CS272930B1 - Device for workplaces' group control with break spinning machine - Google Patents
Device for workplaces' group control with break spinning machine Download PDFInfo
- Publication number
- CS272930B1 CS272930B1 CS47089A CS47089A CS272930B1 CS 272930 B1 CS272930 B1 CS 272930B1 CS 47089 A CS47089 A CS 47089A CS 47089 A CS47089 A CS 47089A CS 272930 B1 CS272930 B1 CS 272930B1
- Authority
- CS
- Czechoslovakia
- Prior art keywords
- control
- switching element
- supply line
- controlled switching
- input
- Prior art date
Links
Landscapes
- Spinning Or Twisting Of Yarns (AREA)
Description
Vynález se týká zařízení pro řízení skupiny pracovních míst u bezvřetenového dopřádaeího stroje. Konkrétněji jde o zařízení zahrnující řídicí centrálu spojenou s ovládacími obvody, které jsou přiřazené výkonovým členům jednotlivých pracovních míst a z nichž každý vykazuje alespoň jedno měřicí místo pro poskytování informačních signálů řídicí centrále a vstupní pamět pro přijímání řídicích signálů z řídicí centrály.
U známého zařízení výše uvedeného druhu a vlastností (čs. autorské osvědčení č.
201 779 a č. 232 372) jsou v každém ovládacím obvodu výkonové Sieny spojeny s dekodérem, který je připojen k vstupní paměti. Vstupní pamět je připojena na výstupní sběrnici řídicí centrály, po níž přicházejí z řídicí centrály řídicí signály, je ovládána součinovým hradlem, přičemž měřicí místo nebo místa jsou připojena na vstupní sběrnici řídící centrály, po níž jsou do řídicí centrály odváděny informační signály o stavu na pracovním místě.
Při tomto uspořádání je potom skupina pracovních míst řízena na principu řídicí komunikace mezi řídicí centrálou a jednotlivými pracovními místy skupiny. Všechny výkonové Sieny jsou přitom ovládány výhradně řídicí centrálou.
Takové uspořádání se však nehodí tam, kde pracovní místa bezvřetenového dopřádacího stroje vyžadují Sas od Sasu samostatný zásah, jako je tomu např. při vzniku přetrhu příze a jeho odstraňování, tj. zapřádání. To je odůvodněno tím, že známé zařízení neposkytuje žádné možnosti řízení v rámci jednoho každého ovládacího obvodu* Kromě toho jde u známého zařízení o ovládání výkonových členů výkonovými řídicími signály, jak vyplývá z podrobností, takže je nutné používat na hranici elektrického kontaktu s výkonovými členy takové ovládací prvky, které snáší vyšší proudové zatížení. Taková situace nastává hlavně u elektromagnetické spojky podávání vlákenného materiálu, která jako nejdůležitější provozní a bezpečností výkonový člen pracovního místa bezvřetenového dopřádacího stroje přichází při řízení pracovních míst vždy v úvahu. Taková situace není ovšem se stále častějším zařazováním elektronických ovládacích prvků přijatelná.
Úkolem vynálezu je upravit zařízení úvodem zmíněného druhu a vlastností tak, aby poskytovalo možnosti řízení v rámci jednoho každého ovládacího obvodu, zejména při vzniku přetrhu příze a jeho individuálním či hromadném odstraňování, tj. zapřádání, a aby přitom bylo umožněno centrální řízení pracovních míst bez používání výkonových řídicích signálů.
Tento úkol je splněn podle vynálezu tím, že v každém ovládacím obvodu jsou výkonové členy paralelně připojeny k zvláštnímu napájecímu vedení a každý z nich je zároveň svým jedním vývodem sériově zapojen s jedním řízeným spínacím prvkem-, jehož řídicí vstup je připojen na přiřazený výstup vstupní paměti. Přitom výkonový člen, složený z elektromagnetické spojky podávání vlákenného materiálu je zároveň svým druhým vývodem zapojen v sérii s prvním přidaným řízeným spínacím prvkem, jehož řídicí vstup je připojen jednak přes budicí rezistor a za ním zapojený druhý přidaný řízený spínací prvek na zápornou větev zvláštního napájecího vedení a jednak přes uzavírací rezistor na kladnou větev zvláštního napájecího vedení, a řídicí vstup druhého přidaného řízení spínacího prvku je připojen přes vypínací prvek snímače přetrhu příze na kladnou větev zvláštního napájecího vedení.
Na základě těchto opatření může být přerušován chod pracovního místa při přetrhu příze nezávisle na rozsahu řídicích signálů z řídicí centrály, avšak pod její kontrolou. Výhoda je také v tom, že k řízení výkonových členů postačují nevýkonové řídicí signály, protože jejich přímé ovládání obstarává zvláštní napájecí vedení.
U jednoho výhodného provedení vynálezu je řídicí vstup druhého přidaného řízeného spínacího prvku zároveň připojen na kladnou větev zvláštního napájecího vedení přes magnetický spínač, přičemž magnetickým spínačům v ovládacích obvodech skupiny pracovyCS 272 930 Bl ních míst je přiřazen magnetický nebo elektromagnetický ovládač uspořádaný odděleně od nich na pojízdném zppřádacím automatu, sloužícím k zapřádání příze na jednotlivých pracovních místech bezvřetenového dopřádacího stroje.
Tato opatření umožňují na řídicí centrále nezávislé, avšak jí kontrolované řízení elektromagnetických spojek podávání vlákenného materiálu v průběhu zapřád&cí operace prováděné na jednotlivých pracovních místech pomocí pojízdného zapřádacího automatu.
U dalšího provedení vynálezu je řídicí vstup druhého přidaného řízeného spínacího prvku zároveň připojen na kladnou větev zvláštního napájecího vedeni přes tlačítkový spínač. Tak lze ovládat elektromagnetickou spojku podávání vlákenného materiálu v pracovním místě ručně, což má význam při ručním zapřádání příze na jednotlivých pracovních místech, pod kontrolou řídicí centrály.
Jiné výhodné provedení vynálezu spočívá v tom, že k druhému přidanému řízenému spínacímu prvku je paralelně připojen třetí přidaný řízený spínací prvek, přičemž řídicí vstupy třetích přidaných řízených spínacích prvků v ovládacích obvodech skupiny pracovních míst jsou paralelně připojeny na aretační vodič. Tím je umožněno současné zapínání elektromagnetických spojek podávání vlákenného materiálu v průběhu hromadného zapřádání příze na skupině pracovních míst. Přitom i v tomto případě lze s výhodou používat nevýkonové řídicí signály.
Příklad provedení zařízení podle vynálezu je schematicky znázorněn na výkresech, kde značí obr. 1 boční pohled na jedno pracovní místo ze skupiny u bezvřetenového dopřádacího stroje s pojízdným zapřádacím automatem a obr. 2 blokové schéma elektrického zapojení zařízení podle vynálezu.
Obvyklý bezvřetenový dopřádací stroj obsahuje velké množství vedle sebe uspořádaných pracovních míst. která jsou konstruována a dimenzována ve vzájemné podobnosti, přičemž z hlediska řízení jsou uspořádána v jedné nebo více skupinách. Na obr. 1 je znázorněno pouze jedno takové pracovní místo M. Jeho hlavní složkou je spřádací jednotka 2 s otáčivým spřádacím rotorem 2, ve kterém se vyrábí příze 3 z jednotlivých vláken dodávaných vyčesávacím válečkem 4. Příze 3 je ze spřádacího rotoru 2 odtahována párem odtahovacích válečků 5, 6 a navíjena na cívku 7, otáčivě uloženou ve výkyvném držáku 8 a poháněnou třecím hnacím válečkem 9, na který cívka 7 dosedá svým obvodem. Přitom příze 3 vystupuje ze spřádací jednotky J. odváděči trubkou 22, na jejímž konci je uspořádán snímač 22 přetrhu příze 3. Vlákenný materiál 22 je podáván vyčesávacímu válečku 4 podávacím válečkem 23, který je poháněn šnekovým soukolím 24, 25 přes elektromagnetickou spojku 22· Tato elektromagnetická spojka 22 podávání vlákenného materiálu 22 tvoří hlavní výkonový člen A pracovního místa M. Dalším výkonovým členem B je zde elektromagnetický zdvihač 22 cívky 7, který působí na cívkový držák 8 a který se uplatňuje při každém přetrhu příze 3.
Na přední straně spřádací jednotky 2 jsou umístěné dva indikační členy 22, 22» tvořené např. svíticími diodami, z nichž jeden slouží k oznamování samovolných přetrhů příze 3 a druhý k oznamování přetrhů příze 3 záměrně vyvolaných při dosažení předem stanoveného množství příze 3 v cívce 7. Pod indikačními členy 2§, 22 ďe anistěn tlačítkový spínač 20 pro ruční zapínání elektromagnetické spojky 22 podávání vlákenného materiálu 22 v průběhu ručně prováděné zapřádaci operace na pracovním místě M. Konečně je pod tlačítkovým spínačem 20 umístěn magnetický spínač 2±, který slouží k zapínání elektromagnetické spojky 22 podávání vlákenného materiálu 22 v průběhu zapřádaci operace prováděné na pracovním místě M pojízdným zapřádacím automatem Z.
Zapřádaci automat Z má za účelem ovládání magnetického spínače 22 magnetický nebo elektromagnetický ovladač 22, který je upevněn na volném konci výkyvné páky 23 a který se může při vykyvování výkyvné páky 23 podle stanoveného programu dostávat do pracovní polohy P2 proti magnetickému spínači 22 na spřádací jednotce 2 a zpět do nepracovní po3
CS 272 930 B1 lohy 12. Přitom v případě elektromagnetického ovladače 22 může alternativně jít o jeho pevné uspořádání v pracovní poloze P1_, jestliže to průjezdní podmínky na pracovním místě M dovolují. Tato alternativa není znázorněna. Stejně tak nejsou znázorněny a dále popisovány další podrobnosti zapřádacího automatu Z a jeho vztah k pracovnímu místu M, resp· pracovním místům, protože nejsou pro činnost zařízení podle vynálezu nijak rozhodující a protože mohou být upraveny jakýmkoliv známým způsobem, např. jak je uvedeno v patentových spisech. DE č. 2 008 142 a/nebo 2 458 042.
Při řízení skupiny pracovních míst M bezvřetenového dopřádacího stroje se uplatňují jednak řídicí centrála a jednak ovládací obvody, které společně představuje ovládací obvod 24 znázorněný spolu s řídicí centrálou na obr. 2. Jak zde vidět, jsou elektromagnetická spojka 16 podávání vlákenného materiálu 12, tvořící jeden výkonový člen A pracovního místa ffi, a elektromagnetický zdvihač 11 cívky 7, který tvoří další výkonový člen B pracovního místa M, paralelně připojeny k zvláštnímu napájecímu vedení N. Podobně jsou zapojeny i indikační členy J8, J.9. Přitom jsou spojka }6, zdvihač 17 a indikační členy J.8, J9 zároveň zapojeny v sérii s jednotlivými řízenými spínacími prvky 26 až 29, jejichž řídicí vstupy 30 až 33 jsou připojené na přiřazené výstupy 34, až' 37 vstupní paměti 38. Elektromagnetická spojka 16 podávání vlákenného materiálu 12 je kromě toho svým druhým vývodem zapojena v sérii s prvním přidaným řízeným spínacím prvkem 39, jehož řídicí vstup 40 je připojen jednak přes budicí rezistor 4J a za ním zapojený druhý přidaný řízený spínací prvek 42 k záporné větvi a zvláštního napájecího vedení N a jednak přes uzavírací rezistor 43 ke kladné větvi b zvláštního napájecího vedení N.
Přitom řídicí vstup 44 druhého přidaného řízeného spínacího prvku 42 je připojen ke kladné větvi b zvláštního napájecího vedení N jednak přes první diodu 45 a za ní zapojený vypínací prvek 46 snímače JJ přetrhu příze 3, jednak přes druhou diodu 47 a za ni zapojený megnetický spínač 21 a jednak přes třetí diodu 48 a za ní zapojený tlačítkový spínač 20. Dále je k druhému přidanému řízenému spínacímu prvku 42 paralelně připojen třetí přidaný řízený spínací prvek 49, jehož řídicí vstup 50 je připojen na aretační vodič 51, o němž bude pojednáno později.
Diody 45, 47 a 48 oddělují od sebe jednotlivá měřicí místa, která tvoří čtyři snímací body 52 až 55, zapojené na přiřazené vstupy 56 až 59 oddělovače 60, přičemž je přiřazen první snímací bod 52 elektromagnetické spojce 16 podávání vlákenného materiálu 12, druhý snímací bod 53 vypínacímu prvku 46 snímače JJ přetrhu příze 3> třetí snímací bod 54 magnetickému spínači 21 a čtvrtý snímací bod 5J 3e přiřazen tlačítkovému spínači 20. Na těchto snímacích bodech 52 až 55 se získávají prostřednictvím zde existujícího a neexistujícího elektrického napětí informační signály o odpovídajících stavech na pracovním místě M.
Při tom všem mohou být upravena neznázorněná konkrétnější provedení ovládacího obvodu 24. Např. u jednoho z nich může být první přidaný řízený spínací prvek 32 tvořen spínacím tranzistorem. Řízené spínací prvky 26 až 29, druhý přidaný řízený spínací prvek 49 mohou být upravené jako součásti vícenásobného řízeného spínače se společným vývodem pro připojení k napájecímu vedení N, nebo lze namísto tohoto vícenásobného řízeného spínače použít integrovaný obvod, obsahující potřebný počet spínacích prvků, např. bipolárních tranzistorů, popř. v Darlingtonově zapojení apod. Také vstupní pamět 38 a oddělovač 60 mohou být upraveny jako integrované obvody, nejvýhodněji typu CMOS,
DTE nebo ITL·. Všechny elektronické součásti ovládacího obvodu 24 vůbec mohou být s výhodou sloučeny do jediného nebo několika integrovaných obvodů hybridních nebo monolitických.
Řídicí centrála 25 obsahuje všechny neznázoměné obvody potřebné pro vyhodnocování informačních signálů a k vytváření řídicích signálů pro činnost skupiny pracovních míst M podle předem stanoveného programu. Jednotlivé ovládací obvody 24 skupiny pracovních
CS 272 930 B1 míst M jsou s ní spojeny jednak pomocí obousměrné sběrnice 6j, na niž jsou paralelně připojeny výstupy 62 až 65 jejich oddělovačů 60 a vstupy 66 až 69 jejich vstupních pamětí 38, a jednak pomocí aretačního vodiče 5}, na který jsou paralelně připojeny řídicí vstupy 50 jejich třetích přidaných řízených spínacích prvků 49, jak výše uvedeno. Přitom vybavovací vstupy 70 oddělovačů 60 a zapisovací vstupy 71 vstupních pamětí 38 ovládacích obvodů 24 skupiny pracovních míst M jsou napojené na adresovací obvod 72 a adresovací obvod 72 je spojen s řídicí centrálou 25 pomocí adresové sběrnice 73·
Obousměrná sběrnice 61 zajišťuje přenos informačních signálů z ovládacích obvodů 24 skupiny pracovních míst M do řídicí centrály 25. Řídicí centrála 25 řídí jednotlivá pracovní místa M tak, že nejdříve vyšle adresu vybraného pracovního místa;,M po adresové sběrnici 73 do adresovacího obvodu 72. V tomto adresovacím obvodu 72 je některým ze známých způsobů dekódována adresa a pokud jde o Čtení informace, je generován impuls na vybavovadí vstup 70 oddělovače 60 v ovládacím obvodu 24 vybraného pracovního místa M. Tím je umožněn průchod informačních signálů ze snímacích bodů 52 až 55 na obousměrnou sběrnici 61, po niž jsou odváděny do řídicí centrály 25· Na základě vyhodnocení informačních signálů a vloženého programu řídicí centrále 25 vygeneruje příslušný řídicí signál, který vyšle na obousměrnou sběrnici 61. Zároveň je prostřednictvím adresovacího obvodu 72 generován impuls na zapisovací vstup 71 příslušné vstupní paměti 38. Tím dojde k přesunutí řídicího signálu z obousměrné sběrnice 61 do vstupní paměti 3§ v ovládacím obvodu 2£ vybraného pracovního místa M.
Prostřednictvím řídicích signálů na výstupech 34 až 37 vstupní paměti jsou uváděny v činnost řízené spínací prvky 26 až 29. Přitom je elektromagnetická spojka 16 podávání vlákenného materiálu 12 odpojována od a elektromagnetický zdvihač Π cívky 7 a indikační členy W, 19 připojovány k zvláštnímu napájecímu vedení N. Tak je možné na základě vyhodnocení informačních signálů a podle předem stanoveného programu v řídicí centrále 25 např. vypnout elektromagnetickou spojku 16 podávání vlákenného materiálu 12 během normálního chodu pracovního místa M, jestliže je dosaženo předvoleného množství příze 3 v cívce 7 nebo jestliže uplynula předem stanovená doba nepřetržitého chodu pracovního místa M. Přitom samozřejmě vzniká přetrh příze 3 a řídicí centrála 2J5 o tom dostává informační signál, po jehož vyhodnocení je řídicí centrálou 2jj vytvořen řídicí signál, který je přiveden způsobem výše uvedeným na řídicí vstup 31 řízeného spínacího prvku 22 příslušejícího elektromagnetickému zdvihači 17. Elektromagnetický zdvihač 17 je připojen k zvláštnímu napájecímu vedení N a tím uveden v činnost. Stejným způsobem je elektromagnetický zdvihač 17 uváděn v činnost při každém samovolném přetrhu příze 3 na pracovním místě M.
Při každém přetrhu příze 3 na pracovním místě M dostává řídicí centrála 25 příslušný informační signál a vytváří zároveň odpovídající řídicí signál, který způsobem výše uvedeným a podle daného určení ovládá řízený spínací prvek 28, 29 příslušného idnikačního členu W, 19.
Řídicí centrála 25 vydává také řídicí signály a současně vysílá adresy všech pracovních míst M skupiny v rámci zapřádací operace prováděné hromadně na všech pracovních místech M skupiny. Tyto řídicí signály jsou přiváděny pomocí aretačního vodiče _51 na řídicí vstupy 50 třetích přidaných řízených spínacích prvků 49 v ovládacích obvodech 24, které potom v současném okamžiku připojují k zvláštnímu napájecímu vedení N řídicí vstupy 40 prvních přidaných řízených spínacích prvků 39. Na základě toho první přidané řízené spínací prvky 39 současně připojují elektromagnetické spojky 16 podávání vlákenného materiálu 12 v ovládacích obvodech 24 skupiny pracovních míst M rovněž k -zvláštnímu napájecímu vedení N.
Jestliže při normálním chodu skupiny pracovních míst M dojde na některém pracovním místě M k přetrhu příze 3, snímač H přetrhu příze 3 odpojí svým vypínacím prvkem 46 elektromagnetickou spojku 16 podávání vlákenného materiálu J2 od zvláštního napájecího
CS 272 930 B1 vedení N. Když následuje ruční odstraňování přetrhu příze 3> tj· zapřádání, používá obsluhující osoba k ovládání elektromagnetické spojky 16 podávání vlákenného materiálu J2 tlačítkového spínače 20. Informační signály o tom jdou do řídicí centrály 25 z přiřazeného snímacího bodu 55 na základě informačního signálu ze snímacího bodu přiřazeného vypínacímu prvku 46 snímače 21 přetrhu příze Jas tím spojeného adresování dotyčného pracovního místa M.
Pokud následuje po přetrhu příze 3 jeho odstraňování pomocí zapřádacího automatu Z, je elektromagnetická spojka 16 podávání vlákenného materiálu J2 ovládána pomocí magnetického nebo elektromagnetického ovladače 22 zapřádacího automatu Z, který spíná magnetický spínač 21 na pracovním místě M. Při sepnutí magnetického spínače 22 je přivedeno na řídicí vstup 44 druhého přidaného řízeného spínacího prvku 42 napětí z kladné větve b zvláštního napájecího vedení N, napež druhý přidaný řízený spínací prvek 42 připojí k zvláštnímu napájecímu vedení N řídicí vstup 40 prvního přidaného řízeného spínacího prvku 39· Tím je elektromagnetická spojka 16 podávání vlákenného materiálu J2 připojena k zvláštnímu napájecímu vedení N a zapnuta. I v tomto případě je o zásahu zapřádacího automatu Z informována řídicí centrála 25 pomocí informačního signálu získaného ze snímacího bodu 54, přiřazeného magnetickému spínači 21, a jdoucího do řídicí centrály 25 na základě informačního signálu ze snímacího bodu 53 přiřazeného vypínacímu prvku 46 snímače 21 přetrhu příze 3 a s tím spojeného adresování dotyčného pracovního místa M.
Prostřednictvím informačních signálů ze snímacího bodu 52 je řídicí centrála 25 informována o každém napětí na elektromagnetické spojce 16 podávání vlákenného materiálu 12. Toho se také v řídicí centrále 25 účelně využívá ke kontrole stavu prvního přidaného řízeného spínacího prvku 39 ve srovnání s informačními signály ze snímacího bodu 53 přiřazeného vypínacímu prvku 46 snímače H přetrhu příze 3· Může se totiž stát, že v důsledku nějaké závady první přidaný řízený spínací prvek 39 sepne elektromagnetickou spojku 16 podávání vlákenného materiálu 12, sniž na jeho řídicí vstup 40 přichází nějaký signál, např. o přetrhu příze 3· V řídící centrále 25 jsou tedy porovnávány informační signály ze snímacích bodů 52 a 53 a pokud řídicí centrála 25 dostává informační signál odpovídající rozepnutému vypínacímu prvku 46 snímače H přetrhu příze J, čili o přetrhu příze J na pracovním místě M, a současně informační signál odpovídající přítomnosti napětí na elektromagnetické spojce 16 podávání vlákenného materiálu 12, přičemž neprobíhá žádná řídicí činnost, vytvoří a vyšle okamžitě řídicí signál s příslušným adresováním na řídicí vstup JO řízeného spínacího prvku 26, který nato sám odpojí elektromagnetickou spojku 16 podávání vlákennného materiálu 12 od zvláštního napájecího vedení N. Tento poruchový stav může být potom oznámen např. dalším neznázorněným indikačním členem.
Claims (4)
1. Zařízení pro řízení skupiny pracovních míst u bezvřetenového dopřádacího stroje, zahrnující řídicí centrálu spojenou s ovládacími obvody, které jsou přiřazené výkonovým členům jednotlivých pracovních míst skupiny a z nichž každý vykazuje alespoň jedno měřicí místo pro poskytování informačních signálů řídicí centrále a vstupní pamět pro přijímání řídicích signálů z řídicí centrály, vyznačené tím, že v každém ovládacím obvodu (24) jsou výkonové členy (A, B) paralelně připojeny k zvláštnímu napájecímu vedení (N) a. .každý z nich je zároveň svým jedním vývodem sériově zapojen s jedním řízeným spínacím prvkem (26, 27), jehož řídicí vstup (30, 31) je připojen na přiřazený výstup (34, 35)
CS 272 930 Bl vstupní paměti (38), přičemž výkonový člen (A) složený z elektromagnetické spojky (16) podávání vlákenného materiálu (12) je zároveň svým druhým vývodem zapojen v sérii s prvním přidaným řízeným spínacím prvkem (39), jehož řídicí vstup (40) je připojen jednak přes budicí rezistor (41) a za ním zapojený druhý přidaný řízený spínací prvek (42) na zápornou větev (a) zvláštního napájecího vedení (N), jednak přes uzavírací rezistor (43) na kladnou větev (b) zvláštního napájecího vedeni (N), přičemž řídicí vstup (44) druhého přidaného řízeného spínacího prvku (42) je připojen přes vypínací prvek (46) snímače (11) přetrhu příze (3) na kladnou.větev (b) zvláštního napájecího vedení (N).
2. Zařízení podle bodu 1, vyznačené tím, že řídicí vstup (44) druhého přidaného řízeného spínacího prvku (42) je zároveň připojen na kladnou větev (b) zvláštního napájecího vedení (N) přes magnetický spínač (21), přičemž magnetickým spínačům (21) v ovládacích obvodech (24) skupiny pracovních míst (M) je přiřazen magnetický nebo elektromagnetický ovladač (22) uspořádaný odděleně od nich na pojízdném zapřádacíra automatu (Z), sloužícím k zapřádání příze (3) na jednotlivých pracovních místech (M) skupiny.
3. Zařízení podle bodu 1 nebo 2, vyznačené tím, že řídicí vstup (44) druhého přidaného řízeného spínacího prvku (42) je zároveň připojen na kladnou větev (b) zvláštního napájecího vedení (N) přes tlačítkový spínač (20).
4. Zařízení podle kteréhokoliv z bodů 1 až 3, vyznačené tím, že k druhému přidanému řízenému spínacímu prvku (42) je paralelně připojen třetí přidaný řízený spínací prvek (49), přičemž řídicí vstupy (50) třetích přidaných řízených spínacích prvků (49) v ovládacích obvodech (24) skupiny pracovních míst (M) jsou paralelně připojeny k aretačnímu vodiči (51).
Priority Applications (1)
Application Number | Priority Date | Filing Date | Title |
---|---|---|---|
CS47089A CS272930B1 (en) | 1989-01-25 | 1989-01-25 | Device for workplaces' group control with break spinning machine |
Applications Claiming Priority (1)
Application Number | Priority Date | Filing Date | Title |
---|---|---|---|
CS47089A CS272930B1 (en) | 1989-01-25 | 1989-01-25 | Device for workplaces' group control with break spinning machine |
Publications (2)
Publication Number | Publication Date |
---|---|
CS47089A1 CS47089A1 (en) | 1990-06-13 |
CS272930B1 true CS272930B1 (en) | 1991-02-12 |
Family
ID=5336845
Family Applications (1)
Application Number | Title | Priority Date | Filing Date |
---|---|---|---|
CS47089A CS272930B1 (en) | 1989-01-25 | 1989-01-25 | Device for workplaces' group control with break spinning machine |
Country Status (1)
Country | Link |
---|---|
CS (1) | CS272930B1 (cs) |
-
1989
- 1989-01-25 CS CS47089A patent/CS272930B1/cs unknown
Also Published As
Publication number | Publication date |
---|---|
CS47089A1 (en) | 1990-06-13 |
Similar Documents
Publication | Publication Date | Title |
---|---|---|
US4267554A (en) | Electronic device for monitoring a plurality of running threads on a textile machine | |
US6124803A (en) | Monitoring device at a textile machine | |
CZ300536B6 (cs) | Textilní stroj s množstvím stejných pracovních míst | |
US3102378A (en) | Textile strand control device | |
JPS6269831A (ja) | 精紡機 | |
CS272930B1 (en) | Device for workplaces' group control with break spinning machine | |
EP2873757A1 (en) | Fiber bundle supply interruption device for spinning machine | |
US2675514A (en) | Mechanism for stopping machine tools on failure of lubricant pressure | |
CS229287B1 (en) | Circuit arrangement for signal processing evaluation | |
CN111607891B (zh) | 带有多个供线器的用于监控针织机的生产的方法和系统 | |
US3379037A (en) | Multiple yarn stop motion assembly | |
US4989402A (en) | Method of, and device for, a secured control of spinning units of a spinning machine, especially of an open-end spinning machine | |
US2791820A (en) | Automatic start-stop controller for textile manufacturing machines | |
US3613854A (en) | Check controlled vend relay timing circuit | |
CZ243593A3 (en) | Device for feeding fibers in the spinning unit of a spindleless spinning machine | |
US4683712A (en) | Spinning machine | |
DE3433682A1 (de) | Vorrichtung zur notabschaltung der fasermaterialzufuhr in der spinneinheit einer offen-end-spinnmaschine | |
EP0402731A1 (de) | Automatische Spulmaschine mit einem geschlossenen Kops- und Hülsentransportsystem | |
US1911000A (en) | Clutch control for twisting frames | |
US2876615A (en) | Broken strand indicator | |
DE2543324A1 (de) | Schaltanordnung des elektrischen kreises eines garnbruchfuehlers fuer textilmaschinen, insbesondere fuer spindellose feinspinnmaschinen | |
CS255793B1 (cs) | Zařízení bezvřetenového spřádacího stroje | |
US2178142A (en) | Stop motion | |
US1802751A (en) | Electric power-distributing system | |
US138993A (en) | Improvement in electrical stops for spinning-machinery |