UA95670U - Навушники для проведення високочастотної терапії - Google Patents

Навушники для проведення високочастотної терапії Download PDF

Info

Publication number
UA95670U
UA95670U UAU201408889U UAU201408889U UA95670U UA 95670 U UA95670 U UA 95670U UA U201408889 U UAU201408889 U UA U201408889U UA U201408889 U UAU201408889 U UA U201408889U UA 95670 U UA95670 U UA 95670U
Authority
UA
Ukraine
Prior art keywords
bone
speakers
headphones
therapy
sound
Prior art date
Application number
UAU201408889U
Other languages
English (en)
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Application filed filed Critical
Priority to UAU201408889U priority Critical patent/UA95670U/uk
Publication of UA95670U publication Critical patent/UA95670U/uk

Links

Landscapes

  • Stereophonic Arrangements (AREA)
  • Headphones And Earphones (AREA)

Abstract

Навушники для проведення високочастотної терапії містять регульоване наголів'я з вертикальною дугою, правий і лівий стереодинаміки, які мають щільні амбушури, правий і лівий стереодинаміки з кістковою провідністю, що розташовані за допомогою утримувачів рухомо вище звичайних стереодинаміків.

Description

Корисна модель належить, зокрема, до відновної медицини, фізіотерапії, психотерапії, дефектологічної та логопедичної практики і може бути використана, наприклад, в логопедичній та дефектологічній практиці для стимулювання різних ушкоджених зон мозку при ураженні нервової системи з метою лікування та корегування розладів слуху, мови, моторно-рухових функцій та інші; в лінгвістичній практиці для стимулювання іноземною мовою мовних зон кори головного мозку, внаслідок чого мозок починає сприймати іноземну мову як рідну, що покращує вивчення іноземної мови в будь-якому віці, процес іде буз зусиль та автоматично.
Відомо Комплекс для розвитку базових навичок слухового сприйняття у людей з порушенням слуху (патент Російської Федерації Мо 82419 від 27.04.2009 р.). Даний комплекс містить набір обладнання: комп'ютер, монітор, клавіатуру, маніпулятор-мишу, акустичні колонки.
До складу комплексу також входить спеціальне програмне забезпечення та окремі функціональні блоки, що забезпечують можливість вибору режиму занять (навчання або тестування), напрямків тренінгу, умов подачі сигналів (послідовний з паузою, вільний запуск) і отримання звітів різного рівня складності від експрес-оцінки до повного протоколу занять для контролю за процедурою тренінгу та корекції індивідуальної програми занять пацієнта.
Комплекс дозволяє пред'являти аудіо-і відеосигнали пацієнтам, реєструвати результати занять і порівнювати отримані результати із заданою величиною за відсотком правильних слухових впізнань. Проте Комплекс для розвитку базових навичок слухового сприйняття у людей з порушенням слуху має обмежений спектр дій, відсутня можливість стимуляції ураженої ділянки кори головного мозку високочастотним звуком, а саме обладнання громіздке та незручне, що вкупі з незначним поліпшення слуху робить його роботу малоефективною.
Відомо найбільш близький по технічній суті і результату, що досягається, навушник з кістковим вібратором Вебззоп МВСТ-09 ((пир/Лимли.теїподе-іотаїйів.сот/іпаєх.рир/пов- ргодийв/сагедогу/саздие5), що призначений для передачі шляхом кісткової та повітряної провідності високочастотного звуку, що використовується при терапії з використанням "Томатіс методу" разом з пристроєм "Електронне вухо".
Орган слуху збуджується звуковими коливаннями і заряджає енергією мозок, а через нього весь організм. Внутрішнє вухо дорослої людини протягом життя зберігає здатність до регенерації, а слухові центри півкуль головного мозку можуть відновлювати втрачені функції
Зо при стимулювання клітин мозку електричними імпульсами, що приходять по нервових волокнах з равлика внутрішнього вуха. Тобто, високочастотний звук здатен відновлювати мозок, а голосовий та слухової апарати нерозривно пов'язані між собою.
На базі цього відкриття і створено навушник з кістковим вібратором призначений для роботи з "Електронним вухом". Звичайні звуки поєднуються 3 низько- і високочастотними сигналами.
Такий набір звуків тренує середнє вухо і впливає безпосередньо на кору головного мозку, особливо на центри мови, уваги, емоцій, моторики і вестибулярного апарата.
Через навушники, що містять в центральній частині вбудований кістковий вібратор, який подає сигнал через кістки черепа, вухо отримує звукові стимуляції за допомогою "Електронного вуха" шляхом повітряної та кісткової звукопровідності. Звук надходить у вухо через повітряні хвилі з навушників на правому та лівому вусі. Вібрація барабанної порожнини викликає резонанс в равлику у внутрішньому вусі, який стимулює сенсорні клітини. При активації клітин, звуковий сигнал передається через слуховий нерв у мозок. В той же час звук передається через кістковий вібратор, що знаходиться на верхній частині навушників та стикається з черепом. Звук передається прямо в середнє вухо, не проходячи через вушну порожнину.
Як музична підтримка використовується музика з широким частотним діапазоном, переважно концерти Моцарта, що проходять обробку приладом "Електронне вухо", який стимулює звуки високої частоти, що через навушники безпосередньо діють на уражені ділянки мозку.
Проте застосування цих навушників ефективно тільки з пристроєм "Електронне вухо", що робить терапію незручною, оскільки обладнання обмежує можливість використання терапії, через розмір, вагу і громіздкість. Застосовувати даний пристрій можливо лише в спеціальних закладах, через значну складність використання, високу трудомісткість виготовлення, достатньо дороге устаткування необхідне для роботи. Тому навушник з кістковим вібратором Вев5оп
МВСТ-09 має обмежені функціональні можливості.
Через використання лише одного кісткового вібратора, а також через його розташування на маківці де безпосередньо відсутні ті центри мозку, які потрібно стимулювати, при його використанні неможливо враховувати всі відхилення у розвитку, які потребують опрацювання, оскільки неможливо впливати безпосередньо на уражені ділянки, що призводить до недостатньої ефективність клінічного застосування.
В основу корисної моделі поставлена задача створення універсального навушника для проведення високочастотної терапії, що може використовуватись з доступним та простим у використанні обладнанням, а саме зі звичайними персональними ПК та ноутбуками, що суттєво зменшить вартість терапії та дозволить проводити її у будь-якому зручному місці та у будь-який час. Даний пристрій повинен за допомогою звуку досягти немедикаментозного зовнішнього стимулювання безпосередньо мовних зон мозку людини (зони Брока та зони Верніке) для стимулювання та покращення розумової та вербальної здатності, та на центри уваги, емоцій, моторики і вестибулярного апарата що значно покращить результати терапії протягом короткого періоду часу.
Актуальність цієї проблеми обумовлена значною кількістю хворих дитячого віку, що страждають: слуховими проблемами починаючи від вродженої та травматичної глухоти; розладами мови; дефіцитом концентрації уваги (ДКВ); аутизмом, а також, розладами моторно- рухових функцій. Даний пристрій може допомогти боротися з депресіями у дорослих, швидше вивчати іноземні мови, долати труднощі в спілкуванні, збільшувати творчий потенціал і працездатність.
Орган слуху є внутрішнім генератором, що завдяки звуковим коливанням заряджає мозок енергією, а через нього весь організм. Звуковий, сигнал передається пацієнту двома способами: кісткова провідність (вібрація через різні області черепа) і повітряна провідність (звукові хвилі надходять через зовнішнє вухо).
Високочастотний активізує діяльність внутрішнього вуха, стимулюючи при цьому не тільки слухові, а й моторні функції. Звук передається на барабанну перетинку, далі, шляхом кісткової провідності здійснюється стимуляція м'язів молоточка і стремінця. Звукові коливання викликають вібрації, які активізують рух вестибулярної мембрани і равлика. Звукова вібрація перетворюється в електричний імпульс. Ретикулярна формація мозку приймає електричний імпульс, тобто равлик і вестибулярна мембрана беруть активну участь у створенні нервових імпульсів, які стимулюють мозок людини, тобто відбувається "підзарядка кори головного мозку".
Передаючи сигнали в мозок, вестибулярна мембрана вловлює найменший рух тіла, тим самим впливаючи на рівновагу і відчуття ритму людини.
Вестибулярна мембрана передає в мозок сигнали навіть при самих незначних рухах тіла, тому безпосередньо впливає на почуття ритму і рівновагу. Саме через те сигнал повинен бути гармонійним і правильним. Це означає, що стимуляція слухового апарата повинна бути ефективною.
Даний метод допомагає мільйонам людей, саме тому пристрої для використання високочастотної терапії завжди вдосконалюються, а дана проблема досить актуальна у наш час.
Поставлена задача вирішується тим що навушники для проведення високочастотної терапії використовуються з персональними комп'ютерами і ноутбуками, тому програма для проведення терапії працює набагато швидше і продуктивніше, а терапію можливо проводити у будь-кому зручному місці. В якості кісткового вібратора використовуються два повноцінні кісткові динаміки, що передають весь спектр частот. Розташовані кісткові динаміки над звичайними вушними, з можливістю переміщення на черепі, що дозволяє безпосередньо стимулювати бажані зони мозку.
Звичайні динаміки мають герметичні амбушури для запобігання потраплянню звуків оточуючого середовища, та звуків від кісткових динаміків, що ідуть через повітря. Вони не пропускають зовнішні шуми і забезпечують максимальну звукоїзоляцію, що дозволяє використовувати їх в галасливих середовищах, а також у тих випадках, коли необхідно повністю зосередитися на прослуховуванні.
Для забезпечення максимальної якості зв'язку навушники з'єднані з джерелом проводом, оскільки при використанні безпровідних навушників втрачається до 30 95 ефективності терапії, а самі динаміки і звичайні і кісткові виконані з можливістю передавання стереосигналу для підвищення ефективності високочастотної терапії.
Далі суть корисної моделі пояснюється докладним описом конструкції і роботи навушників для проведення високочастотної терапії з посиланнями на креслення, де на:
Фіг. 1 - загальний вигляд;
Фіг. 2 - вигляд збоку;
Фіг. З - розташування кісткових динаміків над зоною Верніке;
Фіг. 4 - розташування кісткових динаміків над зоною Брока;
Навушники для проведення високочастотної терапії містять регульоване наголів'я з вертикальною дугою 1, щоб повторювати верхню частину голови користувача, правий 2 та лівий бо З стереодинаміки, що мають щільні амбушури 7, стереодинаміки з кістковою провідністю правий
4 та лівий 5, що розташовані рухомо вище та позаду звичайних динаміків за допомогою утримувачів 6, що тримають кісткові динаміки 4, 5 на необхідних зонах мозку. Навушники оснащені проводом 8 для підключення до персонального комп'ютера чи ноутбука.
Використовуються навушники наступним чином. Навушники одягаються на голову. Для досягнення кращого прилягання кісткових динаміків до голови (для того щоб один і той ж самий пристрій можливо було використовувати як дорослими, так і дітьми) динаміки з кістковою провідністю 4 та 5 можуть бути додатково стягнуті еластичною стрічкою на потилиці. Навушники під'єднуються до ноутбука або персонального комп'ютера, де включається спеціальна програма високочастотної корекції що враховує день, час дня, тривалість терапії, направленість і частоту звуку та інші індивідуальні параметри. Програма може транслювати через навушники музичні та мовленнєві частоти: окремо для кожного динаміка; по черзі або одночасно але з різною інтенсивністю і різними тембром та шляхом кісткової провідності. Залежно від потреб (мається на увазі, які зони кори головного мозку уражені або недостатньо розвинені) кістковий динамік може бути розташований на 4 різних зонах кори головного мозку, приклад на Фіг. З та Фіг. 4. Це робить можливим стимулювати більше уражених зон та безпосередньо впливати на мовленнєві, моторні та емоційні зони для їх максимального стимулювання. Зони кори головного мозку піддаються впливу звуком високої частоти. Тим самим збуджують нейтральні (запасні, їх до 7095 від загального числа) нейрони в корі, примушуючи їх працювати в правильному, потрібному нам режимі. У результаті вібрації, викликаної звуковими коливаннями, м'язи приводять в рух равлика і вестибулярну мембрану середнього вуха. Зсередини равлик вкритий волосовими клітинами, які перетворять звукову вібрацію в електричні імпульси. Ці імпульси надходять у ретикулярну формацію головного мозку, яка являє собою велику нейронну мережу, контролюючу загальний рівень активності мозку. Інакше кажучи, равлик і вестибулярна мембрана створюють нервові імпульси, що стимулюють головний мозок; в цьому випадку ми говоримо, що вони виконують функцію "зарядки кори головного мозку".
Навушник для проведення високочастотної терапії створює унікальне контрастне звучання.
Цей ефект викликає скорочення і релаксацію м'язів середнього вуха. Це зворотно-поступальний рух, що викликаний раптовим переходом від низьких частот, які не вимагають від слухової системи будь-якої спеціальної акомодації, до високих частот, які навпаки, вимагають від
Зо слухової системи особливого зусилля. Викликається скорочення і розслаблення м'язів, тобто виконується своєрідна гімнастика м'язів середнього вуха.
При цьому весь час проведення сеансу терапії можна займатися будь якою справою, що доступна, зважаючи на довжину проводу.
Використовуватися корисна модель може в лікувальних та педагогічних закладах, в дитячих дошкільних і шкільних спеціальних закладах, логопедичних кабінетах і всюди, де здійснюється процес тренування мови і слуху. Терапія з застосуванням навушників для проведення високочастотної терапії призводить до максимального відновлення ушкоджених ділянок кори мозку дітей з різними психічними та неврологічними вадами. Повністю можна вилікувати сенсорну алалію, моторну алалію, покращити інтелект та поведінку дітей з різними психічними розладами.
Конструкція навушника для проведення високочастотної терапії забезпечує можливість його серійного виробництва з невисокою собівартістю в результаті можливості використання доступних матеріалів, універсальності комплектуючих елементів, можливістю виробництва на звичайному обладнанні, без застосування нестандартних матеріалів і технологій.

Claims (3)

ФОРМУЛА КОРИСНОЇ МОДЕЛІ
1. Навушники для проведення високочастотної терапії, що містять регульоване наголів'я з вертикальною дугою, два стереодинаміки, які мають щільні амбушури, кістковий динамік, що розташований за допомогою утримувача, які відрізняються тим, що динаміків з кістковою провідністю два, розміщені вони за допомогою утримувача рухомо вище звичайних динаміків, а як кісткові динаміки використовуються кісткові стереодинаміки.
2. Навушники для проведення високочастотної терапії за п. 1, які відрізняються тим, що вони оснащені проводом для підключення до персонального комп'ютера чи ноутбука.
й я т й " в. а. СС сові у нь. нь, є ай Ше ее. ща ОО ай х чн Ї КЕ Бссссесй І 5 й ця ж "ЩЕ 55 с в ШЕ КО, БУ ше ШЕ А ЩЕ 8 З чо щу зе ЕЕ і З в зв Й х Кі с ШИ фо о Ма ке - Я ОАЕ, гаї . Шини, о А Ь Кк | са ик ие
Фіг. 1 джекнюооноогсо лнчкнююккюєсттетс ! І х Е. роя ї жа зм! ла й і ' (6 2 : : а | / до З й З ща я ех З де ящети сш - йо " с; жи Хе рей одн в че Шо К Вк ши в ! щі - я р а - Б х ї Я Ки песен у Ка З Ні я їй й дже тону, вч х в. пн еф и ча: ПІ і В С х х х І Шш Ще ше і ще ! Е В Ж Я й М ний я к у Й т жккужиюнкнит Ше йо З Хлор р ення ;
Фіг. 2 ж. 0: я 1 п ван с у п с о ТЯ ПІК ВВ в КК, ПИПОИЛИТИИТИ, ПИ: Вовки их ООН ПИПИПЛИЙИИИИ ХВ ах о ПЕН с - ПОВНО МОМ ПЕВАНННВ шин. с тс що п. З ПН ВО В 4 Ян і - ОВ ; ШИ Я АН ПИПИШИНИИ МНК нн, ПІПЛИПИПИИ ПИ ПИЛИ о В В с ОО но НИ а НН
Фіг. З ПИШНЕ М МИНЕ КИ ПЕК Ж ПИ Иин еВ ПИКиИИИИ - с ен . пс й 000000 п щу. й с З ПЕКНККИВ по ОК ВОВНИ з с п НН С В
3. с я її.
її. . . Б нн Пов КО КК КК ПОВ с . З . СШІІНИННННН ие ПИТИ ПИКА ХХ ХХ По п В й 1.
Фіг. 4
UAU201408889U 2014-08-06 2014-08-06 Навушники для проведення високочастотної терапії UA95670U (uk)

Priority Applications (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
UAU201408889U UA95670U (uk) 2014-08-06 2014-08-06 Навушники для проведення високочастотної терапії

Applications Claiming Priority (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
UAU201408889U UA95670U (uk) 2014-08-06 2014-08-06 Навушники для проведення високочастотної терапії

Publications (1)

Publication Number Publication Date
UA95670U true UA95670U (uk) 2014-12-25

Family

ID=52680875

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
UAU201408889U UA95670U (uk) 2014-08-06 2014-08-06 Навушники для проведення високочастотної терапії

Country Status (1)

Country Link
UA (1) UA95670U (uk)

Similar Documents

Publication Publication Date Title
EP3653111B1 (en) Apparatus for providing stimuli to the brain
EP1967226A1 (en) Audio-modulated transcutaneous electrical nerve stimulation
CN106572940A (zh) 用于颈部背面的感官刺激或监视装置
US20160089298A1 (en) Device for Mitigating Motion Sickness and Other Responses to Inconsistent Sensory Information
US10039672B2 (en) Vibro-electro tactile ultrasound hearing device
US20180001088A1 (en) Device for non-invasive neuro-stimulation by means of multichannel bursts
US11284205B2 (en) Systems, devices, and methods for treating vestibular conditions
EP3534778B1 (en) Systems for reducing sound sensitivities and improving auditory processing, behavioral state regulation and social engagement
WO2020040497A1 (ko) Tens 치료 기능을 가지는 골전도 장치
CN206660005U (zh) 一种入耳式微电流与声音治疗耳鸣系统及治疗仪
Trivelli et al. Compensatory role of saccule in deaf children and adults: novel hypotheses
US20190313184A1 (en) Headphone with transdermal electrical nerve stimulation
CN107970087A (zh) 一种入耳式微电流与声音治疗耳鸣系统及治疗仪
JP2014113362A (ja) 経頭蓋磁気刺激装置
CN104606762B (zh) 一种基于数字信号处理系统的听觉统合训练器
CN108653914A (zh) 一种自闭症儿童情绪及社交功能康复治疗装置
UA95670U (uk) Навушники для проведення високочастотної терапії
CN106139359A (zh) 一种心理创伤治疗仪
EP4168103A1 (en) Non-invasive peripheral nerve stimulation for the enhancement of behavioral therapy
CN203208499U (zh) 一种静心器
CN106358131A (zh) 一种骨传导助听器
WO2019220331A1 (en) Vibro-tactile device for the treatment of hearing disorders
KR101817834B1 (ko) 언어 재활용 청각 훈련 장치
Wang et al. Vocal responses to frequency modulated composite sinewaves via auditory and vibrotactile pathways
RU2743847C1 (ru) Способ формирования реакций на вибротактильные стимулы у детей с выраженной тугоухостью и глухотой до слухопротезирования