CS261965B1 - Lineární krokovací dopravník pro značení držátek štětců a tvarově podobných výrobků - Google Patents

Lineární krokovací dopravník pro značení držátek štětců a tvarově podobných výrobků Download PDF

Info

Publication number
CS261965B1
CS261965B1 CS869899A CS989986A CS261965B1 CS 261965 B1 CS261965 B1 CS 261965B1 CS 869899 A CS869899 A CS 869899A CS 989986 A CS989986 A CS 989986A CS 261965 B1 CS261965 B1 CS 261965B1
Authority
CS
Czechoslovakia
Prior art keywords
rails
lifting
movable
lifting device
linear
Prior art date
Application number
CS869899A
Other languages
English (en)
Other versions
CS989986A1 (en
Inventor
Josef Rada
Frantisek Ing Vesely
Original Assignee
Josef Rada
Vesely Frantisek
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Application filed by Josef Rada, Vesely Frantisek filed Critical Josef Rada
Priority to CS869899A priority Critical patent/CS261965B1/cs
Publication of CS989986A1 publication Critical patent/CS989986A1/cs
Publication of CS261965B1 publication Critical patent/CS261965B1/cs

Links

Landscapes

  • Reciprocating Conveyors (AREA)

Abstract

Navržený lineární krokovací dopravník sestává z nosného rámu, v jehož horní části jsou umístěny dvě vnější pevné lišty a dvě vnitřní pohyblivé lišty, které konají pohyb po obvodu obdélníku, který je tvořen pohybem posuvového a zvedacího zařízení. Vnitřní pohyblivé lišty jsou opatřeny prizmatickými výřezy v celé délce, vnější pevné lišty jsou opatřeny prizmatickými výřezy v 0,9 své délky, zbývající část je hladká, zešikmená. Pohyblivé lišty se pohybují horizontálně na kluzném vedení pomocí posuvového zařízení a vertikálně po vodicích sloupcích s valivým vedením pomocí zvedacího zařízení. Zvedací zařízení je dvojité, propojené spojovací tyčí. Zvednutím pohyblivé lišty a jejím posunutím jedním směrem jsou manipulované výrobky krokově unášeny. Po ponoření pohyblivé lišty pod lištu pevnou jsou výrobky uloženy v pevné liště a pohyblivá lišta se vrací zpět do výchozí polohy

Description

Vynález se týká nového konstrukčního řešení jednoduchého lineárního krokovacího dopravníku pro značení držátek štětců a tvarově podobných výrobků.
Doposud jsou známy různé typy dopravníků použitelných pro značení držátek štětců. Jsou to dopravníky mechanické s elektrickým pohonem střídavým nebo stejnosměrným, nebo s pohonem pneumatickým. Jsou v provedení lineárním, plošném, okružním nebo plošném úhlovém. Společným znakem těchto dopravníků je, že mají samostatné nosné desky, které jsou vzájemně propojeny a v krocích unášeny unášecím řetězem. Na desky je nutné připevnit vlastní stanice pro ukládání manipulovaných výrobků.
Tyto typy dopravníků přinášejí při využití pro jednoduché značení například držátek štětců a tvarově podobných výrobků tyto nevýhody:
— celková složitost konstrukčního provedení — vysoké pořizovací náklady — vzhledem k univerzálnosti dodávaných dopravníků je nutná výroba unášecích stanic pro různé výrobky.
Výše uvedené nevýhody odstraňuje dále popsaný typ lineárního krokovacího dopravníku pro značení výrobků.
Zařízení sestává z nosného rámu, v jehož horní části jsou umístěny navzájem rovnoběžné dvě vnější pevné lišty a dvě vnitřní rovnoběžné pohyblivé lišty, konající pohyb po obvodu obdélníka tvořeného pohybem posuvového zařízení ve směrech x a pohybem zvedacího zařízení ve směrech y, upevněné jsou na držáku pohyblivých liší přecházejícím ve spodní části v kluzné posuvové vedení suvně uložené v tělesech valivých vedení zvedacího zařízení. Vnitřní pohyblivé lišty jsou vertikálně a horizontálně posuvné. Vnitřní pohyblivé lišty jsou opatřeny prizmatickými výřezy v celé délce, vnější pevné lišty jsou opatřeny shodnými prizmatickými výřezy v 9/10 své délky, přičemž koncová část pevných lišt, která je tvořena jednou desetinou délky lišt, je hladká, sešikmená ven z dopravníku o hloubku ponoření pohyblivých lišt mezi lišty pevné. Pod pohyblivými lištami je umístěno posuvové zařízení sestávající z pneumatického posuvového válce pevně spojeného s kluzným posuvovým vedením, přičemž posuvová pístnice je kloubově spojena s tělesem valivého vedení zvedacího zařízení. Uvnitř nosného rámu je umístěno zvedací zařízení sestávající ze zvedacího pneumatického válce, jehož pístnice zvedání je spojena se soustavou zvedacích pák kyvně spojenou na jedné straně s nosným rámem a na straně druhé s tělesem valivého vedení umístěném suvně na vertikálních vodicích sloupcích, přičemž těleso valivého vedení je opatřeno uvnitř valivým vedením. Zvedací zařízení je dvoji. 4 té, propojené spojovací tyčí, ovládané společným pneumatickým zvedacím válcem.
Výhodou nového konstrukčního řešení je zejména jednoduchost celé konstrukce a snadné seřizování pro různé průměry a délky značených výrobků bez nutnosti použití unášecích stanic. Jednoduchou konstrukcí celého zařízení jsou dány i nízké pořizovací náklady. Zařízení není vhodné pro složitější vícebarevné tisky.
Příkladné provedení vynálezu je schematicky zobrazeno na přiloženém výkresu na obr. 1.
Lineární krokovací dopravník sestává z nosného rámu 1, v jehož horní části se nacházejí dvě lineární pevné lišty 4, které jsou pevně spojeny s držáky pevných líšt 4.1. Uvnitř pevných lišt 4 jsou umístěny dvě lineární pohyblivé lišty 5 spojené navzájem držákem pohyblivých, lišt 5.1 opatřeným ve spodní části kluzným posuvovým vedením
3.1 suvně uloženým v tělese valivého vedení 2.4, přičemž pevné lišty 4 a pohyblivé lišty 5 jsou navzájem rovnoběžně uloženy. Pohyblivé lišty 5 jsou v horní části opatřeny po celé délce prizmatickými výřezy 5.2. Pevné lišty 4 jsou shodnými prizmatickými výřezy 4.2 opatřeny cca v 9/10 své délky, kdy koncová část lišty 4.3 je plochá, mírně sešikmená umožňující odvalování výrobků například na další dopravník, do přepravky a podobně. Uvnitř nosného rámu 1 je umístěno zvedací zařízení 2, sestávající z pneumatického válce 2.1 kyvně ukotveného v nosném rámu 1, jehož zvedací pístnice 2.11 je spojena se středem soustavy zvedacích pák 2.5, kdy jedna strana zvedacích pák 2.5 je kloubově spojena s nosným rámem 1, druhá strana je kloubově spojena s tělesem valivého vedení 2.4 vertikálně se posouvajícím po dvojici vodicích sloupků 2.2, kdy těleso valivého vedení 2.4 je opatřeno uvnitř dvojicí valivých vedení 2.3, umožňující snadný pohyb po vodicích sloupcích 2.2. Soustava zvedacích pák 2.5, dvojice vodicích sloupků 2.2 i těleso valivého vedení 2.4 je v zařízení zdvojeno a tvoří dva zvedací uzly, přičemž spojení obou uzlů je realizováno pomocí spojovací tyče 2.6 spojující obě soustavy zvedacích pák 2.5, kdy spojovací tyč
2.6 simuluje prodlouženou pístnici 2.11 pneumatického válce 2.1 ke vzdálenějšímu zvedacímu uzlu. Posuvové zařízení 3 je umístěno pod pohyblivou lištou 5, přičemž toto sestává z pneumatického posuvového válce 3.2, pevně spojeného se spodní částí kluzného posuvového vedení 3.1 nesoucího držák pohyblivých lišt 5.1 osazený dvěma pohyblivými lištami 5, kdy posuvová pístnice 3.21 pneumatického válce 3.2 je pak kloubově spojena s tělesem valivého vedení 2.4. Pohyb dopravníku lze řídit pneumaticky, elektricky nebo elektronicky.
Výrobky, které zapadají do prizmatických výřezů 4.2 na počátku pevné lišty 4 dopravníku jsou vynořující se a zároveň jedním
2619B5 směrem posouvající se pohyblivou lištou 5 krokově unášeny například pod značící hlavu umístěnou nad dopravníkem a podobně. Po ponoření pohyblivé lišty 5 pod úroveň lišty pevné 4, dojde k zapadnutí výrobků do prizmatických výřezů 4.2 pevné lišty 4, přičemž ponořená pohyblivá lišta 5 se za pomoci posuvového zařízení 3 vrací zpět do výchozí polohy, kdy každé vynoření a posunutí představuje jeden krok dopravníku. Ve vratné fázi pohyblivé lišty 5, kdy jsou výrobky uloženy v prizmatických vybráních
4,2 pevné lišty 4 dochází k provádění požadované operace například značení apod. na jednom nebo více výrobcích, kdy množství značených výrobků je závislé na délce zdvihu posuvového pneumatického válce 3.2 a na velikosti těchto výrobků.
Výše popsaný vynález je možno s výhodou využít jako dopravní zařízení např. při značení kartáčnických výrobků a výrobků tvarově podobných, jako jsou tužky, pera, pouzdra, elektrotechnické součástky apod.

Claims (6)

  1. předmEt
    1. Lineární krokovací dopravník pro značení držátek štětců a tvarově podobných výrobků sestávající z nosného rámu osazeného výkonnými prvky, vyznačující se tím, že v horní části nosného rámu (1) jsou umístěny navzájem rovnoběžné dvě vnější pevné lišty (4) a dvě vnitřní rovnoběžné pohyblivé lišty (5), upevněné na držáku (5.1) pohyblivých lišt (5) přecházejícím ve spodní části v kluzné posuvové vedení (3.1) suvně uložené v tělesech valivých vedení (2.4) zvedacího zařízení (2).
  2. 2. Lineární krokovací dopravník podle bodu 1 vyznačující se tím, že vnitřní pohyblivé lišty (5) jsou opatřeny prizmatickými výřezy (5.2) v celé délce, pevné lišty (4) jsou opatřeny shodnými prizmatickými výřezy (4.2) v 0/9 své délky, přičemž koncová část (4.3) pevných lišt (4), která je tvořena 0,1 délky lišt, je hladká, sešikmená směrem ke konci dopravníku.
  3. 3. Lineární krokovací dopravník podle bodu 1 vyznačující se tím, že vnitřní pohyblivé lišty (5) jsou vertikálně a horizontálně posuvné.
  4. 4. Lineární krokovací dopravník podle boYNÁLEZU du 1 vyznačující se tím, že pod pohyblivými lištami (5) je umístěno posuvové zařízení (3) sestávající z pneumatického posuvového válce (3.2) pevně spojeného s kluzným posuvovým vedením (3.1), přičemž posuvová pístnice (3.21) je kloubově spojená s tělesem valivého vedení (2.4) zvedacího zařízení (2).
  5. 5. Lineární krokovací dopravník podle bodu 1 vyznačující se tím, že uvnitř nosného rámu (1) je umístěno zvedací zařízení (2) sestávající ze zvedacího pneumatického válce (2.1), jehož pístnice zvedání (2.11) je spojena se soustavou zvedacích pák (2.5) kyvně spojenou na jedné straně s nosným rámem (1) a na straně druhé s tělesem valivého vedení (2.4) umístěném suvně na vertikálních vodicích sloupcích (2.2), přičemž těleso valivého vedení (2.4) je opatřeno uvnitř valivým vedením (2.3).
  6. 6. Lineární krokovací dopravník podle bodu 1 vyznačující se tím, že zvedací zařízení (2) je dvojité, propojené spojovací tyčí (2.Θj a ovládané společným pneumatickým zvedacím válcem (2.1).
CS869899A 1986-12-27 1986-12-27 Lineární krokovací dopravník pro značení držátek štětců a tvarově podobných výrobků CS261965B1 (cs)

Priority Applications (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
CS869899A CS261965B1 (cs) 1986-12-27 1986-12-27 Lineární krokovací dopravník pro značení držátek štětců a tvarově podobných výrobků

Applications Claiming Priority (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
CS869899A CS261965B1 (cs) 1986-12-27 1986-12-27 Lineární krokovací dopravník pro značení držátek štětců a tvarově podobných výrobků

Publications (2)

Publication Number Publication Date
CS989986A1 CS989986A1 (en) 1988-07-15
CS261965B1 true CS261965B1 (cs) 1989-02-10

Family

ID=5447068

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
CS869899A CS261965B1 (cs) 1986-12-27 1986-12-27 Lineární krokovací dopravník pro značení držátek štětců a tvarově podobných výrobků

Country Status (1)

Country Link
CS (1) CS261965B1 (cs)

Also Published As

Publication number Publication date
CS989986A1 (en) 1988-07-15

Similar Documents

Publication Publication Date Title
US5383398A (en) Multiple-color tampon printing machine
ES2143099T3 (es) Aparato para la transferencia de articulos.
US5044488A (en) Article transfer apparatus
EP0356654A1 (de) Einrichtung zum Zuführen von (Packungs-) Zuschnitten zu einer Verpackungsmaschine
US3036604A (en) Machine for filling open topped containers with measured charges
FI87552C (fi) Foervaringssystem
SE464395B (sv) Hanteringsutrustning
EP0188033A2 (en) Loading arrangement for placing brush bodies from a supply into a brush-body holder
US4593616A (en) Dabber printing machine with plural dabbers
CS261965B1 (cs) Lineární krokovací dopravník pro značení držátek štětců a tvarově podobných výrobků
DE50000476D1 (de) Vorrichtung zum zuführen von produktegruppen, insbesondere biskuits, in verpackungsbehälter
US5024330A (en) Package for grouped articles
JP2694614B2 (ja) 連続した処理作業箇所に沿って物品搬送具を搬送する装置
US4256218A (en) Three axis transfer apparatus
JPH075054Y2 (ja) ワーク供給装置
CA1138005A (en) Process and device for the transfer of yarn hanks
HUP0204468A2 (en) A system for transporting containers, which is especially suitable for use in a plant for the production of paints, varnishes and the like
EP0196582A3 (en) Pallet displacement arrangement
EP0339254B1 (de) Vorrichtung zum Wägen von Verpackungsbehältern
SU1463665A1 (ru) Устройство дл перемещени изделий
CN219859282U (zh) 一种推送辊道装置
KR0114739Y1 (ko) 자동 연속공급식 스크린 인쇄장치
SU867801A1 (ru) Лини дл отделки изделий из древесины
SU1640031A1 (ru) Устройство дл маркировки изделий
SU1178655A1 (ru) Питатель к упаковочной машине