CA918893A - Process for the production of alkali metal hydrides in powder form - Google Patents
Process for the production of alkali metal hydrides in powder formInfo
- Publication number
- CA918893A CA918893A CA089037A CA89037A CA918893A CA 918893 A CA918893 A CA 918893A CA 089037 A CA089037 A CA 089037A CA 89037 A CA89037 A CA 89037A CA 918893 A CA918893 A CA 918893A