CZ20011072A3 - Zařízení na příjem a dopravu předmětů - Google Patents

Zařízení na příjem a dopravu předmětů Download PDF

Info

Publication number
CZ20011072A3
CZ20011072A3 CZ20011072A CZ20011072A CZ20011072A3 CZ 20011072 A3 CZ20011072 A3 CZ 20011072A3 CZ 20011072 A CZ20011072 A CZ 20011072A CZ 20011072 A CZ20011072 A CZ 20011072A CZ 20011072 A3 CZ20011072 A3 CZ 20011072A3
Authority
CZ
Czechia
Prior art keywords
chain
gripper
belt
guide surface
objects
Prior art date
Application number
CZ20011072A
Other languages
English (en)
Inventor
Huemer Franz Starlinger
Gerhard Apfler
Original Assignee
Starlinger & Co. Gesellschaft M. B. H.
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Application filed by Starlinger & Co. Gesellschaft M. B. H. filed Critical Starlinger & Co. Gesellschaft M. B. H.
Priority to CZ20011072A priority Critical patent/CZ20011072A3/cs
Publication of CZ20011072A3 publication Critical patent/CZ20011072A3/cs

Links

Landscapes

  • Specific Conveyance Elements (AREA)

Abstract

Zařízeni má minimálně jeden pár synchronně poháněných, vzájemně protilehlých paralelních řetězů (2) nebo řemenů, které mezi sebou definují odstup k přepravě předmětů. Každý řetěz (2) vykazuje minimálně jeden zachycovaě (10), který je na něm výkyvné namontován a je vždy protilehlý zachycovači (10) na druhém řetězu (2). Každý zachycovaě (10) má výběžek (13), který je pohyblivý podél vodicí plochy (61, 62,63,64), přičemž příslušná vodicí plocha (61,62, 63,64) na místě přebírání předmětů vykazuje plochu (62), skloněnou ve vztahu ke směru přepravy předmětů (7), takže u běžícího řetězu (2)je výběžek (13) zachycovače (10) vychýlen podél skloněné plochy (62) a tím je zachycovači (10) propůjčen rotační pohyb, který je opačný k translačnímu pohybu (A), způsobenému řetězem (2). V momentu dotyku mezi zachycovačem (10) a předmětem (7) nedochází k relativnímu pohybu.

Description

Zařízení na příjem a dopravu předmětů
Oblast techniky
Předkládaný vynález se týká zařízení na příjem a dopravu předmětů, přednostně předmětů plochého tvaru, přičemž zařízení vykazuje minimálně jeden pár synchronně poháněných, vzájemně protilehlých paralelních řetězů nebo řemenů, které mezi sebou vzájemně definují odstup k přepravování předmětů, přičemž každý řetěz resp. každý řemen vykazuje minimálně jeden zachycovač a každý zachycovač řetězu resp. řemenu je vždy umístěný naproti zachycovači druhého řetězu resp. řemenu.
Dosavadní stav techniky
Ze spisu DE 30 38 425 AI je známé zařízení k dopravování předmětů plochého tvaru (izolační skleněné tabule), u něhož jsou předměty zachycovány a dopravovány přes zachycovače, umístěné na přepravních řetězech.
V průmyslové výrobě se často setkáváme s problémem, že v průběhu automatického výrobního procesu musí být zadrženy předměty, které jsou transportovány dopravní linkou, aby byly podrobeny zpracovávacímu kroku. Poté, co je tento zpracovávací krok ukončen, musí být předměty opět převzaty do transportního systému a dále přepravovány k další zpracovávací stanici.
Konkrétní příklad výše popsaného výrobního postupu nalezneme u výroby pytlů. Přitom jsou hadicové materiálové plochy kontinuálně dopravovány bubnem do zařízení na výrobu pytlů. Tento kontinuální pohyb materiálových drah musí být přeměněn na pohyb přerušovaný, aby bylo možné odstřihávat pytle vhodné délky. Tělesa pytle v klidovém stavu jsou pak přepravována dá• to •to ·· ·· · ·· ···· ··· to toto·· ···· ♦ · • · ··· ·· · ···· · · · ·· ··*· ·♦ ·· ·· ·· · ·· to le do dalších zpracovávacích stanic, jako je šicí stroj, stroj na přehnutí a zahýbání, stroj na uzavírání a potiskovací stroj. V průběhu tohoto výrobního procesu je stále znovu nutné pytlové těleso zastavit a opět poslat dále, přičemž může být nutné i obracení.
Podle dosavadního stavu techniky jsou známé v zásadě dva typy zařízení, jimiž mohou být do transportního systému přebírány a přepravovány předměty. Prvním typem je dopravní pás s diskontinuálním provozem. Přitom je přepravovaný předmět v době, kdy pás stojí, vhodnými prostředky na pás připevněn, a pás se poté dá do pohybu. V případě výroby pytlů je těleso pytle na pás připevňováno pomocí vakua.
Zásadní nevýhodou u tohoto typu je provoz typu stop-go, který s sebou přináší vysoké opotřebovávání součástek, vysokou spotřebu energie a tudíž vzrůstající provozní náklady. Takovéto zařízení vyžaduje rovněž častou údržbu a navíc pracuje nepřesně, což v případě výroby pytlů vede k vysoké míře zmetků, neboť přesné nastavení pytlového tělesa např. v šicím stroji nebo potiskovacím stroji je nezbytné.
Druhý známý typ zařízení na přijímání a přepravu předmětů je typ s kontinuálně se pohybujícími rameny, které pomocí zachycovacích drápů uchopují předměty a přednostně je předávají na dopravní pás. V případě výroby pytlů tedy není třeba pohybovat s velkými masami, pročež je spotřeba energie nižší. Je ovšem zapotřebí elektronické řízení, a v důsledku nevyhnutelné tolerance rozměru součásti a lícovací tolerance stejně jako opotřebování musí být tento stroj relativně často nově nastavován. Typická průchodnost při výrobě pytlů, činící několik tuctů pytlů za minutu, vyžaduje, aby zachycovací drápy během zlomku vteřiny vzájemně zharmonizovaně uchopily jedno pytlové těleso, což je těžko k dosažení a tudíž často vede k tomu, že ·· · • · • 4 0 4
0 0 0
4 444
4 4
00
0 00
000
0 těleso pytle je vztaženo do dopravního systému nakřivo, což s sebou opět přináší vysokou míru zmetkovosti.
Podstata vynálezu
Bylo by proto žádoucí vytvořit zařízení na přebírání a přepravu předmětů, obzvláště předmětů plochého tvaru, jako jsou např. pytle, které je robustní, pracuje velmi přesně, ne vyžaduje téměř žádné údržbářské a nastavovací práce a kromě toho umožňuje vysoké zpracovací rychlosti.
Tato úloha je řešena předkládaným vynálezem, když je zařízení úvodem uvedeného typu dále utvářeno tak, že každý řetě resp. každý řemen vykazuje minimálně jeden zachycovač, který je na řetězu resp. řemenu namontován otočně kolem kyvné osy, probíhající napříč směru chodu řetězů resp. řemenů a každý za chycovač každého řetězu resp. každého řemenu je vždy umístěn naproti zachycovači druhého řetězu resp. řemenu, že každý zachycovač vykazuje výběžek, oddálený od kyvné osy, který je pohyblivý podél vodicí plochy kulisy, přičemž každému řetězu resp. každému řemenu je přiřazena vodicí plocha, a že příslušná vodicí plocha na místě přebírání předmětů vykazuje úsek skloněný se zřetelem na směr přepravy předmětů, takže u běžícího řetězu resp. řemenu je výběžek zachycovače vychýlen podél skloněného úseku a tím je zachycovači propůjčen rotační pohyb, který je protivný translačnímu pohybu, způsobenému prostřednictvím řetězu resp. řemenu.
Vynálezecké zařízení je velmi robustní, neboť neobsahuje žádné části, které vyžadují komplikované nastavovací práce, nebo v průběhu provozu mají sklon měnit polohu. Kulisy mohou být provedeny z masivních kovových plátů, takže opotřebení vodicích ploch v důsledku kluzného pohybu výběžků zachycovačů je • · φ φφφφ φ φ φφ φφ φφ φφφφ φ φ φφφφ φ φ φ φ φφφ φ φ φ φ φ φφφφ φφφ ·· φφ φφ φ φφ φφφ zanedbatelné. Protože jsou kulisy na zařízení pevně přimontovány, zůstává poloha vodicích ploch stále stejná.
K dopravování předmětů jiné velikosti se kulisy prostě vymění. Zařízení tudíž může být obsluhováno i málo školenými pomocnými silami, čímž provozní náklady silně klesají. Rotační pohyb, prováděný zachycovači, má oproti translačnímu pohybu zamířenému k uchopovanému předmětu tu velkou výhodu, že viděno ve směru transportu je relativní pohyb mezi úchytným koncem zachycovače a předmětem v okamžiku převzetí silně zpomalený, čímž je i při vysoké transportní rychlosti zaručeno synchronní uchopování zachycovačů. Tento efekt může být ještě výhodným způsobem zesílen, když je skloněný úsek vodicí plochy každé kulisy na místě převzetí ohnutý. Tím není podíl rotační rychlosti, propůjčené úchytnému konci zachycovače, který je namířený proti transportní rychlosti předmětů, konstantní, nýbrž podléhá zrychlení, čímž se relativní pohyb mezi úchytným koncem zachycovače a předmětem v okamžiku převzetí blíží k nule.
Aby bylo po celou dobu přepravní cesty předmětů zaručeno stejnoměrné silové působení zachycovačů, měla by vodicí plocha příslušné kulisy od místa převzetí probíhat paralelně ke směru přepravy předmětů.
Vodicí plocha příslušné kulisy vykazuje účelně na místě odevzdání předmětů úsek, skloněný opačně ke sklonu vodicí plochu na místě převzetí, přednostně ohnutý.
V další formě provedení vynálezu jsou zachycovače namontovány na řetěz resp. řemen v ložiskových patkách.
Aby se dosáhlo toho, že cesta vykonaná zachycovači na místě převzetí k zachycení předmětů bude minimální, může vodicí plocha každé kulisy v zaběhávacím úseku před místem převzetí probíhat s odstupem od řetězu resp. řemenu, v němž je pří·* «· ·« · ·· »««« · · · » · · ···· · · · · · · • · ··· · * » ···· · · « • · ♦ · ♦ · ·· ·* ·· »· # ♦· · slušný zachycovač prostřednictvím svého výběžku předem veden směrem blízko k předmětu.
Účelně jsou zachycovače prostřednictvím pružinových prostředků předem napnuty v klidové poloze, v níž se úchytný konec zachycovače nachází v odstupu od předmětu, který jím má být převzat.
Výhodná forma provedení vynálezu se vyznačuje tím, že výběžek každého zachycovače je podélně pohyblivý mezi dvěma pro· tilehlými, přednostně přibližně paralelními, vodícími plochami. Tak lze zachycovač vychylovat jak směrem k předmětu, tak . směrem od předmětu, přičemž vychylovací síly, mající na zachycovač vliv, jsou podstatně větší, než zpětné síly způsobené pružinovými prostředky, přičemž pružinové prostředky ovšem mohou být nasazeny doplňkově, aby se zachycovače mimo vodicí plochy, to znamená při zpětném chodu řetězů, napnuly do definované polohy.
K lepšímu zachycování předmětů vykazují zachycovače výhodně úchytné čelisti z elastomerového materiálu.
Aby se minimalizovalo tření mezi výběžku k vychýlení zachycovače a vodicí plochou kulisy, může být výběžek opatřen volně otáčivým válečkem.
K dosažení požadovaného pákového účinku se výběžek k vychýlení zachycovače předepisuje na vyloženém rameni zachycovače .
Aby se zabránilo tomu, že se řetěz resp. řemen podél přepravní trasy předmětů prohne a takto povede k redukci silového působení zachycovačů, může být v blízkosti řetězu resp. řemenu umístěno podpěrné zařízení, na něž může řetěz nebo řemen resp. ložiskové patky zachycovačů přiléhat.
Přehled, obrázků na výkresech
Vynález bude nyní vysvětlen blíže za pomoci přiložených obrázků.
Obrázek 1 přitom ukazuje první formu provedení vynálezeckého zařízení schematicky v bokorysu a obrázek 2 ukazuje druhou formu provedení vynálezeckého zařízení schematicky v bokorysu.
Příklady provedení vynálezu
Obr. 1 je vynálezecké zařízení k přebírání a přepravě předmětů schematicky zobrazené v bokorysu. Sestává za dvou zrcadlově uspořádaných soustav 1,1 rotujících a synchronně v opačném směru otáčení (viz šipka B) poháněných řetězů. Protože jsou obě soustavy zrcadlově symetrické, může být popis a označení prostřednictvím vztahových značek omezeno na jednu soustavu a má logicky platnost rovněž pro druhou soustavu.
Na nezobrazeném tělese stroje jsou otočně uspořádána dvě ozubená kola 3,4, z nichž je alespoň jedno otočné pomocí nezobrazeného pohonu. Přes ozubená kola probíhá řetěz g ve směru šipky B. Na řetězu 2 jsou ve stejném odstupu jeden k druhému namontovány výkyvné dva zachycovače 10. Upevnění každého zachycovače na řetězu probíhá vždy prostřednictvím ložiskové patky Q_, která je pevně namontovaná na řetězu a která vykazuje kyvnou osu 11, ležící příčně k délce prodloužení řetězu, na němž je výkyvné namontován zachycovač 10. Výkyvný pohyb zachycovače je na jedné straně omezen kolíkem 16. Prostřednictvím nezobrazené pružiny může být zachycovač předem napnut do předdefinované klidové polohy. Na svém volném uchopovacím konci, protilehlém ložisku kyvné osy, vykazuje každý zachycovač ucho·» « • · povací čelist 15 z vhodného materiálu, obzvláště z elastomerového materiálu. S odstupem od kyvné osy se ze zachycovače rozprostírá zhruba v pravém úhlu k podélnému směru zachycovače 10 rameno 12, které zase, vykazuje výběžek 13, probíhající příčně ke směru pohybu B řetězu. V zobrazení na obr.
se tento výběžek 13 rozprostírá ven z roviny obrázku. Výběžek 13 je vytvořen jako osa otáčení a opatřen otáčivým válečkem 14 .
Obě soustavy 1,1 jsou vzájemně protilehlé a umístěny ve vzájemném odstupu, takže mezi nimi může být přepravován předmět, v zobrazeném případě těleso pytle 7, ve směru šipky A.
K tomu musí být těleso pytle na přejímacím místě vždy uchopeno zachycovačem každé soustavy, poté zadrženo podél přepravní trasy s taženo dále, aby bylo nakonec na předávacím místě zachycovači puštěno. K tomu je na nezobrazeném tělese stroje pro každou soustavu 1,1 namontována kulisa 6, jejíž vždy protilehlé soustavě 1 přivrácená boční hrana nabízí vodicí plochu, na níž je umístěn váleček 14 výběžku 13 každého zachycovače 10 během svého pohybu ve směru přepravy (šipka A) a, poháněn řetězem 2, je podélně pohybován jednostranně vedeným nuceným pohybem. Vodicí plocha kulisy 6 sestává ze zaběhávacího úseku 61, v němž je váleček 14 zachycovače 10, když ukončil svůj zpětný chod od ozubeného kola 4 k ozubenému kolu 3 a přechází do pohybu vpřed, nasazen na vodicí plochu a ve vztahu k řetězu směrován do obloukového pohybu. Obloukový pohyb válečku 14 ve vztahu k řetězu 2 se uskutečňuje tak, že zachycovač 10, spojený s válečkem 14 přes pákové rameno 12 je při vychýlení válečku otočen kolem své kyvné osy 11, čímž je zachycovač z klidového postavení přiveden do postavení, v němž od následně přebíraného tělesa pytle 7 vykazuje jen menší normální odstup. Zaběhávací úsek 61 přechází v definovaném místě přebírá4 4
49 «9
9 9 4 4 9
9 4 9 9 9
4 444 4 4 4
9 9 4 4 4 «4 44 4
9 ní tělesa pytle 7 do úseku 62, zahnutého směrem od řetězu. Toto zahnutí vodicí plochy způsobuje pro po tomto úseku pohybující se váleček 14 zachycovače zrychlující se rotační pohyb válečku 14 a. tím i přiřazeného zachycovače 10 a obzvláště jeho úchytné čelisti 15, přičemž rotační pohyb je protisměrný translačnímu pohybu (šipka A) řetězu 2. Tento stav zachycovače, nacházejícího se právě v úseku 62 vodicí plochy, je na obrázku zobrazen fantómovými liniemi. Srovnáním se zachycovačem v klidovém stavu poznáme, že byl v zobrazení již ze své klidové polohy otočen proti translačnímu pohybu k přebíranému tělesu pytle 2· Zahnutí vodicí plochy kulisy je vyměřeno tak, že v momentu dotyku mezi nehybným tělesem pytle !_ a úchytnou čelistí 15 zachycovače translační pohyb a protisměrný rotační pohyb úchytné čelisti v podstatě ustane a tím mezi tělesem pytle a úchytnou čelistí prakticky neexistuje relativní pohyb. Teprve poté, co bylo těleso pytle zachycovačem pevně uchopeno, přechází váleček 14 zachycovače do rovného úseku 63 vodicí plochy, který vykazuje konstatní odstup k řetězu 2, čímž už zachycovač nepodléhá rotačnímu pohybu a tudíž translační pohyb řetězu 2 opět působí na zachycovač a následně i ne těleso pytle, sevřené mezi protilehlými zachycovači.
Jak již bylo zmíněno výše, je předmět, to jest těleso pytle 7, sevřeno mezi zachycovači protilehlých soustav 1,1. Protože se řetězy obou soustav pohybují touž rychlostí a zachycovače jsou na řetězech umístěny tak, že libovolnému zachycovači jedné soustavy je vždy postaven naproti zachycovač druhé soustavy a kromě toho vodicí plochy kulis probíhají k sobě zrcadlově, je zajištěno, že předmět bude uchopen současně zachycovači na protilehlých stranách a tažen jimi. Synchronizační problémy jako v dosavadním stavu techniky u vynálezecké ·· «« 99 « 4 4 · · • · · · · · • 4 4 · · · · ·
4 4 · · ·· ··
4
4 44
4 4
4 · · • 4 4 4 • »4 k·· « · »··· formy provedení nenastávají, a není třeba ani dodatečné nastavování soustav.
V závislosti na velikosti přepravovaných předmětů a jejich charakteru může být vhodné, aby byl držen více páry zachycovačů. K tomu je uspořádáno paralelně vedle sebe více stejných soustavových párů 1,1 a jsou sladěny pozice jejich zachycovačů. V příkladu, zobrazeném na obr. 1, který se týká přepravy těles pytle, se obvykle používají dva soustavové páry, takže každé těleso pytle je najednou uchopeno na dvou místech. Na obrázku je ovšem vidět pouze přední soustavový pár 1,1, protože druhý leží z hlediska pozorovatele přesně za ním. Protože je relativní rychlost mezi zachycovačem a předmětem v okamžiku přebírání prakticky nulová, je u těžkých předmětů rovněž myslitelné, uchopit předmět nejen na předním konci, ale navíc i na jeho zadním konci. K tomu pouze musí být nastaven odstup mezi zachycovači na jednom řetězu tak, aby byl menší než délka předmětu.
Po převzetí je těleso pytle přepravováno dále rychlostí danou rychlostí řetězů, dokud se zachycovač nachází v úseku 63 vodicí plochy. Aby se zabránilo tomu, že nevyhnutelné prohnutí řetězu 2 mezi ozubenými koly 3,4 způsobí zeslabení svěrací síly zachycovačů, jev blízkosti řetězu umístěn k němu paralelně probíhající opěrný kolík 9 s povrchem odolným vůči adhezi, na němž může ložisková patka 8 během transportu tělesa pytle spočívat .
Na definovaném odevzdávacím místě pro tělesa pytle vykazuje vodicí plocha kulisy 6 opět zahnutý úsek 64, který je nyní ovšem skloněn k řetězu, a proto ze strany kulisy není již na váleček 14 zachycovače 10 vykonávána žádná síla, která by zachycovač tiskla proti tělesu pytle. Naopak je zachycovač v důsledku zpětné síly pružiny v ložiskové patce 8^ tlačen do ·· ·· · ··
9 4 4 · 9 · «44 ···· 9 4 4 4 9 4 • 9 494 9 4 · ···· 4 9 · · 9999 99
94 99 9 99 4 své klidové polohy a těleso pytle upuštěno. Těleso pytle leží nyní nehybně a může být podrobeno dalšímu zpracovacímu kroku.
Na obr. 2 je zobrazena varianta k první formě provedení vynálezeckého zařízení, která se od formy na obr. 1 liší jen v tom, že pro každou soustavu je kromě kulisy 6 použita další kulisa 6a, jejíž vodicí plochu tvořící boční hrana je přivrácená vodicí ploše tvořené kulisou 6. Vodicí plochy obou kulis probíhají zhruba paralelně k sobě v odstupu, který je zhruba větší než průměr válečku 14 zachycovače 10, a tvoří kanál 20, jímž se pohybuje váleček 14 dvoustranně vedeném pohybu. Jinými slovy je při pohybu zachycovače s řetězem 2 přes přepravní trasu tělesa pytle zachycovači přiřazený váleček 14 nucené veden kanálem, přičemž navíc k řetězem způsobenému translačnímu pohybu provádí kyvný pohyb směrem od řetězu nebo k němu, který závisí na průběhu kanálu 20. U této formy provedení vynálezu není zapotřebí pružina v ložiskové patce 8, aby byl zachycovač přinucen na místě odevzdání k upuštění tělesa pytle, nýbrž tuto funkci plní kulisa 6a. Pružina v ložiskové patce <3 však může být přesto účelná, aby byl zachycovač během svého zpětného chodu k místo přebírání napnut do klidové pozice, přičemž tato pružina pak může být dimenzována jako podstatně menší než u první formy provedení. Alternativně k tomu může být zachycovač během zpětného chodu zachycovače rovněž udržován v definované klidové poloze prostřednictvím kulisy.

Claims (12)

  1. PATENTOVÉ NÁROKY
    1. Zařízení na přebírání a přepravu předmětů, přednostně předmětů plochého tvaru, přičemž zařízení vykazuje minimálně jeden pár synchronně poháněných, vzájemně protilehlých, paralelních řetězů nebo řemenů, které mezi sebou definují odstup k přepravě předmětů, přičemž každý řetěz resp. řemen vykazuje minimálně jeden zachycovač a každý zachycovač každého řetězu resp. každého řemenu je vždy umístěn naproti zachycovači druhého řetězu resp. řemenu, vyznačující se tím, že každý zachycovač (10) je na svém řetězu resp. řemenu namontován výkyvné kolem kyvné osy (11), probíhající příčně ke směru řetězu resp. řemenu, že každý zachycovač vykazuje od kyvné osy (11) vzdálený výběžek (13), který je pohyblivý podél vodicí plochy (61,62,63,64) kulisy, přičemž každému řetězu (2) resp. řemenu je přiřazena jedna vodicí plocha, a že příslušná vodicí plocha vykazuje na místě předání předmětů úsek (62), skloněný ve vztahu k přepravnímu směru předmětů (7), takže je u běžícího řetězu resp. řemenu výběžek (13) zachycovače (10) vychýlen podél skloněného úseku (62) a tím je zachycovači propůjčen rotační pohyb, který je opačný než translační pohyb (šipka A), způsobený v důsledku řetězu resp. řemenu.
  2. 2. Zařízení podle nároku 1, vyznačující se tím, že skloněný úsek (62) vodicí plochy kulisy (6) je na místě přebírání zahnutý.
  3. 3. Zařízení podle nároku 1 nebo nároku 2, vyznačující se tím, že úsek vodicí plochy (63) příslušné kulisy (6) po místě přebírání probíhá paralelně ke směru přepravy (šipka A) předmětů (7).
    • ·
  4. 4. Zařízení podle kteréhokoli z nároků 1 až 3, vyznačující se tím, že, že vodicí plocha příslušné kulisy (ž) vykazuje na místě předání předmětů (7) úsek (64), skloněný opačně vůči sklonu úseku vodicí plochy (62) na místě přebírání, přednostně zahnutý.
  5. 5. Zařízení podle kteréhokoli z nároků 1 až 4, vyznačující se tím, že zachycovače (10) jsou na řetězu (2) resp. na řemenu výkyvné umístěny v ložiskových patkách (8) .
  6. 6. Zařízení podle kteréhokoli z nároků laž5, vyznačující se tím, že vodicí plocha kulisy (6) vykazuje před místem přebírání předmětů (7) zaběhávací úsek (61), probíhající v odstupu k řetězu (2) resp. řemenu, v němž je příslušný zachycovač (10) prostřednictvím svého výběžku (13) vychýlen směrem k předmětu (7).
  7. 7. Zařízení podle kteréhokoli z nároků 1 až 6, vyznačující se tím, že každý zachycovač je pomocí pružinových prostředků napnut do klidové polohy, v níž se uchopovací konec zachycovače (10) nachází v odstupu od přebíraného předmětu (7).
  8. 8. Zařízení podle kteréhokoli z nároků 1 až 7, vyznačující se tím, že výběžek (13) každého zachycovače (10) je pohyblivý mezi dvěma navzájem protilehlými, přednostně zhruba paralelními vodícími plochami kulis (6, 6a).
  9. 9. Zařízení podle kteréhokoli z nároků 1 až 8, vyznačující se tím, že zachycovače vykazují uchopovací čelisti (15) z elastomerového materiálu.
  10. 10. Zařízení podle kteréhokoli z nároků 1 až 9, vyznačující se tím, že výběžek (13) k vychýlení zachycovače (10) je opatřen volně otočným válečkem (14).
    • ·
    - 13
  11. 11. Zařízení podle kteréhokoli z nároků 1 až 10, vyznačující se tím, že výběžek (13) k vychýlení zachycovače (10) je umístěn na vyloženém rameni (12) zachycovače (10) .
  12. 12. Zařízení podle kteréhokoli z nároků 1 až 11, vyznačující se tím, že podél přepravní trasy předmětů (7) je v blízkosti řetězu (2) resp. řemenu umístěno podpěrné zařízení (9) k zabránění prohnutí řetězu (2) resp. řemenu směrem od předmětu (7).
CZ20011072A 1999-10-04 1999-10-04 Zařízení na příjem a dopravu předmětů CZ20011072A3 (cs)

Priority Applications (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
CZ20011072A CZ20011072A3 (cs) 1999-10-04 1999-10-04 Zařízení na příjem a dopravu předmětů

Applications Claiming Priority (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
CZ20011072A CZ20011072A3 (cs) 1999-10-04 1999-10-04 Zařízení na příjem a dopravu předmětů

Publications (1)

Publication Number Publication Date
CZ20011072A3 true CZ20011072A3 (cs) 2001-07-11

Family

ID=5473306

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
CZ20011072A CZ20011072A3 (cs) 1999-10-04 1999-10-04 Zařízení na příjem a dopravu předmětů

Country Status (1)

Country Link
CZ (1) CZ20011072A3 (cs)

Similar Documents

Publication Publication Date Title
US6533104B1 (en) Device for receiving and transporting objects
US4799664A (en) Sheet feeder for sheet-processing machines
US4448408A (en) Gripper clamps for conveying paper sheet products
AU2010201530A8 (en) Method to turn printed products transported in a transport stream on a transporting path
JPH07144736A (ja) 個別搬送手段を含むエンドレス回動式のばら物品搬送装置
US4779717A (en) Method and apparatus for gripping, conveying and releasing printed products
JPH0624617A (ja) 印刷物を次の処理点に搬送する方法および装置
US4512457A (en) Apparatus for transporting continuously arriving flat paper products, especially a stream of printed products arriving in an imbricated formation
JP3790007B2 (ja) 物品搬送方法
US4550822A (en) Apparatus for transporting flat products, especially printed products arriving in an imbricated formation
GB2115792A (en) Method and device to continuously form packets of folded boxes to be processed in a further machine(
CA1282365C (en) Method and apparatus for turning continuously conveyed flat structures, especially arriving imbricated printed products such as to retain their original imbricated formation
US5740900A (en) Apparatus for splitting a product stream
CA2187000C (en) Clamp for sheet-like articles
US20080156617A1 (en) Conveyor System
CZ20011072A3 (cs) Zařízení na příjem a dopravu předmětů
US5301937A (en) Method and apparatus for processing printed products
US6213280B1 (en) Gripper for clamping flat articles
US8091878B2 (en) Conveying apparatus
US20100171261A1 (en) Device and method for the transfer of flexible, elongate objects
US6773008B2 (en) Apparatus for transporting sheet-like articles
HU222551B1 (hu) Eljárás és berendezés lapszerű tárgyak továbbítására
AU754655B2 (en) Method for a gap-free line-up of containers supplied successively from a pick-up section
CA2437019A1 (en) Apparatus for transferring products to a conveying arrangement
CA2308501C (en) Clamp for holding flat objects