UA9194U - Method for preventing gallstone colic and obstructive jaundice upon lithotripsy of gall bladder calculi - Google Patents

Method for preventing gallstone colic and obstructive jaundice upon lithotripsy of gall bladder calculi Download PDF

Info

Publication number
UA9194U
UA9194U UAU200501403U UAU200501403U UA9194U UA 9194 U UA9194 U UA 9194U UA U200501403 U UAU200501403 U UA U200501403U UA U200501403 U UAU200501403 U UA U200501403U UA 9194 U UA9194 U UA 9194U
Authority
UA
Ukraine
Prior art keywords
lithotripsy
day
duspatolin
session
gall bladder
Prior art date
Application number
UAU200501403U
Other languages
English (en)
Inventor
Viktoriia Oleksandri Romankova
Original Assignee
Viktoriia Oleksandri Romankova
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Application filed by Viktoriia Oleksandri Romankova filed Critical Viktoriia Oleksandri Romankova
Priority to UAU200501403U priority Critical patent/UA9194U/uk
Publication of UA9194U publication Critical patent/UA9194U/uk

Links

Landscapes

  • Acyclic And Carbocyclic Compounds In Medicinal Compositions (AREA)
  • Medicinal Preparation (AREA)

Description

Опис винаходу
Корисна модель належить до медицини, а саме до гастроентерології, Її може бути використана при лікуванні 2 жовчнокам'яної хвороби.
Жовчнокам'яна хвороба займає одне з провідних місць серед найбільш розповсюджених хірургічних захворювань у світі і набула стійкої тенденції до росту. Холецистектомія стала найчастішою операцією після апендектомії. Протягом багатьох десятиріч, з часу проведення в 1882 році першої холецистектомії, єдиним радикальним методом лікування холецистолітіазу була хірургічна операція. Нові можливості лікування 70 холецистолітіазу відкрилися на початку 80-х років, коли в клінічній практиці з'явилися апарати для дистанційного дроблення каменів у тілі пацієнта і виник новий метод лікування жовчнокам'яної хвороби - екстракорпоральна ударнохвильова літотрипсія. Дроблення каменів жовчного міхура одержало досить широке розповсюдження в клінічній практиці.
Однак, перед клініцистами все частіше постає проблема оптимізації процесу фрагментації конкрементів, 72 зниження кількості рецидивів жовчнокаменеутворення після проведення літотрипсії, пошуку нових методів поліпшення елімінації піску з жовчного міхура після проведення процедури дроблення каменів. Як відомо, процес елімінації піску і дрібних осколків каменів найчастіше пов'язаний з больовим синдромом. Дрібні камені залишаються в міхурі, частина з них, потрапляючи в загальну жовчну протоку (холедох), викликає болі і механічну жовтяницю. Виникнення болей і механічної жовтяниці може бути обумовлено такими факторами: механічним подразненням фрагментами зруйнованих конкрементів стінки жовчного міхура або проток, перерозтяганням стінки жовчного міхура у зв'язку з підвищенням внутрішньопорожнинного тиску, спазмом мускулатури жовчного міхура і жовчних проток, спазмом сфінктера Одді. |(Ильченко А.А. Дисфункциональнье растройства билиарного тракта. Сопсіїйшт тедісит (Приложение. Гастрознтерология) 2001. - Мо1. - С.20-23)
Скорочення гладкої мускулатури ШКТ виникає при стимуляції ацетилхоліном мускаринових рецепторів на поверхні м'язової клітини. Це призводить до відкриття натрієвих каналів і входження Мат у клітину. Утворена в деполяризація клітини, у свою чергу, сприяє відкриттю кальцієвих каналів і входженню Саж2 у клітину.
Внутрішньоклітинний рівень Саж2, який збільшується, сприяє фосфорилюванню міозину і, відповідно, скороченню м'яза і виникненню м'язового спазму, що в кінцевому результаті обумовлює з'явлення болей. У свою чергу симптоматичні імпульси сприяють виходу ДО з клітини і Сан2 з кальцієвого депо, закриттю кальцієвих З каналів і розслабленню м'яза. У регуляції транспорту іонів Сан2 беруть участь ряд нейрогенних медіаторів: Ге»! ацетилхолін, катехоломіни (норадреналін), серотонін, холецистокінін, мотилін та інші.
Таким чином, враховуючи той факт, що у формуванні болю і механічної жовтяниці після літотрипсії каменів -- жовчного міхура лежить надмірне скорочення гладкої мускулатури стінки жовчного міхура, жовчновивідних Ге») шляхів і сфінктера Одді, стає очевидною необхідність застосування антиспастичних засобів. 3о Препаратами для зняття спазму і купіювання болі ШКТ залишаються традиційні і сучасні міотропні спазмолітики, які за механізмом дії поділяються на спазмолітики прямої дії і селективні. Спазмолітики прямої дії дротаверину гідрохлорид (но-шпа і но-шпа форте, папаверин, еуфілін) не мають вибірковості дії, тому що « впливають на всі тканини, котрі мають гладкі м'язи. шщ
Відомий спосіб для зняття больового синдрому після літотрипсії шляхом використання спазмолітичних 50 препаратів, наприклад, но-шпи |Дегтярева И.И., Гуцало Е.В., Козачок Н.Н, Лиховский О.ИЙ. и др. Дуспаталин в с лечении заболеваний органов пищеварения. Сучасна гастроентерологія. - Мо2 (12). - 2003. -С.76-80), обраний за
Із» прототип. Но-шпа (дротаверин) є більш сильним спазмолітиком, ніж, наприклад, папаверин. Однак, як і останній, може викликати запаморочення, зниження збудливості міокарду, порушення внутрішньошлуночкового проведення, аж до розвитку анріовентрикулярної блокади, протипоказана при глаукомі і гіперплазії передміхурової залози. Основним же недоліком даного фармакологічного засобу є те, що знижуючи біль, він о одночасно викликає релаксацію сфінктера Одді, що знижує рухову функцію жовчних шляхів і, як наслідок, - утрудняє взагалі евакуацію дрібних осколків, призводячи до механічної жовтяниці.
Корисна модель вирішує задачу вибору засобу, який забезпечує спазмолітичний ефект і одночасно о нормалізацію тонусу сфінктера Одді, тобто не знижуючи при цьому рухову функцію жовчновивідних шляхів, що
Та» 20 робить його оптимальним при використанні після літотрипсії для попередження механічної жовтяниці і купіювання больового синдрому.
Поставлена задача вирішується тим, що протягом тижня перед сеансом літотрипсії і безпосередньо після проведення сеансу хворим призначають дюспатолін (мебеверин) у терапевтичній дозі, продовжуючи використання його протягом 3-х тижнів по 1-й капсулі З рази на день за 20 хвилин до їжі.
СС о5 Новизна способу полягає у використанні селективного антиспастичного препарату дюспатолін (мебеверин, "Боїмау Рпаг-та"), що володіє прямим блокуючим ефектом на швидкі натрієві канали клітинної мембрани міоциту, що, в кінцевому результаті, попереджує послідовність подій, які призводять до м'язового спазму, а отже розвитку больового синдрому і механічної жовтяниці. Вибір даного препарату пов'язаний з тим, що одним з основних достоїнств дюспатоліну на відміну від інших спазмолітичних препаратів, у тому числі і 60 використовуваному способі-прототипі заявленої корисної моделі, є не тільки купіювання спазму, але й відсутність розвитку гіпотонії гладкої мускулатури.
Спосіб здійснюють таким чином.
Хворому з попереднім діагнозом "калькульозний холецистит" проводять дослідження для вирішення питання про наявність показання і протипоказань і можливість використання як лікування екстракорпоральної бо ударнохвильової літотрипсії (ЕУХЛ). Виконують УЗД печінки, жовчних шляхів, підшлункової залози і нирок.
Встановлюють наявність каменя, наявність і/або відсутність деформації жовчних шляхів і запалення (стовщення стінок). Визначають функцію жовчних шляхів, для чого хворому призначають жовчогінний сніданок з подальшим визначенням скорочувальної функції міхура, виконують біохімічний аналіз крові, коагулограму. У разі наявності солітарного каменя розміром не більше 1,5см, нормально функціонуючого жовчного міхура, відсутності гематом і кіст у проекції проходження ударної хвилі, нормальних біохімічних показників крові - приймають рішення про проведення ЕУХЛ даному хворому і починають його підготовку. За місяць до літотрипсії хворому призначають урсофальк у дозі 7-12мг на кг ваги пацієнта і за 5-7днів до сеансу літотрипсії додатково призначають дюспаталін (мебеверин) у терапевтичній дозі (1-2 капсули). Після виконання 1-го сеансу літотрипсії 70 безпосередньо хворому дають дюспатолін у дозі З капсули на день. Наступного дня після виконання літотрипсії проводять контрольне УЗД. У випадку, якщо камінь піддався частковій фрагментації, призначають повторні сеанси, аж до повного руйнування каменя, при цьому протягом усього лікування, у тому числі протягом 15-21 дня після останнього сеансу хворий продовжує одержувати дюспаталін у терапевтичній дозі.
Приклади конкретного виконання способу.
Приклад 1. Хвора С., історія хвороби Мо26432, госпіталізувалась в гастроентерологічне відділення ДОКТМО 20.07.2002р. з діагнозом: хронічний калькульозний холецистит у стадії ремісії; хронічний панкреатит у стадії ремісії.
Виконані такі дослідження:
УЗД органів черевної порожнини: печінка, підшлункова залоза - дифузні змінення; ж/міхур - у шийці перетяжка, конкремент розміром до 1,0см у діаметрі, що зміщується при зміненні положення тіла.
В аналізі крові - М; ФГДС - поверхневий гастрит, дуоденіт;
Оглянута гінекологом - здорова; ЕКГ - М.
Прийнято рішення про виконання ЕУХЛ. З 25.07.2002 розпочате лікування урсофальком: 2т. х 2 р/д після їжі, протягом місяця. За тиждень до сеансу літотрипсії призначений додатково дюспаталін. 25.08.2003 здійснений перший сеанс ЕУХЛ кількістю ударних хвиль 1500, потужністю 17-19квт. Наступного дня після літотрипсії на контрольному УЗД виявлено: камінь повністю фрагментований, конкременти розміром 0,2-0,Зсм. Хворій т рекомендовано: дюспатолін у терапевтичній дозі, урсофальк 2т. х 2 р/д протягом 15 днів. Контроль через 2 місяці - скарг на болі не пред'являла. Контроль УЗД через 4-6 місяців і через 1 рік. Нових каменів не виявлено.
Приклад 2. «г зо Хвора Д., історія хвороби Мо26987, госпіталізувалась в гастроентерологічне відділення ДОКТМО 20.10.2002р. з діагнозом: хронічний калькульозний холецистит у стадії ремісії; хронічний панкреатит у стадії ремісії. Ме
Виконані такі дослідження: УЗД органів черевної порожнини: печінка, підшлункова залоза - дифузні «- змінення; ж/міхур - у шийці перетяжка, конкремент розміром до 1,5см у діаметрі, який зміщується при зміненні положення тіла. В аналізі крові - М; ФГДС - поверхневий гастрит, дуоденіт; оглянута гінекологом - здорова; (22) з5 ЕКГ-М.
За заявленою методикою був виконаний підготовчий етап і здійснено 2 сеанси літотрипсії по 1500 ударних хвиль, потужністю 18-20квт. Після першого сеансу - розмір фрагментів до 0,6-0,7см. Призначений дюспаталін « 1кап. х Зр/день за 20хв. до їжі. Повторний сеанс через 2 дні після контролю аналізу крові (АСТ-29, АЛТ-З5).
Результат: повне руйнування фрагментів. Продовжувала одержувати дюспаталін кап. х Зр/день за 2Охв. до їжі З протягом 18 днів, урсофальк - З місяці. Контроль: фрагменти до 0,Зсм, продовжений урсофальк ще З місяці. с Контроль через 6 місяців - М.
Таким чином, можна дійти висновку, що на фоні використання заявленого способу у хворих, які перенесли з ЕУХЛ, відзначається позитивна динаміка в купіюванні болей, а також нормалізація як лабораторних, так і ультразвукових показників. Отримані результати дозволяють рекомендувати дюспаталін хворим з різними типами дисфункції сфінктера Одді, як у вигляді монотерапії, так і в сполученні з іншими препаратами. При со необхідності його можна сполучити з антибактеріальними, ферментними препаратами, а також із прокінетиками.
Основним достоїнством препарату є той факт, що він чинить пряму, практично селективну антиспастичну дію на - гладком'язову тканину шлунково-кишкового тракту. Нормалізуючи роботу сфінктера Одді, що підтверджено
Ге) даними УЗД, дюспаталін сприяє більш швидкому виведенню дрібних фрагментів після літотрипсії, очищенню 5р Жовчних проток за рахунок стимуляції їх просування. Те, що дрібні фрагменти не залишаються тривалий час
Т» (більше місяця) у жовчному міхурі і його протоках, сприяє профілактиці рецидиву процесу каменеутворення, тому що в протилежному випадку дрібні фрагменти стають основою для утворення нових каменів.
Запропонованим способом проліковано 45 хворих.
СС о5

Claims (1)

  1. Формула винаходу
    Спосіб попередження жовчної коліки і механічної жовтяниці після літотрипсії каменів жовчного міхура, що включає використання спазмолітиків, який відрізняється тим, що для забезпечення нормалізації тонусу во сфінктера Одді перед проведенням сеансу літотрипсії протягом 5-7 днів хворим призначають дюспатолін у терапевтичній дозі (1-2 капсули З рази на день), безпосередньо після сеансу хворі приймають протягом доби по З капсули дюспатоліну З рази на день, а надалі продовжують приймати дюспатолін у терапевтичній дозі протягом 15-21 дня, рахуючи від дня останнього сеансу літотрипсії.
    65 Офіційний бюлетень "Промислоава власність". Книга 1 "Винаходи, корисні моделі, топографії інтегральних мікросхем", 2005, М 9, 15.09.2005. Державний департамент інтелектуальної власності Міністерства освіти і
UAU200501403U 2005-02-15 2005-02-15 Method for preventing gallstone colic and obstructive jaundice upon lithotripsy of gall bladder calculi UA9194U (en)

Priority Applications (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
UAU200501403U UA9194U (en) 2005-02-15 2005-02-15 Method for preventing gallstone colic and obstructive jaundice upon lithotripsy of gall bladder calculi

Applications Claiming Priority (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
UAU200501403U UA9194U (en) 2005-02-15 2005-02-15 Method for preventing gallstone colic and obstructive jaundice upon lithotripsy of gall bladder calculi

Publications (1)

Publication Number Publication Date
UA9194U true UA9194U (en) 2005-09-15

Family

ID=35518476

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
UAU200501403U UA9194U (en) 2005-02-15 2005-02-15 Method for preventing gallstone colic and obstructive jaundice upon lithotripsy of gall bladder calculi

Country Status (1)

Country Link
UA (1) UA9194U (uk)

Cited By (1)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
RU2586986C2 (ru) * 2010-12-31 2016-06-10 Ву Цзян Йу Син Метал Арт Декорэйшн Ко., Лтд. Трехмерный металлический знак и способ его изготовления

Cited By (1)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
RU2586986C2 (ru) * 2010-12-31 2016-06-10 Ву Цзян Йу Син Метал Арт Декорэйшн Ко., Лтд. Трехмерный металлический знак и способ его изготовления

Similar Documents

Publication Publication Date Title
Hood et al. Piezo-ceramic lithotripsy of gallbladder stones: initial experience in 38 patients
Bach et al. Extracorporeal shock wave lithotripsy: What is new?
Healy et al. Nonsurgical management of urolithiasis: an overview of expulsive therapy
Wang et al. Efficacy of silodosin in expulsive therapy for distal ureteral stones: a randomized double-blinded controlled trial
Kim et al. Extracorporeal shock wave lithotripsy monotherapy: experience with piezoelectric second generation lithotriptor in 642 patients
UA9194U (en) Method for preventing gallstone colic and obstructive jaundice upon lithotripsy of gall bladder calculi
RU2400269C1 (ru) Способ лечения хронического простатита
Deciga-Campos et al. Antinociceptive effect of selected Mexican traditional medicinal species
CN111263637A (zh) 痴呆症的预防及/或治疗剂
US6376513B1 (en) Drug for relieving pain and promoting the removal of calculi in urolithiasis
Weber et al. Extracorporeal piezoelectric lithotripsy for retained bile duct stones
Miller et al. ESWL monotherapy for large stones and staghorn calculi
Jang et al. The efficacy of furosemide-based medical expulsive therapy with tamsulosin and deflazacort for symptomatic distal ureter stones
RU2140307C1 (ru) Способ лечения хронических уретропростатитов хламидийной и уреамикоплазменной этиологии
RU2549493C1 (ru) Способ литокинетической терапии при камнях мочеточника
RU2179438C2 (ru) Способ профилактики осложнений дистанционной ударно-волновой литотрипсии
RU2225175C2 (ru) Способ лечения нефролитиаза
Amar-ul-Ala Butt et al. Extracorporeal shock wave lithotripsy
Husain et al. PERCUTANEOUS NEPHROLITHOTOMY: RANDOMIZED COMPARISON OF LARGE BORE, SMALL BORE AND TUBELESS
Zeman et al. Gallstone lithotripsy: is there still cause for optimism?
Gürbüz et al. Ureteroscopic treatment of multiple distal-ureteral stones
RU2349329C1 (ru) Способ профилактики несостоятельности анастомозов полых органов желудочно-кишечного тракта у больных с морбидным ожирением и метаболическим синдромом с использованием препарата энтеросан
Rajasekaran et al. A REVIEW ON THE MANAGEMENT OF NEPHROLITHIASIS BY ALPHA-1 RECEPTOR ANTAGONIST
Abbas et al. TO COMPARE THE EFFICACY OF 70 VERSUS 100 SHOCK WAVES/MINUTE OF ESWL IN MANAGING RENAL AND URETERAL CALCULI IN TERMS OF FREQUENCY OF STONE CLEARANCE
Greene et al. Evaluation and Management of Post–Shock Wave Lithotripsy Pain with Third-Generation Lithotriptors Using Rofecoxib