UA98728C2 - Combined grain harvester - Google Patents

Combined grain harvester Download PDF

Info

Publication number
UA98728C2
UA98728C2 UAA201102692A UAA201102692A UA98728C2 UA 98728 C2 UA98728 C2 UA 98728C2 UA A201102692 A UAA201102692 A UA A201102692A UA A201102692 A UAA201102692 A UA A201102692A UA 98728 C2 UA98728 C2 UA 98728C2
Authority
UA
Ukraine
Prior art keywords
threshing
drum
axis
inclined chamber
conveyor
Prior art date
Application number
UAA201102692A
Other languages
English (en)
Russian (ru)
Inventor
Валентин Алексеевич Шуринов
Александр Анатольевич Олейник
Original Assignee
Общество С Ограниченной Ответственностью Научно-Производственное Предприятие "Херсонский Машиностроительный Завод"
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Application filed by Общество С Ограниченной Ответственностью Научно-Производственное Предприятие "Херсонский Машиностроительный Завод" filed Critical Общество С Ограниченной Ответственностью Научно-Производственное Предприятие "Херсонский Машиностроительный Завод"
Priority to UAA201102692A priority Critical patent/UA98728C2/uk
Publication of UA98728C2 publication Critical patent/UA98728C2/uk

Links

Landscapes

  • Threshing Machine Elements (AREA)

Abstract

Заявлений комбайн зернозбиральний містить жатку з похилою камерою, молотарку з молотильно-сепарувальним пристроєм з двома молотильними барабанами і деками. Перший молотильний барабан встановлений у похилій камері, а його дека - на каркасі молотарки. Вісь обертання барабана сполучена з віссю повороту похилої камери. Нижній вал її транспортера встановлено таким чином, що в робочому положенні відстань від осі нижнього валу транспортера похилої камери до осі другого молотильного барабану залишається незмінною як у компоновці однобарабанного, так і двобарабанного комбайнів. Верхній вал транспортера похилої камери розташовано таким чином, що вектор швидкості потоку хлібної маси, яку він транспортує, спрямований вище від осі першого молотильного барабана не менше ніж 1/2 його радіуса і зберігає орієнтацію відносно осі молотильного барабана при будь-якому можливому положенні похилої камери відносно молотарки.

Description

Винахід стосується галузі сільськогосподарського машинобудування, зокрема самохідних зернозбиральних комбайнів.
Відомі зернозбиральні комбайни з фронтальним пристроєм для збирання маси, наприклад жаткою, і розташованою за цим пристроєм похилою камерою, з якої зібрана маса подається до молотильного барабана тангенціального типу з поперечним розташуванням ротора відносно напрямку руху технологічного матеріалу при його обробці і далі на очистку, наприклад зернозбиральні комбайни Росії ("Єнісей-1200", "Дон-1500"), України ("Славутич"), Польщі ("Бізон") та інші, натурні зразки.
Недоліком цих комбайнів є те, що інтенсивність вимолоту недостатня і, як наслідок, продуктивність агрегату зменшується, а при збільшенні швидкості втрати зерна стають значними.
Для вирішення цієї проблеми впроваджують комбайни, які мають два або більше молотильних барабанів, в яких основний молотильний барабан розміщений за пристроями для попереднього відділення вільного зерна з вороху, наприклад, за патентом України на винахід Мо 40003 від 12.08.1999, кл. АОТЕ 7/00, Мо 54577 від 20.07.2000, кл. АОТЕ 7/00, Мо 72478 від 18.04.2001, кл. АО10О 41/02, з пріоритетом від 19.04.2000 р., а також РСТ Мо УМО 91/00001 від 02.07.1990, кл. АОТЕ 12/44.
Однак, впровадження цих конструкцій збільшує габарити комбайнів та не дає змоги при необхідності переобладнати ці комбайни з однобарабанних у двобарабанні і навпаки.
Найбільш близьким аналогом за технічною суттю є зернозбиральний комбайн, який містить жатку з похилою камерою та самохідну молотарку з молотильно-сепарувальним пристроєм з двома молотильними барабанами і деками, під якими розташовано транспортну дошку (патент
ВУ Мо 10376 від 17.01.2005, кл. 010 41/02, АО1ТЕ 12/18).
Недоліками заявленої конструкції прототипу є: - перший молотильний барабан за допомогою проставки жорстко закріплено на каркасі молотарки між похилою камерою і другим молотильним барабаном, у зв'язку з чим довжина двобарабанного комбайна у порівнянні з однобарабанним збільшується не менше ніж на діаметр першого молотильного барабана; - при трансформації в однобарабанний комбайн похила камера, відповідно і жатка
Зо комбайна, наближається до осі другого барабана, у зв'язку з чим або з кабіни комбайна не буде видно ріжучий апарат жатки (що знижує технологічну і технічну надійність комбайна), або доведеться свідомо подовжити похилу камеру більше, ніж це необхідно для двобарабанної модифікації комбайна, бо доведеться відсовувати назад кабіну і скорочувати об'єм бункера, який встановлений за кабіною.
В основу винаходу поставлено задачу створити нову конструкцію високопродуктивного двобарабанного зернозбирального комбайна зі зменшеними габаритами і масою, позбавленого недоліків описаного вище прототипу, при його трансформації у однобарабанний комбайн.
Для вирішення поставленої задачі у зернозбиральному комбайні, який містить жатку з похилою камерою, молотарку з молотильно-сепарувальним пристроєм з двома молотильними барабанами і деками, згідно з винаходом, перший молотильний барабан встановлено у похилій камері, а його деку - на каркасі молотарки, при цьому вісь обертання барабана суміщена з віссю повороту похилої камери, а нижній вал її транспортера встановлено таким чином, що у робочому положенні відстань від осі нижнього вала транспортера похилої камери до осі другого молотильного барабана залишається незмінною як у компоновці однобарабанного, так і двобарабанного комбайнів, при цьому верхній вал транспортера похилої камери розташовано таким чином, що вектор швидкості потоку хлібної маси, яку він транспортує, спрямований вище осі першого молотильного барабана не менше ніж на 1/2 його радіуса і зберігає орієнтацію відносно осі молотильного барабана при будь-якому можливому положенні похилої камери відносно молотарки.
Розміщення першого молотильного барабана в похилій камері і суміщення його осі з віссю її повороту відносно молотарки, а також установка осі нижнього вала транспортера похилої камери таким чином, щоб у робочому положенні відстань від його осі до осі другого молотильного барабана залишалася такою ж, як і в компоновці однобарабанного комбайна з класичною похилою камерою, дозволило у порівнянні з прототипом зменшити довжину двобарабанного комбайна на величину, рівну не менше ніж діаметру першого молотильного барабана, і зберегти незмінними оглядовість ріжучого апарата жатки, поздовжню стійкість комбайна як у двобарабанній, так і в однобарабанній компоновці.
Закріплення деки першого молотильного барабана на каркасі молотарки виключило Її переміщення при повороті похилої камери, що дозволило забезпечити більш високу надійність бо протікання технологічного процесу при роботі з піднятою похилою камерою.
Установка транспортера похилої камери таким чином, що вектор швидкості потоку хлібної маси, яку він транспортує, спрямований вище осі першого молотильного барабана не менше ніж на 1/2 його радіуса і зберігає орієнтацію відносно осі молотильного барабана при будь- якому можливому положенні похилої камери відносно молотарки, дала можливість збільшити кут обхвату його деки, а отже збільшити пропускну здатність комбайна.
На кресленні представлено схеми комбайна: на фіг 1 - конструктивна схема двобарабанного комбайна, перший молотильний барабан якого розташовано у похилій камері, а його деку і каменеуловлювач закріплено на каркасі молотарки; на фіг. 2 - фрагмент конструктивної схеми двобарабанного комбайна (збільшено); на фіг. З - фрагмент конструктивної схеми однобарабанного комбайна, який шляхом заміни похилої камери може бути переобладнаний у двобарабанний комбайн.
Комбайн зернозбиральний містить молотильно-сепарувальний пристрій 1 з двома молотильними барабанами 2 і З з деками 4 і 5, жатку 6 з похилою камерою 7 і встановленим в ній першим молотильним барабаном 2, вісь якого суміщена з віссю повороту похилої камери 7 відносно молотарки 8. Між транспортером 9 похилої камери 7 і першим молотильним барабаном 2 розташовано каменеуловлювач 10, який разом з декою 4 першого молотильного барабана 2 встановлено на каркасі молотарки 8, причому дека 4 першого і дека 5 другого молотильних барабанів зчленовані між собою шарніром 11 без розриву їх сепаруючих поверхонь, а відстань від осі нижнього вала 12 транспортера 9 похилої камери 7 до осі другого молотильного барабана З залишається незмінною І-І », як у компоновці однобарабанного, так і двобарабанного комбайнів, при цьому верхній вал 13 транспортера 9 похилої камери 7 розташовано таким чином, що вектор А швидкості потоку хлібної маси, яку він транспортує, спрямований вище осі першого молотильного барабана 2 не менше ніж на 1/2 його радіуса і зберігає орієнтацію відносно осі молотильного барабана при будь-якому можливому положенні похилої камери молотарки. Між каменеуловлювачем 10 і похилою камерою 7 встановлено поворотний щиток 14, який одним кінцем шарніром 15 з'єднаний з каменеуловлювачем 10, а другим - пружиною 16 щільно притискається до днища 17 похилої камери 7.
Комбайн працює наступним чином.
Зо Рослини зрізуються жаткою б і транспортером 9 похилої камери 7 подаються в перший молотильний барабан 2 з декою 4, де вони попередньо обмолочуються з сепарацією вимолоченого зерна через деку 4, подаються у другий молотильний барабан 3 з декою 5 і далі згідно з технологічним процесом до повної обробки. Зчленування дек 4 та 5 за допомогою шарніра 11 без розриву їх сепаруючих поверхонь та розташування верхнього вала 13 транспортера 9 похилої камери 7 так, що вектором А потік хлібної маси спрямовано вище осі першого молотильного барабана 2 не менше ніж на 1/2 його радіуса, забезпечує збільшення кута обхвату деки першого молотильного барабана і упорядковане проходження потоку хлібної маси від першого до другого молотильного барабана без його забивання та втрат зерна.
У разі попадання в жатку 6 і далі в похилу камеру 7 сторонніх предметів, наприклад каміння тощо, вони падають у каменеуловлювач 10, встановлений на каркасі молотарки 8, що не допускає потрапляння їх у молотильні барабани 2 та 3, а це запобігає руйнуванню робочих органів.
Розташування молотильного барабана 2 в похилій камері 7, на осі її повороту, та незмінність відстані (І-І 2) від осі нижнього вала 12 транспортера 9 похилої камери 7 до осі другого молотильного барабана 3, як у компоновці однобарабанного з класичною похилою камерою, так і двобарабанного комбайнів, дозволило у порівнянні з прототипом зменшити довжину двобарабанного комбайна на величину, рівну не менше ніж діаметру першого молотильного барабана, і зберегти незмінними оглядовість ріжучого апарата жатки, поздовжню стійкість комбайна, як у двобарабанній, так і в однобарабанній компоновці.
Поворотний щиток 14 при опусканні та піднятті жатки б перекриває перехід від каменеуловлювача 10 до похилої камери 6. Закріплення одного його кінця до каменеуловлювача за допомогою шарніра 15 та щільне притискання другого кінця пружиною 16 до днища 17 похилої камери 7 дозволяє щитку, частково рухаючись, забезпечити перекриття переходу від каменеуловлювача 10 до похилої камери 6 і не перешкоджати руху при опусканні та піднятті жатки відносно молотарки 8 при поворотах комбайна в кінці поля та копіюванні рельєфу поля при збиранні врожаю.

Claims (1)

  1. ФОРМУЛА ВИНАХОДУ Комбайн зернозбиральний, що містить жатку з похилою камерою, молотарку з молотильно- сепарувальним пристроєм з двома молотильними барабанами і деками, який відрізняється тим, що перший молотильний барабан встановлений у похилій камері, а його дека - на каркасі молотарки, при цьому вісь обертання барабана суміщена з віссю повороту похилої камери, а нижній вал її транспортера встановлено таким чином, що в робочому положенні відстань від осі нижнього вала транспортера похилої камери до осі другого молотильного барабана залишається незмінною як у компоновці однобарабанного, так і двобарабанного комбайнів, при цьому верхній вал транспортера похилої камери розташовано таким чином, що вектор швидкості потоку хлібної маси, яку він транспортує, спрямований вище осі першого молотильного барабана не менше ніж на 1/2 його радіуса і зберігає орієнтацію відносно осі молотильного барабана при будь-якому можливому положенні похилої камери відносно молотарки. ; КО і НН ен Н и С ИН на МНН Ба та т й й ни а в ях ЗОН Чи М са Н х З 6 її 8
    Фіг. 1 ди го пп й ЇЇ ї Шо: ний фрі Н ї
    Її. і ц ШЕ ; пи ІД . | і ш- ЧІ. ГЕ ПИ 5 ння Бас і р м 1 у Ша ну х
    ТТ. Б і и нн х ше Що | Кн Кт це й «ванни ниний Ка МОЗ х йо ЕЕ ин у ке КО фони тло з ВН ОК Ето ще ро кис н НН в СВК : пек я ж ен. рі Н Й пенні Ку ти ма вАнЯ х їж ши ОС о Я на а онов свист з ШИ МИТИ мес к я шишан: ШИ еЕИЯ 5 із нене ША он ШИН у дн ВК ЯК - в ще іі Ко ша днини мин: нин: ння по нн о ов св МНН Б в їни з Фіг2
UAA201102692A 2011-03-09 2011-03-09 Combined grain harvester UA98728C2 (en)

Priority Applications (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
UAA201102692A UA98728C2 (en) 2011-03-09 2011-03-09 Combined grain harvester

Applications Claiming Priority (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
UAA201102692A UA98728C2 (en) 2011-03-09 2011-03-09 Combined grain harvester

Publications (1)

Publication Number Publication Date
UA98728C2 true UA98728C2 (en) 2012-06-11

Family

ID=50847061

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
UAA201102692A UA98728C2 (en) 2011-03-09 2011-03-09 Combined grain harvester

Country Status (1)

Country Link
UA (1) UA98728C2 (uk)

Similar Documents

Publication Publication Date Title
US7413507B2 (en) Grate between precleaner and sieve
RU2449529C2 (ru) Комбайн самоходный гусеничный зерноуборочный
EA031741B1 (ru) Уборочная машина для корнеплодов
BE1021871B1 (nl) Maaidorser.
JP2008167687A (ja) 脱穀装置
CN105592688A (zh) 联合收割机中的谷物分离装置
JP2016039834A (ja) 全稈投入型コンバインの脱穀構造
US10076078B2 (en) Lateral shake mechanism for agricultural harvester cleaner
US2841945A (en) Harvester combine
RU2541655C1 (ru) Комбайн для уборки зерновых культур очесом на корню
US3771530A (en) Combine stone strap
UA98728C2 (en) Combined grain harvester
US11771001B2 (en) Method for harvesting grain crops, and apparatus, provided therefor, for a harvester
RU2577892C1 (ru) Наклонная камера зерноуборочного комбайна
CN104025813A (zh) 一种全喂入联合收割的脱粒装置
JP2016178947A5 (uk)
JP2016178947A (ja) 全稈投入型コンバインの脱穀構造
RU2267904C2 (ru) Тангенциально-роторный рисозерноуборочный комбайн
CN107094441A (zh) 一种联合收割机全周脱粒分离装置
CN102045999A (zh) 自脱型联合收割机
JP5215351B2 (ja) 脱穀装置の選別構造
KR20210045161A (ko) 농기계용 수확물 수집장치
RU2773308C2 (ru) Способ уборки зерновых культур и устройство для уборочной машины, предлагаемое для этой цели
CN203775730U (zh) 阶梯式切横流多滚筒脱粒-分离-清选装置
US5830061A (en) Combine harvester