BE540148A - - Google Patents

Info

Publication number
BE540148A
BE540148A BE540148DA BE540148A BE 540148 A BE540148 A BE 540148A BE 540148D A BE540148D A BE 540148DA BE 540148 A BE540148 A BE 540148A
Authority
BE
Belgium
Prior art keywords
bodies
disc
guideway
discs
centrifugal force
Prior art date
Application number
Other languages
English (en)
Publication of BE540148A publication Critical patent/BE540148A/nl

Links

Classifications

    • FMECHANICAL ENGINEERING; LIGHTING; HEATING; WEAPONS; BLASTING
    • F03MACHINES OR ENGINES FOR LIQUIDS; WIND, SPRING, OR WEIGHT MOTORS; PRODUCING MECHANICAL POWER OR A REACTIVE PROPULSIVE THRUST, NOT OTHERWISE PROVIDED FOR
    • F03GSPRING, WEIGHT, INERTIA OR LIKE MOTORS; MECHANICAL-POWER PRODUCING DEVICES OR MECHANISMS, NOT OTHERWISE PROVIDED FOR OR USING ENERGY SOURCES NOT OTHERWISE PROVIDED FOR
    • F03G7/00Mechanical-power-producing mechanisms, not otherwise provided for or using energy sources not otherwise provided for
    • F03G7/10Alleged perpetua mobilia
    • F03G7/115Alleged perpetua mobilia harvesting energy from inertia forces

Landscapes

  • Engineering & Computer Science (AREA)
  • Chemical & Material Sciences (AREA)
  • Combustion & Propulsion (AREA)
  • Mechanical Engineering (AREA)
  • General Engineering & Computer Science (AREA)
  • Structures Of Non-Positive Displacement Pumps (AREA)

Description


   <Desc/Clms Page number 1> 
 



  " Inrichting voor het benuttigen van de middelpuntvliedende .. kracht". 



   De uitvinding heeft betrekking op een inrichting voor het benuttigen van de middelpuntvliedende kracht. 



   Het benuttigen van de middelpuntvliedende kracht kan verschi.i lende toepassingen hebben, die hier niet in de bijzonderheden op- gesomd worden. Enkel als voorbeeld kan aangehaald worden dat toe- : tellen waarin de middelpuntvliedende kracht benuttigd wordt kunne , gebruikt worden voor het aandrijven va.n rollende of   schuivende   ver- voermiddelen op het slijk, op de sneeuw of op het water, ook onder 

 <Desc/Clms Page number 2> 

 het water, op het ijs, op het land en zelfs in de   lucht.   



   De uitvinding nu heeft in hoofdzaak tot doel een dergelijke inrichting te   ontwerpen,   waarvan de   uitvoering   aangepast kan wor-      den aan,de aard van de gewenste toepassing en waarvan de   construc-   tie geen bijzondere moeilijkheden meebrengt. 



   Tot dit doel bevat de inrichting volgens' de uitvinding min- stens   een   schijf, een middel om deze schijf om haar eigen geome- trische as te doen wentelen, lichaampjes die scharnierend beves- tigd zijp. aan de rand van de schijf om asjes die evenwijdig zijn met de geometrische as van de schijf en een lei-baan voor het uiteinde van deze,lichaampjes, welke leibaan een niet-constante afstand   he.eft   ten opzichte van de rand van de schijf en vast is ten opzichte van een gestel ten overstaan waarvan de schijf wentelt. 



   Doelmatig wordt de leibaan gevormd door de binnenzijde van minstens één ring die concentrisch geplaatst/ i sten opzichte van de schijf, maar die plaatselijk een boogvormige uitsnijding'bezit. 



   In een voordelige uitvoeringsvorm van de uitvinding zijn de lichaampjes tussen twee schijven gemonteerd. 



   Doelmatig zijn rollagertijes voorzien op de lichaampjes waar deze met de leibaan in contact komen, 
In een bij voorkeur toegepaste uitvoeringsvorm van dezelfde uitvinding, hebben de lichaampjes een aerodynamische vorm. 



   Andere voordelen en eigenschappen van de uitvinding zullen blijken uit de beschrijving van een inrichting voor het benuttigen van de middelpuntvliedende kracht volgens de uitvinding deze be- schrijving wordt enkel als voorbeeld gegeven en is niet beperkend voor de uitvinding;   de-verwijzingscijfers   hebben betrekking op de hieraan toegevoegde tekeningen. 



     Figuur l   is een vooraanzicht van een   inrichting   voor het be- nuttigen van de   middelpuntvliedende   kracht volgens de uitvinding. 



   Figuur 2 is een doorsnede volgens de lijn II-II uit figuur 1. 



    Figuur 3 is een bovenaanzicht, met weglating van sommige elementen, van een inrichting voor het benuttigen van de middelpuntvlie-   

 <Desc/Clms Page number 3> 

 dende,kracht volgens de vorige figuren.. 



   Figuur 4 is een doorsnede volgens de lijn   IV-IV   uit figuur 3. 



   In de vier figuren hebben dezelfde verwijzingscijfers betrek- king op dezelfde   elementen.. , .   



   De inrichting voor het   benutigen   van de middelpunt-vliedende kracht volgens de figuren bevat in de eerste plaats een gestel 1 ten opzichte waarvan o.m. de verschillende vaste delen van de in-      richting bevestigd zijn. Tot deze vaste delen behoort de stator 2 van een motor waarvan de as 3 verbonden is met twee 'schijven   4   én 
5. Tussen de twee schijven en scharnierend in deze schijven zitten de lichaampjes 6 die dus aan de'rand van de schijf een scharnierba- weging kunnen uitvoeren om asjes 7 die evenwijdig zijn met de geo- metrische as van de motor en van de schijven 4 en 5. De uiteinden van de lichaampjes 6 worden geleid door een leibaan gevormd door de binnenzijde van een ring 8.

   Deze'ring 8 is concentrisch geplaatst ten opzichte van de schijven   4   en   5,   maar bezit plaatselijk een boogvormige uitsnijding 9. Zoals uit de figuren'kan   afgeleid, worden.   hebben de lichaampjes 6 een aerodynamische vorm. Waar de uiteinden van de lichaampjes 6 met de leibaan, dit is dus met de   binnenzijde   van de ring 8, in aanraking komen, zijn rollagertjés 10 voorzien. 



   De lichaampjes 6 nemen niet alleen deel aan   de rotatiebeweging   van de schijven 4 en 5, maar oefenen ook ten opzichte van deze schijven   periodische    scharnierbewegingen   uit en weleen   heen-   en weergaande scharnierbeweging bij 'elke rotatie van de   schijven  4 en 5. Ter plaatse van de boogvormige uitsnijding 9   in. de   ring 8 zijn de uit- einden van de lichaampjes 6 verder   verwijderd   van de geometrische as van motor en schijven 4 en 5, zodanig dat zij niet alleen meer 
 EMI3.1 
 luchtweerstand ohrvinden, maar dat zij ook een grotere middelpunt- vliedende krach hebben.      



   De ganse inrichting kan net haar gestel gemonteerd zijn op een draaiplaat die dan in een voertuig instelbaar geschikt is. In de figuren werden de schijven horizontaal voorgesteld; niets belet even- wel dat de schijven en de ring verticaal zouden geschikt zijn. De 

 <Desc/Clms Page number 4> 

 inrichting kan ook zo geconstrueerd zijn, dat de lichaampjes niet tegen één ring maar wel tegen twee ringen die als glijbanen dienst doen lopen. Ook dient de aandrijving niet   rechtstreeks   van de motor op de schijven overgebracht te worden en kan dit geschieden door tussenkomst van riemschijven en riemen, of ván tandwielen of ook nog van kettingen en kettingwielen. De voorgestelde motor was een andere electrische motor; natuurlijk kan ook gelijk welk motor, die voor een dergelijke   aandrijving   in aanmerking komt, toegepast worden. 



   Cok kunnen een reeks inrichtingen door eenzelfde motor aan- gedreven worden. 



   De vorm van de lichaampjes kan meer uitgesproken   aerodynamiscl,   zijn dan blijkt uit de figuren, in het bizonder uit figuur 3. Deze lichaampjes 6 zijn zo lang mogelijk;   hun'lengte   wordt slechts be- perkt door de voorwaarde dat zij bij de rotatie elkaar niet mogen raken. Het gewicht van de lichaampjes moet zo groot mogelijk zijn aan de zijde waar zij de leibaan volgen en zo klein mogelijk aan de zijde waar zij tussen de schijven,eventueel op één schijf, be- vestigd zijn. 



   De uitvinding is trouwens geenszins beperkt tot de   hierboven     beschreven     uitvoeringsvorm   en binnen het   raam van   de   octrooiaanvra-.   ge kunnen aan de-beschreven uitvoering vele veranderingen aange- bracht worden o.m. wat betreft de vorm, de samenstelling, de schik- king en het aantal van de onderdelen die voor het verwezenlijken van de uitvinding gebruikt worden. 
 EMI4.1 
 



  SONCLUSIES. **WAARSCHUWING** Einde van DESC veld kan begin van CLMS veld bevatten **.

Claims (1)

  1. 1. Inrichting voor het benuttigen van de middelpuntvliedende kracht, m e t h e t k e n m e r k dat zij minstens dén schijf bevat, een middel om deze schijf om haar eigen geometrische as te doen wentelen, lichaampjes die scharnierend bevestigd zijn aan de rand van de schijf om asjes die evenwijdig zijn met de geometrische as van de schijf en een leibaan voor het uiteinde van deze lichaampies., welke leibaan een niet-constante afstand heeft ten opzichte EMI4.2 van de rand van de sChiJf' en vast is ten opzj chte van z ten overstaan Vf.':);1rvan de schijf V'{cn!:;el t. <Desc/Clms Page number 5>
    2. Inrichting volgens conclusie 1, m e t h e t k e n m e r k dat de leibaan gevormd wordt door de binnenzijde van minstens één ring die concentrisch geplaatst is ton opzichte van de schijf, maar die plaatselijk een boogvormige uitsnijding bezit.
    3. Inrichting volgens een van de vorige conclusies, m e t h e t kenmerk dat de lichaampjes tussen twee schijven gemonteerd zijn.
    4. Inrichting volgens een van de vorige conclusies, m e t h e t kenmerk dat rollagertjes voorzien zijn op de lichaampjes waar deze met de leibaan in contact, komen.
    5. Inrichting volgens een van'de vorige conclusies, m e t h e t k e n m e r k dat de lichaampjes een aerodynamische vorm hebben.
    6. Inrichting voor het benuttigen van de middelpuntvliedende kracht, zoals hiervoor beschreven of in de hieraan toegevoegde teke- @
BE540148D BE540148A (nl)

Publications (1)

Publication Number Publication Date
BE540148A true BE540148A (nl)

Family

ID=169610

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
BE540148D BE540148A (nl)

Country Status (1)

Country Link
BE (1) BE540148A (nl)

Similar Documents

Publication Publication Date Title
FI56651C (fi) Anordning vid styrbart kursstabilt sjaelvgaoende fordon
US6733375B2 (en) Horizontal finishing machine
US2916331A (en) Flexible wheel
BE540148A (nl)
FI95106B (fi) Menetelmä ja hiontakone käytettäväksi erityisesti puukappaleiden hionnassa
US4019396A (en) Powered wheel system
NL8200012A (nl) Inrichting voor het omzetten van een roterende beweging in een lineaire beweging.
CN111332131A (zh) 中低速磁悬浮车辆用迫导向机构
AP701A (en) Wheel pair for a transport device.
CN109778795B (zh) 一种弧形闸门结构
DE885050C (de) Axial-Kreiselmaschine, insbesondere Pumpe, Kompressor u. dgl.
SU1117246A1 (ru) Движитель транспортного средства Анопченко В.Г.
SU918164A1 (ru) Роторно-винтовой движитель транспортного средства
US2538376A (en) Propulsion device
US3080799A (en) Apparatus for compacting earth
CN119124680B (zh) 一种车轴疲劳试验检测机构
SU835873A1 (ru) Шнековый движитель транспортного средства
RU2370400C1 (ru) Механизм передвижения транспортных и землеройных машин
CN215612971U (zh) 一种螺旋分选设备
US1787103A (en) Fluid-power wheel
DE62963C (de) Als Wechsel- und Wendegetriebe wirkendes Schnurlauf-Differentialgetriebe
US2419489A (en) Motor vehicle snow plow
CN222820755U (zh) 一种油漆桶输送机
DE2107323C3 (nl)
NL8800997A (nl) Methode en mechanisme voor omzetting van stromingsenergie.