CS196999B1 - Přetlakové silo se žaluziový odlučovačem - Google Patents

Přetlakové silo se žaluziový odlučovačem Download PDF

Info

Publication number
CS196999B1
CS196999B1 CS144178A CS144178A CS196999B1 CS 196999 B1 CS196999 B1 CS 196999B1 CS 144178 A CS144178 A CS 144178A CS 144178 A CS144178 A CS 144178A CS 196999 B1 CS196999 B1 CS 196999B1
Authority
CS
Czechoslovakia
Prior art keywords
silo
separator
pressurized
waste
louvre
Prior art date
Application number
CS144178A
Other languages
English (en)
Inventor
Karel Sluka
Original Assignee
Karel Sluka
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Application filed by Karel Sluka filed Critical Karel Sluka
Priority to CS144178A priority Critical patent/CS196999B1/cs
Publication of CS196999B1 publication Critical patent/CS196999B1/cs

Links

Landscapes

  • Filling Or Emptying Of Bunkers, Hoppers, And Tanks (AREA)

Description

Vynález se týká přetlakového sila ae žaluziovým odlučovačem pro odlučováni zejména dřevařského odpadu, který je transportován pneumaticky.
V dřevařském průmyslu je nejvíce rozšířeno odlučování odpadu pomocí cyklónů. Tyto ae umistují na sile, ve kterém se skladuje odloučený odpad. Při umístění několika cyklónů na sile se musí provést vyrovnání celkových tlaků před jejich vstupy, jinak dochází k silnému snížení odlučivosti u nejméně zatížených cyklónů. Toto vyrovnáni je však na úkor funkce a hospodárnosti pneumatické dopravy a mnohdy toto vyrovnání není možno provést, nebot dochází v návaznosti na využívání technologického zařízení, ku kterému je zavedeno odsávání ke změně charakteristiky pneumatické dopravy. Při odlučování odpadu látkovými filtry na sile je odstraněn problém s tlakovým vyrovnáním jednotlivých výtlakových potrubí. Jejich pořizovací a provozní náklady jsou však oproti cyklónům velké a proto se jich obvykle používá pouze pro odlučování velmi jemných frakcí odpadu, kde cyklóny nevyhovují. Jedné se např. o odlučování brusného prachu a obdobné frakce, které vznikají při obrábění dřeva.
Uvedené nedostatky odstraňuje přetlakové silo se žaluziovým odlučovačem, jehož podstatou je, že nejméně jedno výtlakové potrubí je napojeno na shodný, nebo menší počet vstupů sila, které jsou pevně spojeny se silem, ké kterému je v horní čáeti při196 999
r.
198 999 pevněn svým vstupem nejméně jeden žaluziový odlučovač, jehož výstup je spojen se svodným potrubím, které je napojeno přímo na sací potrubí, nebo je prostřednictvím dalšího transportního, nebo transportního a odlučovacího vzduchotechnického zařízení, např. pomocného ventilátorku, potrubí, podružného odlučovače, napojeno na sací potrubí, výtlakové potrubí, ailo, nebo podružné silo. Je déle podstatné, že vatup sila je s výhodou umístěn v horní části sila a žaluziový odlučovač je a výhodou kruhového segmentového provedení.
Výhodou přetlakového sila ae žaluziovým odlučovačem je to, že v něm dochází na rozdíl od sila a cyklóny k samočinnému vyrovnávání celkových tlaků před vetupy bez ovlivnění odlučivosti. Použitím tohoto sila ae snižují pořizovací náklady a umožňuje se připojení dalších výtlakových větví, což je při odlučováni cyklóny velmi nákladná a mnohdy nemožná.
Na připojených výkresech jsou schematicky znázorněny příklady provedení sila se žaluziovým odlučovačem, kde je na obr. 1 znázorněno zavedení odsloučenáho odpadu z kruhového segmentového žaluziového odlučovače do sací části transportního ventilátoru, na obr. 2 je znázorněno zavedení odloučeného odpadu z kruhového segmentového žaluziového odlučovače přea pomocný ventilátorek přímo do sila a na obr. 3 je znázorněno zavedení odloučeného odpadu z kruhového segmentového žaluziového odlučovače do podružného sila.
Podle příkladu provedení se v konkrétním případě z obr. 1 zařízení sestává z výtlakováho potrubí 1, vstupu sila 2-tečnáho provedení, sila J, žaluziového odlučovače £ - v tomto případě: kruhového segmentového provedení, který má vatup 41. výstup 42 a žaluzie 43. svodného potrubí Jj, sacího potrubí 6 a transportního ventilátoru J. Výtlakovým potrubím 1 je dopravním vzduchem transportován odpad přea tečný vstup sila 2, který je v horní části sila J, ve kterém nastává primární odlučování odpadu. Vystupující vzduch ee zbytky unááenáho odpadu je zaveden do vetupu 41 žaluziového odlučovače £, který je upevněn na střeše sila 2· Žaluziemi 43 žaluziového odlučovače £ vystupuje prakticky čietý vzduch a odloučený<odpad a malým množstvím vzduchu je z výstupu 42 přea svodná potrubí zaveden do sacího potrubí 6 transportního ventilátoru J. Podle příkladů provedení ee v konkrétním případě z obr. 2 zařízení sestává z výtlakováho potrubí 1, vstupu sila 2-tečnáho provedení, sila J, žaluziového odlučovače £ v tomto případě kruhového segmentového provedení, který má vstup £1, výetup 42 a žaluzie £2, svodného potrubí Jj, pomocného ventilátorku 8, potrubí £. Výtlakovým potrubím 1 je dopravním vzduchem transportován odpad přes vatup sila 2, který je v horní části sila J, ve kterém nastává primární odlučování odpadu. Vystupující vzduch se zbytky unášeného odpadu je zaveden do vstupu 41 žaluziového odlučovače £, který je upevněn na atřeěe sila J. Žaluziemi 43 žaluziového odlučovače £ vystupuje prakticky čistý vzduch a odloučený odpad s malým množstvím vzduchu js z výstupu 42 přes svodná potrubí £ zaveden do sací části pomocného ventilátorku 8, který je umístěn na střeše
198 999 sila 2 a odtud vracen potrubím £ zpět do eila 2· Podle příkladů provedení se v konkrétním případě z obr. 3 zařízení sestává z vztlakového potrubí 1, vstupu sila 2-tečného provedení, které je zapuštěno do sila J žaluziového odlučovače 4, v touto případě kruhového segmentového provedení, který má vstup £1, výstup 42 a žaluzie 43. svodného potrubí 2, pomocného ventilátorku 8, podružného odlučovače 10 v tomto případě cyklónu, podružného eila 11. Výtlakovým potrubím £ je dopravním vzduchem transportován odpad přes vstup sila 2, který je v horní části sila 3, ve kterém nastává primární odlučování odpadu. Vystupující vzduch se zbytky unáěeného odpadu je zaveden do vstupu 41 žaluziového odlučovače 4, který je upevněn na střeše sila J. žaluziemi 43 žaluziového odlučovače 4 vystupuje prakticky čistý vzduch a odloučený odpad s malým množstvím vzduchu je z výstupu 42 svodným potrubím přes pomocný ventilátorek 8 zaveden do podružného odlučovače 10 a odtud do podružného sila 11.
Silo může mít několik vstupů i žaluziových odlučovačů a nemusí mít pouze válcový tvar, avšak musí být těsné. Vstupy a žaluziové odlučovače mohou být různého provedení. Žaluziové odlučovače musí být takového provedení, aby byla zajištěna dobrá odlučivost i při nepříznivých povětrnostních podmínkách. Sekundárně odloučený odpad může být zaveden i do výtlakového potrubí, což vyžaduje obvykle dalěí úpravy. Pokud je do sila přiváděn z odsávaných míst teplý vzduch, působí tento proti zamrzání sila v zimních měsících. Přetlakové silo se žaluziovým odlučovačem má přibližně stejné uplatnění pro odlučováni odpadu jako velkoprostorové cyklóny.

Claims (3)

1. Přetlakové silo se žaluziovým odlučovačem pro odlučování a skladování zejména dřevařského odpadu, který neobsahuje větší množství velmi jemné frakce, např. brusný prach a který je transportován pneumaticky, vyznačující se tím, že nejméně jedno výtlakové potrubí (1) je napojeno na shodný, nebo menší počet vstupů sila (2), které jsou pevně spojeny se silem (3), ke kterému je v horní části připevněn svým vstupem (41) nejméně jeden žaluziový odlučovač (4), jehož výstup (42) je spojen se svodným potrubím (5), které je napojeno přímo na sací potrubí (6), nebo je prostřednictvím dalšího transportního, nebo transportního a odlučovacího vzduchotechnického zařízení, např. pomocného ventilátorku (8), potrubí (9), podružného odlučovače (10) napojeno na aací potrubí (6), výtlaková potrubí (1), silo (3) nebo podružné silo (11).
2. Přetlakové silo podle bodu 1, vyznačující se tím, že vstup sila (2) je a výhodou umístěn v horní části sila (3).
3. Přetlakové silo podle bodu 1, vyznačující se tím, že žaluziový odlučovač (4) je a výhodou kruhového segmentového provedení.
CS144178A 1978-03-08 1978-03-08 Přetlakové silo se žaluziový odlučovačem CS196999B1 (cs)

Priority Applications (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
CS144178A CS196999B1 (cs) 1978-03-08 1978-03-08 Přetlakové silo se žaluziový odlučovačem

Applications Claiming Priority (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
CS144178A CS196999B1 (cs) 1978-03-08 1978-03-08 Přetlakové silo se žaluziový odlučovačem

Publications (1)

Publication Number Publication Date
CS196999B1 true CS196999B1 (cs) 1980-04-30

Family

ID=5348775

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
CS144178A CS196999B1 (cs) 1978-03-08 1978-03-08 Přetlakové silo se žaluziový odlučovačem

Country Status (1)

Country Link
CS (1) CS196999B1 (cs)

Similar Documents

Publication Publication Date Title
US2929154A (en) Method of and apparatus for conditioning grain
US3069205A (en) Conveying of solids
US3236565A (en) Dustless pneumatic conveyor and process
US2935820A (en) Air-solids separation system for blast room
US2418302A (en) Conveying apparatus
US1889163A (en) Conveying fine-grained materials
CS196999B1 (cs) Přetlakové silo se žaluziový odlučovačem
GB2061472A (en) Blast furnaces having a system for recovering top gas
US2499766A (en) Dust conveying
US3874860A (en) Apparatus for separating particulate matter from a flowing medium
US3115369A (en) Pneumatic conveying system
US3310349A (en) Article and apparatus for conveying particulate matter pneumatically
CS197846B1 (cs) Zařízení na sekundární odlučování úletu odpadu z cyklónu
US1801255A (en) Dust-collecting system for coal-handling plants
JPS54136088A (en) Onveyor cleaning method
JPS5777118A (en) Conveyor for fresh concrete or the like
US482424A (en) Fuel-feeder
WO2025133463A1 (en) Pneumatic material conveying system and method
US3193331A (en) Pneumatic elevators
CN208108157U (zh) 一种轻质物料的送料系统
US3179472A (en) Pneumatic conveying apparatus
CN208182197U (zh) 一种尼龙送料装置
SU770960A1 (ru) Струйный насос дл пневматического транспортировани сыпучих материалов
SU981150A1 (ru) Вентил ционна всасывающа установка
US2256507A (en) Apparatus for conditioning paper