CZ20004293A3 - Skřipec a zařízení pro zanášení útkové niti - Google Patents

Skřipec a zařízení pro zanášení útkové niti Download PDF

Info

Publication number
CZ20004293A3
CZ20004293A3 CZ20004293A CZ20004293A CZ20004293A3 CZ 20004293 A3 CZ20004293 A3 CZ 20004293A3 CZ 20004293 A CZ20004293 A CZ 20004293A CZ 20004293 A CZ20004293 A CZ 20004293A CZ 20004293 A3 CZ20004293 A3 CZ 20004293A3
Authority
CZ
Czechia
Prior art keywords
gripper
actuator
force
clamping
clamp
Prior art date
Application number
CZ20004293A
Other languages
English (en)
Inventor
Francisco Speich
Original Assignee
Textilma Ag
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Application filed by Textilma Ag filed Critical Textilma Ag
Priority to CZ20004293A priority Critical patent/CZ20004293A3/cs
Publication of CZ20004293A3 publication Critical patent/CZ20004293A3/cs

Links

Landscapes

  • Looms (AREA)

Abstract

Skřipec pro skřipcový tkací stroj obsahuje pouzdro (1,21,31) se spojovací částí (11) pro řemen (66) skřipce nebo táhlo skřipce, svorku (3, 22, 32) pro nit s pevnou upínací částí (8, 17, 36) a s pohyblivou upínací částí (6, 26, 37), elektricky ovladatelný ovladač (2, 23, 33), který je uspořádán v pouzdru (1, 21, 31) aje spojen s pohyblivou upínací částí (6, 26, 37) pro ovládání upínací síly a upínacího cyklu svorky (3, 22, 32) nití. Pohyblivá upínací část (6, 26, 37)je předpojatá proti pevné upínací části (8, 17, 36) prostřednictvím přídržné síly a ovladač (2, 23, 33)je upraven pro změnu z upínací síly (B) působící ve směru přídržné síly (A) na uvolňovací sílu (C), která působí proti přídržné síle ((A) a která je větší než tato přídržná síla (A), přičemž velikost sil (B, C) ovladače (2, 23, 33)je individuálně nastavitelně nastavitelná během celého tkacího cyklu. Zařízení pro zanášení útkové niti pro skřipcový tkací stroj zahrnuje zařízení (65, 68, 70, 71) pro ovládání a řízení ovladače (2, 23, 33)jako funkci úhlu otočení hlavního hřídele a/nebo údajů o látce nebo tkaní.

Description

Skřipec a zařízeni pro zanášení útkové niti
Oblast techniky
Předkládaný vynález se týká skřipce pro skřipcový tkací stroj, jak je definován v úvodní části patentového nároku 1, to jest skřipce pro skřipcový tkací stroj, obsahujícího pouzdro se spojovací částí pro řemen skřipce nebo táhlo skřipce, svorku pro nit s pevnou upínací částí a s pohyblivou upínací částí, elektricky ovladatelný ovladač, který je uspořádán v pouzdru a je spojen s pohyblivou upínací částí za účelem ovládání upínací síly a upínacího cyklu svorky niti, přičemž dále se vynález týká zařízení pro zanášení útkové niti se skřipcem.
Dosavadní stav techniky
Pro zanášení útkové niti je používán buď jeden skřipec pro vedení útkové niti skrz prošlup nebo zanášecí skřipec a nahazovací skřipec, přičemž útková nit je přenášena od zanášecího skřipce do nahazovacího skřipce uvnitř prošlupu. Skřipce mají svorky pro nit, které jsou aktivně řízeny, to znamená nucené, vně prošlupu v prvním zmiňovaném případě a uvnitř prošlupu v druhé variantě. Pro tento účel jsou používány mechanické nebo elektromechanické prostředky (GB 2 059 455 A; EP 0 690 160 A), přičemž ovládací prvek pro otevírání nebo uzavíraní svorky pro nit jsou uspořádány vně nebo po prošlupem. Zejména v případě přenosu niti uvnitř prošlupu to má za následek v podstatě následující nevýhody.
Pokud je použito mechanických prostředků, musí být ovládací prostředek vložen mezi osnovní nitě, aby mohl ovládat svorku pro nit.
···· ·· · ·· .
• · · · · ·· ··· · · * · · · , ··· »····«« · e ? ·· ··.* *..* : · ·
Pokud je použito elektromechanických prostředků, spouštěči magnet musí být uspořádán vně prošlupu. Vzduchová mezera mezi kotvou a magnetickým jádrem se následně stává velkou a v důsledku toho musi být vytvářeno pole s větší intenzitou, to znamená, že je vyžadováno vinutí s větším počtem ampér-závitů. Protože takový spouštěcí magnet je schopen pomalého přepínání, má toto za následek snížení rychlosti tkacího stroje.
V případě přenosu niti uvnitř prošlupu, se dráhy skřipců vzájemně protínají v oblasti přenosu. To znamená, že přenos niti probíhá, zatímco zanášecí skřipec a nahazovací skřipec jsou stále v pohybu. Aktivace svorky pro nit pobíhá v tom okamžiku, během kterého ovládací prvek vyvíjí tlak na skřipec. To má za následek větší zatížení a větší opotřebení na prvcích účastněných při ovládání svorky pro nit, jako řemen skřipce nebo táhlo skřipce nebo bidlen a vodítko řemenu nebo vodítko táhla. Navíc v důsledku tlaku vyvíjeného tímto způsobem je řemen skřipce přitlačen proti osnovním nitím, což způsobuje přetrhávání v osnovních nitích. Z tohoto důvodu musí být řemen skřipce a jeho vodítka vyztuženy. V důsledku toho se posouvané hmotnosti stávají většími, což je protikladem k požadavku, aby tyto hmotnosti byly pokud možno co nejnižší, a což tudíž má za následek snížení točivé rychlosti tkacího stroje. Je nutno také uvážit, že uvnitř prošlupu, v důsledku velké rychlosti výroby, mohou skřipce oscilovat v přenosové oblasti a narážet do ovládacích prvků. Je tedy nutné využívat speciální prostředky a opatření za účelem co největšího možného omezení oscilací s takovouto frekvencí a amplitudou.
Jak je známo je síla upnutí svorky předem určena typem niti. Podle toho tedy také musí být tato upínací síla nastavena jako pro mechanické tak i pro elektromechanické ovládání svorky pro nit. Pro tkaní s různými typy nití bylo ovládání tohoto typu ověřeno jako přinejmenším omezující, protože na jedné straně musí být prostřednictvím testů nastavena průměrná upínací síla a na druhou stranu úprava upínací síly, když je tkací stroj v provozu, a zejména podél dráhy mezi ovládacími prvky, není možná a není tudíž zaj išťována.
Výše popisovaná provedení mají rovněž tu nevýhodu, že každému bodu ovlivňování je přiřazeno uspořádání ovládacích prvků pro řízení svorky pro nit, přesněji:
a) zanášení skřipec: aktivace ve středu prošlupu,
b) nahazovací skřipec: aktivace ve středu prošlupu,
c) zanášecí skřipec: aktivace nabírání niti na zanášecí straně,
d) nahazovací skřipec: uvolnění niti na unášecí straně, a
e) zanášecí skřipec: aktivace odvzdušnění na zanášecí straně.
Je tedy třeba až pět uspořádání ovládacích prvků, která musí být individuálně aktivována.
To má za následek následující nevýhody:
1) je nutno provádět údržbu až pěti uspořádání;
2) vysoký výskyt poruch;
·· ·
3) pokles výkonu; a
4) velké náklady.
Známé verze jsou tudíž nevhodné pro individuální ovládání svorek nití, zejména podél dráhy mezi ovládacími prvky.
Nejbližší dosavadní stav techniky podle úvodní, předvýznakové části nároku 1 může být odvozen z příkladného provedení podle obr. 17 v patentovém spisu EP 0 690 160 A. V tomto spisu je znázorněn a popsán skřipec, který v pouzdru skřipce obsahuje ovladač zkonstruovaný jako piezoelektrický prvek. Roztažení piezoelektrického ovladače, když je přiloženo napětí, slouží pro uzavření svorky pro nit, to znamená pro přivedení pohyblivé upínací části do opření na pevnou upínací část svorky. Stažení piezoelektrické ovladače ve stavu bez proudu slouží pro otevření svorky pro nit, to znamená pro uvolnění pohyblivé upínací části od pevné upínací části prostřednictvím odvzdušnění. Protože síla, vytvořená během stahování piezoelektrického ovladače, je malá, je třeba vyloučit předpětí pohyblivé upínací části proti pevné upínací části, které je kontraproduktivní a tudíž škodlivé. U této svorky pro nit jsou možné pouze dvě polohy svorky, to znamená otevřená nebo uzavřená, ale žádná první přídržná síla jako důsledkem předpětí pohyblivé upínací části proti pevné upínací části. V případě výpadku proudu se svorka niti automaticky otevírá a uvolňuje útkovou nit. Není opsáno individuální řízení velikosti síly piezoelektrického ovladače. Složitost a velikost elektromagnetických budičů odrazuje osobu v oboru znalou od instalování do pouzdra skřipce.
··« • 9
Cílem předkládaného vynálezu je zlepšit skřipec zmiňovaného typu tak, aby byly odstraněny popisované nevýhody.
Podstata vynálezu
Shora uvedeného cíle je dosaženo prostřednictvím zařízení se znaky uvedenými ve význakové části nároku 1, totiž, že pohyblivá upínací část je předpjata proti pevné upínací části prostřednictvím přídržné síly, a že ovladač je upraven pro změnu z upínací síly působící ve směru přídržné síly na uvolňovací sílu, která působí proti přídržné síle a která je větší než tato přídržná síla, přičemž velikost sil ovladače je individuálně nastavitelná během celého tkaciho cyklu.
Protože pohyblivá část se opírá s předpětím o nepohyblivou upínací část, je zajištěno, že útková nit je přijímána spolehlivě a držena jistě, zejména pokud by došlo k výpadku proudu. Navíc v důsledku předpětí na upínací část rovněž není nutné, aby byla nadměrně velká přídržná síla ovladače, protože celá upínací síla je složena z přídržné síly A a upínací síly B ovladače. Může být tudíž použit ovladač s nižším výkonem. Naproti tomu uvolňovací síla, která překračuje přídržnou sílu v opačném směru, zajišťuje, že svorka je spolehlivě otevřena a tato otevírací operace může podobně opět probíhat ve dvou fázích, přesněji tedy nejprve prostřednictvím vypnutí upínací síly na ovladači, takže útková nit je držena pouze upínací silou pohyblivé upínací části, a potom prostřednictvím přídavné aplikace uvolňovací síly, která zdvihne pohyblivou upínací část od pevné upínací části a otevře mezeru pro vyčištěni. Navíc může být ovladač, * * «9·· »
* # uspořádaný ve skřipci, nastaven podle požadavků tkací operace pokud se týká času a síly a to vysoce citlivým způsobem během celého tkacího cyklu. To je velmi důležité zejména tehdy, když se vzor tkané látky kontinuálně mění a mají být zanášeny útkové nitě měnící se tloušťky a kvality.
Svorka pro nit skřipce je ovládána aktivně, to znamená bez sil působících z vnějšku, prostřednictvím ovladače uspořádaného ve skřipci, takže jakékoliv zatížení na hlavu skřipce, vodítko skřipce a osnovní nitě je vyloučeno. Přenastavení a opravy prvků skřipce lze tudíž většinou vypustit. Je rovněž vyloučeno přetrháváníí v osnovních nitích s tím důsledkem, že se značně snižují provozní náklady a podstatně se zvětšuje výkon tkaní. Svorka pro nit může být ovlivňována nit po niti, zatímco tkací stroj je stále v provozu, a během tkacího cyklu podle fyzikálních a tkacích údajů pro zanášenou útkovou nit. Požadovaná hodnota upínací síly svorky pro nit je nastavena a regulována prostřednictvím ovládání.
Během cyklu zanášení útkové niti jsou svorkou pro nit prováděny následující funkce:
1. Zanášecí skřipec přebírá útkovou nit od podavače útkových nití a
2. přenáší útkovou nit do prošlupu;
3. útková nit je přenesena od zanášecího skřipce do nahazovacího skřipce přibližně ve středu prošlupu;
4. na konci operace zanášení svorka pro nit nahazovacího skřipce uvolňuje útkovou nit;
5. svorky pro nit jsou odvzdušněny pro vyčištění, a ·· ·«·· ·· · • * · * · * • · » · k • » · »· *·
6. pokud je to potřebné, je změněna upínací síla svorek pro nit.
Svorky pro nit pro zanášecí skřipec a pro nahazovací skřipec mají v podstatě podobnou konstrukci s tím důsledkem, že ovladače jsou aktivovány prostřednictvím stejného ovládacího zařízení. Podstatně se tím snižují výrobní náklady. Použitím transformátorů pro ovládání svorky pro nit je vyloučeno působení síly na skřipce. Prostřednictvím těchto opatření je možné provozovat skřipcový tkací stroj s až 1000 otáčkami za minutu, s různými přízemi, jako je bezzákrutová příze nebo nopková příze, zpracovávanými současně.
Předkládaný vynález bude níže podrobněji vysvětlen na příkladných provedeních ve spojení s odkazy na připojené výkresy.
Přehled obrázků na výkresech
Obr.l znázorňuje první provedení skřipce podle předkládaného vynálezu;
Obr.2 znázorňuje druhé provedení skřipce podle předkládaného vynálezu;
Obr. 3 znázorňuje třetí provedení skřipce podle předkládaného vynálezu;
Obr. 4 znázorňuje graf síly v závislosti na čase pro upínací cyklus nitě během zanášení útkové nitě; a
Obr. 5 znázorňuje provedení zařízení pro zanášení útkové niti podle předkládaného vynálezu.
• · • · • · ·
Příklady provedeni vynálezu
Na obr. 1 je znázorněno jedno provedení skřipce podle předkládaného vynálezu. Skřipec obsahuje pouzdro 1, elektromagnet 2. a svorku 3 pro nit. Pouzdro 1 sestává ze základního tělesa 4. a krycí části 5, které jsou vzájemně spolu spojený prostřednictvím neznázorněných spojovacích prostředků. Elektromagnet 2. je uspořádán na jedné straně na základním tělesu. Svorka 3. pro nit zahrnuje upínací páku 6, která je zkonstruována jako dvojramenná páka a je uspořádána otočně na hřídeli Ί_, a upínací povrch 8. vytvořený na základním tělesu 4. Jedno rameno páky má upínací část 9., která spolupracuje s upínacím povrchem vytvořeným na základním tělese 4_, a na volném konci šikmou část 10, která společně se základním tělesem tvoří vstupní mezeru pro útkovou nit (není znázorněna). Na konci, směřujícím pryč od vstupní strany skřipce, je na základním tělesu 4. vytvořena spojovací část 11 pro přenosovou jednotku. Navíc je použita pružina 12., aby předpínala upínací část 9. proti upínacímu povrchu 8.. Navíc ještě je skřipec vybaven zarážkou 15 pro útkovou nit. Tiby se vytvořilo přenosové posunutí pro ovládání upínací páky, může být použito lineárního motoru nebo servomotoru. Pokud je použit hnací prostředek tohoto typu, je upínací páka výhodně spojena s hnacím hřídelem motoru.
V dalším provedení podle předkládaného vynálezu, jak je znázorněno na obr. 2, skřipec obsahuje pouzdro 21, svorku 22 pro nit a piezoelektrický křemíkový prvek 23.. Pouzdro sestává ze základního tělesa 24 a krycí části 2,5. Svorka pro nit zahrnuje páskovou upínací část 26, která sestává z pružného materiálu, a upínací část 17 vytvořenou na základním tělesu 24 . Upínací část 26 je upevněna na jednom konci k • · • ·
základnímu tělesu 24 a na druhém konci je vytvořena s šikmou částí 27, která tvoří se základním tělesem vstupní mezeru pro útkovou nit, která není znázorněna. Upínací část 26 je vytvořena s prodloužením 28 a čepem 29, který prochází příčně vzhledem k prodloužení. Piezoelektrický křemíkový prvek 23 je upevněn na jedné straně k základnímu tělesu a na druhé straně je vytvořen se spojovací částí 30, která je v záběru s čepem 29. Na konci směřujícím pryč od vstupní strany skřipce je na základním tělesu 24 vytvořena spojovací část 11 pro přenosovou jednotku.
Další provedení podle předkládaného vynálezu, jak je znázorněno na obr. 3, se liší od provedení podle obr. 1 v konstrukci a uspořádání elektromagnetu. Skřipec obsahuje pouzdro 31 svorku 32 pro nit a elektromagnet 33. Pouzdro sestává ze základního tělesa 34 a krycí části 35. Svorka 32 pro nit obsahuje vodící prvek 36 pro útkovou nit, která není znázorněna, a upínací část 37 . Vodící prvek 36 je zkonstruován v podobě pásku a má šikmou část 38 . Upínací část 37 má podobně konstrukci ve tvaru pásku a má šikmou část 39. Upínací část je uspořádána tak, aby spočívala na vodící částí, takže šikmé části 38., 39 tvoří vstupní mezeru ve tvaru písmene V pro útkovou nit, která není znázorněna. Elektromagnet 33 má jádro 43 ve tvaru písmene U a vinutí 40 a je uspořádán pod vodící částí takovým způsobem, že vodící část spočívá na koncových čelech ramen jádra. V tomto provedení vodící část 36 sestává z magneticky nevodivého materiálu, zatímco upínací část 37 tvoří kotvu magnetu a sestává z magneticky vodivého materiálu. Základní těleso 34 podobně má spojovací část 11 pro přenosovou jednotku. V tomto provedení je namísto zarážky vytvořena a použita zarážková tyč 41.
Ve výše popisovaných provedeních je ovladač v každém případě ovládán prostřednictvím indukce. Pro tento účel je vytvořena primární indukční cívka 70, která je uspořádána vně skřipce, a sekundární indukční cívka 71, která je uspořádána v pouzdru lf 21, 31 skřipce. Rovněž je v pouzdru uspořádán proudový měnič a zesilovač 72, které jsou spojeny se spouštěčem prostřednictvím spojovacích přívodů. V každém případě je v krycí části 5., 25., 35 vytvořen otvor 75.
Nyní bude popsán obr. 4. Následující popis je veden na základě provedení znázorněného na obr. 2. Obr. 4 znázorňuje diagram kde osa souřadnic je použita pro úhel otočení hlavního hřídele tkacího stroje a osa pořadnic je použita upínací sílu. Jak je na obrázku znázorněno, jsou pro svorku pro nit definovány tři pracovní polohy jako funkce úhlu otočení, to jest přídržná A, upínací A+B a odvzdušňovací A-C. Každé pracovní poloze je přiřazena síla A, B, C.
Přídržná síla A je vyvíjena pouze prostřednictvím pružné upínací části 26 a působí dokonce i když jsou tkací stroj a ovladač vypnuty. Útková nit, která má být zanesena, je nejprve zavedena do otevřené svorky pro nit a následně je vystavena upínací síle B vytvářené ovladačem. Upnutí útkové nitě probíhá se silou, která je součtem sil A+B. Upínací síla je kontinuálně nastavitelná až do maxima tak, aby byly spolehlivě vyloučeny ztráty útkové nitě. Během přenosu útkové nitě od zanášecího skřipce do nahazovacího skřipce jsou ovladače reverzovány v souladu s řídícím programem, takže se vytvoří odvzdušňovací síla , která je rozdílem mezi silami A-C. Po dokončení zanášecí operace může být svorka pro nit, » ·
která je v oďvzdusnovací poloze, profouknuta. Operace popisovaná výše platí pro zanášecí skřipec a rovněž pro nahazovací skřipec s obráceným cyklem.
Obr. 5 znázorňuje zařízení pro zanášení útkové niti se zanášecím skřipcem 61, nahazovacím skřipcem 62, přenosovou jednotkou 64, která dopravuje zanášecí skřipec a nahazovací skřipec v každém případě přes střed 63 šířky tkaní, a zařízení pro ovládání ovladačů. Přenosová jednotka 64 zahrnuje řemen 66 skřipce s vodítkem 69 a řemenovým kolem 67, které je spojeno s hnacím prostředkem, který není znázorněn. Řemen skřipce sestává z ohebného materiálu, například ze směsného plastu. Zařízení pro ovládání ovladačů je uspořádáno v oblasti přenosu nitě nad vytvořeným prošlupem a na obou stranách středu 63. Toto zařízení obsahuje dva jádrové transformátory nebo komutátory se vzduchovou mezerou, které zahrnují primární indukční cívku 70 a sekundární indukční cívku 71, uspořádanou na skřipci 61, 62, a ovládací zařízení 65, které je v každém případě spojeno prostřednictvím přívodů 68 s primární indukční cívkou 70, aby tak mohlo ovládat primární indukční cívky jako funkci úhlu otočení hlavního hřídele tkacího stroje a/nebo údajů o látce nebo tkaní.

Claims (7)

  1. PATENTOVÉ NÁROKY
    1. Skřipec pro skřipcový tkací stroj, obsahující pouzdro (1, 21, 31) se spojovací částí (11) pro řemen (66) skřipce nebo táhlo skřipce, svorku (3, 22, 32) pro nit s pevnou upínací částí (8, 17, 36) a s pohyblivou upínací částí (6,
    26, 37), elektricky ovladatelný ovladač (2, 23, 33), který je uspořádán v pouzdru a je spojen s pohyblivou upínací částí za účelem ovládání upínací síly a upínacího cyklu svorky niti, vyznačující se tím, že pohyblivá upínací část (6, 26, 37) je předpjata proti pevné upínací části (8, 17, 36) prostřednictvím přídržné síly, a že ovladač (2, 23, 33) je upraven pro změnu z upínací síly (B) působící ve směru přídržné síly (A) na uvolňovací sílu (C), která působí proti přídržné síle (A) a která je větší než tato přídržná síla (A) , přičemž velikost sil (B, C) ovladače je individuálně nastavitelná během celého tkacího cyklu.
  2. 2. Skřipec podle nároku 1, vyznačující se tím, že ovladačem je elektromagnet (2, 33).
  3. 3. Skřipec podle nároku 1, vyznačující se tím, že ovladačem je piezoelektrický prvek (23) .
  4. 4. Skřipec podle nároku 1, vyznačující se tím, že ovladačem je lineární motor nebo krokový motor.
  5. 5. Skřipec podle jednoho z nároků 1 až 4, vyznačující se tím, že ovladač (2, 23, 33) je spojen se sekundární indukční cívkou (71), spolupracující s primární sekundární cívkou (70) zařízení (65) pro ovládání ovladače (2, 23, 33), která je uspořádána v pevném umístění vně skřipce.
  6. 6. Zařízení pro zanášení útkové niti pro skřipcový tkací stroj, s přenosovou jednotkou (64) pro zanášecí skřipec (61) a nahazovací skřipec (62) pro posouvání skřipců tam a zpět v přímočarém pohybu, a se skřipcem podle jednoho z nároků 1 až 5, vyznačující se tím, že zahrnuje zařízení (65, 68, 70, 71) pro ovládání ovladače (2, 23, 33) a ovládací zařízení (65) pro řízení ovladače (2, 23, 33) jako funkci úhlu otočení hlavního hřídele a/nebo údajů o látce nebo tkaní.
  7. 7. Zařízení podle nároku 6, vyznačující se tím, že ovládací zařízení (65) má mikroprocesor pro řízení ovladače metodou s otevřenou nebo uzavřenou smyčkou.
CZ20004293A 1999-03-08 1999-03-08 Skřipec a zařízení pro zanášení útkové niti CZ20004293A3 (cs)

Priority Applications (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
CZ20004293A CZ20004293A3 (cs) 1999-03-08 1999-03-08 Skřipec a zařízení pro zanášení útkové niti

Applications Claiming Priority (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
CZ20004293A CZ20004293A3 (cs) 1999-03-08 1999-03-08 Skřipec a zařízení pro zanášení útkové niti

Publications (1)

Publication Number Publication Date
CZ20004293A3 true CZ20004293A3 (cs) 2001-07-11

Family

ID=5472578

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
CZ20004293A CZ20004293A3 (cs) 1999-03-08 1999-03-08 Skřipec a zařízení pro zanášení útkové niti

Country Status (1)

Country Link
CZ (1) CZ20004293A3 (cs)

Similar Documents

Publication Publication Date Title
CA2328936C (en) Gripper and weft insertion device for a gripper weaving machine
EP0690160B1 (en) Weft insertion method and apparatus for rapier loom
US7543610B2 (en) Thread clamp for a rapier head
US5417251A (en) Programmable weft insertion brake for looms
JP2008115521A (ja) 緯糸を挿入するための方法および装置
EP0384502B1 (en) Device for braking a weft thread in a weaving machine
US20070169830A1 (en) Controlled thread brake
JP2009068159A (ja) レピア・ヘッド用糸クランプ及びその動作方法
JP2009068157A (ja) 織機用の切断デバイスおよびその動作方法
RU2542087C2 (ru) Головка рапиры для ввода уточных нитей в рапирном станке
CZ20004293A3 (cs) Skřipec a zařízení pro zanášení útkové niti
US4513792A (en) Weft yarn tensioning device
CN101802281A (zh) 用于片梭织机的衬纬装置和夹持器
JPH10168695A (ja) 電磁式ジャカード制御装置
CN101173410A (zh) 插入纬纱的方法和装置
US20060053602A1 (en) Device and method for severing a thread
EP1266986B1 (en) Weft yarn clamp for clamping and releasing weft yarns of a weaving machine
CS195577B1 (en) Electromagnetically controlled thread guide
JPH11200195A (ja) 無杼織機における緯糸張力調整装置
JP2000017536A (ja) 緯糸把持補助装置
JP2006508273A (ja) ジェットルーム、特にエアジェットルームでの製織の際のよこ糸、特に合成長繊維よこ糸のよこ入れ挙動の改善方法並びに同方法の実施のためのジェットルーム
JPH08260292A (ja) 流体噴射式織機の緯糸保持装置
JP2000234243A (ja) 流体噴射織機の緯糸保持装置
CS264237B1 (cs) Zařízení pro kompenzaci napětí útku na bezčlunkových tkacfch strojích
CS252258B1 (cs) Zařízení k ovládání ventilu