CS220410B1 - Method of detecting periodic variations of sensing signals - Google Patents

Method of detecting periodic variations of sensing signals Download PDF

Info

Publication number
CS220410B1
CS220410B1 CS781609A CS160978A CS220410B1 CS 220410 B1 CS220410 B1 CS 220410B1 CS 781609 A CS781609 A CS 781609A CS 160978 A CS160978 A CS 160978A CS 220410 B1 CS220410 B1 CS 220410B1
Authority
CS
Czechoslovakia
Prior art keywords
pulses
signal
sequence
pulse
period
Prior art date
Application number
CS781609A
Other languages
English (en)
Inventor
Erich Loepfe
Original Assignee
Erich Loepfe
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Application filed by Erich Loepfe filed Critical Erich Loepfe
Publication of CS220410B1 publication Critical patent/CS220410B1/cs

Links

Classifications

    • DTEXTILES; PAPER
    • D01NATURAL OR MAN-MADE THREADS OR FIBRES; SPINNING
    • D01HSPINNING OR TWISTING
    • D01H13/00Other common constructional features, details or accessories
    • D01H13/32Counting, measuring, recording or registering devices
    • GPHYSICS
    • G01MEASURING; TESTING
    • G01BMEASURING LENGTH, THICKNESS OR SIMILAR LINEAR DIMENSIONS; MEASURING ANGLES; MEASURING AREAS; MEASURING IRREGULARITIES OF SURFACES OR CONTOURS
    • G01B7/00Measuring arrangements characterised by the use of electric or magnetic techniques
    • G01B7/12Measuring arrangements characterised by the use of electric or magnetic techniques for measuring diameters
    • G01B7/125Measuring arrangements characterised by the use of electric or magnetic techniques for measuring diameters of objects while moving

Landscapes

  • Engineering & Computer Science (AREA)
  • Mechanical Engineering (AREA)
  • Textile Engineering (AREA)
  • Physics & Mathematics (AREA)
  • General Physics & Mathematics (AREA)
  • Spinning Or Twisting Of Yarns (AREA)
  • Treatment Of Fiber Materials (AREA)
  • Measurement Of Length, Angles, Or The Like Using Electric Or Magnetic Means (AREA)
  • Length Measuring Devices With Unspecified Measuring Means (AREA)
  • Measuring Frequencies, Analyzing Spectra (AREA)

Description

Vynález se týká způsobu zjiátování periodicky se vysl^cího kolísání signálu, představujícího · okamžité hodnoty kolísání příčného rozměru ubíhajícího nekonečného útvaru, zejména snímacího signálu textilního vlákna.
Z brisského patentního spisu č. 795 808 Jsou již známy způsob a zařízení k zjiětování · periodických Jevů v různých veličinách, zejména v substančním průřezu tcetiiií. Tato · metoda se zakládá na kmitočtové analýze eLektrik^í^k^o signálu, Jeni představuje časový průběh příslušné veličiny. Protože však takový elektrický signál zalhrnuje v sobě normálně vedle kmitočtů, charaaseeisticlých pro periodické Jevy, také Ještě široké plynulé kmitočtové pásmo, jei Je přiaazeno neperiodickým dějům právě tak jako nepravideným přechodným Jevům, bude·i při velkých nákladech na aparaturu sotva možné tímto způsobem vyfiltrovat bezpečně periodický signál z původního · elektr^kého signálu.
Úkolem vynálezu tedy Je vytvoMt způsob zJiěUvvání ^rio^cty se ^sl^yní^^ ЬэИsání snímačího signálu, Jeni umooňujc bezpečné určování těchto kolísání a JeJich periodičnost.
Tento úkol se řeší podle vynálezu tím, ie úsek určité délky signálu vlákna se převádí ve · sled signálních · impulsů, Jeni představuJe špičky signálu vlákna, pře^ltu^v^uící určitou prahovou hodnotu a sled signálních impulsů se snímá postupně sledem referenčních impulsů o předzvolené periodě, JeJc^i fázová poloha se mění v za sebou následnících krocích o určité délce, přčCemi pro kaidý krok se určuJe počet koincidcncí Jednotlivých impidsů ze sledu signálních imptubsů a sledu referenčních impulsů.
Enormní zJednodušení co do pouHté aparatury, dané tímto způsobem, vyplývá z toho, ie se bere za základ dalšího zkoumání nikoliv původní elektrický signál Jako takový, ale z něho odvozený sled impulsů. Výrazem sled impulsů má se zde označovat řada nikoHv Si nikoliv nezbytně periodicky za sebou následnících impulsů, na rozdíl od periodického sledu impulsů. Daaší výhoda plyne z toho, ie se v tomto sledu impulsů objevuJ periodické Jevy původního signálu ve zJednodušeném tvaru a daJ«í se zachycovat pauze na základě své periodičnosti. Tím se zvyšuJe spoSehlivsst určování periodických Jevů naaoUk, ie se dní zachycovat i takové periodické ·Jevy, Jei vykazní v původním signálu poměrně nepatrnou anppitudu a Jiz se tam neooJevvUí ani při vizuálním vyhodnocení.
Speccální oblastí nového způsobu Je zJi^što^^ání tzv. posaré u točených přízí, kde se výskaní výkyvy v tlouštce s tak nepatrnou od epikou, ie se Jii ncc^g^aJí· bezpečně zachycovat obvyklými způsoby a zařízeními pro čištění příze.
V násilnícím se ^ížíe objasnuJ nový způsob а cle^nnic^ zařízení k Jeho provádění formou příkladu provedení za pomooi výkresů, na kterých .na obr. la Jc znázorněn signál £2 vlákna, který přcdstavuJc·kolísáni průřezu nebo průměru ubíhajícího vlákna, na obr. 1b slcd S * signálních impulsů, který představuJe špičky přestupnici prahovou hodnotu signálu Fi vlákna, obr. 1c slcd Z' referenčních impulsů od Jehlových impulsů Zn·o předem zvolené periodě a, obr. Id sled impulsů, posunutých vůči sledu Z ' referenčních impiulsů o hodnotu . dn. obr. lc slcd impulsů, který má vůči sledu Z' referenčních impulsů zvětšenou periodu impulsů o hodnotu dp. na obr. 2 blokové schéma elektronického zařízen:! k provádění způsobu·
Způsob sc zamane na to, aby zc souhrnu všcch vysSkУulíiíiá se kolísání průřezu či průměru ubíhajícího vlákna · zachycoval pouze periodická kolísání. K tomuto účelu sc neJprvc zc signálu F* vlákna podle obr. la, · získaného snímáním vlákna a sledujícího okammitá kolísání průlezu či ^ůměri oc^ozuJc slcd S1 ^pulsů podlc obr. 1b, Jc^ představuJe špičky F· vlákna piřekračnící ubitou prahovou hoánotu Takto zíraný sled s' signá^n^ch impulsů, · Jcni sestává z impulsů stcJné amppitudy, avšak rozdílného trvání, rcsp. rozdílné šířky, sc zapa^e^a^i^^^i^^^iá. Aby sc zc sledu S* signálních impulsů vytřídily periodicky .. sc vysk^nící impulsy Pí ai P6 atd. - vcdle toho · sc vyss^uJ v ncpravideinép sledu další impulsy, pocházzCJcí z norm^ních statických iesteJnopiěniltí příze - dotazuJe sc slcd S* signálních impulsů v prvním kroku prostřednictvím ·. slcdu Z_1 referenčních impulsů
220*410
E a omezený po^et β takovýchto jehlových impulsů. V dalších krocích se postupně posuzuje fáze sledu Z' referenčním ^pulsů o menší kroky dn a pro každý z takto vznikajících . sledů impulsů počet koincidencí v rámci určitého úseku sledu S * signálech na jediné straní a sledu Z. referenčních impulsů na straně druhé. Z průběhu počtu koincidencí lze na základě určitých kritérií, jež budou ještě blíže popsána, poznat, zda se tu vyskytuje * periodičnost. Neevee-li první série zkoušek s nezměněnou periodou p impulsů, sestávající z určitého počtu takových kroků, k žádnému výsledku, může se způsob opakovat s jedním či někooika dalšími sledy Z. impuslů, jež vykazzjí vždy o jeden irkrement dn změněnou periodu p impulsů. Variace délky periody a impulsů potřebuje se však vztahovat jen na takové obbaati, jež podle zkušenootí přicházejí v úvahu pro výskyt periodických kolísání. Tak například se při zkoušce točených přízí perioda rovná zhruba obvodu rotoru, takže lze·hodnotu tohoto obvodu brát za základ pro první s^éii zkoušek. P^i dalším provozu dopřádacího stroje lze brát za základ hodnotu periody impulsů, jež vyplývá ze zkušeenosí, tj. z předcházzsících výrobních testů.
Protože se dá jedna série zkoušek provádět v časovém úseku, velmi krákkém oppooi trvání tvorby sledu S' signálních impulsů, je možné dotazovat jeden a tentýž sled s signálních impulsů i během provozu na tsxtinním stroji, nappíklad rotooovém dopřádacím stroji, · prakticky beze ztráty času prostřednictvím několika za sebou následujících sééií zkoušek s nezměněnými periodami impiu.sů. Posun fáze sledu Z * referenčních impulsů o jeden krok dn je ·znázorněn na obr. 1d a změna - zde zvětšení - délky periody ' impulsů o jeden inkrement dp je znázorněna na obr. 1e.
V podrobnostech k obr. 1 se uvádí ještě . toto; Na obr. 1a představuje * čára U časovou střední hodnotu průřezu či průměru vlákna, zatímco přerušovaná čára ' stanoví prahovou hodnotu, jež slouží za základ při tvorbě sledu S* - signálních impulsů. Podle obr. 1b jsou jedn^vé impulsy Sm (m = 1, 2, 3, ...) sledu s' signálních impulsů určeny časovými souřadnicemi ag jejich náběhových hran a em jejich odběhových hran, měřeno od nevonného časového nulového bodu to. Jehlové impulsy Zn sledu Z * referenčních impulsů jsou určeny časovou slιUřadeOcí ' prvních jehlových impulsů Z1 a vždy celočíselným násobkem periody p impulsů. Na obr. 1d je znázorněn fázový posun sledu Z referenčních impulsů o jen jediný krok dn; v průběhu dotazovacího postupu se fázový posuv mění postupně .o kroky dn. 2dn. 3dn. ... Jako krok άπ se dá zvvHt malý zlomek periody p impulsů, nappíklad v rozsahu 0,1 až 0,01 p·
Případně se dá i perioda p impulsů ttuřňolatё měnňt o celé násobky inkrementu dp. . přičemž se pro každou změněnou periodu p+dp. p+2dp. ... předtím popsaný postup opakuje.
Volba prahové hodnoty ' podle obr. 1a se děje automatickým nastavením tak, že pro sled S' si^náln^h impulsů činí poměr střetoího trvání pulsu к s^stoí přestávce mezi impulsy nappíklad asi 10 procent.
K poznání periodické řady impulsů v rámci sledu S * signálních impulsů měě.by se voUt jeho úsek alespoň takového trvání, aby se zachycovalo asi 10 period. Pro dotazování má ·jeden ze sledů S * signálních impulsů či Z * referenčních impulsů, jenž se- posunuje při dotazování vůči druhému, obsahovat alespoň o jednu periodu více. Dooazuusrnesli se tedy pevného úseku * sledu s* signálních impulsů . o délce 10 period prostřednictvím sledu Z * referenčních impulsů, má tento slsd Z* referenčn^h impuls Osáhnout alsspoň 11 ^riod a na^ak.
Na obr. 2 znázorněné elektronické zařízení slouží k provádění spescální formy způsobu podle vynálezu. Sestává z vyhodnocovací čássi j. až *, v níž se tvoří prostřednictvím signálu F.' vlákna sled S*. signálních impiu.sů, z minipočítače Z, v němž dochází ke zkoušce sledu S * signálních impulsů co do periodického výskytu impulsů a návěstního zařízení 14.
Ks snímání ubíhajícího vlákna F je upraveno snímací ússrojí £. Toto může být známým způsobem opatřeno kapacitním nebo optoslektronckým měničem, jehož měěicím polem se vlákno
F vede. Snímací ústrojí £ dodává snímaný signál, jenž představuje časový průběh průměru či průřezu vlákna F. Snímaný signál se převádí v zesilovači Z, například stříavvém zesilovači na signál F vlákna, znázorněný na obr. 1a, jenž reprodukuje kolísání snímaného signálu.
Signál F' vlákna se přivádí ve vyhodnocovacím obvodu J k signálovému vstupu kompprátoru £, na jehož druhý vstup se přivádí předpětí V, jež určuje podle obr. 1a prahovou hodnotu £·. Velikost předpětí se reguluje prostřednictvím obvodu zpětné vazby, připojeného ne výstup ko^p^aar^t^i^iru £. Tento obvod zpětné vazby sestává ze sériového zapojení integrátoru g a stejnosměrného zesilovače 6. Na výstupu komppaátoru £ se objevuje při ubíhajícímvláknu F sled S' signálech im^sů jak to znázorňuje obr. 1b. Po vhodném nestavení činitele zesílení na stenossměmém zesilovači £ dochází k samočinné regulaci prahové hodnoty g na komppaátoru £ tak, aby se dosahovalo určitého poměru mezi středním trváním impulsů a střední přestávkou měli nimi, nappíklad 1:10 nebo 10 %, ve sledu ť signálních impulsů.
Sled S' signálech i^m^ul_sů se ukládá v íigná1svv paměěi £ v podo hodnot Časových sornřadnic as, em· viz obr. 1b. V referenční paměěi g je uložen sled Z' referenčních impulsů podle obr. 1c v podobě časových souřadnic d+ko (k=O, 1, 2, 3, ...). V číslčové^m komparátoru Ю se sled S' signálních impulsů porovnává se sledem Z' referenčních impulsů, tj. zkouší se, zda je pro jidnoolivé nabíhající hodnoty g a k v rámci předzvoleného úseku sledu S' signálních impulsů o zhruba 10 periodách splněn vztah am < d+kp < em;
je-li tomu tak, pak se počítá koincidinci.
Dále se v čítači 11 zjišťuje počet T kolncidencí, to znamená, dotazuje se sled S signálních impulsů a porovnává s předem daným nejmenším počtem Tg. Jako první kritérum pro výskyt periodického vadného vzorku, jak jej představuje efekt moaré, se předpokládá splnění podmínky * T Tm.
Nejmenší počet Tm kolncidencí by se měl voolt větší než průměr všech počtů T koineidencí v souhrnu zkušebních s^vííí.
Pro úsek signálu F' vlákna, jenž zahrnuje 10 period, jsou dány v případě výskytu moiré počty T kolncidincí asi meii 8 a 11 , bez moaré se nalézaa! srovnatelné počty T kolncidincí zhruba mezi 1 a 5· Nejmenší počet Tm koinci-dincí může být v tomto případě 7.
Dále se přiíímá druhé kri.é^rim, aby se zvýšila přesnost zjištění moaré. Toto druhé kritérim vyplývá z násliduuícího: Jakmile je v procesu dotazování splněno první je třeba selčtat za sebou následnici počty T až se opět nedosahuje nejmenší počet Tm koincidencí; je-li součet S(T) větší než předem daná nejmenší hodnota Sm(T), pak je splněno druhé V tomto případě se vyšle tměicí impuls návěstnímu ústrojí 14· jež můžebýt vytvořeno napaík1bí jako čítač.
V případě, že nejsou splněna první či dokonce obě kritéria, mění se hodnota periody £ sledu Z' referenčních impulsů v referenční paměi g o inkrement dp a s novými hodnotami se opakuje již vysvětlený postup dotazování. S tím se pokračuje tak dlouho, dokud se nenalezne na základě druhého kritéria vzorek moaré, anebo dokud se postupně nezm^nla perioda β přes celou oblast, v níž jsou podle zkušennssí periodické vady možné·
Řízení celého popsaného programu se děje prostřednictvím řídicí jednotky Ц. v jejíž povelové parmě! jsou stanoveny programové kroky a číselné konstanty hodnot Tg, SmíTT.· g, HíA, f ИМЛо( znamená Hd zvětšení o kroky dn vzrůsíabící veličinu g, a tím ifázové po:lohy jehlových impulsů Zn s^du Z * rifirinta^h impuLsů v ^rovn^ií s jednotlivými impulsy Srn sledu s' signálních impulsů a Hd znamená zvětšení trvání periody £ při postupné krokové změně o inkrementy dp·
Dále je upraven taktový generátor 12, jenž urfiuje takt pro jednoolivé progrmové kroky řídicí jednotky 13. «
Dále' sestavená tabulka ukazuje číselný příklad k objasnění popsaného způsobu. Za základ sloužícím vláknem F pro signál F' vlákna je nit bavlněné příze, předená s otevřeerýfa koncem, se slabě vyjádřerým mooré. Délka ústřižku, repp· úseku nitě se rovnala jedenáctnásobku obvodu drážky spřádacího motoru, zahrnovala tudíž jedenáct period £. Sled Z* referenčních impulsů zahrnoval deset period £, tudíž jedenáct jehlových impid.sů Zn· Zde byl tedy dotazován sled Z'_ referenčních impulsů sledem S* signálních impulsů· Zvětšení Hd odpovídalo jedné délce periody a probíhalo v 60 krocích inkrementu dn· Pro první. kriéérum je zde přijat vztah počet koincidenci T. 7·
n = 0 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20
T = 2 3 2 2 1 2 2 1 2 3 2 1 2 3 2 3 2 3 4 5 4
S(T) = 0 ...
n = 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40
T 8 4 4 5 5 6 5 4 4 5 5 5 4 4 4 3 2 3 3 2 1
S(T) = 0
n = 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60
T = 4 2 3 3 3 2 3 6 5 5 6 9 10 11 10 10 9 8 7 5
S(T)
Zde zna^emjjí £ počet dotazových kroků v inkrementech dni v druhém řádku je udán ke každému z těchto kroků zjišěěný počet T koincidenci a ve třetím řádku součet S(T) pro ty za sebou násseduuící kroky, pro něž je splněno první kriéérúm T — Tm, Tm = 7· Tento součet činí pro osm za sebou následuuích kroků 74, takže lze bezpečně předpokládat výstyt ШО^ё·
Jinak není způsob podle vynálezu omezen na tvary impiUsů, znázorněné na obr· 1, i když se voH zejména pro jeNn ze sle s' sig^lních ^pulsů a sledů Z* referentoí^ imptúLs^ obdélníkové impúLsy a pro druhé impulsy jehlové· Tak například může sled S* signálních impulsů sestávat z jehlových impulsů, jež se potom určují například tak, aby tvooily středovou r^esp·· těžištní čáru signálových špiček, znázorněných na obr· 1a a překra^t^ující^ch prahovou hodnotu £, zatímco sled Z* referenčních impuLsů sestává z impulsů obdélníkových stejného definovaného trvání, při poměru trvání . impulsů vůči mezeře mezi impiú.sy asi 1 : 10, jak již uno pro s1^ s* si^áim^ ^pulsů·

Claims (9)

1 · Způsob zjišťování periodicky se vyskyt^ících kolísání snímacího signálu, představujícího okamžité hodnoty kolísání příčného rozměru u ubíhajícího nekonečného útvaru, zejména snímacího signálu textilního vlákna, vyzm^uící se tím, že se úsek určité délky signálu vkna převři ve sled (S*) signálních impuls^ jenž představuje špičky signálu (ř*) vlákna, přestuppuící určitou prahovou hodnotu (S) a sled (s') signálních impiu.sů se snímá postupně sledem (Z>) referen^^ ^pulsů o ^edzvoíené periodě (p), jejjcchž féízová ^loha se mění v za sebou následnících krocích o určité délce (dn), přčeemž pro každý krok se určuje počet (T) toincifoncí jetoot-livý^ impulsů ze sledu (S*) ^^gná^n^ch impulsů a sledu (Z#) referenčních impulsů·
220410 6
2. Způsob podle bodu 1, vyznačující se tím, .že se počty (T) 'koincidencí, které splňují pro předem danou nejmenší hodnotu (Tm) koincidencí podmínku T Tm.
3. Způsob podle bodu 2, vyznaauuící se tím, Že se pro hodnoty Τέ Tm, vys^tt-uící se v za sebou následujících krocích, tvoří součet S(T).
4. Způsob podle jednoho z bodů 1 až 3, vyznačuuící se tím, že se zvooí prahová hodnota (S) tak, že ve sledu (S*) signálních impulsů je poměr středního trvání impulsu ke střední pauze mezi impulsy 0,05 až 0,1.
5. Způsob podle bodu 1, ^ζηβύ^ίοί se tím, že úsek určitá ^lty si-gn^Lu (FX) vlékna zahrnuje alespoň deset period (p) předzvoleného trvání.
6. Způsoh podle bodu 1, vyznačující se tím, že íeunotlivé impulsy (Sm) ve sledu (S#) signálních impulsů maaí stejnou auplitudu.
7. Způsob ^dle bodu 1, wzna^ící se tím, že se pro sled (z/) referenčn^h impiuLsů, s nímž se provádí za sebou následuuící kroky první série zkoušek vooí stejná period (p).
8. Způsob podle bodu 5 nebo 7, vyz^ačujcí se tím, že se pro zkoušku přízí zhotovených předením s otevřerým koncem, zvooí perioda (p), rovnající se délce obvodu drážky rotoru.
9. Způsob podle bodu ' 1, ' vyznnačuící se tím, že délka (dn) jednotlivých za sebou následnících kroků činí zlomek, například jednu šestinu, zvolené periody (p).
CS781609A 1977-03-18 1978-03-14 Method of detecting periodic variations of sensing signals CS220410B1 (en)

Applications Claiming Priority (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
CH347577A CH618944A5 (en) 1977-03-18 1977-03-18 Method for determining periodic fluctuations of a signal, particularly of a textile thread scanning signal.

Publications (1)

Publication Number Publication Date
CS220410B1 true CS220410B1 (en) 1983-04-29

Family

ID=4256770

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
CS781609A CS220410B1 (en) 1977-03-18 1978-03-14 Method of detecting periodic variations of sensing signals

Country Status (8)

Country Link
JP (1) JPS5942802B2 (cs)
CH (1) CH618944A5 (cs)
CS (1) CS220410B1 (cs)
DE (1) DE2809218A1 (cs)
ES (1) ES467707A1 (cs)
FR (1) FR2384231A1 (cs)
GB (1) GB1551718A (cs)
IT (1) IT1093862B (cs)

Families Citing this family (2)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
CH681462A5 (cs) * 1989-08-31 1993-03-31 Zellweger Uster Ag
CN117286628B (zh) * 2023-11-23 2024-04-19 南通宝佳精密机械有限公司 一种故障诊断与预测的机械设备维修报警系统

Family Cites Families (4)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
US2641960A (en) * 1947-05-14 1953-06-16 Deering Milliken Res Trust Indicating and recording device for yarn diameters
US3069621A (en) * 1958-12-20 1962-12-18 Butticaz Andre Apparatus for controlling uniformity of a flow of textile and the like fibres
CH603842A5 (cs) * 1975-10-10 1978-08-31 Peyer Siegfried
CH612152A5 (cs) * 1976-01-26 1979-07-13 Rieter Ag Maschf

Also Published As

Publication number Publication date
ES467707A1 (es) 1979-07-01
CH618944A5 (en) 1980-08-29
DE2809218A1 (de) 1978-10-12
DE2809218B2 (cs) 1979-10-25
IT1093862B (it) 1985-07-26
FR2384231A1 (fr) 1978-10-13
IT7821334A0 (it) 1978-03-17
JPS5942802B2 (ja) 1984-10-17
GB1551718A (en) 1979-08-30
FR2384231B1 (cs) 1980-11-28
DE2809218C3 (cs) 1980-07-17
JPS53116862A (en) 1978-10-12

Similar Documents

Publication Publication Date Title
US4168604A (en) Method and apparatus for evaluating yarn signals based on the detection of at least approximately periodic variations in cross section
DE19545008C5 (de) Verfahren zur Überwachung von periodisch arbeitenden Maschinen
DE2649779C3 (de) Verfahren und Vorrichtung zum Feststellen periodischer Unregelmäßigkeiten eines Garns, insbesondere an einer Offenend-Spinnmaschine
US4060965A (en) Method and apparatus to monitor thread spinning operation of open end spinning machines and effective thread stop motion
CH659494A5 (de) Verfahren und vorrichtung zur analyse von garnunregelmaessigkeiten.
DE1760812A1 (de) Verfahren zur Herstellung von Vliesstoff und Vorrichtung zu seiner Durchfuehrung
JP3040246B2 (ja) 繊維材料の捩じれ角決定方法及びその装置
US5834639A (en) Method and apparatus for determining causes of faults in yarns, rovings and slivers
EP0553446B2 (de) Verfahren zur Detektion von Verunreinigungen, insbesondere Fremdfasern in langgestreckten, textilen Gebilden
JPH08254504A (ja) 伸長された物体の特性を記録するための方法と装置
CS220410B1 (en) Method of detecting periodic variations of sensing signals
US4184769A (en) Determination of yarn defects
Evans et al. Properties of apparel wools: IV. Physical properties of single fibers
DE3334112A1 (de) Verfahren und vorrichtung zum beruehrungsfreien messen der spannung von in bewegung befindlichen fadenfoermigen produkten und oberflaechen
DE2605736B2 (de) Verfahren und Vorrichtung zum Erkennen des fehlerhaften Arbeitens von Spinnaggregaten von Offen-End-Spinnmaschinen
US3333467A (en) Method and apparatus for evaluating crimp uniformity
DE19535177A1 (de) Verfahren und Vorrichtung zum Prüfen der Struktur, insbesondere Topografie, von Garnen insbesondere in einer Textilmaschine
DE69114936T2 (de) Verfahren und Vorrichtung zum Überprüfen optischer Fasern.
DE4029172A1 (de) Verfahren und vorrichtung zum charakterisieren der qualitaet von baendern und litzen aus textilfasern
CN1056204C (zh) 纱厂粗纺机的在线质量检控方法及设备
Konda et al. Fiber speed and yarn tension in friction spinning
Foster 20—THE INVESTIGATION OF PERIODICITIES IN THE PRODUCTS OF COTTON SPINNING THE DRAFTING WAVE
DE69910509T2 (de) Surveillance de fil
EP0427824A1 (de) Verfahren zur frequenzanalyse an bewegten faserkollektiven
DE1115475B (de) Verfahren und Einrichtung zur Bestimmung und Klassierung von sporadisch auftretenden Fehlern in Textilprodukten