CS229224B1 - Nosič formulářového zařízení a role papíru k otiskovacím mechanismům - Google Patents

Nosič formulářového zařízení a role papíru k otiskovacím mechanismům Download PDF

Info

Publication number
CS229224B1
CS229224B1 CS921282A CS921282A CS229224B1 CS 229224 B1 CS229224 B1 CS 229224B1 CS 921282 A CS921282 A CS 921282A CS 921282 A CS921282 A CS 921282A CS 229224 B1 CS229224 B1 CS 229224B1
Authority
CS
Czechoslovakia
Prior art keywords
paper
roll
angles
form device
carrier
Prior art date
Application number
CS921282A
Other languages
English (en)
Inventor
Dagmar Chlubna
Eduard Chlubny
Stanislav Nevoral
Original Assignee
Dagmar Chlubna
Eduard Chlubny
Stanislav Nevoral
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Application filed by Dagmar Chlubna, Eduard Chlubny, Stanislav Nevoral filed Critical Dagmar Chlubna
Priority to CS921282A priority Critical patent/CS229224B1/cs
Publication of CS229224B1 publication Critical patent/CS229224B1/cs

Links

Landscapes

  • Unwinding Webs (AREA)

Abstract

Vynález se týká konstrukčního provedení nosiče, na který lze u otiskováních mechanismů umístit podle potřeby feud formulářové zařízení pro psaní do skládaných okrajově děrovaných formulářů, nebo roli papíru postupně při psaní odvíjejících se, se současným odváděním statické elektřiny. Nosič sestává z úhelníků na svislá straně opatřených zářezem pro uložení trubky role papíru a za sebou vytvořených dosedacích ploch pro > uložení úložných kolíků formulářového zařízení. Jedna z dosedacích ploch alespoň jednoho úhelníku překrývá ozub západky pružně a přestavitelů® uložené "na svislé straně úhelníku. Úhelníky jsou dále opatřeny dvojicí průchozích drážek pro upevňovací šrouby a náboj, který nese kontaktní prostředek, dosedající na kovovou uzemněnou část zařízení. Nosiče je možno využít u všech zařízení, kde je zapotřebí psát jak na roli papíru, tak i na skládané okrajově děrované formuláře.

Description

(54) Nosič formulářového zařízení a role papíru k otiskovacím mechanismům
Vynález se týká konstrukčního provedení nosiče, na který lze u otiskováních mechanismů umístit podle potřeby feud formulářové zařízení pro psaní do skládaných okrajově děrovaných formulářů, nebo roli papíru postupně při psaní odvíjejících se, se současným odváděním statické elektřiny. Nosič sestává z úhelníků na svislá straně opatřených zářezem pro uložení trubky role papíru a za sebou vytvořených dosedacích ploch pro > uložení úložných kolíků formulářového zařízení. Jedna z dosedacích ploch alespoň jednoho úhelníku překrývá ozub západky pružně a přestavitelů® uložené na svislé straně úhelníku. Úhelníky jsou dále opatřeny dvojicí průchozích drážek pro upevňovací šrouby a náboj, který nese kontaktní prostředek, dosedající na kovovou uzemněnou část zařízení. Nosiče je možno využít u všech zařízení, kde je zapotřebí psát jak na roli papíru, tak i na skládané okrajově děrované formuláře.
229 224
- 2 ~
229 224
Vynález se týká nosiče formulářového zařízení a. role papíru k otiskovacím mechanismům.
U otiskovacích mechanismů, například bodových tiskáren/je zapotřebí někdy psát do okrajově děrovaných formulářů, jindy na průběžný pás papíru uložený v roli. Jestliže mají být obě možnosti zařízením poskytnuty, je zapotřebí vytvořit patřičné konstrukční provedení držáků, nosiče a podobných prostředků, kterými se těchto požadavků dosáhne a které musí v obou případech zajistit přesné ustavení vůči psacímu válci. Musí být také zajištěna správná doprava papíru, při které nedochází k jeho uhýbání do stran a k potížím při psaní.
Doposud jsou otiskovací mechanismy opatřeny držáky pro formulářové zařízení a k tomu ještě dalšími držáky pro uložení role papíru. Oba představitelé držáků jsou trvale uloženy na vnějším krytu zařízení, jako bodové tiskárně. Nebo P'k také používá výměnných držáků a podle potřeby se na vnější i^yt uloží jeden či druhý typ držáku.
Je-li použito obou pevných držáků, bývá zpravidla potíž v jejich umístění, aby jeden druhému při dopravě papíru nepřekážel. Dvojice těchto držáků kromě toho také z hlediska estetického nepůsobí dojmem zdařilého konstrukčního řešení. U výměnných držáků tyto potíže a nedostatky odpadají, avšak vznikají problémy s jejich piresným ustavením, aby byla zajištěna správná funkce posouvání papíru. Každé ustavení je nutno provést pečlivě a přesně, což klade na obsluhu zařízení, převážně ženy, velké nároky. Proto je zapotřebí, aby tuto výměnu a ustavení prováděl mechanik, čímž vznikají zdržení v provozu zařízení.
Současně s těmito nedostatky se vyskytují i problémy s odváděním statické elektřiny, vzniklé při zpracování a průběhu velkého množství papíru tiskárnou. Následkem toho jsou výboje statické elektřiny, vyskytující se zejména u zařízení, jejichž kryty jsou zhotoveny z plastických hmot a způsobují rušení vlastní elektroniky.
229 224 “ 3
Zdokonalení při řešení těchto nedostatků a problémů přináší nosič formulářového zařízení a role papíru k otiskovacím mechanismům podle tohoto vynálezu, jehož podstata spočívá v tom, nosí čjB- ' že úhelníky Ajsou na svislé straně opatřeny zářezem pro uložení trubky role papíru za sebou vytvořených dosedacích ploch pro uložení úložných kolíků formulářového zařízení, přičemž alespoň jedna z dosedacích ploch alespoň jednoho úhelníku překrývá ozub západky pružně a přestavitelně uložené na svislé straně úhelníku. Vodorovná strana úhelníků je opatřena dvojicí průchozích drážek pro upevňovací šrouby. Ve vodorovné straně alespoň jednoho úhelníku, případně jiné jeho části je upevněn náboj nesoucí kontaktní prostředek, například pružný, který dosedá na některou z kovových uzemněných částí zařízení.
Výhodou nosiče je, že lze na něj umístit jak formulářové zařízení, tak i roli papíru, přičemž jeho trvalá poloha je ustavena již při montáži. To znamená, že lze kdykoliv umístit na nosič formulářové zařízení nebo roli papíru, aniž by byl narušen jejich správný posuv papíru. Rovněž kvalita uložení jak formulářového zařízení, tak i role papíru je vždy stejná, stejně jako , vedení papíru.
Příklad provedení nosiče podle vynálezu je ztfazpnten na přiložených výkresech, na nichž obr. 1 představuje jeho axonometrický pohled, obr. 2 sestavu nosiče v půdorysu s uloženou rolí papíru a obr. 3 boční pohled na nosič se znázorněnými úložnými kolíky formulářového zařízení.
Nosič je tvořen dvojicí protilehlých úhelníků luložených na vnější straně, zpravidla horní straně neznázorněného krytu zařízení. Uložení je provedeno například prostřednictvím dvojice průchozích drážek 2 vytvořených ve vodorovné straně úhelníků 1, kterými prochází upevňovací šrouby 3 zašroubované v krytu zařízení. Ve svislé straně úhelníků 1 je vytvořen zářez 4 pro uložení trubky 5 nesoucí roli papíru 6, dále trojice za sebou provedených dosedacích ploch 7 pro uložení úložných kolíků 18 formulářového zařízení, Jedna z dosedacích ploch 7, v tomto případě prostřední, tvořená vybráním alespoň jednoho úhelníku 1 překrývá ozub 8 přeštavitelné a odpružené západky 9. Západka 9 je uložena na svislé
229 224 ” 4 straně úhelníku £ pomocí dvojice průchozích drážek 10 vytvořených ve směru přestavování v západce 9. Průchozími drážkami 10 je umístěna na vodicích kolících 11 upevněných ve svislé straně úhelníku Proti vypadnutí západky 9 jsou konce vodicích kolíků 11 opatřeny zajišťovací podložkou 12. Na západce 9 je v prostoru mezi její dvojicí průchozích drážek 10 upevněn dřík 13, na němž a na protilehlém vodicím kolíku 11 je zavěšena tažná pružina 14. Ve vodorovné straně alespoň jednoho úhelníku 1, popřípadě na jiné jeho části, je upevněn náboj 15, nesoucí kontaktní prostředek 16, například pružný kontaktní prostředek 16 , dosedající na některou z kovových částí 17 zařízení.
Funkce nosiče spočívá v tom, že podle potřeby se ukládá do zářezů 4 protilehlých úhelníků £ trubka 5 role papíru 6, která je v zářezech 4 jednoduše uložena. Nebo formulářové zařízení, kdy se ve směru P zatlačí na západku 9, při kterém se její ozub 8 odsune z míst přilehlé dosedací plochy 7. Úložné kolíky 18 tohoto formulářového zařízení se vloží na všechny dosedací plochy 7 úhelníků 1. Po jejich uložení se stlačená západka 9 uvolni, čímž ji předtím stlačená tažná pružina 14 vrátí do základní polohy. Ozub 8 tím překryje úložné kolíky 18 formulářového zařízení, takže je aretuje proti vysunutí z nosiče, to je z úhelníků
V případě záměny se opět zatlačí na západku 9, která formulářové zařízení uvolní, takže je lze z nosiče vyjmout.
Obdobně se postupuje při každé další záměně psaní na papír z role či do okrajově děrovaných formulářů.
Kromě uvedené funkce zajišťuje současně uložení úhelníků 1 na krytu zařízení i svod statické elektřiny. Její výboje jsou z úhelníků £ svedeny přes pružný kontaktní prostředek 16 na některou z uzemněných kovových částí 17 zařízení.

Claims (3)

  1. PŘEDMĚT VYNÁLEZU
    1. Nosič formulářového zařízení a role papíru k otiskovacím mechanismům, například bodovým tiskárnám, sestávající ze dvou protilehlých úhelníků upevněných ke krytu bodové tiskárny, vyznačený tím, že úhelníky (1) jsou na svislé straně opatřeny zářezem (4) pro uložení trubky (5) role papíru (6)aza sebou vytvořených dósedacích ploch (7) pro uložení úložných kolíků (18) formulářového zařízení, přičemž alespoň jedna z dosedacích ploch (7) alespoň jednoho úhelníku (1) překrývá ozub (8) západky (9) pružně a přestavitelně uložené na svislé stra ně úhelníku (1).
  2. 2. Nosič podle bodu 1, vyznačený tím, že vodorovná strana úhelníků (1) je opatřena dvojicí průchozích drážek (2) pro upevňovací šrouby (3).
  3. 3. Nosič podle bodu 1, vyznačený tím, že ve vodorovné straně alespoň jednoho úhelníku (1), případně jiné jeho části, je upevněn náboj (15) nesoucí kontaktní prostředek (16), například pružný, který dosedá na některou z kovových uzemněných částí (17) zařízení.
CS921282A 1982-12-16 1982-12-16 Nosič formulářového zařízení a role papíru k otiskovacím mechanismům CS229224B1 (cs)

Priority Applications (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
CS921282A CS229224B1 (cs) 1982-12-16 1982-12-16 Nosič formulářového zařízení a role papíru k otiskovacím mechanismům

Applications Claiming Priority (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
CS921282A CS229224B1 (cs) 1982-12-16 1982-12-16 Nosič formulářového zařízení a role papíru k otiskovacím mechanismům

Publications (1)

Publication Number Publication Date
CS229224B1 true CS229224B1 (cs) 1984-06-18

Family

ID=5443288

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
CS921282A CS229224B1 (cs) 1982-12-16 1982-12-16 Nosič formulářového zařízení a role papíru k otiskovacím mechanismům

Country Status (1)

Country Link
CS (1) CS229224B1 (cs)

Similar Documents

Publication Publication Date Title
US4433881A (en) Connecting mechanism for word processor - controlled printer output module cabinets
DE69331557D1 (de) Druckträgerzuführsystem für einen auf Anfrage gesteuerten Drucker
CA1225276A (en) Mounting apparatus for dot matrix print head
GB2188196A (en) A holder for a plug-in unit including a printed circuit board
CS229224B1 (cs) Nosič formulářového zařízení a role papíru k otiskovacím mechanismům
US3142249A (en) Type piece fixing device for high speed belt printer
US8136813B2 (en) Apparatus for pressing flat materials onto a transport module
JPS60112467A (ja) 縁に沿つて穴あけされた一層または多層の被印字材に使用される移送装置
US2339188A (en) Work positioning means for imprinting machines and the like
US3633500A (en) Means mounting type slugs on toothed belt in chain printers
US5073052A (en) Reuseable ink ribbon cassette adjustable to different ribbon widths and method of use
GB2163098A (en) Self-inking hand stamp
EP0236439A1 (en) SINGLE POST PRINTER.
US3476230A (en) Paper roll carrier for use with typewriter carriage
US4768435A (en) Label printer apparatus
US3745918A (en) Wide base type carrier
JPH0753099A (ja) プリンタの紙ガイド装置
GB2079021A (en) Display devices
DE68913436T2 (de) Montageanordnung zum Montieren eines Solenoids auf einem Tragekörper.
KR100881385B1 (ko) 옵셋 인쇄기용 잉크집 칸막이
US1808257A (en) Ruling device
JP2726330B2 (ja) プリンタ装置
KR20000004315U (ko) 폭 조절이 가능한 금전등록기용 프린터의 용지 장착장치
JP2771752B2 (ja) プリンタの用紙案内装置
ITTO20030182U1 (it) Sistema ed elemento per posizionare lateralmente rotoli di carta di la rghezza differente.