CS222664B2 - Device for feeding the thread for textile machines - Google Patents

Device for feeding the thread for textile machines Download PDF

Info

Publication number
CS222664B2
CS222664B2 CS773121A CS312177A CS222664B2 CS 222664 B2 CS222664 B2 CS 222664B2 CS 773121 A CS773121 A CS 773121A CS 312177 A CS312177 A CS 312177A CS 222664 B2 CS222664 B2 CS 222664B2
Authority
CS
Czechoslovakia
Prior art keywords
thread
drum
yarn
control element
edge
Prior art date
Application number
CS773121A
Other languages
English (en)
Inventor
Kurt A G Jacobsson
Original Assignee
Iro Ab
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Priority claimed from DE2621014A external-priority patent/DE2621014C2/de
Application filed by Iro Ab filed Critical Iro Ab
Publication of CS222664B2 publication Critical patent/CS222664B2/cs

Links

Classifications

    • DTEXTILES; PAPER
    • D04BRAIDING; LACE-MAKING; KNITTING; TRIMMINGS; NON-WOVEN FABRICS
    • D04BKNITTING
    • D04B15/00Details of, or auxiliary devices incorporated in, weft knitting machines, restricted to machines of this kind
    • D04B15/38Devices for supplying, feeding, or guiding threads to needles
    • D04B15/48Thread-feeding devices
    • D04B15/482Thread-feeding devices comprising a rotatable or stationary intermediate storage drum from which the thread is axially and intermittently pulled off; Devices which can be switched between positive feed and intermittent feed

Landscapes

  • Engineering & Computer Science (AREA)
  • Textile Engineering (AREA)
  • Forwarding And Storing Of Filamentary Material (AREA)
  • Sewing Machines And Sewing (AREA)
  • Spinning Or Twisting Of Yarns (AREA)
  • Knitting Machines (AREA)

Description

Vynález se týká zařízení pro podávání nití pro textilní stroje, s bubnem, který je možno uvádět do otáčivého pohybu a na který lze tangenciálně navíjet nit přicház^ící z niťová cívky za účelem vytvoření mmeizásoby, a z něhož lze za účelem pozitivníha podávání nLt tangerniálně odtahovat přes odtahový okraj pevným orgánem pro vedení nti uspořádaným radiálně mimo buben ve výšce odtahového olffaje bubnu, přičemž potybbivě napříč niti je uložen prvek pro řízení niti, který se při' pracovním nappěí odtahované nti nachází přibližně ve výšce odtahového okraje bubnu.
V zařízení tohoto ' druhu, známém z německého spisu DOS č. 22 28 754, je orgán pro vedení niti zhotoven jako taliová brzda, uložená na kyvném rameni, která je při pozitivním podávání niti udržována pevným otevíračem brzdy v uvolněné poloze. Talířová brzda tvoří proto funkčně vodicí očko, které nutí nit, aby vycházela od bubnu tangenciálně, čímž je dosahováno požadovaného pozZtlvníhz podáv^an. Kyvné rameno s niťovou brzdou lze vykývnout i do polohy pod rovinou niťového bubnu k záměrnému přestavení podávacího zařízení na přerušované podávání niti. Prvek pro řízení niti je vzhledem k bubnu uspořádán radiálně mimo ta^oovou brzdu, tvořící'orgán pro vedení niti, a zhotoven jako očko uložené na kyvném ramen. Kyvné rameno je zatíženo pružinou, která tlačí očko vzhledem k rovině odtahového okraje bubnu směrem vzhůru. Tin se vytváří v průběhu niti za orgánem pro vedení niti vyrovnávací smyčka, která se při povolení niti zvětšuje. Ukázalo se však, že volná délka niti, kterou může obsahovat vyrovnávací smyčka, v mnoha případech. nestačí. Niťový buben, bPŽžcí ještě dále alespoň po určitou dobu po povolené niti, strhuje pak nit v bodě odtahového okraje, v němž nit opoušší buben, a navvjí ji v nesprávném směru. Kromě odstranění původní poruchy je pak nutné oddsrant i nesprávné závity Ctě bezprostředně nad odtahovým okrajem, protože by při rozběhu zařízení vedly ihned k přeplnění a tudíž k nové poruše.
Z německého spisu DOS 23 12 267 je známé zařízení pro podávání niti, kde orgán působící pozitiíní vedení niti je uspořádán po straně bubnu pod úrovní odtahového okraje ve formě otevřeného ' háčku. V tomto případě se problém opětného navvjení nevyskytuje, protože uvolněná nit není podepřena ve výšce odtahového okraje. Zato vzniká pevným uspořádáním orgánu pro vedení niti pod odtahovým okrajem silová složka směěřuící dolů a půsoobcí na odvíjenou nit. U přízí, které mají vzhledem ke své flaušzvVtzsti nebo z jitych důvodů sklon k silnějšímu nalepování a ulpívání sousecdních závitů na sebe, vzniká následkem této silové složky nebezpečí že odtahovaný zévvt strhne následující závvt a že tedy nastane přeplnění. Pro takové příze je nezbytné zařízení prvního druhu, tedy s orgánem pro vedení niti uspořádaným ve výši odtahového okraje bubnu.
Úkolem vynálezu je zabr^nt tomu, aby v zařízení popsaného druhu, k jehož bubnu uváděnému do otáčivého pohybu je k požitivmímu podávání niti přiřazen pevný orgán pro vedení niti uspořádaný radiálně u odtahového okraje, buben znovu nennavjel při uvolnění niti mezi textilním strojem a podávacím zařízením již odvinutou nit u odtahového okraje v nesprávném smmru.
Poddtata vynálezu spočívá v tom, že prvek pro řízení niti je uspořádán v dráze niti mezi bubnem a pevným orgánem pro vedení niti, je výkyvný pod rovinu odtahového okraje a zatížen proti nappěí niti.
Při normálním provozu je prvek pro řízení niti udržován napětím odtahované niti .v poloze, která umožňuje tangeeníální odtahování pevným orgánem pro vedení niti a tím i bezvadné pozitiíní podévváií. Při klesajícím napěěí při odtahu se pohybuje bod odtahu niti na odtahovém zkraji ve směru otáčení bubnu společně s jeho okrajem a současně je nit vychýlena vykývnutým prvkem pro řízení niti od místa odtahu na okra;)! bubnu směrem od bubnu dolů.
Úsek niti, táhnoucí se od okraje bubnu směrem dolů, nemůže být navinut rotujícím bubnem ani tehdy, když visí zcela volně následkem změny napěěí. I tehdy, když úplně přestane odtahování niti z bubnu a buben se ještě před svým zastavením nebo po přerušení pohonu znova otáčí, pohybuje se jen úsek niti o délce zdppoídijící vzdálenosti mezi prvkem pro řízení ni ti a nejv-zdál enějším bodem okraje bubnu klikatě pod bubnem. Prvek pro řízení niti vyvolává při opětném rozběhu textilního stroje a bubnu po odstranění poruchy určitý druh · přerušovaného podávání niti: to znamená, že textilní stroj může nejprve odtáhnout z bubnu tolik příze, kolik potřebuje, až pracovní napěěí dosáhne normální velikost.!, prvek pro řízení niti se vrátí do horní polohy a opět nastane pooitivní podávání niti. Obzzváltní výhodu zařízení podle · vynálezu lze· spatřovat v tom, že snížením počtu mísit, v nichž dodhlzí ke tření, lze dosáhnout velmi nízkého napěěí niti.
Podle výhodného provedení je prvek pro Hzení niti výkyvný alespoň část^ečně pod dno bubnu. Úsek niti mezi prvkem pro řízení niti a okrajem bubnu, který rotuje po poklesu napětí při dalším otáčení bubnu, se tím podstatně zkracuje oproti provedení, kde prvek pro řízení niti je výkyvný vedle bubnu a nemůže v žádném případě vést k tvorbě smyčky. Kromě toho pohyb prvku pro řízení niti velmi rychle indikuje poruchu.
S výhodou může prvek pro řízení niti sestávat ze · zalomeného kyvného ramene, jehož první · čáist je delší než výška bubnu, její volný konec je uložen otočně na skříni nad bubnem mimo průmět obvodu bubnu a je pohhbbivá v rovinš sousedíci s bubnem a rovnoběžná s jeho podélnou osou, přičemž z první části vychází ve směru k bubnu druhá Čáát, jejíž konec tvoří nebo nese prvek pro řízení niti. Jak kyvné rameno, tak jeho uložení je možno zhooovit velmi jednoduše a úsporně, přieemž obě součást vyžadují málo místa. Dráha pohybu prvku pro řízení niti Odpovídá kruhovému oblouku a jeho pohyb i pohyb kyvného ramene je možno jednoduchým způsobem vyváážt.
Druhá · část kyvného ramene je účelně kratší než vzdálenost roviny pohybu první části od osy bubnu. Úsek niti mezi rotujceím místem odtahu na okkaji bubnu a prvkem pro řízení niti je tedy během první poloviny otáčky po poklesu napětí obzvláště maaý. Při rychlém zastavení bubnu·nenastává vůbec zpětný pohyb niti způsobený orgánem pro vedení niti. Kromě toho dochází mimo odklonu úseku niti směrem dolů ještě k jejímu vydýlení do strany.
Jako u všech zařízení pro podávání niti je i na zařízení podle vynálezu nutná zarážka, zeBtea^í^ p^i poruchách · textilní stroj a podávači zařízení. Může být vytvořena a umístěna známým způsobem.
Obbzváštní výhodou však může být prvek pro řízení niti současně vytvořen jeko zarážka, jak je známé z německého spisu DOS č. 22 28 754, přičemž však vypojovací funkce prvku pro řízení niti, nacháázjícího se pod dnem · bubnu, může být záměrně přechodně vypínatelné. K tomuto účelu je podle vynálezu v ložisku prvku pro řízení niti uložen ručně vypínatelný vypínač pro stroj a buben.
Zařízení může být tedy opět uvedeno do pohybu, i když prvek pro řízení niti stojí ve vypínací poloze. Při zvýšení nappěí niti se prvek pro řízení niti samooinně vrátí do své horní pracovní polohy.
Příklady provedení vynálezu jsou znázorněny na výkresech, kde značí obr. 1 schernmatcký bokorys zařízení pro podávání n^iL v normálním provozním stavu, obr. 2 schemmaický pohled na zařízení podle obr. 1 zespodu, obr. 3 oblast bubnu· s prvkem pro řízení niti v dolní poloze, obr. 4 oappovídaící pohled zespodu, obr. 5 oblast bubnu s prvkem pro řízení niti v poloze z obr, 3, ale po natočení bubnu, obr. 6 vdpěoVdíeící pohled zespodu, obr. 7 provozní polohu po novém rozběhu bubnu, obr. 8 vdpěvVííeící pohled zespodu, obr. 9 jiré provedení zařízení v pohledu zdola a obr. 10 ještě další provedení v pohledu zdola.
Zářízení pro podávání niti, znázorněné na obr. 1 , má skříň £, kterou lze upevňovacím zařízením 2 upevňovat na textinním strooi, přččemž textilní stroj, příkaadně pletací, je opatřen větším počtem takových podávačích zařízení. Ve skříni 1 je otočně ve směru šipky P. uložen buben 1, jehož pohon je zajišťován přes kolíkové kolo 4 prostřednictvím ^znázorněného děrovaného řemenu, který je poháněn synchronně s textinním st^eem.
Nt F přichází z ne zná zorněné zásobní cívky, probíhá vodičem 2 n.ti a talířovou brzdou 6 a je tangenciálně navíjena rotujícím bubnem 2. Bubnu 3 je přiřazen poso^T^i^c^í kotouč 7» který posouvá vytváříjící se zévVty niti v axiálním směru bubnu 3, takže se na něm vytváří mezizásoba V nti. Z této meeizásoby V je nit odtahována brzdicím kroužkem 8 s elastickými výstupky přes dolní odtahový okraj 2 bubnu J a vedena k pozitiniímu podávání nti tangenciálně orgánem 10 pro vedení niti, zhotoveným jako uzavřené pevné očko, odkud se dostává odtahovaná nt F' k pracovnímu místu v textinním stroji. Orgán 10 pro vedení ni'ti j*e nosným ramenem 11 uchycen na skříni 1.
Mezi odtahovým okrajem 2 bubnu 1 a pevným, uzavřeným očkem probíhá odtahovaná nit F' pohyblivým prvkem 12 pro řízení nti ve formě kroužku uspořádaného na zalmeném kyvném raněni 13. Kyvné rameno 13 má první část 13a. která je jedním koncem uložena v ložisku 14 výkyvné na skříni 1 tak, aby mohla vykonávat kyvný vratný pohyb v rovině E ležící vedlo bubnu a přibližně rovnoběžné s jeho podélnou osou. Druhá část 13b navazuje na druhý konec první části 13a pod pravým úhlem a kolmo k rovině E směrem k bubnu 3· Ne volném konci druhé čássi 13b je upevněn prvek 12 pro řízení nsi. První Cásit 13a ramene _13 je o tolik delší než kolmá vzdálenost·ložiska 14 ode dna 3a bubnu, aby se mohla i druhá část 13b při kyvném pohybu pohybovat spolu s prvkem 12 pro řízení nti z polohy pode dnem 3a bubnu do pracovní polohy z obr. 1 vedle odtahového okraje, anž by se ho dotkla.
Druhá část 13b je kratší než vzdálenost roviny E pohybu první čásU 13a od osy bubnu J takže se prvek 12 nepohybuje pod průměrem bubnu zakresleným na obr. 2 vodorovnou čerchovanou čarou, · nýbrž v rovině mmzi tímto průměrem a okrajem bubnu. Na obr. 2 je znázorněn průmět dráhy pohybu prvku 12 čerchovanou čarou B. Ložiáku · 14 je přiřazena torsní pružina 15. která je na obr. 1 ·naznačena pouze šipkou udáv^ící srními' jejího působen. Pružina 15 mé tak progresivní chaarakeelstiku, že v každé poloze kyvného ramena 13 nezdá^le na jeho rnmnících se hmotnostních složkách působí na · prvek 12 pro vedení nti stejná silová složka opačného smmslu než je napěěí Pracovní poloha kyvného ramene 13, znázorněná na obr. 1, je vyvolána odtahovým napětím odtahované niti F'. která táhne kroužek do naznačené polohy.
Obr. 2 znázorňuje schemmaicky zařízení v pohledu zespodu. Na odtahovém okuji 2 j* vyznačeno místo A odtahu pro odtahovanou nit F', které zůstává při normálním provozu vzhledem ke skříni lak orgánu 10 pro vedení nti nehybné a pohybuje se tedy ^^ПапП vůči ro^i^jiícímu bubnu 3·
Znázorněné zařízení pracuje tímto způsobem: nt Fl> tpotššttící podávači zařízení, je odtahována texti^íím teroZoo pod určitým pracovním napětím. Nehybný orgán 10 pro vedení niti ve pevného očka, uspořádaný radiálně vedle bubnu 3, působí eřngezíCální odtah z rotujícího bubnu 3) takže buben 3 dodává vždy tolik nti, kolik současně opět navine za účelem doplnění · mozizásoby. Pracovní napě^ niti F' táhne, jak již bylo uvedeno, prvek 12 pro řízení niti proti síle pružiny 15 do polohy vedle bubnu a při^^žně do výěky odtahového okraje 2 · takže umožňuje eangeznCάlní odtah nti. Dalšímu pohybu prvku 12 tm^:rz^m vzhůru, např. při výstytu silnějšího nappěí niti, brání doraz 16 na skříni 1, který omezuje kyvný pohyb první části 13a ramene ·13.
Jakmile klesne nappěí niti F* mezi text^ním ttroZeo a orgánem 10 pro vedení nti následkem poruchy, nahromadění niti nebo podobně, převáží silová složka, kterou působí na prvek 12 pružina 15 a prvek 12 se pohybije tm^:rz^ш dolů. e
Tím zvětšuje nejprve dráhu nti mezi místem A odtahu a pevným orgánem 10 pro vedení Ш^1. Kromě toho nuuí o^c^c^házejí^ií nit F * k tomu, aby neopomněla odtahový okraj 2 tangenciálně, nýbrž tm^гeш dolů. Při rychlém poklesu odtahového m^ěí se nit neprotah^je mezi výstupky brzdicího kroužku Θ, nýbrž zactyyí se na brzdicím ·kroužku 8; to znamená, že zůstává na sterém místě brzdicího kroužku 8 a odtahového okraje 2 a je unášena dále rotujícím bubnem 3, zatímco se prvek 12 přemíssil do dolní polohy podle obr. 3, kdy první část 13a kyvného ramene 13 je téměř svislá a dosedá pгitoo na doraz 17 , Μ^^^ί pohyb v tomto sidítu.
Kromě toho je v této poloze uveden v činnost neznézoměný vypínač pro stroj a- buben J, uspořádaný v otočném ložisku 14.
Obr. 3 a 4 znázorňují směry ntí F' mezi místem A na odtahovém okraji £, které se natočilo dále přibližně o čtvrt kruhu, prvkem -12 a pevným orgánem £0. Prvek 12 pro řízení Mti nuuí nit, aby běžela přes odtahový okraj £ dolů a šikmo pod dno 2a bubnu 2 a při pohybu do dolní polohy stáhne zpátky část napjaté nti orgánem -10 pro vedení niti. Pokud se buben 2 otáčí z této polohy ještě dále, dostávé se bod A do polohy, kterou ukázní obr. 5 a 6. Protože se přioom vzdálenost mezi místem A a prvkem 12 pro řízení nti zvětšuje a při dále ším otáčení za polohu podle obr. 6 je ještě delší, je část nerappaté nti od orgánu Ю pro vedení niti ještě tažena prvkem 12 směrem k místu A, avšak v žádném případě nahoru přes odtahový okraj £.
Vypínač přiřazený ložisku 14 je vytvořen tak, že jej lze ručně uvést mimo provoz, i když se prvek £2 pro řízení niti ještě nachází ve vypínací poloze. Tím je umožněno uvedení stroje i bubnu 2 opětně do pohybu. Obr. 7 a 8 znázorňuuí stav při opětném rozběhu bubnu 2· Místo A se posunulo dále ve směru otáčení bubnu £. 8 obnoovuící se odtahové napětí. niti F začíná vyehylovat prvek 12 opět do pracovní polohy, které se však nachází ještě pode dnem 3a bubnu 2· Nit F' je tudíž nejprve odtahována z bubnu 2 směrem dolů, takže vzniká určitý druh přerušovaného podávání niti: to znamená, že stroj může oddebrat nit podle potřeby tak dlouho, až se při dosažení normálního nappěí niti prvek 12 vrátí znovu do horní pracovní polohy, znázorněné na obr. 1 a tím nastane opět pozitivní podáváni Mti.
I když se buben po zastavení pootočí o větší úhel nebo se.ještě otočí někollkrát, nebo když provede po opětném zapnuuí větší počet otáček dřív, néž se obnoví pracovní n^j^p^ějí, zabraňuje prvek £2 pro řízení niti, spuštěný pod dno 3a bubnu 2, —У tyla nit, opouušěěící odtahový okraj £ v místě A, opět vytažena nahoru nebo dokonce znovu navinuta. Pouze úsek niti, prol^bt^e^aiícrí od místa A k prvku 12 pro řízení n.ti, rotuje pod bubnem 2 ve tvaru klikaté čáry, přičemž se příležiOostoě uvolňuje, nikdy však nedojde k vytvoření smyček.
Obr. 9 a 10 znázorňuuí schemaaicky pohled zdola na další příklady provedení, vždy v normální pracovní poloze, tedy odppovddaící obr. 2. Rooddl spočívá ve vytvoření prvku 12 pro řízení niti. Na obr. 9 je prvkem 12 pro řízení niti prodloužení druhé části 13b kyvného ramene · £2, s níž je zhotoven vcelku. Druhá část 13b má tudíž délku, která odpovídá součtu průměru bubnu 2 a jeho vzdálenosti od roviny E. Druhá část Ž3b dosedá shora na úsek niti mezi bubnem 2 a orgánem 10 pro vedení nti a tlačí při svém klesajícím pohybu nit směrem dolů. Její délka zaručuje, že Mt nemůže při tomto pohybu a při postupu místa A odtahu sklouznout z prvku 12 pro řízení niti.
Obr. 10 znázorňuje prvek 12 pro řízení niti, který je vytvarován na druhé části 13b kyvné páky . 13 jako otevřený hák. Jeho funkce je stejná jako u provedění podle obr. 1 až 8.
Vynález není omezen na popsané příklady provedení. Jak prvek 12 pro řízení niti, tak i orgán 10 pro vedení niti mohou být v rámci.vynálezu zhotoveny jako - otevřená očka. Déle může být prvek £2 pro řízení niti pohyblivý nahoru a dolů přibližně s osou bubnu 2 tak, aby při poklesu napětí niti klesl mimo dno 3a bubnu 2 P°d jeho úroveň. Přitom je pouze důležité, .aby klesl dolů tak daleko, aby byla nit F' při každé poloze rotujícího místa A odtahu bezpečně tažena dolů. I pro tento spouštěcí pohyb je žádoucí progresivní vyvážení, příkladně pomocí pružiny.
Vyvážení kyvného ramene může být prováděno též jeho vlastní h^oot^oostí místo pružinou.
Znázorněná vzájemná úhlová poloha obou částí 3a, 3b kyvného ramena je obzvláště úsporná z hlediska místa a výhodná-z hlediska roviny pohybu. Je však také možné uspořádat druhou čás-t 212 nesoucí prvek .12 v jiném, s výhodou tupém úhlu k první části 3a a rovněž v jnném úhlu vzhledem k rovině E výkyvu, pokud je zaručena potyybivost prvku 12 vedle ·odtahového okraje £ a pod něj.

Claims (6)

  1. PŘEDMĚT VYNÁLEZU
    1. Zařízení pro podávání nití pro textilní stroje, β bubnem, který je možno uvádět do otáčivého pohybu a na který lze tangenciálně navíjet nit přicházející z niíové cívky za účelem vytvoření mezizásoby, a z něhož lze za účelem pozitivního podávání nit tangenciálně odtahovat přes odtahový okraj pevným orgánem pro vedení niti uspořádaným radiálně mimo buben ve výěce odtahového okraje bubnu, přičemž pohyblivě napříč niti je uložen prvek pro řízení niti, který se při pracovním napětí odtahované niti nachází přibližně ve výěce odtahového okraje bubnu, vyznačené tím, že prvek (12) pro řízení niti je uspořádán v dráze niti mezi bubnem (3) a pevným orgánem (10) pro vedení niti, je výkyvný pod rovinu odtahového okraje (9) a zatížen proti napětí niti.
  2. 2. Zařízení podle bodu 1, vyznačené tím, že prvek (12) pro řízení niti je výkyvný alespoň částečně pode dno (3a) bubnu.
  3. 3. Zařízení podle bodu 2, vyznačené tím, že prvek (12) pro řízení niti sestává ze zalomeného kyvného ramene (13), jehož první část (13a) je delší než výěka bubnu, její volný konec je uložen otočně na skříni (1) nad bubnem (3) mimo průmět obvodu bubnu (3) a je pohyblivé v rovině (E) sousedící s bubnem (3) a rovnoběžná s jeho podélnou osou, přičemž z první části (13a) vychází ve směru к bubnu (3) druhá část (13b), jejíž konec tvoří nebo nese prvek (12) pro řízení niti.
  4. 4. Zařízení podle jednoho z bodů 1 až 3, vyznačené tím, že druhá část (13b) kyvného ramene (13) je kratší než vzdálenost roviny (E) pohybu první části (13a) od osy bubnu (3)·
  5. 5. Zařízení podle jednoho z bodů 1 až 4, vyznačené tím, že prvek (12) pro řízení niti je zatížen pružinou (15) s progresivní charakteristikou pro udržování konstantní silové složky směřující dolů ve všech polohách prvku (12) pro řízení niti.
  6. 6. Zařízení podle alespoň jednoho z bodů 1 až 5, vyznačené tím, že v ložisku (14) prvku (12) pro řízení niti je uložen ručně vypínatelný vypínač pro stroj a buben (3).
CS773121A 1976-05-12 1977-05-12 Device for feeding the thread for textile machines CS222664B2 (en)

Applications Claiming Priority (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
DE2621014A DE2621014C2 (de) 1976-05-12 1976-05-12 Fadenliefervorrichtung für Textilmaschinen

Publications (1)

Publication Number Publication Date
CS222664B2 true CS222664B2 (en) 1983-07-29

Family

ID=5977751

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
CS773121A CS222664B2 (en) 1976-05-12 1977-05-12 Device for feeding the thread for textile machines

Country Status (12)

Country Link
US (1) US4106713A (cs)
JP (1) JPS5928509B2 (cs)
BR (1) BR7703063A (cs)
CA (1) CA1070489A (cs)
CH (1) CH618400A5 (cs)
CS (1) CS222664B2 (cs)
DD (1) DD129812A5 (cs)
ES (1) ES458613A1 (cs)
FR (1) FR2351039A1 (cs)
GB (1) GB1544544A (cs)
IT (1) IT1083267B (cs)
SU (1) SU668587A3 (cs)

Families Citing this family (12)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
DE2821725C2 (de) * 1978-05-18 1980-05-08 Ab Iro, Ulricehamn (Schweden) Fadenspeicher- und -liefervorrichtung
US4271687A (en) * 1978-08-01 1981-06-09 Memminger Gmbh Rapid maintenance thread or yarn supply apparatus, particularly for circular knitting machines
US4483159A (en) * 1981-05-29 1984-11-20 Savio & C. S.P.A. Yarn feeding apparatus for multi-fall knitting machines
JPS60181313U (ja) * 1984-05-10 1985-12-02 和田有限会社 着物
GB2171073A (en) * 1985-02-19 1986-08-20 Stc Plc Binding head
US4691873A (en) * 1986-06-06 1987-09-08 Alan Gutschmit Strand storing and delivering device
JPH0341805U (cs) * 1989-08-31 1991-04-22
SE508469C2 (sv) * 1993-04-21 1998-10-12 Sipra Patent Beteiligung Garnmataranordning i en textilmaskin samt förfarande för användning av garnmataranordning
TW498903U (en) * 1999-01-22 2002-08-11 Ren-Huei Chen Constant-quantity and adjustable-quantity yarn-feeding device
US6270032B1 (en) * 1999-04-03 2001-08-07 Jen Hui Chen Variable or steady yarn feeding apparatus
DE10113184B4 (de) * 2001-02-26 2006-04-20 Memminger-Iro Gmbh Fadenliefergerät mit Federanschlag für Fadenfühler
JP5287992B2 (ja) * 2009-09-30 2013-09-11 村田機械株式会社 糸巻取装置

Family Cites Families (7)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
DE1965905A1 (de) * 1969-01-29 1970-09-03 Rosen Karl I J Fasenspeicher- und -liefervorrichtung fuer Textilmaschinen
DE2003760C3 (de) * 1970-01-28 1975-02-20 Compo Ag, Aldiswil, Zuerich (Schweiz) Fadenzubringer mit einem Fadenzwischenspeicher für fadenverbrauchende Textilmaschinen
BE791857A (fr) * 1971-11-29 1973-03-16 Rosen Karl I J Fournisseur de fil pour machines textiles
FR2170410A5 (cs) * 1971-12-03 1973-09-14 Rosen Karl
US3883083A (en) * 1972-06-13 1975-05-13 Rosen Karl I J Thread supply device for textile machines
US3791599A (en) * 1972-11-24 1974-02-12 Iro Ab Thread supply device for textile machines
DE2341498C2 (de) * 1973-08-16 1975-10-02 Iro Ab, Ulricehamn (Schweden) Faden lefervorrichtung für Textilmaschinen

Also Published As

Publication number Publication date
JPS52152542A (en) 1977-12-19
GB1544544A (en) 1979-04-19
JPS5928509B2 (ja) 1984-07-13
US4106713A (en) 1978-08-15
CA1070489A (en) 1980-01-29
FR2351039A1 (fr) 1977-12-09
FR2351039B1 (cs) 1981-12-04
BR7703063A (pt) 1978-01-10
IT1083267B (it) 1985-05-21
DD129812A5 (de) 1978-02-08
ES458613A1 (es) 1978-02-16
CH618400A5 (cs) 1980-07-31
SU668587A3 (ru) 1979-06-15

Similar Documents

Publication Publication Date Title
CS222664B2 (en) Device for feeding the thread for textile machines
US4271687A (en) Rapid maintenance thread or yarn supply apparatus, particularly for circular knitting machines
KR101492604B1 (ko) 윗실교차 구조가 구비된 밑실공급장치
US4114823A (en) Yarn delivery apparatus for use with textile machines
SU618027A3 (ru) Устройство дл посто нной подачи нити к текстильной машине
US4138866A (en) Yarn delivery apparatus, especially for knitting machines
US3094855A (en) Yarn feeding and defect detecting device
US3999717A (en) Thread delivery device for textile machines
US3995418A (en) Double twist spindle yarn stop device
CS235004B2 (en) Weft meter for shuttless loom
US4114822A (en) Thread delivery device for textile machines
US2010928A (en) Stop motion for warp knitting machines
GB2030603A (en) Threaddelivery device for textile machines
WO2008105006A1 (en) Improved device and method for automatic linking in knitting machines, and machine comprising said device
US1984068A (en) Carrier for braiding machines
US2340888A (en) Apparatus for feeding filler thread to knitting machines
US2426473A (en) Control guide for yarn winders
US686826A (en) Spooling-machine.
US1971427A (en) Stop motion for warp knitting machines
US2366381A (en) Means for controlling yarns in knitting machines
US2162024A (en) Knitting machine
US459659A (en) Automatic stop-motion for knitting-machines
SU1070231A1 (ru) Челнок круглоткацкой машины
US1965656A (en) Carrier for braiding machines
US2270859A (en) Thread controlling mechanism