CS244416B2 - Generator of keying signal in television receiver - Google Patents

Generator of keying signal in television receiver Download PDF

Info

Publication number
CS244416B2
CS244416B2 CS816304A CS630481A CS244416B2 CS 244416 B2 CS244416 B2 CS 244416B2 CS 816304 A CS816304 A CS 816304A CS 630481 A CS630481 A CS 630481A CS 244416 B2 CS244416 B2 CS 244416B2
Authority
CS
Czechoslovakia
Prior art keywords
keying
circuit
pulse
signal
output
Prior art date
Application number
CS816304A
Other languages
English (en)
Inventor
Thomas D Yost
Original Assignee
Rca Corp
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Application filed by Rca Corp filed Critical Rca Corp
Publication of CS244416B2 publication Critical patent/CS244416B2/cs

Links

Classifications

    • HELECTRICITY
    • H04ELECTRIC COMMUNICATION TECHNIQUE
    • H04NPICTORIAL COMMUNICATION, e.g. TELEVISION
    • H04N9/00Details of colour television systems
    • H04N9/44Colour synchronisation

Landscapes

  • Engineering & Computer Science (AREA)
  • Multimedia (AREA)
  • Signal Processing (AREA)
  • Processing Of Color Television Signals (AREA)
  • Details Of Television Scanning (AREA)
  • Picture Signal Circuits (AREA)
  • Studio Circuits (AREA)

Description

Vynález se týká generátoru klíčovacího signálu v televizním přijímači pro zpracování úplného televizního signálu, u něhož je ke zdroji obrazových signálů připojen oddělovač synchronizačních impulsů, к němuž je připojen obvod zpracovávání synchronizačních impulsů a ke generátoru klíčovacích signálů je připojen dekďdovač.
V barevném televizním přijímači jsou pro zpracování úplného barevného televizního signálu včetně jasu, chromizece a synchronizačních složek signálu zapotřebí funkce zpracování signálu, což vyžaduje klíčování nebo synchronizaci vůči úplnému televiznímu signálu. V příslušné části tyto funkce zahrnují klíčování pro vydělení složek informace o synchronizačním impulsu a chromizaci z úplného televizního signálu, klíčování zatemňovací úrovně v době trvání zatemňovacího impulsu pro nastavení referenční úrovně černého obrazu a klíčování v průběhu zatemňovacích intervalů horizontálního a vertikálního zpětného běhu pro zabránění tomu, aby se v průběhu těchto intervalů objevoval na obrazovce obraz.
Jsou-li zpracující obvody klíčového signálu jasu a chrominance celé nebo ze značné části v integrovaném obvodu, je žádoucí zajistit jediný, úplný klíčovaný signál, z něhož mohou být signály pro provádění popsaných klíčovacích funkcí odvozeny. Jediný, úplný klíčovaný signál tohoto typu je žádoucí proto, poněvadž pak je u integrovaného obvodu zapotřebí pouze jediná vstupní svorka vnějáího klíčovacího signálu. Také integrovaný obvody obsahující generátor úplného klíčovacího signálu, vyžaduje pouze jedinou výstupní svorku pro zajištění úplného klíčovacího signálu.
Takový úplný klíčovací signál je znám a typicky obsahuje složku prvního pulsu o dané Šířce e složku druhého pulsu o menší Šířce superponovanou na složku prvního pulsu. Složky prvního a druhého pulsu vykazují dané amplitudy a seřízení času v souladu a klíčováním a synchronizačními požadavky obvodů zpracování signálu v přijímači.
Je zřejmé, že je žádoucí zabránit nesprávnému klíčování obvodů klíčovaného přijímače v odezvu na klíčovací signál výše popsaného typu. Takové nesprávné klíčování se může objevit, pokud generátor klíčovacího signálu začne dávat výstupní klíčovací signál v průběhu obrazových intervalů videosignálu. To může například nastat v odezvu na ruSivé signály, jako je Sum nebo jiné účinky, objevující se v průběhu obrazových intervalů.
Uvedené nevýhódy Jsou odstraněny u generátoru klíčovacího signálu v televizním přijímači podle vynálezu, jehož podstatou je, že je zapojen mezi oddělovačem synchronizačních impulsů a obvodem zpracovávání synchronizačních impulsů e jeho výstup je tvořen výstupním obvodem, připojeným jednak к dekódovači a jednak к vazebnímu obvodu, přičemž mezi generátor klíčovacího signálu a obvod zpracovávání synchronizačních impulsů je zapojena dioda.
Vynálezem je zabráněno vzniku chybných výxtupních klíčovacích signálů, které by se mohly objevit v průběhu obrazových intervalů.
P*íklad provedení generátoru klíčovacího signálu v televizním p*ijímači podle vynálezu Je zobrazen na výkresech, na nichž znázorňuje obr. 1 blokové schéma systému, zahrnujícího barevný televizní přijímač, obsahující zařízení podle vynálezu a obr. 2 obvodové schéma generátoru klíčovacího signálu podle vynálezu.
Na obr. I zdroj 10 úplného barevného televizního signálu, zahrnující například stupně vysokofrekvenčního a mezifrekvenčního zesilovače a videodetektoru barevného televizního přijímače, dává signály oddělovači 12 jasového a chrominančního signálu. Oddělovač 1 2. nap*íklad h*ebenový filtr, odděluje jasové a chrominanční složky úplného televizního signálu a dodává tyto oddělené složky na příslušné vstupní svorky a 2, zpracujícího obvodu 11 jasového a chrominančního signálu.
Oddělená jasová složka je zpracována zpracující jednotkou 14 Jasového signálu v jasovém kanálu přijímsíe, včetně například zesilovacích a zehrocovacích stupňů.
24441ύ
Oddělená chrominanční složka přichází do klíčovaného oddělovače ££ chromi^i^i^Í^i^jLch a synchronizačních impulsů, který dává oddělenou informaci B synchronizačního a informaci C chrominančního obrazového intervalu. Oddělovač 1_5 signálu může být typu, popsaného v americkém patentu č. 4 038 681. Odddlené signály pak přicházejí ke zpracující jednotce _8 chrominančního signálu pro vytvoření diferenčních signálů červenáážlutá, zelená-žlut.á a moodrážlutá známým způsobem. Diferenční signály barev z jednotky 18 se kombinnuí se zesíenným jasovým výstupním signálem Ϊ z jednotky 14 v signálové mattici 2v pro vytvoření výstupních signálů červené, modré a zelené barevného obrazu.
Jasový kanál také obsahuje svorkový obvod zatemňovací úrovně obsahujicí klíčovaný kommarátor 30, který je klíčován v průběhu synchronizačních intervalů každého horizontálního zatemňovacího intervalu videosignálu. Při klíčování koi^mpar^t^or 30 vzorkuje a porovnává referenční napětí jssu VREF se stennoměrnou úrovní signálu, který se v té době nachází na výstupu signálu modré maarice £0. Výstupní signál z kombarrtoáu 30 přichází k řídicímu vstupu procesoru £4 jasu pro ustavení hladiny černé jasového signálu a tím i jasu obrazu na správnou úroveň v souladu s úrovní napětí V^p. j^oi^iádání korabprátoáu 30 s procesorem _4 jasu a marnicí 20 je podrobnnji popsáno v americkém patentu č. 4 187 557.
Signály červené, zelené a modré barvy z maarice 20 jsou odděleně připojeny přes zmnožené výstupní sítě, zahrnuté ve výstupní jednotce .22, na výstupní svorky . , 4 a £ obvodu 1.1. Signály barev jsou zesíleny individuálně zesilovači v řídicím stupni 25 obrazovky pro zajištění vysokých úrovní signálů barev červené, zelené a modré na příslušných elektrodách řízení intenzity barevný obraz reprodukuuící obrazovky 28.
Signály ze zdroje 10 také přicházejí do oddělovače j3 synchronizačních impulsů pro odvození synchronizační složky horizontální čáry televizního signálu. Odvozená synchronizační složka pak z výstupu oddělovače j3, synchronizačních impulsů odchází z výstupu oddělovače 33 synchronizačních impulsů na obvody 38 zpracování synchronizačních impulsů a vydělení. Obvody 38 zajišťují horizontální a vertikální vychylovací signály pro napájení obvodů řízení vychylování obrazovky 28 přijímače a vertikální a horizontální zatemňovací signály.
Obvod 35 generátoru úplného klí6ovacího signálu reaguje na výstupní signály z oddělovače 33 synchronizačních impulsů a na horizontální a vertikální zatemňovací signály zpětného běhu z vychylovacích obvodů £8. Výstup úplného klíčovaného signálu z obvodu 35 generátoru je přes svorku .6 připojen na dekodér 40 signálu, který dekóduje úplný klíčový signál nacoddělené klíčovací impulsy Vg, V^, 3. a V^, νγ, jak to požaduuí zpracující obvody klíčovacího signálu v síti 11 . Dekodér 40 je podrobněji popsán v americkém patentu číslo 4 263 610.
Kíčovací impulsy Vq a V^ obklopují synchronizační interval a vzájemně vykazují vztah protifáze. Tyto impulsy přicházejí ke klíčovacím vstupům oddělovače 15 synchronizačních a chrominančních impulsů. Klíčovací impuls 3. je ve fázi s impulsem Vg a je s ním i téže polarity, a to kladné, a přichází na klíčovací vstup kompaaátoru .30. Možné klíčovací impulsy Vg, Vy se objevují v průběhu každého horizontálního a vertikálního intervalu zpětného běhu obrazu a přicházejí k přísL^ným množným klíčovacm vstupům výstupního stupně 22.
V uspořádání podle obr. 1 jednotky v síti 11 jsou z větší části schopné být vyráběny ve formě jediného integrovaného obvodu. V takovém případě svorky . až ó. odpoovdají vnějším příponxýfa svorkám integrovaného obvodu.
Obr. 2 znázorňuje uspořádání obvodu generátoru 35 úplného klíkovacího signálu.
V obvodu 35 generátoru vstup báze normálně nevodivého spínacího tranzistoru 50 přijímá kladné impulsy horizontální synchronizace z výstupu oddělovače . synchronizačních, impulsů přes vstupní vazební a časovači článek 55· Rezonanční obvod, obsahpící k.undcnzát.or a cívku 5^9. je sw^^č^s^^í výstupního kolektorového obvodu tranzistoru 50 spolu se zatěžovacm odporem 59.
Jak je popsáno v americkém patentu δ. 4 051 518, rezonanční obvod je vybuzen, aby kmital na svém přirozeném kmitočtu, jevil tranzistor ^0 klíčován tak, aby vedl. Perioda signálu zákmitu je určena hodnotami kondenzátoru a cívk; c/8. Výsledný výstupní signál zákmitu v kolektorovém obvodu tranzistoru 50 spolupůsobí s inverzní vodivou charakteristikou tranzistoru 50 pro vypnutí tranzistoru 50 před ukončením jednoho plného kmitavého cyklu, takže kladný synchronizační hradlový impuls vytvořený ve společném bodě kondenzátoru 22. a cívky 58 odpovídá první plné polovině kladné polarity signálu zákmitu. Kladný výstupní impuls se objevuje v intervalu v průběhu horizontálního intervalu zpětného běhu a obklopuje synchronizační interval.
Výstupní hradlový impuls z tranzistoru 50 je připojen přes diodu 62 a odpor 66, zahrnuté ve výstupním obvodu generátoru hradlového impulsu, obsahujícím tranzistor £0» na signál kombinující bod A. Signály, vznikající v bodě A jsou připojeny к výstupní svorce Τθ obvodu 22 přes diodu 59·
Obvod 80, obsahující transformátor 82 horizontálního zpětného běhu, dává horizontální časovači signál včetně kladných horizontálních impulsů zpětného běhu v průběhu každého zatemňovacího intervalu horizontálního zpětného běhu, obklopující Interval T^· Transformátor 82 zahrnuje primární vinutí a sekundární vinutí s uzemněným středovým vývodem. Signál zpětného běhu se objevuje na svorce T1 sekundárního vinutí.
Dioda 85 ve dráze signálu zpětného běhu se v průběhu každého horizontálního zatemňovacího intervalu stává nevodivou v odezvu na kladný impuls zpětného běhu v průběhu intervalu T^. Obvod 35 generátoru pak dává první napětovou úroveň v bodě A. Hradlový impuls z tranzistoru 50 se také objeví v průběhu zatemňovacího intervalu T^ a kombinuje se s první napělovou úrovní pro vytvoření úplného klíčovacího signálu v bodě A. Úplný klíčovací signál je před diodu 69 přiveden na výstupní svorku To obvodu 26· První napětový dělič, překládající signál, obsahující odpory 65. 66 a 67 a druhý napěEový dělič, překládající signál a obsahující odpory 72, 21» 74 jsou určeny pro nastavení patřičných hladin úplného klíčového signálu, který se objevuje na výstupní svorce Tp.
Takto úplný výstupní klíčovací signál, vytvořený obvodem 35 generátoru zahrnuje první a druhé složky impulsu. V průběhu každého intervalu Тц horizontálního zatemněného běhu, první, to jest nižší impuls s úrovní zatemňovací základny přibližně *2,5 V vzniká v odezvu na kladný impuls zpětného běhu, který uvede diodu 85 do nevodivého stavu. Výstup hradlového impulsu tranzistoru 50 obsahuje druhou, to .jest horní, složku impulsu úplného klíčovacího signálu. Druhý impuls je superponován na první složce impulsu v průběhu intervalu tk*.
Analogické děje probíhají v souvislosti s vytvářením úplného vertikálního zatemňovacího signálu v průběhu vertikálního zatemňovacího intervalu Ту. V průběhu každého zatemňovacího intervalu Ty zpětného běhu přichází kladný vertikální zatemňovací impuls ke svorce Tj. Tento impuls je napětovým děličem 72. 73. 7-4 upraven tak, že napětí vznikající na Výstupní svorce To odpovídá požadované základní úrovni složky nižšího impulsu pro účely vertikálního zatemnění. Tvary impulsů úplných klíčovacích signálů, vyvinutých pro horizontální i vertikální účely, jsou detailněji znázorněny ve dříve zmíněném americkém patentu č. 4 263 610.
Hradlový impuls vytvářející obvod, obsahující tranzistor 22» může nechtěně dávat chybné výstupní hradlové impulsy v odezvu na rušivé vstupní signály, které se mohou objevit v průběhu obrazových intervalů Tj videosignálu. Pákové rušivé signály mohou zahrnout teplotní šum a další druhy šumu, které mohou být sdruženy s videosignáletn a objevit se na výstupu oddělovače 33 synchronizačních impulsů, viz obr. 1. Značné úrovně výstupního proudu mohou být sdružené s chybným hradlovým impulsem, poněvadž v tomto případě vvstupní obvod tranzistoru 50 .je schopen napájet špičkové výstupní proudy řádu deseti milí ampér.
Takové proudy se spojují 3 výstupním zákmitovýrn tvarem imim l-;u, vznikajícím, když resonanční obvod 57. 58 je vybuzen к zákmitu otevřením tranzistoru >0 - Chybným výstupním hradlovým Impulsům je zabráněno následujícím způsobem.
V průběhu každého horizontálního obrazového intarvalu Tj signál v transformátoru 82 zpětného běhu vykazuje záporné napětí přibližně -7 V, dostatečné к tomu, aby předpětím na diodě 85 tuto diodu otevřel. V otevřeném stavu slouží dioda 85 ke svorkování bodu A obvodu, kterým procházejí výstupní hradlové impulsy z tranzistoru 50. na napětí přibližně -6,3 V. Proto jakékoliv chybné hradlové impulsy, vznikající v průběhu obrazových intervalů jsou také svorkovány na tuto úroveň, což v tomto případě nedostačuje к tomu, aby dekóder 40 (obr. 1) vytvářel nesprávně Časované klíčovací signály V^, a V^.
Dioda 85 je zahrnuta ve svorkovací dráze mezi bodem A a zemí přes svorku T^ a sekundárním vinutím s uzemněným středním vývodem transformátoru 82. Svěrkovací.dioda 85 představuje spínač, uspořádaný v sérii se zdrojem přepínacích signálů zpětného běhu mezi bodem A a zemí.
Dráha svěrkovacího proudu vykazuje velmi nízkou impedanci, to jest pouze několik ohmů vzhledem к impedanci představované výstupním obvodem tranzistoru 50 generátoru hradlových impulsů, když je tento otevřený v průběhu obrazových intervalů, což je přibližně 450 ohmů. V tomto ohledu je třeba zaznamenat, že schopnost vést proud je u svorkovací dráhy mezi bodem A a zemí větší než je schopnost obvodu, generujícího hradlový impuls, včetně tranzistoru 50. vést výstupní proud. Tento výsledek je funkcí efektivní impedance svorkovací dráhy ve srovnání s efektivní výstupní impedancí obvodu, vytvářejícího hradlové impulsy, a amplitudy spínacího signálu zpětného běhu v průběhu obrazových intervalů ve srovnání s amplitudou hradlových impulsů, které mohou být vytvořeny tranzistorem 50, což je v tomto případě přibližně *8 V.
Zejména v tomto případě obvody zpracující klíčované signály, které reagují na klíčovací signály přicházející přes svorku JTO, mohou pracovat, jestliže úroveň klíčovacího impulsu, vytvořeného v průběhu klíčovacího intervalu T^, přesáhne výstupní prahovou úroveň přibližně *1,5 V na svorce To obvodu 35 generátoru. Proto pro zabránění tomu, aby byly chybné klíčovací impulsy v průběhu obrazového intervalu přenáSeny přes svorku T*, napětí v bodě A musí být udrženo na úrovni v podstatě rovné nebo menší než je prahová úroveň přibližně *2,2 V, to jest +1,5 V výstupní prahová úroveň plus napětí na diodě 69 v propustném směru, v průběhu obrazových intervalů. Tohoto výsledku se dosáhne, je-li splněn následující vztah VBG ' R3G VC
V .--< v,r, , Rc + SBG kde Уд je napětí v bodě A, 7,^, je prahové napětí, které nesmí být v bodě A překročeno, Vqq je velikost výstupních hradlových impulsů, které nohou být generovány obvodem generátoru hradlových synchronizačních impulsů, obsahujícím tranzistor 50. Vn je svěrkovací napětí, vytvořené v bodě A svěrkovacím obvodem, zahrnujícím diodu 851 je efektivní výstupní impedance obvodu generátoru hradlových synchronizačních impulsů a R^ je efektivní impedance svěrkovacího obvodu, zahrnujícího diodu 85.
Odtud dráha svěrkového proudu může odvést z bodu A ty proudy, které by měly být odvedeny z výstupního obvodu generátoru hradlových impulsů, vytvoří-li se chybné hradlovací impulsy obrazového intervalu. Bod A obvodu tak zastává svorkován a chybným hradlovým impulsům je zabráněno, aby se dostaly к výstupní svorce To.
Je třeba také poznamenat, že tomuto výsledku je pomoženo způsobem, jakým jsou svorko
244416 6 vací proudy, vedené diodou 8? a proudy výstupních hradlových impulsů, procházející odporem 6b v průběhu obrazových intervalů, polovány. ZvláStě svorkovací proudy tečou e bodu A do země přes diodu 85· Proud hradlového impulsu teče k bodu A, takže tento proud přidává spíSe než ubírá svorkovému proudu. Odtud proud hradlového impulsu neteče proti svorkovému proudu a slouží spíše k tomu, aby zajistil, aby se svorkovací proud udržel nad minimální úrovní, a aby nezanikal.

Claims (1)

  1. Ge^ere^t,o;r klíčovacího signálu v televizním přijímači pro zpracování úplného televizního signálu, u něhož je ke zdroji obrazových signálů připojen oddělovač synchronizačních impplsů, k němuž je připojen obvod zpracovávání synchronizačních impulsů a ke generátoru klíčovacích signálů je připojen dekódovač, vyznnčující se tím, že je zapojen mezi oddělovačem (33) synchronizačních impulsů a obvodem (38) zpracovávání synchronizačních impulsů a jeho výstup je tvořen výstupním obvodem (69, 74), připojeiým jednak k dekódovači (40), jednak k vazebnímu obvodu (TQ), přičemž mezi generátor (35) klíčovacího signálu a obvod (38) zpracovávání synchronizačních impulsů je zapojena dioda (85).
CS816304A 1980-08-29 1981-08-24 Generator of keying signal in television receiver CS244416B2 (en)

Applications Claiming Priority (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
US06/182,753 US4313130A (en) 1980-08-29 1980-08-29 Keying signal generator with false output immunity

Publications (1)

Publication Number Publication Date
CS244416B2 true CS244416B2 (en) 1986-07-17

Family

ID=22669872

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
CS816304A CS244416B2 (en) 1980-08-29 1981-08-24 Generator of keying signal in television receiver

Country Status (17)

Country Link
US (1) US4313130A (cs)
JP (1) JPS5775085A (cs)
KR (1) KR840001295B1 (cs)
AT (1) AT383922B (cs)
AU (1) AU539839B2 (cs)
CA (1) CA1163360A (cs)
CS (1) CS244416B2 (cs)
DE (1) DE3134149C2 (cs)
ES (1) ES8205488A1 (cs)
FI (1) FI73561C (cs)
FR (1) FR2489642B1 (cs)
GB (1) GB2082872B (cs)
HK (1) HK17687A (cs)
IT (1) IT1138497B (cs)
MY (1) MY8700800A (cs)
PT (1) PT73533B (cs)
SE (1) SE451288B (cs)

Families Citing this family (7)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
US4410907A (en) * 1981-11-16 1983-10-18 Rca Corporation Burst gate keying and back porch clamp pulse generator
US4558355A (en) * 1983-12-14 1985-12-10 Rca Corporation Trilevel sandcastle pulse encoder
US4549202A (en) * 1983-12-14 1985-10-22 Rca Corporation Trilevel sandcastle pulse encoding/decoding system
JPS60199290A (ja) * 1984-03-23 1985-10-08 Hitachi Ltd 耐放射線性カラ−テレビカメラ
US4612577A (en) * 1985-06-26 1986-09-16 Rca Corporation Video signal processor with selective clamp
JPH02115310U (cs) * 1989-03-04 1990-09-14
KR100829764B1 (ko) 2000-06-26 2008-05-16 톰슨 라이센싱 에스.에이. 텔레비전 신호 처리 디바이스에서 샌드캐슬 신호 발생을위한 시스템, 방법 및 장치

Family Cites Families (3)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
US3268656A (en) * 1963-03-21 1966-08-23 Motorola Inc Color television receiver including color burst separator substantially unaffected by the varying waveform and timing of keying pulses
US4213151A (en) * 1978-08-18 1980-07-15 Rca Corporation AGC keying signal circuit
US4263610A (en) * 1980-01-18 1981-04-21 Rca Corporation Controlled output composite keying signal generator for a television receiver

Also Published As

Publication number Publication date
DE3134149C2 (de) 1985-11-28
JPS622518B2 (cs) 1987-01-20
SE451288B (sv) 1987-09-21
FI73561B (fi) 1987-06-30
AU539839B2 (en) 1984-10-18
DE3134149A1 (de) 1982-03-25
FR2489642A1 (fr) 1982-03-05
IT1138497B (it) 1986-09-17
IT8123623A0 (it) 1981-08-24
PT73533B (en) 1983-01-17
SE8104966L (sv) 1982-03-01
US4313130A (en) 1982-01-26
MY8700800A (en) 1987-12-31
FI73561C (fi) 1987-10-09
GB2082872A (en) 1982-03-10
CA1163360A (en) 1984-03-06
FR2489642B1 (fr) 1987-03-20
PT73533A (en) 1981-09-01
AU7443781A (en) 1982-03-04
AT383922B (de) 1987-09-10
JPS5775085A (en) 1982-05-11
FI812586L (fi) 1982-03-01
KR830007020A (ko) 1983-10-12
KR840001295B1 (ko) 1984-09-07
ATA376681A (de) 1987-01-15
ES504888A0 (es) 1982-06-01
ES8205488A1 (es) 1982-06-01
HK17687A (en) 1987-03-06
GB2082872B (en) 1984-04-11

Similar Documents

Publication Publication Date Title
WO1979000745A1 (en) Tv graphics and mixing control
KR840001294B1 (ko) 합성 키잉 신호 발생장치
FI74374B (fi) Bildregleringsanordning foer skaermbilden i en televisionsmottagare.
CS244416B2 (en) Generator of keying signal in television receiver
US4660084A (en) Television receiver with selectable video input signals
US4354202A (en) Television receiver on-screen alphanumeric display
US4316214A (en) Keying signal generator with input control for false output immunity
US4660085A (en) Television receiver responsive to plural video signals
FI73110B (fi) Televisionsmottagare med ett selektivt anvaendbart system foer anvisande av tecken pao bildrutan.
US4228456A (en) Burst gating signal generating circuit
JPS625559B2 (cs)
US4172262A (en) Line sampling circuit for television receiver
KR840001293B1 (ko) 텔레비젼 수상기용 합성키잉 신호 발생장치
CA1164996A (en) Composite timing signal generator with predictable output level
KR920008659B1 (ko) 3중 레벨 사성 펄스 인코딩/디코딩 시스템
EP0058728B1 (en) Hue and contrast adjusting circuit for a colour television receiver
KR100490015B1 (ko) 편향신호펄스정형회로
US4246599A (en) Abnormal separation detecting circuits of chromatic signals of SECAM systems
JPH0356515B2 (cs)
JP2841392B2 (ja) 映像信号回路
JPS5838022B2 (ja) クランプカイロ
KR19980077138A (ko) 티브이의 화면 종횡비 검출회로