CS226151B2 - Způsob výroby kyseliny 6-aminopenicilánové - Google Patents

Způsob výroby kyseliny 6-aminopenicilánové Download PDF

Info

Publication number
CS226151B2
CS226151B2 CS869370A CS869370A CS226151B2 CS 226151 B2 CS226151 B2 CS 226151B2 CS 869370 A CS869370 A CS 869370A CS 869370 A CS869370 A CS 869370A CS 226151 B2 CS226151 B2 CS 226151B2
Authority
CS
Czechoslovakia
Prior art keywords
acid
formula
group
sicl
salt
Prior art date
Application number
CS869370A
Other languages
English (en)
Inventor
Tosiyasu Ishimaru
Original Assignee
Univ Osaka
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Priority claimed from JP913970A external-priority patent/JPS5022037B1/ja
Priority claimed from JP1237870A external-priority patent/JPS5111119B1/ja
Application filed by Univ Osaka filed Critical Univ Osaka
Publication of CS226151B2 publication Critical patent/CS226151B2/cs

Links

Landscapes

  • Pharmaceuticals Containing Other Organic And Inorganic Compounds (AREA)

Description

Vynález se týká způsobu výroby kyseliny 6-aminopenicilánové vzorce II /S ch3
HgN-CH-HC C '''\r (II) ‘CH, //
C-jj-CH-COOH chemickým postupem z kyseliny 6-ecylaminopenicilánové obecného vzorce I
R1-CO-NH-CH-HC ΰ J \y
CH, (I)
CH-COOH ve kterém R1-CO- znamená ecylskupinu organické karboxylové kyseliny obsahující 1 až 17 Stomů uhlíku.
Kyselina 6-aminopenicilánová vzorce II (dále označovaná jako 6-APA) nevykazuje ,sama o sobě tádnou signifikantní biologickou aktivitu, jako např. účinek antibiotický, ale jest důležitou výchozí surovinou pro výrobu poloeyntwtických penicilinů.
Předmětem vynálezu jest nový chemický, neenzymatlcký způsob výroby 6-APA vzorce II, která poskytuje uvedenou kyselinu prostou Skodliýých proteinů pocházejících z 6-ecyleminopenicilánových kyselin obecného vzorce I.
Dosud bylo publikováno velmi málo zpráv o chemičkám způsobu výroby 6-APA vzorce XI z kyselin 6-ecylemlnopenicilánových obecného vzorce I. Mezi nimi jest v Chem. Abetr. 69 19145 (1968) a v U. S, patentu čístlo 3 499 909 popsán způsob, vyznačující se tlm, že karboxylové skupina se chrání převedením v alkylsilylester. Tento způsob jest považován za relativně výhodný, není však uspokojivý z průmyslového hlediska.
Jest známo, že existuje způsob přípravy N-monosubstituovaných imldchlorldů reakcí N-substituovaných amidů kyselin s chloridem fosforečným ^Chemieehe Berlchte 28. 2367 (1895); tamtéž 21· 1231 (1960)) . Při přípravě esteru kyseliny 7-aminocefalosporanové ^Chem. Abstr. 65. 10596 (1966), japonský patentový spis číslo 13862/66), kyseliny 7-aminocefalosporanově Chem. Abstr. 71 . 61403 (1969); tamtéž 71. 112959. (1969)) a esteru kyseliny 6-aminopenicilénové £<J. Med. Chemlstry 13. 607 (1970)) byl již použit způsob vyznačující se tím, že N-monoaubstituovený imldchlorid se převede reakcí s alkoholem na iminoeter, a iminoeterové skupina se pak hydrolyticky rozštěpí.
Autor tohoto vynálezu nalezl nyní na základě širokého výzkumu způsob chránění v poloze 3 molekuly penicilinů ležící karboxylové skupiny, spočívající v jejím převedení ne smíšený enhydrid kyseliny. Tento způsob je předmětem' předloženého vynálezu.
Podstata výroby 6-aminopenicilénové kyseliny shora ukedeného vzorce II z 6-acyleminopenlcilénové kyseliny shora uvedeného obecného vzorce I způsobem podle vynálezu je v tom, že se karboxylové skupina v poloze 3 kyseliny 6-acyleminopenicilénová obecného vzorce I chrání reakcí 6-acylaminopenicilánové kyseliny nebo její soli e chlorovanou sloučeninou obecného vzorce III fi2-Cl (III) ve kterém R2 znamená skupinu vzorce Cl-Ρ-, CH^O-P-, Cl^P-, ^2^5θ”^~’
Cl
Cl
CL,
Cl n-C^H^O-j»-, n-C4Hg0-P-, CHjO-CHgCHgO-P-, Ο^ΟΟΙ^ΟΗ^-ΡC1
Cl
Cl
Cl CHgO'
CH-O^p 2 .P-,
CH,
CH.
‘^>Si-, (n-C4H9O)2Si-, (CH30CH2CH20)2Si-, (C^OJ-jSi-, CH, 1 Cl Cl Cl CH,oi BH3f
CBjO
CH,O-S1, CH--S1-, y .?/
CH.
v bezvodém inertním prostředí v přítomnosti činidle vázajícího kyseliny sa vzniku odpovídajícího směsného anhydridu kyselily, vzniklá 6-acylaminopenicilánová kyselina e chráněnou karboxylovou skupinou v poloze 3 ee převede ne odpovídající iminohalogenid reakcí s Činidlem poskytujícím iminohalogenid v bezvodém prostředí při teplotě v rozmezí -40 ež 0 °C, získaný iminohalogenid ee převede v odpovídající iminoether reakcí a hydroxysloučeninou obecného vzorce IV ve kterém R^ znamená elkylovou skupinu obsahující 1 až 8 atomů uhlíku, fenylalkylovou skupinu obsahující 1 až 8 atomů uhlíku v elkylové části nebo cyklohexylovou skupina, při teplotě v rozmezí -50 až -10 °C a výsledný iminoether se nechá reagovat v kyselám prostředí s vodou, hydroxysloučeninou nebo 8 rozpouštědlem obsahujícím bydrexyakupinu sa odžtěpení <í imlnoeterové skupiny, současné regenerace karboxylové skupiny a vzniku 6-aminopenicilánové kyseliny vzorce II.
Obsahuje-li sloučenina obecného vzorce III v molekule dva nebo více atomů chloru, není jasné, zda se tvorby smíáenéi-.o anhydridu zúčastňují vSechny atomy chloru či ne. Použije-li se např. v případě chloridu fosforitého 0,6 až 0,9 mel této sloučeniny na jeden mol sloučeniny obecného vzorce I, lze dosáhnout mimořádné vysokého výtěžku. Na základě toho lze předpokládat, že reakce p.Obíhá podle následujícího schématu.
-CH, /S\ X'v3
-CONH-CH-HC SC i
OC — K-CH —. OOOK (I)
PC13, C6H5N(CH3)2
ZS\ ^CH3
R -CONH-CH-HC C<?
I ^CH Cl
I 3 I oc — N-- CH- COO(P),
PClc
Xch3
R C=N-CH-HC^ cf mH, Cl 3 1
Cl OC—N· •CH—COO(P) n-BuOH, RgO sx ^ch3 H2N-CH-HCX c\ 1,1 ^CH3 (II)
OC- N·
CH-ΌΟΟΗ
Způsob podle vynálezu se provádí tak, že sloučenina obecného vzorce I anebo její sůl se rozpustí nebo suspenduje v inertním rozpouštědle, jako např. v «etylenchloridu, chloroformu, etylenchloridu, trichloretylenu, tetrahydrofuranu, dioxanu, diglymu, etylacetátu, nitrometanu a podobných, a ke směsi se přidá činidlo vázající kyseliny. Jako taková činidla se dají použít např. trialkylaminy, N-alkylmorfoliny, N-alkylpiperidiny, pyridin a Jeho homology, chinolin a jeho homology, Ν,Ν-dialkylarylaminy a podobné. Z těchto sloučenin jsou zvláStě výhodné Ν,Ν-dialkylaniliny a ϋ,ό-lutidin. Za účelem přípravy smíšeného anhydridu se potom k uvedené směsi přidá při teplotě místnosti anebo při teplotě pod 0 °C sloučenina obecného vzorce III, a to v přebytku vzhledem k množství vypočtenému z počtu atomů halogenu,
V závislosti ne povaze reagujících složek je někdy nutné zahřát reakční směs na teplotu vyšší než je teplota místnosti. Ke vzniklému roztoku sníženého anhydridů se přidá při teplotž místnosti anebo při teplotě pod 0 °C činidlo vhodné pro vytvoření imidhalogenidu, a to v přebytku molekvivalentu. Vhodným činidlem pro přípravu imidhalogenldu může být např. fosforoxychlorid (POCLj), chlorid fosforečný (PCl^), bromid fosforitý (PBr·}), fosgen (COClg), oxalylchlorid (COC1.COC1), o-fenylenester kyseliny tríchlorfosforeč σ°\ ^zPClj) a podobná. Z těchto sloučenin jest obzvláště vhodný chlorid fosforečný a fosgén. Optimální podmínky této reakce jsou proměnlivé podle povahy reagujících složek, použitých rozpouštědel a činidel vázajících kyseliny. Tak např. použije-li se metylenchlorid, Ν,Ν-dimethylanilln a chlorid fosforečný, jest reakce skončena během 2 až 3 hodin při teplotě od -50 do -20 °C.
Vzniklý imidchlorid se nechá reagovat s hydroxylovou sloučeninou obecného vzorce IV při teplotě pod 0 *C. Jako sloučenin obecného vzorce IV lze použít metanolu, etanolu, propanolu, butanolu, amylalkoholu, 2-etylhexylslkoholu, benzylelkoholu, cyklohexanolu β podobných. Z uvedených alkoholů jest zvláětě vhodný metanol, n-propanol, n-hutanol, Isoamylalkohol a podobné. Sloučenina obecného vzorce IV se použije v množství 3 až 20 mol na jeden mol sloučeniny obecného vzorce I, výhodně společně s malým množstvím terciálního aminu, jako např. Η,Μ-dlmetylanilinu, trietylaminu a podobných. Iminoeter se připraví přikapáváním alkoholu obecného vzorce IV do reakční směsi anebo přikapáním roztoku imidchloridu do alkoholu obecného vzorce IV při teplotě -60 až 0 °C; reakce jest ukončena během 0,5 až 3 hodin a výtěžek iminoeteru jest téměř kvantitětivní.
Přidáním ledové vody k takto získanému roztoku Iminoeteru za míchání dojde současní k hydrolýze Iminoeteru e k postupnému odítěpení chránící skupiny z karboxylu za vzniku volné karboxylové kyseliny. Reakční směs se poté neutralizuje bázlckou látkou, jako např. trietylaminem, vodným amoniakem, uhličitanem amonný, hydrogen uhličitanem alkalického kovu, uhličitanem alkalického kovu, hydroxidem alkalického kovu a podobnými, a to na pH asi 4,0, tj. na isoelektrický bod kyseliny 6-APA vzorce II.
Vyloučená krystalická látka se odfiltruje, proayje vodou, vodným metanolem, vodným etanolem, vodným acetonem anebo podobnými xOzpouštědly, a získá se tak surová krystalická 6-APA, Za' optimálních podmínek se získají destičkovité krystalky o obsahu 6-APA 96,5 až 98 % ve výtěžku asi 90%, které se dají použít bez dalšího čistění jako výchozí materiál pře přípravu syntetických penicilinů.
Jak bylo shora detailně popsáno, týká se předložený vynález způsobu výroby kyseliny 6-aminopenicilánové vzorce II z kyselin 6-acylaminopenicilánových obecného vzorce I chemickými prostředky, a tento způsob se vyznačuje tím, že karboxylové skupina posléze řečených kyselím se blokuje novou chrániči skupinou, které nebylo dosud k tomuto účelu použito, a provede se řada reakcí vedoucí přes imidhalogenid a iminoeter posléze ke kyselině 6-aminopenicilánové vzorce 11, Způsobem podle vynálezu se získá kyselina 6-amino~ penicilánová neobsahující proteiny ve vysokých výtěžcích, jednoduchým postupem a z laciných výchozích látek. Tyto přednosti činí uvedený postup zvláětě vhodný pro průmysl.
Následující příklady provedení blíže objasňují způsob podle vynálezu.
MOlady provedení ? . p : 1 c al alkoholu prostého aetylenchloridu, obsahujícího 5,6 ml Μ,Μ-dimetylanllim!, p rtuo 7,8 g suché, jemně rozetřené, technické draselné soli benzylpenicllinu io o'i.%), směs byla ochlazena ne 0 °C e poté byl zn míchání přlkapén .'«stok 2,2 g chloridu fosforitého v 5 ml metylenchloridu. Po přidání roztoku byle směs míchána dalších 20 až 30 minut za chlazení ledem; během této doby přešla téměř všechna výchozí draselná sůl penicilinu do roztoku a vyloučily se vzhledově odlišné krystalky chloridu draselného.
K této směsi, ochlazené na teplotu pod -60 °C, bylo za prudkého míchání přidáno najednou 4,5 g chloridu fosforečného, jemně rozetřeného těsně před přidáváním, a látka, která při vnášení ulpěla na stěnách, byla spláchnuta malým množstvím metylenchloridu.
Vzhledem k tomu, že reakce byla doprovázena mírpým vývojem teple, bylo nutné dbát na to, aby teplota nevystoupila nad -30 °C. Směs byla míchána asi 2 hodiny při -50 až -30 °C, pak byla opět ochlazena na teplotu pod -60 °C a za prudkého míchání byl přikapán roztok 1 ml Ν,Ν-dimetylanilinu v 30 ml n-butanolu. Na začátku přikapávání se uvolňovalo teplo, takže bylo nutno regulovat jeho rychlost tak, aby se teplota udržovala pod -40 °C.
Po skončení přikapávání byla směs míchána asi 2 hodiny při -50 až -40 °C, pak byla chladicí lázeň odstavena a v míchání bylo pokračováno, až teplota reakční směsi vystoupile na -15 až -10 °C.
Poté byla směs nelita do 30 ml ledové vody, reakční nádoba byla promyta 10 ml ledového 60% metanolu a promývecí roztok byl přidán k reakční směsi v ledové vodě. Spojené roztoky byly za chlazení ledem intenzívně míchány, přičemž pH směsi klesalo. Asi po ,0 až 20 minutách hyl po malých dávkách vnesen uhličitan amonný tak, aby pH směsi postupně vzrůstalo. Při pH asi 3 se začaly vylučovat krystalky; pH bylo posléze upraveno na 4,0 a roztok byl uložen přes noc do lednice. Vyloučená krystalická látka byla odfiltrována, promyta několikrát chladným 60% metanolem, pak acetonem, a vysušena.
Bylo zlákáno 3,8 g (výtěžek 88 %) destičkových krystalků o t. t. 190 až 191 °C (za rozkladu). Chromatogram na tenké vrstvě a Infračervené absorpční spektrum látky byly V souhlasu se standardem. Nalezený obsah 97,3 % (hydroxylaminovou metodou a titracl alkálií).
Ze užití draselná soli fenoxymetylpanicilinu (o obsahu 98 %) místo draselné soli benzylpenicilinu byly získány stejné výsledky.
Příklad 2
Postup popsaný v příkladu 1 byl opakován za stejných podmínek s tím rozdílem, že mleto chloridu fosforltého bylo na jeden mol draselné soli penicilinu použito 0,7 až 0,9 mol halogenované sloučeniny fosforu uvedené v následující tabulce. Kyselina 6-APA vzorce II byla získávána ve výtěžcích 85 až 89 %, jak je rovněž uvedeno v tabulce.
Sloučenina Molární poměr Výtěžek, %
ch3opci2 0,8 85
c2h5opci2 0,8 86
ň-C3H7OPCl2 0,8 85
n-C4H9OPCl2 0,8 89
ch3och2ch2opci2 0,8 86
C2H5OCH2CH2OPC12 0,8 86
Za užití draselné soli fenoxymetylpenicilinu místo draselné soli benzylpenicilinu byly získány obdobné výsledky.
Příklad 3
Postup popsaný v příkladu 1 byl opakován za stejných podmínek s tím rozdílem, že místo chloridu fosforltého bylo na jeden mol draselné soli penicilinu použito 1,3 až 1 ,5 mol halogenované sloučeniny fosforu, uvedené v následující tabulce. Kyselina 6-APA vzorce II byla získána ve výtěžcích 90 %, jak je rovněž uvedeno v tabulce.
Sloučenina
Molární poměr
Výtěžek, %
CH„O
I 2
CHgO
1,5
Příklad 4
Místo sloučenin trojmocného fosforu uvedených v příkladu 2 bylo použito 0,7 až 0,9 mol dichlorkřemlčitanu na jeden mol draselné soli penicilinu a reakce i dalěí postup byly provedeny stejným způsobem jako v příkladu 1. Kyselina 6-APA byla získána ve výtěžcích 84 až 86 %, jak je uvedeno v následující tabulce.
Sloučenina
Molární poměr
Výtěžek, %
(n-C4H9O)2SiCl2 0,8 (ch3och2ch2o)2sici 0,9
Příklad 5
Postup popsaný v příkladu 1 byl opakován ze stejných podmínek s tím rozdílem, že místo chloridu fosforltého v příkladu 1 bylo na jeden mol draselné soli penicilinu použito 1,5 můl monochlorkřemičltanu uvedeného v následující tabulce. Kyselina 6-APA byla získána ve výtěžcích 84 až 86 %, jak je rovněž uvedeno v tabulce.
Sloučenina
Výtěžek, %
Pokračování tabulky.
Sloučenina Výtěžek, %
CH,-
ch3——SICI CH3C) 86
Přiklad 6
Postup popsaný v příkladu 1 byl opakován s tím rozdílem, £e místo chloridu fosforitého bylo na jeden mol draselné soli penicilinu použito 0,7 mol chloridu křemičitého a že hydrolyza byla prováděna asi 30 minut při pH nižěím než 1. Výtěžek byl 47 %.
226,51

Claims (9)

  1. (II)
    PŘEDMĚT VYNÁLEZU
    1. Způsob výroby 6-aminopenlcilánové kyseliny vzorce II .CH, h2n-ch-hc 'CH, fi ,C—NCH-COOH z 6-acylaminopenicilánové kyseliny obecného vzorce I (I) ve kterém R1-CO- znamená acylskupinu organické karboxylové kyseliny obsahující 1 až 17 atomů uhlíku, vyznačující se tím, že se
    a) karboxylové skupina v poloze 3 kyseliny 6-acylaminopenlcilánové obecného vzorce I chrání reakcí této kyseliny nebo její soli s chlorovanou sloučeninou obecného vzorce III
    -Cl (III) ve kterém R znamená skupinu vzorce Cl-Ρ-, CH^O-P-, Cl^P-, Cl
    I
    CI
    0=P-, li
    Cl2 c2h5o-p-,
    Cl n-CjUyO-P-, n-C4HgO-P-, CHjO-CH^HgO-P-, C^OCH^HgO-P-, CHgC
    Cl
    Cl
    Cl
    Cl CHgOSP-,
    CH-(
    CH.
    o^Si-, <n-C4H9O)2Si-, (CH3OCH2CH2O)2Si-, «jH-OKSi-, CH, 1 - Cl CI CH3-^Si-, nebo
    Cl ci
    CH.
    ch3o ch3—^sí-, ch3<t v bezvodém inertním prostředí v přítomnosti činidle vázajícího kyseliny za vzniku smčsnáho anhydridu kyseliny,
    b) vzniklá 6-acylaminopenicilánová kyselina a chránčnou karboxylovou skupinou v poloze 3 se převede na odpovídající iminohalogenid reakcí s činidlem poskytujícím iminohalogenid v bezvodém prostředí při teplote v rozmezí -40 až 0 C,
    o) získaný iminohalogenid se převede v odpovídající iminoeter reakcí s hydroxysloučenlnou obecného vzorce IV
    Η3--- OH (IV) ve kterém H3 zněměná alkylovou skupinu obsahující 1 bž 8 atomů uhlíku, fenylelkylovou skupinu obsahující 1 až 8 atomů uhlíku v alkylové části nebo cyklohexylovou skupinu, při teplote v rozmezí ~50 až -10 °C o
    d) výsledný iminoeter se nechá reagovat v kyselém prostředí s vodou, hydroxysloučeninou nebo s rozpouštědlem obsahujícím hydroxyskupinu za odštěpení iminoeterové skupiny, současné regenerace karboxylové skupiny a vzniku 6-amínopaníeilénové kyseliny vzorce II.
  2. 2. Způsob podle bodu 1, vyznačující se tím, že se jako soli 6-ecylaminopenicilánové kyseliny obecného vzorce I používá draselné soli penicilinu G nebo draselné soli penicilinu V» »
  3. 3. Způsob podle bodu 1, vyznačující se tím, že se jako chlorované sloučeniny obecného vzorce lil používá chloridu fosforitého.
  4. 4. Způsob podle bodu 1, vyznačující se tím, Se se jako bezvodého inertního prostředí používá bezvodého rozpoužtédle vybraného se skupiny zahrnující metylenchlorid, chloroform o etylendichlorid.
  5. 5. Způsob podle bodu 1, vyznačující se tím, ie se jako činidlo poskytující iminohalogenid používá chlorid fosforečný, bromid fosforečný, bromid fosforitý, oxychlorid fosforečný a fosgen,
  6. 6, Způsob podle bodu 1, vyznačující se tím, že se jako hydromysloučenine obecného vzorce IV používá metcnollnebo «--butanol.
  7. 7. Způsob podle bodu 1, vyznačující se tím, že e« sa) karboxylové skupina chrání reakcí soli č-benzylpenicilánové kyseliny nebo soli fenoxymetylpenicilánové kyseliny s chloride» nebo oxychlorldeat sloučeniny fosforu nebo křemíku vybraným ze skupiny zahrnující Ρ'-Π-ρ CH^OBCl.,., ίλ,Η^ΟΡΟΙ^. Β.-Ο^ίγΟΚΙ-,, η-Ο^Η^ΟϊΌ^,
    CH3O-CH2CH2OPGl? s C?Ht-OCH.,Cia,,OPOl,,, CHgO^. rc-} ÓH2O^ CH3~'SíC1^, ‘K t;4ta90>2:5-Ci2’ CH30/ (ΟΜ,,ΟΟΚ.ΟΗ,,Ο,,δϋΌΙρ,
    ‘...... CCH.?O)3SiCl,
    CH.
    CH,O-Í3iCI
    Cil'/ v bezvodém inertním
    CHý) prostředí v přítomnosti činidla vázajícího kyselity,
    b) na chráněnou benzylpenicllánovau nebo fenoxymetylpenicilánobou'kyselinu se působí Činidlem poskytujícím íminohalogenid,
    c) získaný produkt se nechá reagovat a alkoholem obecného vzorce
    -OB v né*ž S3 znamená alkyl a 1 až 6 ntorny uhlíku, řenylalkyl a 1 až
  8. 8 etosy uhlíku v alkylové Sáatl nebo cyklohevyl, ze vzniku ininoeteru a
    d) výsledný iminoeter se hydr-olyzuje v kyselém prostředí »s odStčpení laÍRoaterové skupl»y s současná regenerace kyrbosylové skupiny,
  9. 9,, Způsob podle bodu í vy značit jící »» tím, #« sts
    Ί , ' ’ lt ll n - λ . ,, , > . , metylpenicilánové chrání reakcí s chlorovanou sloučeninou fosforu nebo křemíku vybranou ze skupiny zahrnující CH3OPC12, C^OPClg, n-C^OPC^, n-C+HgOPCl2, CH.jO-CH2CH2OPC12,
    CjH5och2ch2opci2, ch2oCH2O'
    PCI, CH3*~^:SiCl2, (n-C4HgO)2SiCl2, (CH3OCH2CH2O)2SiCl2,
    CH, CH3\ CH3\ (CH3O)3SíC1, CHjO—— SiCl a CH3 JiSICl, za vzniku odpovídajícího snadno hydrolyzoCH.jO·''·''^ CHjOvatelného směsného anhydridů?
    b) na chráněnou 6-benzylpenicilánovou nebo fenoxymetylpenicllánovou kyselinu se v bezvodém prostředí v přítomnosti činidla vázajícího kyseliny působí činidlem poskytujícím iminohalogenid,
    c) získaný produkt se nechá reagovat s organickou hydroxysloučeninou obecného vzorce
    R3— OH v ngmž R3 znamená alkyl s 1 až Θ atomy uhlíku, fenylalkyl s 1 až 8 atomy uhlíku v elkylové části nebo cyklohexyl, za vzniku imlnoeteru a
    d) výsledný produkt se hydrolyzuje v kyselém prostředí za odětěpení iminoeterové skupiny a současné regenerace karboxylové skupiny.
CS869370A 1970-02-02 1970-12-22 Způsob výroby kyseliny 6-aminopenicilánové CS226151B2 (cs)

Applications Claiming Priority (2)

Application Number Priority Date Filing Date Title
JP913970A JPS5022037B1 (cs) 1970-02-02 1970-02-02
JP1237870A JPS5111119B1 (cs) 1970-02-13 1970-02-13

Publications (1)

Publication Number Publication Date
CS226151B2 true CS226151B2 (cs) 1984-03-19

Family

ID=26343801

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
CS869370A CS226151B2 (cs) 1970-02-02 1970-12-22 Způsob výroby kyseliny 6-aminopenicilánové

Country Status (2)

Country Link
AT (1) AT320845B (cs)
CS (1) CS226151B2 (cs)

Also Published As

Publication number Publication date
AT320845B (de) 1975-02-25

Similar Documents

Publication Publication Date Title
US3499909A (en) Process for production of 6-aminopenicillanic acid
US3809699A (en) Process for producing 6-amino-penicillanic acid
EP0286145A2 (en) 3-Heterocyclylthiomethyl cephalosporins
CA1144155A (en) Process for removing an allylic group from allylic esters, carbonates and carbamates
US3575970A (en) Process for preparation of 7-amino-cephalosporanic acid compounds
PL85244B1 (cs)
CS226151B2 (cs) Způsob výroby kyseliny 6-aminopenicilánové
US4148817A (en) Process and intermediates for preparing cephalosporin antibiotics
CZ277992A3 (en) Process for preparing cephalosporin antibiotic
BG61189B1 (bg) Метод за получаване на цефалоспоринов антибиотик
EP0019067B1 (en) 5,10-dioxo-5,10-dihydrodiimidazo(1,5-a,1&#39;,5&#39;-d)pyrazine-1,6-dicarboxylic acid and a process for producing imidazoledicarboxylic acid amido-derivatives
US3926954A (en) Preparation of salts of carboxylic acids containing a beta-lactam groups
US3859298A (en) Mixed phosphorus anhydrides and phosphorus amides of 6-amino-penicillanic acid
KR880001990B1 (ko) 페니실린과 세팔로스포린 화합물의 제조방법 및 이들의 제조에 사용한 새로운 중간체의 제조방법
RU2097385C1 (ru) Способ получения производных цефема, реакционноспособные тиофосфатные производные тиа-(или диа)золуксусной кислоты и способ их получения
CS203983B2 (en) Method of preparing ester of 7-acylamido-3-methyl-3-cephem-4-carboxylic acid
JP4659959B2 (ja) 3−セフェム化合物及びその製造法
KR870001333B1 (ko) 세펨 유도체의 간단한 제조방법
KR950013567B1 (ko) 세펨유도체의 제조방법
KR810000637B1 (ko) 세팔로스포린 화합물의 제조법
US3715347A (en) Process for acetylation
KR950013571B1 (ko) (6r, 7r)-7-[(z)-2-(2-아미노티아졸-4-일)-2-(2-카르복시프로프-2-옥시이미노)아세트아미도]-3-(1-피리디늄메틸)세프-3-엠-4-카르복실레이트 이염산염의 제조방법
KR100228189B1 (ko) 씨-3 위치가 치환된 세펨 유도체의 제조방법 ii
EP0002586B1 (en) Method for removing a halogenoacetyl protective group from a halogenoacetyl amino compound
KR950013568B1 (ko) 7β-[2-(2-아미노티아졸-4-일)-(Z)-2-메톡시이미노아세트아미도]-3-[(1,2,3-티아디아졸-5-일)티오메틸)]-3-세펨-4-카르복실산의 제조방법