UA97130U - Спосіб упакування лікарських розчинів - Google Patents

Спосіб упакування лікарських розчинів Download PDF

Info

Publication number
UA97130U
UA97130U UAU201413095U UAU201413095U UA97130U UA 97130 U UA97130 U UA 97130U UA U201413095 U UAU201413095 U UA U201413095U UA U201413095 U UAU201413095 U UA U201413095U UA 97130 U UA97130 U UA 97130U
Authority
UA
Ukraine
Prior art keywords
packaging
container
welding
vial
carried out
Prior art date
Application number
UAU201413095U
Other languages
English (en)
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Application filed filed Critical
Priority to UAU201413095U priority Critical patent/UA97130U/uk
Publication of UA97130U publication Critical patent/UA97130U/uk

Links

Landscapes

  • Closing Of Containers (AREA)
  • Medical Preparation Storing Or Oral Administration Devices (AREA)

Abstract

Спосіб упакування лікарських розчинів, що включає формування контейнера (флакона), його наповнення лікарським розчином, запаювання, приварювання, наприклад, євроковпачка, причому операцію герметичності по контролю цілісності головки контейнера (флакона) здійснюють перед приварюванням, наприклад, євроковпачка, за рахунок якої негерметичні контейнери (флакони) відбраковують до етапу приварювання ковпачка.

Description

Корисна модель належить до фармацевтичної промисловості, зокрема до виробництва, а точніше до способів упаковки лікарських розчинів, в тому числі інфузійних розчинів, і може бути використана при підготовці лікарських засобів до зберігання.
Актуальність питання зумовлена необхідністю забезпечення дотримання умов стерильності та апірогенності лікарських засобів під час виробництва та подальшого зберігання.
Стерильність - відсутність в організмі або якому-небудь матеріалі життєздатних клітин або спор мікроорганізмів.
Апірогенність - відсутність в ін'єкційних розчинах продуктів метаболізму мікроорганізмів, так званих пірогенних речовин або пірогенів, що одержали свою назву за здатність викликати підвищення температури при попаданні в організм.
В даний час більш зручною заміною скляній упаковці є упаковка пластикова, яка робиться переважно з полівінілхлориду або поліпропілену, і яка на відміну від скляної пляшки є більш привабливою завдяки наступним факторам: - знижується імовірність контактного забруднення при проведенні внутрішньовенного вливання інфузійного розчину; - виключаються смертельні наслідки, викликані повітряною емболією або іншими постінфузійними інфекціями, а також потрапляння в упаковку з розчином нестерильного атмосферного повітря під час введення розчину пацієнту; - відсутня небезпека виникнення мікротріщин, що порушують герметичність упаковки і, як наслідок, ведучих до втрат дорогих ліків; - зручність при зберіганні; - використані ємності для лікарських розчинів, виготовлені, зокрема, з полівінілхлориду або поліпропілену, піддаються вторинній переробці. Крім того, при утилізації та зберіганні відпрацьованих ємностей для лікарських розчинів вони займають об'єм, на 90 95 менший, ніж заповнені, при цьому сортування матеріалів не потрібно; - простота і зручність при використанні, в тому числі при захопленні рукою, додаванні лікарських засобів і т.д. Тому надалі, говорячи про технології упаковки медичних розчинів, будемо мати на увазі саме цю упаковку.
Відомий спосіб підготовки лікарських розчинів до зберігання включає наповнення первинної
Зо упаковки з полімерного матеріалу приготованим відповідним чином розчином з дотриманням умов асептики або з подальшою термічною стерилізацією, розміщення первинної упаковки у вторинну упаковку з поліетилену, яка герметизує, при цьому одну з упаковок заплавляють, а наповнення первинної упаковки приготованим розчином здійснюють з дотриманням умов стерильності і уже потім первинну упаковку укупорюють і поміщають у вторинну упаковку, яка герметизує, проводять вакуумування, після чого вторинну упаковку заплавляють і термічно стерилізують. Як полімерний матеріал використовують полівінілхлорид або поліпропілен (патент ВО Мо 2413495 від 20.07.2009; заявка Мо 20091257963/15 від 20.07.2009. МПК Аб1. 1/059, АбІК 9/087, АЄІТМ 5/1491.
Недоліком даного способу є те, що перш за все даний спосіб не забезпечує достатньою мірою стерильність і апірогенність без проведення термічної стерилізації зовнішньої поверхні як первинного пакету, так і вторинного при неповному використанні медичних розчинів і вкладенні вторинної упаковки в первинну, що значно ускладнює безпосереднє застосування лікарського розчину, особливо в польових умовах. А як відомо, лікарські розчини, які упаковуються. у вторинну упаковку після стерилізації без дотримання умов стерильності, поза комплексу чистих приміщень, є потенційними джерелами перехресної бактеріальної контамінації рук персоналу і інструментарію, поширення внутрішньолікарняних інфекцій, що є особливо важливим при використанні лікарських розчинів в умовах дитячих лікувально-профілактичних установ.
Також треба відзначити, що контролювати герметичність упаковки, її цілісність при зберіганні і транспортуванні можливо лише візуально.
Як прототип вибираємо технологію ВЕБ (Віом/-Рй-беа! або видування-наповнення- запаювання). Технологія ВЕ5 використовується переважно у фармацевтичній промисловості для стерильної упаковки рідких фармацевтичних продуктів: антибіотиків, очних крапель, інфузійних розчинів, розчинів для діалізу і гемодіалізу, розчинів для промивання контактних лінз, штучних кровозамінників, а також косметичних продуктів, включаючи креми. Як випливає з назви, перший етап є видування. При температурі 170-220 "С з грануляту спочатку формується рукав (парізон), який під впливом повітря, що вдувається або від створюваного вакууму (або при комбінації цих двох способів) приймає в гнізді прес-форми форму ємності (контейнера). Верхня частина контейнера, що формується, залишається відкритою і знаходиться в гарячому пластичному стані до моменту його наповнення та запаювання. На наступному етапі через бо відповідні до верхньої частини контейнера форсунки відбувається наповнення сформованого контейнера рідким продуктом. Форсунки сконструйовані особливим чином, що полегшує їх автоматичне очищення і стерилізацію. Пристрій форсунок дозволяє продувати контейнери, не заважаючи виходу з них повітря. Процес наповнення може здійснюватися під струменем очищеного, профільтрованого повітря, що гарантує стерильність всіх стадій процесу. Подача стисненого стерильного повітря регулюється автоматично. Це дозволяє забезпечити постійну швидкість подачі повітря в різних ситуаціях.
Наступним кроком є запаювання. Верхня частина контейнера, яка залишалася відкритою і перебувала в гарячому пластичному стані, після стискання в прес-формі заварюється і одночасно охолоджується. У результаті виходить герметично закритий контейнер. Далі відбувається видалення облою або відходів, обрізка контейнера і вихід його з машини. Весь процес екструзії-видування-формування-наповнення-запаювання і видалення облою займає від 12 до 18 секунд залежно від типу і розміру контейнера. Оскільки контейнер виготовляється, наповнюється і запаюється всередині однієї машини під струменем стерильного повітря (класу
А), а всі технологічні середовища (рідкий продукт, повітря і т. д.) стерилізуються, то можливість забруднення практично зводиться нанівець. Слід зазначити, що протягом усього циклу контейнер знаходиться у контакті з повітрям приміщення менше 5 секунд. Тому вибір цієї технології стає особливо актуальним тоді, коли в першу чергу потрібно не допустити мікробне зараження та/або забруднення продукту чужорідними включеннями. Первинна упаковка (контейнер) захищає вміст від таких забруднень, як мікроорганізми або сторонні включення, забезпечує стабільність продукту, запобігаючи зменшення обсягу продукту внаслідок дифузії.
Вона також захищає вміст від світла і діє як бар'єр для захисту продукту від газів навколишнього середовища.
Наповнення та запаювання можуть здійснюватися в модифікованій атмосфері і/або у присутності азоту, двоокису вуглецю або інших інертних газів. Для запобігання контакту рідкого продукту з киснем повітря і забезпечення його стабільності при зберіганні, в простір над рівнем рідини в контейнері може вводитися інертний газ.
ВЕб-машини переважні для застосування у фармацевтичній промисловості, так як дозволяють випускати готові лікарські форми в контейнерах з різних матеріалів (поліетилену низької щільності, поліетилену високої щільності, поліпропілену або із багатошарової комбінації
Зо різних матеріалів методом коекструзії). Це дає можливість фармацевтичної компанії підбирати той чи інший матеріал або вид первинного пакування в залежності від продукту, що випускається.
Можливе виготовлення контейнерів різної форми. Вони можуть бути як м'якими - вміст видавлюється за допомогою натиснення, так і жорсткими. Рідкий вміст зазвичай випускається через верхню частину контейнера, яка може мати різну форму, а також різьбу для кріплення перехідника або ковпачка.
Одержувані на ВЕ5-машинах контейнери стерильні і можуть бути герметично запаяні. Однак для більш зручного застосування рідких продуктів в медичній практиці використовуються різні типи укупорювання: ковпачки, гумові диски, спеціальні перехідники.
Для приварювання пластикового ковпачка зі вставленим гумовим диском Ешиго Сар
ВАЕМЕТТІ АМОБЇГА бі використовує спеціальну машину МЕС Аб. Для досягнення герметичності зварювання на контейнері в більшості випадків передбачають кільцевий комір.
Оскільки використання Его Сар призводить до загального подорожчання первинної упаковки лікарського засобу, ВАЕМЕТТІ АМОБЇА бі запатентувала новий економічний спосіб закупорювання та у співпраці з клієнтами продовжує працювати над здешевленням вартості упаковки.
З ВЕ5-технологією готовий продукт виходить: - економічним - мікробіологічно чистим - вільним від сторонніх включень - може закупорюватися в умовах необхідної атмосфери |(ВЕ2-ТЕХНОЛОГИЯ УПАКОВКИ
МЕДИЦИНСКИХ РАСТВОРОВ Ппір/Лумли. роїтутегу. гиЛецег.рпр?під-41308саї іа-З
Недоліком цієї технології є те, що застосування її не є прийнятним для продукції, що піддається фінішній стерилізації, або виробляється за асептичною технологією з тих же причин - зовнішня частина головки флакона і сам євроковпачок повинні бути захищені від контамінації умовами зони класу А у тому разі, якщо передбачений контакт продукту із внутрішньою поверхнею євроковпачка або із наружною поверхнею герметизованого онтейнера, що технічно не може бути реалізовано за рахунок конструктивних особливостей машин ВЕ5 і приварювання євроковпачка, а саме для приварювання євроковпачка, флакон виходить із захищеної зони класу А у нестерильну зону за допомогою транспортної системи до машини для приварювання євроковпачка.
Ефективне визначення негерметичності головки флакона після приварювання євроковпачка, і наявність витоку продукту в простір між зовнішньою поверхнею головки флакона і євроковпачком з метою відбраковування такої неякісної продукції є найскладнішою технічною проблемою, на даний момент часу не виявлено комерційно доступних зразків обладнання, призначеного для серійного виробництва продукції.
Простір між головкою флакона та поверхнею єєвроковпачка не є стерильним, не гарантується апірогенність, що може привести до мікробної контамінації розчину або контамінації бактеріальними ендотоксинами.
Після виготовлення флакона і перед приварюванням євроковпачка не передбачений контроль цілісності верхньої частини флакона (головки), яка буде закрита євроковпачком після його приварювання. Цей факт може привести до того, що в разі негерметичності головки флакона розчин буде контактувати з нестерильною поверхнею євроковпачка та наріжної поверхнею головки флакона.
Конструкція устаткування та конфігурація приміщень, де встановлені машини ВЕ5 та машини, для приварювання євроковпачка, не дозволяють організувати надійний захист флакона з метою забезпечення стерильності процесу. За рахунок конструктивних особливостей машин ВЕ5 цей недолік не може бути усунений.
В основу корисної моделі поставлена задача, яка дозволить забезпечити контроль герметичності тієї частини контейнера з продуктом, яка в процесі приварювання євроковпачка буде закрита євроковпачком, і у разі негерметичності контейнера, така негерметичність не буде виявлена при подальшому контролі, що призведе до виникнення ризиків стосовно збереження стерильності та апірогенності продукту.
Поставлена задача вирішується тим, що операція по контролю цілісності головки флакона повинна здійснюватися після формування, наповнення та герметизації флакона до здійснення операції приварювання євроковпачка, за рахунок чого негерметичні контейнери відбраковують до операції приварювання євроковпачка. При цьому стерилізацію проводять за необхідністю.
Відбраковування, наприклад, може здійснюватися машиною для контролю герметичності
Зо упаковки. Машина використовує неруйнівний метод контролю. Контроль виконується, наприклад, способом руху упаковки, що перевіряється між двома синхронізованими конвеєрами, змонтованими на загальній рамі. Тиск рідини в упаковці регулюється механічно (зміною зазору між конвеєрами), вимірюється тензодатчиком, розміщеним під стрічкою нижнього конвеєра, і контролюється оператором за показаннями дисплея тензодатчика.
Флакони з розчином укладаються на конвеєр поперек стрічки. Швидкість руху конвеєрної стрічки і, відповідно, продуктивність машини регулюється частотним регулятором і контролюється за показаннями дисплея регулятора. При проходженні флаконів через машину перевіряється їх міцність. З неякісних і негерметичних флаконів розчин видавлюється, що контролюється оператором по дисплею тензодатчика і візуально ("Фармацевтична галузь", серпень Мо 4 (27) 2011). Також можливе використання інших методів контролю цілісності.

Claims (3)

ФОРМУЛА КОРИСНОЇ МОДЕЛІ
1. Спосіб упакування лікарських розчинів, що включає формування контейнера (флакона), його наповнення лікарським розчином, запаювання, приварювання, наприклад, євроковпачка, який відрізняється тим, що операцію герметичності по контролю цілісності головки контейнера (флакона) здійснюють перед приварюванням, наприклад, євроковпачка, за рахунок якої негерметичні контейнери (флакони) відбраковують до етапу приварювання ковпачка.
2. Спосіб упакування лікарських розчинів за п. 1, який відрізняється тим, що проводять, за БО необхідністю, стерилізацію
3. Спосіб упаковки лікарських розчинів за п. 1, який відрізняється тим, що операцію контролю герметичності проводять, наприклад, за допомогою машини для контролю герметичності упаковки. 0 КомпютернаверсткаМ. Мацелод 00000000 Державна служба інтелектуальної власності України, вул. Урицького, 45, м. Київ, МСП, 03680, Україна ДП "Український інститут промислової власності", вул. Глазунова, 1, м. Київ - 42, 01601
UAU201413095U 2014-12-05 2014-12-05 Спосіб упакування лікарських розчинів UA97130U (uk)

Priority Applications (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
UAU201413095U UA97130U (uk) 2014-12-05 2014-12-05 Спосіб упакування лікарських розчинів

Applications Claiming Priority (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
UAU201413095U UA97130U (uk) 2014-12-05 2014-12-05 Спосіб упакування лікарських розчинів

Publications (1)

Publication Number Publication Date
UA97130U true UA97130U (uk) 2015-02-25

Family

ID=52990207

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
UAU201413095U UA97130U (uk) 2014-12-05 2014-12-05 Спосіб упакування лікарських розчинів

Country Status (1)

Country Link
UA (1) UA97130U (uk)

Similar Documents

Publication Publication Date Title
US9637251B2 (en) Sealed containers and methods of filling and resealing same
US7032631B2 (en) Medicament vial having a heat-sealable cap, and apparatus and method for filling the vial
US10543944B2 (en) Methods for aseptic packaging of low-acid foods
US20180369067A1 (en) Inverse Blow-Fill-Seal Packaging
CN201500292U (zh) 圆形安瓿
KR20200089685A (ko) 포트가 부착된 백 및 캡이 부착된 백
WO2019038612A1 (en) INSTALLATION FOR THE PRODUCTION OF CONTAINERS, ESPECIALLY CONTAINERS FOR MEDICAL, PHARMACEUTICAL, COSMETIC, FOOD OR SIMILAR PRODUCTS
UA97130U (uk) Спосіб упакування лікарських розчинів
UA82744U (uk) Спосіб упаковки лікарських розчинів
Verjans Assessing filling technologies for contamination risk
JP6952771B2 (ja) 処理されることとなるコンテナを圧力パッケージングするための方法およびデバイス、ならびに、関連の圧力パッケージング・マシン
CN102884420B (zh) 用于检查制药用途的物体的装置和方法
Sah et al. Pharmaceutical packaging: Recent trends and challenges
Verjans Innovation in aseptic processing: case study through the development of a new technology
Lindboe Validation of container preparation processes
Baseman Sterile product manufacture using form fill seal technologies
Baban et al. Advance techniques in packaging of pharmaceutical
CN201492677U (zh) 六棱形安瓿
Sacha et al. Blow-Fill-Seal: Advanced Aseptic Processing
Verjans 40 Innovation in aseptic processing: case study through the development of
CN204399516U (zh) 一种用于制药的泡罩包装机
RU2413495C1 (ru) Способ подготовки инфузионных растворов к хранению
Hambleton et al. Containers and closures
Filling Using Closed-Vial Technology
Okeke et al. Packaging Systems: Compendial Requirements