CS253650B1 - Přitlačovací zařízení pro průmyslové pece - Google Patents

Přitlačovací zařízení pro průmyslové pece Download PDF

Info

Publication number
CS253650B1
CS253650B1 CS862738A CS273886A CS253650B1 CS 253650 B1 CS253650 B1 CS 253650B1 CS 862738 A CS862738 A CS 862738A CS 273886 A CS273886 A CS 273886A CS 253650 B1 CS253650 B1 CS 253650B1
Authority
CS
Czechoslovakia
Prior art keywords
sealing
pressing
pressing mechanism
working cylinder
unit
Prior art date
Application number
CS862738A
Other languages
English (en)
Other versions
CS273886A1 (en
Inventor
Miroslav Berka
Original Assignee
Miroslav Berka
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Application filed by Miroslav Berka filed Critical Miroslav Berka
Priority to CS862738A priority Critical patent/CS253650B1/cs
Publication of CS273886A1 publication Critical patent/CS273886A1/cs
Publication of CS253650B1 publication Critical patent/CS253650B1/cs

Links

Landscapes

  • Sealing Devices (AREA)

Abstract

Přitlačovací zařízení pro průmyslové pece, zejména vozové a průběžné, sestává z tahotlačné jednotky, dotlačovacího zařízení a přitlačovacího mechanismu. Dotlačo- vací zařízení, vřazené mezi tahotlačnou jednotku a přitlačovací mechanismus, sestává z pracovního válce, vyplněného tlačnou výplní, jehož jedna stěna je tvořena upevňovacím víkem, kterým je dotlačovací zařízení napojeno k tahotlačné jednotce. Píst je umístěn v pracovním válci, jehož protilehlá stěna je tvořena vodicím víkem, jímž je vedeno táhlo přes spojku k přitlačovací mu mechanismu.

Description

Vynález se týká přitlaČovacího zařízení, zejména pro vozové v
a průběžné pece, jež zajištuje dotlačení závěrného elementu těsnicí soupravy do těsnicího materiálu při jeho trvalé deformaci,, po dosažení koncové polohy tahotlačné jednotky a tím prodlužuje správnou funkci těsnicí soupravy i při trvalé deformaci těsnicího materiálu, nebot umožňuje regulaci tlaku těsnicích elementů na těsnicí materiál.
K utěsnění spár mezi pevnými a pohyblivými částmi, zejména vozových a průběžných pecí,se užívá různě řešených těsnicích souprav, jejichž těsnicí funkce je omezena koncovými polohami přitlačovacích mechanismů těsnicích souprav. Přitlačovací mechanismy, ovládané tažným neb tlačným zařízením, přitlačuje závěrný element k těsnicím elementům pevné a pohyblivé části, čímž je vyvozován těsnicí účinek v těsnicím materiálu těsnicí soupravy. Těsnicí účinek není regulovatelný, ale je dán hloubkou brodění těsnicího a závěrného elementu v těsnicím materiálu. Jestliže je trvalá deformace těsnicího materiálu stejná nebo větší, nežli hloubka brodění těsnicích elementů a závěrného elementu, je těsnicí účinek těsnicí soupravy narušen a je nutno provést buň výměnu těsnicího materiálu nebo přestavení přítlačného mechanismu, aby bylo docíleno hlubšího brodění.
Nevýhodou tohoto uspořádání je, že není možno vyvodit těsnicí účinek tak, aby tlak působící na těsnicí materiál byl regulován a těsnicí účinek zajištěn a kontrolován. To mělo za následek postupné snižování těsnicího účinku, až po ztrátu funkce v poměrně krátkém časovém úseku. Snížení těsnicího účinku způsobuje únik spalin z pracovního prostoru při přetlaku nebo naopak vnikání studeného vzduchu při podtlaku v pracovním prostoru. Obojí je pro pracovní proces škodlivé. Způsobuje nerovnoměrné rozložení tepla v pracovním prostoru a ztráty tepla, nebot není možno kontrolovat
253 650
- 2 narušení funkce těsnicí soupravy.
Tyto nevýhody podstatně omezuje přitlaěovací zařízení pro průmyslové pece, zejména vozové a průběžné. Podstata vynálezu spočívá v tom, že přitlaěovací zařízení sestává z tahotlačné jednotky, dotlačovaoího zařízení a přitlačovacího mechanismu, kde dotlačovací zařízení, vřazené mezi tahotlačnou jednotku a přitlaěovací mechanismus, sestává z pracovního válce, vyplněného tlačnou výplní, jehož jedna stěna je tvořena upevňovacím víkem, kterým je dotlačovací zařízení napojeno k tahotlačné jednoto·, píst je umístěn v pracovním válci, jehož protilehlá stěna je tvořena vodicím víkem, jímž je vedeno táhlo přes spojku k přitlačovacímu mechanismu·
Výhodou přitlačovacího zařízení jezže zajištuje trvalé působení tlaku přitlačovacího mechanismu na závěrný element těsnicí soupravy, čímž se docílí trvalý těsnicí účinek mezi těsnicí mi elementy, závěrným elementem a těsnicím materiálem v těsnioí soupravě. Díky tomu zůstává pracovní prostor utěsněn a pracovní podmínky se v nau nemění, nebot nedochází k úniku tepla, ani k přišívání studeného vzduchu·
Příklad provedení přitlačovacího zařízení podle vynálezu je znázorněn na obr· 1 až 4»
Na obr· 1 je znázorněno dotlačovací zařízení v provedení s pružinou.
Na obr· 2 je znázorněno uspořádání dotlačovaoího zařízení s tahotlačnou jednotkou, přitlačovaoím mechanismem a těsnicí soupravou v poleze otevřeno.
Na obr· 3 je znázorněna těsnicí souprava v poloze zavřeno
Na obr. 4 je znázorněna těsnicí souprava v poloze dotlačeno
Dotlačovací zařízení i sestává z pracovního válce uzavře něho vodicím víkem J a upevňovacím víkem 4·Táhlo 5 vedeno vodicím víkem J, píst 6 je v pracovním válci £. V pracovním
253 650 válci £ je tlačná výplň £, jíž může být pružina, tlakový vzduch, nebo kapalina. Potlačovací zařízení 1 je vřazeno mezí tahotlačnou jednotku £ a přitlačovací mechanismus £, s nímž je spojeno délkově stavitelnou spojkou 10. Upevňovacím víkem £ je dotlačovací zařízení i napojeno k tahotlaoné jednotce 8. Těsnicí souprava 11 sestává z pohyblivého závěrného elementu 12. těsnicího elementu 13 stěny 14 a těsnicího elementu 13 Pohyblivé části 15. Závěrný element 12 i těsnicí elementy 13. 13# jsou vyplněny těsnicím materiálem 16« Těsnicí souprava 11 utěsňuje pracovní prostor 17. Přitlač^/mechanismus £ je opatřen narážkou s koncovým spínačem 18.
Přitlačovací mechanismus £ ovládá těsnicí soupravu 11 tak, že závěrný element 12 přitlačuje k těsnicímu elementu 13 stěny 24 a těsnloímu elementu 13 Λ pohyblivé části 15.
Při základní funkční poloze otevřeno jsou závěrný element 2£> těsnicí element 13 stěny 14 a těsnicí element 13 'uohvblivé části 15 od sebe oddáleny, přičemž tahotlačná jednotka 8 je v krajní poloze vysunuto. Dotlačovací zařízení 1 je uspořádáno tak, že píst 6 se opírá o upevňovací víko tlačná výplň £ je bez tlaku a táhlo £ zatlačuje přes spojku 10 přitlačovací mechanismus £ do polohy otevřeno.
Když se pohyblivá Část 15 dostane do koncové polohy, začne se tahotlačná jednotka 8 přesunovat do polohy zasunuto, při čemž dotlačovací zařízení X začne táhlem £ pře® spojku 10 přesunovat přitlačovací mechanismus £ do polohy zavřeno. Je-li jako tlačná výplň £ použita pružina, tažnou a přitlačovací silou ae pružina stlačí do koncové polohy; těsnicí souprava 11 je při tom uspořádána tak, že závěrný element 12 je zatlačen k těsnicím elementům 13. tak, že jsou vzájemně utěsněny těsnicím materiálem 16 tlakem vyvozeným tlačnou výplní £ dotlačovacího zařízení χ. Pracovní prostor 17 je tím uzavřen.
Dojde- li k deformaci těsnicího materiálu 16« ztrácel by se bez dotlačovacího zařízení X těsnicí účinek, nehoň by vzniklou netěsností docházelo bud k úniku tepla z pracovního prostoru 17 nebo naopak k vnikání studeného vzduchu do pracovního
233 630
- 4 prostoru 17. Tomu zabrání dotlačovací zařízení 2 tím, že působením tlačná výplně 2» která tlačí na píst £zpřes táhlo JS se spojkou 10;dotlačí přitlač ovací mechanismus 2 závěrný element 12 do da/o\~ raovaného těsnicího materiálu 16 tak, že je těsnicí účinek zajištěn· Těsnicí účinek je tak zajištěn až do krajní polohy konec dotlačení. V průběhu dotlačování, před dosažením krajní polohy konec dotlačování je možno regulovat dotlačovací sílu přestavením spojky 10 tak, že se zkrátí táhlo £, čímž se docílí stále stejného stlačení pružiny a přítlačná síla se tím nemění.
Po dosažení koncové polohy konec dotlačení přítlačným mechanismem Jg, která je jištěna a signaliaována narážkou s koncovým spínačem 18. je nutné těsnění vyměnit, nebet dále by byla již porušena funkce těsnicí soupravy 11. Jestliže není použito dotlačevací zařízeni 2* není možná kontrola porušení funkce těsnicí soupravy 21·
Miste pružiny j e možno jako tlačné výplně 2 použít tlakový vzduch nebe tlakovou kapalinu, které jsou při poleze otevřeno bez tlaku. Tlak je vyvozován po dosažení polohy zasunuto tahetlačné jednotky V temte případě je tlak na píst £ konstantní.
Přitlačovací zařízení podle vynálezu je možno použít i pre jiné účely, kde pe docílení koncové polohy se tato mění v důsledku opotřebování přitlačsvaciho elementu nebo jeho části, at dotlač ovací síla působí přímo nebo přes páku, klín az-ped·

Claims (1)

  1. PŘEDMĚT VYNÁLEZU
    Přitlačovací zařízení přo průmyslové pece, zejména vozové a průběžné, vyznačené tím, že sestává z tahotlačné jednotky (8), dotlačovacího zařízení (1) a přitlačovacího mechanismu (9), kde dotlaČovací zařízení (1), vřazené mezi tahotlačnou jednotku (8) a přitlačovací mechanismus (9) sestává z pracovního válce (2), vyplněného tlačnou výplní (7)» jehož jedna stěna je tvořena upevňovacím víkem (4)» kterým je dotlaČovací zařízení (1) napojeno k tahotlaěné jednotce (8)<a píst (6) je umístěn v pracovním válci (2), jehož protilehlá stěna je tvořena vodicím víkem (3), jímž je vedeno táhlo (5) přes spojku (10) k přitlačovacímu mecha nismu (9)·
CS862738A 1986-04-15 1986-04-15 Přitlačovací zařízení pro průmyslové pece CS253650B1 (cs)

Priority Applications (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
CS862738A CS253650B1 (cs) 1986-04-15 1986-04-15 Přitlačovací zařízení pro průmyslové pece

Applications Claiming Priority (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
CS862738A CS253650B1 (cs) 1986-04-15 1986-04-15 Přitlačovací zařízení pro průmyslové pece

Publications (2)

Publication Number Publication Date
CS273886A1 CS273886A1 (en) 1987-03-12
CS253650B1 true CS253650B1 (cs) 1987-11-12

Family

ID=5365327

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
CS862738A CS253650B1 (cs) 1986-04-15 1986-04-15 Přitlačovací zařízení pro průmyslové pece

Country Status (1)

Country Link
CS (1) CS253650B1 (cs)

Also Published As

Publication number Publication date
CS273886A1 (en) 1987-03-12

Similar Documents

Publication Publication Date Title
US4805496A (en) Hydraulic power wrench
GB8400134D0 (en) Cable control operated clutch mechanism
SE8101574L (sv) Kraftbegrensande aggregat
ATE555897T1 (de) Handbetätigte presse mit überlastsicherung und verfahren zum schützen einer handbetätigten presse
DE102006018555B4 (de) Trennbare Kupplung für ein Kraftfahrzeug mit selbsttätiger Verschleiß- und Temperaturnachstellung
SE8204775L (sv) Losbar lasanordning for en tryckmediemanovrerad kolvcylinder
SE8104893L (sv) Hydraulisk anordning for det reglerade tryckforloppet
CN108691914B (zh) 尤其用于摩擦离合器的操纵装置
TW260641B (en) A driving device for toggle type punch
CS253650B1 (cs) Přitlačovací zařízení pro průmyslové pece
EP0501384A2 (en) Combined pneumatic-hydraulic press with controlled stroke
GB599807A (en) Improvements in or relating to arrangements for operating clutches
SE7705051L (sv) Kopplingsmanoveranordning
WO2020002221A3 (de) Selbstnachstellender kupplungssteller
US2259257A (en) Operating mechanism for punch presses
US3660883A (en) Portable press
DE2834018A1 (de) Bremsgeraet fuer kraftfahrzeuge
ATE6231T1 (de) Steuerung fuer die kupplung und/oder bremse einer presse.
US4724741A (en) Hydraulic spring-loader cylinder with wear adjustment
JPS5547025A (en) Expansion disc brake
WO2005024262A1 (en) Automatic reduction of the distance between the ends of a device for transferring a pressure force
TW200504281A (en) Fuel injection device
GB9925410D0 (en) Actuator arrangement
GB1600733A (en) Coining presses
ATE208472T1 (de) Betätigungseinrichtung für verschleissspielbehaftete maschinenelemente