CZ150993A3 - Výztužný dílec pro prefabrikované panely, prefabrikovaný panel obsahující tyto dílce a konstrukce z těchto panelů - Google Patents

Výztužný dílec pro prefabrikované panely, prefabrikovaný panel obsahující tyto dílce a konstrukce z těchto panelů Download PDF

Info

Publication number
CZ150993A3
CZ150993A3 CZ931509A CZ150993A CZ150993A3 CZ 150993 A3 CZ150993 A3 CZ 150993A3 CZ 931509 A CZ931509 A CZ 931509A CZ 150993 A CZ150993 A CZ 150993A CZ 150993 A3 CZ150993 A3 CZ 150993A3
Authority
CZ
Czechia
Prior art keywords
reinforcing member
panels
bars
panel
reinforcing
Prior art date
Application number
CZ931509A
Other languages
English (en)
Inventor
Jacques Lallemand
Original Assignee
Selam International Sa
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Application filed by Selam International Sa filed Critical Selam International Sa
Priority to CZ931509A priority Critical patent/CZ150993A3/cs
Publication of CZ150993A3 publication Critical patent/CZ150993A3/cs

Links

Abstract

) Výztužný dílec sestává z nejméně čtyř rovnoběžných prutů (31-34) a souboru rámečku (25), kolmých na směr výztužného dílce, přivalených k prutům (31-34), přičemž sestava prutů (31-34) a rámečků (25) má trámcovitý tvar. Výztužný dílec ještě obsahuje nejméně jedno závěsné oko (8) uložené na jednom z konců rovnoběžných prutů (31-34) a vytvořené ohnutím nejméně jednoho z těchto prutů (31- 34) v rovině, kterou vymezují. Dále obsahuje skupinu kotevních ok (10), rozmístěných a připravených v předem určených intervalech po délce výztužného dílce tak, že se tvoří smyčky v rovinách kolmých na roviny výše uvedených závěsných ok (8), přičemž kotevní oka (10) vystupují podél jedné a též boční stěny výztužného dílce.

Description

Výztužný dílec pro prefabrikované panely, prefabrikovaný panel obsahující tyto dílce a konstrukce z těchto panelů
Oblast techniky
Vynález se tyká výztužných prvků pro dílce prefabrikované ve výrobně a určené ke stavbě budov. Týká se rovněž prefabrikovaných dílců obsahujících tyto výztužné prvky a budov nebo domů získaných stavbou z těchto dílců.
Dosavadní stav techniky
Je známo, že u montovaných staveb existuje problém zajištění odolnosti budov proti seismickým vlivům. Problémem je zde zejména vytvoření spojů s dostatečnou pevností a odolností, které jsou však současné snadno a spolehlivě realizovatelné při montáži na staveništi.
Vynález se zaměřuje na řešení tohoto probému zejména vytvořením souboru prefabrikovaných dílců, kterým se dosáhne s minimálním počtem typů panelů možnosti z nich sestavovat konstrukce odolávající zemětřesením síly 9. Kromě toho si vynález klade za úkol zajistit, aby se s panely dalo snadno manipulovat a daly se snadno montovat na stavbě, a aby panely měly současně dobrou tuhost.
Podstata vynálezu
Uvedeného cíle je dosaženo vytvořením speciálních výztužných dílců, plnících současně řadu funkcí, a to zavěšování, kotvení a zajišťování tuhosti. Každý prefabrikovaný panel obsahuje dva takové speciální výztužné dílce, uložené vzájemně spolu rovnoběžně na na vzájem opačných okrajích panelu.
Výztužný dílec pro prefabrikované panely z betonu vyztuženého kovovou mřížovou výztuží se podle vynálezu vyznačuje tím, že sestává z nejméně čtyř prutů, rovnoběžných ve směru výztužného dílce, a souboru rámečků, kolmých na směr výztužného dílce, přivařených ke kovovým prutům, při_ 9 _ čemž sestava prutů a rámečků má trámcovitý tvar, přičemž výztužný dílec obsahuje nejméně jedno závěsné oko uložení na* jednom z konců rovnoběžných prutů a vytvořené ohnutím nejméně jednoho z těchto prutů v rovině, kterou vymezuji, a dále skupinu kotevních ok, rozmístěných a přivařených v předem určených intervalech po délce výztužného dílce tak, že tvoří smyčky v rovinách kolmých na roviny výše uvedených závěsných ok, přičemž tato kotevní oka vystupují podél jedné a též boční stěny výztužného dílce. Tato kotevní oka mohou mít v podstatě lichoběžníkový třmenovitý tvar nebo obdélníkový tvar, vybíhající vzhledem k boční montážní stěně výztužného dílce.
Spojování dílců se děje obecně pomocí tyčí procházejících kotevními nebo závěsnými oky, uloženým ve směru vzájemné vazby mezi dílci.
Panely mohou být kromě toho opatřeny zvedacími oky pro usnadňování manipulaci s dílci, s výhodou na vnitřní straně závěsných ok uložených na konci výztuží.
Každý prefabrikovaný prvek podle vynálezu může mít, kromě dvou speciálních koncových výztužných dílců, mezilehlé výztužné dílce bez kotevních ok pro dosažení lepší tuhosti prefabrikovaného prvku.
Přehled obrázků na výkresech
Vynález je blíže vysvětlen v následujícím popisu na příkladech provedení s odvoláním na připojené výkresy, ve kterých znázorňuje obr.l pohled na výztužný dílec podle vynálezu uložený na konci vnějšího stěnového dílce za účelem kotvení svislou vazbou se sousedním stěnovým dílcem, obr.2 pohled na výztužný dílec podle vynálezu uložený na konci rohového vnějšího stěnového dílce za účelem kotvení svislou vazbou se sousedním kolmým stěnovým dílcem, obr.3 pohled na výztužný dílec stropního panelu a kotvení stropního panelu
-3na nosné stěně, obr.4 schéma čelního pohledu na stěnový panel podle vynálezu, obsahující otvory, obr.5 pohled na podrobnost vnitřní dělicí stěny z panelů podle vynálezu, obr.6 schéma koncového v ýztužného prvku pro panel vnitřní dělicí stěny, obr.7 schéma uspořádání koncového výztužného prvku a mezilehlého výztužného prvku ve stropním panelu, obr.8 schéma uspořádání koncových výztužných prvků dvou po sobě následujících stropních panelů, obr.9 až 12 schémata různých příkladů provedení výztužných prvků vnějších stěn, obr.13 až 16 schémata různých příkladů výztužných prvků vnitřních dělicích stěn, obr.17 až 20 schémata příkladů výztužných prvků pro stropní panely, obr.21 schéma systému kotvení pro svislou vazbu mezi svislými panely, obr.22 vodorovný řez vnějšími stěnami, realizovanými z panelů a výztužných prvků podle vynálezu, obr.23 schéma ukazující vzájemné uložení dvou sousedních svislých panelů, obr.24 vodorovný řez spojením mezi čtyřmi vnitřními dělicími stěnami, obr.25 svislý řez ukazující spoje mezi stropními a stěnovými panely, a obr.26 vodorovný řez ukazující spoj mezi vnitřní dělicí stěnou a dvěma vnějšími stěnami.
Příklady provedeni vynálezu
Jak je patrné z obr.l a 2, je vnější plný stěnový dílec 1 vytvořen na své větší části a známým způsobem z vnější stěny 2 vyztužené kovovou mřížovou výztuží J3' 2 tlusté izolační vrstvy _4, například z polystyrénu, a vnitřní stěny 11, rovněž vyztužené kovovou mřížovou výztuží _3· Podle vynálezu je každý svislý konec stěnového dílce tvořen u vnější stěny 2 pásem 5a na jedné ze stran stěnového dílce a pásem 5b na vrchového dílce, přesahující oba střední část stěnového dílce. Šířky těchto pásů odpovídají šířkám spojů, které budou vytvořeny vodorovně a svisle pro vzájemné spojování dvou po sobě následujících prvků. Pás 5a může být rovinný pro přímý spoj nebo zalomený pro rohový spoj vnějších stěn. Každý svislý konec izolační vrstvy 4 je vytvořen z tenké izolační vrstvy 6, zpravidla stejného materiálu, jako je
-4vrstva jo.Dále je svislý spoj opatřen výztužným prvkem Ί_, zalitým do betonu tak, že závěsná oka 8 a kotevní oka 10 přesahují strany betonové desky. Oka budou popsána níže. Konečně má každý svislý spoj stěnového dílce vnitřní stěnu, prodlužující vnitřní stěnu 11 střední části.
Dále jsou podle délky prefabrikovaného dílce v dílci umístěny v pravidelných odstupech a rovnoběžně s koncovými výztužnými prvky mezilehlé výztužné prvky, nazývané v následujícím textu žebra 12 . Tato žebra jsou jako výztužné prvky 2 vnořena do betonu a izolace má na tomto místě menší tlouštku. Žebra 12 jsou rovněž opatřena zdvíhacími a závěsnými oky, která budou popsána níže.
Výroba stěnového dílce probíhá následujícím způsobem v naolejované kovové formě. Na dno formy se na distanční podložky uloží mřížová výztuž 3_. Uloží se rovněž koncové výztuže ]_, jakoiž i v případě potřeby žebra 12, a připojí se k mřížové kostře 2· Do formy se nalije beton, vyrovná se a zvibruje se vibračním pravítkem pro vytvoření vnitřní stěny 11. Uloží se polystyren a ponooří se vibračním pravítkem- pro polystyren. Žebra se pečlivě vyplní vibrovaným betonem, srovnaným do vyrovnání s horní úrovní polystyrénu. Dále se k výztužným prvkům a žebrům upevní mřížová výztuž vnější stěny. Po té se vylije vnější stěna betonem, který se zvibruje a vyrovná vibračním pravítkem. Vnější stěna se posléze podrobí vhodné povrchové úpravě.
V případě vnějších stěn s otvory se na dna kovových forem připojují kovové rámy 13 a uspořádání panelů je takové, že otvory jsou vždy umístěny mezi žebry a výztužnými prvky. Překlad otvoru tvoří vždy nedílnou část prefabrikovaného dílce.
Upevnění rámu 13 na stole umožňují čtyři trny 15 uložené v rozích tohoto rámu. Postupné odformování tohoto
-3r-ámu dovoluje soustava pracovních válců. Lití takového dílce je totožné, jako u stěnového plného dílce.
Dělicí stěny (viz obr.5 a 6) jsou vytvořeny a vyráběny jako plné vnější stěny nebo vnější stěny s otvory s tím, že hlavně mají na obou svislých koncích panelu dvě výztužné prvky 17 s vyčnívajícími dvojitými závěsnými oky 16 a eventuelně mezilehlá žebra 12, rovnoběžná s koncovými žebry. Rovněž jsou tyto dílce opatřeny zdvíhacími oky.
Stropy jsou rovněž prefabrikované dílce a jsou získány litím do forem jako stěnové dílce. Jsou tvořeny vodorovnou horní stěnovou vrstvou a vodorovnou dolní stěnovou vrstvou, vzájemně spojenými žebry 12 nebo na konci stropními výztužnými prvky 18, jak je patrné z obr. 7 a 8. Výztužné prvky a žebra jsou uspořádány spolu rovnoběžně ve směru rozpětí panelu.
Stropní panely obsahují rovněž izolaci a zdvíhací oka pro manipulaci a ukládání. Kotevní oka 19, upravená na výztužných prvcích 18 jsou umístěna tak, že vzdálenost mezi prvním koncem 20 výztužného prvku a prvním okem je větší, než je vzdálenost mezi druhým koncem 21 a posledním okem. Toto uspořádání je zvoleno proto, aby oka dvou po sobě následující stropních panelů byla vzájemně prostřídána (viz obr.8) .
Nyní budou přesněji popsány výztužné prvky a žebra. Žebra stěn (obr.10 a 12) jsou tvořena dvěma svislými ocelovými pruty 22,23, udržovanými vzájemně spolu rovnoběžně vodorovnými rámečky 24, přivařenými na těchto prutech. V horní části je jeden prut prodloužen svislým směrem a druhý je ohnut pro vytváření závěsného oka 8, které se použije při spojení s horním panelem, jeak bude patrné z následujícího textu.
-bVýztužné prvky 7 sestávají ze čtyř ocelových prutů 26_ až 31 , tvořících určitý druh trámce a udržovaných pohromadě vodorovnými obdélníkovými rámečky 2 5 , jak je patrné z obr. 9 až 11, 1 a 2. V horní části výztužných prvků Ί_ jsou oba vnější pruty 26,27 prodlouženy ve svislém směru a oba vnitřní pruty _3j3,J3JL jsou ohnuty do závěsných ok J3 a mezilehlé pruty 28,29 končí v úrovni posledního rámečku. Kromě toho, jak ukazuje obr.l a 2, jsou z boku a na jedné ze stran výztužného prvku upravena kotevní oka ve formě třmínků 26, nejméně tří a s pravidelnými odstupy.
Na některých výztužných prvcích nebo žebrech jsou umístěna zdvíhací oka pro manipulaci a ukládání pomocí zvedacích prostředků. Tato zdvíhací oka j) jsou přivařena do závěsných ok Q, jak je patrno z obr.11,12,15 a 16. Žebra dělicích stěn, znázorněná na obr.14 a 16, se liší od žeber ostatních stěn tvary jejich závěsných ok <3 a zdvíhacích ok
9.
Výztužné prvky 17 dělicích stěn, znázorněné na obr.13, 15 a 6 jsou tvořeny čtyřmi svislými pruty 31 až 34 tvořícími trámce, udržovanými pohromadě vodorovnými obdélníkovými kovovými rámečky, přivábenými a analogickými vůči rámečkům 25 výztužných prvků 7. vnějších stěnových dílců. Závěsná oka 8^ v horní části výztužných prvků jsou tvořena souvislostí a ohnutím dvou z prutů 32 až 3 5 . Eventuelně je zde přivařeno jedno nebo dvě zvedací oka SL
Jak ukazuje obr.6, jsou na prutech 31 až 34 přivábeny dvojice kotevních ok 16 , nejméně tři, která mají tu zvláštnost, že jsou podkovovitě uspořádána ve dvou svislých rovnoběžných rovinných plochách 36,37 proti sobě a vybíhají na jedné straně výztužného prvku za účelem vytvoření spoje dílce vnitřní dělicí stěny s obvodovou stěnou, anebo s jinými dílci vnitřních dělicích stěn, jak je vysvětleno níže.
--/Žebra stropních dílců, patrná z obr.7, 18 a 20, jsou podobná ostatním žebrům, ale jsou opatřena závěsnými oky 2 na obou koncích. Tato oka jsou tvořena ohnutím a po té přivábením 38 jednoho prutu na druhý. Výztužné prvky 18 stropních dílců, patrné z obr.17,19 a 7, jsou tvořeny ze čtyř prutů 39 až 42 tvořících trámec, závěsných ok 8. vytvořených jako na koncích žeber stropních dílců a kotevních ok 19 rovnoběžných s obdélníkovými rámečky, přičemž oka a rámečky jsou přivařeny k prutům 39 až 42.
Nyní bude popsán způsob motáže a spojování dílců mezi sebou pomocí příkladů z obr.21 až 26. Obr.21 až 26 ukazují princip montáže svislou vazbou dvou svislých prvků.’' Kotevní oka 10 dvou po sobě následujících dílců jsou vzájemně vůči sobě výškově posunuty (obr.23). Kotvení dvou dílců se děje pomocí svislých tyčí, jako jsou tyče 43 vycházející ze základu, a vazebních tyčí 44, které procházejí řadu kotevních ok 10 náležejících střídavě jednomu a druhému dílci. S výhodou se použije dvou řad vazebních tyčí 44 na jednu svislou vazbu (obr.22).
Je možno si povšimnout toho, že kotevní oka 10a,10b vnějších stěn jsou tvořeny přivařeným ohnutým ocelovým prutem, obklopujícím čtyři pruty výztužného prvku T_, které' je nese, a to vnitřní pruty 30,31 a mezilehlé pruty 28,29. Uvedená oka 10a,10b mají bud lichoběžníkový třmenovitý tvar pro přímý spoj 45 v řadě nebo obdélníkový tvar pro rohový spoj 46. v případě spoje v řadě s dělicí stěnou (obr.26), t.j. T-spoje, vnikají třmínky obou ok 10a jedné úrovně, avšak náležející dvěma rozdílným dílcům, do rovinných ploch 36,37 dvojitých ok 16 výztužného prvku 17 dělicí stěny ve tvaru podkovy. Vložení tyčí 44 zajišťuje vzájemné spojení všech ok mezi sebou. V případě svislé vazby spojující čtyři vnitřní dělicí stěny se spojují čtyři dvojice ok jedné úrovně kovovým křížovým dílem 47, připojeným přivábením. Rohy se potom na místě obední a spoj se vylije betonem.
-8Stropní dílce se pokládají naproti tomu pomocí jeřádbu přímo na vnitřní stěnu 11 svislých dílců (viz obr.25). Jednotlivá vyčnívající závěsná oka svislých dílců, čekající na stropní dílce, jsou připojena a zajištěna čtyřmi ocelovými tyčemi 48. Připravené pruty 22,26 a 27 žeber a výztužných prvků jsou zality do obrub 56 vvnější stěny stěnové dílce. Tato obruba 56 tvoří spolu s okrajem stropního dílce bednění vodorovné spoje. Horní okraj obruby 56 leží v úrovni spodního líce podlahy. V případě spojení s krovem dovolují svislé pruty 4 9, ponechané volné ve svislých spojích kotvení vazníků 50 do nosných prvků.
Kotvení nebo vzájemné zachycování dílců mezi sebou může být tedy obecně zajišťováno různými zoůsoby. Jednak je zajišťováno tyčemi, nejčastěji dvěma nebo čtyřmi, zavedenými do ok kolmo na rovinu těchto ok. Dále může být zajišťováno křížením třmenovitých ok a dvojitými oky kolmámi na třmínky, které je jištěno tyčemi kolmými na rovinu třmínků. Konečně může být vzájemné spojení zajišťováno rozmístěním křížových prvků na dvojitých okách, například křížovitých prvků.
Sestava svislých a vodorovných prvků je konečně obecně těsněna obvyklými těsnicími vložkami z elastomerních materiálů, odpovídajícími platným normám.
Výše popsané prefabrikované dílce neomezují vynález. Vyznačují se všechny schopností obsahovat dva rovnoběžné výztužné prvky, jeden na každém konci, a eventuelně několik mezilehlých žeber, přičemž výztužné prvky a žebra jsou připojeny na mřížové výztuži vpravené do dílce.
Každý výztužný prvek plní funkci zachycovacího prvku pro vodoorovnou vazbu prostřednictvím jednoho nebo dvou ok na jednom nebo obou koncích. Dále zajišťuje funkci kotvení pro svislou vazbu mezi dílci prostřednictvím skupiny ok,
-9rozmístěných po délce boční strany dílce a vyčnívající z ní. Konečně zajišťuje funkci ztužování dílce.
Každé žebro plní funkci zachycování vodorovné vazby prostřednictvím jednoho nebo dvou ok na koncích. Dále zajišťuje funkci ztužování dílce.
Zvedací a manipulační oka 9 jsou obecně umístěna na vnitřní straně závěsných ok tak, aby nepřekážela montáži.
Různé popsané dílce dovolují stavět jednotlivé domy s odolností proti seismuckým vlivům stupně 9 z dílců prefabrikovaných ve výrobně a sestavovaných na staveništi.

Claims (8)

1. Výztužný dílec pro prefabrikované panely z betonu vyztuženého kovovou mřížovou výztuží, vyznačený tím, že sestává z nejméně čtyř prutů, rovnoběžných ve směru výztužného dílce, a souboru rámečků, kolmých na směr výztužného dílce, přivábených ke kovovým prutům, přičemž sestava prutů a rámečků má trámcovitý tvar, přičemž výztužný dílec obsahuje nejméně jedno závěsné oko (8) uložené na jednom z konců rovnoběžných prutů a vytvořené ohnutím nejméně jednoho z těchto prutů v rovině, kterou vymezují, a dále skupinu kotevních ok (10), rozmístěných a přivábených v'předem určených intervalech po délce výztužného dílce tak, že tvoří smyčky v rovinách kolmých na roviny výše uvedených závěsných ok, přičemž tato kotevní oka vystupují podél jedné a též boční stěny výztužného dílce,
2. Výztužný dílec podle nároku 1 vyznačený tíra, že obsahuje závěsné oko na každém konci.
3. Výztužný dílec podle nároku 2 vyznačený tíra, že kotevní oka mají 1ichoběžníkovy třmenovitý tvar (10a), vybíhající vzhledem k boční přípojné stěně výztužného dílce.
4. Výztužný dílec podle kteréhokoli z nároků 1 až 2 vyznačený tím, že kotevní oka mají obdélníkový tvar (19), vybíhající vzhledem k boční stěně výztužného dílce.
5. Výztužný dílec podle kteréhokoli z nároků 1 až 4 vyznačený tím, že kotevní oka mají tvar podkovy (16) se dvěma rovnoběžnými plochami (36, 37).
6. Výztužný dílec podle kteréhokoli z nároků 1 až 5 vyznačený tím, že dále obsahuje zvedací oko přivábené na vnitřní straně závěsného oka.
-117. Prefabrikovaný panel z betonu vyztuženého nejméně jednou mřížovou výztuží, obsahující výztužné dílce podle nároku 1, vyznačený tím, že obsahuje dva výztužné dílce uložené rovnoběžně podél dvou vzájemně opačných konců panelu tak, že nechává vybíhat vzhledem k betonu soustavu ok.
8. Prefabrikovaný panel podle nároku 7 vyznačený tím, že dále obsahuje mezilehlé výztužné dílce se dvěma pruty, na nichž jsou přivařeny rámečky kolmé k prutům, přičemž tyto výztužné dílce obsahují nejméně jedno závěsné oko na jednom ze svých konců.
9. Antiseismická konstrukce typu domu, hangáru, budovy apod., obsahující panely podle nároku 7 nebo 8, vyznačená tím, že panely s výztužnými dílci jsou vzájemně spolu sestaveny ocelovými tyčemi procházejícími oky dvou sousedních dílců a po té jejich svislou nebo vodorovnou vzájemnou vazbou podle směru ocelových tyčí.
CZ931509A 1993-07-26 1993-07-26 Výztužný dílec pro prefabrikované panely, prefabrikovaný panel obsahující tyto dílce a konstrukce z těchto panelů CZ150993A3 (cs)

Priority Applications (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
CZ931509A CZ150993A3 (cs) 1993-07-26 1993-07-26 Výztužný dílec pro prefabrikované panely, prefabrikovaný panel obsahující tyto dílce a konstrukce z těchto panelů

Applications Claiming Priority (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
CZ931509A CZ150993A3 (cs) 1993-07-26 1993-07-26 Výztužný dílec pro prefabrikované panely, prefabrikovaný panel obsahující tyto dílce a konstrukce z těchto panelů

Publications (1)

Publication Number Publication Date
CZ150993A3 true CZ150993A3 (cs) 1995-02-15

Family

ID=5463386

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
CZ931509A CZ150993A3 (cs) 1993-07-26 1993-07-26 Výztužný dílec pro prefabrikované panely, prefabrikovaný panel obsahující tyto dílce a konstrukce z těchto panelů

Country Status (1)

Country Link
CZ (1) CZ150993A3 (cs)

Similar Documents

Publication Publication Date Title
US5459970A (en) Concrete structures and methods for their manufacture
US3855744A (en) Module for building construction
US4646495A (en) Composite load-bearing system for modular buildings
EP0823954B1 (en) Improvements in or relating to reinforced concrete structural elements
PL162094B1 (pl) R amowa konstrukcja przestrzenna oraz sposób jej wytwarzania PL PL
US20060059804A1 (en) Components for use in large-scale concrete slab constructions
US7013613B1 (en) Composite slab and joist assembly and method of manufacture thereof
EP0057697B1 (en) Precast building element
KR100211534B1 (ko) 건축물의 pc벽체와 pc슬라브의 연결구조 및 그 시공방법
KR101456391B1 (ko) 층고절감형 유공 강재 보 및 이를 이용한 합성 바닥 구조
JP2011094335A (ja) 床スラブの構築方法
HUT59984A (en) Spatial frame structure
KR200383489Y1 (ko) 영구 구조체로 이용되는 frp 구조체를 사용한 복합 철근콘크리트 보 구축 시스템
CZ150993A3 (cs) Výztužný dílec pro prefabrikované panely, prefabrikovaný panel obsahující tyto dílce a konstrukce z těchto panelů
JP2003193544A (ja) コンクリート組立構造体
KR101249600B1 (ko) 고정부재를 이용해 데크플레이트가 강재 보에 매달린 형태로 결합된 합성보
JP6850143B2 (ja) プレキャストコンクリート部材の接合構造
KR20160149087A (ko) 트러스보강 조립보
SK81093A3 (sk) Výstužný dielec prefabrikovaných panelov, prefabrikovaný panel a jeho konštrukcia
JPH084195A (ja) 建物用パネル
KR101708274B1 (ko) 중공슬래브용 일체형 중공부재 및 이를 이용한 중공 슬림 플로어와 중공 무량판 구조
KR102429154B1 (ko) 코어 벽체 접합 앵글이 구성된 분리형 pc모듈러 구조물 및 분리형 pc모듈러 구조물과 건축물 코어부의 벽체의 접합구조
US2705886A (en) Prefabricated, reinforced floor structure
JP3579333B2 (ja) 床版構造体及び床版の施工方法
KR100579543B1 (ko) 영구 구조체로 이용되는 frp 구조체를 사용한 복합철근 콘크리트 보 구축 시스템