CS225803B2 - The assembly jig for the welding of the external unit on the outside wall of the high-pressure reactor - Google Patents

The assembly jig for the welding of the external unit on the outside wall of the high-pressure reactor Download PDF

Info

Publication number
CS225803B2
CS225803B2 CS766865A CS686576A CS225803B2 CS 225803 B2 CS225803 B2 CS 225803B2 CS 766865 A CS766865 A CS 766865A CS 686576 A CS686576 A CS 686576A CS 225803 B2 CS225803 B2 CS 225803B2
Authority
CS
Czechoslovakia
Prior art keywords
flange
ring
welding
jacket
wall
Prior art date
Application number
CS766865A
Other languages
English (en)
Inventor
Jean Noel Simier
Hugh Ford
George Mraz
Original Assignee
Charbonnages Ste Chimique
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Application filed by Charbonnages Ste Chimique filed Critical Charbonnages Ste Chimique
Publication of CS225803B2 publication Critical patent/CS225803B2/cs

Links

Classifications

    • BPERFORMING OPERATIONS; TRANSPORTING
    • B01PHYSICAL OR CHEMICAL PROCESSES OR APPARATUS IN GENERAL
    • B01JCHEMICAL OR PHYSICAL PROCESSES, e.g. CATALYSIS OR COLLOID CHEMISTRY; THEIR RELEVANT APPARATUS
    • B01J3/00Processes of utilising sub-atmospheric or super-atmospheric pressure to effect chemical or physical change of matter; Apparatus therefor
    • B01J3/002Component parts of these vessels not mentioned in B01J3/004, B01J3/006, B01J3/02 - B01J3/08; Measures taken in conjunction with the process to be carried out, e.g. safety measures
    • FMECHANICAL ENGINEERING; LIGHTING; HEATING; WEAPONS; BLASTING
    • F16ENGINEERING ELEMENTS AND UNITS; GENERAL MEASURES FOR PRODUCING AND MAINTAINING EFFECTIVE FUNCTIONING OF MACHINES OR INSTALLATIONS; THERMAL INSULATION IN GENERAL
    • F16JPISTONS; CYLINDERS; SEALINGS
    • F16J12/00Pressure vessels in general
    • YGENERAL TAGGING OF NEW TECHNOLOGICAL DEVELOPMENTS; GENERAL TAGGING OF CROSS-SECTIONAL TECHNOLOGIES SPANNING OVER SEVERAL SECTIONS OF THE IPC; TECHNICAL SUBJECTS COVERED BY FORMER USPC CROSS-REFERENCE ART COLLECTIONS [XRACs] AND DIGESTS
    • Y02TECHNOLOGIES OR APPLICATIONS FOR MITIGATION OR ADAPTATION AGAINST CLIMATE CHANGE
    • Y02EREDUCTION OF GREENHOUSE GAS [GHG] EMISSIONS, RELATED TO ENERGY GENERATION, TRANSMISSION OR DISTRIBUTION
    • Y02E30/00Energy generation of nuclear origin
    • Y02E30/10Nuclear fusion reactors

Landscapes

  • Chemical & Material Sciences (AREA)
  • Engineering & Computer Science (AREA)
  • General Engineering & Computer Science (AREA)
  • Organic Chemistry (AREA)
  • Chemical Kinetics & Catalysis (AREA)
  • Mechanical Engineering (AREA)
  • Pressure Vessels And Lids Thereof (AREA)
  • Filling Or Discharging Of Gas Storage Vessels (AREA)
  • Pressure Welding/Diffusion-Bonding (AREA)

Description

Vynález te týká vysokotlakých reaktorů nebo nádrží, používaných v chemickém průmslu.
Řada tlakových reaktorů nebo nádrží, používaných v chemickém průmslu, musí obsahovat prostředky pro jejich odívání nebo clhLazení. Aby te utpooojjla tato potřeba, je obvyklé, že te ke stěně nádrže přivaž plášť pro ovládání teploty, aby te tak vytvooil prstencovitý prostor, který ji obklopuje a ve kterém obíhá prostředí pro přenos tepla.
Nádrže, které jsou v provozu při poměrně nízkém tisku, te obvykle vyrábějí ze svařovaných plechů. Přivazování pláště všeobecně nepřináší žádné obtíže, neboť tento celek je vytvářen z druhu oceli, hodícího te pro svařovali.
U nádrží a reaktorů pracujících při vysokém tlaku se však používají různé způsoby konstrukce, umoožujjd bezpečně zvýšené hodnoty provozních tlaků. Kuppíkladu nádrže vystavené vnitřním Hálům vyšším než 35 MPa ooSÍ obvykle značnou tloušťku stěn, která přesahuje 7,5 cm, a konstrukčním m^^eriálem těchto stěn jsou obvykle ocdi t vysokou mechhaiickou odoonoosí a nikoliv tedy obyčejné ocdi, přičemž tyto οθ^ι!(^ vysokotlakých nádrží te nehodí ke svařování.
Nádrže určené k·tomu, aby byly za provozu vystaveny vysokému tlaku, jako jsou tlaky vyšší · než 35 MPa, t,e stále více vyráb^í vykováním cdistvého tělesa z jediného · ingotu ze speecální oce].i lo · vynikajících vlastnostech, což vylučuje potřebu pouu^at v celé konstrukci svarů. Je však ·nutné oppařit nádrž pláštěm pro ovládání teploty a je obvyklé vytvářet na vnějšku tělesa přílby, ke kterým te tento plášť pro ovládání teploty přivaM. Tento způsob výroby a výrobky, které jsou jeho výsledkem, však přinášej obtíže. Jelikož nappíklad konstrukční matterál nádrží te příliš dobře nehodí ke svařovánn, je nutná pečlivá pří225803 prava, jako je při použití přídavného kovu nebo předběžné pečlivě kontrolované ohřívání, aby bylo možno dosáhnout vysoké apeeifické teploty. Po provedeném sv dření je též nutno provést tepelné zpracování svaru. Přes věechna tato opsa-řiní má svar výraznou nácihrlnost ke vzniku trhlin a tyto trhliny, i když se zdají býtpouze lokálními anomááiemi, se mohou- zvětěovat a šířit se do vlastního tělesa nádrže a být přišinou předčasných poruch.
Uvedené problémy ředí vynález, jehož podstatou je prostředek pro mootáž vnějšího dílu přivalením na vnější stěnu vysokotlakého reaktoru, s^É^tt^v^aaj^^^íí z přípojného věnce в návarovými plochami, umístěného v obvodovém dotyku okolo příruby, vystuppUící ze stěny reaktoru, a sevřeného mmzi touto přírubou a svěrným členem, umístěným po jeho vnějším obvodě.
Přípojný věnec přesahuje podle dOLšího znaku vynálezu v axiální směru po celém svém obvodě okraje příruby a návarové plochy jsou tvořeny axiálně protilehlými okraat přípojného věnce.
Vnější povrch příruby může být opatřen obvodovou drážkou, umožňujcí vzájemné stlačení mezi přírubou a příponám věncem·
Vynález umožňuji připooit v^ěší plášť vysokotlakého reaktoru přivařením na jeho vnější stěnu, β to prostřednictvím mech£a}iiréhu avěrného spojení mezi přípo^ým věncem a přírubou vystupující z vnější stěny reaktoru. Problém s přmmým navařováním na stěnu reaktoru tedy odpadá. Veškeré trhliny, které by vyplynuly z přivaření pláště na přípojný věnec, se pak nebudou šířit do stěny nádrže. Jelikož. přípojný člen není ve svém počátečním stavu vystaven tahovému namáhán, takto vytvořený celek nepovol, i když vnitřní tlak podstatně převýší meacimmání tlak při normálním použlí. Podle vynálezu je tak možno osaddt na nádrž svečitelné přípojné věnce a plášt pro ovládání teploty, a nádrž potom zkoušet při tlacích přivý špicích maairnmání tlak při normálním pobudí.
Vynález a jeho výhody budou snáze pochopeny po následujícím popisu кulj£rétjíáu provedení formou příkladů s odvoláním na připojený výkres, ve kterém obr. 1 je podélný řez čáss,:í prostředku podle vynálezu, obr. 2 je příčný řez rovinou 2-2z obr. 1 a obr. 3 . až. .5 . jsou řezy obdobné řezu z obr. 1, zná^orňujcí alternativní provedení vynálezu.
Obr. 1 znázorňuje část stěny 10 vysokotlaké nádrže nebo reaktoru. Nádrže tohoto druhu, pro které může být vynálezu pouužto, pracuuí obvykle při tlacích vyšších než 35 MPa a mohou mít tloušťku stěny okolo 7,5 cm i více. Jak již bylo uvedeno výše, je pro bezpečné uzavření těchto prostředí o vysokém tlaku stěna nádrže často vytvářena z jediného kusu, tj. nádrž je často vykována z jediného ingotu ze sppccální oceli se špičkovými vlastnostmi. I.když tento maateiál zajišťuje dostatečnou odolnost vůči vysokým vnitřním tílkům, je všeobecně obtížné na nšj přivařovat přímo jak^l^c^oi maeerí^l., jako je kupříkladu matcršl pláště pro ovládání teploty. Tento typ svařování však lze provést pouze ze podmínky přípravného tepelného zpracování nebo tepelného zpracování následnici provedení svaru. Jak však již bylo naznačeno, je-li obal přímo . přifařen na těleso nádrže, veškeré trhliny vyppývaaící z tohoto přivaření se mohou šířit do stěny nádrže a vyvolat její předčasné porušení.
Jak je znázorněno na obr. 1, vylučuje vynález v podstatě výše uvedené obtíže, a to tím, že se okolo stěny 10 uníssí přípojný věnec 12 ze svea;ieclné occli, a to v místě, kde z vnějšího povrchu stěny 10 vystupuje příruba 14. Odborníkům v oboru jsou známy oceei nebo jiné materá^, vyzneaním se dobrou svařitclností, které lze svářet bez jαrýcláckUi předběžných nebo následných zpracován. Obbykle jsou těmito mat dály obyčejné occli o obsahu uhlíku nižším ncž 0,35 %.
Na obr. 1 a 2 jc patrno, žc okolo příruby Ц jc umístěn přípojný věnec £g zc svvaitelné oceli a k přípojnému věnci 12 jc při-vařcn svary 20 plášl ££ pro ovládání teploty reaktoru. Přípojný věncc 12 přesahuje v axiálním směru po cclém svém obvodě okraje příruby 14 a návarové plochy 40 pro přivařiiií pláště 18. jsou tvořeny jeho axiálně protilehlými ^^1.
Přípojný věnec 12 ae na přírubu H nejprve . · nasadí a ' potom . se na přírubu 14 stáhne svěrným členem umíatěrýta po vnějSím obvodě přípojného' věnce 12. Tento svěrný člen 16 je vyroben z vysoce odolného mattrlálu, jako ze speciální oceli typu použitého pro stěnu 10 nádrže· V důsledku stažení svěrného členu 16 ·je přípojný věnec- 12 radiálně přitlačován na vnější povrch příruby · 14 takže se mezi tímto věncový^ členem a přírubou vytváří spoj těsný vůči tekutinám.
Je třeba si u této konstrukce povSimnout toho, že . příruba 14 a přípojný věnec 12 jsou vystavěny namáhání v tlaku, zatímco svěrný člen 16 je vystaven namáhání v tahu· Tato vlastnost je důůežitá z hlediska namhhní, kterému je přípojný věnec 12 ' vystaven · za provozu nádrže. Vysoký tlak působní zevnntř na konstrukci nádrže vede k tomu, že ji radiálně roztahuje. Toto radiální roztahování je v oblasti příruby 14 zachycováno atažerým svěrným členem ·16. Tento svěrný člen 16, který je ze slitiny s vynikajícími vlastnostmi, se obzvláště hodí pro to, aby vzdoroval namáháním vyvolávajícím roztahování stěny nádrže. ChaaaateeističtějSí je vSak to, že přípojný . věnec 12 z obyčejné siаřLtelíé oceli není vystaven význačným tahovým namáháním, která toto roztahování vyvolává, nebol roztahování je . bráněno druhým svěrným . členem 16. Přípojný věnec 12 je tedy v podstatě vystaven tlácovým namáháním.
Popsané rozdělení namáhání je chtarateeisticté, srovná! i se s tím, jaké by bylo v případě zruSení evěrného členu .16, nebo kdyby byl na přírubě 14 uchycen stažením pouze přípojný věnec 12. Raadální roztahování stěny nádrže by v tomto případě vyvolalo značná tahová namáčí v přípojném věnci 12, což by moldo být bráno v úvahu pro . zajiStění do statečné odoonosti vůči namáháním vyplývajícím z tlaků při normáání funkci, avSak nikoliv namáháním vyvozovaným při zkouSkách nádrže pod tlácem, například 1,5krát.vySSím · než je normáání tlak při maximálním využii!. Kdyby za - tohoto předpokladu byla stěna nádrže zatížena tlikeem mnohem vySSím, než je mtacimánní tlak vyskytuje! se při normá^ií funkci, aniž by přitom byla stažena druhým věncovým členem, mohla by zatížení, kterým by muuela vzdorovat, přesahovat mez pirižnooti maatriálu přípojného věnce 12. Tento důsledek je obzvláště zřetelný ze skitečnnssi, že tento maatriál (obvykle obyčejná·ocel) je svářisl-ný, ale nedosahuje odoolnootrzí speciální oceli pouuité pro vytvoření tělesa nádrže.
Je zřejmé, že· úprava podle vynálezu, tak, jak je· popsána v souuiilosti s provedením' dle obr. 1 a 2, zajiStuje jedinečné spolupůsobění mezi přípojiým věncem 12· ze svařitelného maateiálu a svěrným členem 16. který udržuje přípojný věnec 12 na svém místě a zajiStuje potřebnou · těsnost mezi tímto přípojrým věncem 12 a přírubou 14.· Kromě toho zachycuje svěrný člen 16 namáhání vypl.lýwtjc:í. z raH^ního rozta^vání n^rée a umožňuue, aby přípojný věnec 12 byl v podstatě vystaven pouze tlácovýfa namáháním.
Ještě dů^e^ější vlastnosti ústrojí podle vynálezu, než jsou ty, které z výSe uvedeného rozdělení íαmáhání, vypllývaa^C ' ze skitečnoosi, že se trhliny ve svaru nemohou rozSiřovat do vlastní stěny nádrže. Veškeré trhliny se objeví v místě upevnění pláStě 18 na· přípojný věnec 12 a nemohou naruuSt celistvost stěny·nádrže. V nejhorSzta nemůže dojít k ničemu jinému, než k unikání tekutého činidla ovládajícího teplotu, · které je pod nízkým tlikcem. · Podle vynálezu je tedy možno vytvořit vysokotlaký reaktor, obklopený pláStěm a vytvář^ící soustavu o zlepSených vlastnostech z ^edis^ mechanické o^<^3^i^c^é^1^zL a bránnc! vzniku předčasných poruch.
Z obr. 3 je patrná varianta provedení vynálezu, u které obvodová a střední část příruby 11 má v sobě · vybfáií vytvááeeící prstencovUou obvodovou drážku 21· Plocha vzájemného dosedání příruby H a · přípojného věnce 12 je tak zmeněena, což zvyšuje dotykový tlak mezi tímto přípojrýfa věncem 12 a zbývajícími plochami příruby 14. Tato úprava umožňuje snadno zaaistit tSanost mezi oběma prvky zvýSenými tlaky. Je třeba při · této příležitosti poznamenat, že je vSeobecně žádoucí, aby se mezi přírubou 14. přípojiýfa · věncem 12 a svěrným členem 16 dosáhlo těsnosti tohoto druhu, přičemž m^že být požadováno vytvoření otvoru procházejícího těmLto prvky, aby kupří^ato zaji^oval průchod tekutého prostřed k reaktoru nebo mimo něj. Tlak zpracovávaného tekutého prostředí mlže být vySSzí než 35 MPa· a pro zabránění úniku tohoto tekutého prostředí je třeba zajistit účinné těsnění. Jak bylo uvedeno v souvislosti 8 obr. 1, je podle vynálezu přípojný věnec 12 obecně obklopen ústrojím pro jeho radiální stlačení. Obr. 4 a 5 ukazují jiné varianty dosažení tohoto, stlačení. Přípojný věnec 12 z obr. 4 je obklopen navíjecími závity z ocelového drátu 2g o vysoké pevnosti, které jsou vystaveny vysokému tahovému napětí. V tomto případě je možno použít přídržného stěnového prvku 30.
V dalším provedení znázorněném na obr. 5 je přípojný věnec ££ obklopen ocelovými pásky o vysoké pevnosti, pod tahovým napětím, které zajišlují potřebné namáhání pro radiální stlačení prvního věncového členu 12·
Na obr. 4 a 5 je čerchovaně vyznačena část příruby jj£, která může být vybrána ve formě obvodové drážky Jg pro zvýěení vzájemného stlačení mezi přírubou 14 a přípojným věncem.
Je samozřejmé, že vynález může být podroben obměnám zřejmým odborníkům, aniž by se při tom opustila jeho základní myšlenka. Přípojný věnec, o kterém bylo řečeno, Že může být prvotně osazen nasunutím na nádrž, může být alternativně mírně stažen smrštěním, které udržuje tento člen v jeho poloze až po obklopení vhodným ústrojím pro dosažení radiálního stlačení. Výraz mírně stažen smrštěním znamená, že toto stažení^nemůže zavést do tohoto prvního věncového členu tahy, které by způsobily překročení meze {družnosti kovu vytvářejícího tento věncový Člen v průběhu zkoušek nebo použití nádrže.

Claims (3)

1. Prostředek pro montáž vnějšího dílu přivařením na vnější stěnu vysokotlakého reaktoru, vyznačený tím, že sestává z přípojného věnce (12) s návarovými plochami (40), umístěného v obvodovém dotyku okolo příruby (14) vystupující ze stěny (10) reaktoru, a sevřeného mezi touto přírubou (14) a svěrným členem (16), umístěným po jeho vnějším obvodě.
2. Prostředek pro montáž podle bodu 1, vyznačený tím, že přípojný věnec (12) přesahuje v axiálním směru po celém svém obvodě okraje příruby (14) a návarové plochy (40) jsou tvořeny axiálně protilehlými okraji přípojného věnce (12).
3· Prostředek pro montáž podle bodu 1 a 2, vyznačený tím, že vnější povrch příruby (14) je opatřen obvodovou drážkou (24, 38).
CS766865A 1975-10-28 1976-10-25 The assembly jig for the welding of the external unit on the outside wall of the high-pressure reactor CS225803B2 (en)

Applications Claiming Priority (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
US05/626,084 US4093100A (en) 1975-10-28 1975-10-28 Pressure vessel construction and method

Publications (1)

Publication Number Publication Date
CS225803B2 true CS225803B2 (en) 1984-02-13

Family

ID=24508880

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
CS766865A CS225803B2 (en) 1975-10-28 1976-10-25 The assembly jig for the welding of the external unit on the outside wall of the high-pressure reactor

Country Status (22)

Country Link
US (1) US4093100A (cs)
JP (1) JPS5936145B2 (cs)
AR (1) AR212817A1 (cs)
AT (1) AT348494B (cs)
BE (1) BE847715A (cs)
BR (1) BR7607138A (cs)
CA (1) CA1056317A (cs)
CS (1) CS225803B2 (cs)
DD (1) DD127639A5 (cs)
DE (1) DE2648613A1 (cs)
DK (1) DK145833C (cs)
EG (1) EG12308A (cs)
ES (1) ES452687A1 (cs)
FR (1) FR2329912A1 (cs)
GB (1) GB1514606A (cs)
IE (1) IE43327B1 (cs)
IT (1) IT1104630B (cs)
LU (1) LU76068A1 (cs)
NL (1) NL7611982A (cs)
PT (1) PT65733B (cs)
SE (1) SE428151B (cs)
SU (1) SU841575A3 (cs)

Families Citing this family (10)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
FR2397429A1 (fr) * 1977-07-13 1979-02-09 Charbonnages Ste Chimique Procede pour purifier des gaz de recirculation de particules condensees de polymere
US4308967A (en) * 1980-05-22 1982-01-05 Pittsburgh-Des Moines Corporation Protection ring for limiting the width of cracks in a storage tank wall
WO1994003903A1 (en) * 1992-08-10 1994-02-17 Combustion Engineering, Inc. Method for mechanical prestress
SE512788C2 (sv) * 1994-02-14 2000-05-15 Flow Holdings Gmbh Sagl Llc Högtryckspress samt förfarande vid högtrycksbehandling
US5948221A (en) * 1994-08-08 1999-09-07 Ztek Corporation Pressurized, integrated electrochemical converter energy system
US8316905B2 (en) 2004-02-18 2012-11-27 Avure Technologies Ab Press and a method for manufacturing a press
FR2872264B1 (fr) * 2004-06-29 2007-03-09 Solvay Sa Sa Belge Recipient a double paroi et procede pour le fabriquer
US8464884B2 (en) * 2006-04-20 2013-06-18 Basf Corporation Burst pressure support rib
DE102011051269A1 (de) * 2011-06-22 2012-12-27 DIL Deutsches Institut für Lebensmitteltechnik e.V. Beschickungsbehälter und Verfahren zur zeitgleichen Hochdruck- und Temperaturbehandlung eines Nahrungsmittels in einem Hochdruckkessel
WO2013070450A1 (en) 2011-11-08 2013-05-16 Carrier Corporation Heat exchanger and method of making thereof

Family Cites Families (18)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
DE525967C (de) * 1931-05-30 Lizenzverwertungs Ges Ariston Gefaess zur Aufnahme hoher Drucke
DE337400C (de) * 1921-05-31 Wagner Gustav Behaelter fuer unter Druck befindliche Gase
US813918A (en) * 1899-12-29 1906-02-27 Albert Schmitz Tubes, single or compound, with longitudinal ribs.
US1930285A (en) * 1929-05-27 1933-10-10 Roy H Robinson Built up metal tube, frame and skeletonized metal member of high strength weight, and method of forming same
US1940277A (en) * 1930-08-18 1933-12-19 Smith Corp A O Pressure vessel
BE431307A (cs) * 1937-12-14
US2253093A (en) * 1938-06-04 1941-08-19 William E Currie High-pressure vessel
BE436056A (cs) * 1938-08-25 1939-08-21
US2475635A (en) * 1945-01-08 1949-07-12 Elmer C Parsons Multiple conduit
US2609595A (en) * 1948-05-18 1952-09-09 Kellogg M W Co Method of forming laminated pressure vessels
US3044657A (en) * 1957-06-14 1962-07-17 Richard H Horton Flange and wall structure
DE1164069B (de) * 1961-03-04 1964-02-27 Grundstuecksverwaltungsgesells Doppelwandiger Lagerbehaelter
US3167204A (en) * 1961-05-26 1965-01-26 Jr Thomas P M Rouse Pressure vessels
FR1524148A (fr) * 1967-02-10 1968-05-10 Cie Francaise D Entpr S Metall Perfectionnements aux caissons
US3557839A (en) * 1967-03-01 1971-01-26 Mitsubishi Heavy Ind Ltd Pressure vessel with laminated wall structure resistant to hydrogen attack
US3471053A (en) * 1968-03-04 1969-10-07 Chicago Bridge & Iron Co Liquid storage tank using metal ring band instead of thicker lower courses
FR2061945A5 (cs) * 1969-10-03 1971-06-25 Bvs
US3874544A (en) * 1973-03-21 1975-04-01 Amolga Corp Pressure vessel with liner

Also Published As

Publication number Publication date
ES452687A1 (es) 1977-11-16
PT65733B (fr) 1978-04-18
BE847715A (fr) 1977-04-28
JPS5936145B2 (ja) 1984-09-01
IT1104630B (it) 1985-10-21
NL7611982A (nl) 1977-05-02
EG12308A (en) 1979-03-31
DE2648613A1 (de) 1977-05-12
DK145833B (da) 1983-03-14
DK485976A (da) 1977-04-29
JPS5286516A (en) 1977-07-19
CA1056317A (en) 1979-06-12
BR7607138A (pt) 1977-09-13
IE43327L (en) 1977-04-28
SE428151B (sv) 1983-06-06
DD127639A5 (cs) 1977-10-05
US4093100A (en) 1978-06-06
PT65733A (fr) 1976-11-01
FR2329912A1 (fr) 1977-05-27
ATA779476A (de) 1978-07-15
AT348494B (de) 1979-02-26
AR212817A1 (es) 1978-10-13
SU841575A3 (ru) 1981-06-23
DK145833C (da) 1983-10-31
IE43327B1 (en) 1981-01-28
GB1514606A (en) 1978-06-14
LU76068A1 (cs) 1977-05-18
FR2329912B1 (cs) 1980-12-05
SE7611927L (sv) 1977-04-29

Similar Documents

Publication Publication Date Title
CS225803B2 (en) The assembly jig for the welding of the external unit on the outside wall of the high-pressure reactor
RU2269055C2 (ru) Фитинг с внутренним обжатием
US8419071B2 (en) Pipe connector production method
US5653358A (en) Multilayer composite pressure vessel with a fitting incorporated in a stem portion thereof
US3085438A (en) Dip pipe assembly
US5303958A (en) Axially swaged fitting with composite swaging ring
US4982870A (en) Composite pressure vessel
US4585917A (en) Method for relieving residual stresses by build-up welding over outer surface of pipe
GB2207476A (en) Branch pipe couplings
JPS5989896A (ja) チユ−ブ結合部の密封装置とその遠隔設置方法
US3469865A (en) Joint structure for use in large casings or the like
US2835404A (en) Pressure vessel
US3425582A (en) Jacketed vessel
US4688827A (en) Pipeline safety joint
US6236700B1 (en) Downcommer coupling apparatus and methods
US3547298A (en) Apparatus for closing a pressure vessel
US4850619A (en) Hose connecting system and method for providing the hoses with connections
US3915337A (en) Pressure vessel with shear stud closure assembly and method of assembling same
US4772336A (en) Method of improving residual stress in circumferential weld zone
US4209191A (en) Quick make-and-break large diameter coupling
US3587905A (en) Pressure vessel
US4854350A (en) Pipe-end protector
US2754993A (en) Vessel head reinforcing ring and method of pre-stressing
JPH01279194A (ja) 管継手
JPS5933452B2 (ja) 二重管の製造方法