CS459389A3 - Apparatus for amplitude phase balancing - Google Patents

Apparatus for amplitude phase balancing Download PDF

Info

Publication number
CS459389A3
CS459389A3 CS894593A CS459389A CS459389A3 CS 459389 A3 CS459389 A3 CS 459389A3 CS 894593 A CS894593 A CS 894593A CS 459389 A CS459389 A CS 459389A CS 459389 A3 CS459389 A3 CS 459389A3
Authority
CS
Czechoslovakia
Prior art keywords
amplitude
signals
phase
circuit
signal
Prior art date
Application number
CS894593A
Other languages
English (en)
Inventor
John M Sues
Jing H Sun
Original Assignee
Inteleplex Corp
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Application filed by Inteleplex Corp filed Critical Inteleplex Corp
Publication of CS459389A3 publication Critical patent/CS459389A3/cs

Links

Classifications

    • HELECTRICITY
    • H04ELECTRIC COMMUNICATION TECHNIQUE
    • H04MTELEPHONIC COMMUNICATION
    • H04M11/00Telephonic communication systems specially adapted for combination with other electrical systems
    • H04M11/06Simultaneous speech and data transmission, e.g. telegraphic transmission over the same conductors
    • HELECTRICITY
    • H04ELECTRIC COMMUNICATION TECHNIQUE
    • H04BTRANSMISSION
    • H04B3/00Line transmission systems

Landscapes

  • Engineering & Computer Science (AREA)
  • Computer Networks & Wireless Communication (AREA)
  • Signal Processing (AREA)
  • Interface Circuits In Exchanges (AREA)

Description

2> - i*/ -A-
Vynález se týká technického oboru přenosu informacea konkrétně automatického vyvažovacího obvodu pro?podélný pře-nosový systém, kde se informace přenáší přes telefonní místnísmyčku současně s normálním hovorovým spojením, aniž by totospojení rušila.
Celkový počet (telefonních účastníků ve světě je vel-ký a rychle se zvyšuje. Každý účastník je obecně připojen k te-lefonní ústředně dvojicí metalických vodičů, nazývaných “místnísmyčka“/ Tato ohromné sít spojovacích drah je velmi málo využita,protože nom^álně slouží jen pro sporadické hovorové spojení mezitelefonními účastníky a telefonní ústřednou a telefonními účast-níky mezi sebou. Mimoto neustále vzrůstá požadavek po přístupudat k telefonním účastníkům, aby bylo možno zajistit takové služ-by, jako je interaktivní sledování televize, nákup na objednávkuz domova a bankovní služby, ovládání poplachových podmínek v by-tech i kancelářích a řadu jiných aplikací, kde je třeba přenášetdata k telefonnímu účastníkovi a dostávat data od účastníka. Zná-mé nedostatečné využití místní telefonní sítě a rostoucí požadav-ky na přístup k telefonnímu účastníkovi byly popudem k výzkumumožností, jak využít místní telefonní smyčky pro přenos informa-cí a přitom nerušit hovorové spojení. V současné době existuje soustava, která umožňujesoučasný přenos hlasu a sekundární informace přes místní smyčku.Taková soustava je popsána v amerických pat. spisech č. 4 493 948a č. 4 528 422. Obecně obsahují tyto soustavy informační svorku,která je připojena k vodičům a, b místní smyčky v prvním místě, - Λ- například v místě telefonního účastníka, a informační svorku, Λ která je rovněž připojena k vodičům a, b ve druhém místě, na-příklad v telefonní ústředně. Informachí svorky jsou určeny ’ pro přenos signálů komplementárních co do amplitudy i fáze na vodičích a, b mezi příslušným vodičem a zemí. Tyto signály jsoumezi vodiči a, b pečlivě vyváženy a při přesném vyvážení nerušínormální hovorové spojení. Je samozřejmé, že hovorové spojenínení rušeno proto, že telefonní zařízení pracuje na principudetekce rozdílu napětí a/nebo fáze mezi signály na vodiči a, b.Následkem toho jsou dokonale vyvážené signály pro telefonní za-řízení prakticky "neviditelné".
Soustavy, jako jsou například popdány v uvedených dvou í 1 amerických patentových spisech, pracují vynikajícím způsobem a š umožňují superpozici sekundárního informačního signálu na nor-j mální hovorové spojení, probíhající přes místní smyčku/ aby | však takové soustavy správně pracovaly, musí být dodržena za * všech okolností dokonalá vyváženost signálů mezi vodiči a, b. | Při udržování vyvážených signálů, přenášených metalic- j kými vodiči a, b místní smyčky, však vznikají značné problémy. I Paktory jako je rozdílná délka vodiče a a vodiče b, rozdíly ve | * výrobních tolerancích a různé okolní podmínky mohou změnit im- pedanci kteréhokoliv z obou vodičů. Každá změna impedance, ii úplně malá, má za následek nevyváženost podélných signálů, což f znamená, že mezi amplitudou a fází takových signálů vznikají rozdíly. Ty pak mají za následek nežádoucí rušení (přeslechy)hovorového spojení, které probíhá v místní smyčce. á 1
Až dosud se tento problém řešil tak, že v místnísmyčce byl zařazen jeden nebo několiK ručně nastavitelnýchpotenciometrů, které však musel periodicky nastavovat technic-ký pracovník. Samotné náklady na údržbu obvodu, vyžadujícíruční nastavování, však znemožňuji širší využití této techni-ky ve spojení s existující telefonní sítí. Účelem vynálezuje proto vypracovat způsob a zařízení k vyvažování podélnýchsignálů, které jsou přenášeny dvojicí metalických vodičů vtelefonní místní smyčce. Vynález má odstranit nezbytné ručnínastavování měnící se impedance každého z vodičů dvojice vpřípadě, kdy se přes místní smyčku přenášejí podélné signá-ly. Zařízení sloužící k vyvažování signálů má být přitom jed-noduché a relativně levné.
První a druhý signál, vysílaný a přijímaný přesL místní telefonní smyčku, se vyvažují co do fáze i amplitudy: j ' ' \ první signál je zapojen mezi vodič a místní telefonní smyčky azem a druhý signál je zapojen mezi vodič b smyčky a zem. Podlevynálezu se rozdíl fáze a amplitudy prvního a druhého signáludetekuje zařízením, které je připojeno k oběma vodičům a, b. | Přitom programovatelné číslicové zařízení ke zpracování;^ které ; .1 . i reaguje na rozdíly ve fázi a amplitudě prvního a druhého signá- 1 .-1 f lu, generuje číslicové řídicí signály, které indikují fázový | a amplitudový rozdíl. Přístroj, reagující na tyto číslicové ří- » * dici signály, vyrovnává amplitudu a fázi prvního a druhého sig- 1 nálu. Tyto vyrovnané signály neruší přenos hovoru, který probí- i· há současně v místní telefonní smyčce.
I 1
Vynález bude vysvětlen v souvislosti s příklademprovedení znázorněným na výkrese, kde\značí obr. 1 blokovéschéma, vysvětlující vynález ve spojení s existující telefon-ní sítí, obr. 2 blokové schéma vynálezu, znázorňující jednotli-vé obvody a obvodové prvky vyvažovacího obvodu podle vynálezu,obr. 3 amplitudový referenční a amplitudový nastavovací obvodz obr. 2, obr. 4 fázový referenční a fázový nastavovací obvodz obr. 2, obr. 5 sumační obvod z obr. 2, obr. 6 detektor ampli-tudového rozdílu a vyrovnávací obvod z obr. 2, obr. 7 detektorfázového rozdílu podle obr. 2, obr. 7 A tabulku stavů, vysvět-lující funkci obvodu z obr. 7, a obr. 8 vyřazovací obvod podél-ného signálu podle obr. 2.
Obr. 1 znázorňuje zobecněné blokové schéma podélnépřenosové soustavy, kde přenosový systém sekundární informacevyužívá místní smyčky pro přenos informace bez rušení hovorové-ho spoje. Telefonní ústředna 1 je spojena s účastnickým telefon-ním přístrojem 2 místní smyčkou £. Paralelně k telefonní ústřed-ně 1 je připojena informační svorka £ a paralelně k účastnickémutelefonnímu přístroji 2 informační svorka 4· Soustava umožňuje,aby informační svorky J, vysílaly mezi sebou informace součas-ně s tím, jak probíhá mezi účastnickým telefonním přístrojem 2a telefonní ústřednou 1 hovorové spojení. Je ovšem samozřejmé,že v telefonní ústředně JL může být uspořádáno další vhodné za-řízení, které umožňuj?vysílat informaci přijatou z informačnísvorky >3 do jakéhokoliv vzdáleného místa a naopak přinášet in-formaci do informační svorky 3.
z·1': λΑϊ
Soustava podle obr· 1 umožňuje současný přenos hovo-rových i sekundárních informačních signálů v místní smyčce *
Systémy tohoto druhu však vyžadují, aby podélné signály, slou-žící k přenosu sekundární informace, byly neustále vyváženy, *tak aby signály na vodičích a, b neměly rozdílnou fázi ani am-plitudu. Dokud tyto signály zůstanou vyváženy, pak přenos in-formace neruší normální hovorové spojení.
Je zřejmé, že místní smyčka £ může mít i různou dél-ku, přičemž délka a impedance se mohou měnit například v závis-losti na pohybu metalických vodičů při větru. Ke změně impedan-ce dvojice metalických vodičů v místní smyčce % mohou přispívati okolní podmínky, jako je horko, déší nebo námraza· Jakákolivzměna impedance, i nepatrná, má za následek nevyváženost podél-ných signálů a tedy rušení hovorového spojení. Je tedy důležité,aby informační svorky 4 obsahovaly zařízení, které by spojitěa automaticky zajištovalo spolehlivé vyvážení podélných signálů,tak aby nerušily normální hovorové spojení do místní smyčky 2·
Na obr. 2 je zakreslen automatický vyvažovači obvodj podle vynálezu, který je zapojen v každé, z informačních svorek Ϊ í 2» A na obr.’ 1. Svorky 31. 32 vyvažovacího obvodu jsou připoje- | ny k vodičům a, b místní smyčky 2· Svorky 29. 30 automatického
Z vyvažovacího obvodu jsou připojeny k účastnickému telefonu, 5a-
Jl V ·.··, j tímco svork.v 271 28 jsou připojeny k informační svorce nebo Ji· | Přenos informace probíhá od svorky 27 a 28 přes při- f pojovací člen 10 (DAA) a odtud do amplitudového referenčního
··>?·;?> ·.?·" ' ' > n , «ώ j v „ - e- ΐ
i < 3 i ϊ obvodu 19 a amplitudového nastavovacího obvodu 18, Připojova-cí obvod 10 je standardní, běžně na trhu dostupný obvod, kterývyrábí například firma National Semi-Conductor, pracující tak,že selektivně ruší silný výstupní signál, který by se mohl pří-padně vrátit do smyčky a přemoci slabší vstupní signál. Připojo-vací člen 10 je popsán v publikaci "Advanced Micro Device Manual-AM 7910 PSIC Modem Technology Manual", kterou publikovala firmaAdvanced Micro Devices.
Amplitudový referenční obvod 12 vytváří pevnou refe-renční amplitudu, se kterou se porovnává amplituda výstupníhosignálu. Když je třeba amplitudu nastavit, provede toto nasta-vení amplitudový nastavovací obvod 18 způsobem, který bude ješ-tě popsán.
Vycházející signál pak přichází do fázového referenčního obvodu 21 afázového nastavovacího obvodu 22. Fázový refe-renční obvod 21 vytváří pevnou referenční fázi, se kterou seporovnává fáze výstupního signálu, a fázový nastavovací obvod 22 provede nastavení této fáze, pokud je to nezbytné, rovněždále popsaným způsobem. Fázový referenční obvod 21 a fázový nastavovací ob-vod 22 jsou připojeny k propojvacímu obvodu 24. detektoru 2¾amplitudového rozdílu a detektoru 25 fázového rozdílu. Detektor 23 amplitudového rozdílu zjistí, zda existuje rozdíl v amplitu-dě podélných signálů, přenášených vodiči a, b. Detektor 25fázového rozdílu analogicky určuje, zda existuje fázový rozdílmezi vodičem a a zemí a vodičem b a zemí. í v :í í ! í
(
V > í i
Detektor 23 amplitudového rozdílu a detektor 25fázového rozdílu jsou připojeny k vyrovnávacímu obvodu 20,jehož výstup vede do základní jednotky 15. Základní jednotka15 je tvořena mikroprocesorem naprogramovaným tak, aby identi-'fikoval existenci rozdílů ve fázi a/nebo amplitudě vycházejí-cích podélných signálů. Když dojde k fázovému nebo amplitudo-vému rozdílu, vyšle základní jednotka 15 korekční povely dofázového regulačního obvodu 16 a ampli^avého regulačního ot>-vodu 17 přes propojovací obvod 14. rázový regulační obvod 16dá pak povel fázovému nastavovacímu obvodu 22 k provedení fá-zového nastavení výstupních signálů, tak aby mezi podélnýmisignály na vodičích a, b byl nulový fázový rozdíl. Analogickyvyšle amplitudový regulační obvod 17 dvládací signály do ampli-tudového nastavovacího obvodu 18, abj’’ amplitudový rozdíl podél-ných signálů na vodičích a, b klesl na nulu.
Po přiměřeném intervalu nastaví základní jednotka 15přesně.fázi i amplitudu, takže.podélné signály jsou dokonale vy-vážené. Dokonale vyvážený signál je zaváděn do propojovacíhoobvodu 24. který slouží ke zlepšení poměru signálu k šumu vevýstupním signále. Takové obvody jsou běžně· známé a propojova-cí obvod 24 není tedy třeba popisovat. Výstupní signál pak ř přichází na vstupy jl, j2 vodičů a, ba odtud do telefonníústředny 1. Příchozí podélné signály jsou přiváděny na vstupyjl, 32 vodičů a, b a odtud do sumačního obvodu 12. Sumační ob- - <?- vod 12 nepropustí příchozí rozdílové signály, které mají iden-tickou amplitudu, avšak opačnou fázi.\Do sumačního obvodu 12se rovněž přivádí výstupní signál, invertovaný ve zpětnovazebnímobvodu 13. Zpětným zaváděním invertovaného odchozího signálulze zrušit jakoukoliv případnou interferenci mezi silným odcho-zím signálem a slabším příchozím signálem. Filtr 11 je tvořenjednoduchým pásmovým filtrem. Zpětnovazební obvod 13 a filtr 11jsou běžné typy elektrických obvodů a není třeba je podrobněpopisovat. K vodičům a, b je rovněž připojen vyřazovací obvod26 podélného signálu, který chrání integritu rozdílového hovoro-vého a vyzváněcího signálu tím, že vyřazuje podélné signály. Tozajišťuje, že rozdílové signály, které nesou normální hovorovou,vyzváněcí a přihlašovací informaci, jsou správně přenášeny k te-lefonnímu účastníkovi a do telefonní ústředny 1, aniž by bylyrušeny podélnými signály, které jsou z této obvodové dráhy vy-řazeny. V následujícím budou postupně popsány jednotlivé ob-vody, znázorněné na obr. 2,
Zapojení amplitudového referenčního obvodu 19 aamplitudového nastavovacího obvodu 18 je zakresleno na obr. 3.Odchozí signály z připojovacího členu 10 jsou zaváděny do zesi-lovače 35 a po zesílení do zesilovačů 37. 38 řízených napětím.Řídicí napětí napěíově řízeného zesilovače 37 je pevné referen-ční napětí, dané poměrem impedancí odporů 33 a 34. Výstupní sig-nál napětově řízeného zesilovače β7 tvoří tedy pevnou amplitudov
Η/,* HIS, ' Ά” ? ‘ i.!'V1 -Λ íV*h*''í· / Íía>&amp;\ t ilL sAA Η ιΛι - 9- hodnotu pro signély na vodiči a. Řídicím vstupem pro hapětově řízený zesilovač -38 ne výstupní signál z číslicově· analogového převodníku 36. ' a Číslicově analogový převodník 36 je napájen číslicovými řídi-cími signály ze základní jednotky 15. Jak bylo uvedeno, sloužířídicí signály ze základní jednotky 15 k ovládáni amplitudové-ho nastavení, založeného na detekci rozdílů amplitud mezi po-délnými signály na vodičích a, b. Na základě Číslicového řídi-cího signálu ze základní jednotky 15« který je převeden na ana-logový signál číslicově- analogovým převodníkem 36. nastavuje na-pěíově řízený zesilovač 38 výstupní amplitudu signálu, kterýdostává z připojovacího členu 10 a který se objevuje na vodi-či b. Zesilovače 39. 40 jsou standardní zesilovače, které nenítřeba podrobně popisovat· Fázový referenční obvod 21 a fázový nastavova-cí obvod 22 jsou zakresleny na obr. 4. Fázový referenční ob-vod 21 je jednoduěe tvořen zesilovačem jjO, který slouží k ze-silováni výstupu z amplitudového referenčního obvodu 12, a ve-de tento signál na vodič a. Analogicky sestává fázový nastavo-vací obvod 22 ze zesilovače 43 a předřazených odporů Jr£, J8.Výstup amplitudového nastavovacího obvodu 18 je připojen k ze-silovači 43 přes vazební odpor 46 a vazební kondenzátor 45>·Číslicově analogový převodník 49 dostává povely ze základníjednotky 15 analogicky, jak bylo popsáno v souvislosti 8 obr. 3a číslicově analogovým převodníkem 36. Analogový výstupní sig-nál z číslicově analogového převodníku 49 je připojen k odporu ffiaía
Si^^^^eiSe^fi^Siesigisas a odtud ke kondensátoru 42 a tranzistoru 41 řízenému polem*
Tranzistor 41 řízený polem pracuje jako proměnlivý odpor, cožve spojení s kondenzátorem 42 vytváří posouvač fáze s nastavi-telným posuvem*
Na obr* 5 jsou znázorněny podrobnosti sumačníhoobvodu 12 z obr* 2* Do sumaěního obvodu 12 se přivádějí signályz vodiče a, ba z připojovacího Sienu 10 přes zpětnovazební ob-vod 13* Výstup sumačního obvodu 12 i e připojen k filtru 11* jakukazuje obr* 2* i Účelem sumačního obvodu 12 je zablokovat přichá-zející podélné signály, které nejsou dokonale vyvážené, a znemož-nit vliv silného výstupního signálu na slabý vstupní signál*Operační zesilovač 79 pracuje jako posouvač fáze pro signál z vodiče a* Fáze se nastavuje buá tím, že se odpor 73 nahradí t j součástkou 8 jinou hodnotou odporu nebo se jako odpor 73 použi- J je poteuciometr* Toto nastavení fází se typicky provádí buň přímo v továrně nebo při montáži zařízení* Jakmile je fáze na-stavená, provádí jakékoliv dalěí nezbytné nastavení popsané s - automatické obvody* Ostatní obvodové součástky u zesilovače 79| včetně odporů 72* 74* 77* 76 a kondenzátorů J2, J8 pracuji jako ) předpěíový a vazební obvod, jehož funkci není třeba popisovat* Výstupní signál ze zesilovače 79 zavádí do nastavovače amplitu-dy, který sestává ze zesilovače 67* odporu 66 a vazebního odpo-ru 68* Nastavením hodnoty odporu 66 lze nastavit amplitudu sig- /! nálu vodiče a, který se pak přivádí na odpor 68*
Analogicky je signál objevující se na vodiči b
<' „W zavóděn přes kondenzátor 61 a veden přes odpor 62 na jednu svod-ku amplitudového nastavovacího obvodu 63. Tímto obvodem 63 lzenastavovat amplitudu příchozích signálů výměnou hodnoty odporu64« Výstupní signál se pak zavádí přes odpor 65 na odpor 68« Jezřejmé, že když fáze a amplitudy příchozích signálů nejsou vyvá-žené, je výstupní signál zesilovače 71 rovný nule· Výstupní signál z připojovacího členu 10« přichá-zejíc! přes invertujlcl zpětnovazební obvod 13« se zavádí přesodpor 53 a vazební kondenzátor 51 na kladnou a zápornou svorku zesilovače 55. Zesilovač 55 pracuje jako obvod nastavujíc! fázi, ad peru) které se nastavuje změnou hodnoty ^521 Analogicky pracuje zesilovač59 jako nastavovač amplitudy, která se nastavuje změnou hodnotyodporu 58. Při vhodném nastaveni těchto obvodových prvků se zru-ší vliv silného výstupního signálu na slabý vstupní signál· Ostat-ní obvodové elementy z obr· 5, které nebyly konkrétně popsány,pracuji jako normální obvodové prvky pro předpětl a vazbu a ne-ní třeba je podrobně popisovat·
Na obr. 6 je detailně znázorněn detektor 23 am-p3etudového rozdílu a vyrovnávací obvod 20 z obr· 2« Výstupnípodélně signály se přiváděj! na svorky vodičů a, b a odtud do tři diferenciálních zesilovačů 81« 22» 86. 2mJc3>fi Element 90 £ podle obr. 6 pracuje jako vyrovnávací obvod 20. Jeho výstup při-chází do základní jednotky 15 podle obr. 2.
Operační zesilovač 81 slouží k určeni, zdaexistuje záporný rozdíl amplitud mezi podélnými signály na vo-dičích a, b, a jeho výstup je připojen k vyrovnávacímu obvodu 90.
λ ι i 1 lj> ' > f 4S ''i·. ti1 Λγ> v 1$ , » Α^χ( ř «r «1 . ti Ajj)
Diferenciální zesilovač 83 det eku.ie« zda existuje kladný rozdílamplitud podélných signálů, a tato informace se rovněž zavádí dovyrovnávacího obvodu 90. Wstupní signál vyrovnávacího obvodu90 je číslicový aidává záporné a kladné rozdíly amplitud podél-ných signálů, které mohou občas vzniknout· Tento číslicový sig-nál se zavádí do základní jednotky 3^5. která pak popsaným způso-bem generuje příslušné řídicí signály k zastavení amplitudy. Jak-mile rozdíl amplitudy klesne na nulu, převede se tato informacepomocí zesilovačů 81. 83. 86 a vyrovnávacího obvodu 90 na čísli-cový signál 90. který informuje základní jednotku 15. že byl do-sažen nulový rozdíl amplitudy. Odpory 87. 88, 89 tvoří předpěto- vý obvod a odpory 80, 84. 82, 85 představují předpěíové a vazeb- í ní součástky·
Ha obr. 7 je zakreslen detektor 25 fázového rozdí-lu. Signály na vodičích a, b se přivádějí na odpor 93. 96 aodtud do zesilovače 92 a 95. Výstupní signály zesilovačů £2 a 95 jsou zakresleny v tabulce stavů na obr. 7a jako VI a V2. Pod- ) le této tabulky, když jsou si oba výstupy VI a V2 rovné, je fá-zový výstup invertoru 102 roven nule. Analogicky, když VI a V2si nejsou rovné, je fázový výstup invertoru 102 rovný logickéhodnotě 1. Invertory 97. 99 a hradla JŽ8, 100. 101 pracují nor-málním známým způsobem a není je třeba podrobně popisovat. Vý-stup invertoru 102 je připojen k fázovému vstupu vyrovnávacíhoobvodu 90 z obr. 6. Základní jednotka 15 podle obr. 2 převádífázové rozdíly, zakreslené v tabulce stavů, na řídicí signályk popsanému nastavení fáze. i? 'ijgO®WSaia5^^íSs^«te»žíbMB!í»mu^ř«aiS<am8ft^«r,'4v,w'' ' ’ «^'ibÍdíkt';,:,!, \ i · - e-
- V
Vyřazovací obvod 26 podélného signálu znázorněnýna obr· 2 je podrobně zpodobněn na otii?· 8. Jak bylo uvedeno,je účelem tohoto obvodu chránit neporušenost rozdílového sig-nálu tím, že vyřazuje podélné signály ze své mimofázové dráhy.Příchozí podélné signály se přivádějí na svorky pro vodiče a,b izolačního transformátoru 103. Největší podíl podélného sig-nálu je odstraňován přímo izolačním transfamátorem 103 násled-kem toho, že nemá uzemnění· Výstup izolačního transformátoru103 se přivádí na vstupy zesilovačů 106 a 113· Výstup zesilova-če 113 přichází na zápornou svorku zesilovače 119 a výstup ze-silovače 106 přes zesilovač 110 na kladnou svorku zesilovače119· Když jsou vstupy zesilovače 119 stejné jak ve fázi tak vamplitudě, je jeho výstup nulový· Naproti tomu rozdílové signá-ly přicházejí nerušeně přes transformátor 103 a zesilovače 106·110· 113. 119 do zesilovačů 123. 126. 129. Rozdílové signálypak přicházejí do účastnického telefonního přístroje .2. Obvodo-vé prvky z obr. 8, které nebyly konkrétně popsány, pracují běž-ným známým způsobem a jejich podrobný popisaje zbytečný·
Popsaná provedení jsou samozřejmě pouze příkladnéa v rámci vynálezu je lze různě obměňovat.

Claims (3)

  1. SĚSBSŠiíit ; /* < s ,> ΐ y> fó x ? , Et / I PV>5-9>-#9~.MP^4Í8-89-Ho Z
    V3-&amp;.S tfuyč&amp;ivZ; +> Ί/ fi > \
    1. Zařízení k vyvažování fáze a amplitudy\prvního a druhéhosignálu, vysílaného a přijímaného přes místní telefonnísmyčku, přičemž první signál je připojen mezi vodič aa zem a druhý signál mezi vodič b a zem, vyznaču-jící se tím, že obsahuje detektor (23) ampli-tudového rozdílu mezi prvním a druhým signálem a detek-tor (25) fázového rozdílu mezi prvním a druhým signálem,které jsou spojeny s programovatelným číslicovým proceso-rem (15) ke generování číslicových řídicích signálů indi-kujících rozdíl fáze a amplitudy prvního a druhého signá-lu, přičemž k číslicovému procesoru (15) je připojenamplitudový regulační obvod (17) pro vyrovnání amplitudyprvního a druhého signálu a fázový regulační obvod (16)pro vyrovnání fáze prvního a druhého signálu.
  2. 2. Zařízení podle nároku 1, vyznačující setím, že detektor (23) amplitudového rozdílu obsahujeprvní diferenciální zesilovač (81) pro detekci kladnéhorozdílu amplitud, druhý diferenciální zesilovač (83) prodetekci záporného rozdílu amplitud a třetí diferenciálnízesilovač (86) pro detekci nulového rozdílu amplitud,přičemž diferenciální zesilovače (81, 83, 86) jsou připo-jeny k programovatelnému číslicovému procesoru (15) přesobvod (90) pro převod analogových výstupních signálů z diferenciálních zesilovačů (81, 83, 86) na první čísli-cový povelový signál pro programovatelný číslicovýprocesor (15).
  3. 3. Zařízení podle nároku 1, vyznačující se t í m , že detektor (25) fázového rozdílu obsahuje prv-ní a druhý operační zesilovač (147, 161), první obvod(153) pro indikaci rozdílu fáze výstupních signálů ope-
    45 račních zesilovačů (147, 161), druhý obvod (168) pro in-dikaci jejich stejné fáze a třetí obvod reagující na vý-stupní signál z prvního a druhého oByodu (153, 168) progenerování druhého číslicového povelového signálu proprogramovatelný číslicový procesor (15).
CS894593A 1988-08-02 1989-08-01 Apparatus for amplitude phase balancing CS459389A3 (en)

Applications Claiming Priority (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
US07/228,017 US4910768A (en) 1988-08-02 1988-08-02 Automatic balancing circuit for longitudinal transmission system

Publications (1)

Publication Number Publication Date
CS459389A3 true CS459389A3 (en) 1992-01-15

Family

ID=22855410

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
CS894593A CS459389A3 (en) 1988-08-02 1989-08-01 Apparatus for amplitude phase balancing

Country Status (9)

Country Link
US (1) US4910768A (cs)
CN (1) CN1042281A (cs)
AU (1) AU3984289A (cs)
CS (1) CS459389A3 (cs)
DD (1) DD285670A5 (cs)
IL (1) IL91173A0 (cs)
PT (1) PT91355B (cs)
WO (1) WO1990001837A1 (cs)
ZA (1) ZA895866B (cs)

Families Citing this family (10)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
US5172410A (en) * 1990-04-26 1992-12-15 Sound Control Technologies, Inc. Conference telephone system and method
SE501975C2 (sv) * 1993-11-09 1995-07-03 Ericsson Telefon Ab L M Gränssnittskrets mellan fyrtrådsledning och tvåtrådsledning
SE9403152L (sv) * 1994-09-20 1995-10-30 Ericsson Telefon Ab L M Förfarande och anordning för att bestämma longitudinella signalkomponenters avvikelse från ett förutbestämt värde
KR0143313B1 (ko) * 1995-07-08 1998-08-01 김광호 키폰시스템에서의 밸런스 네트워크
GB9522737D0 (en) * 1995-11-07 1996-01-10 West End System Corp Noise cancellation in twisted pairs
JPH09167931A (ja) * 1995-12-15 1997-06-24 Brother Ind Ltd 通信装置の入出力回路
US6275582B1 (en) * 1999-12-17 2001-08-14 Telcordia Technologies, Inc. Differential line bridge for scaleable near-end speech cancellation for tip and ring tone signal detectors
US20040120507A1 (en) * 2002-12-18 2004-06-24 Nasser Pooladian Ring signal voltage offset for subscriber line interface circuit
US7453896B1 (en) * 2003-11-19 2008-11-18 Zarlink Semiconductor Method and apparatus for longitudinal balance calibration
DE102005050341B4 (de) * 2005-10-20 2010-03-04 Nokia Siemens Networks Gmbh & Co.Kg Verfahren und Einrichtung zur Überprüfung eines Teilnehmeranschlusses

Family Cites Families (7)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
US3982080A (en) * 1975-01-16 1976-09-21 Bell Telephone Laboratories, Incorporated Automatic cable balancing network
US4096362A (en) * 1977-06-20 1978-06-20 Bell Telephone Laboratories, Incorporated Automatic cable balancing network
JPS59128892A (ja) * 1983-01-12 1984-07-25 Fujitsu Ltd 平衡回路網の自動可変方式
US4493948A (en) * 1983-06-27 1985-01-15 The Inteleplex Corporation Transparent secondary information transmission system for an information transmission system
US4528422A (en) * 1983-06-27 1985-07-09 The Inteleplex Corporation Transparent secondary information transmission system for an information transmission system
JPS60236557A (ja) * 1984-05-10 1985-11-25 Mitsubishi Electric Corp 電話装置
US4588856A (en) * 1984-08-23 1986-05-13 Timex Computer Corporation Automatic line impedance balancing circuit for computer/telephone communications interface

Also Published As

Publication number Publication date
IL91173A0 (en) 1990-03-19
DD285670A5 (de) 1990-12-19
US4910768A (en) 1990-03-20
AU3984289A (en) 1990-03-05
PT91355B (pt) 1995-07-06
ZA895866B (en) 1990-05-30
CN1042281A (zh) 1990-05-16
WO1990001837A1 (en) 1990-02-22
PT91355A (pt) 1990-03-08

Similar Documents

Publication Publication Date Title
US4096361A (en) Test apparatus for obtaining impedance settings for hybrid balance networks
CA1135430A (en) Automatic equalization for digital transmission systems
CS459389A3 (en) Apparatus for amplitude phase balancing
USRE35901E (en) Solid state isolation device using opto-isolators
US4358643A (en) Two to four wire hybrid circuit
US4472608A (en) Subscriber line interface circuit
US4074087A (en) Bidirectional voice frequency repeater
US4053722A (en) Solid state two-wire/four-wire converter with common battery
US5848127A (en) Two-wire channel unit with loopback test capability
US4178569A (en) Hybrid for two-wire full-duplex transmission of digital signals
US4731823A (en) Apparatus and method related to communicating analog signals between different local access transport areas
CA1078536A (en) Bilateral voice-signal controller for use in the two-wire portion of the telephone circuit
US4146753A (en) Transmit/receive network for telephone-subscriber station
US6639983B1 (en) Adaptable line driver interface for digital telephone systems
US3875350A (en) Self-balancing hybrid circuit
JP3034616B2 (ja) 電話線の線路終端形成方法および装置
JPH0422595Y2 (cs)
US3904838A (en) Two-wire, bi-directional voice frequency repeater
CN101044745B (zh) 电话线接口、侧音衰减电路和方法
US3974344A (en) Electronic speech circuit for a central battery telephone set
US4386242A (en) Impedance matching using active couplers
US6507651B1 (en) Hybrid amplifier
AU541565B2 (en) Automatic equalization for digital transmission systems
US4560836A (en) Four-wire communication line circuit and conference network comprising such circuits
SU1363530A1 (ru) Устройство дл включени четырехпроводных телефонных каналов в групповое соединение