CZ20001658A3 - Zařízení pro přívod tekutiny - Google Patents

Zařízení pro přívod tekutiny Download PDF

Info

Publication number
CZ20001658A3
CZ20001658A3 CZ20001658A CZ20001658A CZ20001658A3 CZ 20001658 A3 CZ20001658 A3 CZ 20001658A3 CZ 20001658 A CZ20001658 A CZ 20001658A CZ 20001658 A CZ20001658 A CZ 20001658A CZ 20001658 A3 CZ20001658 A3 CZ 20001658A3
Authority
CZ
Czechia
Prior art keywords
fluid supply
supply device
receptacle
fluid
ftft
Prior art date
Application number
CZ20001658A
Other languages
English (en)
Inventor
Lee Burrowes
Lesley Allen
Andrew David Silber
Reuben Oder
Original Assignee
The Procter & Gamble Company
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Application filed by The Procter & Gamble Company filed Critical The Procter & Gamble Company
Priority to CZ20001658A priority Critical patent/CZ20001658A3/cs
Publication of CZ20001658A3 publication Critical patent/CZ20001658A3/cs

Links

Abstract

Zařízení pro přívod tekutiny se skládá z první schránky (24) k uložení první látky a z druhé schránky (66) k uložení druhé látky. Druhou schránku lze upevnit k první schránce tak, aby druhá látka byla přidának látce první a aby tak v první schránce vznikla tekutá látka. Další součástí zařízeníjsou prostředky (72), které uživateli umožní mechanicky vytvořit rozdíl tlaku a následné vytlačení tekuté látky z protru první schránky (24), a to při jakékoli poloze zařízen

Description

Zařízení pro přívod tekutiny
Oblast techniky
Tento vynález se vztahuje k zařízením pro přívod tekutin, přesněji (ale ne výlučně) k zařízením pro přívod tekutiny použitelným při obarvování vlasů, a to časově nenáročným, kontrolovatelným a dostatečně čistotným způsobem.
Při obarvování vlasů je důležité mít možnost správně ovládat průtok tekutiny obsahující barvu a to do přesně určených partií.
Dále je důležité dosáhnout při nanášení a manipulaci s barvou minimálního znečištění a zároveň dosáhnout rovnoměrného nanesení barvy v daných partiích.
Domníváme se, že těchto cílů je možné snadněji dosáhnout pomocí zařízení umožňujícího nanášení látky s barvou v každé poloze tohoto zařízení a v kterémkoli okamžiku v průběhu celého postupu.
Dosavadní stav techniky
V americkém patentu US-A-4209027 je popsáno zařízení k obarvování vlasů, které používá dvou látek, jež je třeba těsně před použitím smíchat. Jedna z těchto látek je uložena ve vnitřní schránce, která je umístěna v tělese vnější schránky, obsahující látku druhou. Smíchání obou látek se provádí tak, že vnitřní schránka je proražena a její obsah vytlačen do látky druhé. Vnější schránku s oběma látkami je možné vložit do pružné láhve s ventilem křížení přívodu vzduchu. Toto uspořádání umožňuje úplné vytlačení směsi obou látek z vnější schránky, během vytlačování obsahu vnější schránky však neumožňuje nanášení směsi při všech polohách aplikačního zařízení.
V dokumentu JP(UM)-A-7-22951 je popsána schránka v podobě láhve s vloženým sáčkem, která umožňuje nanášení tekutiny s barvou ve všech směrech skrze trysku anebo prostřednictvím hřebenu k trysce upevněného, příslušná tekutina však není míchána těsně před použitím.
Zařízení pro přívod tekutiny podle tohoto 'vynálezu obsahuje následující díly:
(a) první schránka, do níž je ukládána první látka;
(b) druhá schránka, do níž je ukládána druhá látka, tato druhá schránka je uzpůsobena k propojení se schránkou první, tak aby její obsah mohl být přemístěn k látce první, smícháním obou látek získáme tekutou látku k barvení vlasů, uloženou v první schránce;
• ·
-2• · · · · · · ···· ·· · · ftftftft · ·· « • · · · ft · · ··» ftft · • · ftft · ···· • · · · · · · · ft · ftft ft Φ (c) mechanické zařízení umožňující vytlačování tekuté látky z první schránky na principu rozdílu tlaku, a to v jakékoli poloze tohoto zařízení.
Je žádoucí, aby zařízení podle tohoto vynálezu umožňovalo smíchání dvousložkového barviva a jeho nanášení v jakékoli poloze tohoto zařízení a v kterémkoli okamžiku v průběhu celého postupu.
První schránka je zhotovena přednostně přinejmenším částečně z průhledné a/nebo pružně stlačitelné plastické hmoty.
Součástí první schránky může být zásobník a otvor k umožnění průtoku mezi schránkou a zásobníkem. Tento otvor může sloužit nejdříve jako vstupní otvor pro přívod druhé látky a posléze jako výstupní otvor pro odvádění látky k barvení vlasů, tak aby druhá látka byla přivedena do schránky s látkou první ve skutečnosti samospádem.
Zásobník se přednostně skládá z vnitřní stlačitelné plochy, oddělené od vnější pružně deformovatelné plochy první schránky. Bylo by možné oddělit vnitřní stlačitelnou plochu postupným sloupnutím z vnější pružně deformovatelné plochy. Přednostně je však vnitřní stlačitelná plocha součástí pružného sáčku.
Uvedený otvor může procházet vložkou vloženou do hrdla schránky - součástí vložky může být prstencovitý kanálek, který obklopuje trubicovitý článek, jímž je otvor vymezen. Prstencovitý článek je propojen z důvodu pohybu vzduchu s volným prostorem mezi vnitřní stlačitelnou plochou a vnější pružně deformovatelnou plochou.
Přesahuje-li trubicovitý článek za hrdlo první schránky do zásobníku první schránky, může mít část trubicovitého článku uvnitř zásobníku podobu nosné trubice, která je dutá, je připevněna k vložce a má funkci přinejmenším částečně pevného kanálu pro průchod látky s barvivém při stlačování pružného sáčku.
Nosná trubice má funkci výztuže a při promíchávání první a druhé látky přednostně protřepáváním by měla být natolik dlouhá, tak aby její volný konec (tzn. konec vzdálený od vložky) byl v blízkosti (ale nedotýkal se) volného konce pružného sáčku (tzn. konce vzdáleného od hrdla první schránky).
Vložka je vsazena do hrdla první schránky a otvor lze těsně uzavřít sejmutelným kloboučkem, a to až do okamžiku spojení druhé schránky se schránkou první.
Aplikační zařízení je přednostaě upevněno k první schránce, čímž bude usnadněno vytlačování tekuté látky z první schránky. Součástí aplikačního zařízení je jednotka ventilu, kterým je ovládán jak přívod vzduchu do první schránky vně vnitřní stlačitelné plochy, tak i množství odváděné tekuté látky z vnitřku první stlačitelné plochy v první schránce.
Vnější část jednotky ventilu může mát podobu číyřúhelného ventilu, vnitřní část jednotky ventilu může mít funkci přívodního ventilu, který svým prstencovitým tvarem obklopuje ventil čtyřvačkový.
Je-li aplikačním zařízením tryska s podélným vnitřním kanálem pro průchod vytlačované tekuté látky, může být čtyřvačkový ventil vtlačen do kanálu trysky, tryska samotná může být také přímo anebo nepřímo (prostřednictvím vložky) vtlačena do první schránky.
Součástí soupravy je dále přednostně aplikační zařízení k nanášení látky s barvivém s pěnovou anebo houbovitou pružně stlačitelnou porézní hmotou v podobě polštářku
-3• φ φ ·· ···· * φ · · φφφφ ··· φ φ · φ φφ φ φ φφφφ φ φφ * • φφφ φφ φ φφφ φφ φ φ φ φφ φ φφφφ φφφ φφ φφ φφφ ·· φφ umístěného na jednom konci nosiče anebo v jeho blízkosti, nosič lze uvolnitelně nasadit na hýsku.
Z důvodů přesnějšího nanášení barvy do zvolených partií by měl polštářek pouze částečně přesahovat obvod nosiče.
Další součástí soupravy je přednostně aplikační zařízení s množstvím podlouhlých oddělených článků, vystupujících ze základny, do nichž je tekutá látka přiváděna skrze kryt. Kryt lze uvolnitelně zachytit na první schránku a je možné ho nasadit na trysku.
Součástí krytu je vodící trubice, kterou je kiyt nasazován na volný konec trysky.
Uvedené podlouhlé oddělené články mohou mít podobu pružných výstupků (obdoba štětínek u kartáčku), přednostně má však každý podlouhlý oddělený článek podobu v podstatě pevného zubu, takže aplikační zařízení připomíná hřeben.
Z důvodů snadnější výroby (obzvláště v případu výlisku z umělé hmoty) mohou být zuby uspořádány přinejmenším v jedné řadě. Obtysy zubů mohou být (ale ne nezbytně) trojúhelníkové a při pohledu od konce přinejmenším jedné řady se mohou lišit příčnými rozměiy. Látka s barvivém je vytlačována otvory na volných koncích zubů.
Základnu s podlouhlými oddělenými články lze uvolňovat z krytu. Tím je dána podle rozhodnutí uživatele možnost použití více typů základen, přičemž podlouhlé oddělené články jednotlivých základen se mohou lišit. Například základna v podobě hřebenu s v podstatě pevnými zuby může být nahrazena základnou v podobě kartáčku s pružnými výčnělky.
Podlouhlé oddělené výčnělky spolu se základnou mohou představovat jednotku, kterou lze upevnit ke krytu upínacími prostředky obsahujícími úchytku. Tuto úchytku lze pružně odklonit a zachytit do otvoru v krytu, přičemž manipulace s úchytkou probíhá odděleně od podlouhlých oddělených výčnělků. Další součástí výše uvedené jednotky může ještě jedna úchytka, kterou lze otáčet. Pružně odklonitelnou úchytku je možné uvolnit tlakem prstu. Je však také možné uvolnit jednotku z krytu tak, že ji přitlačíme na pevný povrch a poněkud ji posuneme, čímž dojde k uvolnění pružně odklonitelné úchytky.
Z důvodů jednoduchého a pevného připojení krytu k první schránce může být kryt vybaven závitem. Kryt i první schránka jsou dále vybaveny poutky, které se při úplném přišroubování krytu ke schránce vzájemně zaklesnou.
Funkcí tekuté látky je přednostně nanesení na vlasy anebo na pokožku hlavy, přičemž první a druhá látka jsou oddělené složky látky k barvení vlasů. Souprava může obsahovat celé množství druhých schránek s různými odstíny barvy, z nichž může uživatel vybírat.
Stručný přehled zobrazení na výkresech
Zařízem pro přívod tekutiny podle tohoto vynálezu bude nyní popsáno pro názornost podrobněji s odkazy k přiloženým výkresům.
Na výkresu 1 je rozložený pohled znázorňující uzávěr, láhev, pružný sáček, nosnou trabici, vložku, ventil, trysku, houbovitý polštářek, kryt hřebenu a hřeben, které představují jednotlivé komponenty soupravy k barvení vlasů podle tohoto vynálezu.
-4• * ft · • ftft · ♦ e · • · · · * · • · · · · · · · • * ftftft 4 4 ftft · · * ft ftft 44 9 4 4
Na výkresu 2 je znázorněn částečný zvětšený průřez uzávěrem, připevněným k láhvi.
Na výkresu 3 je znázorněna vložka v plošném pohledu.
Na výkresu 4 je znázorněn schematický průřez schránkou obsahující barvu, schránka je zachycena ve vložce, tak aby mohla být barva ze schránky přivedena do pružného sáčku.
Na výkresu Sjev celkovém pohledu znázorněna tryska připevněná k láhvi.
Na výkresu 6 je znázorněn částečný zvětšený průřez tryskou z výkresu 5. Na výkresu je v celkovém pohledu znázorněna láhev s tryskou s upevněným houbovitým polštářkem.
Na výkresu 8 je znázorněn průřez lahví z výkresu 7.
Na výkresu 9 je znázorněn kryt hřebenu upevněný k láhvi s hřebenem upevněným ke krytu.
Na výkresu 10 je znázorněn průřez lahví z výkresu 9.
Na výkresech 11 a 12 je znázorněn průřez hřebenem a krytem hřebenu před upevněním.
Příklady provedení vynálezu
Na přiložených výkresech je znázorněna souprava k barvení vlasů, která zahrnuje všechny aspekty tohoto vynálezu - další aspekty, o jejichž ochranu žádáme v této a dalších patentových přihláškách, se vztahují k zařízením pro přívod tekutiny a k různým aplikátorům a aplikačním systémům pro přívod tekutých látek.
Ačkoli tekutou látkou v této souvislosti rozumíme přednostně látku k barvení vlasů, žádný aspekt tohoto vynálezu není omezen výhradně na tuto tekutou látku. Tekutými látkami v tomto smyslu mohou být například léky pro domácí zvířata, výživné směsi, čistící látky například pro údržbu oděvů anebo koberců, látky kosmetické (pleťová mléka anebo zvlhčovadla), dále lepidla anebo maziva.
S použitím látky k barvení vlasů mohou být spojeny některé problémy.
Jedním problémem je to, že k přípravě látky k barvení vlasů může být zapotřebí smíchat dvě (anebo více) komponentní látky těsně před samotným použitím. To znamená, že tyto komponentní látky musí být uloženy odděleně a zároveň musí být v případě potřeby k okamžité dispozici uživateli. Jednou touto komponentní látkou je obvykle peroxid vodíku, druhou je barvivo. Uživatel však nesmí být během přidávání barviva do peroxidu vodíku vystaven žádnému riziku znečištění.
Dalším problémem je to, že může vyvstat potřeba nanášet látku k barvení vlasů na vlasy aplikačním zařízením v nejrůznějších polohách a úhlech. Je-li látka přiváděna do aplikačního zařízení jednoduše ze stlačitelné láhve, je možné použít aplikační zařízení v nejrůznějších polohách, je-li stlačitelná láhev plná. Při postupném vyprazdňování stlačitelné láhve však dochází k tomu, že aplikační zařízení přestává být v někteiých polohách funkční a že je zapotřebí vyrovnávat účinek každého odsávání látky k barvení vlasů. Tím je znesnadňována kontrola nanášení látky k barvení vlasů a vyvstává riziko znečištění kůže zákazníka.
-5• · · ft « · · · ·«· · ♦ · · • · ft ft ftftftft · ·· ♦ {••••ft ft ftftft ftft · • »5· · ftft·· ··» ftft ftft ft·· «· ·«
Tato souprava k barvení vlasů umožňuje nejenom přípravu látky k barvení vlasů těsně před použitím, ale využívá aplikačních prostředků plněných mechanizmem ovládaným uživatelem, v němž je látka k barvení vlasů přiváděna mechanicky vyvolaným rozdílem tlaku (ne pomocí aerosolu), a to tak, že látka k barvení vlasů je neustále připravena k použití ve všech polohách tohoto zařízení.
Toto zařízení použitelné ve všech polohách umožňuje aplikaci veškeré uvolněné látky k barvení vlasů - tzn. nad 90% anebo dokonce 95% celkového objemu namíchané látky k barvení vlasů.
Tato souprava k barvení vlasů umožňuje dále aplikaci látky k barvení vlasů pomocí aplikačních prostředků v množství kontrolovaném uživatelem, tzn. umožňuje přesné dávkování látky na příslušné partie a tím i rovnoměrné nanesení látky s minimálním znečištěním.
Žádný aplikační prostředek není ani při velmi opatrné manipulaci uzpůsobený k nanášení látky s barvou zároveň na kořínkv vlasů, na jejich konce i na vlasy po celé jejich délce. Soupravy jsou proto obvykle vybaveny aplikačními prostředky různých typů. Konce vlasů je možné barvit aplikačním prostředkem v podobě trysky s jediným otvorem, povrchový aplikační prostředek může mít podobu porézní hmoty s množstvím otvorů. Aplikační prostředek v podobě kartáčku anebo hřebenu může být vybaven množstvím protáhlých článků, které mohou připomínat štětinky kartáčku anebo zuby hřebenu s otvory k uvolňování látky s barvou. Všechny tyto aplikační prostředky lze přímo napojit k přívodu látky na obarvování vlasů na schránce s touto látkou.
Tato souprava k barvení vlasů se vyznačuje následujícími výhodami:
(a) při barvení vlasů je používán v každém okamžiku vždy pouze jeden z uvedených tří aplikačních prostředků, nehrozí zde tedy žádné riziko znečištění barvou, která zůstala na zbylých aplikačních prostředcích;
(b) povrchový aplikační prostředek je vybaven pěnovou anebo houbovitou hmotou ze stlačitelné porézní látky, která umožňuje kvalitnější rovnoměrné nanášení látky s barvou;
(c) aplikační prostředek v podobě kartáčku anebo hřebenu je vybaven na příslušných protáhlých článcích přinejmenším dvěma výstupy, které umožňují kvalitnější rovnoměrné nanášení látky s barvou.
Další výhody této soupravy spočívají v následujících skutečnostech: je použit ventil, vykonávající současně dvě funkce - ovládá množství přiváděného vzduchu a množství uvolňované látky s barvou;
k vyztužení některých komponentů je použita nosná trubice, která je připevněna ke krytu přinejmenším jednou úchytkou, uvolnitelnou z polohy vzdálené od látky s barvou; aplikační prostředek v podobě kartáčku anebo hřebenu lze nasadit na prostředek k barvení konečků vlasů a teprve poté ho upevnit přímo na těleso schránky.
Před uvedením popisu povrchového aplikačního prostředku (výkresy 7 a 8) a aplikačního prostředku v podobě kartáčku anebo hřebenu (výkresy 9-12) popíšeme zařízení pro přívod tekutiny (výkresy 1 - 6), jehož součástí je prostředek k barvení konečků vlasů.
Duté těleso 12 láhve 10 má obecně oválný profil a je ve spodní části uzavřen. V horní části je otevřené hrdlo 14, které může být opatřeno vnějším závitem 16. Dále může být hrdlo opatřeno dvěma protilehlými poutky 18 (jedno z nich je znázorněno na výkresu 1). Obě poutka 18 jsou přednostně vybavena spárou 20, jejíž význam bude popsán později.
Přinejmenším těleso 12 láhve 10 by mělo být vylisováno z pružné stlačitelné plastické hmoty, tak aby se po stlačení dokázalo lychle vrátit do původního tvaru. Touto plastickou hmotou může být pofyethylen o nízké hustotě, lineární polyethylen o nízké hustotě anebo polypropylen. Použitá plastická hmota může být průhledná, pokud není průhledná, může být přednostně průsvitná a může anebo nemusí být zbarvená.
Pružný sáček 24 může být vytvořen ze dvou překrývajících se ploch 26 stejného tvaru, které jsou svařeny podél větší části svého společných obvodů do podoby sáčku s horním otvorem 28 a spodním okrajem 30 ve tvaru písmene V. Sáček 24 má funkci zásobníku pro uložení první látky (jako je peroxid vodíku) a měl by být tedy dostatečně nepropustný vůči vlhkosti. Obě plochy 26 mohou být z laminované metalizované hmoty, přednostně v podobě tn vrstev (izolační vrstva/lepidlo/metalizovaný polyetliylterfalát).
Sáček 24 lze hrdlem 14 vsunout do láhve 10, takže vznikne schránka s vnější stlačitelnou vrstvou (těleso 12) a s vnitřní měkkou vrstvou (plochy 26), které jsou vzájemně odděleny volným prostorem 32 (viz výkres 4).
Na výkresu 4 je dále znázorněna nosná trubice 34, kterou lze zasunout do sáčku 24 otvorem 28. Po celé délce trubice může být množství otvorů 36, trubice 34 má funkci přinejmenším částečně pevného kanálu, otevřeného v průřezu. Spodní konec 38 trubice 34 může být zavřený anebo otevřený. Spodní konec 38 trubice 34 se může dotýkat sáčku 24, anebo alternativně může být v těsné blízkosti s okrajem 30 ve tvaru písmene V sáčku 24, kterého se ale nedotýká. Horní konee trubice 34 může být zachycen ve vložce 40 jakýmkoli vhodným způsobem (může být do vložky 40 jednoduše vtlačen).
Vložka 40 lze částečně vsunout otvorem 28 do sáčku 24 a zároveň ji lze částečně vsunout hrdlem 14 do láhve 10. Vložka je přednostně nepropustně spojena hrdlem 28 s plochami 26, například tepelným anebo ultrazvukovým svárem. Vložka 40 a sáček 24 mohou mít alternativně podobu jediného celku. Vložka 40 je přednostně napevno zachycena v hrdle 14 vtlačením anebo jakýmkoli jiným způsobem, může ale být alternativně yyjmutelná z důvodů nového naplnění.
Z výkresů 2, 4 a 6 je zřejmé, že vložka 40 může mít podobu samostatného výlisku z plastické hmoty s trubkovitým článkem 42, kterým je vymezeno vyústění a který obklopen stěnou obvodu 44, spodní stěnou 46 a dvojicí protilehlých spodních částí 48.
Stěna obvodu 44 je na své horní části vybavena vně vystupující obrubou 50 a má funkci zarážky při vsunování vložky' 40 do láhve 10. Dále je vybavena zhruba uprostřed mezi obrubou 50 a spodní stěnou 46 do středu orientovaným žebrem 52. Ve spodní stěně 46 je znázorněno několik otvorů 54, spojujících volný prostor 32 s prstencovitým kanálkem 56 (nachází se mezi trubicovitým článkem 42 a stěnou obvodu 44) obklopujícím trubkovitý článek 42. Protilehlé spodní části 48 jsou znázorněny jako duté, čímž umožňují těsnější usazení vložky 40 do sáčku 24.
Spodní vnitřní povrch trubicovitého článku 42 může být směrem od středu vykrojen, tak aby do něj bylo možné zasunout horní konec trubice 34.
Uživatel obvykle obdrží sáček 24 již naplněný první látkou (jako je peroxid vodíku), bude proto nutné zabránit unikání první látky trubicí 34 a trubicovitým článkem 42. Uzavření horního konce trubkovitého článku 42 je prováděno sejmutelným kloboučkem. Obdobně může být horní konec trubkovitého článku utěsněn blánou, kterou je možné v případě potřeby propíchnout. Přednostní součástí vybavení soupravy je však sejmutelný klobouček 58.
• · • · · ·
I klobouček 58 může být samostatným výliskem z umělé hmoty se zasunovatelným těsněním 60 k bezpečnému uzavření horního konce trubicovitého článku 42. Příslušná část 62 kloboučku 58 může být vzduchotěsně zachycena k hrdlu 14 láhve 10. Způsob nevzduchotěsného zachycení části 62 kloboučku 58 má však určité výhody. Klobouček 58 může být například vybaven nevzduchotěsným vnitřním závitem 64 a současně láhev 10 může být vybavena vnějším závitem 16 na hrdle 14, tak aby bylo umožněno pronikání vzduchu z prstencovitého kanálku 56.
Jednou výhodou je, že při uvolňování vodíku z peroxidu vodíku v sáčku 24 se může objem sáčku 24 zvětšit při současném vytlačování vzduchu z volného prostoru 32 otvoiy 54 ve vložce 40, a poté nevzduchotěsným sešroubováním závitů 16 a 64.
Další výhodou je, že při vystavení volného prostoru 32 nechtěné změně tlaku (např. při cestování letadlem) může vzduch uniknout z tohoto prostoru anebo být do něj přiveden výše uvedeným způsobem.
Popisovaná souprava na barvení vlasů umožňuje uživateli přípravu látky k barvení vlasů těsně před použitím.
V praxi je tento zákrok prováděn tak, že k první látce ve schránce je přidána přinejmenším látka druhá. Došlo-li k vyprázdnění schránky při předchozím použití anebo při plnění schránky prázdné, je nejdříve samozřejmě zapotřebí přidat do schránky nějaké základní množství první látky. V obou případech je zapotřebí umožnit, aby se obě původně oddělené látky smíchaly.
Na výkresu 4 je schematicky znázorněno, že druhá látka může být uložena ve zcela samostatné schránce 66. Je-li první látkou peroxid vodíku, bude druhou látkou pravděpodobně barvivo. Protože barviva podléhají snadno okysličování, může být zapotřebí, aby byla schránka 66 bezpečně izolována před pronikáním kyslíku. Je-li navíc barvivo ve formě např. gelu, krému anebo pasty, měla by být schránka 66 pružně stlačitelná, aby z ní mohl uživatel barvivo vytlačit. Naopak je-li barvivo tekuté, mělo by opouštět prostor schránky 66 jednoduše vlivem gravitace.
Je-li schránka 66 pružně stlačitelná, je sáček 24 přednostně naplněn nad dávkou první látky vzduchem, není-li schránka 66 pružně stlačitelná, sáček 24 vzduch přednostně neobsahuje.
Uživatel by měl být vybaven množstvím schránek 66 s látkami různými z hlediska například odstínu barvy, přičemž k dosažení předem přesně zvoleného odstínu látky k barvení vlasů by měla být do vnitřní schránky vyprázdněna jedna anebo více schránek 66.
Je vhodné, aby byla schránka 66 (anebo všechny schránky 66) vybavena dlouhou hubicí 68, která dokáže proniknout skrze trubicovitý článek 42 do trubice 34. Tak lze dosáhnout bezpečného dočasného spojení, čímž je eliminována možnost oddělení obou částí například tehdy, vymačkává-li uživatel obsah schránky 66 oběma rukama. Přímé vstříknutí obsahu schránky 66 do obsahu sáčku 24 může mít dále za výsledek určitou míru samovolného promíchání obou látek. Před vsunutím dlouhé hubice 68 do trubicovitého článku 42 bude zjevně nutno nejdříve schránku 66 otevřít. To může být provedeno odlomením, odříznutím anebo ohnutím špičky hubice 70 (na výkresu 4 znázorněna přerušovanou čarou).
Při uvolňování druhé látky ze schránky 66 do sáčku 24 se bude postupně zmenšovat objem vzduchu v sáčku 24 nad zde obsaženou druhou látkou. Je zapotřebí, aby vešketý takto stlačený vzduch mohl unikat a aby tak bylo zabráněno nadýmání sáčku 24.
-8• · · · · · · · · · · «· • ••to · ·· ···« • · to · ···· · ·· * • ····· · ··· to· · to · to · · «··· • » · · γ···» ·* ··
Není-li hubice 68 zachycena dostatečně pevně v trubicovitém článku 42, unikne stíačený vzduch tímto netěsným spojem. Podobně může být hubice 68 po celé své délce vybavena žlábky včetně jednoho anebo více otvorů pro únik vzduchu u paty hubice 68. Podle povahy druhé látky ve schránce 66 a rozměrech schránky může být stlačený vzduch vyveden vzhůru druhou látkou, tak aby vytvořil vrstvu vzduchu ve schránce 66, tato vrstva vzduchu se bude rozpínat stlačováním sáčku 24.
Jak již bylo řečeno, v případě rozpínáni sáčku 24 bude vzduch z volného prostoru 32 unikat otvory 54 ve spodní stěně 46 vložky 40.
Po odebrání dostatečné dávky druhé látky do látky první bude schránka 66 sejmuta z láhve 10 a buď odložena do odpadu anebo uzavřena a uložena k pozdějšímu použití.
Vedle dodání druhé látky do látky první uvedenou metodou odlití může být alternativním postupem uložení druhé látky do schránky, která je uložena vedle sáčku 24 anebo přímo vněm. Schránku sdruhou látkou by mělo být snadné otevřít například stisknutím tělesa 12 láhve 10 anebo nějakým jiným způsobem, tak aby bylo umožněno dodání druhé látky do látky první.
Po dodáni druhé látky k látce první jsou obě látky přednostně smíchány protřepáním láhve 10. Při protřepávání je možné, aby uživatel zabránil úniku obsahu sáčku 24 ucpáním horního konce trubicovitého článku 42 prstem v rukavici. Vhodnější by však bylo, aby uživatel dosáhl téhož efektu nasazením kloboučku 58, tak aby horní konec trubicovitého článku 42 byl ucpán zasunovatelným těsněním 60. V obou případech pomáhá trubice 34 držet sáček 24 při protřepávání v původní poloze a tím napomáhá smíchání obou látek. Domníváme se, že optimálního promíchání protřepáním lze dosáhnout, představuje-li volný prostor nad obsahem sáčku 24 zhruba 10% celkového objemu sáčku. Jsou-li sáček 24 a těleso 12 láhve 10 průsvitné, je možné stupeň promíchání odhadnout vizuálně.
Před aplikováním tekuté látky vzniklé smícháním obou látek anebo přesněji před aplikováním látky k barvení vlasů vzniklé smícháním peroxidu vodíku a barviva uvolní uživatel opět vložku 40, tak aby k ní mohla být připevněna tryska 72 (viz výkresy 5 a 6).
I tryska 72 může být plastickým výliskem v podobě jednoho kusu s válcovitou částí 74, která přechází do kopulovité částí 76 a ta opět do zúžené kuželovité částí 78. Součástí spodního konce válcovité části 74 je vně vystupující obruba 80. Horní konec válcovité části 74 končí přečnívajícím ramenem 82, kteiým začíná část kopulovitá 76. V kopulovité části jsou rovnoměrně od sebe rozmístěny otvory pro přívod vzduchu 84 (v počtu 1 - např. 3). Vnitřek zúžené kuželovité částí 78 má podobu zužujícího se prostoru 86 se širší spodní části a vyústěním 88 na užším horním konci. U širšího spodního konce zužujícího se prostoru 86 je na vnitřním povrchu zúžené kuželovité části 78 prstencovitý žlábek 90. Na horním užším konci zúžené kuželovité části 78 je na vnějším povrchu prstencovitá obruba 92.
Na trysky 72 lze usadit jednotku ventilu 94, který může mít podobu jednoho kusu vylisovaného ze silikonového polymeru.
Součástí jednotky ventilu 94 je přednostně část přívodu 96 s funkcí jednosměrného kontrolního ventilu pro přívod vzduchu skrze otvoiy pro přívod vzduchu 84.
Další přednostní součástí jednotky ventilu 94 je část výstupu v podobě středního čtyřúhelného ventilu 98 s funkcí jednosměrného kontrolního ventilu k řízení výstupu látky k barvení vlasů zužujícím se prostorem 86. Použití čtyřúhelného ventilu 98 je přednostní, a • · ·
-9φ · φ · · · φφφ * ♦ * * • φφφφ φ · · * φ · φφφ φφ φ φ φ φ φφφφ φφ φφφ φφ φ » tím, že se tento ventil otevírá od středu, umožňuje plynulejší průtok látky k barvení vlasů. Je zde však možné použít i další alternativní typy ventilů.
Ventil přívodu 96 a čtyřvačkový ventil 98 mohou být spojeny střední částí, k níž patří těsnící příčka 100 a kónická stěna 102 s prstencovitou obrubou 104 na vnějším povrchu.
Jednotku ventilu 94 lze snadno vsadit do trysky 72 vtlačením čtyřúhelného ventilu 98 do zužujícího se prostoru 86, čímž dojde k zachycení prstencovité obruby 104 jednotky ventilu 94 do prstencovitého žlábku 90 trysky 72.
Samotnou trysku 72 lze poté snadno upevnit do vložky 40 vtlačením válcovité části 74 trysky 72 do prstencovitého kanálku 56 vložky 40, přičemž obruba 80 válcovité částí 74 se zachytí za obrubu 52 vložky 40 (to je provázeno vizuálním anebo přinejmenším hmatatelným zaklapnutím), současně rameno 82 trysky 72 se opře o obrubu 50 vložky 40 a těsnící příčka 100 jednotky ventilu 94 se těsně zachytí v horním konci trubkovitého článku 42 vložky 40.
V alternativním provedení je výhodnější upevnit trysku 72 do vložky 40 zašroubováním než výše uvedeným postupem vtlačení.
Po usazení trysky 72 do vložky 40 je možné láhev 10 protřepat, tak aby došlo k promíchání anebo opětovnému promíchání tekuté látky k barvení vlasů.
Přivedení látky k barvení vlasů ze sáčku 24 do vyústění 88 trysky 72, odkud je látka přiváděna v pramínku např. na kořínky vlasů, je provedeno stisknutím tělesa 12 láhve 10 uživatelem. Tím dojde ke stlačení volného prostoru 32, stlačený vzduch však nemůže uniknout prostorem pro průtok látky, otvory 54, prstencovitým kanálkem 56 ani otvory pro přívod vzduchu 84, protože otvory pro přívod vzduchu 84 jsou uzavřeny přívodním ventilem 96. Místo toho působí stlačený vzduch tlakem na sáček 24, takže část látky k barvení vlasů je vytlačena do prostoru pro průchod látky, do trubice 34, do trubkovitého článku 42, mezi kónické stěny 102 a do čtyřúhelného ventilu 98, který se otevře a umožní průtok látky k barvení vlasů ven. Při přerušení stlačení tělesa 12 láhve 10 obnoví láhev 10 svůj původní tvar a vnitřní objem volného prostoru 32 se zvětší. Čtyřvačkový ventil 98 se zavře a zabrání tak zpětnému odsávání látky k barvení vlasů, sáček 24 zůstane v částečně stlačené podobě. Přívodní ventil 96 se otevře a umožní přístup vzduchu do volného prostoru 32 otvory pro přívod vzduchu 84.
Stlačování tělesa 12 láhve 10 je uživatelem prováděno libovolnou frekvencí a s použitím libovolného tlaku podle okolností.
Je žádoucí, aby při úplném stlačení sáčku 24 a při vzájemném přitisknutí ploch 26 ksobě nedocházelo k zachycení látky k barvení vlasů v otvorech 36 trubice 34. I těleso trubice 34 může být stlačeno, tak aby bylo umožněno uvolnění látky s barvivém z tělesa této trubice.
Při vytlačování látky k barvení vlasů může uživatel sledovat stlačování sáčku 24 skrze přinejmenším průsvitné těleso 12 láhve 10. Uživatel si takto může být jist okamžikem vytlačení látky s barvou z láhve.
Schránka s první látkou může mít podobu nejenom výše popsaného sáčku se svařenými boky, může mít také např. podobu vnitřní stlačitelné plochy oddělené od vnější pružné plochy.
Dále jednotka ventilu, který vykonává dvě funkce ale má podobu jednoho celku, může být také konstruována odlišnými způsoby. Pro každou funkci může být například použit samostatný ventil, tzn. pro ovládání množství vytlačované látky k barvení vlasů a pro přívod • · · «I ♦ »
- 10«· ·«·· ·· «4 • * 4 * « » * • · · · · » · · t • · r « · · · * • · 4 « » · · · <·· ·· »· vzduchu, ventil pro přívod vzduchu může být jednoduše nahrazen otvorem v tělese láhve, který uživatel při manipulaci s lahví zakrývá prstem.
Na výkresech 7 a 8 je znázorněno povrchové aplikační zařízení 106, které je sejmutelně nasazené na vyústění 88 trysky 72. Součástí povrchového aplikačního zařízení 106 může být polštářek 108 z pěnové anebo houbovité pružně stlačitelné porézní hmoty. Taková hmota má nejenom množství vyústění, umožňuje současně snadný průchod látky s barvivém z vyústění 88 polštářkem 108 a při opatrné manipulaci rovnoměrné nanesení barvy po celé délce vlasů. Polštářek 108 může být umístěn na horním konci anebo v blízkosti horního konce nosiče 110, který se od svého menšího horního konce směrem k většímu dolnímu konci kónicky rozšiřuje. Na vnitřním povrchu spodní poloviny nosiče 110 může být vylisována prstencovitá drážka 112 k uvolnitelnému zachycení na prstencovitou obrubu 92 toysky 72 při nasazení nosiče 110 na trysku 72. Nosič 110 a tryska 72 mohou být konstruovány tak, aby nedocházelo k vzájemnému otáčení. Funkční strana polštářku 108 může být zaoblená k usnadnění správného aplikování látky s barvivém, přičemž toto zaoblení bude pouze částečně přesahovat obvodový povrch horní poloviny nosiče 110. Má-li polštářek 108 podobu plastické hmoty a je-li i nosič 110 vylisován z plastické hmoty, mohou být obě tyto části spojeny lepidlem. Není-li povrchové aplikační zanzení 106 určeno k čištění a opětovnému používání, měla by souprava obsahovat celou sadu těchto aplikačních zařízení, a to buď podobných (v případě jednorázového použití) anebo různých (tzn. zaměnitelných, určených pro opakované použití).
Na výkresech 9 - 12 je znázorněno 114, které je možné sejmutelně nasadit na vyústění 88 trysky 72 místo povrchového aplikačního zařízení 106. Součástí aplikačního zanzení v podobě kartáčku/hřebenu je kryt 116 a sejmutelná jednotka 118.
Aplikační zařízení v podobě kartáčku/hřebenu 114 může být přišroubováno anebo zaklesnuto k hrdlu 14.
Kryt 116 je dalším plastickým výliskem v podobě jednoho kusu, který vymezuje (směrem odshora) otvor 120, zužující se otevřenou komoru 122 s řadou zdířek 124 na protilehlých hlavních bočních stěnách, vodící trubici 126, která spojuje komoru 122 s komorou 128, drážku 130 v horním konci komory 128, vnitřní závit 132 v blízkosti spodního konce komory 128 a dvojici protilehlých úchytek 134 ve spodní části komory 128.
Kryt 116 lze uvolnitelně zachytit na láhev 10 pomocí vnitřního závitu 132 v komoře 128, který uživatel našroubuje na vnější závit 16 na hrdle 14. Při našroubovávání krytu 116 prochází postupně vyústění 88 trysky 72 vodící trubicí 126. Při konečném dotažení je dvojice protilehlých úchytek 134 zavedena do zdířek 22 protilehlých poutek 18 a nakonec se zaklesne do spár 20 poutek 18. Slyšitelné anebo přinejmenším hmatatelné zaklesnutí je znamením, že kryt 116 byl plně přišroubován k láhvi 10. V této konečné poloze, kdy jsou poutka 18 a úchytky 132 vzájemně propojeny, je komora 122 otevřena ve směru hlavní osy tělesa 12 láhve 10.
Sejmutelná jednotka 118, která je posledním dílem této soupravy k barvení vlasů, může být také výliskem v podobě jednoho kusu, a to z plastické hmoty, jakou je polypropylen s příměsí silikonu z důvodů nízkého koeficientu tření.
Sejmutelná jednotka 118 může být přinejmenším částečně průsvitná, aby uživatel měl přehled o postupu vytlačovaného barviva.
« · • ·«
- 11 Součástí jednotky 118 je v podstatě plošná základna 136, která se postupně rozšiřuje od užšího horního konce k širšímu spodnímu konci. Na úzkém horním konci je pružně odklonitelná úchytka 138, která z tohoto konce vyčnívá ozubeným koncem 138a. Na širším spodním konci je pevná úchytka 140, která která z tohoto konce vyčnívá ozubeným koncem 140a. Obvod základny 136 je tvořen lemem 142, kteiý svým tvarem zapadá do otvoru komory 122. Ze základny 136 ve směru opačném vzhledem k pružně odklonitelné úchytce 138, pevné úchytce 140 a lemu 142 vyčnívá množství protáhlých oddělených článků v podobě v podstatě pevných zubu 144. Dále je ze základny 136 vyvedeno množství vyústění 146, kterými je barvivo vytlačováno skrze základnu 136.
Na výkresu 9 je nejlépe znázorněno, že zuby 144 mohou být uspořádány ve dvou řadách. Zuby 144 mohou (ale nemusí nezbytně) mít v podstatě trojúhelníkový tvar s rozdílnými příčnými rozmety (při pohledu od konců obou řad). Od užšího horního konce základny 136 směrem k jejímu širšímu spodnímu konci se mohou příčné rozměry zubů 144 postupně zvětšovat. Zuby 144 obou řad mohou být navíc rozmístěny tak, aby se vzájemně doplňovaly, mohou mít opět vpodstatě trojúhelníkový tvar, nyní však při pohledu z boků obou řad o v podstatě obdobné tloušťce.
Z výkresu 11 je nejlépe zřejmé, že přinejmenším dvě vyústění 146 (pokud ne všechna) procházejí skrze příslušné zuby 144. Může však být vhodné, aby některá vyústění 146 neprocházela skrze zuby 144. Například přinejmenším jedno vyústění 146 může být umístěno v základně mezi sousedícími zuby 144. Přinejmenším dvě vyústění 146 (pokud ne všechna), která procházejí příslušnými zuby 144 by měla být zakončena otvoiy 148 na volných koncích zubů 144.
Ačkoli uvádíme, že otvory 148 jsou na volných koncích zubů 144, ve skutečnosti by měly být umístěny v určité malé vzdáleností od konců těchto zubů, čímž lze zabránit jejich přímému dotyku s pokožkou hlavy.
K vložení sejmutelné jednotky 118 do kiytu 116 je nutné pouze umístit ozubený konec 140a pevné úchytky 140 do drážky 130 a jednotku 118 pootočit. Tím dojde k zachycení volných okrajů lemu 142 do zdířek 124 a k vychýlení ozubeného konce 138a úchytky 138, čímž bude umožněno proniknutí úchytky 138 do otvoru 120. Sejmutelná jednotka 118 bude pevně spojena s krytem 116 po vysunutí ozubeného konce 138a úchytky 138 z otvoru 120 a jeho zaklesnutí v otvoru 120 krytu 116.
Vyjmutí jednotky 118 z krytu 116 se provádí opačným postupem. Úchytka 138 je uvolnitelná tlakem prstu. Obdobně je možné uvolnit úchytku 138 tak, že přitačíme kryt 116 na nějaký pevný povrch a posuneme ho, čímž způsobíme vyklonění a uvolnění ozubeného konce 138a úchytky 138 z otvoru 120. Je žádoucí, aby otvoiy 148 na volných koncích zubů 144 nebyly při uvolňování úchytky 138 vystavovány nechtěným dotykům.
Jedním z důvodů k vyjmutí jednotky 118 z krytu 116 odstranění zbytků látky s barvivém.
Dalším důvodem může být nahrazení jednotky 118 jinou jednotkou odlišného typu. Může být například vhodné nahradit aplikační zařízení v podobě hřebenu s vpodstatě pevnými zuby 144 aplikačním zařízením v podobě kartáčku s množstvím pružně ohebných štětinek, aplikačním zařízením s porézní hmotou anebo jiným aplikačním zařízením v podobě hřebenu se zuby a/nebo otvoiy o jiných rozměrech a/nebo jiném rozmístění. Tím může být
-12• «· ·« · · ·· · · • · · 9 9 ♦ 9 · ♦ · 9 • · · 9 99·· · · · * • · · · 9 · 9 9 · 9 · 9 · 99 · · » 9 9
9·9 99 ·· 9·· ·· 09 usnadněno nanášení vytlačené látky k barvení vlasů při různé délce vlasů anebo odlišných typech vlasů.
Rozměry, rozmístění a tvary otvorů 148 se mohou v jednotlivých sejmutelných jednotkách 118 lišit podle vlastností látky k barvení vlasů anebo podle požadovaných výsledků.
Obecně lze v souladu s dosavadním popisem upevňovat schránku s první látkou na láhev, na níž je možné nasadit kterékoli z uvedených aplikačních zařízení anebo jejich kombinaci.
Dále obecně v souladu s dosavadním popisem se může tekutá látka vyznačovat sníženou viskozitou ve smyku, po přerušení smyku se vnitřní skladba látky (kterou je dána původní viskozita) rychle obnoví, což způsobí zvyšování viskozity až do původní úrovně (pseudoplastický efekt průtoku).
Tekutá látka by měla být schopná výše uvedeného pseudoplastického efektu o smykovém napětí v rozmezí Ο,ΟΙβ'1 - lO.OOOs'1, což je nejpravděpodobnější rozsah smykového napětí, je-li tekutou látkou látka k barvení vlasů.
Vhodná tekutá látka by měla mít při průměru smykového napětí 2.000S1 viskozitu nejméně 0,01 pascalsekundy (přednostně nejméně 0,15 pascalsekundy) a při průměru smykového napětí lOs'1 viskozitu nejméně 5 pascalsekund (přednostně nejméně 1,4 pascalsekundy).

Claims (36)

  1. PATENTOVÉ NÁROKY
    1. Zařízeni pro přívod tekutiny, které obsahuje následující součástí:
    (a) první schránka, do níž je ukládána první látka;
    (b) druhá schránka, do níž je ukládána druhá látka, tato druhá schránka je uzpůsobena k propojení se schránkou první, tak aby její obsah mohl být přemístěn k látce první, smícháním obou látek získáme tekutou látku k barvení vlasů, uloženou v první schránce;
    (c) mechanické zařízení umožňující vytlačování tekuté látky z první schránky na principu rozdílu tlaku, a to v jakékoli poloze tohoto zařízení.
  2. 2. Zařízení pro přívod tekutiny podle nároku 1, které se vyznačuje tím, že první schránka je vyrobena z přinejmenším částečně průhledné hmoty.
  3. 3. Zařízem pro přívod tekutiny podle nároku 1 anebo 2, které se vyznačuje tím, že první schránka je vyrobena přinejmenším částečně z pružně stlačitelné umělé hmoty.
  4. 4. Zařízení pro přívod tekutiny podle kteréhokoli z předchozích nároků, které s e vyznačuje tím, že první schránka je vybavena zásobníkem a otvorem k průtoku tekutiny do zásobníku, tento otvor má v prvé řadě funkci vstupu pro přívod druhé látky a ve druhé řadě funkci výstupu pro odvod tekuté látky.
  5. 5. Zařízení pro přívod tekutiny podle nároku 4, které se vyznačuje tím, že součástí zásobníku je vnitřní stlačitelná plocha, která je oddělena od vnější pružné plochy první schránky.
  6. 6. Zařízení pro přívod tekutiny podle nároku 5, které se vyznačuje tím, že vnitřní stlačitelná plocha má podobu pružného sáčku.
  7. 7. Zařízení pro přívod tekutiny podle kteréhokoli z nároků 4-6, které s e vyznačuj e tím, že otvor pokračuje skrze vložku, kterou lze usadit do hrdla první schránky.
  8. 8. Zařízení pro přívod tekutiny podle nároku 6 a 7, které s e vyznačuje tím, že součástí vložky je prstencovitý kanálek, který obklopuje trubicovitý článek, jímž je otvor vymezen, prstencovitý kanálek je propojen pro průchod vzduchu s volným prostorem mezi vnitřní stlačitelnou plochou a vnější pružnou plochou.
  9. 9. Zařízení pro přívod tekutiny podle nároku 8, které se vyznačuje tím, že trubicovitý článek prochází pod hrdlem první schránky do zásobníku první schránky.
    β ftft ftft ftftftft ftft ftft ftft·· ft·· · · · · • ft ft ft ftftftft · ftft · « ftftftft· ft ftftft ftft · • ftftft · ftftftft ftftft·· ftftftft· ftft ftft
    - 1410. Zařízení pro přívod tekutiny podle nároku 6 a 9, které se vyznačuje tím, že část trubicovitého článku uvnitř zásobníku má funkci nosné trubice, která je upevněna k vložce a která je dutá, takže při stlačení pružného sáčku představuje přinejmenším částečně pevný kanál pro průtok tekuté látky.
  10. 11. Zařízení pro přívod tekutiny podle nároku 10, které se vyznačuje tím, že nosná trubice má takovou délku, aby byl její od vložky vzdálený volný konec v blízkosti od vložky vzdáleného volného konce pružného sáčku, ale aby se tohoto konce volného nedotýkal.
  11. 12. Zařízení pro přívod tekutiny podle kteréhokoli z nároků 7-11, které s e vyznačuje tím, že vložka je funkčně vsazena do hrdla první schránky.
  12. 13. Zařízení pro přívod tekutiny podle kteréhokoli z nároků 7-12, které s e vyznačuje tím, že otvor je těsně uzavřen sejmutelným kloboučkem a to až do chvíle přelití obsahu druhé schránky do schránky první.
  13. 14. Zařízení pro přívod tekutiny podle kteréhokoli z nároků 1-13, které s e vyznačuje tím, že pro usnadnění přívodu tekuté látky z první schránky je na tuto první schránku připevněno aplikační zařízení.
  14. 15. Zařízení pro přívod tekutiny podle kteréhokoli z nároků 5 a 14, které s e vyznačuje tím, že součástí aplikačního zařízení je jednotka ventilu jednotné konstrukce, kterým je ovládán jak přívod vzduchu do prostoru vně vnitřní stlačitelné plochy první schránky tak i přívod tekuté látky z prostoru uvnitř první stlačitelné plochy první schránky.
  15. 16. Zařízení pro přívod tekutiny podle nároku 15, které se vyznačuje tím, že k vnější části jednotky ventilu patří Čtyřvačkový ventil.
  16. 17. Zařízení pro přívod tekutiny podle kteréhokoli z nároků 15 anebo 16, které s e vyznačuje tím, že k vnitřní části jednotky ventilu patří přívodní ventil.
  17. 18. Zařízení pro přívod tekutiny podle kteréhokoli z nároků 16 a 17, které se v y z n a č u j e tím, že přívodní ventil má prstencovitý tvar a obklopuje čtyřvačkový ventil.
  18. 19. Zařízení pro přívod tekutiny podle kteréhokoli z nároků 14 - 18, které s e vyznačuje tím, že aplikačním zařízením je tryska s protáhlým vnitřním prostorem pro přívod tekuté látky.
  19. 20. Zařízení pro přívod tekutiny podle kteréhokoli z nároků 18 a 19, které se vyznačuje tím, že čtyřvačkový ventil lze vtlačit do protáhlého vnitřního prostoru trysky.
    -15φ φφ φφ φφφφ φφ φφ • ΦΦΦ φφφ φφφφ φφφ φ φ φφφ φ φ φ · φ φφφφφ φ φφφ φφ φ φ φφφ φφφφφ φφφ φφ φφ φφφ φφ φφ
  20. 21. Zařízení pro přívod tekutiny podle kteréhokoli z nároků 19 anebo 20, které s e vyznačuje tím, že trysku lze přímo anebo nepřímo vtlačit do prvního nosiče.
  21. 22. Zařízení pro přívod tekutiny podle kteréhokoli z nároků 19 - 21, které s e vyznačuj e tím, že aplikační zařízení v podobě polštářku z pěnové anebo houbovité pružně stlačitelné porézní hmoty, z níž je nanášena tekutá látka, je umístěno na jednom konci nosiče anebo v blízkosti tohoto konce, tento nosič lze uvolnitelně nasadit na hýsku.
  22. 23. Zařízení pro přívod tekutiny podle nároku 22, které se vyznačuje tím, že polštářek pouze částečně přečnívá přes obvod nosiče.
  23. 24. Zařízení pro přívod tekutiny podle kteréhokoli z nároků 19-23, které s e vyznačuje tím, že součástí aplikačního zařízení je množství protáhlých oddělených článků vystupujících ze základny, do nichž je skrze kryt přiváděna tekutá látka, kryt lze nasadit na trysku a lze ho uvolnitelně připevnit na první schránku.
  24. 25. Zařízení pro přívod tekutiny podle nároku 24, které se vyznačuje tím, že součástí krytu je vodící trubice, do níž je při nasazování krytu na trysku vkládán volný konec trysky.
  25. 26. Zařízení pro přívod tekutiny podle nároků 24 anebo 25, které se vyznačuje tím, že všechny protáhlé oddělené články mají podobu v podstatě pevných zubů.
  26. 27. Zařízení pro přívod tekutiny podle nároku 26, které se vyznačuje tím, že zuby jsou uspořádány do přinejmenším jedné řady. na volném konci každého zubu je přinejmenším jedno vyústění.
  27. 28. Zařízení pro přívod tekutiny podle kteréhokoli z nároků 24 - 27, které se v y z n a č u j e tím, že protáhlé oddělené články a základnu lze uvolnit a sejmout z krytu.
  28. 29. Zařízení pro přívod tekutiny podle nároku 28, které se vyznačuje tím, že protáhlé oddělené články a základna jsou zhotoveny jako jeden celek, kletý lze připevnit ke kiytu zajišťovacími prostředky, k nimž patří úchytka.
  29. 30. Zařízení pro přívod tekutiny podle nároku 31, které se vyznačuje tím, že úchytku lze pružně vyklonit a zachytit v otvoru v krytu, uvolňování úchytky je prováděno v určité vzdálenosti od protáhlých oddělených článků.
  30. 31. Zařízení pro přívod tekutiny podle nároku 30, které se vyznačuje tím, že jeho součástí je další úchytka s funkcí čepu.
  31. 32. Zařízení pro přívod tekutiny podle kteréhokoli z nároků 28 - 31, které s e vyznačuje tím, že jeho součástí je množství základen, z nichž si uživatel podle potřeby vybírá, jednotlivé základny jsou vybaveny protáhlými oddělenými články různých typů.
    V
    I » ftftft ftft · · · · • ftft • ftftftft • · « • ft « ftft ftftft • ftft * « ftft ft ft ftft ft • ftft ft ftft ftft
    - 1633. Zařízení pro přívod tekutiny podle kteréhokoli z nároků 24 - 32, které s e vyznačuje tím, že kryt lze připevnit k první schránce přišroubováním.
  32. 34. Zařízení pro přívod tekutiny podle nároku 33, které se vyznačuje tím, že kryt a první schránka jsou vybaveny poutky, které se do sebe vzájemně zaklesnou po úplném přišroubování krytu na první schránku.
  33. 35. Zařízení pro přívod tekutiny podle kteréhokoli z předchozích nároků, které s e vyznačuje tím, že tekutá látka je určena k nanášení na vlasy anebo na pokožku hlavy.
  34. 36. Zařízení pro přívod tekutiny podle nároku 35, které se vyznačuje tím, že první a druhá látka jsou oddělené složky látky k barvení vlasů.
  35. 37. Zařízení pro přívod tekutiny podle kteréhokoli z předchozích nároků, které s e vyznačuje tím, že jeho součástí je množství druhých schránek, z nichž si uživatel vybírá podle potřeby.
  36. 38. Zařízení pro přívod tekutiny podle nároku 37, které se vyznačuje tím, že každá z druhých schránek obsahuje odlišný odstín barviva na vlasy.
CZ20001658A 1998-11-20 1998-11-20 Zařízení pro přívod tekutiny CZ20001658A3 (cs)

Priority Applications (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
CZ20001658A CZ20001658A3 (cs) 1998-11-20 1998-11-20 Zařízení pro přívod tekutiny

Applications Claiming Priority (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
CZ20001658A CZ20001658A3 (cs) 1998-11-20 1998-11-20 Zařízení pro přívod tekutiny

Publications (1)

Publication Number Publication Date
CZ20001658A3 true CZ20001658A3 (cs) 2000-08-16

Family

ID=5470544

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
CZ20001658A CZ20001658A3 (cs) 1998-11-20 1998-11-20 Zařízení pro přívod tekutiny

Country Status (1)

Country Link
CZ (1) CZ20001658A3 (cs)

Similar Documents

Publication Publication Date Title
US6302607B1 (en) Fluid applicators
US6505986B1 (en) Applicator systems
US6334449B1 (en) Fluid delivery system
EP1032287B1 (en) Fluid applicators
US6626599B2 (en) Device for applying a product to a section of hair
US6746165B2 (en) Device for applying a hair product to sections of hair and method of hair treatment
US6168335B1 (en) Applicator and dispensing device using same
EP0774911B1 (en) Applicator for applying a fluid
US5913314A (en) Combination salon tool device
JP3630233B2 (ja) 毛染め剤用送り出しシステム
US6976495B2 (en) Cosmetic applicator and storage container
EP1032286B1 (en) Applicator systems
US20130048003A1 (en) Hair highlighting applicator comb
WO1988009632A1 (en) Hair treatment liquid delivery apparatus
CZ20001658A3 (cs) Zařízení pro přívod tekutiny
WO1999026509A1 (en) Applicators
AU2002300056B2 (en) Fluid delivery system
MXPA00004906A (en) Fluid applicators
MXPA00004905A (en) Fluid delivery system
MXPA00004904A (en) Applicator systems
JPH09313243A (ja) 毛髪料塗布器具
MXPA00002447A (en) Hair product application system

Legal Events

Date Code Title Description
PD00 Pending as of 2000-06-30 in czech republic