CS252453B2 - Způsob směšování pevných částícových materiálů a zařízení k provádění tohoto způsobu - Google Patents

Způsob směšování pevných částícových materiálů a zařízení k provádění tohoto způsobu Download PDF

Info

Publication number
CS252453B2
CS252453B2 CS803350A CS335080A CS252453B2 CS 252453 B2 CS252453 B2 CS 252453B2 CS 803350 A CS803350 A CS 803350A CS 335080 A CS335080 A CS 335080A CS 252453 B2 CS252453 B2 CS 252453B2
Authority
CS
Czechoslovakia
Prior art keywords
mixing
mixing tube
auxiliary
tubes
hopper
Prior art date
Application number
CS803350A
Other languages
English (en)
Other versions
CS335080A2 (en
Inventor
Robert O Hagerty
Jannan G Lee
Yi Kenneth Chang-Han
Original Assignee
Union Carbide Corp
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Application filed by Union Carbide Corp filed Critical Union Carbide Corp
Publication of CS335080A2 publication Critical patent/CS335080A2/cs
Publication of CS252453B2 publication Critical patent/CS252453B2/cs

Links

Abstract

Gravitační proudová soustava pro míšení částícových materiálů obsahující nově konstruovaná odběrná ústrojí, kterými se částicový materiál průběžně rovnoměrně odebírá z řady míst ve velkokapacitní nádobě. Řešení vychází ze způsobu, při kterém se směšované materiály zavádějí do násypné nádoby s hlavní mísicí trubicí opatřenou otvory a pracující za podmínek neblokovaného toku, a s pomocnými mísícími trubicemi, které jsou rovněž opatřeny otvory a jsou umístěny a dimenzovány pro vytvoření blokovaného toku těmito otvory. Hlavní i pomocné mísicí trubice jsou spojeny v rozšířeném úseku pod hlavní mísicí trubicí pro vedení smíšeného proudu materiálu. Řešení využívá základní principy teorie proudění pevných částic k zajištění přirozené vnitřní samočinné regulace, která umožňuje využití této soustavy v širokém rozsahu rychlostí vypouštění materiálu a druhů částicového materiálu.

Description

Vynález se týká způsobu směšování pevných částioových materiálů, při kterém se směšované materiály zavádějí do sbíhavé násypné nádoby a jedna část těchto pevných částicových materiálů se odvádí působením tíhy mísící trubicí, která probíhá směrem dolů a v jejíchž stěnách jsou vytvořeny vstupní otvory pro materiál. Vynález se dále týká zařízeni k provádění tohoto způsobu .
Provoz zařízení může být buá kontinuální se současným přiváděním a vypouštěním, přičemž v násypné nádobě se udržuje určité množství částicového materiálu, nebo diskontinuální se střídavým plněním a vypouštěním.
Je známo provádět rovnoměrné směšování pevných částicových materiálů v násypné nádobě a odvádět tento materiál v podstatě stejných množstvích v řadě různých geometricky podobných míst, a převádět tento materiál dolů tíhou řadou vedení a vypouštět tento materiál z každého vedení do sběrného rozvaděče na stejné úrovni, přičemž materiál v rozvaděči může stoupnout až na úroveň, kdy alespoň část vypouštěcích. otvorů je blokována. Zde je nesnadné odebírat materiál z rozvaděče řízenou rychlostí.
Podstata způsobu směšování pevných částicových materiálů záleží podle vynálezu v tom, že vstupními otvory prochází materiál za podmínek neblokovaného průtoku, přičemž se odvádí jiná část pevných částicových materiálů tíhou dolů probíhájícími pomocnými mísícími trubicemi se vstupními otvory v jejich stěnách pro materiál k vytvoření podmínek blokovaného toku a obě části materiálu se spojí v rozšířeném úseku pod hlavní mísící trubicí a u spodních konců všech mísících trubic hlavní i pomocných, tyto. spojené části materiálu se od nich vedou jako smíšený proud, přičemž se udržují podmínky neblokovaného toku v hlavní mísící trubici, kdežto podmínky blokovaného toku se udržují v uvedených pomocných mísících trubicích.
Podle výhodného provedení vynálezu se část uvedených materiálů vede tíhou jako vnější prstencový proud mezi rozšířeným úsekem a mezi stěnami sbíhavé násypné nádoby ke spodní oblasti, kde se dále mísí se smíšeným proudem.
Zařízení k provádění tohoto způsobu vychází podle vynálezu z konstrukce sestávající z vnější sbíhavé· násypné nádoby, opatřené přívodem pro směšované materiály, a z dolů probíhající v ní upravené mísící trubice, v jejíchž stěnách jsou vytvořeny vstupní otvory pro materiál a jeho podstata spočívá v tom, že tyto otvory jsou umístěny a dimenzovány pro vytvoření podmínek neblokovaného proudění těmito otvory, přičemž v zařízení jsou umístěny dolů probíhající pomocné mísící trubice, v jejichž stěnách jsou vytvořeny vstupní otvory pro materiál, které jsou umístěny a dimenzovány pro vytvoření podmínek blokovaného toku těmito otvory, a hlavní mísící trubice a pomocné mísicí trubice jsou spojeny v rozšířeném úseku pod hlavní mísicí trubicí a u jejich spodních konců pro vedení smíšeného proudu materiálu.
Podle účelného provedení vynálezu je sbíhavá násypná nádoba vytvořena jako vnější prstencový průchod pro sbíhavý tok masteriálu kolem rozšířeného úseku, přičemž pásmo spodní oblasti konečného směšování má větší průřezovou plochu než rozšířený úsek'.
Tím, že jsou upraveny postranní otvory jak v hlavní mísicí trubici, tak i v pomocných mísících trubicích, lze podle vynálezu dosáhnout vysoké účinnosti.
Způsob a zařízení podle vynálezu mohou být využity pro míšení jakéhokoliv pevného granulovaného materiálu. Způsob a zařízení podle vynálezu jsou vhodné zejména pro míšení termoplastických pryskyřic, například nízkotlakého a vysokotlakého polyethylenu a podobně. Zařízení podle vynálezu má při zpracovávání granulovaného polyetylénu vysoký mínicí účinek a vysoký průchozí výkon, například 18 000 kg/h.
Vynález je dále objasněn na příkladu jeho provedení, který je popsán pomocí připojených výkresů, které znázorňují:
Obr. 1 svislý řez zařízením ve tvaru násypné nádoby.
Obr. 2 řez spodní částí zařízení podle obr. 1 ve větším měřítku.
Obr. 3 pohled v šikmém průmětu na uzavřené zařízení z obr. 1 a 2.
Obr. 4 schematický půdorysný pohled v průřezu na zařízení, ze kterého je patrné vzájemné uspořádání hlavní mísící trubice a pomocných mísících trubic.
Obr. 5 částečný boční pohled na hlavní mísící trubici zařízení podle vynálezu,, ze kterého je patrné rozložení otvorů ve stěnách mísící trubice.
Obr. 6 rozložený schematický pohled na šest pomocných mísících trubic rozmístěných tak, aby byla patrna vzájemná orientace otvorů ve stěnách mísících trubic.
Obr. 7 rozložený půdorysný pohled na tři nosné konstrukce mísících trubic, uspořádané v zařízení v různých výškách, což je patrné také z obr. 1.
Zařízení v provedení podle obr. 1 a 2 sestává z násypné nádoby 10, ve které je umístěna hlavní mísící trubice 12 a několik pomocných mísících trubic 14, které se sbíhají do rozšířeného spodního úseku 16 pod hlavní mísící tribicí 12. Ve stěnách hlavní mísící trubice 12 jsou vytvořeny otvory 18a a ve stěnách pomocných mísících trubic 14 jsou vytvořeny otvory 18b, Mísící trubice 12, 14.jsou umístěny tak, aby částicový materiál mohl vnikat do vnitřních prostorů mísících trubic 12, 14, kterými proudí směrem dolů k výstupu ve spodní části násypné nádoby 10. Průtok částicového materiálu výstupem je regulován nastavením ventilu uspořádaného ve spodním konci násypné nádoby 10.
Otvory 18a jsou rovnoměrně rozloženy po celé délce hlavní mísící trubice 12 a jejich velikost je volena tak, že při minimální rychlosti vypuštění a nejrychlejším proudění směšovaného částicového materiálu prochází těmito otvory 18a jen například 75 % vypouštěného množství. To znamená, ée hlavní mísicí trubice 12 má být vždy nedosycená nebo neblokovaná. Přídavný materiál potřebný pro minimální a vyšší vypouštěná množství je dáván kombinací toku násypného materiálu prstencovou mezerou 20 kolem mísicí clony 22 a také toku materiálu otvory 18b v pomocných mísících trubicích 14 i těmito pomocnými mísícími trubicemi 14.
Násypná nádoba 10 může být podle způsobu použití otevřená nebo uzavřená. Při kontinuální činnosti zařízení je výhodnější nahoře do ovzduší otevřená násypná nádoba 10, která umožňuje kontinuální plnění. Mohou se však použít i dále popsané kontinuálně pracující uzavřené násypné nádoby 10 podle vynálezu nejvýhodnější. Uzavření horní strany násypné nádoby 10 znemožňuje vniknutí cizího materiálu do násypné nádoby 10.
Rychlost průtoku granulovaného materiálu do rozšířeného úseku 16 hlavní mísicí trubice 12 z pomocných mísících trubic 14 se samočinně reguluje tak, že při výstupní rychlosti vyšší než minimální se automaticky přidává dal-ší částicový materiál.
Bylo zjištěno, že samočinná regulace rychlosti průtoku částicového materiálu pomocnými mísícími trubicemi 14 je zajištěna právě blokováním popřípadě nedosycením těchto pomocných mísících trubic 14. Tato samočinná regulace je v zařízení podle vynálezu nezbytná pro škrcení průtoku částicového materiálu pomocnými mísícími trubicemi 14.
Dále se zjistilo, že vnitřní průřezová plocha rozšířeného úseku 16 hlavní mísicí trubice 12 by mělo být přibližně rovné nebo větší než kombinované pomocné mísicí plochy ponorných trubic 14 v místech spojení s rozšířeným úsekem ,16. Popsaná samočinná regulace je zajištěna, tím, že se nastaví stejný nebo větší poměr mezi průřezovou plochou rozšířeného úseku 16 a mezi kombinovanými mísícími průřezy pomocných mísících trubic 14 v místech přechodu do rozšířeného úseku 16
Jestliže je rychlost vypouštění částicového materiálu nižší než maximální kombinované průtočné rychlosti násypnou nádobou 10, hlavni mísící trubicí 12 s pomocnými mísícími trubicemi ,14, vznikne v rozšířeném spodním úseku 16 před téměř úplným zablokováním otvorů 18b pomocných mísících trubic 14 oblasti zhuštění stále ještě proudícího materiálu. Tato oblast zhuštění působí jako škrticí ventil pro,průtok pomocnými mísícími trubicemi 14 a zabraňuje, aby těmito pomocnými mísícími trubicemi 14 protékalo maximální množství částicového materiálu.
V této souvislosti lze hovořit o stavu blokovaného toku pomocných mísících trubic 14. Má-li být zvýšena rychlost vypouštění, poklesne výška oblasti zhuštění v rozšířeném spodním úseku 16 a rychlost průtoku částicového materiálu pomocnými mísícími trubicemi 14 se zvýší. Opačné úvahy platí pro snížení průtočné rychlosti.
Zjistilo se, že při použití zařízení s neblokovanou hlavní mísící trubicí 12 a blokovanými pomocnými mísícími trubicemi 14, které jsou způsobem podle obr. 2 propojeny s výstupem hlavní mísící trubice 12, a při hladině částicového materiálu ležící nad otvory 18b všech pomocných mísicích trubic 14 dosáhne toho, že každá pomocná mísicí trubice 14 přispívá přibližně stejně k celkovému množství částicového materiálu, procházejícího všemi pomocnými trubicemi 14.
Protože u pomocných mísicích trubic 14 se požaduje průtok částicového materiálu v širokém rozsahu průtočných rychlostí, nepracují tyto pomocné mísicí trubice 14 vnedosyceném” stavu. Jestliže částicový materiál pomocnou mísicí trubicí 14 je vypouštěn nižš^ rychlostí, než dovoluje daný počet vstupních otvorů 18b, vznikne v pomocné mísicí trubici 14 oblast zhuštěného, avšak proudícího materiálu, takže přiměřený počet spodních otvorů 18b se přítomností oblasti zhuštění uzavře, takže těmito otvory 18b částicový materiál přestane procházet. Otvory 18b nad horní úrovní zhuštěného částicového mariálu mohou volně propouštět.
Z obr. 1 a zejména z obr. 6 je patrné, že v každé pomocné mísicí trubici 14 je vytvořena řada otvorů 18b, které jsou rozloženy pouze na části svislého rozpětí pomocné mísicí trubice 14. Horní přívodní otvory 18b ve-.všech pomocných mísicích trubicích 14 jsou v mísicí zóně rozloženy rovnoměrně bez ohledu na Celkovou rychlost vypouštění. Na obr. 1 jsou však otvory 18b za účelem názornosti v souvislosti s popisem kontinuálního způsobu činnosti zařízení podle vynálezu znázorněný pouze na určitých úsecích pomocných mísicích trubic 14. Je třeba předpokládat, že jak při kontinuálním, tak při diskontinuálním provozu mohou být tyto otvory 18b vytvořeny v podstatě po celé délce pomocných mísicích trubic 14.
V provedení podle výkresů se používá větší počet, například tři nebo více, pomocných mísicích trubic 14, takže součet průtoků všemi pomocnými mísícími trubicemi 14 se bude blížit požadovanému rovnoměrnému odvádění částicového materiálu z mísicí zóny. Čím je počet pomocných mísicích trubic 14 vyšší, tím těsnější je přiblížení k ideálnímu případu dokonale rovnoměrného vypouštění částicového materiálu. Protože však v každé pomocné mísicí trubice 14 je několik popřípadě větší počet otvorů 18b, které vedou materiál i pro minimální rychlost vypouštění, postačí pro dosažení stejné účinnosti jako u dosud známých gravitačních mísicích zařízení s velkým počtem mísicích trubic jen poměrně malý počet pomocných mísicích trubic 14, což přirozeně přináší značnou úsporu nákladů.
V prstencové mezeře 20 kolem mísicí clony 22 je výhodné trvale udržovat určitý průtok částicového materiálu, čímž se udržuje tekutost tohoto materiálu ve spodní části násypné nádoby 10. Z obr. 2 je patrné, že spodní část hlavní mísicí trubice 12 je opatřena mísicí elonou 22 ve tvaru komolého kužele, jejíž dno částečně uzavírá válcovou část 25 výstupní výsypky 24, která je konstruována tak, aby ji částicový materiál protékal rychlostí rozloženou přibližně rovnoměrně po jejím průřezu.
Cásticový materiál proudí do výstupní ňásypky 24 jak propojenými mísícími trubicemi 12,
14, tak i.prstencovou mezerou 20 mezi mísící' clonou 22 a vnitřní stěnou výstupní výsypky 24. Zjistilo se, že poměr množství částicového materiálu proudícího těmito průchody je přibližně roven poměru průřezu prstencové mezery 20 a průřezu mísící clony 22.
Popsané provedení takového menšího průřezu zajišťuje, že konstantní podíl, obvykle kolem 12 % celkového množství proudícího částicového materiálu proudí při všech rychlostech vypouště ní ze dna násypné nádoby 10. Plocha 'průřezu 25 výstupní výsypky 24 je větší než plocha průřezu rozšířeného spodního konce 16 hlavní mísící trubice 12.
Při diskontinuálním provozu zařízení klesá hladina částicového materiálu v násypné nádobě 10. Otvory 18a, 18b nad hladinou granulovaného materiálu se vyřadí z činnosti. Z tohoto důvodu je třeba vytvořit přídavné otvory 18b, kterými cásticový materiál proudí pouze při poklesu jeho hladiny. Tyto otvory 18b jsou v pomocných mísících trubicích 14 rozloženy tak, že částicový materiál je z násypné nádoby 10 odváděn přibližně rovnoměrně nezávisle na výši jeho hladiny. Při kontinuálním provozu zařízení se v násypné nádobě 10 nachází určitý konstantní předem určený objem částicového materiálu a přídavné otvory 18b jsou uzavřeny zhuštěným částicovým materiálem nacházejícím se v pomocných mísících trubicích 14.
Popsané zařízení může pracovat také s profukováním, které je naznačeno na obr. 1. Toto profukování popřípadě proplachování se vyžaduje v případě, že se z částicového materiálu, například pelet nízkotlakého polyethylenu, uvolňují hořlavé plyny. Jestliže se zařízením prohání vzduch, jsou tyto hořlavé plyny vypuzovány, čímž se zabrání shromažďování výbušné směsi v násypné nádobě 10.
Proplachovací plyn, například vzduch, se přivádí do vstupního potrubí 26, odkud je potrubím 28 veden do rozvaděče 30 uspořádaného uvnitř násypné nádoby 10. K výstupu 34 částicového materiálu je bezprostředně před výstupním šoupátkem 36 pro částicový materiál připojeno přídavné potrubí 32 připojené přes ventil 38 ke vstupnímu potrubí 26. Ventil 38 je otevřen v průběhu počátečního plnění, kdy je výstupní šoupátko 36 pro částicový materiál uzavřeno.
Celé zařízení podle vynálezu je znázorněno v šikmém průmětu na obr. 3, kde je znázorněna násypná nádoba 10 uzavřená nahoře víkem 40, ve kterém jsou umístěny uzávěry 42 mísících trubic 12, 14. K víku 40 je připojena příruba 44 pro připojení neznázorněného prachového filtru a dále přívodní trubice 46 pro částicový materiál. Uvnitř násypné nádoby 10 je uspořádána hlavní mísící trubice 12 a šest pomocných mísících trubic 14. Všechny pomocné mísící trubice 14 ústí do rozšířeného spodního úseku 16 hlavní mísící trubice 12, popřípadě do riiísicí clony 22. Proplachovací plyn přiváděný přívodním potrubím 48 proudí jednak do rozváděče 50 uvnitř násypné nádoby 10, jednak do spodní části výstupu této násypné nádoby 10' ve kterém je zařazeno výstupní šoupátko 36, ke kterému je připojeno odváděči potrubí 52 pro částicový materiál.
Z obr. 4 je patrné, že šest pomocných mísících trubic 14 je uvnitř násypné nádoby 10 uspořádáno kolem hlavní mísící trubice 12.
Hlavní mísící trubice 12 je detailně znázorněna na obr. 5, ze kterého je patrné rozložení otvorů 18a, které jsou vytvořeny po délce hlavní mísící trubice 12 a jsou vůči sobě vždy přesazeny o 90°. V rozvinutém pohledu znázorněném na obr. 6 je vidět šest pomocných mísících trubic 14 a výhodné vzájemné uspořádání otvorů 18b vytvořených v těchto pomocných mísících trubicích 14.
Uvnitř násypné nádoby 10 jsou ve třech úrovních uspořádány nosné konstrukce 54a, 54b, 54c hlavní mísící trubice 12 a pomocných mísicích trubic 14, které jsou patrné na ofcar. 1 a v půdorysném pohledu na obr. 7. Nosné konstrukce 54a, 54b, 54c jsou ve třech úrovních’nad sebou připevněny na stěně násypné nádoby 10. Horní nosná konstrukce 54a a spodní nosná konstrukce 54c jsou shodné, zatímco prostřední nosná konstrukce 54b je proti krajním nosným konstrukcím 54a, 54c natočena. Hlavní mísící trubice 12 a pomocné mísící trubice 14 jsou v nosných kon252453 strukcích 54a, 54b, 54c uchyceny v pouzdrech 50, 62. Tato pouzdra 60, 62 jsou nosnými rameny 64 propojena jednak se sousedními pouzdry 60, 62, jednak ve třech úrovních se stěnou násypné nádoby 10.
P ř í ,k 1 a d
Bylo postaveno zařízení s průchozí kapacitou nastavitelnou v rozsahu 6 800 až 18 100 kg částicového polyethylenu za hodinu. Konstrukce zařízení odpovídala popsaným výkresům. Zařízení je schopno zpracovávat nejrůznější částicové materiály, například nízkotlaký a vysokotlaký částicový polyethylen.
Celkový objem násypné nádoby 10 je 369 m , mísící zóna, to jest minimální objem naplněný 3 částicovým materiálem při kontinuálním provozu má objem 199 m .
Vnější plášt.násypné nádoby 10 je vyroben z hliníkové slitiny, jeho vnitřní průměr činí 4,88 m a výšky válcové části přibližně 18,3 m. Stěny spodní kuželové částí násypné nádoby 10 svírají s vodorovnou rovinou úhel 60°.
Výstupní násypka 24 pod násypnou nádobou 10 je vyrobena z podobné hliníkové slitiny, její vnitřní průměr je 990 mm, její válcová část má výšku 760 mm a stěny kuželové části výstupní výsypky 24 svírají s vodorovnou rovinou úhel 70°. Výstupní otvor výstupní násypky má vnitřní průměr 305 mm.
Hlavní mísící trubice 12 je z hliníkové slitiny, její vnitřní průměr je 203 mm. Hlavní mísicí trubice 12 prochází až k hornímu okraji násypné nádoby 10 a je v ní vytvořeno třicet čtyři otvorů 18a o průměru 35 mm, které jsou rovnoměrně rozloženy po celé pracovní části hlavní mísící trubice 12. Otvory 18a jsou vyvrtány kolmo na osu hlavní mísicí trubice 12 a jsou proti sobě v přestavení o 180° vytvořeny dva otvory 18a. Dvojice otvorů 18a jsou proti sousedním dvojicím přesazeny vždy o 90°.
Pomocných mísících trubic 14 je .šest, jsou vyrobeny z hliníkové slitiny, mají vnitřní průměr 152 mm a dosahují až k hornímu okraji násypné nádoby 10. V každé z pomocných mísících trubic 14 je vytvořena řada šestnácti až čtyřiceti osmi otvorů 18b o průměru 35 mm, které jsou navzájem rozloženy podobně jako v hlavní mísicí trubici 12.
Proplachování vzduchem se provádí nepřetržitě rychlostí 7 m3/min.
Minimální rychlost vypouštění při zpracování vysokotlakého částicového polyethylenu je 6 800 kg/h, přičemž se předpokládá, že 4 775 kg/h prochází hlavní mísicí trubicí 12, 1 103 kg prochází propojenými pomocnými mísícími trubicemi 14 a 922 kg/h prochází prstencovou mezerou 20 mezi mísicí elonou 22 a stěnou násypné nádoby 10.
Maximální rychlost vypouštění částicového materiálu je 18 100 kg/h, přičemž se předpokládá, že 4 775 kg/h prochází hlavní mísicí trubicí 12, 10 900 kg/h prochází propojenými pomocnými mísícími trubicemi 14 a 2 425 kg/h prochází prstencovou mezerou 20. Průtok prstencovou mezerou 20 představuje vždy stejný podíl celkového výstupu, hlavní mísicí trubicí 12 proudí stále stejné množství '.částicového materiálu a průtok propojenými pomocnými mísícími trubicemi 14 se samočinně reguluje podle požadovaného celkového průtoku.
V tomto provedení zařízení jsou ve všech sedmi mísících trubicích 12,14 u jejich horních konců vytvořeny čtyři otvory o průměru 38 mm. Otvory jsou vytvořeny pod víkem 40 násypné nádoby 10 a současně dostatečně vysoko nad maximální hladinou částicového materiálu a slouží pro vyrovnání tlaku v mísících trubicích 12, 14.
Je zřejmé, že rozměry součástí zařízení podle vynálezu mohou být upravovány podle požadavků při míšení různých částicových materiálů, což se týká i kapacity zařízení, rychlosti proudění částicového materiálu při míšení a podobně.

Claims (4)

  1. PŘEDMĚT VYNÁLEZU
    1. Způsob směšování pevných částicových materiálů, při kterém se směšované materiály zavádějí do sbíhavé násypné nádoby a jedna část těchto pevných částicových materiálů se odvádí působením tíhy mísící trubicí, která probíhá směrem dolů a v jejíchž stěnách jsou vytvořeny vstupní otvory pro materiál, vyznačující se tím, že těmito otvory prochází materiál za podmínek neblokovaného průtoku, přičemž se odvádí jiná část pevných částicových materiálů tíhou dolů probíhajícími pomocnými mísícími trubicemi se vstupními otvory v jejich stěnách pro materiál k vytvoření podmínek blokovaného toku a obě části materiálu se spojí v rozšířeném úseku pod hlavní mísící trubicí a u spodních konců všech mísících trubic hlavní i pomocných, tyto spojené části materiálu se od nich vedou jako smíšený proud, přičemž se udržují podmínky neblokovaného toku v hlavní mísící trubici, kdežto podmínky blokovaného toku se udržují v uvedených pomocných mísících trubicích.
  2. 2. Způsob podle bodu 1, vyznačující se tím, že část uvedených materiálů se vede tíhou jako vnější prstencový proud mezi rozšířeným úsekem a mezi stěnami sbíhavé násypné nádoby ke spodní oblasti, kde se dále mísí se smíšeným proudem.
  3. 3. Zařízení k provádění způsobu podle bodu 1, sestávající z vnější sbíhavé násypné nádoby opatřené přívodem pro směšované materiály, a z dolů probíhající v ní upravené mísicí trubice, v jejích stěnách jsou vytvořeny vstupní otvory pro materiál, vyznačující se tím, že tyto otvory /18a/ jsou umístěny a dimensovány pro vytvoření podmínek neblokovaného proudění těmito otvory, přičemž v zařízení jsou umístěny dolů probíhající pomocné mísicí trubice /14/, v jejichž stěnách jsou vytvořeny vstupní otvory /18b/ pro materiál, které jsou umístěny a dimensovány pro vytvoření podmínek blokovaného toku těmito otvory, a hlavní mísicí trubice /12/ a pomocné mísicí trubice /14/ jsou spójeny v rozšířeném úseku /16/ pod hlavní mísicí trubicí /12/ a jejich spodních konců pro vedení smíšeného proudu materiálu.
  4. 4. Zařízení podle bodu 3, vyznačující se tím, že sbífiavá násypná nádoba /10/ je vytvořena jako vnější prstencový průchod pro sbíhavý tok materiálu kolem rozšířeného úseku /16/, _ přičemž pásmo /25/ spodní oblasti konečného směšování má větší průřezovou plochu než rozšířený úsek /16/.
CS803350A 1979-05-14 1980-05-14 Způsob směšování pevných částícových materiálů a zařízení k provádění tohoto způsobu CS252453B2 (cs)

Applications Claiming Priority (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
US3873879A 1979-05-14 1979-05-14

Publications (2)

Publication Number Publication Date
CS335080A2 CS335080A2 (en) 1987-01-15
CS252453B2 true CS252453B2 (cs) 1987-09-17

Family

ID=21901606

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
CS803350A CS252453B2 (cs) 1979-05-14 1980-05-14 Způsob směšování pevných částícových materiálů a zařízení k provádění tohoto způsobu

Country Status (4)

Country Link
JP (1) JPS5624033A (cs)
CS (1) CS252453B2 (cs)
IN (2) IN153906B (cs)
ZA (1) ZA802480B (cs)

Families Citing this family (2)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
CA2001831C (en) * 1988-11-04 1996-09-24 Paul D. Kermit Apparatus for blending particulate material
JP5463191B2 (ja) * 2010-04-13 2014-04-09 株式会社ナルコ岩井 多分割パイプ及び重力式ブレンダーサイロ

Also Published As

Publication number Publication date
CS335080A2 (en) 1987-01-15
ZA802480B (en) 1981-04-29
IN153906B (cs) 1984-08-25
JPS5624033A (en) 1981-03-07
IN157988B (cs) 1986-08-09

Similar Documents

Publication Publication Date Title
EP0019446B1 (en) Method and apparatus for the blending of granular materials
FI85497B (fi) Reaktor foer polymerisation i fluidiserad baedd samt dess operationsfoerfarande.
JP6436422B2 (ja) 粒子状のフィード材料のためのフィードフローコンディショナ
CZ299946B6 (cs) Zpusob a zarízení pro distribuci fluidizovatelných materiálu
CZ20014680A3 (cs) Způsob a zařízení pro manipulaci s částicovým materiálem pod vysokým tlakem
EP0054340A1 (en) Particulate solid storage container
CS248703B2 (en) Apparatus for charging of the loose material with sintering tendency
CS252453B2 (cs) Způsob směšování pevných částícových materiálů a zařízení k provádění tohoto způsobu
US3148865A (en) Pneumatic conveying and conditioning method and apparatus
JPH03238228A (ja) 固形粒子状材料の混合および取出し装置と方法,並びに固形粒子状材料の取出し/循環放出口
US10106338B2 (en) Material separator for a vertical pneumatic system
US4352569A (en) Mixing apparatus and method for mixing
US3697286A (en) Method of treating powder or granulate substances
US9394120B2 (en) Material separator for a vertical pneumatic system
CZ20998A3 (cs) Způsob čištění plynů obsahujících škodlivé látky a zařízení k provádění způsobu
KR830001022B1 (ko) 입자 물질들의 혼합을 위한 방법
CZ212194A3 (en) Process and apparatus for filling pressure tank with particulate material
US3042204A (en) Process and apparatus for separating granular solids into two or more end fractions
EP0090641B1 (en) Fluidized bed heat exchanger
US5240328A (en) Apparatus for mixing powdered or coarse-grained bulk materials
AU767982B2 (en) Installation for aqueous granulation
US2976997A (en) Means for separating heavy particles from sands
EP0205761B1 (de) Vorrichtung zur Veränderung der Schichthöhe in einer Wirbelschichtbrennkammer
CN220142983U (zh) 二氧化碳气体分布器
CS264312B2 (en) Method of regeneration purifying of filtration granules and device for producing of it