UA98361C2 - Розчинний пресований тютюновий виріб для застосування у ротовій порожнині та спосіб його виготовлення - Google Patents

Розчинний пресований тютюновий виріб для застосування у ротовій порожнині та спосіб його виготовлення Download PDF

Info

Publication number
UA98361C2
UA98361C2 UAA201007883A UAA201007883A UA98361C2 UA 98361 C2 UA98361 C2 UA 98361C2 UA A201007883 A UAA201007883 A UA A201007883A UA A201007883 A UAA201007883 A UA A201007883A UA 98361 C2 UA98361 C2 UA 98361C2
Authority
UA
Ukraine
Prior art keywords
tobacco
pressed
tobacco product
product
pressed tobacco
Prior art date
Application number
UAA201007883A
Other languages
English (en)
Russian (ru)
Inventor
Джон А. Реграт
Суреш ШЕНОЙ
Каролина Маран
Уильям Р. Суини
Мануэль МАРКЕС-САНЧЕС
Ашок КУМАР
Грегори Дж. Гришик
Дэйл Кервин Гаррис
Original Assignee
Филип Моррис Продактс С.А.
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Application filed by Филип Моррис Продактс С.А. filed Critical Филип Моррис Продактс С.А.
Priority claimed from PCT/EP2008/010055 external-priority patent/WO2009068279A1/en
Publication of UA98361C2 publication Critical patent/UA98361C2/uk

Links

Landscapes

  • Manufacture Of Tobacco Products (AREA)

Abstract

Споживчий пресований тютюновий виріб (10) призначений для розчинення у ротовій порожнині. Пресований тютюновий виріб (10) утворений з композиції, яка містить щонайменше один тютюновий компонент, щонайменше один ароматизатор, щонайменше один в'яжучий наповнювач, щонайменше одну змащувальну речовину, щонайменше один вологопоглинач та щонайменше одну ковзну речовину. Пресований тютюновий виріб (10) призначений для розчинення та надання задоволення від тютюну. Також запропонований спосіб виготовлення розчинного пресованого тютюнового виробу (10).

Description

1. Розчинний пресований тютюновий виріб, призначений для застосування у ротовій порожнині та утворений з композиції, яка містить:
(а) щонайменше один тютюновий компонент;
(5) щонайменше один ароматизатор;
(с) щонайменше один в'яжучий наповнювач;
(4) щонайменше один підсолоджувач;
(е) щонайменше одну змащувальну речовину;
(Ю) щонайменше один вологопоглинач; та
(г) щонайменше одну ковзну речовину.
2. Пресований тютюновий виріб за п.
І, який відрізняється тим, що додатково містить щонайменше один ліпід.
3. Пресований тютюновий виріб за п. 2, який відрізняється тим, що щонайменше один ліпід введений у матрицю пресованого тютюнового виробу.
4. Пресований тютюновий виріб за п. 2, який відрізняється тим, що щонайменше один ліпід утворює покриття у вигляді оболонки на поверхні пресованого тютюнового виробу.
5. Пресований тютюновий виріб за п.
І, який відрізняється тим, що щонайменше один тютюновий компонент містить подрібнений або порошкоподібний тютюн.
б.
Пресований тютюновий виріб за п.
І, який відрізняється тим, що йому надана форма таблетки.
7. Пресований тютюновий виріб за п. 1, який відрізняється тим, що додатково містить одну або декілька домішок, вибраних з групи, яка включає підсолоджувачі, запашні речовини, барвники та консерванти.
8. Спосіб виготовлення розчинного пресованого тютюнового виробу, який включає такі операції:
(а) приготування суміші з тютюнового компонента, щонайменше одного ароматизатора, щонайменше одного в'яжучого наповнювача, щонайменше однієї змащувальної речовини та щонайменше однієї ковзної речовини; та
(5) пресування суміші у прес-формі з утворенням пресованого тютюнового виробу.
9. Спосіб за п. 8, який відрізняється тим, що додатково включає операцію просочення пресованого тютюнового виробу щонайменше одним ліпідом.
10. Спосіб за п. 9, який відрізняється тим, що додатково включає операцію утворення покриття у вигляді оболонки, яка включає в себе щонайменше один ліпід, на поверхні пресованого тютюнового виробу.
11. Спосіб за п. 9, який відрізняється тим, що операція просочення пресованого тютюнового виробу щонайменше одним ліпідом включає вміщення пресованого тютюнового виробу у олійну ванну із щонайменше одним ліпідом; заповнення міжчастинкових просторів пресованого тютюнового виробу щонайменше одним ліпідом; та нагрівання пресованого тютюнового виробу.
12. Спосіб за п. 9, який відрізняється тим, що операція просочення пресованого тютюнового виробу щонайменше одним ліпідом включає приготування суміші, яка містить порошкоподібні тютюнові листкові пластинки та щонайменше один ліпід; теплову обробку суміші порошкоподібних листкових пластинок і щонайменше одного ліпіду; та додавання суміші, що пройшла теплову обробку, до суміші з операції (а).
13. Спосіб за п. 9, який відрізняється тим, що суміш додатково містить домішку для регулювання рН.
14. Спосіб за п. 8, який відрізняється тим, що щонайменше один тютюновий компонент містить подрібнений або порошкоподібний тютюн.
15. Спосіб за п. 8, який відрізняється тим, що щонайменше один ароматизатор включає перцеву м'яту, чай, какао, спеції, мигдаль, ваніль, ром, амаретто, бренді або їх суміші.
16. Спосіб за п. 8, який відрізняється тим, що щонайменше один в'яжучий наповнювач включає мікрокристалічну целюлозу, розпилену оброблену лактозу, дегідратований дикальційфосфат, розпилену оброблену цукрозу, розпилений мальтодекстрин або їх суміші. 17. Спосіб за п. 8, який відрізняється тим, що пресованому тютюновому виробу надана форма таблетки.
18. Спосіб за п. 8, який відрізняється тим, що суміш додатково містить одну або більше домішок, вибраних з групи, яка включає в себе підсолоджувачі, запашні речовини, барвники та консерванти.
19. Спосіб за п. 8, який відрізняється тим, що суміш виготовлена шляхом приготування першої суміші на водній основі із щонайменше одного тютюнового компонента та щонайменше одного ароматизатора, приготування другої суміші на водній основі із щонайменше одного в'яжучого наповнювача, щонайменше однієї змащувальної речовини і щонайменше однієї ковзної речовини, та змішування першої та другої сумішей.
Цей документ загалом має відношення до забезпечення задоволення від тютюну у ротовій порожнині шляхом застосування бездимного пресованого тютюнового виробу, який містить тютюновий компонент.
Бездимні тютюнові вироби, такі як жувальний та нюхальний тютюн, містять нерозчинний залишковий компонент у кількості, яка як правило вимагає утилізації. Останнім часом з'явилися на ринку або були описані інші форми бездимних тютюнових виробів, включаючи вироби у вигляді гелів, пластинок та таблеток.
Виробництво бездимного тютюнового виробу у пресованій формі, такій як таблетки, становить дуже складну задачу. Звичайно таблетки можуть бути класифіковані як формовані таблетки або пресовані таблетки, причому виготовлення кожного із цих видів звичайно відбувається у різний спосіб. Формовані таблетки можуть бути виготовлені шляхом введення домішки, такої як наповнювач або в'яжуча речовина, з утворенням суміші, додавання розчинника, такого як вода, етиловий спирт та їм подібні у суміш з отриманням зволоженого порошку, та формування цього зволоженого порошку з наданням заздалегідь визначеної форми шляхом формування.
Існують два способи формування зволоженого порошку у таблетки, за одним з яких зволожений порошок із прикладанням зовнішнього зусилля пресують у формі, яка має певну форму, а за іншим зволоженому порошку на розкатувальній машині надають форму, подібну до пластини, та притискають до цієї пластини штамп певної форми для висікання. Зрозуміло, що може виявитися складним працювати зі зволоженим. порошком під час виготовлення, оскільки зволожений порошок при виштовхуванні з форми має тенденцію прилипати до поверхонь, потенційно спричиняючи змінення маси виробу. Додатково це може викликати забруднення поверхні або виріб може зазнати пошкоджень, оскільки його механічна міцність зменшується.
Пресовані таблетки можуть бути сформовані із сухого порошку при відносно високому тиску. Під дією зусилля, прикладеного до матеріалу, гранули порошку стискаються і одразу ж формуються у таблетку.
Пресовані таблетки більш придатні для масового виробництва та можуть переважати формовані таблетки щодо точності та якості, але оскільки сухий порошок стискають під високим тиском, пресований виріб може потенційно поступатися щодо здатності до розчинення та розкладання. Ці міркування можуть бути особливо важливими для пошуку форми пресованого тютюнового виробу, здатного надати задоволення від тютюну.
Наприклад, для роботи з тютюном вміст вологи може стати важливим, і його буде необхідно контролювати протягом усього процесу.
Таким чином, залишається потреба у розчинному бездимному тютюновому виробі, який надає задоволення від тютюну.
У цьому документі описаний розчинний пресований тютюновий виріб для застосування у ротовій порожнині, а також способи виготовлення пресованих тютюнових виробів.
У одному з варіантів здійснення цього винаходу тютюновий компонент може містити, тонкоподрібнені частинки суміші тютюнів, в тому числі сумішей, які включають тютюни Брайт, Берлей, темний тютюн тіньового сушіння та тютюни східних типів, та інші інгредієнти суміші, такі як подрібнені модифіковані жилки, а також традиційні ароматизатори тютюну, поліпшувачі аромату тютюну або їх комбінації, які застосовують у сигаретах.
У одному з варіантів здійснення цього винаходу тютюновий компонент може містити до 100906 модифікованих жилок. У іншому варіанті здійснення цього винаходу тютюновий компонент може містити 10096 модифікованих світлих жилок.
У іншому варіанті здійснення цього винаходу, згаданий тютюновий компонент замість цього може містити окремі інгредієнти тютюнової суміші, такі як природні тютюни, листи відновленого тютюну, або природні або синтетичні замінники тютюну. Замість суміші може бути застосований один із кількох вищезгаданих тютюнів.
Тютюн може бути висушеним або не висушеним, однак перевага віддається висушеному тютюну.
Тютюновий компонент може містити один або декілька з таких матеріалів як подрібнені листкові пластинки, порошкоподібні листкові пластинки та жилки (наприклад, тютюновий дрібняк) із середнім розміром частинок менше ніж приблизно 1 мм (наприклад, менше ніж приблизно 0,5 мм або менше ніж приблизно 0,1 мм). Крім того, середній розмір частинок може становити більше ніж приблизно 100 нм або більше ніж приблизно 1 мкм.
У іншому варіанті здійснення цього винаходу пресований тютюновий виріб просочений щонайменше одним ліпідом.
У іншому варіанті здійснення цього винаходу в'яжуча речовина може включати пулулан, прості ефіри целюлози, альгінат натрію, пектин, камеді, крохмалі, багатоосновні спирти, карбонат натрію, карбонат кальцію, карбонат калію, мальтодекстрин та їх суміші.
У іншому варіанті здійснення цього винаходу тютюновий компонент містить один або обидва з таких матеріалів як подрібнений або порошкоподібний тютюн (наприклад, подрібнені або порошкоподібні листкові пластинки або жилки чи їх суміш) та тютюновий екстракт. Тютюновий компонент може бути виготовлений з висушеного тютюну.
У одному з варіантів здійснення цього винаходу подрібнений або порошкоподібний тютюн має середній розмір частинок від приблизно 100 нм до приблизно 1мм. Наприклад, тютюновий компонент може мати розмір частинок приблизно 60 меш або менший. У іншому варіанті здійснення цього винаходу розмір частинок становить від приблизно 120 меш до приблизно 400 меш або від приблизно 300 меш до приблизно 400 меш.
Тютюновий компонент може бути введений у пресований тютюновий виріб.
Пресований тютюновий виріб може містити одну або більше факультативних домішок, таких як ароматизатори, підсолоджувачі, запашні речовини, барвники, наповнювачі та консерванти.
У іншому варіанті здійснення цього винаходу пресований тютюновий виріб є розчинним та не утворює залишків або руйнується в слині.
Ці та інші особливості стануть зрозумілими з докладного опису, виконаного з посиланнями на прикладені фігури.
Наведені нижче пояснення можуть бути вивчені з посиланнями на подальший опис та фігури, на яких у вигляді прикладів, що не обмежують обсяг винаходу, показані різні варіанти його здійснення:
Фіг. ТА являє собою вид у перспективі пресованого тютюнового виробу у формі круглої таблетки;
Фіг. 18 являє собою вид у перспективі пресованого тютюнового виробу у формі таблетки мигдалеподібної форми;
Фіг. 1С являє собою вид у перспективі пресованого тютюнового виробу у формі подібної до прямокутника таблетки;
Фіг. 10 являє собою вид у перспективі пресованого тютюнового виробу у формі таблетки овальної форми;
Фіг. 1Е являє собою вид у перспективі пресованого тютюнового виробу у формі капсулоподібної таблетки;
Фіг. 1 являє собою вид у перспективі пресованого тютюнового виробу у іншій формі подібної до прямокутника таблетки; та
Фіг. 2 являє собою схематичне зображення машини для формування розчинного пресованого тютюнового виробу.
Різні аспекти цього винаходу описані стосовно конкретних варіантів здійснення цього винаходу, вибраних з ілюстративною метою. Зрозуміло, що зміст та обсяг винаходу, в тому числі вироби, композиції та способи, описані у цьому документі, не обмежені вибраними варіантами здійснення винаходу. Крім того, слід зазначити, що фігури, наведені у цьому документі, виконані не у будь-яких конкретних пропорціях або масштабі, й що в показані варіанти здійснення винаходу можуть бути внесені багато змін. Нижче зроблені посилання на фіг. 1А-2, на яких подібними номерами позицій позначені подібні елементи на наведених фігурах.
Термін "покриття" означає будь-який матеріал або композицію, додану або нанесену на пресований тютюновий виріб. Наприклад, у одному з варіантів здійснення цього винаходу покриття може бути нанесене на пресований тютюновий виріб шляхом розпилення на пресований тютюновий виріб водної або неводної дисперсії.
У тлумаченні, вжитому у цьому документі, термін "барвник" охоплює загальноприйняте вживання терміну та означає будь-яку речовину, яка надає композиції колір.
Терміни "пресуванняу "штампування", "формування" та "пресування у прес-формі" означають процес прикладання стискальних зусиль до певної композиції (порошку або гранул), розташованої всередині прес-форми, з утворенням пресованого тютюнового виробу.
Терміни "висушування" та "висушений" означають процес, який зменшує вміст води у композиції.
Наприклад, у одному з варіантів здійснення цього винаходу композицію переробляють у пресований тютюновий виріб із застосуванням процесу гранулювання, та висушують після попереднього гранулювання та пресування у формі таблетки. У іншому варіанті здійснення цього винаходу пресовані тютюнові вироби покривають водною дисперсією, яку потім висушують.
У тлумаченні, вжитому у цьому документі, термін "суха маса" охоплює загальноприйняте вживання терміну та, у контексті пресованих тютюнових виробів, описаних у цьому документі, означає масу пресованого тютюнового виробу після видалення по суті всієї води (або іншого розчину або розчинника).
Термін "композиція" означає будь-яку суміш речовин, застосованих для виготовлення пресованих тютюнових виробів, описаних у цьому документі.
У тлумаченні, вжитому у цьому документі, термін "розпушувач" охоплює загальноприйняте вживання терміну та означає будь-яку речовину, яка зменшує час розпушування (підвищує швидкість розпушування) пресованого тютюнового виробу.
У тлумаченні, вжитому у цьому документі, термін "наповнювач" охоплює загальноприйняте вживання терміну та означає будь-який інертний матеріал або речовину, яку додають до композиції для збільшення об'єму.
У тлумаченні, вжитому у цьому документі, термін "ароматизатор" охоплює загальноприйняте вживання терміну та означає будь-яку речовину, яка надає композиції аромат.
Термін "гранулювання" стосується процесу змішування та перемішування композиції. Гранулювання може бути здійснене із застосуванням сухого процесу або у водному розчині (вологе гранулювання).
Термін "включений" означає, що компонент (наприклад, тютюновий компонент або інший компонент) може бути перемішаний з іншими компонентами, застосованими для утворення пресованого тютюнового виробу, та нанесений (наприклад, розпилений, надрукований, насипаний тощо) на пресований тютюновий виріб у вигляді покриття або шару під час та/або після формування.
Термін "точка ковзання" означає температуру, при якій стовпчик жиру у відкритій капілярній трубці піднімається у трубці,, коли його піддають контрольованому нагріванню на водяній бані. Оскільки деякі жири мають поліморфні властивості, точка ковзання цих жирів залежить від попередньої обробки зразка.
У тлумаченні, вжитому у цьому документі, термін "підсолоджувач" охоплює загальноприйняте вживання терміну та означає будь-яку речовину, яка надає композиції солодшого смаку.
Термін "таблетка" вжитий у своєму загальноприйнятому контексті та означає тверду композицію, виготовлену щонайменше у один зі способів, вибраних поміж пресуванням та формуванням суміші речовин, якій надана форма, зручна для застосування у ротовій порожнині.
На Фіг. 1А показаний приклад розчинного пресованого тютюнового виробу 10, призначеного для застосування у ротовій порожнині та виготовленого з композиції, яка містить щонайменше один тютюновий компонент, щонайменше один ароматизатор, щонайменше один підсолоджувач, щонайменше один в'яжучий наповнювач, щонайменше одну змащувальну речовину, щонайменше один вологопоглинач та ковзну речовину. У одному з варіантів здійснення цього винаходу пресований тютюновий виріб просочений щонайменше одним ліпідом. Інші факультативні компоненти можуть бути застосовані як описано нижче.
Пресований тютюновий виріб 10 має щонайменше першу поверхню 12, другу поверхню 14 та бічну поверхню 16. Одна або декілька із цих поверхонь факультативно можуть мати покриття або бути піддані обробці, рельєфному або плоскому тисненню, як описано нижче.
У одному з варіантів здійснення цього винаходу композиція, застосована для виготовлення пресованого тютюнового виробу, містить один або декілька тютюнових компонентів та може містити тонкоподрібнені частинки суміші тютюнів, в тому числі сумішей, які включають тютюни Брайт, Берлей, темний тютюн тіньового сушіння та тютюни східних типів, та інші інгредієнти суміші, такі як подрібнені модифіковані жилки, листи відновленого тютюну, замінники тютюну та їх комбінації. Несигаретні тютюни, такі як М. Вивіїса, також можуть бути застосовані в її складі. Факультативно можуть бути застосовані традиційні тютюнові ароматизатори, поліпшувачі аромату тютюну або їх комбінації, які застосовують у сигаретах. У одному з варіантів здійснення цього винаходу композиція, застосована для виготовлення пресованого тютюнового виробу, може містити подрібнені модифіковані жилки, як описано у патенті СІЛА Мо 4,298,012, повний зміст якого включено в цей документ шляхом посилання. У іншому варіанті здійснення цього винаходу композиція може містити подрібнені модифіковані жилки, як описано у патенті США Мо 4,366,824, повний зміст якого включено в цей документ шляхом посилання, або подрібнені модифіковані жилки, виготовлені за іншими способами, відомими фахівцям, або їх суміші.
У одному з варіантів здійснення цього винаходу тютюновий компонент може містити до 10095 модифікованих жилок. У іншому варіанті здійснення цього винаходу тютюновий компонент може містити 100905 модифікованих світлих жилок.
У іншому варіанті здійснення цього винаходу тютюновий компонент замість цього може містити окремий компонент тютюнової суміші, такий як тютюни Брайт, Берлей, темний тютюн тіньового сушіння та тютюни східних типів. Як зазначено вище, несигаретні тютюни, такі як М. Вивіїса, також можуть бути застосовані в її складі. Тютюн може бути висушеним або не висушеним, однак перевага віддається висушеному тютюну. ..
Тютюновий компонент може містити один або декілька з таких матеріалів як подрібнені або порошкоподібні листкові пластинки та жилки (наприклад, тютюновий дрібняк) із середнім розміром частинок менше ніж приблизно 1 мм, менше ніж приблизно 0,5 мм або менше ніж приблизно 0,1мм. Більш того, середній розмір частинок може становити більше ніж приблизно 100 нм або більше ніж приблизно 1 мкм. У одному з варіантів здійснення цього винаходу середній розмір частинок може становити від приблизно 1 мкм до 0,1 мм, наприклад, тютюновий пил 400 меш, у якому від приблизно 8595 до приблизно 9595 частинок проходять крізь стандартну сітку густиною 400 дротів на квадратний дюйм, (приблизно 400 дротів на 6,45 квадратних сантиметрів).
Тютюновий компонент може бути підданий витримуванню, висушуванню та різанню або подрібненню перед введенням - тютюну у пресований тютюновий виріб. Також тютюновий компонент може містити суміші подрібненого або різаного тютюну. Факультативно тютюновий компонент може містити різаний, подрібнений та/"або порошкоподібний об'ємно-розширений тютюн, поодинці або декілька із цих тютюнів одночасно. У одному з варіантів здійснення цього винаходу вміст води може бути регульованим від приблизно 295 до приблизно 1095. Частинки тютюну також можуть включати в себе одну або декілька в'яжучих речовин, які агломерують менші частинки тютюну та можуть також утримувати наповнювачі, ароматизатори, ліпіди та інші домішки, прикріплюючи їх до частинок тютюну. В'яжучі речовини для агломерування частинок тютюну включають в себе речовини, описані в цьому документі як придатні для формування пресованого тютюнового виробу.
Взятий за приклад пресований тютюновий виріб містить тютюновий компонент у кількості, достатній для надання бажаного тютюнового аромату пресованому тютюновому виробові. У іншому варіанті здійснення цього винаходу кількість тютюнового компонента є достатньою для надання задоволення від тютюну. Таким чином, кількість одного або декількох тютюнових компонентів у пресованому тютюновому виробі може бути вибрана у залежності від, наприклад, одного або декількох таких чинників як бажаний вплив на аромат, бажаний аромат або інші бажані органолептичні ефекти. Наприклад, пресований, тютюновий виріб може містити від приблизно 2095 (мас.) до приблизно 7095 (мас.) одного або декількох тютюнових компонентів або від приблизно 3095 (мас.) до приблизно 5095 (мас.) або приблизно 4095 (мас.) одного або декількох тютюнових компонентів, виходячи з маси готової композиції.
У одному з варіантів здійснення цього винаходу пресований тютюновий виріб може містити від приблизно 3095 (мас.) до приблизно 5095 (мас. тютюнових компонентів, які містять від приблизно 1095 (мас.) до приблизно 2095 (мас.) темного тютюну тіньового сушіння та від приблизно 8095 (мас.) до приблизно 9095 (мас.) подрібнених модифікованих жилок. У іншому варіанті здійснення цього винаходу тютюнові компоненти містять приблизно 1595 (мас.) темного тютюну тіньового сушіння та приблизно 8595 (мас.) подрібнених модифікованих жилок.
Пресований тютюновий виріб може також містити в'яжучий наповнювач, який може, включати мікрокристалічну целюлозу, розпилену оброблену лактозу, дегідратований дикальційфосфат, розпилену оброблену цукрозу, заздалегідь клейстеризований крохмаль або їх суміші. Застосування такого в'яжучого наповнювача або комбінації одного або більше вищезгаданих в'яжучих наповнювачів може бути передбачено у складі композиції для досягнення бажаних технічних характеристик, тобто для збільшення часу розпушування, підтримання цілісності пресованого тютюнового виробу, досягнення відповідних характеристик твердості та крихкості або їх комбінації.
У одному з варіантів здійснення цього винаходу застосована мікрокристалічна целюлоза.
Мікрокристалічна целюлоза може являти собою колоїдну мікрокристалічну целюлозу Амісе(б, яку випускає фірма "ЕМС Согрогайоп", Філадельфія, штат Пенсільванія, США. Мікрокристалічна целюлоза може поліпшувати відчуття у роті та надавати властивості, подібні до властивостей жирів. Вона також надає емульсії такі властивості як стабільність, непрозорість та суспендованість.
У одному з варіантів здійснення цього винаходу пресований тютюновий виріб може містити в'яжучий наповнювач, який включає мікрокристалічну целюлозу, розпилену оброблену лактозу, дегідратований дикальційфосфат, розпилену оброблену цукрозу, розпилений мальтодекстрин або їх суміші.
У одному з варіантів здійснення цього винаходу композиція, застосована для виготовлення "пресованого тютюнового виробу, може містити від приблизно 595 (мас.) до приблизно 3595 (мас.) в'яжучої речовини.
Пресований тютюновий виріб може також містити один або декілька ліпідів. Ліпіди можуть бути у широкому розумінні визначені як жиророзчинні молекули природного походження та включають жири, олії, воски, холестерин, стерини, жиророзчинні вітаміни, моногліцериди, дигліцериди, тригліцериди, фосфоліпіди тощо. Ліпіди також включають такі молекули як жирні кислоти та їх похідні, а також інші стеринвмісні метаболіти, такі як холестерин. Ліпіди можуть бути у широкому розумінні визначені як гідрофобні або амфіфільні невеликі молекули та можуть бути розділені на такі категорії як жирні ацили, гліцероліпіди, гліцерофосфоліпіди, сфігноліпіди, цукроліпіди та полікетиди, стеринові ліпіди та пренольні ліпіди.
У одному з варіантів здійснення цього винаходу пресований тютюновий виріб містить один або декілька ліпідів, вибраних з тропічних олій, вершкових масел, рослинних олій, шортенінгів та нехарчових синтетичних сполук, таких як складні поліефіри цукрози. У одному з варіантів здійснення цього винаходу синтетична сполука являє собою олестру марки ОіІєапФ), яку випускає Ргосіеєї апа Сатріє Сотрапу, Цинцинаті, штат
Огайо, США.
У одному з варіантів здійснення цього винаходу пресований тютюновий виріб містить пальмову олію, інші тропічні олії, такі як кокосова олія, або їх комбінацію. Пальмова олія являє собою олію лауринового типу, яка являє собою жир, твердий при кімнатній температурі та подібний до води на вигляд у розтопленому стані.
Пальмова кісточкова олія є рослинною олією, яка відома своїм одним з найчистіших смаків. Пальмова олія має переваги, які полягають у високій стабільності, стійкості до окиснення та якісній текстурі. У одному з варіантів здійснення цього винаходу пальмова олія являє собою пальмову кісточкову олію, яка є рафінованою, вибіленою, гідрогенізованою та дезодорованою. У одному з варіантів здійснення цього винаходу пальмова кісточкова олія має точку ковзання від приблизно 96"Е до приблизно 1042Е (від приблизно 3522; до приблизно 4020). У одному з варіантів здійснення цього винаходу пальмова кісточкова олія сорту Р-100 має точку ковзання від приблизно 962Е до приблизно 1042 (від приблизно 352 до приблизно 4020). Температури ковзання можуть бути змінені шляхом Додавання тропічних олій з вищим вмістом олеїнової кислоти та/або вищим вмістом стеаринової кислоти, або ж шляхом додавання солей та/або складних ефірів стеаринової кислоти.
Інші компоненти, які також можуть бути застосовані, включають, але не обмежуються ними, акацієву камедь або аравійську камедь, ксантанову камедь, гуарову камедь, трагантову камедь, камедь карайї, карагенін, плоди ріжкового дерева, пектин, альгінат натрію, метилцелюлозу, карбоксиметилцелюлозу, кукурудзяний сироп, желатин, мальтодекстрин та крохмалі.
Застосування мальтодекстрину як в'яжучого наповнювача має декілька переваг при застосуванні у пресованих тютюнових виробах, описаних у цьому документі. Мальтодекстрин поліпшує текстуру виробу, підвищує твердість виробу та забезпечує кращі відчуття у роті для споживачів. Він також являє собою добру гранулювальну домішку. Мальтодекстрин являє собою помірно солодкий полісахарид, який часто застосовують як домішку до харчових продуктів. Його виготовляють із крохмалю звичайно у вигляді кремово-білого гігроскопічного порошку. Мальтодекстрин є легко засвоюваним та поглинається так само швидко, як і глюкоза. Мальтодекстрин може бути отриманий з будь-якого крохмалю. У СІЛА крохмаль звичайно є кукурудзяним або картопляним, в той час як у інших регіонах (наприклад, Європі) він найчастіше є пшеничним.
Змащувальні речовини можуть бути допоміжними речовинами у виробництві пресованого тютюнового виробу, які зменшують або запобігають прилипанню до штампів та прес-форм під час виштовхування композиції для пресованого тютюнового виробу. Прилипання під час виштовхування може являти собою проблему, якщо композицію, яка містить тютюновий компонент, пресують у таблетки як суху суміш. Цю складність можна усунути шляхом застосування нерозчинних змащувальних речовин, таких як стеарат магнію, стеарат кальцію або їх похідні. Вміст нерозчинної змащувальної речовини може становити від приблизно 0,190 до приблизно 8,095 або від приблизно 0,595 до приблизно 5,095 сухої маси пресованого тютюнового виробу.
У іншому варіанті здійснення цього винаходу пресований тютюновий виріб, описаний вище, може містити іншу змащувальну речовину, таку як жирні кислоти, прикладом яких є стеаринова кислота. Вміст цієї жирної кислоти в пресованому тютюновому виробі може становити від приблизно 0,195 до приблизно 8,095 або від приблизно 0,595 до приблизно 5,095 сухої маси пресованого тютюнового виробу.
У ще одному варіанті здійснення цього винаходу пресований тютюновий виріб, описаний у цьому документі, може містити гідрофільну змащувальну речовину, таку як, наприклад, 0 -лейцин, бензоат натрію, поліетиленгліколь або їх суміші, але без обмеження ними. Вміст цієї гідрофільної змащувальної речовини в пресованому тютюновому виробі може становити від приблизно 0,195 до приблизно 8,095 або від приблизно 0,595 до приблизно 5,095 сухої маси пресованого тютюнового виробу.
У ще одному варіанті здійснення цього винаходу пресований тютюновий виріб може містити тальк як гідрофільну змащувальну речовину у кількості від приблизно 0,195 до приблизно 8,095 або від приблизно 0,590 до приблизно 5,095 сухої маси пресованого тютюнового виробу.
У одному з варіантів здійснення цього винаходу пресований тютюновий виріб, описаний у цьому документі, може містити гідрофільну змащувальну речовину, таку як, наприклад, стеарат магнію, стеарат кальцію, стеаринова кислота, тальк або їх суміші, але без обмеження ними.
У одному з варіантів здійснення цього винаходу у пресовані тютюнові вироби, описані у цьому документі, можуть також бути включені розпушувачі. Наприклад, несахаридні водорозчинні полімери, такі як зшитий полівінілпіролідон, який наявний на ринку під товарним знаком КоїдопФ від "ВАБЕ ОБА", Флорем Парк, штат
Нью-Джерсі, США, та зшиті акрильні кислотно-основні полімери, які наявні на ринку під товарним знаком
Сагбороїю від І шргі2о! Согрогайоп, Уїкліф, штат Огайо, США, можуть бути додані до складу композиції для додаткового підвищення швидкості розпушування. Інші розпушувачі, які можуть бути застосовані, включають, наприклад, натрійкроскармелозу, натрієвий гліколят крохмалю та їм подібні; описані, наприклад, у Кпакаб, (1992) 3). Рпагт. Рінаптасої. 45:687-691, але без обмеження ними. Вміст натрієвого гліколяту крохмалю, у разі його застосування, може становити від приблизно 495 до приблизно 690; вміст зшитого полівінілпіролідону, такого як кросповідон, може становити від приблизно 295 до приблизно 495; а вміст модифікованої целюлози, такої як натрійкроскармелоза, може становити від приблизно 1956 до приблизно 495 сухої маси пресованого тютюнового виробу. Вміст крохмалів або заздалегідь клейстеризованих крохмалів, таких як рисові крохмалі, у разі їх застосування, може становити від приблизно 595 до приблизно 1595 сухої маси пресованого тютюнового виробу.
У іншому варіанті здійснення цього винаходу склад композиції можуть бути додані компоненти, які виконують декілька функцій: в'яжучої речовини, розпушувача, регулятора потоку та змащувальної речовини.
Одним із прикладів такого матеріалу є заздалегідь клейстеризований маїсовий крохмаль, який наявний на ринку під товарним знаком 5іагсп 15009 від Соіогсоп, Іпс., Уест-Пойнт, штат Пенсільванія, США.
У ще одному варіанті здійснення цього винаходу одна або декілька ковзних речовин можуть бути додані для поліпшення текучості композиції для пресованого тютюнового виробу. У одному з варіантів здійснення цього винаходу композиція, застосована для виготовлення пресованого тютюнового виробу, може містити менше ніж приблизно 195 (мас.) ковзної речовини. У іншому варіанті здійснення цього винаходу композиція, застосована для виготовлення пресованого тютюнового виробу, може містити від приблизно 0,2595 (мас.) до приблизно 0,595 (мас.) ковзної речовини.
Матеріали, які мають властивості ковзної речовини, включають, але без обмеження ними, наприклад, силікат кальцію, стеарат магнію, стеарат кальцію, стеарат цинку, крохмаль, лаурилсульфат магнію та кремнеземні аерогелі, такі як пірогенний колоїдний кремнезем. Конкретне застосування у пресованих тютюнових виробах, описаних у цьому документі, мають пірогенні колоїдні кремнеземи, такі як наявні на ринку під товарним знаком Сар-О-5іЮ від Сарої Согрогайоп, Більєріка, штат Масачусетс, США. Концентрація пірогенного колоїдного кремнезему, у разі його застосування, може становити менше ніж приблизно 295 або від приблизно 0,2595 до приблизно 0,595 сухої маси пресованого тютюнового виробу. Коли ж спостерігається надмірне прилипання до поверхонь форми, можуть бути застосовані й вищі концентрації.
У ще одному варіанті здійснення цього винаходу для регулювання сухості виробу може бути доданий вологопоглинач. Матеріали, які мають властивості вологопоглинача, включають, але без обмеження ними, наприклад, ангідрид ністози, діоксид кремнію, сульфат магнію та кремнеземний аерогель, такий як пірогенний колоїдний кремнезем. У іншому варіанті здійснення цього винаходу можуть бути застосовані пірогенні колоїдні кремнеземи, такі як наявні на ринку під товарним знаком Сар-О-51( від Сарої Согрогайоп, Більєріка, штат
Масачусетс, США. Концентрація пірогенного колоїдного кремнезему, у разі його застосування, може становити менше ніж приблизно 195 або від приблизно 0,2595 до приблизно 0,595 сухої маси пресованого тютюнового виробу.
У одному з варіантів здійснення цього винаходу пірогенний колоїдний кремнезем може бути багатофункціональним компонентом пресованих тютюнових виробів, описаних у цьому документі. Як зазначено вище, застосування пірогенних колоїдних кремнеземів може надати пресованому тютюновому виробові властивості вологопоглинача та ковзної речовини. Крім того, він може забезпечити властивості змащувальної речовини під час формування пресованих тютюнових виробів, описаних у цьому документі.
Пресовані тютюнові вироби можуть додатково містити факультативні компоненти, які можуть бути додані у кількостях, достатніх для контролювання однієї або декількох з органолептичних, естетичних та механічних властивостей виробів. Факультативні домішки включають, однак без обмеження ними, додаткові ароматизатори, підсолоджувачі, запашні речовини, барвники, консерванти, солі тощо.
Ароматизатори, які можуть бути застосовані в пресованих тютюнових виробах, описаних у цьому документі, включають ароматизатори, описані у патенті СІЛА, який належить заявнику, Ме 4,974,609, який включено у цей документ у повному обсязі шляхом посилання. Наприклад, прийнятні ароматизатори тютюну включають, однак без обмеження ними, ароматизатори, змішані з тютюном, замінники тютюну або їх суміші.
Приклади природних та штучних ароматизаторів включають, однак без обмеження ними, перечну м'яту, кучеряву м'яту, зимолюбку, ментол, корицю, шоколад, ванілін, лакрицю, гвоздику, аніс, сандалове дерево, герань, рожеву олію, ваніль, лимонну олію, касію, фенхель, імбир, етилацетат, |ізоамілацетат, пропілізобутират, ізобутилбутират, етилбутират, етилвалерат, бензилформіат, лимонен, цимен, пінен, ліналоол, гераніол, цитронелол, цитраль, апельсинову олію, коріандрову олію, борнеол, фруктові екстракти тощо. У одному з варіантів здійснення цього винаходу додаткові ароматизатори та запашні речовини являють собою ефірні олії, натуральну мелену каву, чай, какао та м'яту, а також есенції кави, чаю, какао та м'яти. Ці ароматизатори можуть бути додані у капсульованому або некапсульованому вигляді. У капсульованому вигляді регулювання вивільнення ароматизатора може бути застосоване для досягнення бажаних чуттєвих вражень.
У одному з варіантів здійснення цього винаходу композиція, застосована для виготовлення пресованого тютюнового виробу, може містити до приблизно 1595 (мас.) ароматизатора.
Приклади пресованих тютюнових виробів можуть факультативно включати як природні, так і штучні підсолоджувачі. Прикладами підсолоджувачів є водорозчинні підсолоджувачі, такі як моносахариди, дисахариди та полісахариди (наприклад, ксилоза, рибоза, цукроза, мальтоза, фруктоза, глюкоза, мальтоза та маноза). Інші підсолоджувачі, які можуть бути застосовані являють собою альтерн, аспартам та підсолоджувачі, наявні на ринку під товарними знаками бисгабулеєї"М та МийціпомафФ. Додатково або альтернативно до підсолоджувачів, взяті за приклади пресовані тютюнові вироби можуть містити підкислювачі, такі як оцтова кислота, адипінова кислота, лимонна кислота, молочна кислота, яблучна кислота, бурштинова кислота, винна кислота та їх суміші.
Взяті за приклади пресовані тютюнові вироби можуть також містити барвники у кількості, достатній для надання бажаного кольору пресованому тютюновому виробові. Барвники можуть бути введені у суміш компонентів, застосованих для утворення пресованих тютюнових виробів. Альтернативно або додатково барвники можуть бути нанесені (наприклад, розпилені або надруковані) на одну або більше поверхонь пресованого тютюнового виробу. Барвники можуть бути додані у пресовані тютюнові вироби у ефективній кількості приблизно до 595 (мас.) остаточного пресованого тютюнового виробу або приблизно до 295 (мас).
Крім того, для керування фізичними властивостями пресованого тютюнового виробу (наприклад, текстурою, масою тощо) можуть бути застосовані наповнювачі. Приклади наповнювачів включають, але без обмеження ними, целюлозу, оксид титану, силікат магнію (наприклад, тальк), силікат алюмінію, карбонат магнію, карбонат кальцію (наприклад, вапняк), фосфат кальцію, сульфат кальцію, оксид цинку, оксид алюмінію та їх суміші. При застосуванні у концентрації від приблизно 0,195 до приблизно 2,095 оксид титану може бути відмінним вибілювачем. Бентоніт або інші білі глини також можуть бути застосовані як барвники або у складі наповнювачів, або як покриття. Поліфосфати, такі як гексаметафосфат натрію, також можуть бути застосовані у складі наповнювачів або покриття.
Взяті за приклад пресовані тютюнові вироби можуть також факультативно містити консерванти. Приклади консервантів включають, але без обмеження ними, оцтову кислоту, бензойну кислоту, лимонну кислоту, молочну кислоту, яблучну кислоту, сорбінову кислоту та винну кислоту. Також можуть бути застосовані солі органічних кислот, такі як бензоати та сорбати. Як консерванти можуть також бути застосовані одна або декілька солей металів з кислотами, таких як бензоати або ацетати натрію, кальцію та калію тощо.
У іншому варіанті здійснення цього винаходу пресовані тютюнові вироби, описані вище, можуть також факультативно містити багатоосновний спирт, такий як сорбіт, маніт, ксиліт або їх суміші. Зрозуміло, що багатоосновні спирти можуть виконувати подвійну функцію підсолоджувача та в'яжучої речовини.
За варіантом здійснення, якому віддається перевага, композиція пресованого тютюнового виробу містить такі кількості тютюну, в'яжучої речовини, ковзної речовини та факультативно ароматизаторів, які забезпечують баланс між бажаними механічними властивостями (такими як здатність до пресування) та бажаними органолептичними властивостями (такими як його смак, розчинність, відчуття у роті).
У одному з варіантів здійснення цього винаходу композиція пресованого тютюнового виробу 10 містить від приблизно 3095 (мас.) до 5095 (мас.) тютюнового компонента, від приблизно 595 (мас.) до 3595 (мас.) в'яжучого наповнювача та менше ніж приблизно 195 (мас.) змащувальних речовин та ковзних речовин У іншому варіанті здійснення цього винаходу композиція пресованого тютюнового виробу 10 містить від приблизно 3095 (мас.) до 5095 (мас.) тютюнового компонента, від приблизно 395 (мас.) до 3595 (мас.) в'яжучого наповнювача та менше ніж приблизно 195 (мас.) змащувальних речовин та ковзних речовин. Вміст підсолоджувачів може становити від приблизно 195 (мас.) до приблизно 395 (мас). Ароматизатор може бути доданий у кількості, достатній для надання бажаної ароматизації, наприклад, від приблизно 195 (мас. до приблизно 1595 (мас.) або від приблизно 395 (мас.) до приблизно 695 (мас).
У іншому варіанті здійснення цього винаходу кількість тютюну становить приблизно 4095 (мас.) для надання бажаного тютюнового аромату.
У іншому варіанті здійснення цього винаходу тютюновий компонент включає в себе подрібнений або порошкоподібний, тютюн та факультативно тютюновий екстракт. Тютюновий компонент може включати власні тютюнові ароматизатори (поліпшувачі аромату), однак за варіантом, якому віддається перевага, ароматизатори додають окремо як один або декілька окремих компонентів композиції.
Пресовані тютюнові вироби можуть бути виготовлені шляхом прямого пресування або гранулювання. Із застосуванням обох цих процесів отримують пресований тютюновий виріб, який в альтернативному варіанті здійснення цього винаходу може бути додатково оброблений з нанесенням покриття, яке може містити полімери на основі целюлози, барвники, ароматизатори тощо.
Технологічний процес виготовлення пресованих тютюнових виробів шляхом прямого пресування включає операцію приготування та обробки сухої тютюнової суміші, одну або декілька операцій змішування та операцію пресування. У одному з варіантів здійснення цього винаходу також застосована операція просочування ліпідами. У альтернативному варіанті здійснення цього винаходу пресований тютюновий виріб піддають додатковій обробці та нанесенню покриття у дві операції (операцію нанесення покриття та операцію висушування).
Операція приготування та обробки тютюнової суміші може бути здійснена таким чином. Спершу готують тютюнову суміш. Як зазначено вище, тютюн може включати суміш таких тютюнів як Брайт, Берлей, темний тютюн тіньового сушіння та тютюни східних типів, або замість суміші може бути застосований один із вищезгаданих тютюнів. Тютюн може бути висушеним або не висушеним; однак перевага віддається висушеному тютюну. Тютюновий компонент може містити тютюнові листкові пластинки та/або жилки, а також може містити подрібнені модифіковані жилки.
Після цього тютюнову суміш піддають додатковій обробці із застосуванням операції подрібнення.
Подрібнений тютюн може мати середній розмір частинок менше ніж приблизно 1 мм, або менше ніж приблизно 0,5 мм, або менше ніж приблизно 0,1мм. У одному з варіантів здійснення цього винаходу середній розмір частинок може становити більше ніж приблизно 100 нм або більше ніж приблизно 1 мкм. В іншому варіанті здійснення цього винаходу середній розмір частинок може становити від приблизно 1 мкм до 0,1 мм, наприклад, тютюновий пил 400 меш, у якому 9595 частинок проходять крізь стандартну сітку густиною 400 дротів на квадратний дюйм, (приблизно 400 дротів на 6,45 квадратних сантиметрів).
Після виконання операції подрібнення тютюновий компонент може проходити теплову обробку (напівпастеризацію) у будь-який придатний спосіб. Наприклад, тютюновий компонент може бути підданий тепловій обробці із застосуванням високого тиску, та/або температури та пари. У в одному з варіантів цього винаходу операцію теплової обробки виконують при температурі від приблизно 1702Е до приблизно 1902Е (від приблизно 77"С до приблизно 882С) протягом періоду часу від приблизно 1 год до приблизно 2 год. Також можуть бути застосовані інші способи теплової обробки. Після теплової обробки тютюновий компонент може зберігатися при кімнатній температурі або при приблизно кімнатній температурі протягом бажаного періоду часу. У одному з варіантів здійснення цього винаходу просочування ліпідами досягають шляхом приготування суміші, яка містить порошкоподібні тютюнові листкові пластинки та щонайменше один ліпід, перед виконанням операції теплової обробки, та подальшої теплової обробки суміші порошкоподібних тютюнових листкових пластинок та щонайменше одного ліпіду. Перед виконанням операції теплової обробки до суміші може бути додана факультативна домішка для регулювання рН. Суміш, яка пройшла теплову обробку, може потім бути застосована у вихідній композиції з компонентів, описаних нижче у цьому документі.
У одному з варіантів здійснення цього винаходу тютюновий компонент змішують у сухому стані з вихідною композицією з компонентів, які включають щонайменше один в'яжучий наповнювач, щонайменше один ароматизатор, щонайменше одну змащувальну речовину та щонайменше одну ковзну речовину. У іншому варіанті здійснення цього винаходу щонайменше один в'яжучий наповнювач, такий як мікрокристалічна целюлоза або інший матеріал, описаний вище у цьому документі, вологопоглинач, такий як діоксид кремнію або пірогенний колоїдний кремнезем, ковзну речовину, таку як пірогенний колоїдний кремнезем, та щонайменше один ароматизатор додають до вихідної композиції на першій операції перемішування, та щонайменше одну змащувальну речовину додають до композиції на другій операції перемішування.
Пірогенний колоїдний кремнезем додають у пресований тютюновий виріб у кількості, достатній для забезпечення вмісту від приблизно 0,195 до приблизно 595, або від приблизно 0,295 до приблизно 295, або від приблизно 0,2595 до приблизно 0,595 сухої маси пресованого тютюнового виробу.
Факультативно після змішування одержана композиція може бути подрібнена із застосуванням відомих способів та обладнання. У альтернативних варіантах здійснення цього винаходу композицію подрібнюють за допомогою сітки у 20 меш або 30 меш із застосуванням наявного на ринку подрібнювального обладнання, такого як, наприклад, ОцадгоФ або Сотікю, які виготовляє фірма Ошцадгоо Епдіпеегіпуд, Мілберн, штат
Нью-Джерсі, США.
На Фіг. 18 показаний інший приклад розчинного пресованого тютюнового виробу 20, призначеного для застосування у ротовій порожнині та виготовленого з композиції, яка містить тютюновий компонент, щонайменше один ароматизатор, щонайменше один підсолоджувач, щонайменше один в'яжучий наповнювач, щонайменше одну змащувальну речовину;, щонайменше один вологопоглинач та ковзну речовину. Можуть бути застосовані й інші факультативні компоненти, наприклад, може бути введений щонайменше один ліпід, як описано вище у цьому документі. Пресований тютюновий виріб 20 має щонайменше першу поверхню 22, другу поверхню 24 та бічну поверхню 26. Одна або декілька із цих поверхонь факультативно можуть мати покриття або бути піддані обробці, рельєфному або плоскому тисненню, як описано вище. Перша поверхня 22 також має по суті увігнуту частину 28, яка, як може бути зрозуміло, збільшує площу першої поверхні 22. Друга поверхня 26 також може мати по суті увігнуту частину (не показана).. Пресований тютюновий виріб 20 може мати заокруглені крайки, як показано, для одержання бажаної крихкості виробу та підвищення зручності для споживача під час використання.
На Фіг. 1С показаний інший приклад розчинного пресованого тютюнового виробу 30. Пресований тютюновий виріб 30 має щонайменше першу поверхню 32, другу поверхню 34 та бічну поверхню 36. Перша поверхня 32 також має по суті увігнуту частину 38, яка, як може бути зрозуміло, збільшує площу першої поверхні 32. Друга поверхня 36 також може мати по суті увігнуту частину (не показана). Пресований тютюновий виріб 30 може мати заокруглені крайки, як показано, для одержання бажаної крихкості виробу та підвищення зручності для споживача під час використання. На Фіг. 10 показаний інший приклад, розчинного пресованого тютюнового виробу 40. Пресований тютюновий виріб 40 має щонайменше першу поверхню 42, другу поверхню 44 та бічну поверхню 46. Перша поверхня 42 також має по суті увігнуту частину 48, яка, як може бути зрозуміло, збільшує площу першої поверхні 42. Друга поверхня 46 також може мати по суті увігнуту частину (не показана). Пресований тютюновий виріб 40 може мати заокруглені крайки, як показано, для одержання бажаної крихкості виробу та підвищення зручності для споживача під час використання.
На Фіг. 1Е показаний інший приклад розчинного пресованого тютюнового виробу 50. Пресований тютюновий виріб 50 має щонайменше першу поверхню 52, другу поверхню 54 та бічну поверхню 56. Перша поверхня 52 також має по суті увігнуту частину 58, яка, як може бути зрозуміло, збільшує площу першої поверхні 52. Друга поверхня 56 також може мати по суті увігнуту частину (не показана). Пресований тютюновий виріб 50 може мати заокруглені крайки, як показано, для одержання бажаної крихкості виробу та підвищення зручності для споживача під час використання. На Фіг. 1Е показаний інший приклад розчинного пресованого тютюнового виробу 60. Пресований тютюновий виріб 60 має щонайменше першу поверхню 62, другу поверхню 64 та бічну поверхню 66. Перша поверхня 62 також має по суті увігнуту частину 68, яка, як може бути зрозуміло, збільшує площу першої поверхні 62. Друга поверхня 66 також може мати по суті увігнуту частину (не показана). Пресований тютюновий виріб 60 може мати заокруглені крайки, як показано, для одержання бажаної крихкості виробу та підвищення зручності для споживача під час використання.
Після отримання готової композиції здійснюють її пресування або стискання із застосуванням таблетувального преса. На Фіг. 2 схематично показаний приклад таблетувального преса 100. Вічко 106 прес-форми виконано у прес-формі 104, прикріпленій до стола 102 прес-форми. Нижній пуансон 112 розташований у нижній секції 114 нижче вічка 106 прес-форми, Нижній пуансон 112 може бути відрегульований так, щоб об'єм у вічку 106 прес-форми був налаштований на заздалегідь визначений об'єм для виготовлення пресованих тютюнових виробів 10 (показаних на фіг. 1) бажаних розміру та маси. У одному з варіантів здійснення цього винаходу пресований тютюновий виріб має масу від приблизно 200 мг до приблизно 500 мг. У іншому варіанті здійснення цього винаходу пресований тютюновий виріб має масу приблизно 300 мг.
Композиція для виготовлення пресованого тютюнового виробу може бути подана через подавальну трубку 118, розташована всередині вічка 106 прес-форми та спресована верхнім пуансоном 108, розташованим у верхній секції 110, з утворенням пресованого тютюнового виробу 10. Після пресування пресований тютюновий виріб 10 виштовхують нижнім пуансоном 112, так що пресований тютюновий виріб 10 видаляється з вічка 106 прес-форми. Зусилля пресування, яке створюють натискачем 116, може становити від приблизно 1 кН/пуансон до приблизно 100 кН/пуансон, або від приблизно 5 кН/пуансон до приблизно 90 кН/пуансон, або від приблизно 8 кН/пуансон до приблизно 80 кН/пуансон.
Внутрішній діаметр прес-форми звичайно становить від приблизно З мм до приблизно 20 мм, або від приблизно З мм до приблизно 13 мм, або від приблизно 4 мм до приблизно 10 мм. Вічку 106 прес-форми 104 може бути надана кругла, овальна, видовжена, кільцева, циліндрична, трикутна форма тощо. Верхня або нижня поверхня пресованого тютюнового виробу 10 може мати рельєфне чи плоске тиснення символів або літер, або їй може бути надана будь-яка інша прийнятна форма, що зрозуміло фахівцям.
Незважаючи на те, що приклад таблетувального преса 100 показаний з однією парою прес-форма-пуансон, існують багато альтернативних засобів для здійснення операцій пресування, і цей опис не повинен тлумачитися як обмежений застосуванням будь-якого конкретного обладнання. У іншому варіанті здійснення цього винаходу операцію пресування виконують із застосуванням таблетувального преса роторного типу (не показаний). Роторна таблетувальна машина має обертову плиту з декількома прес-формами, призначеними для формування таблетованого пресованого тютюнового виробу. Як і у варіанті здійснення цього винаходу, показаному на Фіг. 2, композицію для виготовлення пресованого тютюнового виробу вносять у прес-форму, після чого піддають пресуванню.
Зусилля попереднього стискання та пресування можуть бути вибрані з врахуванням типу та моделі преса, тих фізичних властивостей, які є бажаними для пресованого тютюнового виробу (наприклад, бажаних твердості, крихкості, характеристик розпушування або розчинності тощо), бажаних зовнішнього вигляду та розміру пресованого тютюнового виробу тощо. Як зазначено, зусилля пресування може становити від приблизно 1 кН/пуансон до приблизно 100 кН/пуансон, або від приблизно 5 кН/пуансон до приблизно 90 кКН/пуансон, або від приблизно 8 кН/пуансон до приблизно 80 кН/пуансон. Пресований тютюновий виріб 10, виготовлений шляхом пресування, може мати твердість від приблизно 20 Н до приблизно 200 Н, або від приблизно 50 Н до приблизно 150 Н. У інших варіантах здійснення цього винаходу таблетка може розчинятися у ротовій порожнині протягом щонайменше приблизно 30 хв, або щонайменше приблизно 15 хв, або щонайменше 10 хв.
У одному з варіантів здійснення цього винаходу після, операції пресування пресований тютюновий виріб може бути вміщений у олійну ванну з гарячою ліпідною сумішшю. Гарячі рідкі ліпіди заповнюють міжчастинкові простори таблетки, екстрагуючи олієрозчинні матеріали з тютюнової матриці та включаючи їх у ліпідну. У такий спосіб ліпід просочує або проникає у пресовану тютюнову матрицю з гарячою ліпідною сумішшю. У олійній ванні підтримують температуру від приблизно 40227 до приблизно 802, або від приблизно 5020 до приблизно 702, або від приблизно 552С до приблизно 6520. Пресований тютюновий виріб залишають у олійній ванні протягом часу від приблизно 5 хв до приблизно 25 хв, або від приблизно 10 хв до приблизно 20 хв для досягнення належного рівня просочення ліпідами. Температура олійної ванни та час, протягом якого пресований тютюновий виріб перебуває в олійній ванні, також частково залежить від точки ковзання застосованого ліпіду. Вміщення в олійну ванну може бути здійснене шляхом занурення як такого або може бути також здійснене шляхом нанесення покриття напилюванням у обертовій машині для нанесення покриття або із застосуванням камер, у яких створюється вакуум або підвищений тиск. Нанесення покриття може супроводжуватися продуванням інертним газом для усунення можливості окиснення ліпідів, якщо застосовані по суті ненасичені олії.
Після виконання операції просочення пресований тютюновий виріб піддають операції нагрівання для забезпечення рівномірного розподілення розплавлених ліпідів у міжчастинкових просторах таблетки завдяки капілярності. Нагрівання може бути здійснене багатьма способами. У одному з варіантів здійснення винаходу операцію нагрівання проводять у печі при температурі від приблизно 302 до приблизно 702, або від приблизно 402; до приблизно 602С, або від приблизно 45"С до приблизно 5520. Пресований тютюновий виріб витримують у печі протягом від приблизно 5 хв до приблизно 25 хв, або від приблизно 10 хв до приблизно 20 хв для досягнення низького рівня вологості (нижче ніж приблизно 595). Після виконання операції нагрівання у печі пресований тютюновий виріб витримують для охолодження. У іншому варіанті здійснення цього винаходу операцію нагрівання пропускають, а охолодження після просочування виконують при кімнатній температурі.
При охолодженні у такий спосіб ліпідна суміш не проникає дуже глибоко та замість цього утворює привабливу тонку та гладку оболонку на поверхні тютюнової матриці.
У іншому варіанті здійснення цього винаходу нагрівання здійснюють шляхом застосування сушарки з псевдозрідженим шаром. Під час висушування у псевдозрідженому шарі потік нагрітого повітря подають у нижню частину контейнера для виробів, заповненого пресованими тютюновими виробами. Тягу утворюють за допомогою вентилятора, та засмоктують свіже повітря в установку. Цей потік гарячого повітря розсуває вироби один від одного з певною швидкістю, утворюючи серед виробів турбулентність. Це явище відоме як утворення псевдозрідженого шару та спричинює перемішування пресованих тютюнових виробів гарячим повітрям. Теплопередавання є відносно високим та однорідним. Сушарку з псевдозрідженим шаром можна придбати у фірми Відані Рпапта Маспіпегу Гітйей, Махараштра, Індія, та в інших постачальників. Після виконання операції висушування у псевдозрідженому шарі пресований тютюновий виріб витримують для охолодження. Після охолодження піддана такій обробці ліпідна суміш також утворює привабливу тонку та гладку оболонку на поверхні тютюнової матриці.
Після охолодження таблетки та затверднення ліпідів розчинені матеріали залишаються з вже твердим ліпідом доти, доки пресований тютюновий виріб не покладуть в рот. Під час перебування в роті ліпіди розплавляються, уможливлюючи вихід розчинених ароматизаторів із пресованого тютюнового виробу, які як і раніше знаходяться у рідкому ліпіді, який покриває язик та слизову оболонку ротової порожнини, забезпечуючи приємне та м'яке відчуття у роті. Гідрофобний ліпід також стримує міграцію слини всередину таблетки, забезпечуючи поступове розчинення та зменшення сколювання тютюнової матриці, яке спричинює утворення "замуленої" текстури відомого пресованого тютюнового виробу. Крім того, багато ароматизаторів та запашних речовин є гідрофобними, тому вони важко вивільнюються з відомого пресованого тютюнового виробу із застосуванням лише водного розчинення у слині. Замість цього олії уможливлюють вільне розповсюдження цих ароматизаторів та запашних речовин усередині ротової порожнини та ретроназальної нюхової порожнини. Гідрофобні ароматичні олії можуть бути додані безпосередньо у просочувальну ліпідну суміш або розпилені після просочування.
У варіантах здійснення цього винаходу ліпідні матриці можуть бути додані після пресування як просте покриття із застосуванням нагрівної машини для нанесення покриття, шляхом розпилення або каскадного глазурування. Тютюнові тверді частинки, ароматизатори або їх комбінація можуть бути додані до ліпідів покриття з утворенням легкорозчинної у ротовій порожнині ароматизованої тютюном оболонки. Ліпідне покриття може бути покрите тонким швидкорозчинним матеріалом, таким як цукри, розчинні крохмалі або їх комбінації, для захисту ліпідного покриття від розплавлення при високих температурах зберігання.
Операції, застосовані у виготовленні пресованого тютюнового виробу гранулюванням, включають операцію змішування, операцію гранулювання, операцію висушування, факультативну операцію змішування та операцію пресування. Можуть бути застосовані й інші факультативні операції, такі як операція просочування щонайменше одним ліпідом, як описано вище у цьому документі. У іншому варіанті здійснення цього винаходу пресований тютюновий виріб піддають додатковій обробці та нанесенню покриття у дві операції (операцію нанесення покриття та операцію висушування).
У виробничому процесі гранулювання спочатку готують тютюнову суміш. Як зазначено вище, тютюн може включати суміш двох або декількох тютюнів, таких як Брайт, Берлей та тютюни східних типів, або замість суміші може бути застосований один із вищезгаданих тютюнів. Тютюн може бути висушеним або не висушеним, однак перевага віддається висушеному тютюну. Тютюновий компонент може містити тютюнові листкові пластинки, жилки або їх комбінацію.
Після цього тютюнову суміш піддають додатковій обробці із застосуванням операції подрібнення.
Подрібнений тютюн може мати середній розмір частинок менше ніж приблизно 1мм, або менше ніж приблизно 0,5 мм, або менше ніж приблизно 0,1 мм:. У одному з варіантів здійснення цього винаходу середній розмір частинок може становити більше ніж приблизно 100 нм або більше ніж приблизно 1 мкм. У іншому варіанті здійснення цього винаходу середній розмір частинок може становити приблизно від 1 мкм до 0,1 мм, наприклад, тютюновий пил 400 меш, у якому 9595 частинок проходять крізь стандартну сітку густиною 400 дротів на квадратний дюйм, (приблизно 400 дротів на 6,45 квадратних сантиметрів).
Після виконання операції подрібнення вихідну суміш піддають гранулюванню. Суміш для гранулювання може бути утворена перемішуванням тютюнових компонентів з прийнятною рідиною у контейнері, такому як змішувальний бак. За варіантом здійснення, якому віддається перевага, рідина являє собою воду, хоча може бути застосована суміш таких рідин, як вода та спирт (етанол). У тих варіантах, у яких тютюновий компонент містить подрібнений або порошкоподібний тютюн, деякі сполуки з тютюну можуть переходити у розчин. У одному з варіантів здійснення цього винаходу змішувальний бак має регулятор температури. Водний розчин може також містити щонайменше приблизно 0,595 полімеру на основі целюлози. Описаний процес змішування звичайно називають вологим гранулюванням. Фахівцям відомо, що гранулювання звичайно визначають як процес збільшення розміру, у якому невеликі частинки об'єднують у більші постійні агрегати, у яких все ж можна розрізнити первинні частинки. Вологе гранулювання являє собою різновид цього процесу та означає гранулювання, у якому протягом здійснення процесу збільшення розміру додають розчинники та в'яжучі речовини. Додаткову інформацію дивись у Гірр5 (1993) У. Рпапт. 5сі. 83:937-947; або ОІто (1998) Огпиа Оєу.
Іпа. Рпагт. 24:771-778.
Різноманітні пристрої для такого змішування, або перемішування, або гранулювання, широко відомі.
Наприклад, гранулювання може бути здійснене у грануляторі з псевдозрідженим шаром, такому як гранулятор, який випускає фірма Сай Аїг Тесппіднез Іпс., Ремсі, штат Нью-Джерсі, США.
Температура під час гранулювання може бути налаштована на будь-яке значення, якщо вона не перевищує точку плавлення будь-яких компонентів композиції та підтримується баланс між розпиленням та висушуванням. У одному з варіантів здійснення цього винаходу температура під час гранулювання та висушування є відносно низькою, тобто у діапазоні від приблизно 2027 до приблизно 5020. Одержану композицію після гранулювання висушують до температури 409Сб перед формуванням пресованого тютюнового виробу.
Після цього тютюн може проходити теплову обробку із застосуванням будь-якого придатного способу.
Наприклад, тютюновий компонент може бути пастеризований із застосуванням високого тиску та/або температури та пари. У одному з варіантів здійснення цього винаходу операцію теплової обробки виконують при температурі від приблизно 1702Е до приблизно 1902Е (від приблизно 772 до приблизно 882) протягом періоду часу від приблизно 1 год до приблизно 2 год. Також можуть бути застосовані інші способи пастеризування. Після теплової обробки тютюновий компонент може зберігатися при кімнатній температурі або при приблизно кімнатній температурі протягом бажаного періоду часу. У одному з варіантів здійснення цього винаходу просочування ліпідами досягають шляхом приготування суміші, яка містить порошкоподібні тютюнові листкові пластинки та щонайменше один ліпід, перед виконанням операції теплової обробки, та подальшої теплової обробки суміші порошкоподібних тютюнових листкових пластинок та щонайменше одного ліпіду. Перед виконанням операції теплової обробки до суміші може бути додана факультативна домішка для регулювання рН. Суміш, яка пройшла теплову обробку, може потім бути застосована у вихідній композиції з компонентів, описаних нижче у цьому документі.
Після виконання операції гранулювання тютюновий компонент змішують у сухому стані з вихідною композицією з компонентів, які включають щонайменше один в'яжучий наповнювач, щонайменше один ароматизатор, щонайменше одну змащувальну речовину та щонайменше одну ковзну речовину. У іншому варіанті здійснення цього винаходу щонайменше один в'яжучий наповнювач, такий як мікрокристалічна целюлоза або інший матеріал, описаний вище у цьому документі, ковзну речовину, таку як пірогенний колоїдний кремнезем, та щонайменше один ароматизатор додають до вихідної композиції на першій операції перемішування, та щонайменше одну змащувальну речовину додають до композиції на другій операції перемішування. Кількість пірогенного колоїдного кремнезему, доданого у пресований тютюновий виріб, є достатньою для забезпечення вмісту від приблизно 0,195 до приблизно 595, або від приблизно 0,295 до приблизно 295, або від приблизно 0,2595 до приблизно 0,595 сухої маси пресованого тютюнового виробу.
Факультативно після змішування одержана композиція може бути подрібнена із застосуванням відомих способів та обладнання. У альтернативних варіантах здійснення цього винаходу композиція може бути подрібнена за допомогою сітки у 20 меш або 30 меш із застосуванням наявного на ринку подрібнювального обладнання, такого як, наприклад, СОцадгаФ або СотікФ), які виготовляє фірма Оцайдга Епдіпеегіпд, Мілберн, штат Нью-Джерсі, США.
Після отримання готової композиції здійснюють її пресування або стискання ще раз із застосуванням таблетувального преса 100 типу, показаного на фіг. 2. Як показано на Фіг. 2, вічко 106 прес-форми також виконано у прес-формі 104, прикріпленій до стола 102 прес-форми. Нижній пуансон 112 розташований у нижній секції 114 нижче вічка 106 прес-форми. Нижній пуансон 112 може бути відрегульований так, щоб об'єм порожнини у вічку 106 прес-форми був налаштований на заздалегідь визначений об'єм для виготовлення пресованих тютюнових виробів 10 (показаних на Фіг. 1) бажаних розміру та маси. У одному з варіантів здійснення цього винаходу пресований тютюновий виріб має масу від приблизно 200 мг до приблизно 500 мг.
У іншому варіанті здійснення цього винаходу пресований тютюновий виріб має масу приблизно 300 мг.
Композиція для виготовлення пресованого тютюнового виробу може бути подана через подавальну трубку 118, вміщена всередину вічка 106 прес-форми та спресована верхнім пуансоном 108, розташованим у верхній секції 110, з утворенням пресованого тютюнового виробу 10. Після пресування пресований тютюновий виріб виштовхують нижнім пуансоном 112, так що пресований тютюновий виріб 10 видаляється з вічка 106 прес-форми. Зусилля пресування, яке створюють натискачем 116, може становити від приблизно 1 кН/пуансон до приблизно 100 кН/пуансон, або від приблизно 5 кН/пуансон до приблизно 90 кН/пуансон, або від приблизно 8 кН/пуансон до приблизно 80 кН/пуансон.
Внутрішній діаметр прес-форми звичайно становить від приблизно З мм до приблизно 20 мм, або від приблизно З мм до приблизно 13 мм, або від приблизно 4 мм до приблизно 10 мм. Вічку 106 прес-форми 104 може бути надана кругла, овальна, видовжена, кільцева, циліндрична, трикутна форма тощо. Верхня або нижня поверхня пресованого тютюнового виробу 10 може мати рельєфне чи плоске тиснення символів або літер, або їй може бути надана будь-яка інша прийнятна форма.
Незважаючи на те, що приклад таблетувального преса 100 показаний з однією парою прес-форма-пуансон, існують багато альтернативних засобів для здійснення операцій пресування, і цей опис не повинен тлумачитися як обмежений застосуванням будь-якого конкретного обладнання. У іншому варіанті здійснення цього винаходу операцію пресування виконують із застосуванням таблетувального преса роторного типу (не показаний). Роторна таблетувальна машина має обертову плиту з декількома прес-формами, призначеними для формування таблетованого пресованого тютюнового виробу.
Зусилля пресування можуть бути вибрані з врахуванням типу та моделі преса, тих фізичних властивостей, які є бажаними для пресованого тютюнового виробу (наприклад, бажаних твердості, крихкості, характеристик розпушування або розчинності тощо), бажаних зовнішнього вигляду та розміру пресованого тютюнового виробу тощо. Як зазначено, зусилля пресування може становити від приблизно 1 кН/пуансон до приблизно 100 кн/пуансон, або від приблизно 5 кН/пуансон до приблизно 90 кН/пуансон, або від приблизно 8 кН/пуансон до приблизно 80 кН/пуансон. Пресований тютюновий виріб 10, виготовлений шляхом пресування, може мати твердість від приблизно 20 Н до приблизно 200 Н, або від приблизно 50 Н до приблизно 150 Н. У інших варіантах здійснення цього винаходу таблетка може розчинятися у ротовій порожнині протягом щонайменше приблизно 30 хв, або щонайменше приблизно 15 хв, або щонайменше 10 хв.
Як описано вище у цьому документі, після операції пресування пресований тютюновий виріб може бути вміщений у олійну ванну з гарячою ліпідною сумішшю. Гарячі рідкі ліпіди заповнюють міжчастинкові простори таблетки, екстрагуючи олієрозчинні матеріали з тютюнової матриці та включаючи їх у ліпідну. У такий спосіб ліпід просочує або проникає у пресовану матрицю тютюнового виробу з гарячою ліпідною сумішшю. У олійній ванні підтримують температуру від приблизно 4027 до приблизно 802, або від приблизно 502 до приблизно 702С, або від приблизно 55"С до приблизно 65"С. Пресований тютюновий виріб залишають у олійній ванні протягом часу від приблизно 5 хв до приблизно 25 хв, або від приблизно 10 хв до приблизно 20 хв для досягнення належного рівня просочення ліпідами. Температура олійної ванни та час, протягом якого пресований тютюновий виріб перебуває в олійній ванні, також частково залежить від точки ковзання застосованого ліпіду.
Після виконання операції просочення пресований тютюновий виріб піддають операції нагрівання.
Нагрівання може бути здійснене багатьма способами. У одному з варіантів здійснення цього винаходу операцію нагрівання проводять у печі при температурі від приблизно 302 до приблизно 702, або від приблизно 402; до приблизно 602С, або від приблизно 4522; до приблизно 55"С. Пресований тютюновий виріб витримують у печі протягом від приблизно 5 хв до приблизно 25 хв, або від приблизно 10 хв до приблизно 20 хв для досягнення низького рівня вологості (нижче ніж приблизно 595). Після виконання операції нагрівання у печі пресований тютюновий виріб витримують для охолодження. У іншому варіанті здійснення цього винаходу нагрівання відсутнє, а гарячу просочену ліпідами таблетку охолоджують при кімнатній температурі. Після охолодження у такий спосіб ліпідна суміш також утворює привабливу тонку та гладку оболонку на поверхні тютюнової матриці.
У іншому варіанті здійснення цього винаходу нагрівання здійснюють шляхом застосування сушарки з псевдозрідженим шаром. Під час нагрівання з псевдозрідженим шаром потік нагрітого повітря подають до основи контейнера для виробів, заповненого пресованими тютюновими виробами. Тягу утворюють за допомогою вентилятора, та свіже повітря засмоктують в установку. Цей потік гарячого повітря розсуває вироби один від одного з певною швидкістю, утворюючи серед виробів турбулентність. Це явище відоме як утворення псевдозрідженого шару та спричинює перемішування пресованих тютюнових виробів гарячим повітрям. Теплопередавання є відносно високим та однорідним. Сушарку з псевдозрідженим шаром можна придбати у фірми Відані Рпапта Маспіпегу Гітйей, Махараштра, Індія, та в інших постачальників. Після виконання операції нагрівання у псевдозрідженому шарі пресований тютюновий виріб витримують для охолодження. Після охолодження ця ліпідна суміш також утворює привабливу тонку та гладку оболонку на поверхні тютюнової матриці.
Після охолодження таблетки та затверднення ліпідів розчинені матеріали залишаються з вже твердим ліпідом доти, доки пресований тютюновий виріб не покладуть в рот. Під час перебування в роті ліпіди розплавляються, уможливлюючи вихід розчинених ароматизаторів із пресованого тютюнового виробу, які як і раніше знаходяться у рідкому ліпіді, який покриває язик та слизову оболонку ротової порожнини, забезпечуючи приємне та м'яке відчуття у роті. Гідрофобний ліпід також стримує міграцію слини всередину таблетки, забезпечуючи поступове розчинення та зменшення сколювання тютюнової матриці, яке спричинює утворення "замуленої" текстури відомого пресованого тютюнового виробу. Крім того, багато ароматизаторів та запашних речовин є гідрофобними, а отже, вони важко вивільнюються з відомого пресованого тютюнового виробу із застосуванням лише водного розчинення у слині. Замість цього олії уможливлюють легке розповсюдження цих ароматизаторів та запашних речовин усередині ротової порожнини та ретроназальної нюхової порожнини.
У інших варіантах здійснення цього винаходу ліпідні матриці можуть бути додані після пресування як нанесення покриття із застосуванням нагрівної машини для нанесення покриття, шляхом розпилення або каскадного глазурування. Це покриття може містити або не містити тютюнові тверді частинки та/або ароматизатори. Ліпідне покриття може бути покрите тонким швидкорозчинним матеріалом, таким як цукри, розчинні крохмалі або їх комбінації для захисту ліпідного покриття від розплавлення при високих температурах зберігання.
Як зазначено вище, в одному з варіантів здійснення пресовані тютюнові вироби, виготовлені із застосуванням процесів або гранулювання, або прямого пресування, можуть мати покриття. Нанесення покриття на пресований тютюновий виріб є останньою операцією перед пакуванням. Зрозуміло, що нанесення покриття на пресований тютюновий виріб, описане у цьому документі, може забезпечувати бар'єр проти вологи, запобігати вивітрюванню виробу, поліпшувати фізичні характеристики, підтримувати цілісність, поліпшувати крихкість та потенціально підвищувати загальну твердість. Наявні на ринку дражирувальні машини для нанесення покриття можуть бути застосовані для розпилювання тонкодисперсного туману водного розчину, що утворює покриття, у барабані з пресованими тютюновими виробами з контрольованою швидкістю. Процес нанесення покриття, описаний у цьому документі, включає операції нанесення на пресований тютюновий виріб водної дисперсії яка містить полімер на основі целюлози, з подальшим висушуванням пресованих тютюнових виробів, на які нанесене покриття, причому висушування не нагріває таблетку до більш ніж приблизно 4020.
Розчин, що утворює покриття, може містити різноманітні компоненти, в тому числі ароматизатори, барвники, підсолоджувачі тощо. Наприклад, у одному з варіантів здійснення цього винаходу пресований тютюновий виріб може бути покритий водною дисперсією з гідроксипропілметилцелюлози, поліетиленгліколю, діоксиду титану та барвника. У іншому варіанті здійснення цього винаходу пресований тютюновий виріб покритий водною дисперсією з гідроксипропілметилцелюлози, поліетиленгліколю та мальтодекстрину. У іншому варіанті здійснення цього винаходу матеріал покриття може являти собою харчовий полісахарид. У процесі нанесення покриття може бути застосоване відоме обладнання, наприклад, описане у Зазігу (1998)
Ріагт. Оєу. Тесппої. 3:423-432; Рапкп (1993) Рнапт. Нев. 10:525-534.
У одному з варіантів здійснення цього винаходу розчин, що утворює покриття, приготовлений шляхом додавання трьох харчових компонентів у деіонізовану воду, та перемішування розчину при температурі навколишнього середовища протягом періоду часу від 20 хв до 2 год. Головний компонент, яким є гідроксипропілметилцелюлоза, змішують із пластифікатором, таким як гліцерин або триацетин, та водним розчином полімерного шелаку. Полімерний шелак забезпечує властивості бар'єра проти вологи. Плівка покриття додає від 0,595 до 1095 до маси пресованих тютюнових виробів.
У іншому варіанті здійснення цього винаходу пресований тютюновий виріб, описаний у цьому документі, може мати покриття у вигляді жорсткої зовнішньої оболонки, нанесеної із застосуванням процесу дражирування. Зрозуміло, що у цьому процесі пресовані тютюнові вироби обертаються у барабані або іншому пристрої, а матеріал покриття з невеликою швидкістю наносять на них. Під час обертання барабана утворюється покриття у вигляді жорсткої зовнішньої оболонки на поверхні пресованого тютюнового виробу. В описаному вище процесі або інших операціях дражирування віск або глянсувальна домішка можуть бути подані у барабан з пресованими тютюновими виробами для надання їм привабливого лиску. Обертання барабана може також сприяти одержанню остаточної форми пресованих тютюнових виробів.
Пресовані тютюнові вироби мають такі розміри та форму, які забезпечують їх розташування та застосування у ротовій порожнині. Пресовані тютюнові вироби можуть мати діаметр від приблизно 2 мм до приблизно 30 мм. Пресовані тютюнові вироби пристосовані до повного розчинення протягом менше ніж приблизно 90 хв, або протягом менше ніж приблизно 15 хв, або протягом менше ніж приблизно 10 хв.
Пресовані тютюнові вироби виконані з можливістю уживання без залишків.
За ще одним варіантом здійснення винаходу пресовані тютюнові вироби можуть включати в себе два або більше шарів, причому прилеглі шари з'єднані один з одним (наприклад, ламіновані) з утворенням єдиного пресованого тютюнового виробу. Усі шари у багатошаровому пресованому тютюновому виробі можуть бути по суті однаковими. У іншому варіанті здійснення цього винаходу два або декілька шарів у багатошаровому пресованому тютюновому виробі можуть бути значною мірою різними. Наприклад, товщина та склад (наприклад, кількість, та/або розподілення та/або вид тютюнового компонента) у кожному шарі у багатошаровому пресованому тютюновому виробі можуть бути різними. Ці параметри можуть змінюватися для забезпечення, наприклад, різних швидкостей розчинення, різних ароматів або комбінації ароматів, різних відчуттів у роті або їх комбінації для кожного шару. Шляхом змінювання складу та властивостей кожного шару відчуття споживача можна змінювати, підвищуючи задоволення.
Одним зі способів формування багатошарового пресованого тютюнового виробу є введення згаданих шарів в контакт один з одним тоді, коли щонайменше одна поверхня щонайменше одного із шарів ще не повністю висушена. Альтернативно два або декілька сформованих та висушених шарів можуть бути зчеплені один з одним шляхом введення між їхніми відповідними розташованими одна навпроти одної поверхнями в'яжучої речовини, яка прилипає до обох розташованих одна навпроти одної поверхонь та з'єднує їх одна з одною. Ця в'яжуча речовина є харчовою та містить один або більше тих самих компонентів, що застосовані для утворення пресованого тютюнового виробу, або водорозчинний полісахарид. В'яжуча речовина може бути нанесена у будь-який придатний спосіб, наприклад, шляхом розпилення тощо.
У ще одному варіанті здійснення цього винаходу пресовані тютюнові вироби можуть бути розташовані всередині призначеного для жування або розчинного пакетика. Цей пакетик забезпечує достатню пристосовуваність для виготовлення широкої гами різноманітних виробів. Наприклад, пакетик може бути відносно швидко розчинним у роті, а пресований тютюновий виріб може бути розчинним повільніше, або може містити ароматизатори, які відрізняються від ароматизаторів, які містяться у матеріалі пакетика. Зрозуміло, що результат полягає у тому, що споживач зазнає різні відчуття у різні моменти під час споживання виробу, або у тому, що відчуття, яких зазнають під час розчинення різних компонентів, неможливо зазнати під час споживання кожного компонента окремо.
Зрозуміло, що композиції та способи, застосовані для виготовлення пресованих тютюнових виробів, описаних у цьому документі, повинні бути розроблені для виконання відповідних функцій у три різні періоди: 1) період виготовлення; 2) період існування у формі таблетки; та 3) період споживання та отримання задоволення споживачем. Виявилося, що певні компоненти композиції та операції способу, маючи корисний вплив у один період, можуть мати позитивний або негативний вплив у інший період, як більш докладно описано нижче.
У складі тютюнової суміші застосування подрібнених модифікованих жилок забезпечує вищий рівень вмісту целюлози у пресованому тютюновому виробі. Вищий рівень вмісту целюлози більш бажаний в період виготовлення, оскільки він є корисним для виготовлення таблетки, а оскільки він надає виробові більш "м'який" смак, він більш бажаний в період споживання та отримання задоволення споживачем, оскільки забезпечує частинки, які краще проходять вниз у горло споживача. Застосування дуже ароматного темного тютюну тіньового сушіння у тютюнових сумішах уможливлює застосування вищих рівнів вмісту подрібнених модифікованих жилок, також забезпечуючи високий рівень задоволення.
Застосування мікрокристалічної целюлози як ефективної в'яжучої речовини у в'яжучій системі є більш бажаним в період виготовлення, а також є ліпшим в період існування у формі таблетки, оскільки поліпшує твердість таблетки. Однак застосування мікрокристалічної целюлози із занадто високим вмістом може мати негативний вплив в період споживання та отримання задоволення споживачем, оскільки збільшує утворення зерен при розчиненні. Застосування ксантанової камеді надає декілька переваг. По-перше, як ефективна в'яжуча речовина вона є ліпшою в період виготовлення та період існування у формі таблетки. По-друге, вона регулює вивільнення екстрагованих речовин, що є корисним в період споживання та отримання задоволення споживачем. Зрештою, вона є носієм вологи, що є корисним в усіх трьох періодах.
Мальтодекстрин - інша речовина в'яжучої системи - також є корисним в усіх трьох періодах. По-перше, як ефективна в'яжуча речовина він є ліпшим в період виготовлення. По-друге, він поліпшує твердість виробу, що є корисним в період існування у формі таблетки. По-третє, він поліпшує текстуру виробу, зменшує слизуватість та забезпечує поліпшене відчуття у роті, що є корисним в період споживання та отримання задоволення споживачем.
Заздалегідь клейстеризований кукурудзяний крохмаль, який є іншим компонентом в'яжучої системи, є корисним в період виготовлення та може відігравати певну роль у нанесенні покриття на виріб, однак може викликати відчуття слизуватості у роті, чинячи негативний вплив в період споживання та отримання задоволення споживачем. Кукурудзяний крохмаль, такий як РіоМах 8Ф), веде себе зовсім інакше, поліпшуючи твердість виробу, а отже, є ліпшим для в період існування у формі таблетки.
Підсолоджувачі застосовують, щоб одержати їх вплив в період споживання та отримання задоволення споживачем. Речовини Зисгазжеєкю та сукралоза виявилися корисними для споживання та отримання задоволення споживачем. Хоча багатоосновні спирти виявилися речовинами, які надають достатню солодкість, вони також діють як домішка для швидкого вивільнення у відношенні до екстрагованих речовин, а отже мають негативний вплив на споживання та отримання задоволення споживачем. Крім того, багатоосновні спирти виявили негативний вплив на твердість виробу, таким чином також чинячи негативний вплив в період існування у формі таблетки.
Змащувальні речовини застосовують для одержання переваги в період виготовлення. Незважаючи на те, що стеарат магнію є ефективною змащувальною речовиною, при застосуванні у занадто високих рівнях вмісту він може зменшувати твердість виробу та чинити негативний вплив в період існування у формі таблетки. Як зазначено вище, застосування пірогенного колоїдного кремнезему може виконувати три важливі функції одночасно. По-перше, він є ефективною змащувальною речовиною, що є корисним в період виготовлення. По-друге, він є вологопоглиначем, що є корисним в період виготовлення та в період існування у формі таблетки. Як вологопоглинач пірогенний колоїдний кремнезем протидіє поглинанню тонкоподрібненим тютюном вологи.
По-третє, він є ковзною речовиною, що є корисним в періоди виготовлення й споживання та отримання задоволення споживачем.
Ароматизатори та запашні речовини можуть бути застосовані для одержання переваги в період споживання та отримання задоволення споживачем. Ароматизаторами та запашними речовинами, придатними для такого застосування, є ефірні олії, натуральна мелена кава, чай, какао та м'ята, а також есенції кави, чаю, какао та м'яти.
Було виявлено, що на декілька властивостей готового виробу, в тому числі показники розчинення та ароматизації, можна впливати шляхом регулювання таких змінних параметрів: 1) пористість таблетки, 2) розподілення розмірів частинок тютюну, 3) розподілення розмірів частинок інших компонентів, 4) проміжок часу, протягом якого пресований тютюновий виріб перебуває у ліпідно-олійній ванні, 5) температура ліпідно-олійної ванни, 6) температура ковзання ліпіду або ліпідних сумішей, 7) рівень просочування ліпідів, 8) температура висушування пресованого тютюнового виробу, та 9) взаємодія або комбінація, або як взаємодія, так і комбінація цих параметрів. Крім того, виявлено, що пористість таблеток із пресованого тютюнового виробу та таким чином і рівень просочування ліпідів, може регулюватися тиском пресування або складом речовини таблетки або комбінацією того і іншого. Додаткові властивості таблетки можуть бути отримані шляхом додавання ароматизаторів, підсолоджувачів, підігрівачів, охолоджувачів, газовивільнювальних матриць або комбінації деяких або усіх цих компонентів. Застосовують додаткові зовнішні покриття, такі як віск, цукри, багатоосновні спирти, білки, полісахариди. Для запобігання виділенню ліпідів при високих температурах під час зберігання можуть бути додані олігосахариди тощо.
Випробування виробів показало, що просочений ліпідами пресований тютюновий виріб набуває властивостей поліпшеного аромату та текстури. Крім того, досягаються більш чіткі м'які характеристики розчинення в роті. Інші переваги включають поліпшене надходження гідрофобних ароматизаторів та запашних речовин, а також зменшену печію та подразнення горла. | насамкінець, як зазначено вище, просочені ліпідами пресовані тютюнові вироби, описані у цьому документі, мають привабливий вигляд як з точки зору кольору, так і видимої текстури.
Усі патенти, методики випробувань та інші документи, цитовані вище, в тому числі пріоритетні документи, включені в цей опис шляхом посилання у повному обсязі до тих меж, за якими документ не відповідає цьому опису, та для всіх юрисдикцій, у яких таке включення дозволене.
Незважаючи на те, що у цьому документі з ілюстративною метою наведені конкретні варіанти здійснення цього винаходу, зрозуміло, що різноманітні зміни будуть очевидні фахівцеві та можуть бути ним виконані без виходу за межі суті та обсягу винаходу. Відповідно не повинні тлумачитися як обмеження обсягу винаходу наведені у цьому описі приклади та пояснення, і лише

Claims (4)

  1. формула винаходу охоплює усі суттєві ознаки винаходу, в тому числі усі ознаки, які фахівцями у галузі техніки, до якої має відношення цей винахід, можуть тлумачитися як еквіваленти. КШУНУН- х-14
  2. РІВ. 1А 2 т | , 20 Ше М - х 28 - В «56 з А вв В рай й вич і ве - 0 х з-д - х -
  3. - 4. : ' и Кк в Шин 36 щи ло 40 48 Ух т г пн ИН А 46 --
  4. 4. соя Ме, 1о с Суатю че в тк
    М. в- х Шо Ше - А Ж ЩО вве и х ЗХ во ( 86 ТК в ще | ; М ва р А. т в т-во 66 - і : ВО, ва
UAA201007883A 2007-11-28 2008-11-27 Розчинний пресований тютюновий виріб для застосування у ротовій порожнині та спосіб його виготовлення UA98361C2 (uk)

Applications Claiming Priority (2)

Application Number Priority Date Filing Date Title
US99066107P 2007-11-28 2007-11-28
PCT/EP2008/010055 WO2009068279A1 (en) 2007-11-28 2008-11-27 Smokeless compressed tobacco product for oral consumption

Publications (1)

Publication Number Publication Date
UA98361C2 true UA98361C2 (uk) 2012-05-10

Family

ID=52296919

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
UAA201007883A UA98361C2 (uk) 2007-11-28 2008-11-27 Розчинний пресований тютюновий виріб для застосування у ротовій порожнині та спосіб його виготовлення

Country Status (1)

Country Link
UA (1) UA98361C2 (uk)

Similar Documents

Publication Publication Date Title
KR101533132B1 (ko) 경구 소비용 무연 압착 담배 제품
CA2766587C (en) Smokeless tobacco product
JP2024515559A (ja) カプセル化ニコチン顆粒及びその調製方法
JP2024513466A (ja) 口腔用パウチ製品
UA98361C2 (uk) Розчинний пресований тютюновий виріб для застосування у ротовій порожнині та спосіб його виготовлення
US20220313678A1 (en) Spray dried nicotine for inclusion in oral products
JP2024516545A (ja) 徐放性ニコチンチューインガム
JP2024513467A (ja) トリグリセリドと液体ニコチンの液体混合物
JP2024513465A (ja) カプセル化甘味料顆粒とその調製方法