nebo jinou jednotku s odstranitelným médiem, disk, úložná zařízení s přímým přístupem (DASD), optický disk (např. CD jednotka, jednotka DvD, atd.), a/nebo páskovou jednotku. Dále může počítač 30 obsahovat rozhraní s jednou nebo více sítěmi 38 (mezi jinými např. LAN, WAN, bezdrátovou sítí a/nebo internet), které umožňuje komunikaci informací s jinými počítači připojenými do sítě. Rozumí se, že počítač 30 typicky obsahuje vhodná analogová a/nebo digitální rozhraní mezi procesorem 31 a každou z komponent 32, 33, 34, 36 a 38 jak je v oboru dobře známo.
Počítač 30 pracuje pod řízením operačního systému 40 a provádí nebo se jinak spoléhá na různé počítačové softwarové aplikace, komponenty, programy, objekty, moduly, datové struktury, atd. (mezi jinými například prohlížeč 41 a datovou strukturu 42 záložek). Dále, různé aplikace, r· A komponenty, programy, objekty, moduly, atd. Mohou také běžet na jednom nebo více procesorech na jiném počítači připojeném k počítači 30 sítí 38, např. v distribuovaném prostředí nebo prostředí klient-server, takže zpracování vyžadované k implementaci funkcí počítačového programu může být přiděleno více počítačům v síti.
Obecně rutiny prováděné k implementaci provedení tohoto vynálezu, ať už Implementované jako část operačního systému nebo konkrétní aplikace, komponenta, program, objekt, modul nebo posloupnost instrukcí, se zde bude označovat počítačové programy, nebo prostě programy. Počítačové programy typicky obsahují jednu nebo více instrukcí, které jsou přítomné v různých dobách na různých paměťových a úložných zařízeních v počítači a ty, jakmile jsou čteny a prováděny na jednom nebo více procesorech v počítači, způsobují, že počítač provádí kroky nutné k provádění kroků nebo prvků ztělesňujících různá hlediska tohoto vynálezu. Dále, přestože zde vynález byl a bude popsán v kontextu plně fungujících počítačů a počítačových systémů, odborníci ocení, že lze různá provedení tohoto vynálezu distribuovat jako programový produkt v rozličných formách a že se vynález uplatňuje také bez ohledu na konkrétní typ média nesoucího signál, které se používá k vlastnímu provádění distribuce. Příklady média nesoucího signál obsahují, ale bez omezení na, zapisovatelné typy médií jako například mezi jinými energeticky závislá a energeticky nezávislá paměťová zařízení, diskety a jiné odstranitelné disky, pevné disky, optické disky (např. CD-ROMy, DVD, atd.) a médium přenosového typu jako například digitální a analogové komunikační spojení.
Navíc různé programy popsané níže mohou být «a · » ♦ · ·· II* v ··· identifikovány na základě aplikace, pro kterou jsou implementovány v konkrétním provedení tohoto vynálezu. Je však třeba vzít v úvahu, že jakákoli označení programů, která následují, se používají pouze z důvodu srozumitelnosti a tudíž by vynález neměl být omezen na použití výlučně v jakékoli konkrétní aplikaci identifikované a/nebo implikované tímto označováním.
Odborníci poznají, že vzorová prostředí znázorněná na obr. 1 a 2 nemají omezovat tento vynález. Odbornici rozhodně poznají, že lze použít jiná alternativní hardwarová a/nebo softwarová prostředí bez odchýlení od rozsahu vynálezu.
Navigace s více-cílovými odkazy
Zde popsaná provedení využívají více-cílové odkazy k navigaci na jeden nebo více z množství dostupných cílů odezvou na vstup přijatý od uživatele. Každý cíl je typicky určen jeho místem uložení, např. URL, názvem souboru, cestou a/nebo jinými způsoby adresováni dokumentu v počítačovém systému. Lze se domnívat, že dokument uložený na určitém úložném místě obsahuje libovolnou určitou organizaci počítačových dat, např. hypertextových a jiných dokumentů, počítačových souborů, elektronických zpráv, atd., včetně textových, grafických, video, zvukových, spustitelných a jiných typů počítačových dat.
Ve znázorněných provedeních, více-cílové odkazy určují množství URL reprezentujících jejich cíle, přičemž alespoň některé z dokumentů, které jsou uloženy na těchto URL jsou formátované pomocí (HTML) protokolu (jazyk Hypertext Markup
Language) . Je však nutné vzít v úvahu, že lze alternativně použít jiné datové formáty a jiná úložná místa a tudíž by • ··« • · * • · · « · • · * · · * · ·· ··· ·· *· ·· «·* vynález neměl být omezen na konkrétní implementace zde popsané.
Dále ve znázorněných provedeních mohou být vice-cílové odkazy implementovány jako variace jednoho nebo více vložených hypertextových odkazů a záložek. Pokud je implementován jako vložený hypertextový odkaz, více-cílový odkaz je určen definicí hypertextového odkazu vloženou v určitém hypertextovém dokumentu, např. podle autora dokumentu tak jak autor navrhuje dokument. Na druhé straně pokud je více-cílový odkaz implementován jako záložka (také známá jako alias, zkratka, zástupce nebo oblíbené), je typicky udržován v datové struktuře seznamu vlastních záložek pro konkrétního uživatele. Je nutné však vzít v úvahu, že v jiných provedeních mohou být použity j iné implementace více-cílových odkazů k definici více navigačních cílů reagujících na
Termín odkaz může být totiž dále použit k obecnému popisu libovolné z možných implementací více-cílového odkazu podle tohoto vynálezu.
Co se týče implementace vložených hypertextových odkazů, více-cílový odkaz může být implementován například definováním nového formátu značek specifického pro vicecílové odkazy. Na druhé straně, za předpokladu, že existuje vhodná infrastruktura v protokolu k podpoře jedno-cílových hypertextových odkazů, se předvídá, že lze více-cílový odkaz implementovat prostě rozšířením existujícího HTML protokolu tak, aby podporoval další cíle. Například jedno vhodné HTML rozšíření, definující více-cílový odkaz, je rozšíření HTML prvku anchor (kotva, odkaz) HTML jak je ukázáno níže v tabulce I:
W · · 4 · ♦ 4 ·· • 4 444 4 4 444 44
4 44·· 444
4*4 44 44 44444
Tabulka I: Formát definice vice-cilového hypertextového odkazu <A
HTYPE = [Link_Type]
HREF = [URL 1]
HREF = [URL 2] k
ir *
HREF = [URL NJ >
[zobrazený text nebo obrázek pro odkaz] </A>
V této implementaci je definován nový typ pole HTYPE, který je definován tak, aby umožňoval autorovi definovat určitý typ vice-cilového odkazu. Více typů odkazů může být definováno jak je podrobněji popsáno níže, včetně například ROBUST (robustní), FAST (rychlý), FRESH (aktuální), atd. Dále, samostatné pole HTYPE nemusí být v některých implementacích vyžadováno, např. pokud je podporován pouze jeden typ nebo pokud lze typ zjistit pomocí jiných informaci v dokumentu nebo pomocí vnějšího zdroje jako například nastavení konfigurace prohlížeče. Dále, v některých implementacích může být žádoucí povolit jiným informacím v dokumentu nebo z vnějšího zdroje (např. nastavení konfigurace prohlížeče) převážit typ odkazu dodaný polem HTYPE.
Dále, aby HTML rozšíření definovalo více než jeden cil, prostě povolí použití více instancí běžných polí HREF v libovolné dané značce. Dále může být v jistých implementacích žádoucí rozšířit toto pole a poskytnout tak vvv » · V * · · • · ··♦ · * ··· · · • ♦ ♦ · · · ♦ ♦ · ··· «» ·· «· ··· další informace o jednotlivých cílech, např. předat informace o pořadí, předat informace o cíli, který se má použít při výběru jednoho z cílů (např. chronologickou podmínku, kontextovou podmínku, verzi dokumentu, jazyk dokumentu, znakovou sadu dokumentu nebo jiná data specifická pro jakýkoli z typů odkazu podrobně popsaných níže), atd. Jako alternativa předání informací o pořadí může být pořadí cílů také odvozené z jejich pořadí ve značce.
Jiná HTML rozšíření vhodná pro podporu různých implementací více-cílových odkazů zde popsaných budou běžnému odborníkovi zřejmá.
Co se týče implementace záložek vice-cílového odkazu, obr. 3 znázorňuje podrobněji datovou strukturu 42 záložek, včetně spojového seznamu záznamů 44 záložek, každá se skupinou polí 46, 48, 50 a 52. Pole 46 každého záznamu 44 záložky definuje nadpis záložky, který je typicky zobrazen uživateli při prohlížení seznamu záložek. Pole 48 ukládá ukazatel na spojový seznam URL záznamů 54 definujících více cílů pro záložku. Volitelné pole 50 definuje v případě potřeby typ odkazu pro více-cílový odkaz a pole 52 ukládá ukazatel na další záznam 44 záložky v datové struktuře. Pole 52 posledního takového záznamu záložky v datové struktuře typicky ukládá prázdný ukazatel NULL.
Každý záznam 54 URL obsahuje volitelné pole 56 nadpisu definující nadpis pro cíl, který se má zobrazit uživateli při prohlížení seznamu cílů pro určitou záložku. Pole 58 poskytuje URL pro cíl a další pole 60 ukládá ukazatel na další záznam 54 URL ve spojovém seznamu, přičemž další pole posledního záznamu v seznamu nese prázdný ukazatel NULL.
• · ·♦· · · ··· · · « • · ««*«····· · • · « ·«·· · · ♦ ·· ♦·· ·· ·· «· ♦ «*
Je nutné vzít v úvahu, že další informace nutné k implementaci libovolného z různých typů odkazů dále popsaných mohou být také uloženy v datové struktuře 42, stejně jako další informace mohu být běžně uloženy v některých záložkách. Dále by se mělo vzít v úvahu, že datová struktura 42 může také podporovat běžné jedno-cílové odkazy, prostě přidáním pouze jednoho záznamu 54 URL pro daný záznam záložky a uložením typu NULL nebo SINGLE odkazu do pole typ odkazu. Dále lze použít jiné datové struktury k organizaci kterékoli ze záložek a informaci o více-cílovém odkazu zde popsaných. Navíc je nutné vzít v úvahu, že lze také použít datovou strukturu podobnou datové struktuře 42 k uložení definic vložených hypertextových odkazů pro daný hypertextový dokument, např. v dynamické datové struktuře, která je aktualizována kdykoli je získán nový dokument do prohlížeče.
Ke znázornění různých typů odkazů, které mohou být implementovány v prohlížeči podle tohoto vynálezu, obr. 4 znázorňuje hlavní rutinu 70 pro prohlížeč 41. Rutina 7 0 znázorňuje událostmi řízenou implementaci, kde prohlížeč 41 čeká na události v bloku 72, pak se pokusí detekovat a ošetřit různé události v blocích 72, 74, 76, 78, 130, 82 a
84. Události detekované v blocích 72-.82 podrobně popisují implementaci více-cílových odkazů podle tohoto vynálezu. Je však nutné vzít v úvahu, že množství dalších událostí, jejichž pochopení není důležité pro pochopení vynálezu, může být také detekováno a ošetřováno prohlížečem 41, jak je znázorněno blokem 84. Také je nutné vzít v úvahu, že jiné programovací implementace, např. objektové nebo procedurální modely, mohou být také alternativně použity.
Jedna důležitá událost ošetřovaná rutinou 70 je událost • * φφφ φ *·· · ♦· • φ φ · · φ · · · · +φ • · · · · φ φ · φφ φφ ··· ·· φφ φφ φφφ sledování odkazu, která je detekována v bloku 74 a ošetřena rutinou 86 navigace na odkaz, událost sledování odkazu je typicky generována odezvou na nasměrováni vstupu uživatele na zobrazenou reprezentaci definice hypertextového odkazu v prohlížeči, např. tím, že uživatel stiskne tlačítko myši když je ukazatel myši umístěn na zobrazené reprezentaci hypertextového odkazu.
Další důležitá událost ošetřovaná rutinou 70 je událost aktivovat záložku, která je detekována v bloku 76 a také ošetřována rutinou 86 navigovat na odkaz. Událost aktivovat záložku je typicky generována odezvou na to, když uživatel zvolí záložku z právě zobrazeného seznamu záložek. Aby se usnadnil popis znázorněného provedení, je rutina 86 navigace na odkaz popsána jako generická oběma hypertextovým odkazům a záložkám; bude však oceněno, že lze v jiných
implementacích pouzí t samostatné rutiny.
Další událost ošetřovaná rutinou 70, je událost
zobrazit stránku, která je detekována v bloku 7 8 8
ošetřována rutinou 88 zobrazení stránky. Tato událost je
generována , aby zobrazila vizuální reprezentaci
hypertextového dokumentu získaného prohlížečem a je popsána podrobněji níže s odkazem na obr. 22.
Jiná událost ošetřovaná rutinou 70 je událost zobrazit seznam záložek, která je detekována v bloku 80 a ošetřována blokem 90, kde se zobrazí seznam záložek uživateli, např. běžným způsobem. Další událost je událost zaměření odkazu/záložky, která je detekována v bloku 82 a ošetřována blokem 92, např. odezvou na to, že uživatel umístí ukazatel myši na vizuální reprezentaci hypertextového odkazu nebo záložky. Blok 92 může být nakonfigurován například tak, aby
♦ ··· « • ♦·· 4 · ♦
·· «· ·· • v ·« ··
zobrazil překryvné okno vedle ukazatele, které udává typ a seznam URL pro odkaz spojený s hypertextovým odkazem nebo záložkou.
Rutina 86 navigace na odkaz je znázorněna podrobněji na obr. 5. Rutina 86 v zásadě funguje voláním jedné z množství subrutin podle konkrétního typu odkazu aktivovaného uživatelem. Jak bylo popsáno výše, typ odkazu určitého odkazu může být určen z několika zdrojů, mezi jinými např. z lokálního nastavení prohlížeče uživatele nebo z definice záložky/hypertextového odkazu pro odkaz. Rutina 86 tudíž začíná v bloku 100 nejdříve určením toho, zda je povoleno převažování nastavení prohlížečem, přičemž pokud je povoleno, je automaticky volen standardní typ odkazu podle prohlížeče bez ohledu na jakýkoli typ odkazu definovaný v odkaze předáním řízení do bloku 102. Pokud není převažování nastavení povoleno, řízení přechází do bloku 104, aby se určil, zda je typ odkazu specifikován v odkaze samotném. Pokud není, řízení přejde do bloku 102 na zvolení standardního nastavení prohlížeče. Pokud je však typ odkazu zadán, tento typ odkazu je zvolen předáním řízení do bloku 106.
Poté co je zvolen typ odkazu, přejde řízení z některého z bloků 102, 106 na několik rozhodovacích bloků 108 132, přičemž každý z nich detekuje konkrétní typ odkazu a předává řízení vyhrazené obslužné rutině. Pokud žádné takové typy odkazů nejsou zjištěny, spustí se standardní blok 134 k získání a zobrazení prvního (pokud se jedná o více-cílový odkaz) nebo pouze (pokud se jedná o jedno-cílový odkaz) URL pro odkaz, způsobem v oboru dobře známým.
Blok 108 detekuje typ odkazu ROBUST, předá řízení • · ··· · · + · ♦ · ♦ • · · ·«·· * « · ♦ · ♦·· ·· ·· ·Φ ··♦ rutině 136 zpracování robustního odkazu a blok 110 detekuje typ odkazu FAST, přičemž předá řízení rutině 138 zpracování rychlého odkazu. Blok 112 detekuje typ velikostního odkazu SIZE, přičemž předá řízení rutině 140 zpracování velikostního odkazu. Blok 114 detekuje typ čerstvého odkazu FRESH, přičemž předá řízení rutině 142 zpracování čerstvého odkazu. Blok 116 detekuje typ odkazu CHRONOLOGICAL, přičemž předá řízení rutině 144 zpracováni chronologického odkazu. Blok 118 detekuje typ odkazu NEW, přičemž předá řízení rutině 146 zpracování nového odkazu. Blok 120 detekuje typ odkazu POPULAR, přičemž předá řízení rutině 148 zpracování oblíbeného odkazu. Blok 122 detekuje typ odkazu LOCAL SETTING, přičemž předá řízení rutině 150 zpracování lokálního nastavení. Blok 124 detekuje typ odkazu CONTEXT, přičemž předá řízení rutině 152 zpracování kontextového odkazu. Blok 126 detekuje typ odkazu SANCTIONED, přičemž předá řízení rutině 154 zpracování sankcionovaného odkazu. Blok 128 detekuje typ odkazu CYCLIC, přičemž předá řízení rutině 156 zpracování cyklického odkazu. Blok 130 detekuje typ odkazu MULTIVISIT (více-návštěvní) , přičemž předá řízení rutině 158 zpracování více-návštěvního (multivisit) odkazu. Blok 132 detekuje typ odkazu více-spouštěcí (MULTILAUNCH), přičemž předá řízení rutině 160 zpracování více-spouštěcího odkazu.
Je nutné ocenit, že ne všechny možné typy odkazů mohou být podporovány v jakékoli dané implementaci. Dále, jiné typy více-cílových odkazů mohou být také podporovány v jiných implementacích.
Obecně existují dvě primární místa, která mohou řídit, jak se odkaz interpretuje. Za prvé, informace vložené ve více-cílovém odkaze mohou být použity k řízení toho, jak se • ··· • ·«· • ·
9 · 9 9 9 9 9 9 9
999 99 · ·· ··· odkaz interpretuje. Také lokální nastavení v prohlížeči lze použít k řízení toho, jak je odkaz interpretován. Dále je nutné ocenit, že různé metodiky lze kombinovat a používat současně. Například může být žádoucí použít novou metodiku odkazů k tomu, aby se nejdříve odstranila URL, která již byla navštívena a pak použít metodiku robustních odkazů ke zvolení prvního ze zbývajících odkazů k zobrazení. Další modifikace se běžnému odborníku ozřejmi.
Níže následuje popis každého vyjmenovaného typu odkazu.
Robustní odkaz
Rutina 136 zpracování robustního odkazu je znázorněna podrobněji na obr. 6. Typ robustního odkazu definuje typ odkazu, kde více cílů odkazu je uspořádáno hierarchicky, přičemž k primárnímu cíli se přistupuje pokud je to možné, a s alternativními cíli, ke kterým se přistupuje pokud pokusy o přístup k primárnímu cíli byly neúspěšné. Pokud tudíž na server z URL udaného cílem nelze provést úspěšný ping nebo dokument nelze získat, prohlížeč se posune na další odkaz v seznamu. Často lze tento typ odkazu použít k minimalizaci výskytu zprávy URL nenalezeno prohlížeče, např. poskytnutím alternativních cílů, ze kterých lze daný dokument získat.
Rutina 136 začíná v bloku 170 získáním dalšího URL v odkaze. V první iteraci rutinou se tudíž zvolí první URL zadané v odkaze. Dále blok 172 určí, zda na URL bylo dosud možné provést ping prohlížečem. V této implementaci se spustí samostatné vlákno ping prohlížečem na pozadí k otestování každého z cílů zadaného pro různé odkazy definované v právě zobrazeném hypertextovém dokumentu.
* v 444 • 4 • ·
4 4444 44 4
444 44 44 44 444
Operace ping je dobře známá síťová operace poslání testovacího požadavku na server pro konkrétní úložné místo a získání odpovědi od něj. Dále, v dalších implementacích nemusí být žádoucí použít samostatné vlákno ping, pomocí něhož by se po rutině 136 vyžadovalo otestovat každý cíl v posloupnosti.
Nejdřív předpokládejme, že na URL byl proveden ping, řízení přejde do bloku 174, kde se určí, zda byl ping úspěšný - to znamená, zda se vrátila odpověď od serveru pro URL zadané v tomto cíli. Pokud ping nebyl úspěšný, což znamená, že prohlížeč nebyl schopen získat odpověď, řízení pokračuje do bloku 176, kde se dotazuje, zda v odkaze existuje více URL. Pokud ano, řízení se vrátí do bloku 170 ke zpracování dalšího URL v odkaze.
Po návratu do bloku 174, pokud byl ping úspěšný, přechází řízení do bloku 178 k získání dokumentu uloženého na URL. Navíc, jako bylo popsáno v bloku 172, pokud na URL nebyl proveden ping, může řízení přejít přímo do bloku 178, kde se provede pokus o získání dokumentu na URL. Dále, jak je ukázáno v bloku 176, pokud nebylo nalezeno žádné úspěšně ping~nuté URL a nezůstává ke zpracování žádná další URL, blok 176 předává řízení do bloku 178, kde se provede pokus o získání posledního dokumentu v odkaze.
Blok 178 dále předá řízení do bloku 180, kde se určí, zda byl dokument úspěšně získán. Pokud ano, řízení přechází do rutiny 88 zobrazení stránky, k sestavení obrazu a zobrazení dokumentu uživateli, čímž je rutina 136 hotova. Pokud však dokument nebyl úspěšně získán, řízení přejde do bloku 182 k určení toho, zda v odkaze zůstávají další URL ke zpracování. Pokud ano, řízeni se vrací do bloku 170 • · ··» · P ··· · · · • · * · · ·*·»·« · • ♦ · * « « · ·« · ·· ·« ·· ··· ke zpracováni dalších URL. Pokud však v odkaze neexistuji žádná další URL, chyba je vrácena v bloku 184 a rutina 136 je hotova. Chyba oznamuje uživateli, že nebylo možné získat žádné z URL zadaných v odkaze.
Mělo by se ocenit, že každé URL může k sobě mít přiřazené ohodnocení, takže URL mohou být testována hierarchicky rutinou 136. Jako alternativa může být žádoucí definovat hierarchii URL pro odkaz pouze uspořádáním takových URL v datové struktuře pro odkaz.
Obr. 7 znázorňuje vlákno 190 ping použité k otestováni různých cílů zadaných pro daný hypertextový dokument, který je právě zobrazen uživateli. Rutina 190 začíná v bloku 192 určením toho, zda dokument, pro který bylo toto vlákno spuštěno, je stále zobrazena prohlížečem. Pokud ano, řízení přejde do bloku 194, aby se určila všechna vice-cílová URL odkazů v dokumentu. Navíc, v tomto bloku může být žádoucí obnovit stav všech indikátorů nebo příznaků udávajících, že byl proveden ping na kterýkoli z těchto URL. Dále, v bloku 196, prohlížeč postupně provádí ping na každé URL (nebo prostě část každého URL, která určuje server pro toto URL - např. název domény). Dále, poté co se provede ping na každé URL, příznak nebo jiný indikátor je nastaven, aby udával, že na URL byl proveden ping.
Dále, v bloku 198, se zaznamenává čas dokončeni pro každý ping, to znamená doba do přijetí odezvy ze serveru, pro URL. Dále, v bloku 199, vstoupí vlákno 190 ping do stavu spánku po předem stanovenou dobu. Řízení se pak vrátí do bloku 192, aby se zopakovala analýza každého cíle pokud je dokument stále zobrazen pro uživatele. Jakmile je nový dokument zobrazen, blok 192 ukončí vlákno 190 ping.
• * · · · 9 « *·· * « • · ♦ ··♦· t · · • · ··· «· ·« 99 ··«
Záznam doby dokončení pro každý ping je používán jistými implementacemi typu rychlého odkazu a může být vynechán pokud takový typ není podporován.
Rychlý odkaz
Obr. 8 znázorňuje podrobněji rutinu 138 zpracování rychlého odkazu. Typ rychlého odkazu je podobný v mnoha ohledech typu robustního odkazu, kromě toho, že spíše nežli by získával alternativní dokumenty pouze pokud primární dokument není dostupný, typ rychlého odkazu se pokouší určit, který z množství cílů nabízí optimální rychlost pro uživatele. Určení toho, který z množství cílů nabízí nejvyšší rychlost může být prováděna několika způsoby.
Například, jak je znázorněno rutinou 138, lze nejvyšší rychlost určovat porovnáním dob odezvy spojených s každým z více cílů.
Podrobně, rutina 138 začíná v bloku 200 sestavením seznamu URL v odkaze. Dále, blok 202 určí, zda doba ping byla vypočtena pro každé URL v odkaze, např. vláknem ping běžícím na pozadí jak bylo popsáno výše. Pokud nikoli, řízení přejde do bloku 204 k provedení ping na každé URL, které u sebe nemá zaznamenaný žádný čas ping, a záznamu času, dokdy se dokončí každý ping. Řízení pak přejde do bloku 206, kde se získá dokument uložený na URL, které má nej rychlejší čas ping. Dále, v bloku 202, pokud čas ping byl dokončen pro každé URL, řízení přejde přímo do bloku 206.
Blok 206 dále předá řízení do bloku 208, kde se určí, zda byl dokument úspěšně získán. Pokud ano, řízení přejde do * φφφ φ · · t ·♦· ♦ φ ··· · ·· • ♦ · φ * · φ φ φ · ·φ • · · φφφφ ·· ·· φφφ φφ φφ φφ φφφ rutiny 88 zobrazení stránky, čímž je rutina 138 dokončena. Pokud však dokument nebyl úspěšně získán, řízení přejde do bloku 210, kde se odstraní neúspěšné URL ze seznamu a pak do bloku 212, kde se určí, zda v seznamu zůstávají další URL. Pokud ano, řízení se vrátí do bloku 206, kde se získá dalšínejrychlejši URL. Pokud však v seznamu nezůstávají žádná další URL, řízeni přejde do bloku 214, kde se signalizuje chyba, že žádný dokument nebyl úspěšně získán. Rutina 138 je pak dokončena.
Cíl, který má nejvyšší rychlost pro uživatele se může také určit jinými způsoby podle tohoto vynálezu. Například, spíše než použití doby odezvy se může vypočíst vzorová přenosová rychlost, např. získáním části dat uložených v každém cíli a vypočíst její přenosová rychlost. Předpokládá se, že takový výpočet může být kvalitnější, než výpočet doby odezvy pro relativně větší stahování, např. při stahování velkých aplikací z internetu. Použití takového odkazu by například povolilo autorovi dokumentu poskytnout jeden odkaz, který by uživatel mohl zvolit ke stažení dané aplikace, s více zrcadlenými místy spojenými s odkazem tak, aby bylo možné zvolit nej rychlejší zrcadlené místo ke stažení aplikace.
Velikostní odkaz
Rutina 140 zpracování velikostního odkazu je znázorněna podrobněji na Obr. 9. Typ velikostního odkazu lze v jistých ohledech považovat za variaci typu rychlého odkazu, za předpokladu že doba odezvy pro stažení dokumentu se bude měnit podle velikosti tohoto dokumentu. V jiných nastaveních však může být pro uživatele žádoucí požadovat největší dokument mezi množství alternativ. Tudíž rutina 140 povolí • » ♦ · ··· · · ··♦ · ·· • · · · ♦ · · · β « ·· • · · · · · · · ·· ·· ··· «« ·· «· ··· uživateli požadovat buďto nejmenší, nebo největší mezi více dokumenty, např. lokálním nastavením prohlížeče, nebo prostřednictvím vyhrazených vstupu zadaných v době, kdy je odkaz zvolen (mezi jinými např. prostřednictvím místní nabídky nebo dialogového okna) .
Rutina 140 začíná v bloku 220 sestavením seznamu URL v odkaze. Dále, blok 222 určí velikost dokumentu, uloženého na každém URL, např. požadováním těchto informací ze serveru pro toto URL, nebo jinými způsoby v oboru známými. Dále, blok 224 určí, zda bylo uživatelem požadováno malé nebo velké nastavené. Pokud je vyžadováno malé nastavení, přejde řízení do bloku 226 k získání dokumentu na nejmenším URL. Na druhé straně, pokud se požaduje velké nastavení, spustí se blok 228 k získání dokumentu na největším URL. Bez ohledu na nastavení, dále řízení přejde do bloku 230, kde se určí, zda byl dokument získán úspěšně. Pokud ano, zavolá se rutina 88 zobrazení stránky, čímž je rutina 140 dokončena. Pokud však nikoli, řízení přejde do bloku 232, kde se odstraní URL ze seznamu. Dále, blok 234 určí, zda v seznamu zůstávají další URL ke zpracování. Pokud ano, řízení se vrátí do bloku 224. Pokud však nikoli, je signalizována chyba v bloku 236 a rutina 140 je dokončena.
Navíc kromě určení optimální rychlosti, lze pro typ velikostních odkazů předvídat jiná použití. Například lze využít velikost dokumentů k provádění automatizovaného výběru obrazové/textové verze, nebo automaticky volit mezi JAVA nebo skriptovanou verzí dokumentu oproti jeho ne-JAVA nebo ne-skriptované verzi. Běžnému odborníkovi budou jasná další použití.
• I ·«· * · ··· · · · • · ·«······« · • · · · · · ·« · ·« ··· »· ·· ·· «··
Čerstvý odkaz
Rutina 142 zpracování čerstvého odkazu je znázorněna podrobněji na Obr. 10. Tento typ odkazu sleduje relativní stáří různých cílů odkazu a vrátí uživateli nejnovější dokument. Eventuálně může být vracen nej starší dokument.
Rutina 142 začíná v bloku 240 sestavením seznamu URL v odkaze. Dále, v bloku 242, se určí datum, kdy byla jednotlivá URL aktualizována. To lze provést například získáním časové značky pro každé URL, nebo analýzou textu v dokumentu k určení jeho časové značky.
Dále, blok 244 získá dokument na nejnovějším URL a blok 246 pak určí, zda bylo získání dokumentu úspěšné. Pokud ano, vyvolá se rutina 88 zobrazení stránky a rutina 142 je dokončena. Pokud však získáni dokumentu nebylo úspěšné, řízení přejde do bloku 248, kde se odstraní URL ze seznamu a pak do bloku 250, kde se určí, zda v seznamu zůstávají další URL. Pokud ano, řízení přejde zpět do bloku 244, kde se získá další nejnovější URL. Pokud však všechna URL byla ze seznamu odstraněna, řízení přejde do bloku 252 kde se signalizuje chyba, čímž je pak rutina 142 dokončena.
Mělo by se ocenit, že získání data, kdy byla jednotlivá URL aktualizována, lze také provést na pozadí jako u vlákna ping, spíše nežli v rutině 142.
Chronologický odkaz
Obr, 11 znázorňuje podrobněji rutinu 144 zpracování chronologického odkazu. Chronologický odkaz má přiřazen k alespoň jednomu z cílů pro něj chronologické kritérium • 9 · 9 · · 9 9· • 9 ··· * · ··· 9· • · · f 9 9 · 9 ··
999 99 9· 99·♦· definující, kdy v čase má být určitý dokument zvolen pro získání odezvou na zvolení odkazu. Čas porovnávaný s chronologickým kritériem pro jeden nebo více cílů může být momentální denní doba, nebo eventuálně může být založen na tom, kdy byl určitý dokument aktualizován. Dále omezení času nebo data může být přítomno nezávisle na ostatních omezeních.
K implementaci chronologického odkazu musí mít typicky jeden nebo více z cílů k tomu k sobě přiřazeno chronologické kritérium. Pro implementaci záložek může tento typ odkazu vyžadovat dodatečné pole v každém URL záznamu, udávající chronologické kritérium, které musí být splněno zvolením cíle. Pro implementaci hypertextových odkazů mohou být tyto informace vloženy ve značce, např. jako dodatečné pole. Každý cíl pro více-cílový odkaz může mít k sobě přiřazeno chronologické kritérium, nebo eventuálně, jeden nebo více cílů nemusí mít k sobě přiřazeno žádné chronologické kritérium, tudíž by jeden nebo více takových cílů fungovalo jako standardní cil.
Rutina 144 začíná v bloku 260 získáním dalšího URL z odkazu, počínaje jeho prvním URL. Dále se v bloku 262 určí, zda je chronologické kritérium spojeno s URL. Pokud ano, řízení přejde do bloku 264, kde se určí, zda aktuální čas a/nebo datum vyhovuje kritériu pro URL. V alternativním provedení, pokud je čas aktualizace dokumentu porovnán s chronologickým kritériem, blok 264 by se nahradil získáním informací o aktualizaci pro URL, za kterým následuje porovnání těchto informací o aktualizaci s předem daným kritériem.
Pokud není splněna podmínka v bloku 264, řízení se
W V * 9 9 · · • · ··· · · ··· · ♦ • · · · · ♦ · · · · ·« ··· ·· ·♦ ·· ·♦· předá do bloku 266, kde se určí, zda v odkaze existují další URL ke zpracování. Pokud ano, řízení se vrátí do bloku 260 ke zpracování těchto dalších URL.
Zpět k bloku 264, pokud aktuální čas a/nebo datum vyhovuje kritériu, řízení přejde do bloku 268 k získání dokumentu uloženého na URL. Navíc, co se týče bloku 2 62, pokud není k URL přiřazeno žádné chronologické kritérium, řízení přejde přímo do bloku 268 . Dále, pokud je podmínka v bloku 264 splněna, ale v odkaze nezůstávají ke zpracování žádná další URL, blok 266 předá řízení do bloku 268 k získání, jako standardní nastavení, dokumentu uloženého na posledním URL v odkaze.
Po získání dokumentu uloženého na URL přejde řízení do bloku 270, kde se určí, zda bylo získání dokumentu úspěšné. Pokud ano, zavolá se rutina 88 zobrazení stránky a rutina 144 je dokončena. Pokud však dokument nebyl získán, přejde řízení do bloku 272, kde se určí, zda v odkaze existují další URL. Pokud ano, řízení přejde do bloku 2 60 ke zpracování dalších odkazů. Pokud však nikoli, blok 274 signalizuje uživateli chybu a rutina 144 se ukončí.
Mezi jiným možným použitím tohoto typu odkazu by se v jednom obzvláště výhodném použití určilo, že různé dokumenty se mají získávat v různých denních dobách. Například burzovní více-cílový odkaz by mohl mít první cíl na dokument s aktuálním stavem obchodování, s druhým cílem spojeným s dokumentem, který obsahuje rekapitulaci nebo shrnutí obchodování. V době, kdy je burza otevřena, by mohla chronologická kritéria určovat, že po zvolení odkazu se má získat aktuální stav obchodování, zatímco v době kdy je burza uzavřena, má se místo něj získat dokument • · ♦·· · ··· · · « • · · · · · · · · * ♦ · • · · «·»· a»· »v aaa ♦ · ·· a· ··♦ s rekapitulaci obchodování.
Nový odkaz
Rutina 146 zpracování nového odkazu je znázorněna podrobněji na Obr. 12. Nový odkaz se typicky používá k upřednostňování nenavštívených odkazů před jinými odkazy, které byly předtím prohlíženy během současné nebo předchozí relace prohlíženi. Libovolný počet způsobů lze použít k určení toho, zda byl odkaz předtím zobrazen. Například lze prohledávat lokální mezipaměť historie prohlížeče k určení toho, zda je konkrétní cíl uložen v mezipaměti. Eventuálně lze předpokládat, že byl dokument předtím prohlížen pokud URL spojené s ním je uloženo v seznamu záložek. Eventuálně lze použít další způsoby určení toho, zda byl dokument předtím použit.
Rutina 146 začíná v bloku 280 získáním dalšího URL v odkaze, počínaje prvním. Dále blok 282 určí, zda URL bylo předtím navštíveno např. prohledáním mezipaměti historie prohlížeče. Pokud byl URL předtím navštíven, přejde řízení do bloku 284, kde se určí, zda zůstávají v odkaze další URL ke zpracování. Pokud ano, řízení se vrátí do bloku 280. Pokud bylo URL navštíveno, nebo pokud v odkaze nezůstávají žádná další URL, bloky 282 a 284 předají řízení do bloku 286, kde se získá dokument uložený na aktuálním URL. Dále blok 288 určí, zda bylo získáni dokumentu úspěšné. Pokud ano, vyvolá se rutina 88 zobrazení stránky a rutina 146 je hotova. Pokud však nikoli, blok 290 určí, zda v odkaze zůstávají další URL ke zpracování. Pokud ano, řízení se vrátí zpět do bloku 280. Pokud nikoli, řízení se vrátí do bloku 292, kde se signalizuje chyba, čímž je rutina 146 ukončena.
* v · ·** · ·· · • 9 999 9 · ·♦· 9 9·
9 9 · 9 9 9 · · 9 9·
9 · 9 · · · 9♦ • 9 999 99 99 99999
Oblíbený odkaz
Rutina 148 zpracování oblíbeného odkazu je znázorněna podrobněji na obr. 13. Oblíbený odkaz je typicky určen určen prozkoumáním relativního počtu hitů na různé cíle pro daný odkaz. Počet hitů je počet, kolikrát byl získán daný dokument více uživateli, kteří mají přístup k webovskému místu. Typicky to lze provést prohlížením čítače každého dokumentu. Eventuálně by server mohl být nakonfigurován tak, aby sledoval a vracel tyto informace pro každý dokument odezvou na konkrétní požadavek na něj.
Rutina 148 začne v bloku 300 sestavením seznamu URL v odkaze. Dále blok 302 určí počet hitů pro každé URL, libovolným ze způsobů popsaných výše. Dále blok 304 získá dokument na URL, které má nejvíce hitů. Dále blok 306 urči, zda bylo získáni dokumentu úspěšné. Pokud ano, vyvolá se rutina 88 zobrazení stránky a rutina 148 je dokončena. Pokud však získání dokumentu nebylo úspěšné, přejde řízení do bloku 308, kde se odstraní URL ze seznamu a pak do bloku 310, kde se určí, zda v seznamu existuje více URL. Pokud ano, přejde řízení do bloku 304, kde se zpracují další URL. Pokud ne, signalizuje se chyba uživateli v bloku 312 a rutina 148 se ukončí.
Odkaz lokálního nastaveni
Rutina 150 zpracováni lokálního nastavení je znázorněna podrobněji na obr. 14. Odkaz lokálního nastavení reprezentuje třídu typů odkazu, kde určité nastavení prohlížeče, ať už je nastavitelné uživatelem, se použije ke zjištění toho, který z více cílů se získá. Rutina 150 začíná • v · · ·vvvv • « ··· · « ··« · ·· • · · · · · · · · ♦ ·· • · « * · · · · ·· ·· ··· ·· ·· ·· ··· v bloku 320 získáním všech URL v odkaze a pak v bloku 322 zvolením prvního URL v odkaze, který vyhovuje určitému lokálnímu nastavení. Blok 322 může také vyžadovat, aby se získaly dokumenty na každém URL za účelem porovnání s lokálním nastavením.
Dále se v bloku 324 určí, zda je nalezena shoda. Roku není, zvolí se standardně první URL v odkaze v bloku 326. Pokud je shoda nalezena, nebo po dokončení bloku 326, spustí se blok 328 k získání dokumentu uloženého na URL, pokud dokument již nebyl získán v bloku 322. Dále blok 330 určí, zda bylo získání dokumentu úspěšné. Pokud ano, vyvolá se rutina 88 zobrazení stránky a rutina 150 je dokončena. Pokud však získání nebylo úspěšné, přejde řízeni do bloku 332, kde se signalizuje chyba a ukončí se rutina.
Lze použit libovolný počet nastavení k výběru mezi více čili Lokální nastavení může být například udává jazyk dokumentu, identifikátor a kombinací lokálního v dokumentu, požadovanému
Jako takový jazyka dokumentu, aby se zjistilo, který z více jazyku.
podle tohoto vynálezu, standardní jazyk, který může být heldán buďto nebo různá klíčová slova cílů vyhovuje použit jeden odkaz k hypertextový pro různé uživatele na
To by umožnilo získání dokumentů v různých jazycích základě jejich nastavení.
Podobně může lokální nastavení obsahovat znakovou sadu, např. kódovaný identifikátor znakové sady (CCSID). Navíc kromě toho, že je CCSID alternativní způsob určování upřednostňovaného jazyka dokumentu, může se použít k výběru
URL ve stejné kódové stránce jako je nastaven prohlížeč, takž není nutné provádět Žádný převod v prohlížeči, mezi jiným použitím.
• ♦ ··· • · ·♦· • · ·*····*» ·· ·*· ♦· ·· ·· ···
Lokální nastavení může být navíc založeno na požadované standardní verzi hypertextového dokumentu. Například lze použít různé typy verzí, např. pouze textové verze, grafické verze, verze JAVA, verze bez JAVA, skriptované verze, neskriptované verze, atd. Tato nastavení mohou být konfigurovatelná uživatelem, nebo mohou reprezentovat vlastní funkce určitého prohlížeče. Pokud tudíž určitý prohlížeč nepodporuje určitou technologii, lze místo něj získat alternativní dokument. Mezi jinými lokálními nastaveními, která lze použít ke zvoleni jiných dokumentů lze použit úroveň znalostí uživatele nebo jiné zájmy k výběru mezi různými dokumenty. Například uživatel může vybrat mezi uživatelským nastavením začátečník a pokročilý, čímž lze získávat dokumenty přizpůsobené různým znalostem různých uživatelů.
Je vidět, že lze jako alternativu použít širokou škálu alternativního lokálního nastavení. Dále by se mělo ocenit, že lze také použít současně více nastavení uživatelů k výběru mezi různými cíli.
Kontextový odkaz
Obr. 15 znázorňuje podrobněji rutinu 152 zpracování kontextového odkazu. Kontextový odkaz, také označovaný jako přizpůsobený odkaz, může použít kontextové informace spojené s definicí hypertextového odkazu nebo datovou strukturou záložek k určení toho, který z více cílů se má aktiuvovat na základě předchozí historie navigace uživatele. Ve znázorněném provedení například může být stav již-zobrazeno více hypertextových odkazů pro právě prohlížený hypertextový dokument porovnán s kontextovým kritériem spojeným s každým • t ··« · · ··· · · · • · «««»··*· • 9 ··· ·· 99 99 ··· cílem, aby se určilo, které z více cílů se mají aktivovat odezvou na výběr uživatele více-cílového odkazu. Eventuálně lze použít stav již-zobrazeno jiných dokumentů, nemusí se nutně jednat o cíle konkrétních odkazů v právě zobrazeném dokumentu. Výhodou takového odkazu je, že tvůrce dokumentu může zajistit, že uživatel najde určitou informaci potřebnou k porozumění jiných myšlenek bez ohledu na to v jakém pořadí jsou odkazy zvoleny.
Rutina 152 začne v bloku 340 získáním dalšího URL v odkaze, počínaje prvním takovým URL. Dále v bloku 342 určí, zda je kontextové kritérium přiřazeno k URL. Pokudano, rutina 344 je kontextové kritérium splněno? se spustí, aby se zjistilo, zda kontextové kritérium přiřazení k URL bylo splněno. Pokud rutina 344 vrátí NE, řízení přejde do bloku 346, kde se určí, zda zůstávají ke zpracování další URL v odkaze. Pokud ano, řízení se vrátí do bloku 340 ke zpracování těchto URL.
Pokud však rutina 344 vrátí hodnotu ANO, řízení přejde do bloku 348 k získání dokumentu na aktuálním URL. Navíc, zpět v bloku 342, pokud není žádné kontextové kritérium přiřazeno k danému URL, řízení přejde přímo do bloku 34 8 . Dále, pokud není kontextové kritérium splněno, ale v odkaze nezůstávají žádná další URL, blok 346 předá řízení do bloku 348 k získání posledního URL jako standardní hodnoty. Po získání dokumentu uloženého na současném URL přejde řízení do bloku 350, kde se určí, zda bylo získání dokumentu úspěšné. Pokud ano, vyvolá se rutina 88 zobrazení stránky a rutina 152 je dokončena. Pokud však získání nebylo úspěšné, přejde řízení do bloku 352, kde se určí, zda v odkaze zůstávají další URL. Pokud ano, řízeni se vrátí do bloku 340. Pokud ne, je signalizována chyba uživateli v bloku 354 • · « 4 ··· « · • * · · · ♦ · » ♦ · · • · · ««·· · · ·· ··· ·« ·* ·· *·· a rutina 152 se ukončí.
Různá kontextová kritéria mohou být spojena s různými cíli pro vice-cílové odkazy. Pouze jako příklad, jeden nebo více cílů pro odkaz může mít k sobě přiřazen jeden nebo více kontextových URL, která uživatel musí navštívit předtím nebo navštívit potom, vzhledem k získání přidruženého cíle. Musili uživatel získat určitý cíl před návštěvou kontextového URL, cíl by neměl být zvolen pokud kontextové URL bylo již navštíveno. Naopak, pokud by cíl neměl být navštíven, dokud nebylo navštíveno kontextové URL, pokus získat cíl před návštěvou kontextového URL by se neměl povolit.
Kontextové kritérium pro daný více-cílový odkaz může být uložen ve struktuře záložek způsobem znázorněným na Obr. 16. Jak je vidět na tomto obrázku, záznam 44 záložky může mít URL pole 48 ukazující na alternativní URL záznam 360 na URL záznamy 54 znázorněné na Obr. 3. Pro každý URL záznam 360 může pole 362 nadpisu, URL pole 364 a další pole 368 sloužit ke stejným funkcím jako pole 56, 58 a 60 URL záznamů 54 (Obr. 3) . Každý URL záznam 360 však obsahuje další kontextová pole 366 obsahující ukazatel na spojový seznam kontextových URL záznamů 370.
Každý kontextový URL záznam 370 obsahuje URL pole 372 definující místo uložení kontextového URL. Navíc, pole 374 navštíveno předtím/navštíveno potom je použito k určení toho, zda uživatel musí navštívit cíl před nebo po kontextovém URL, aby splnil kontextové kriterium. Pole 376 obsahuje ukazatel na další kontextový URL záznam 370 v datové struktuře záložek. Poslední takový záznam obsahuje ukazatel NULL uložený v poli 376.
Uložení kontextového kritéria v implementaci definice hypertextových odkazů více-cílového odkazu lze implementovat libovolným z mnoha způsobů. Například muže být žádoucí přidat pole kontext, které obsahuje seznam URL a s nimi spojené příznaky ve značce kotva (<A>) popsané výše u tabulky I, nebo jinými způsoby vhodnými ke kódování HTML.
Rutina 344 zobrazená na obr. 15 je znázorněna podrobněji na obr. 17. Tato rutina začíná v bloku 380 získáním dalšího kontextového URL pro aktuální URL cíle, počínaje prvním takovým kontextovým URL. Po získání dalšího kontextového URL přejde řízení do bloku 382, kde se určí, zda je nastaven příznak navštíveno potom. Pokud ano, přejde řízení do bloku 384, kde se určí, zda kontextové URL bylo již navštíveno, např. prohledáním v lokální mezipaměti historie dokumentu vyhovujícího kontextovému URL. Pokud bylo kontextové URL navštíveno, kontextové kritérium v tomto ohledu bylo splněno, a řízení přejde do bloku 386, kde se určí, zda pro cílové analyzované URL existují další kontextová URL. Pokud ano, přejde řízení zpět do bloku 380, další kontextová kde se analyzují tato všechna kontextová URL zpracována, blok
URL. Pokud byla
386 předá řízení bloku 388 k navrácení hodnoty
ANO, což znamená, že kontextové kritérium pro cíl bylo splněno.
Zpět co se týče bloku 384, pokud kontextové URL ještě nebylo navštíveno, kontextové kritérium pro cílové URL nebylo splněno. Blok 384 tudíž předá řízení bloku 390, který vrátí hodnotu NE a ukončí rutinu.
Zpět co se týče bloku 382, pokud není příznak navštívit potom nastaven, přejde řízení do bloku 392, kde se určí, zda kontextové URL již bylo navštíveno. Pokud ano, kontextové ··· 4 4 4*«44 * 4 444 « 4444 4 4 • 4 4 4 · «4 444 «4 *4 4 4444 «4
4«4 44 4φ ·4*4 kritérium není splněno a řízení přejde do bloku 390, kde se vrátí hodnota NE a ukončí se rutina. Pokud kontextové URL nebylo navštíveno, řízení místo toho přejde do bloku 394, kde se urči, zda je potřeba analyzovat další kontextová URL. Pokud ano, blok 394 předá řízení do bloku 380 ke zpracování dalších URL. Pokud však ne kontextové kritérium bylo splněno a řízeni se předá do bloku 388, kde se ukonči rutina a vrátí se hodnota ANO.
Je nutné ocenit, že lze použít jiné kontextové kritérium jako alternativu, např. různé booleovské logické výrazy a další složitější průzkumy.
Schválený odkaz
Rutina 154 zpracování schváleného odkazu je znázorněna podrobněji na obr. 18. Schválený odkaz reprezentuje odkaz, který má více cílových URL, které mohou být explicitně schváleny a/nebo neschváleny, takže jakýkoli takový cil je preferován nebo není preferován vzhledem k ostatním cílům v odkaze. Předchozí historii navigace uživatele lze použit k určení toho, zda je určitý cíl schválený nebo neschválený. Například kdykoli uživatel nalezl obzvláště užitečné nebo neužitečné místo, mohl by přidat tyto informace do seznamu schválených nebo neschválených míst. Eventuálně lze použít schvalovací orgán třetí strany ke schvalováni nebo neschvalování daných cílových URL. Třetí strana může být jiný uživatel, nebo se může jednat o nějakou speciální zájmovou skupinu, která má v konkrétní oblasti zkušenosti.
Schválená nebo neschválená URL mohou být úplně zadána, nebo jako alternativa mohou být částečně zadána, např. pomocí zástupných znaků. Například co se týče počítačových informaci, může být známo, že cokoli na webovském místě IBM jsou pro daného uživatele užitečné informace. Schvalovací kritérium může být tudíž reprezentováno zástupným znakem www.ibm.*, takže libovolný cíl v libovolné IBM doméně je preferován. Podobně lze použít doménový název ke schválení nebo neschválení daného seznamu dokumentů. Pokud je například doménový název známý tím, že hostí pornografický materiál, jakýkoli cíl směrovaný do této domény může být explicitně neschválený, aby se zabránilo uživateli v získávání takových materiálů.
Schvalování informací může být užitečné například pro uživatele ke sdílení jejich předchozích zkušeností, aby se napomohlo dalším uživatelům ve vyhledávání užitečných odkazů. Také speciální zájmové skupiny mohou uživatelům doporučovat jisté odkazy. Uživatel může například chtít aktivovat vice-cílový odkaz, který ukazuje na několik odkazů definujících doporučení jak léčit různé typy rakoviny. Uživatel může chtít, aby informace byly důvěryhodné a může chtít vidět pouze odkazy schválené skupinou jako například klinika Mayo Clinic. Mělo by se ocenit, že lze předvídat množství dalších použití schvalování informací.
Ve znázorněném provedení jsou schvalovací informace udržovány jako schválený seznam udávající pro každý záznam, zda je či není URL s ním spojené (nebo libovolný URL fragment zástupného znaku) explicitně schválen nebo neschválen. Při zpracování těchto informací rutina 154 začíná v bloku 400 sestavením seznamu URL v odkaze, která se mají aktivovat. Dále, v bloku 402 odstraní všechna URL ze seznamu, která vyhovují jakýmkoli neschváleným nebo zakázaným URL ve schváleném seznamu. Dále, v bloku 404 určí, zda je seznam prázdný. Pokud ano, neměl by se získat žádný • ·♦· • » · ♦ « · • · ··· · · • · ··*·»«*« ·· ··· «· ·· ·· ··· dokument a řízeni přejde do bloku 406, kde se signalizuje chyba uživateli a rutina se ukonči.
Pokud však seznam není prázdný, řízení přejde do bloku 408, kde se určí priorita všech URL v seznamu, které mohou vyhovovat jakýmkoli schváleným URL. Řízení pak přejde do bloku 410, kde se určí, zda je nastavení pouze schválené povoleno pro uživatele. Například může být žádoucí zobrazit pouze schválená místa, nebo eventuálně pouze určit prioritu těchto míst vzhledem k jiným místům.
Pokud by se měla zobrazovat pouze schválená místa, blok 410 předá řízení do bloku 412, kde určí, zda první URL v seznamu vyhovuje schválenému URL. Pokud ne, řízení přejde do bloku 414, kde se odstraní URL ze seznamu, a pak do bloku 416, kde se určí, zda v seznamu zůstala další URL. Pokud ano, řízení přejde do bloku 410, kde se zpracují další URL. Poku však ne, řízení se předá do bloku 418, kde se signalizuje uživateli chyba a následně se ukončí rutina.
Pokud první URL v seznamu vyhovuje schválenému URL, blok 412 místo toho předá řízení bloku 420, kde se získá dokument na prvním URL v seznamu. Navíc, vrátíme-li se zpět do bloku 410, pokud není nastavena volba pouze schválené, řízení se předá přímo bloku 420. Dále, blok 422 určí, zda získání dokumentu bylo úspěšné. Pokud, ano, vyvolá se rutina 88 zobrazení stránky a rutina 154 je dokončena. Pokud však ne, řízení přejde do bloku 414, kde se odstraní URL ze seznamu a zpracují všechna další URL, pokud taková URL existují. Rutina 154 je pak dokončena.
- - » V V « 0 » · ··· · 0 ··· « · • · · · · · ♦ « 0 « ·· ·♦· ·· ·· 00 ··*
Cyklický odkaz
Rutina 156 zpracování cyklických odkazů je znázorněna podrobněji na obr. 19. Cyklický odkaz je prostě odkaz, který používá další cílové URL v odkaze pokaždé kdž je odkaz zvolen. Dále může být žádoucí cyklicky přejít zpět na první cílové URL poté co se zvolí poslední cílové URL v odkaze. Kromě jiného použití je tento typ odkazu užitečný k povolení autorovi dokumentu zorganizovat několik cílů v předem připraveném pořadí a umožnit uživateli zobrazování každého cíle postupně podle přání autora.
Rutina 156 začíná v bloku 430 určením toho, zda byl odkaz zvolen minule. To lze provést například analýzou proměnné naposledy-použito spojené s odkazem. Pokud nebyl odkaz předtím použit, řízeni přejde do bloku 432, kde se získá další URL v odkaze, počínaje prvním takovým URL. Řízeni pak přejde do bloku 434, kde se uloží URL jako naposledy použité pro odkaz. Dále se blok 436 pokusí získat dokument na URL a blok 438 určí, zda bylo získání dokumentu úspěšné. Pokud ano, vyvolá se rutina 88 zobrazení stránky a rutina 156 je dokončena. Pokud ne, chyba je signalizována uživateli v bloku 440 a rutina 156 se ukončí.
Nyní zpět k bloku 430, poté co byl zvoleno první URL pro odkaz, blok 430 určí, že byl odkaz předtím použit a řízení přejde do bloku 442, kde se získá proměnná naposledypoužito pro odkaz. Dále blok 444 začne smyčku a prochází dalším URL v odkaze (počínaje prvním), dokud se URL neshoduje s URL uloženým jako naposledy použitý pro odkaz. Konkrétně blok 444 předá řízení bloku 446, kde se určí, zda URL získané v bloku 444 vyhovuje naposledy použitému. Pokud nikoliv, přejde řízení do bloku 448, kde se určí, zda další
V · Φ · • ♦ • ··· • · • · ·· B
• · « * ···
• » • · • ♦ • ·
·· ··· ·♦ ·· • · *
URL zůstávají v odkaze ke zpracování. Pokud ano, řízení se vrátí do bloku 444 .
Jakmile URL vyhovuje poslednímu použitému, řízení přejde do bloku 450, kde se určí, zda v odkaze existují další URL. Pokud ano, řízení přejde do bloku 452, kde se získá další URL v odkaze a pak do bloku 434, kde se uloží URL jako poslední použité pro odkaz. Nyní zpět k bloku 450, pokud v odkaze neexistují URL, poslední URL pro odkaz byl již použit, takže řízení přechází do bloku 454, kde se získá první URL v odkaze, a tím se cyklicky přejde na počátek seznamu cílových URL pro odkaz. Také, zpět k bloku 448, pokud je detekováno, že žádná další v odkaze URL neexistují, řízení přejde do bloku 454.
Více-návštěvní odkaz
Rutina 158 zpracování více-návštěvního odkazu je znázorněna podrobněji na obr. 20. Více-návštěvní odkaz je podobný v mnoha ohledech cyklickému odkazu v tom, že posloupnost cílových URL je volena popořadě. Avšak spíše nežli by se po uživateli vyžadoval návrat do dokumentu, ve kterém je vice-cílový odkaz definován tak, aby zvolil další odkaz, více-návštěvní odkaz umožňuje přímo prohlížet více cílů přímo po sobě. Další URL pro odkaz může být zvoleno například uživatelem když stiskne tlačítko ZPĚT prohlížeče a pokusí se vrátit na původní dokument. Jako alternativa k nebo navíc k tlačítku ZPĚT, může být zobrazeno tlačítko VPŘED, které umožňuje uživateli procházet mezi více cíli. Jiné způsoby procházení mezi více cíli lze použít jako alternativu.
Rutina 158 začíná v bloku 460 získáním dalšího URL • · · * · · ♦ « · • · ··· · · ··· · · v odkaze, počínaje prvním. Dále, v bloku 462, se získá dokument uložený na URL. Dále, v bloku 464 se určí, zda bylo získání dokumentu úspěšné. Pokud ano, vyvolá se rutina 88 zobrazení stránky, včetně volby aktivace zobrazení tlačítka VPŘED prohlížeče (popsáno podrobněji níže). Rutina 88 je nakonfigurována pro návrat do rutiny 158 po stisku tlačítka VPŘED, nebo jako alternativa, stisku tlačítka ZPĚT prohlížeče. Po návratu z rutiny 88, nebo pokud je určeno, že získání dokumentu nebude úspěšné v bloku 464, pak řízeni přejde do bloku 466, kde se určí, zda v odkaze existují další URL. Pokud ano, řízení přejde do bloku 460, kde se získá další URL pro odkaz. Pokud však nezůstávají žádná další URL, řízení přejde do bloku 468, kde se určí, zda byla stránka úspěšně zobrazena - to znamená, zda byla rutina 88 zobrazení stránky zavolána z rutiny 158. Pokud ano, nenastala žádná chyba a rutina 158 se ukončí. Pokud se však nezobrazila žádná stránka, zavolá se blok 470 k siganlizaci chyby před ukončením rutiny. Také by se mělo ocenit, že může být žádoucí povolit uživateli cyklicky přecházet na první cíl po zobrazení posledního cíle v odkaze.
Více-spouštěci odkaz
Rutina 160 zpracování více-spouštěcího odkazu je znázorněna podrobněji na obr. 21. S více-spouštěcím odkazem je prohlížeč nakonfigurován k vyvolání samostatného okna pro každé cílové URL v odkaze. To umožňuje uživateli rychlým a účinným způsobem sledovat více cest najednou.
Rutina 160 začne v bloku 472 získáním dalšího URL v odkaze, počínaje prvním. Dále blok 474 spustí nové okno prohlížeče pro toto URL. Blok 476 pak určí, zda existují další URL v odkaze a pokud ano, vrátí řízení do bloku 472 ke • » ··· · φ φφ • · φφφ φ · φφφ φφφ • · φφφ φφ φφφ φ φ φφ φ · · φ φ φφ φ • Φ φφφ φφ φφ φφ φφφ zpracování těchto dalších URL. Poté co se zpracuji všechna URL pro odkaz se rutina 160 ukončí.
Jako alternativa se může otevřít první URL pro odkaz do aktuálního okna, s dalšími dokumenty získanými do nových oken. Dále lze použít různé formátovací možnosti, včetně vyrovnávání a vrstvení, ke zformátování informací vrácených uživateli.
Zobrazeni více-cilových odkazů
Rutina 88 zobrazeni stránky je znázorněna podrobněji na obr. 22. Rutina 88 v principu slouží z vykreslení a zobrazení daného hypertextového dokumentu dodaného do rutiny, na počítačovém displeji. Rutina 88 začíná v bloku 480, počínaje smyčkou WHILE, která vykreslí každý HTML objekt v hypertextovém dokumentu a zobrazí informace na počítačovém displeji. Pro každý takový objekt přejde řízení do bloku 482, kde se získá další objekt z dokumentu. Dále blok 484 určí, zda je objekt více-cílový hypertextový odkaz. Pokud ne, řízení přejde do bloku 486, který vykreslí objekt běžným způsobem pomocí vykreslovacího stroje založeného na HTML. řízení pak přejde zpět do bloku 480, kde se zpracují další objekty.
Pokud však objekt je více-cílový hypertextový dokument, řízení přejde do bloku 488, kde se obnoví dvojice proměnných, označených celkem a celkem navštíveno.
Proměnná celkem” reprezentuje celkový počet cílů pro vícecílový odkaz. Proměnná celkem navštíveno reprezentuje počet takových cílů, které byly předtím prohlíženy uživatelem.
•9 999 • 9 9 9999 999
9·9 *« 9* 99999
Poté co byly tyto proměnné obnoveny, přejde řízeni do bloku 490, kde se zahájí smyčka ke zpracování každého URL pro odkaz, počínaje prvním jeho URL. Dále blok 492 inkrementuje proměnnou celkem a blok 494 určí, zda bylo aktuální URL navštíveno. Pokud ano, přejde řízeni do bloku 496, kde se inkrementuje proměnná navštíveno celkem a pak do bloku 498, kde se určí, zda v odkaze zůstávají další URL ke zpracování. Zpět o se týče bloku 494, pokud URL nebylo navštíveno, blok 496 se přeskočí a řízení přejde přímo do bloku 498.
Pokud v odkaze existují další URL, blok 498 vrátí řízení do bloku 490. Pokud však byla zpracována všechna URL, řízení přejde do bloku 500, kde se vypočte procentuální podíl navštívených, reprezentovaný poměrem proměnných celkem navštíveno a celkem. Podle proměnné procentuální podíl navštíveno pak blok 502 vykreslí odkaz s částí podtržení v reprezentaci k zobrazení hypertextového odkazu vystínovaného podle proměnné procentuálního podílu navštíveno. Řízení pak přejde zpět do bloku 480 ke zpracování dalších objektů.
Poté co se zpracovaly všechny objekty v hypertextovém dokumentu, předá blok 480 řízení do bloku 504, kde se zjistí, zda byl nastaven příznak aktivace tlačítka VPŘED (typicky následkem aktivace více-návštěvního odkazu jako bylo popsáno výše u obr. 20) . Pokud je tlačítko aktivováno, přejde řízení do bloku 506, kde se zobrazí tlačítko VPŘED. Dále se spustí blok 508, který spouští vlákno ping pro aktuální hypertextový dokument, aby se provedla funkce ping na pozadí jak bylo popsáno výše. Také pokud není aktivováno tlačítko VPŘED, blok 504 předá řízení přímo bloku 508. Po dokončení bloku 508 je rutina 88 dokončena.
• · ·♦· · · ··· · · • · ··· ♦ ♦ *·· · • · · ♦ · · · · · «· ♦·· ·· ·♦ ··
Obr. 23 znázorňuje vzorový počítačový displej 600 znázorňující několik jedinečných hledisek tohoto vynálezu. Spolu s displejem 600 je zobrazeno okno 602 prohlížeče 41, ve kterém je zobrazena obrazová reprezentace hypertextového dokumentu 604 . také je znázorněn seznam 606 záložek obsahující více záložek 608, 610, 612, 614 a 616.
Ukazatel 618 je zobrazen umístěný na obrazové reprezentaci záložky 612. Jak bylo popsáno výše u obr. 4, jedna událost, která může být ošetřena prohlížečem, je umístění zaměření na určitou záložku, kde odezvou na to se zobrazí typ a seznam URL pro záložku v místním okně. Jako příklad jsou níže ukázána vzorová data po záložku 612 v tabulce II:
Tabulka II: Vzorová vice-cilová záložka
Název Burza
Typ odkazu CHRONOLOGICKÝ
Cílová URL Název URL Kritérium
(1) Aktuální obchodování www.somemarket.com/current.html (Time>=9:00) & (Tiine>í=16: 00)
(2) Souhrn obchodování www.somemarket.com/summary.html (Time>=l6:00) & (Time<9:00)
Odezvou na umístění ukazatele 618 na záložku se zobrazí místní okno 620, ve kterém je zobrazen typ odkazu na 621, a také každý cíl, reprezentovaný na 622 a 624. Může být dále žádoucí zobrazit kritérium spojené s odkazem, zde reprezentovaným na 626 a 628. Mělo by se ocenit, že libovolné alternativní uspořádání informací může být také zobrazeno v místním okně 620 jako alternativa. Dále může být • · 999 ♦ · 999 · ·· • · · 9 ·· 9 9 9 99 · · 9 9*9 ·«9 • 9 999 99 99 999*9 žádoucí povolit uživateli přímo přistoupit k libovolnému s URL zobrazených v místní nabídce, např. povolením uživateli umístit ukazatel na požadované URL a stisknout tlačítko myši.
Na obr. 23 je také znázorněna obrazová reprezentace 630 více-odkazového hypertextového odkazu, např. pomocí dat ukázaných níže v tabulce III:
Tabulka III: Vzorový vice-cílový hypertextový odkaz <Ά
HTYPE = MULTIVISIT
HREF = www.hypo.ibm.com/lessonl.html HREF = www.hypo.ibm.com/lesson2.html HREF = www.hypo.ibm.com/lesson3.html HREF = www.hypo.ibm.com/lesson4.html >
Sem klepněte chcete-li zobrazit nápovědu k programu </A>
Jak bylo popsáno výše, u obr. 22, podtrženi, které se charakteristicky používá k identifikaci hypertextového odkazu, zde reprezentované jako 632, je rozděleno na první a druhou oblast sousedící spolu u společné osy. Relativní délky těchto oblastí mají velikost tak, aby příslušným způsobem udávaly procentní podíl cílů pro více-cílový odkaz, ze kterého se k datům předtím přistupovalo, reprezentováno jako 634 a 636. Zde se předpokládá, že uživatel navštívil tři ze čtyřech cílů ve více-návštěvním odkaze. Oblast 634 tudíž reprezentuje 3/4 lišty, zatímco oblast 636 reprezentuje 1/4 lišty.
Mělo by se ocenit, že lze eventuálně použít • · ··· » · ·♦· · · · • · ··»»···«· · • ♦ · ·»·· «· · ♦ · ··· ·· ·· ·· ··· alternativní způsoby zobrazení relativního procentního podílu navštívených cílů. Například může být zobrazena vertikální lišta, nebo libovolný počet ikon a/nebo číselných indikátorů. Dále mohou být tyto informace o procentním podílu zobrazeny v ikoně typu koláčového grafu a mohou být zobrazeny v místní nabídce, např. ve spojení s typem odkazu a seznam URL, které se zobrazí když je uživatel umístěn na obrazové reprezentaci definice hypertextového odkazu. Jiné mechanismy uživatelského rozhraní mohou být také použity jako alternativa.
Také na nákrese obr. 23 je tlačítko 638 VPŘED. Zatímco toto tlačítko není typicky znázorněno ve spojení se zobrazením dokumentu 604, bylo by zobrazeno odezvou na to, kdy uživatel zobrazí libovolný z cílů pro definici hypertextového odkazu tabulky III. Eventuálně mohou být použity jiné ovládací prvky uživatelského rozhraní.
Různé další znaky mohou být podporovány v jistých implementacích. Například může být žádoucí povolit uživatelům přidávat a/nebo měnit záložky, aby z nich manuálně vytvářeli více-cílové odkazy. Dále může být žádoucí povolit uživateli otevřít vyhrazené okno obsahující seznam obsahující seznam cílů pro libovolnou konkrétní implementaci záložky nebo definice hypertextového odkazu vícecílového odkazu a tím umožnit uživateli přímý přístup k libovolnému takovému cíli. Mezi jinými mechanismy uživatelského rozhraní může být žádoucí povolit uživateli otevřít takový seznam odezvou na přímé klepnutí na lištu pod určitým odkazem.
• 9 ··· · * ··« » 9· • « 999««·»··· ······»· • 9 ··· ·· ·♦ ·»»»»
Ve znázorněných provedeních lze provádět různé další úpravy bez odchýlení od ducha a rozsahu vynálezu. Vynález tudíž spočívá v přiložených nárocích.
Zastupuje:
Dr. Petr Kalenský v.r.
dUVVAÚl
120 00 Praha 2, Hálkova 2 • ♦ «·· · * *·* * ·

Claims (72)

  1. PATENTOVÉ NÁROKY
    1. Způsob přístupu k datům počítačem, vyznačující se tím, že obsahuje:
    (a) přijetí vstupu uživatele směrovaného na vice-cílový odkaz, přičemž více-cílový odkaz identifikuje více úložných míst spojených s nim; a (b) přistupování k datům uloženým na zvoleném z množství úložných míst.
  2. 2. Způsob podle nároku 1, vyznačující se tím, že více-cílový odkaz je definován v hypertextovém dokumentu definicí více-cílového hypertextového odkazu, přičemž způsob dále obsahuje zobrazeni obrazové reprezentace hypertextového dokumentu.
  3. 3. Způsob podle nároku 2, vyznačující se tím, že data uložená na zvoleném úložném místě obsahují druhý hypertextový dokument, kde první a druhé hypertextové dokumenty jsou definovány v jazyce HTML (Hypertextovém značkovacím jazyce) a kde definice více-cílového hypertextového odkazu je ohraničena HTML značkou.
  4. 4. Způsob podle nároku 1, vyznačující se tím, že více-cílový odkaz je definován v jedné z množství záložek v seznamu záložek.
    5. Způsob podle nároku 1, ryznačující se tím, že více úložných míst je identifikováno j edinečnými identifikátory zdroje i (URL). 6. Způsob podle nároku 1, vy z n a ču j í c í se tím,
    27 81 613
    * · ··· • · « · · « i 'i • · * • · • » • · ·♦ ·· • ·
    že přístup k datům na zvoleném úložném místě obsahuje získání hypertextového dokumentu uloženého na zvoleném úložném místě.
  5. 7. Způsob podle nároku 1, vyznačující se tím, že přístup k datům uloženým na zvoleném úložném místě obsahuje pokus o přístup k datům na prvním úložném místě z množství úložných míst, a poté pokus o přístup k datům na druhém úložném místě z množství úložných míst, pokud pokus o přístup k datům na prvním úložném místě není úspěšný.
  6. 8. Způsob podle nároku 7, vyznačující se tím, že dále obsahuje určení toho, zda data na prvním úložném místě jsou přístupná před přijetím vstupu uživatele směrovaného na více-cílový odkaz.
  7. 9. Způsob podle nároku 1, vyznačující se tím, že dále obsahuje zvolení zvoleného úložného místa z množství úložných míst na základě předem určeného výběrového kritéria.
  8. 10. Způsob podle nároku 9, vyznačující se tím, že více-cílový odkaz je definován v hypertextovém dokumentu definicí více-cílového hypertextového odkazu a kde předem stanovené výběrové kritérium je založeno alespoň částečně na datech vložených v definici více-cílového hypertextového odkazu.
  9. 11. Způsob podle nároku 9, vyznačující se tím, že předem stanovené výběrové kritérium je založeno alespoň částečně na relativních dobách přístupu k souborům samostatně uložených na více úložných míst.
    • ·♦· « ··· • · · · · · · ·· · • · ··· ·· «· ·· ···
  10. 12. Způsob podle nároku 11, vyznačující se tím, že dále obsahuje určení toho, které z množství úložných míst má nej kratší přístupovou dobu, prováděním ping na jednotlivá úložná místa ke zjištění jejich doby odezvy, a r
    kde zvolení zvoleného úložného místa obsahuje zvolení, jako s. zvoleného úložného místa, úložného místa, které má nej rychlejší dobu odezvy.
  11. 13. Způsob podle nároku 11, vyznačující se tím, že dále obsahuje určení toho, které z množství úložných míst má nej kratší přístupovou dobu, získáním dat z jednotlivých úložných míst, aby se určila jejich přenosová rychlost, a kde zvolení zvoleného úložného místa obsahuje zvolení, jako zvoleného úložného místa, úložného místa, které má nej vyšší přenosovou rychlost.
  12. 14. Způsob podle nároku 9, vyznačující se tím, že předem stanovené výběrové kritérium je založeno alespoň částečně na relativních velikostech souborů příslušně uložených na více úložných místech.
  13. 15. Způsob podle nároku 9, vyznačující se tím, že předem stanovené výběrové kritérium je založeno alespoň částečně na relativním stáří souborů příslušně uložených na více úložných místech.
  14. 16. Způsob podle nároku 15, vyznačující se tím, že dále obsahuje určení toho, které z množství úložných míst je nejnovější, určením posledního času aktualizace pro soubory uložené na jednotlivých úložných místech, a kde zvolení zvoleného úložného místa obsahuje zvolení, jako zvoleného úložného místa, úložného místa spojeného se souborem, který má nejnovější čas aktualizace.
    * ··· ·· ··· ·· ·· ·· «··
  15. 17. Způsob podle nároku 9, vyznačuj icí se tím, že předem stanovené výběrové kritérium je založeno alespoň částečně na předem stanoveném chronologickém kritériu.
  16. 18. Způsob podle nároku 17, vyznačující se tím, že každé úložné místo má předem stanovenou chronologickou podmínku, a kde zvolení zvoleného kritéria obsahuje zvolení, jako zvoleného úložného místa, úložného místa, na kterém alespoň jedno z, aktuálního systémového času nebo aktuálního systémového data, vyhovuje jeho předem stanovené chronologické podmínce.
  17. 19. Způsob podle nároku 9, vyznačující se tím, že předem stanovené výběrové kritérium je založeno alespoň částečně na stavu předtím-prohlíženo každého z množství úložných míst.
  18. 20. Způsob podle nároku 19, vyznačující se tím, že dále obsahuje určení stavu předtím-prohlíženo každého z množství úložných míst přístupem do lokální mezipaměti.
  19. 21. Způsob podle nároku 19, vyznačující se tím, že dále obsahuje určení stavu předtím-prohlíženo každého z množství úložných míst přístupem k lokálnímu seznamu záložek.
  20. 22. Způsob podle nároku 9, vyznačující se tím, že předem stanovené výběrové kritérium je založeno alespoň částečně na relativní popularitě každého z množství úložných míst.
    • · ··· · · »·· · · · • · * ··«· · · ·· ··· ·· ·· ·· *»·
  21. 23. Způsob podle nároku 22, vyznačující se tím, že dále obsahuje určení relativní popularity každého z množství úložných míst získáním indikátoru hitů pro každé z množství úložných míst a kde zvolení zvoleného úložného místa obsahuje zvolení, jako zvoleného úložného místa, u úložného místa, které má nejvyšší indikátor hitů.
  22. 24. Způsob podle nároku 9, vyznačující se tím, že předem stanovené výběrové kritérium je založeno alespoň částečně na lokálním nastavení uživatele.
  23. 25. Způsob podle nároku 24, vyznačující se tím, že lokální nastavení uživatele obsahuje jazykové nastavení, které udává předem stanovený jazyk, a kde zvolení zvoleného úložného místa obsahuje zvolení, jako zvoleného úložného místa, úložného místa, na kterém je uložen soubor, který zobrazuje informace uživateli v předem stanoveném jazyce.
  24. 26. Způsob podle nároku 24, vyznačující se » tím, že lokální nastavení uživatele obsahuje nastavení znakové sady, které udává předem stanovenou znakovou sadu, a kde zvolení zvoleného úložného místa obsahuje zvolení, jako zvoleného úložného místa, úložného místa, na kterém je uložen soubor, který zobrazuje informace uživateli v předem . stanovené znakové sadě.
    21. Způsob podle nároku 24, vyznačující se tím, že lokální nastavení uživatele obsahuje alespoň jedno z, funkce prohlížecího programu použitého k prohlížení dat, ke kterým se přistupuje, a typ verze požadovaný k zobrazení prohlížecím programem.
    * 9 999
    9 · 9 · · ·· 999 99 999 9 9 «9 ·9· »9 99 99 ··
  25. 28. Způsob podle nároku 24, vyznačující se tím, že lokální nastavení uživatele obsahuje úroveň znalostí uživatele.
  26. 29. Způsob podle nároku 9, vyznačující se tím, u že předem stanovené výběrové kritérium je založeno alespoň částečně na typu verze hypertextového dokumentu uloženého na jednom z množství úložných míst.
  27. 30. Způsob podle nároku 29, vyznačující se , tím, že typ verze je volen ze skupiny skládající se z typu verze pouze text, typu grafické verze, typu Java verze, typu ne-Java verze, typu skriptované verze, typu neskriptované verze a jejich kombinací.
  28. 31. Způsob podle nároku 9, vyznačující se tím, že předem stanovené výběrové kritérium je založeno alespoň částečně na předem stanoveném kontextovém kritériu reprezentujícím aktuální kontext po přijetí uživatelského vstupu směrovaného do více-cílového odkazu.
  29. 32. Způsob podle nároku 31, vyznačující se tím, že předem stanovené kontextové kritérium je založeno alespoň částečně na stavu předtim-prohlíženo každého z množství spojených hypertextových odkazů.
    *
  30. 33. Způsob podle nároku 32, vyznačující se tím, že v právě prohlíženém hypertextovém dokumentu je definováno množství spojených hypertextových odkazů.
  31. 34. Způsob podle nároku 9, vyznačující se tím, že předem stanovené kontextové kritérium je založeno alespoň částečně na stavu schváleno pro každé z množství úložných • ··♦ • · >·«*·**« • 4 ··· «· ·* ·» ·« míst.
  32. 35. Způsob podle nároku 34, vyznačující se tím, že dále obsahuje určeni stavu schváleno pro každé z množství úložných míst přístupem k seznamu schválených c úložných míst, a kde zvolení zvoleného úložného místa obsahuje zvolení, jako zvoleného úložného místa, úložného místa z množství úložných míst, které se také nalezne v seznamu schválených úložných míst.
  33. 36. Způsob podle nároku 35, vyznačující se tím, že seznam schválených úložných míst je udržován třetí stranou.
  34. 37.
    Způsob podle nároku 35, vyzna Čuj í c í tím, že seznam schválených úložných míst obsahuje alespoň jeden záznam se zástupným znakem, a kde zvolení zvoleného úložného místa dále obsahuje určení toho, že předem stanovené úložné místo se nalezne v seznamu schválených úložných míst porovnáním předem stanoveného úložného místa se záznamem se zástupným znakem.
  35. 38. Způsob podle nároku 34, vyznačující se tím, že dále obsahuje určení stavu schválení pro každé z množství úložných míst přístupem k seznamu neschválených úložných míst, a kde zvolení zvolených úložných míst obsahuje zabránění ve zvolení jakéhokoli úložného místa v množství úložných míst, které se také nalezne v seznamu neschválených úložných míst.
  36. 39. Způsob podle nároku 9, vyznačující se tím, že množství úložných míst je organizováno do předem stanovené posloupnosti, a kde zvolení zvoleného úložného • · ··· I · ··· · • · · «··· ·· · ♦ · ·♦· ·· ·· ·· «·* místa obsahuje zvolení, jako zvoleného úložného místa, dalšího úložného místa ve stanovené posloupnosti.
  37. 40. Způsob podle nároku 39, vyznačující se tím, že zvolení jako zvoleného úložného místa dále obsahuje V zvolení, jako zvoleného úložného místa, prvního úložného místa v předem stanovené posloupnosti, pokud v předem stanovené posloupnosti neexistuje žádné další úložné místo.
  38. 41. Způsob podle nároku 9, vyznačující se tím, že množství úložných míst je organizováno do předem stanovené posloupnosti, přičemž způsob dále obsahuje postupný přístup k datům na každém úložném místě v předem stanovené posloupnosti odezvou na vstup uživatele.
  39. 42. Způsob podle nároku 41, vyznačující se tím, že více-cílový odkaz je definován v prvním hypertextovém dokumentu, kde postupný přístup k datům na každém úložném místě se provádí odezvou na vstup uživatele pro návrat na první hypertextový dokument.
  40. 43. Způsob podle nároku 1, vyznačující se tím, že dále obsahuje přístup k datům uloženým na každém dalším úložném místě v množství úložných míst.
  41. 44. Způsob podle nároku 1, vyznačující se tím, že dále obsahuje:
    (a) zobrazení obrazové reprezentace více-cílového odkazu; a (b) indikaci na obrazové reprezentaci procentního podílu množství úložných míst, ze kterých se přistupovalo k datům.
    • · ··· · · ··· · · · ·· ·♦· ·· ·· ·· «··
  42. 45. Způsob podle nároku 44, vyznačující se tím, že indikace procentního podílu množství úložných míst, ze kterých se přistupovalo k datům, obsahuje zobrazeni lišty, která má vizuálně odlišnou první a druhou oblast, *
    spolu přiléhající podél společné osy, s relativními délkami první a druhé oblasti přizpůsobenými tak, aby v uvedeném pořadí udávaly procentní podíl množství úložných míst, ze kterých se přistupovalo k datům, a procentní podíl množství úložných míst, ze kterých se k datům nepřistupovalo.
  43. 46. Způsob podle nároku 45, vyznačující se tím, že dále obsahuje zobrazení seznamu množství úložných míst odezvou na vstup uživatele směrovaný na lištu.
  44. 47. Způsob podle nároku 1, vyznačující se tím, že dále obsahuje zobrazení v seznamu přímých přístupů obrazové reprezentace alespoň části z množství úložných míst, kde přístup k datům na zvoleném úložném místě se provádí odezvou na vstup uživatele směrovaný na obrazovou reprezentaci zvoleného úložného místa.
  45. 48. Způsob přístupu k hypertextovému dokumentu, vyznačující se tím, že obsahuje:
    (a) zobrazení obrazové reprezentace alespoň části prvního hypertextového dokumentu na displeji počítače;
    (b) zobrazení obrazové reprezentace více-cílového hypertextového odkazu definovaného v prvním hypertextovém dokumentu na počítačovém displeji, přičemž více-cílový hypertextový odkaz identifikuje množství jedinečných identifikátorů zdroje (URL) přiřazené k němu; a (c) odezvou na vstup uživatele směrovaný do obrazové reprezentace více-cílového hypertextového odkazu:
    (1) zvolení alespoň jednoho z množství URL na základě · ··· · · ··· • « ♦ · · · · · * · 9 · >· · · · · · · · · ·· ··· ·♦ ·♦ ·♦ ··♦ předem stanoveného výběrového kritéria a (2) navigace na zvolené URL.
  46. 49. Způsob vyznačující se (a) zobrazení přístupu i tím, že k hypertextovému dokumentu, obsahuje:
    z množství záložek záložek množství obsahuje j edinečných reprezentace alespoň části v seznamu záložek, přičemž množství více-cílovou záložku identifikující identifikátorů zdroje (URL) spojených obrazové vstup uživatele směrovaný na obrazovou reprezentaci více-cílové záložky:
    (1) zvolení alespoň jednoho z množství URL na základě předem stanovaného výběrového kritéria; a navigace na zvolené URL.
    (b) (2) odezvou na
  47. 50.
    Zařízení, vyznačující se tím, že obsahuje:
    paměť;
    více-cílový odkaz přítomný v paměti, přičemž vícecílový odkaz identifikuje množství úložných míst přiřazených k němu; a (b) (c) program přítomný nakonfigurován k přístupu z množství úložných míst na více-cílový odkaz.
    v paměti, přičemž program je k datům uloženým na zvoleném odezvou na vstup uživatele směrovaný
  48. 51.
    tím, že
    Zařízení podle nároku 50, více-cílový odkaz je definován dokumentu vyzná čující se v hypertextovém definicí více-cílového hypertextového odkazu.
  49. 52. Zařízení podle nároku 50, vyznačující se tím, že více-cílový odkaz je definován v jedné z množství záložek v seznamu záložek.
    * · ··· • · « · · « · ·· · ·· ··· ·· ·· ♦ · ··♦
  50. 53. Zařízeni podle nároku 50, vyznačující se tím, že program je nakonfigurován k přístupu k datům na zvoleném úložném místě získáním hypertextového dokumentu
    Λ uloženého na zvoleném úložném místě.
    V
  51. 54. Zařízení podle nároku 50, vyznačující se tím, že program je nakonfigurován k přístupu k datům uloženým na zvoleném úložném místě pokusem o přistup k datům *
    na prvním úložném místě v množství úložných míst a poté pokusem o přistup k datům na druhém úložném místě v množství *
    úložných míst, pokud je pokus o přístup k datům na prvním úložném místě neúspěšný.
  52. 55. Zařízení podle nároku 50, vyznačující se tím, že program je nakonfigurován k výběru zvoleného úložného prostoru z množství úložných míst na základě předem stanoveného výběrového kritéria.
  53. 56. Zařízení podle nároku 55, vyznačující se tím, že předem stanované výběrové kritérium je založeno alespoň částečně na relativních přístupových dobách souborů v příslušně uložených na množství úložných míst.
  54. 57. Zařízení podle nároku 55, vyznačující se tím, že předem stanovené výběrové kritérium je založeno alespoň částečně na relativních velikostech souborů příslušně uložených na množství úložných míst.
  55. 58. Zařízení podle nároku 55, vyznačující se tím, že předem stanovené výběrové kritérium je založeno alespoň částečně na relativním stáří souborů příslušně uložených na množství úložných míst.
    φ ··· • ··· φφ φ φφφ® φφ φ φφ φφφ φφ φφ φφ φφφ
  56. 59. Zařízení podle nároku 55, vyznačující se tím, že předem stanovené výběrové kritérium je založeno alespoň částečně na předem stanoveném chronologickém kritériu.
  57. 60. Zařízení podle nároku 55, vyznačující se tím, že předem stanovené výběrové kritérium je založeno alespoň částečně na stavu předtím-prohlíženo každého z množství úložných míst.
  58. 61. Zařízení podle nároku 55, vyznačující se tím, že předem stanovené výběrové kritérium je založeno alespoň částečně na relativní popularitě každého z množství úložných míst.
  59. 62. Zařízení podle nároku 55, tím, že předem stanovené výběrové alespoň částečně na lokálním nastavení vyznačující se kritérium je založeno uživatele.
  60. 63. Zařízení podle nároku 63, tím, že lokální nastavení uživatele obsahuje alespoň jedno z, jazykového nastavení, které udává předem stanovený jazyk, nastavení znakové sady, funkce vyznačující se které udává znakovou sadu, prohlížecího k zobrazení dat, se má zobrazit předem stanovenou programu použité typu verze, která ke kterým prohlížecím programem a úrovně znalostí se přistupuje, uživatele.
  61. 64. Zařízení podle nároku 55, vyznačující se tím, že předem stanovené výběrové kritérium je založeno alespoň částečně na typu verze hypertextového dokumentu uloženého na jednom z množství úložných míst.
    • · ··· • · ··· ·· · ··»·*·« ·« ··· ·· ·· ·· ···
  62. 65. Zařízeni podle nároku 55, vyznačující se tím, že předem stanovené výběrové kritérium je založeno alespoň částečně na předem stanoveném kontextovém kritériu reprezentujícím aktuální kontext po přijetí uživatelského vstupu směrovaného na více-cílový odkaz.
  63. 66. Zařízení podle nároku 55, vyznačující se tím, že předem stanovené kontextové kritérium je založeno alespoň částečně na stavu schváleno pro každé z množství úložných míst.
  64. 67. Zařízení podle nároku 55, vyznačující se tím, že množství úložných míst je zorganizováno do předem stanovené posloupnosti a kde program je nakonfigurován ke zvolení zvoleného úložného místa zvolením dalšího úložného místa v předem stanovené posloupnosti.
  65. 68. Zařízení podle nároku 55, vyznačující se tím, že množství úložných míst je zorganizováno do předem stanovené posloupnosti, přičemž program je dále nakonfigurován k postupnému přístupu k datům na každém úložném místě v předem stanoveném pořadí odezvou na vstup uživatele.
  66. 69. Zařízení podle nároku 50, vyznačující se tím, že program je dále nakonfigurován k přístupu k datům uloženým na každém dalším úložném místě z množství úložných míst.
  67. 70. Zařízení podle nároku 50, vyznačující se tím, že program je dále nakonfigurován k zobrazení obrazové reprezentace více-cílového odkazu a k indikaci na obrazové t · ··· « · »«* · ·· φ · ·«····<··· • · · * * » · t ·· φ« ··· ·· ·· ··*»· reprezentaci procentního podílu množství úložných míst, ze kterých se k datům přistupovalo.
  68. 71. Zařízení podle nároku 50, vyznačující se tím, že program je dále nakonfigurován k zobrazeni v seznamu přímých přístupů obrazové reprezentace alespoň části z množství úložných míst a k přístupu k datům na zvoleném úložném místě odezvou na vstup uživatele směrovaný na obrazovou reprezentaci zvoleného úložného místa.
  69. 72. Programový produkt, vyznačující se tím, že
    I obsahuje:
    (a) program nakonfigurovaný k přijetí vstupu uživatele směrovaného na více-cílový odkaz identifikující množství úložných míst spojených s ním a odezvou na něj k přístupu k datům uloženým na zvoleném z množství úložných míst; a (b) signál nesoucí médium nesoucí program.
  70. 73. Programový produkt podle nároku 72, vyznačující se tím, že signál nesoucí médium obsahuje , alespoň jedno ze: záznamového média a média přenosového typu.
  71. 74. Způsob generování hypertextového dokumentu, vyznačující se tím, že způsob obsahuje:
    (a) vytvořeni hypertextového dokumentu; a (b) vložení do hypertextového dokumentu definice více- t cílového hypertextového odkazu, přičemž definice vícecílového hypertextového odkazu identifikuje množství úložných míst spojených s ním.
  72. 75. Programový produkt, vyznačující se tím, že obsahuje:
    • V ··· · ♦ f·· · ♦ * « 9 t ♦ ·« · · * <
    9 · · ·*·· t 9 *· ··* ·· ·< ·· ··« (a) hypertextový dokument, který má v sobě vloženu alespoň jednu definici více-cilového hypertextového odkazu, přičemž definice více-cilového hypertextového odkazu identifikuje množství úložných míst spojených s ní; a (b) signál nesoucí médium, nesoucí hypertextový dokument.
CZ20011380A 1998-10-19 1999-02-18 Více-cílové odkazy pro navigaci mezi hypertextovými dokumenty a podobně CZ20011380A3 (cs)

Applications Claiming Priority (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
US09/174,952 US6751777B2 (en) 1998-10-19 1998-10-19 Multi-target links for navigating between hypertext documents and the like

Publications (1)

Publication Number Publication Date
CZ20011380A3 true CZ20011380A3 (cs) 2001-09-12

Family

ID=22638200

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
CZ20011380A CZ20011380A3 (cs) 1998-10-19 1999-02-18 Více-cílové odkazy pro navigaci mezi hypertextovými dokumenty a podobně

Country Status (11)

Country Link
US (1) US6751777B2 (cs)
EP (1) EP1131742A4 (cs)
JP (1) JP2002528792A (cs)
KR (1) KR100562240B1 (cs)
CN (1) CN1191538C (cs)
CA (1) CA2333372C (cs)
CZ (1) CZ20011380A3 (cs)
HU (1) HUP0103782A3 (cs)
IL (1) IL139246A (cs)
PL (1) PL347247A1 (cs)
WO (1) WO2000023913A1 (cs)

Families Citing this family (184)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
US7047483B1 (en) * 1998-09-01 2006-05-16 Lucent Technologies Inc. Computer implemented method and apparatus for providing a logical point of access to one or more files
US6145000A (en) 1998-10-06 2000-11-07 Ameritech Corporation System and method for creating and navigating a linear hypermedia resource program
US6751606B1 (en) * 1998-12-23 2004-06-15 Microsoft Corporation System for enhancing a query interface
US6381618B1 (en) * 1999-06-17 2002-04-30 International Business Machines Corporation Method and apparatus for autosynchronizing distributed versions of documents
US20020059223A1 (en) * 1999-11-30 2002-05-16 Nash Paul R. Locator based assisted information browsing
US6832245B1 (en) 1999-12-01 2004-12-14 At&T Corp. System and method for analyzing communications of user messages to rank users and contacts based on message content
US6996612B1 (en) 1999-12-30 2006-02-07 Vignette Corporation Method of providing information related to activity of a user and a data processing system program product
JP3769437B2 (ja) * 2000-01-26 2006-04-26 日本電気株式会社 特定地域の情報の携帯端末への配信システム、配信方法および配信用プログラムを記録した記録媒体
US7624172B1 (en) 2000-03-17 2009-11-24 Aol Llc State change alerts mechanism
US9246975B2 (en) 2000-03-17 2016-01-26 Facebook, Inc. State change alerts mechanism
US7979802B1 (en) 2000-05-04 2011-07-12 Aol Inc. Providing supplemental contact information corresponding to a referenced individual
US9356894B2 (en) 2000-05-04 2016-05-31 Facebook, Inc. Enabled and disabled menu choices based on presence state
US8132110B1 (en) 2000-05-04 2012-03-06 Aol Inc. Intelligently enabled menu choices based on online presence state in address book
US9100221B2 (en) 2000-05-04 2015-08-04 Facebook, Inc. Systems for messaging senders and recipients of an electronic message
US7117435B1 (en) 2000-06-21 2006-10-03 Microsoft Corporation Spreadsheet fields in text
US7191394B1 (en) 2000-06-21 2007-03-13 Microsoft Corporation Authoring arbitrary XML documents using DHTML and XSLT
US7155667B1 (en) 2000-06-21 2006-12-26 Microsoft Corporation User interface for integrated spreadsheets and word processing tables
US6883168B1 (en) 2000-06-21 2005-04-19 Microsoft Corporation Methods, systems, architectures and data structures for delivering software via a network
US6948135B1 (en) 2000-06-21 2005-09-20 Microsoft Corporation Method and systems of providing information to computer users
US7000230B1 (en) 2000-06-21 2006-02-14 Microsoft Corporation Network-based software extensions
US7346848B1 (en) 2000-06-21 2008-03-18 Microsoft Corporation Single window navigation methods and systems
US7624356B1 (en) 2000-06-21 2009-11-24 Microsoft Corporation Task-sensitive methods and systems for displaying command sets
US8001190B2 (en) 2001-06-25 2011-08-16 Aol Inc. Email integrated instant messaging
AU2002227511A1 (en) * 2000-07-31 2002-02-13 Sony Corporation Information image use system using information image
JP4038642B2 (ja) * 2000-12-26 2008-01-30 ソニー株式会社 受信機
US7426687B1 (en) * 2001-01-04 2008-09-16 Omniture, Inc. Automatic linking of documents
US20020116525A1 (en) * 2001-02-16 2002-08-22 Peters Marcia L. Method for automatically directing browser to bookmark a URL other than a URL requested for bookmarking
GB0104052D0 (en) * 2001-02-19 2001-04-04 Calaba Ltd Da`a mining method and system
US7158971B1 (en) 2001-03-07 2007-01-02 Thomas Layne Bascom Method for searching document objects on a network
US7386792B1 (en) 2001-03-07 2008-06-10 Thomas Layne Bascom System and method for collecting, storing, managing and providing categorized information related to a document object
US20030018667A1 (en) * 2001-07-18 2003-01-23 Eastman Kodak Company Website using images as a navigational tool for user-created photopages on the internet
JP2003131927A (ja) * 2001-08-15 2003-05-09 Square Co Ltd 表示制御方法、情報処理装置、プログラム及び記録媒体
JP5205684B2 (ja) * 2001-08-29 2013-06-05 日本電気株式会社 ブックマーク管理システム及びブックマーク管理方法
US7089305B2 (en) * 2001-09-25 2006-08-08 International Business Machines Corporation Conditional promotion of bookmarks
US7774711B2 (en) 2001-09-28 2010-08-10 Aol Inc. Automatic categorization of entries in a contact list
US7539933B2 (en) * 2001-11-15 2009-05-26 International Business Machines Corporation Apparatus and method of highlighting links in a web page
US7536404B2 (en) * 2001-12-13 2009-05-19 Siemens Product Lifecycle Management Software, Inc. Electronic files preparation for storage in a server
US7660876B2 (en) * 2001-12-13 2010-02-09 Siemens Product Lifecycle Management Software Inc. Electronic file management
US7124358B2 (en) * 2002-01-02 2006-10-17 International Business Machines Corporation Method for dynamically generating reference identifiers in structured information
KR100490748B1 (ko) * 2002-04-11 2005-05-24 한국전자통신연구원 유,알,엘 포함관계에 기반한 유사도 재계산을 통한효과적인 홈페이지 검색 방법
US7171481B2 (en) * 2002-04-23 2007-01-30 Intel Corporation Validating a data link before its access
US7490148B1 (en) 2002-05-30 2009-02-10 At&T Intellectual Property I, L.P. Completion performance analysis for internet services
KR100866790B1 (ko) * 2002-06-29 2008-11-04 삼성전자주식회사 인터렉티브 모드에서의 포커싱 방법 및 그 장치
US8266270B1 (en) 2002-07-16 2012-09-11 At&T Intellectual Property I, L.P. Delivery performance analysis for internet services
GB0217795D0 (en) * 2002-07-31 2002-09-11 Hewlett Packard Co Establishment of network connections
EP1387300A3 (en) * 2002-07-31 2006-05-24 Hewlett-Packard Development Company, L.P. Establishment of network connections
FI20021628A (fi) * 2002-09-11 2004-03-12 Nokia Corp Menetelmä informaation prosessointiin ja informaatiota prosessoiva asiakas
US7640306B2 (en) 2002-11-18 2009-12-29 Aol Llc Reconfiguring an electronic message to effect an enhanced notification
US7590696B1 (en) 2002-11-18 2009-09-15 Aol Llc Enhanced buddy list using mobile device identifiers
US7899862B2 (en) 2002-11-18 2011-03-01 Aol Inc. Dynamic identification of other users to an online user
US8701014B1 (en) 2002-11-18 2014-04-15 Facebook, Inc. Account linking
US8122137B2 (en) 2002-11-18 2012-02-21 Aol Inc. Dynamic location of a subordinate user
US8005919B2 (en) 2002-11-18 2011-08-23 Aol Inc. Host-based intelligent results related to a character stream
WO2004046867A2 (en) 2002-11-18 2004-06-03 America Online, Inc. People lists
US8965964B1 (en) 2002-11-18 2015-02-24 Facebook, Inc. Managing forwarded electronic messages
US7428580B2 (en) 2003-11-26 2008-09-23 Aol Llc Electronic message forwarding
US7945674B2 (en) 2003-04-02 2011-05-17 Aol Inc. Degrees of separation for handling communications
US7263614B2 (en) 2002-12-31 2007-08-28 Aol Llc Implicit access for communications pathway
US7793233B1 (en) 2003-03-12 2010-09-07 Microsoft Corporation System and method for customizing note flags
US7275216B2 (en) * 2003-03-24 2007-09-25 Microsoft Corporation System and method for designing electronic forms and hierarchical schemas
US7370066B1 (en) 2003-03-24 2008-05-06 Microsoft Corporation System and method for offline editing of data files
US7415672B1 (en) 2003-03-24 2008-08-19 Microsoft Corporation System and method for designing electronic forms
US8117265B2 (en) 2003-03-26 2012-02-14 Aol Inc. Identifying and using identities deemed to be known to a user
US7774799B1 (en) 2003-03-26 2010-08-10 Microsoft Corporation System and method for linking page content with a media file and displaying the links
US7454763B2 (en) 2003-03-26 2008-11-18 Microsoft Corporation System and method for linking page content with a video media file and displaying the links
US7296017B2 (en) 2003-03-28 2007-11-13 Microsoft Corporation Validation of XML data files
US7913159B2 (en) 2003-03-28 2011-03-22 Microsoft Corporation System and method for real-time validation of structured data files
JP3982454B2 (ja) * 2003-05-27 2007-09-26 ソニー株式会社 携帯型電子機器、ウェブページ処理方法およびプログラム
US7451392B1 (en) 2003-06-30 2008-11-11 Microsoft Corporation Rendering an HTML electronic form by applying XSLT to XML using a solution
US7565425B2 (en) * 2003-07-02 2009-07-21 Amazon Technologies, Inc. Server architecture and methods for persistently storing and serving event data
US7653693B2 (en) 2003-09-05 2010-01-26 Aol Llc Method and system for capturing instant messages
US20050027822A1 (en) * 2003-07-30 2005-02-03 Plaza Manuel Eslick Method and system for providing secondary internet access features by intercepting primary browser window locators
EP1503299A1 (en) * 2003-07-31 2005-02-02 Alcatel A method, a hypermedia communication system, a hypermedia server, a hypermedia client, and computer software products for accessing, distributing, and presenting hypermedia documents
US7406660B1 (en) 2003-08-01 2008-07-29 Microsoft Corporation Mapping between structured data and a visual surface
US7334187B1 (en) 2003-08-06 2008-02-19 Microsoft Corporation Electronic form aggregation
US7363294B2 (en) * 2003-12-19 2008-04-22 Fuji Xerox Co., Ltd. Indexing for contextual revisitation and digest generation
US7299222B1 (en) * 2003-12-30 2007-11-20 Aol Llc Enhanced search results
US8819072B1 (en) 2004-02-02 2014-08-26 Microsoft Corporation Promoting data from structured data files
US20050192920A1 (en) * 2004-02-17 2005-09-01 Hodge Philip C. Real time data management apparatus, system and mehtod
US8898239B2 (en) 2004-03-05 2014-11-25 Aol Inc. Passively populating a participant list with known contacts
US7228494B2 (en) * 2004-03-15 2007-06-05 Sap Ag Methods and systems for providing navigation within an application
US20050234979A1 (en) * 2004-04-16 2005-10-20 Alcatel Map navigation with breadcrumb buttons
US7496837B1 (en) 2004-04-29 2009-02-24 Microsoft Corporation Structural editing with schema awareness
US7281018B1 (en) 2004-05-26 2007-10-09 Microsoft Corporation Form template data source change
US7774620B1 (en) 2004-05-27 2010-08-10 Microsoft Corporation Executing applications at appropriate trust levels
JP2006025127A (ja) * 2004-07-07 2006-01-26 Canon Inc 画像処理装置及びその制御方法
JP4682549B2 (ja) * 2004-07-09 2011-05-11 富士ゼロックス株式会社 分類案内装置
US7783979B1 (en) * 2004-09-14 2010-08-24 A9.Com, Inc. Methods and apparatus for generation and execution of configurable bookmarks
US7712049B2 (en) * 2004-09-30 2010-05-04 Microsoft Corporation Two-dimensional radial user interface for computer software applications
US7692636B2 (en) 2004-09-30 2010-04-06 Microsoft Corporation Systems and methods for handwriting to a screen
US7788589B2 (en) 2004-09-30 2010-08-31 Microsoft Corporation Method and system for improved electronic task flagging and management
US8487879B2 (en) 2004-10-29 2013-07-16 Microsoft Corporation Systems and methods for interacting with a computer through handwriting to a screen
US7712022B2 (en) 2004-11-15 2010-05-04 Microsoft Corporation Mutually exclusive options in electronic forms
US7721190B2 (en) 2004-11-16 2010-05-18 Microsoft Corporation Methods and systems for server side form processing
US7904801B2 (en) 2004-12-15 2011-03-08 Microsoft Corporation Recursive sections in electronic forms
US7937651B2 (en) 2005-01-14 2011-05-03 Microsoft Corporation Structural editing operations for network forms
US20060161503A1 (en) * 2005-01-18 2006-07-20 Andrei Popescu Budget browsing method, system, apparatus, and software product
US7725834B2 (en) 2005-03-04 2010-05-25 Microsoft Corporation Designer-created aspect for an electronic form template
US9424563B2 (en) * 2005-03-11 2016-08-23 Microsoft Technology Licensing, Llc Accessing medial context information using contextual links
US9836729B2 (en) * 2005-03-11 2017-12-05 Microsoft Technology Licensing, Llc Media software navigation with conditional links
US8010515B2 (en) 2005-04-15 2011-08-30 Microsoft Corporation Query to an electronic form
US8200975B2 (en) 2005-06-29 2012-06-12 Microsoft Corporation Digital signatures for network forms
US9275371B2 (en) * 2005-07-21 2016-03-01 International Business Machines Corporation Keeping track of a detached e-mail attachment
US8671083B2 (en) * 2005-09-28 2014-03-11 International Business Machines Corporation Adaptive, context-based file selection
US20070094267A1 (en) * 2005-10-20 2007-04-26 Glogood Inc. Method and system for website navigation
US20070112738A1 (en) * 2005-11-14 2007-05-17 Aol Llc Displaying User Relevance Feedback for Search Results
US20070112758A1 (en) * 2005-11-14 2007-05-17 Aol Llc Displaying User Feedback for Search Results From People Related to a User
US8001459B2 (en) 2005-12-05 2011-08-16 Microsoft Corporation Enabling electronic documents for limited-capability computing devices
US20070143708A1 (en) * 2005-12-19 2007-06-21 Sap Ag Overloaded hyperlink
US7747557B2 (en) 2006-01-05 2010-06-29 Microsoft Corporation Application of metadata to documents and document objects via an operating system user interface
US7797638B2 (en) 2006-01-05 2010-09-14 Microsoft Corporation Application of metadata to documents and document objects via a software application user interface
US7779343B2 (en) 2006-01-30 2010-08-17 Microsoft Corporation Opening network-enabled electronic documents
US7529795B2 (en) 2006-03-20 2009-05-05 Stragent, Llc Message board aggregator
GB0610119D0 (en) * 2006-05-20 2006-06-28 Ibm Internet browser and method of bookmarking in same
US8000318B2 (en) 2006-06-30 2011-08-16 Embarq Holdings Company, Llc System and method for call routing based on transmission performance of a packet network
US8488447B2 (en) 2006-06-30 2013-07-16 Centurylink Intellectual Property Llc System and method for adjusting code speed in a transmission path during call set-up due to reduced transmission performance
US9094257B2 (en) 2006-06-30 2015-07-28 Centurylink Intellectual Property Llc System and method for selecting a content delivery network
US8194643B2 (en) 2006-10-19 2012-06-05 Embarq Holdings Company, Llc System and method for monitoring the connection of an end-user to a remote network
US8289965B2 (en) 2006-10-19 2012-10-16 Embarq Holdings Company, Llc System and method for establishing a communications session with an end-user based on the state of a network connection
US7948909B2 (en) 2006-06-30 2011-05-24 Embarq Holdings Company, Llc System and method for resetting counters counting network performance information at network communications devices on a packet network
US8717911B2 (en) 2006-06-30 2014-05-06 Centurylink Intellectual Property Llc System and method for collecting network performance information
US8477614B2 (en) 2006-06-30 2013-07-02 Centurylink Intellectual Property Llc System and method for routing calls if potential call paths are impaired or congested
US8228791B2 (en) 2006-08-22 2012-07-24 Embarq Holdings Company, Llc System and method for routing communications between packet networks based on intercarrier agreements
US8307065B2 (en) 2006-08-22 2012-11-06 Centurylink Intellectual Property Llc System and method for remotely controlling network operators
US8549405B2 (en) 2006-08-22 2013-10-01 Centurylink Intellectual Property Llc System and method for displaying a graphical representation of a network to identify nodes and node segments on the network that are not operating normally
US7808918B2 (en) 2006-08-22 2010-10-05 Embarq Holdings Company, Llc System and method for dynamically shaping network traffic
US8144586B2 (en) 2006-08-22 2012-03-27 Embarq Holdings Company, Llc System and method for controlling network bandwidth with a connection admission control engine
US8098579B2 (en) 2006-08-22 2012-01-17 Embarq Holdings Company, LP System and method for adjusting the window size of a TCP packet through remote network elements
US8576722B2 (en) 2006-08-22 2013-11-05 Centurylink Intellectual Property Llc System and method for modifying connectivity fault management packets
US8531954B2 (en) 2006-08-22 2013-09-10 Centurylink Intellectual Property Llc System and method for handling reservation requests with a connection admission control engine
US9479341B2 (en) 2006-08-22 2016-10-25 Centurylink Intellectual Property Llc System and method for initiating diagnostics on a packet network node
US8199653B2 (en) 2006-08-22 2012-06-12 Embarq Holdings Company, Llc System and method for communicating network performance information over a packet network
US8223654B2 (en) 2006-08-22 2012-07-17 Embarq Holdings Company, Llc Application-specific integrated circuit for monitoring and optimizing interlayer network performance
US8189468B2 (en) 2006-10-25 2012-05-29 Embarq Holdings, Company, LLC System and method for regulating messages between networks
US7843831B2 (en) 2006-08-22 2010-11-30 Embarq Holdings Company Llc System and method for routing data on a packet network
US8274905B2 (en) 2006-08-22 2012-09-25 Embarq Holdings Company, Llc System and method for displaying a graph representative of network performance over a time period
US8125897B2 (en) 2006-08-22 2012-02-28 Embarq Holdings Company Lp System and method for monitoring and optimizing network performance with user datagram protocol network performance information packets
US8040811B2 (en) 2006-08-22 2011-10-18 Embarq Holdings Company, Llc System and method for collecting and managing network performance information
US8224255B2 (en) 2006-08-22 2012-07-17 Embarq Holdings Company, Llc System and method for managing radio frequency windows
US8130793B2 (en) 2006-08-22 2012-03-06 Embarq Holdings Company, Llc System and method for enabling reciprocal billing for different types of communications over a packet network
US8537695B2 (en) 2006-08-22 2013-09-17 Centurylink Intellectual Property Llc System and method for establishing a call being received by a trunk on a packet network
US8619600B2 (en) 2006-08-22 2013-12-31 Centurylink Intellectual Property Llc System and method for establishing calls over a call path having best path metrics
US8144587B2 (en) 2006-08-22 2012-03-27 Embarq Holdings Company, Llc System and method for load balancing network resources using a connection admission control engine
US8064391B2 (en) 2006-08-22 2011-11-22 Embarq Holdings Company, Llc System and method for monitoring and optimizing network performance to a wireless device
US8743703B2 (en) 2006-08-22 2014-06-03 Centurylink Intellectual Property Llc System and method for tracking application resource usage
US8194555B2 (en) 2006-08-22 2012-06-05 Embarq Holdings Company, Llc System and method for using distributed network performance information tables to manage network communications
US8107366B2 (en) * 2006-08-22 2012-01-31 Embarq Holdings Company, LP System and method for using centralized network performance tables to manage network communications
US8238253B2 (en) 2006-08-22 2012-08-07 Embarq Holdings Company, Llc System and method for monitoring interlayer devices and optimizing network performance
US8750158B2 (en) 2006-08-22 2014-06-10 Centurylink Intellectual Property Llc System and method for differentiated billing
US8407765B2 (en) 2006-08-22 2013-03-26 Centurylink Intellectual Property Llc System and method for restricting access to network performance information tables
WO2008024387A2 (en) 2006-08-22 2008-02-28 Embarq Holdings Company Llc System and method for synchronizing counters on an asynchronous packet communications network
US8223655B2 (en) 2006-08-22 2012-07-17 Embarq Holdings Company, Llc System and method for provisioning resources of a packet network based on collected network performance information
US8015294B2 (en) 2006-08-22 2011-09-06 Embarq Holdings Company, LP Pin-hole firewall for communicating data packets on a packet network
US7684332B2 (en) 2006-08-22 2010-03-23 Embarq Holdings Company, Llc System and method for adjusting the window size of a TCP packet through network elements
US7940735B2 (en) 2006-08-22 2011-05-10 Embarq Holdings Company, Llc System and method for selecting an access point
US7761785B2 (en) * 2006-11-13 2010-07-20 Microsoft Corporation Providing resilient links
US7707518B2 (en) 2006-11-13 2010-04-27 Microsoft Corporation Linking information
US10296561B2 (en) * 2006-11-16 2019-05-21 James Andrews Apparatus, method and graphical user interface for providing a sound link for combining, publishing and accessing websites and audio files on the internet
JP4915219B2 (ja) * 2006-11-24 2012-04-11 富士通株式会社 ハイパーテキスト変換プログラム、方法及び装置
US8621092B2 (en) * 2006-12-19 2013-12-31 International Business Machines Corporation Remote portlet consumer with enhanced resource URL processing
US8930349B2 (en) * 2007-01-26 2015-01-06 Internationl Business Machines Corporation Selectively modifying search engine results
KR100905334B1 (ko) * 2007-01-30 2009-07-02 장부중 개인화된 통합 정보검색 방법
US20170032259A1 (en) 2007-04-17 2017-02-02 Sirius-Beta Corporation System and method for modeling complex layered systems
WO2008131106A1 (en) * 2007-04-17 2008-10-30 Earl Industries Llc Digital system for organizing diverse information
US8111692B2 (en) 2007-05-31 2012-02-07 Embarq Holdings Company Llc System and method for modifying network traffic
JP5326303B2 (ja) * 2008-03-10 2013-10-30 富士通株式会社 統合装置、統合プログラム、統合方法
US8068425B2 (en) 2008-04-09 2011-11-29 Embarq Holdings Company, Llc System and method for using network performance information to determine improved measures of path states
JP4982522B2 (ja) * 2009-04-24 2012-07-25 株式会社エヌ・ティ・ティ・ドコモ 中継サーバ、コンテンツ配信システム及びコンテンツ配信方法
EP2372570B1 (en) * 2010-03-30 2019-06-19 Telefonaktiebolaget LM Ericsson (publ) Secure and flexible access to electronic documents in databases
US20110258524A1 (en) * 2010-04-14 2011-10-20 Sony Ericsson Mobile Communications Ab Grouping quick hyperlink
IN2013CN00326A (cs) * 2010-07-22 2015-07-03 Hewlett Packard Development Co
US9003272B2 (en) * 2010-09-16 2015-04-07 International Business Machines Corporation Method and system of a user associating a first webpage link and second webpage link and viewing of the contents of the webpage links by the selection of the first webpage link
US8909732B2 (en) * 2010-09-28 2014-12-09 Qualcomm Incorporated System and method of establishing transmission control protocol connections
US10270831B2 (en) 2011-04-04 2019-04-23 Soundlink, Inc. Automated system for combining and publishing network-based audio programming
CN103186656A (zh) * 2012-06-05 2013-07-03 刘莎 一种超文本多点链接方法和装置
US20190042644A1 (en) * 2012-12-21 2019-02-07 Lisa Quintana Method and system for adding ebook associations, text and segments within two or more distinct ebooks of digitally stored literature
US9286644B2 (en) * 2013-01-12 2016-03-15 Pro Softnet Corporation Method for sharing multiple data items using a single URL
US11354486B2 (en) * 2013-05-13 2022-06-07 International Business Machines Corporation Presenting a link label for multiple hyperlinks
US9245262B1 (en) * 2013-08-15 2016-01-26 Jpmorgan Chase Bank, N.A. Systems and methods for bookmark payment processing
US9152346B2 (en) * 2013-10-17 2015-10-06 International Business Machines Corporation Storage and retrieval of high importance pages in an active memory sharing environment
US9319410B1 (en) * 2014-01-07 2016-04-19 Fundology, Inc. Electronic shared-document repository
US9348670B2 (en) 2014-03-10 2016-05-24 International Business Machines Corporation Providing a recovery placeholder within an application
US9442908B2 (en) * 2014-06-16 2016-09-13 Workiva Inc. Method and computing device for facilitating review of a document
US11789597B2 (en) * 2021-01-25 2023-10-17 Microsoft Technology Licensing, Llc Systems and methods for storing references to original uniform resource identifiers

Family Cites Families (43)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
US5050071A (en) 1988-11-04 1991-09-17 Harris Edward S Text retrieval method for texts created by external application programs
JPH0415839A (ja) * 1990-05-10 1992-01-21 Toshiba Corp 分散データベース管理装置
US5297249A (en) 1990-10-31 1994-03-22 International Business Machines Corporation Hypermedia link marker abstract and search services
US5204947A (en) 1990-10-31 1993-04-20 International Business Machines Corporation Application independent (open) hypermedia enablement services
US5838906A (en) 1994-10-17 1998-11-17 The Regents Of The University Of California Distributed hypermedia method for automatically invoking external application providing interaction and display of embedded objects within a hypermedia document
US5790793A (en) 1995-04-04 1998-08-04 Higley; Thomas Method and system to create, transmit, receive and process information, including an address to further information
US5721908A (en) 1995-06-07 1998-02-24 International Business Machines Corporation Computer network for WWW server data access over internet
US5870770A (en) * 1995-06-07 1999-02-09 Wolfe; Mark A. Document research system and method for displaying citing documents
JP3593750B2 (ja) * 1995-07-21 2004-11-24 富士ゼロックス株式会社 情報検索装置
US5572643A (en) 1995-10-19 1996-11-05 Judson; David H. Web browser with dynamic display of information objects during linking
US5822539A (en) * 1995-12-08 1998-10-13 Sun Microsystems, Inc. System for adding requested document cross references to a document by annotation proxy configured to merge and a directory generator and annotation server
US5774123A (en) 1995-12-15 1998-06-30 Ncr Corporation Apparatus and method for enhancing navigation of an on-line multiple-resource information service
US5751961A (en) * 1996-01-31 1998-05-12 Bell Communications Research, Inc. Integrated internet system for translating logical addresses of internet documents to physical addresses using integrated service control point
US5802299A (en) 1996-02-13 1998-09-01 Microtouch Systems, Inc. Interactive system for authoring hypertext document collections
US5761683A (en) 1996-02-13 1998-06-02 Microtouch Systems, Inc. Techniques for changing the behavior of a link in a hypertext document
US5778181A (en) 1996-03-08 1998-07-07 Actv, Inc. Enhanced video programming system and method for incorporating and displaying retrieved integrated internet information segments
US5873107A (en) * 1996-03-29 1999-02-16 Apple Computer, Inc. System for automatically retrieving information relevant to text being authored
US5963964A (en) * 1996-04-05 1999-10-05 Sun Microsystems, Inc. Method, apparatus and program product for updating visual bookmarks
US5778372A (en) 1996-04-18 1998-07-07 Microsoft Corporation Remote retrieval and display management of electronic document with incorporated images
US6098081A (en) * 1996-05-06 2000-08-01 Microsoft Corporation Hypermedia navigation using soft hyperlinks
US5724595A (en) 1996-06-19 1998-03-03 Sun Microsystems, Inc. Simple method for creating hypertext links
US5813007A (en) 1996-06-20 1998-09-22 Sun Microsystems, Inc. Automatic updates of bookmarks in a client computer
US5742768A (en) 1996-07-16 1998-04-21 Silicon Graphics, Inc. System and method for providing and displaying a web page having an embedded menu
US5809247A (en) 1996-07-22 1998-09-15 Intel Corporation Method and apparatus for guided touring of internet/intranet websites
US5774660A (en) * 1996-08-05 1998-06-30 Resonate, Inc. World-wide-web server with delayed resource-binding for resource-based load balancing on a distributed resource multi-node network
US6189019B1 (en) * 1996-08-14 2001-02-13 Microsoft Corporation Computer system and computer-implemented process for presenting document connectivity
US5918237A (en) * 1996-09-30 1999-06-29 At&T Corp. System and method for providing multimedia bookmarks for hypertext markup language files
JP3152283B2 (ja) * 1996-10-08 2001-04-03 日本電信電話株式会社 Htmlファイルブラウザのリンク先制御方法およびシステム
US5787470A (en) 1996-10-18 1998-07-28 At&T Corp Inter-cache protocol for improved WEB performance
US6460058B2 (en) * 1996-12-06 2002-10-01 Microsoft Corporation Object-oriented framework for hyperlink navigation
JPH10240732A (ja) * 1997-02-25 1998-09-11 Toshiba Corp Www用htmlファイル作成方法及び装置
US6345303B1 (en) * 1997-03-25 2002-02-05 Intel Corporation Network proxy capable of dynamically selecting a destination device for servicing a client request
US6112239A (en) * 1997-06-18 2000-08-29 Intervu, Inc System and method for server-side optimization of data delivery on a distributed computer network
US5905991A (en) * 1997-08-21 1999-05-18 Reynolds; Mark L System and method providing navigation between documents by creating associations based on bridges between combinations of document elements and software
US5987482A (en) * 1997-09-08 1999-11-16 International Business Machines Corporation Computer system and method of displaying hypertext documents with internal hypertext link definitions
US6356922B1 (en) * 1997-09-15 2002-03-12 Fuji Xerox Co., Ltd. Method and system for suggesting related documents
US6230196B1 (en) * 1997-11-12 2001-05-08 International Business Machines Corporation Generation of smart HTML anchors in dynamic web page creation
US6208995B1 (en) * 1997-11-24 2001-03-27 International Business Machines Corporation Web browser download of bookmark set
US6092074A (en) * 1998-02-10 2000-07-18 Connect Innovations, Inc. Dynamic insertion and updating of hypertext links for internet servers
US6122647A (en) * 1998-05-19 2000-09-19 Perspecta, Inc. Dynamic generation of contextual links in hypertext documents
US6115752A (en) * 1998-05-21 2000-09-05 Sun Microsystems, Inc. System and method for server selection for mirrored sites
US6385641B1 (en) * 1998-06-05 2002-05-07 The Regents Of The University Of California Adaptive prefetching for computer network and web browsing with a graphic user interface
US6278449B1 (en) * 1998-09-03 2001-08-21 Sony Corporation Apparatus and method for designating information to be retrieved over a computer network

Also Published As

Publication number Publication date
WO2000023913A1 (en) 2000-04-27
HUP0103782A2 (hu) 2002-02-28
JP2002528792A (ja) 2002-09-03
IL139246A0 (en) 2001-11-25
EP1131742A4 (en) 2004-01-07
CA2333372A1 (en) 2000-04-27
CA2333372C (en) 2006-10-10
CN1323423A (zh) 2001-11-21
EP1131742A1 (en) 2001-09-12
IL139246A (en) 2005-11-20
KR20010075245A (ko) 2001-08-09
KR100562240B1 (ko) 2006-03-22
US6751777B2 (en) 2004-06-15
HUP0103782A3 (en) 2005-01-28
CN1191538C (zh) 2005-03-02
US20030188263A1 (en) 2003-10-02
PL347247A1 (en) 2002-03-25

Similar Documents

Publication Publication Date Title
CZ20011380A3 (cs) Více-cílové odkazy pro navigaci mezi hypertextovými dokumenty a podobně
US8452793B2 (en) Query refinement based on user selections
JP5047959B2 (ja) ユーザインタラクションについての離れに基づく相対的検索結果
KR101303488B1 (ko) 인라인 문맥 질의들을 사용하는 검색 시스템들 및 방법들
KR101255406B1 (ko) 컴퓨터, 하나 이상의 컴퓨터 판독가능 매체, 및 컴퓨터기반 방법
US7805670B2 (en) Partial rendering of web pages
US6697838B1 (en) Method and system for annotating information resources in connection with browsing, in both connected and disconnected states
US7516118B1 (en) Methods and systems for assisted network browsing
US6177936B1 (en) Browser hierarchical contextual information for web pages
US8560964B2 (en) Method and system for predictive browsing
US6865713B1 (en) Apparatus, program product and method of annotating a hypertext document with comments
US20210056157A1 (en) Dynamic user agent strings
RU2731335C2 (ru) Способ и система для формирования рекомендаций цифрового контента
US20060294223A1 (en) Pre-fetching and DNS resolution of hyperlinked content
US20070185843A1 (en) Automated tool for human assisted mining and capturing of precise results
US20070162562A1 (en) Method and system for supporting information access and record media therefor
US20130151552A1 (en) Reducing redirects
CA2337781A1 (en) Automated generation of aliases based on embedded alias information
US20070282825A1 (en) Systems and methods for dynamic content linking
EP1338982A1 (en) Process for enhancing the access to resources
US20090327859A1 (en) Method and system for utilizing web document layout and presentation to improve user experience in web search
EP0977133A2 (en) Display device and hypertext display sytem for displaying hypertext
US20090222463A1 (en) Systems and methods for a journal page
JP5108707B2 (ja) 検索サーバ装置、検索方法及びプログラム
JP7501066B2 (ja) 情報処理装置およびプログラム