CS244621B1 - Zařízení pro zvedání, transport a zpracování skleněných tabulí - Google Patents

Zařízení pro zvedání, transport a zpracování skleněných tabulí Download PDF

Info

Publication number
CS244621B1
CS244621B1 CS84753A CS75384A CS244621B1 CS 244621 B1 CS244621 B1 CS 244621B1 CS 84753 A CS84753 A CS 84753A CS 75384 A CS75384 A CS 75384A CS 244621 B1 CS244621 B1 CS 244621B1
Authority
CS
Czechoslovakia
Prior art keywords
support plate
glass
handle
shaft
transport
Prior art date
Application number
CS84753A
Other languages
English (en)
Other versions
CS75384A1 (en
Inventor
Pavel Kozisek
Original Assignee
Pavel Kozisek
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Application filed by Pavel Kozisek filed Critical Pavel Kozisek
Priority to CS84753A priority Critical patent/CS244621B1/cs
Publication of CS75384A1 publication Critical patent/CS75384A1/cs
Publication of CS244621B1 publication Critical patent/CS244621B1/cs

Links

Landscapes

  • Re-Forming, After-Treatment, Cutting And Transporting Of Glass Products (AREA)

Abstract

Zařízeni umožňuje nakládání a převoz jednotlivých skleněných tabulí na kratší vzdálenost například ve sklenářských dílnách a po uvedení tabulí do vodorovná polohy jejich zpracování řezáním na požadovaný rozměr, zařízení je tvořeno pojízdným rámem, ke kterému je pohyblivě přes hřídel pracovní po-< lohy a přes hřídel transportní oolohy připevněna opěrná deska, která je volitelně sklopná kolem osy jedné z hřídelí. Opěrná deska je opatřena přísavkami. Pojízdný rám může být opatřen ve spodní Sásti zámkem a opěrná deska držadlem, přičemž zámek slouží k zajištění držadle opěrné desky při její vodorovné poloze. Pojízdný rám může být vybaven zařízením proti posuvu, sloužícím ke stabilizaci zařízení při zpracování skleněné desky

Description

(54) Zařízení pro zvedání, transport a zpracování skleněných tabulí
Zařízeni umožňuje nakládání a převoz jednotlivých skleněných tabulí na kratší vzdálenost například ve sklenářských dílnách a po uvedení tabulí do vodorovná polohy jejich zpracování řezáním na požadovaný rozměr, zařízení je tvořeno pojízdným rámem, ke kterému je pohyblivě přes hřídel pracovní po-< lohy a přes hřídel transportní oolohy připevněna opěrná deska, která je volitelně sklopná kolem osy jedné z hřídelí. Opěrná deska je opatřena přísavkami. Pojízdný rám může být opatřen ve spodní Sásti zámkem a opěrná deska držadlem, přičemž zámek slouží k zajištění držadle opěrné desky při její vodorovné poloze. Pojízdný rám může být vybaven zařízením proti posuvu, sloužícím ke stabilizaci zařízení při zpracování skleněné desky.
Vynález se týká zařízení, které umožňuje nakládání a převoz jednotlivých skleněných tabulí na kratSÍ vzdálenost, např. ve sklenéřských dílnách, a po uvedení tabulí do vodorovné polohy jejich zpracování řezáním na požadovaný rozmér.
Transport skleněných tabulí se před jejich zpracováním dosud provádí bu3 pomocí nákladných, výluSné transportních zařízení, nebo častěji manuálně tak, že skleněnou tabuli uchopí pomocí nosičů potřebný počet pracovníka.
Během této manipulace jsou pracovnici ohroženi zejména možností zlomení tabule vlivem jejího namáháni nebo jejím rozbitím v důsledku nárazu a poraněním vzniklými střepinami.
Velké riziko úrazu je i při pokládání tabule čo vodorovné polohy na pracovní stůl. Manipulace zejména s velkými tabulemi vyvolává opačnou fyzickou zátěž pracovníků, jejichž nezbytná účast ve větělm počtu znamená vitSí spotřebu pracovní doby.
Uvedená nedostatky odstraňuje zařízení dle tohoto vynálezu, jehož podstata spočívá v tom, že je tvořeno pojízdným rámem, ke kterému je pohyblivě přes hřídel pracovní polohy a přes hřídel transportní polohy připevněna opěrná deska, která je volitelně sklopná kolem osy jedné z hřídelí.
Opěrná deska je opatřena přísavkami. Pojízdný rám může být s výhodou opatřen ve spodní části zámkem, který slouží k zajištění držadla opěrné desky při její vodorovná poloze. Držadlo umožňuje snazší manipulaci se zařízením a při vodorovném uspořádání slouží k zvýšení stability. Pojízdný rám je déle vybaven zařízením proti posuvu, které je využíváno ke stabilizaci zařízení při zpracování skleněné desky.
Výhodou zařízení podle tohoto vynálezu je předevěím jeho univerzálnost a snadná ovladatelnost, která umožňuje jedinému pracovníkovi naložit a převézt skleněnou tabuli na místo zpracování, uvést tabuli do vodorovné polohy a v této poloze ji zpracovat.
Během této manipulace je podstatně omezeno riziko úrazu, nebol při nejméně bezpečných . úkonech, kterými je zvedání a transport skleněné tabule, je pracovník od této tabule oddělen opěrnou deskou. V porovnání s manuální manipulací je významně sníženo fyzické zatížení pracovníka a dochází k úspoře pracovních sil. Výhodou zařízení jsou též jeho nízká pořizovací náklady.
Nakloněním kolem osy hřídele transportní polohy je možno přiklopit opěrnou desku ke skleněné tabuli v přepravní bedně a při zpětném pohybu tabuli zvednout a zajistit, ji pro transport ve sklopené poloze. Možnost naklánění opěrné desky kolem osy hřídele pracovní polohy umožňuje uvést opěrnou desku se Bkleněnou tabulí do vodorovné polohy. V této poloze je možné tabuli zpracovat.
Na připojeném obrázku je znázorněno zařízení podle vynálezu v transportním uspořádání, které je charakteristické skloněnou opěrnou deskou.
Zařízení je tvořeno pojízdným rámem £ se směrově natáčecími koly 8. K pojízdnému rámu £ je připevněi» opěrná deska 2 tak, že je ji možno naklánět volitelně kolem osy hřídele X pracovní polohy \ebo kolem osy hřídele £ transportní polohy.
K přichycení skleněné tabule je opěrná deska 2 vybavena přísavkami J. Kromě toho je opěrná deska £ opatřena držadlem £, které se při uvedení opěrné desky 2 do vodorovné polohy zajistí zámkem 2. Pojízdný rám X je dále vybaven zařízením 2 proti posuvu.
Zařízení podle tohoto vynálezu je obsluhováno jedním pracovníkem. Nejprve se zařízení postaví skloněnou opěrnou deskou 2 k přepravní bedně se skleněnými tabulemi. Nakloněním kolem osy hřídele £ transportní polohy se opěrná deska 2 přiklopí ke skleněné tabuli a tato tabule se přichytí k opěrné desce 2 pomocí přísavek £.
Zpětným skloněním opěrné desky 2 se skleněnou tabulí kolem osy hřídele transportní polohy 2 se zařízení uvede do transportního uspořádání. V tomto uspořádání je zařízení se skleněnou tabulí převezeno do místa zpracování této tabule, např. ze skladu do přilehlá skle nářské dílny.
Při věech výše uvedených úkonech se pracovník pohybuje uvnitř pojízdného rámu i·
V místě zpracování skleněné tabule je zařízení uvedeno do pracovního uspořádání skloněním opěrné desky 2 kolem osy hřídele i pracovní polohy a zajiětěno zařízením 2 proti posunu.
V pracovním uspořádání lze skleněnou tabuli běžným způsobem zpracovávat.

Claims (3)

  1. PŘEDMĚT VYNÁLEZU
    1. Zařízení pro zvedání, transport a zpracování skleněných tabulí vyznaSené tím, že je tvořeno pojízdným rámem (1), ke kterému je pohyblivě přes hřídel (4) pracovní polohy a přes hřídel (5) transportní polohy připevněna opěrná deska (2), sklopná volitelně kolem osy hřídele (4) pracovní polohy nebo osy hřídele (5) transportní polohy a opatřená přísavkami (3).
  2. 2. Zařízení podle bodu 1 vyznačené tím, že opěrná deska (2) je opatřena držadlem (6) a pojízdný rám zámkem (7) k zajištění držadla (6) při vodorovné poloze opěrné desky (2).
  3. 3. Zařízení podle bodů 1 a 2 vyznačené tím, že pojízdný rám (1) je vybaven zařízením (9) proti posuvu.
CS84753A 1984-02-02 1984-02-02 Zařízení pro zvedání, transport a zpracování skleněných tabulí CS244621B1 (cs)

Priority Applications (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
CS84753A CS244621B1 (cs) 1984-02-02 1984-02-02 Zařízení pro zvedání, transport a zpracování skleněných tabulí

Applications Claiming Priority (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
CS84753A CS244621B1 (cs) 1984-02-02 1984-02-02 Zařízení pro zvedání, transport a zpracování skleněných tabulí

Publications (2)

Publication Number Publication Date
CS75384A1 CS75384A1 (en) 1985-07-16
CS244621B1 true CS244621B1 (cs) 1986-08-14

Family

ID=5340231

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
CS84753A CS244621B1 (cs) 1984-02-02 1984-02-02 Zařízení pro zvedání, transport a zpracování skleněných tabulí

Country Status (1)

Country Link
CS (1) CS244621B1 (cs)

Also Published As

Publication number Publication date
CS75384A1 (en) 1985-07-16

Similar Documents

Publication Publication Date Title
US3765550A (en) Dolly for lifting and transporting and installing large sheets of flat glass and other flat sheet products
US3862749A (en) Metal slab conditioning system
CS244621B1 (cs) Zařízení pro zvedání, transport a zpracování skleněných tabulí
US3411641A (en) Apparatus for handling sheets
US2613831A (en) Log-handling apparatus
US6776202B1 (en) Log peeling apparatus
SE8103944L (sv) Forfarande och anordning for hantering och transport av en enhetslast bestaende av en eller flera containrar eller liknande, i synnerhet mellan ett ro/ro-fartyg och en terminal
EP4183718A1 (en) Equipment for the logistics of slab-shaped manufactured articles
CN212948010U (zh) 全自动切割机
KR100832953B1 (ko) 고소 러그용 핸들링 작업장치
CN216736408U (zh) 一种自动装卸板机
KR102051601B1 (ko) 대형복합가공기의 엘리베이터 이송시스템
US2626715A (en) Log handling boom
CN118404421B (zh) 一种弹簧加工用打磨装置
KR102827026B1 (ko) 프로파일용 자동 직각 절단장치
CN1003926B (zh) 安装大型部件的装置
CN108858818A (zh) 一种石材加工工作台
CN115571605B (zh) 一种重型工件自动上料装置
CS238286B1 (cs) Zařízení k přepravě tabulí z plochého materiálu
CN219854238U (zh) 一种检测石英样片的辅助装夹工装
CN218623437U (zh) 一种建筑工程用墙体砌筑装置
JPH0741157A (ja) 鋼材の移送方法およびその設備
CN216763129U (zh) 一种稳定性高的岩棉搬运装置
KR100368261B1 (ko) 압연 코일의 하면검사장치
EP3584032B1 (en) Working center for wooden workpieces provided with an interchangeable working plane