BG109971A - Технология и апаратура за пречистване, дезинфекция и активация на вода - Google Patents
Технология и апаратура за пречистване, дезинфекция и активация на вода Download PDFInfo
- Publication number
- BG109971A BG109971A BG109971A BG10997107A BG109971A BG 109971 A BG109971 A BG 109971A BG 109971 A BG109971 A BG 109971A BG 10997107 A BG10997107 A BG 10997107A BG 109971 A BG109971 A BG 109971A
- Authority
- BG
- Bulgaria
- Prior art keywords
- water
- module
- purification
- cell
- activation
- Prior art date
Links
Landscapes
- Water Treatment By Electricity Or Magnetism (AREA)
Abstract
Технологията и апаратурата намират приложение във водопречистването, медицината, хранително-вкусовата промишленост, селското стопанство, животновъдството и бита. Технологията включва комплекс от комбинирани екологични електрохимични и електрофизични методи за пречистване, дезинфекция и активиране на вода. Апаратурата за пречистване, дезинфекция и активация на вода включва последователно свързани седем модула: комбиниран модул за генериране на атомен кислород и атомен водород (1), модул за медна йонизация (2), пречистващ модул (3), модул за сребърна йонизация (4), магнитен модул (5), пирамидален хармонизиращ модул (6), биологичноактивиращ модул (7), през които преминава подложената на пречистване вода. Постига се контролирано пречистване на химични, органични и микробиологични замърсявания. Регенерацията на катионита в пречистващия модул се извършва от атомен водород, отделян в комбинирана електролизна клетка от самата водна молекула. Хармонизира се и се активира водата, преминаваща през пирамида на принципа на резонанса. Използваните в тази технология безреагентни методи са взаимозависими, като се допълват и активират взаимно.
Description
Област на техниката
Технологията и апаратурата за пречистване, дезинфекция и активиране на вода , намират приложение във водопречистването, медицината, хранително-вкусовата промишленост, селското стопанство, животновъдството и бита.
Чрез тях могат да се обработят всички видове вода за лечебно-профилактични, спортно-рехабилитационни, битови, мелиоративни и др.цели.
Предшестващо състояние на техниката
Известен е метод и апаратура за получаване на пречистена биологично активна лечебна вода - патент № BG 63719 В1 (1)
Методът за получаване на пречистена биологично активна лечебна вода включва следните последователни етапи: магнитна обработка на водата с постоянно магнитно поле; йонна обработка на водата, при която вследствие на електролизата се отделят в нея медни и сребърни йони; пречистване и активиране на водата чрез преминаването й през слой от силикатни материали и преминаване на водата през слой от благородни минерали с биологично активиращ ефект.
Съгласно изобретението магнитното поле е знакопроменливо и пулсиращо. Йонната обработка се осигурява от две двойки медни и сребърни електроди, захранвани със знакопроменливо постоянно външно напрежение. След етапа на йонна обработка водата преминава през слой от минерали с катионитни, филтриращи и активиращи свойства, по-специално химически активиран зеолит. Всички етапи след магнитната обработка на водата протичат в обсега на създаденото пресичащо ги магнитно поле.
Апаратурата за получаване на пречистена биологично активна лечебна вода включва последователно свързани магнитен модул, йонизиращ модул, пречистващо активиращ модул, включващ слой от силикатни материали и химически активиран зеолит и биологично активиращ модул от планински кристали.
Съгласно изобретението магнитният модул включва магнитна система, съставена от знакопроменливи магнитни секции със зигзаковидни канали за потока. Йонизиращият модул има две двойки медни и сребърни електроди, захранвани със знакопроменливо постоянно напрежение. Те са свързани с електронен микропроцесорен управляващо-контролен модул. Пречистващо активиращият модул, освен слой от силикатни материали, включва и слой от материали с катионитни свойства, по-специално слой от химически активиран зеолит. Йонизиращият, пречистващо-активиращият и биологично активиращият модули са разположени в обсега на силовите линии на магнитното поле, създадено в магнитния модул и са ориентирани така, че протичащият през тях поток да бъде перпендикулярен на магнитните силови линии.
Досега са известни методи за регенерация на католит чрез няколко часов контакт на катионита с разтвор на натриев хлорид или водородна киселина, при което натриевите или водородните йони изместват адсорбираните в катионита замърсители , след което следва промивка на катионита с чиста вода. В.Л.Филипчук Злектрохимическое изменение величин pH и Eh при очистке води, содержащей йонн тяжель)х металлов (Автореф.дис..канд.техн.наук, Киев 1980 г) - (2)
Недостатъците на известните метод и апаратура са:не могат контролирано да отстранят от водата замърсители като тежки метали (желязо, манган, олово, магнезий кадмий и др.), органични съединения, нитрати , амоняк и др., които се срещат все по често в суровата вода; катионита трябва да се регенерира с реагенти като, натриев хлорит или водородни киселини , което допълнително замърсява промивните води със соли или анионни остатъци, което е характерно за химическите реагентни методи, нужни са допълнителни съоръжения за регенерация - резервоар за разтвор на натриев хлорид и помпа; изискването йонизиращият, пречистващо-активиращият и биологично активиращият модули да са разположени в обсега на силовите линии на магнитното поле, затруднява обслужването, ревизията , подмяната на работните електроди , регенерацията и промивката на пречистващо-активиращия модул; обработката на водата в електролизна клетка не унищожава болестотворните организми, намиращи се в нея.
Техническа същност на изобретението
Проблемът, който се създаде технология, която да решава с изобретението е да се комбинирани включва комплекс от електрохимични пречистване, дезинфекция и екологични, и електрофизични методи за активиране на вода и да няма изброените недостатъци.
Чрез тази технология замърсяванията метали (желязо, манган, олово, магнезий във водата като кадмий и тежки
ДР), органични съединения, нитрати , амоняк и др., при режим „филтрация” контролирано се окисляват анодно чрез атомен кислород, получаван върху повърхността на неразрушими електроди (титанови или от неръждаема стомана) в електролизна клетка, до образуването на газообразни вещества , като въглероден двуокис, азот, амоняк и вода или неразтворими съединения, след което водата преминава през меден йонизатор, където се обогатява с медни йони и постъпва в пясъчния филтър.
Замърсяванията остават в пясъчния слой на филтъра, след което в зеолитовия му слой се постига финото пречистване, като се задържат чрез адсорбция останалите малки количества замърсители.
Така пречистената вода минава през йонизатор за сребро, където се обогатява със сребърни йони, които заедно с медните йони осигуряват пълна й дезинфекция .
Замърсената вода се пречиства чрез самата водна реагенти.
молекула, като се получава по електрохимичен път атомен кислород без да се използват химически
Регенерацията на катионита се осъществява с атомен водород от самата водна молекула, който се получава в електролизна клетка електроди (титанови върху повърхността на неразрушими стомана), при режим или от неръждаема „промивка и регенерация”
Този метод е нужни резервоар за помпа ) екологично чист - изключва икономичен, ( не са разтвор на натриев хлорид и замърсяванията на водата с анионни остатъци, което характерно за химическите реагентни методи лесно се на активиране автоматизира.
Биологичото регенериране, хармонизиране и пречистената вода се постига с три последователни обработки и въздействия : магнитна обработка -водата преминава през пулсиращо знакопроменливо магнитно поле; хармонизиране и активиране на принципа на резонанса при преминаване на водния поток през активното сечение на пирамида, под определен ъгъл и при оптимален хидродинамичен режим и биологично активиране при преминаването на водата през честотно регулирани кварцови кристали, от които тя поема енергийно информационния им заряд.
Апаратурата за реализиране на технология за пречистване, дезинфекция и активация на вода включва следните последователно свързани модули: фиг.1 комбиниран модул за генериране на атомен кислород и атомен водород (1); модул за медна йонизация (2); пречистващ модул (3); модул за сребърна йонизация (4); модул за магнитна обработка (5); пирамидален хармонизиращ модул (6); биологично-активиращият модул (7) .
Съгласно изобретението, химичните и органични замърсители във водата се окисляват анодно от атомният кислород получаван в модула за генериране на атомен кислород и атомен водород състоящ се от електролизна клетка с плосък П-образен електрод и пакет от вертикални перфорирани електроди от неразрушим материал с комбиниран режим на работа, захранвани със знакопроменливо постоянно напрежение, свързани с електронен микропроцесорен управляващо-контролен модул (УКМ1), при режим „филтрация ,а регенерацията на катионита се осъществява от атомният водород , при режим ’’регенерация и промивка”
При режим на работа „филтрация отделяният върху електродите атомен кислород окислява химични замърсители, като манган, желязо, олово, до неразтворими окиси, които след това се задържат във пясъчния филтър.Органичните замърсители се окисляват анодно върху електродите до образуването на газообразни вещества , като въглероден двуокис, азот, амоняк и вода.
При режим на работа „промивка и регенерация” отделяният върху електродите атомен водород, преминавайки с водния поток през катионита в пясъчния филтър го регенерира, като измества всички замърсители, които катионитът е адсорбирал.
Модулът за медна йонизация има йонизатор за мед с пакет от паралелно подредени плоски медни електроди , захранвани със знакопроменливо постоянно напрежение и свързани с електронен микропроцесорен управляващо-контролен модул (УКМ2), от които се отделят медни йони , които образуват в присъствието на активен кислород коагулант, който флокулира замърсителите и помага за задържането им в пясъчния филтър. Остатъчното количество медни йони преминава през филтъра и остава във водния поток като действа бактерицидно върху микроорганими и алги.
Пречистващият модул се състои от филтърно тяло с два последователни слоя филтриращ материал - кварцов пясък и химически активиран зеолит, където се задържат химичните и механични замърсявания .
Модулът за сребърна йонизация има йонизатор за сребро с пакет от паралелно подредени плоски сребърни електроди , захранвани със знакопроменливо постоянно напрежение, и свързани с електронен микропроцесорен управляващо-контролен модул (УКМЗ), от които се отделят сребърни йони , които действат бактерицидно върху всички болестотворни микроорганизми. Към сребърните йони до този момент не са открити резистентни микроорганизми.
Магнитният модул включва магнитна система, съставена от знакопроменливи магнитни секции за преминаване на водата.
Пирамидално хармонизиращият модул включва равностранна квадратна пирамида с ъгъл равен на 70° между двата околни ръба, изградена от кварцово стъкло или тръбна конструкция от медни тръби, със златен северен и южен основен ръб и сребърен източен и западен основен ръб, златен пръстен намиращ се върху сечението на 1/3 от височината на пирамидата, през който минава под определен ъгъл от изток или от запад , воден поток с оптимални дебит и скорост.
Биологично-активиращият модул е оформен като клетка от непроводящ материал, в която е поместен слой от кварцови кристали..
Съгласно изобретението апаратурата се състои от отделни модули изработени от полимерни материали . Електролизните клетки на модулите представляват корпус с квадратно или правоъгълно сечение в зависимост от броя на електродите, изчислен за конкретните случаи с щуцери на вход и изход , характеризиращ се с гребенообразни повърхности в горния и долния край на клетката, които оформят канали в които вертикално са разположени пакетите от сребърни и медни електроди. Щуцерът на входа на клетката е с конусообразно сечение ,за да се избегне турбулентността на водния поток.и има отвори за фланшова връзка с корпуса на клетката. Към щуцера е прикрепен целият електроден пакет с електрически изводи за захранване на електродите. Тази конструкция позволява лесна експлоатация , подмяна и ревизия на електродите, като при необходимост се подменя целия възел състоящ се от щуцер с електроден пакет .
Модулът за генериране на атомен кислород и атомен водород е разположен в подобна конструкция на електролизна клетка от полимерни материали и се характеризира с това, че единият от електродите от неразрушим материал има П образно сечение и е разположен на дъното и двете странични плоскости на клетката , като върху него перпендикулярно на дъното, в полимерни гребени са разположени в пакет другите електроди.
Отделните модули имат независимо електронно управление и дават възможност да се сглоби инсталация с различен брой модули за всякакви дебити.
Магнитният модул представлява цилиндрична тръба от полимерен материал, в която е поместена магнитна система , съставена от знакопроменливи магнитни секции с правоъгълни канали за преминаване на водата.
Пирамидалният хармонизиращ модул представлява равностранна квадратна пирамида с ъгъл равен на 70 0 между двата околни ръба, изградена от кварцово стъкло или тръбна конструкция от медни тръби, със златен северен и южен основен ръб и сребърен източен и западен основен ръб, златен пръстен намиращ се върху сечението на 1/3 от височината на пирамидата, през който минава под определен ъгъл от изток или от запад , воден поток с оптимален дебит и скорост.
Биологично-активиращият модул е оформен като клетка от непроводящ материал, в която е поместен слой от кварцови кристали.
Пречистващият модул се състои от стандартно филтърно тяло от полимерен материал , с два последователни слоя филтриращ материал - кварцов пясък и химически активиран зеолит.
Предимствата на тази технология са: контролирано пречистване на химични, органични и микробиологични замърсявания; регенерацията на катионита в пречистващия модул се извършва от атомен водород, отделян в комбинирана електролизна клетка от самата водна молекула; хармонизиране и активиране на вода преминаваща през пирамида на принципа на резонанса; отделните модули имат независимо електронно управление и дават възможност да се сглоби инсталация с различен брой модули за пречистване на вода с разнообразни по вид и количество замърсители .
Използваните в тази технология безреагентни методи са взаимозависими, като се допълват и активират взаимно
Описание на приложените фигури
На фигура 1 е показана обща схема на апаратурата за Пречистване, дезинфекция и активация на вода.
Фигура 2 представлява поглед отгоре и напречен разрез на електролизна клетка за сребърна и медна йонизация.
Фигура 3 представлява поглед отгоре и напречен разрез на комбинирана електролизна клетка за генериране на атомен кислород и водород.
Примери за изпълнение на изобретението
Както е показано на фигура 1 .апаратурата за пречистване, дезинфекция и активация на вода се състои основно от седем модула: комбиниран модул за генериране на атомен кислород и атомен водород (1),модул за медна йонизация (2),пречистващ модул (3), модул за сребърна йонизация (4), магнитен модул (5), пирамидален хармонизиращ модул (6), биологично-активиращ модул (7), през които преминава подложената на пречистване вода. С а и b на фигурата са обозначени съответно входа и изхода на водата.
Фигура 2 представлява поглед отгоре и напречен разрез на електролизна клетка за сребърна и медна йонизация.
Корпусът е с квадратно или правоъгълно сечение в зависимост от броя на електродите, изчислен за конкретните случаи с щуцери на вход и изход , характеризиращ се с гребенообразни повърхности в горния и долния край на клетката, които оформят канали в които вертикално са разположени пакетите от сребърни и медни електроди. Щуцерът на входа на клетката е с конусообразно сечение , за да се избегне турбулентността на водния поток.и има отвори за фланшова връзка с корпуса на клетката. Към щуцера е прикрепен целият електроден пакет с електрически изводи за захранване на електродите.
Фигура 3 представлява поглед отгоре и напречен разрез на комбинирана електролизна клетка от полимерни материали, за генериране на атомен кислород и водород. Корпусът е с квадратно или правоъгълно сечение в зависимост от броя на електродите, изчислен за конкретните случаи с щуцери на вход и изход . Единият от титановите електроди има П образно сечение и е разположен на дъното и двете странични плоскости на клетката , като върху него перпендикулярно на дъното, в полимерни гребени са разположени в пакет другите титанови електроди.
Щуцерът на входа на клетката е с конусообразно сечение , за да се избегне турбулентността на водния поток.и има отвори за фланшова връзка с корпуса на клетката. Към щуцера е прикрепен целият електроден пакет с електрически изводи за захранване на електродите.
Приложение на изобретението
Апаратурата за реализиране на технология за пречистване, дезинфекция и активация на вода фиг.1, работи по следния начин:
Водата чрез помпа непоказана на фигурата се подава в комбинираният модул(1) за получаване на атомен кислород и водород , като преминава през електролизна клетка с плосък Побразен електрод и пакет от вертикални перфорирани електроди от неразрушим материал с комбиниран режим на работа захранвани със знакопроменливо постоянно напрежение, които са свързани с електронен микропроцесорен управляващо-контролен модул (УКМ.1). Замърсяванията във водата се окисляват анодно от атомният кислород до газове, които излитат и неразтворими продукти , които по-късно се задържат в пясъчния филтър (3). В този модул се отстранява част от микроорганизмите и се намалява жизнеспособността на другите, което повишава проницаемостта на клетъчната им мембрана. По този начин е облекчен достъпът на сребърните и медните йони до клетките на микроорганизмите в следващите етапи на въздействие.
След модул (1), водата преминава през модула за медна йонизация (2), между паралелно подредени плоски медни електроди , захранвани със знакопроменливо постоянно напрежение, които са свързани с електронен микропроцесорен управляващо-контролен модул (УКМ.2). В тази електролизна клетка се отделят медни йони, като част от тях образува флокули от меден хидроокис, което се интензифицира от атомният кислород постъпващ от модул (1), а останалата част преминава с водата към пречистващият модул (3).
Водата постъпва в пречистващия модул (3) през многопътен вентил, като преминава последователно през слой от кварцов пясък, където се задържат механичните замърсители и неразтворимите остатъци от окислителните процеси в модул (1) и през слой от катионит където се извършва финото пречистване на остатъчните химични замърсители, чрез адсорбция.
След това водата преминава през модула за сребърна йонизация (4) между паралелно подредени плоски сребърни електроди , захранвани със знакопроменливо постоянно напрежение, които са свързани с електронен микропроцесорен управляващо-контролен модул(УКМ.З). В тази електролизна клетка се отделят сребърни йони, които заедно с медните йони унищожават напълно заразяващите я микроорганизми . Така при относително ниски концентрации на сребърни и медни йони във водата е налице бактерицидно въздействие върху широка гама от вируси, бактерии и алги, като „легионелла, която не се унищожава от хлора, както и много други микроорганизми, които са резистентни към него. Към сребърните и медни йони досега не са открити резистентни микроорганизми.
Така обработената вода преминавайки, през правоъгълни канали в магнитния модул (5) се подлага на въздействието на знакопроменливо постоянно магнитно поле, като се възстановява структурата й на течен кристал и се образуват многобройни комплекси от водни молекули. Пречистената, обеззаразена и структурирана вода, преминава през пирамидален хармонизиращ модул (6) , който включва равностранна квадратна пирамида с ъгъл равен на 70 0 между двата околни ръба, изградена от кварцово стъкло или тръбна конструкция от медни тръби, със златен северен и южен основен ръб и сребърен източен и западен основен ръб, златен пръстен намиращ се на сечението на 1/3 от височината на пирамидата, през който минава под определен ъгъл от изток или от запад , воден поток с оптимален дебит и скорост. В този модул пресичайки пирамидалното поле,
I водата се хармонизира и активира на принципа на резонанса, като пирамидата представлява усилвател на космическо лъчение чрез сребърните и златни нишки в нейната основа. Водата придобива регенериращи свойства.Водният поток излизайки от пирамидата преминава през биологично-активиращия модул (7) оформен като клетка от непроводящ материал, в която е поместен слой от кварцови кристали, от които поема енергийноинформационния им заряд.
Литература
1. BG 63719 В 1
2. В.Л.Филипчук Злектрохимическое изменение величин pH и Eh при очистке водн, содержащей йонь! тяжелих металлов (Автореф.дис..канд.техн.наук, Киев 1980 г)
3. С.В.Яковлев, И.Г.Краснобородько,В.М.Рогов’’Технология злектрохимической очистки водь1, стр.137. (Ленинград Стройиздат, Ленинградское отделение 1 987г.
ТЕХНОЛОГИЯ И АПАРАТУРА ЗА
ПРЕЧИСТВАНЕ, ДЕЗИНФЕКЦИЯ И АКТИВАЦИЯ НА ВОДА;
Claims (10)
- Патентни претенции1. Технологията за пречистване, дезинфекция и активация на вода; обхващаща следните последователни операции:йонна обработка на водата, при която вследствие на електролиза се отделят в нея медни йони, които коагулират замърсяванията и дезинфекцират водата; механично и химично пречистване чрез преминаване през филтър с два слоя - слой от кварцов пясък и слой от химически активиран зеолит; биологично активиране на водата през слой от кварцови кристали и се характеризира с: разположено преди йонната обработка с медни йони - анодно окисление с атомен кислород, при режим на „филтрация” и регенериране на катионита (зеолит) с атомен водород при режим на „регенерация”; разположена след механичното и химично пречистване - йонна обработка на водата, при която вследствие на електролиза се отделят в нея сребърни йони , които дезинфекцират водата; разположена след йонната обработка със сребърни йони - магнитна обработка на водата с постоянно магнитно поле; разположено след биологичното активиране хармонизиране и активиране на водата при преминаване през пирамида.
- 2. Технология за пречистване, дезинфекция и активация на вода съгласно претенция 1, характеризираща се с два режима на работа: при режим „ филтрация” химичните и органични замърсявания се окисляват анодно и от атомния кислород, който се отделя в клетката, до газообразни и неразтворими продукти При режим „промивка и регенерация” в клетката се продуцира атомен водород, който регенерира католита.
- 3. Технология за пречистване, дезинфекция и активация на вода съгласно претенция 1, характеризираща се с хармонизиране и активиране на вода, преминаваща през равностранна квадратна пирамида, която я хармонизира и активира на принципа на резонанса, като пирамидата представлява усилвател на космическо лъчение. Чрез сребърните и златни нишки в нейната основа, водородните атоми във водната молекула получават специфичен заряд и образуват конгломерати от свързани водни молекули, които действат лечебно на организмите. Водата придобива регенериращи свойства.
- 4. Технология за пречистване, дезинфекция и активация на вода съгласно претенция 1, характеризираща се с преминаване на водата през слой от кварцови кристали, като поемайки енергийно-информационния им заряд се активира биологично.
- 5. Апаратура за пречистване, дезинфекция и активация на вода , която включва следните последователно свързани модули ХДшрА): модул за медна йонизация (2); пречистващ модул (3) f характеризираща се с: комбиниран модул (1) за получаване на атомен кислород и атомен водород - разположен преди модула за медна йонизация; модул за сребърна йонизация (4) разположен след пречистващия модул; магнитен модул (5); пирамидален хармонизиращ модул (6); биологично-активиращ модул (7).
- 6. Апаратура съгласно претенция 5~гфи<^., характеризираща се с комбинирана електролизна клетка от полимерни материали,ЦА k+Λϊ v за генериране на атомен кислород и водородр< Цорпусът(1) е с квадратно или правоъгълно сечение в зависимост от броя на електродите, изчислен за конкретните случаи с щуцери на вход(2) и изход(З) (λЕдиният от титановите електроди(5) е плосък, има П образно сечение и е разположен на дъното и двете странични плоскости на клетката , като върху него перпендикулярно на дъното, в полимерни гребени(4) са разположени в пакет другите перфорирани титанови(б) електроди, Щуцерите на входа(2) и на изхода(З) на клетката са с конусообразно сечение , за да се избегне турбулентността на водния поток,като щуцерът на входа(2) има отвори за фланшова връзка с корпуса(1) на клетката. Към щуцера(2) е прикрепен целият електроден пакет с електрически изводи за захранване на електродите които са свързани с електронен микропроцесорен управляващо-контролен модул (УКМ 1)
- 7. Апаратура за пречистване, дезинфекция и активация на вода съгласно претенция 5, характеризираща се с електролизна клетка за медна йонизация фнг-^Ц която представлява корпус(1) от полимерни материали с квадратно или правоъгълно сечение в зависимост от броя на електродите, изчислен за конкретните случаи с щуцери на вход(2) повърхности(4) от полимерни на клетката, които оформят електроди(б)' са с конусообразно сечение , за и изход(З) , и с гребенообразни материали в горния и долния край канали, в които . .. П^Щуцерите на входа(2) вертикално са да на водния поток, като щуцерът фланшова връзка с корпуса(1) на на разположени пакетите медни и на изхода(З) на клетката, се избегне турбулентността входа(2) има отвори за клетката^ъм щуцера(2) е прикрепен целият електроден пакет(5) с електрически изводи за захранване на електродите, които са свързани с електронен микропроцесорен управляващо-контролен модул (УКМ 2)
- 8. Апаратура съгласно претенция 5, характеризираща електролизна клетка за сребърна йонизация фирг2г която представлява корпус(1) от полимерни материали с квадратно се с или правоъгълно сечение в зависимост от броя на електродите, изчислен за конкретните случаи с щуцери на вход(2) и изход(З) , и с гребенообразни повърхности(4) от полимерни материали в горния и долния край на клетката, които оформят канали, в които вертикално са разположени пакетите сребърни електроди(5)^ if! Щуцерите на входа(2) и на изхода(З) на клетката са с конусообразно сечение , за да се избегне турбулентността на водния поток, като щуцерът на входа(2) има отвори за фланшова връзка с корпуса(1) на клетката^ Към щуцера(2) е прикрепен целият електроден пакет(5) с електрически изводи за захранване на електродите, които са свързани с електронен микропроцесорен управляващо-контролен модул (УКМ 3)
- 9. Апаратура съгласно претенция 5, характеризираща се с равностранна, квадратна пирамида -фиг.4-г- изградена от кварцово стъкло, с ъгъл равен на 70 0 между двата околни(З) ръба, със златен северен(1) и южен(1) основен ръб и сребърен източен(2) и западен(2) основен ръб, златен пръстен(4) намиращ се на сечението на 1/3 от височината на пирамидата, през който минава под определен ъгъл от изток или от запад , воден поток с оптимални дебит и скорост , вход (а) и изход (б).
- 10. Апаратура съгласно претенция 5, характеризираща се с равностранна, квадратна пирамида ф+тггЗт-1· изградена от тръбна конструкция от медни тръби, с ъгъл равен на 70 0 между двата околни(З) ръба, със златен северен(1) и южен(1) основен ръб и сребърен източен(2) и западен(2) основен ръб, златен пръстен(4) намиращ се на сечението на 1/3 от височината на пирамидата, през който минава под определен ъгъл от изток или от запад , воден поток с оптимални дебит и скорост , вход (а) и изход (б).
Priority Applications (2)
Application Number | Priority Date | Filing Date | Title |
---|---|---|---|
BG109971A BG66409B1 (bg) | 2007-10-04 | 2007-10-04 | Метод и устройство за пречистване, дезинфекция и активация на вода |
BG110390A BG66410B1 (bg) | 2007-10-04 | 2009-05-20 | Метод и устройство за получаване на концентрирана биологично-активна лечебна вода |
Applications Claiming Priority (1)
Application Number | Priority Date | Filing Date | Title |
---|---|---|---|
BG109971A BG66409B1 (bg) | 2007-10-04 | 2007-10-04 | Метод и устройство за пречистване, дезинфекция и активация на вода |
Publications (2)
Publication Number | Publication Date |
---|---|
BG109971A true BG109971A (bg) | 2009-07-31 |
BG66409B1 BG66409B1 (bg) | 2014-01-31 |
Family
ID=41059429
Family Applications (1)
Application Number | Title | Priority Date | Filing Date |
---|---|---|---|
BG109971A BG66409B1 (bg) | 2007-10-04 | 2007-10-04 | Метод и устройство за пречистване, дезинфекция и активация на вода |
Country Status (1)
Country | Link |
---|---|
BG (1) | BG66409B1 (bg) |
-
2007
- 2007-10-04 BG BG109971A patent/BG66409B1/bg unknown
Also Published As
Publication number | Publication date |
---|---|
BG66409B1 (bg) | 2014-01-31 |
Similar Documents
Publication | Publication Date | Title |
---|---|---|
KR101379274B1 (ko) | 살균 기능을 갖는 산화질소 함유수 제조장치 | |
US9688550B2 (en) | Electrolytic apparatus and method for treating water to remove nitrates, phosphates, arsenates, and molecules of high molecular weight | |
GB2515324A (en) | Electrolytic advance oxidation processes to treat wastewater, brackish and saline water without hydrogen evolution | |
JP2015097975A (ja) | 液面プラズマ放電を利用した水処理装置 | |
Islam | Electrochemical remediation of arsenic and fluoride from water: A review of the current state and future prospects | |
JP3986438B2 (ja) | 原子遊離型水溶液生成装置、原子遊離型水溶液生成方法及び原子遊離型水溶液 | |
BRPI0417447B1 (pt) | processo de tratamento de água contaminada contendo microorganismos usando uma célula eletrolítica, e célula eletrolítica. | |
KR101261875B1 (ko) | 기능성을 가진 수소수 및 오존수 제조장치 | |
WO2014165998A1 (en) | Treatment of a waste stream through production and utilization of oxyhydrogen gas | |
CN102060358B (zh) | 利用活性炭纤维电极高压脉冲电解降解水中藻毒素的方法及其单元装置 | |
CN102020390A (zh) | 磁电纳滤污水净化系统和净化工艺 | |
KR102179427B1 (ko) | 분자파괴장치 및 융합 탈이온을 적용한 농축수 패키지의 무방류 처리 시스템 | |
RU156246U1 (ru) | Устройство для электрохимической обработки жидкой среды | |
CN107344791B (zh) | 电磁技术处理高盐高有机废水设备与方法 | |
RU2322394C1 (ru) | Установка для обработки питьевой воды | |
CN108675504A (zh) | 一种游泳池水处理系统 | |
BG109971A (bg) | Технология и апаратура за пречистване, дезинфекция и активация на вода | |
WO2018176166A1 (es) | Planta de tratamiento de residuos líquidos la cual utiliza el sistema fenton para reducir las moléculas orgánicas | |
CN110997575A (zh) | 水处理装置 | |
BG63719B1 (bg) | Метод и апаратура за получаване на пречистена биологически активна лечебна вода | |
CN210635861U (zh) | 可多程氧化及多级分解的实验室废水处理设备 | |
CN201545759U (zh) | 磁电纳滤污水净化系统 | |
RU2357927C2 (ru) | Устройство для электрохимической очистки воды | |
CN212127829U (zh) | 一种反渗透浓缩液电解回收装置 | |
RU153765U1 (ru) | Установка для безреагентной очистки воды |