UA86257C2 - Спосіб опріснення мінералізованої води - Google Patents

Спосіб опріснення мінералізованої води Download PDF

Info

Publication number
UA86257C2
UA86257C2 UAA200703596A UAA200703596A UA86257C2 UA 86257 C2 UA86257 C2 UA 86257C2 UA A200703596 A UAA200703596 A UA A200703596A UA A200703596 A UAA200703596 A UA A200703596A UA 86257 C2 UA86257 C2 UA 86257C2
Authority
UA
Ukraine
Prior art keywords
water
ice
packing
generator
air
Prior art date
Application number
UAA200703596A
Other languages
English (en)
Russian (ru)
Inventor
Илья Павлович Рило
Василий Арсентьевич Гурин
Николай Николаевич Гироль
Владимир Петрович Востриков
Original Assignee
Национальный Университет Водного Хозяйства И Природопользования
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Application filed by Национальный Университет Водного Хозяйства И Природопользования filed Critical Национальный Университет Водного Хозяйства И Природопользования
Priority to UAA200703596A priority Critical patent/UA86257C2/uk
Publication of UA86257C2 publication Critical patent/UA86257C2/uk

Links

Classifications

    • YGENERAL TAGGING OF NEW TECHNOLOGICAL DEVELOPMENTS; GENERAL TAGGING OF CROSS-SECTIONAL TECHNOLOGIES SPANNING OVER SEVERAL SECTIONS OF THE IPC; TECHNICAL SUBJECTS COVERED BY FORMER USPC CROSS-REFERENCE ART COLLECTIONS [XRACs] AND DIGESTS
    • Y02TECHNOLOGIES OR APPLICATIONS FOR MITIGATION OR ADAPTATION AGAINST CLIMATE CHANGE
    • Y02ATECHNOLOGIES FOR ADAPTATION TO CLIMATE CHANGE
    • Y02A20/00Water conservation; Efficient water supply; Efficient water use
    • Y02A20/124Water desalination

Landscapes

  • Heat Treatment Of Water, Waste Water Or Sewage (AREA)
  • Physical Water Treatments (AREA)
  • Removal Of Specific Substances (AREA)

Abstract

Винахід належить до очистки дренажних, шахтних, кар'єрних і промислових вод, що скидаються, які забруднені змуленими речовинами, бактеріальними домішками, мінеральними солями, в тому числі, на основі важких металів (цинк, залізо, ванадій, свинець, мідь, хром, нікель та ін.), через що у водойми і ріки щорічно надходить велика кількість мінеральних солей. У способі опріснення мінералізованої води, який полягає у виморожуванні прісної води при контакті мінералізованої води з холодним повітрям, процес виморожування ведуть у циркуляційно-проточному вертикально встановленому апараті (льодогенераторі) колонного типу, заповненому насадкою із твердих тіл різної форми, зверху апарата подають мінералізовану воду для зрошування насадки та утвореного на її поверхні льоду прісної води у гідродинамічному режимі тонкої плівки рідини, по схемі прямо- чи протитоку газ-рідина у апарат подають холодне повітря із мінусовою температурою, створюючи поверхню контакту трифазної системи лід - мінералізована вода - повітря, процес льодоутворення на поверхні насадки заданої шорсткості ведуть за умов - мінімального перепаду температур між холодним повітрям і поверхнею льодоутворення, високого ступеня організації матеріальних потоків води і газу, стабілізації швидкості льодоутворення, поступової синхронної зміни температури повітря і води та концентрації солей у воді, оптимальної густини зрошування насадки, росту гідравлічного опору покритої льодом насадки до заданої величини з переключенням льодогенератора у режим регенератора плавлення льоду з отриманням прісної води. Як регулярну насадку використовують завантажені в укладк

Description

плавлення льоду з утворенням прісної води (коли він працює у режимі плавителя, тобто, регенератора). З цією метою встановлюють теплообмінник 8, який за допомогою заслінок 9 підключають у контур циркуляції води для її підігріву або охолодження незамерзаючою рідиною (робочим тілом) теплового насоса, у залежності від процесу, що протікає - утворення льоду або його плавлення. Відбувається паралельна робота двох модулів, які працюють у різних режимах - утворення льоду і його плавлення, тобто, коли вимагається одночасне охолодження генератора і нагрівання регенератора за допомогою теплового насоса (трансформатор тепла), при цьому теплова енергія (що виділяється у процесі льодоутворення, тобто, кристалізації води) передається від холодного розчину до розчину з більш високою температурою (плавлення льоду). По суті, тепловий насос "перекачує" тепло від низькопотенціального до високопотенціального джерела. Надлишок цієї енергії можна використовувати для інших цілей.
Враховуючи потужності певних виробничих об'ємів циркулюючої води, наприклад водооборотних циклів (володіючих великими запасами енергії), можна забезпечити "перекачку" необхідної кількості теплової енергії (не тільки на опріснення води, але і інші подгреби). За умови достатньої кількості циркулюючої води на об'єкті ефективність такого рішення буде залежати від того, наскільки велика потужність випаровувача теплового насосу.
Відомо багато типів теплових насосів, серед яких найбільш вживані є компресорні парорідинні теплові насоси (див. додаток 1). Всі апарати теплового насосу заповнені легсокиплячим холодильним агентом, для якого температура оточуючого середовища є настільки високою, що у випарнику починається кипіння рідкого холодоагента. Утворену пару відсмоктують компресором. При стиску пари у компресорі її температура підвищується настільки, що у конденсаторі, який омивається теплоносієм системи нагріву, пара зріджується, а тепло конденсації передається теплоносію, який при цьому нагрівається. На шляху до випарника рідкий холодоагент проходить через терморегулюючий вентиль (ТРВ), де різко понижується тиск рідини, після чого і починається її кипіння у випарнику, де цикл замикається. Відношення виробленої теплової енергії до затраченої у компресорі роботи називають коефіцієнтом перетворення теплового насоса. Коефіцієнт залежить від різниці температур джерел. Ця різниця відносно невелика для генератора і регенератора, в результаті величина коефіцієнта перетворення рівна З і більше. З урахуванням прив'язки (по наведеній схемі) до конкретних умов експлуатації технічна та економічна ефективність роботи установки, в цілому, буде високою, оскільки використовують природні джерела холоду та енергії (джерела низькопотенціальної енергії).
Тепловий режим у генераторі регулюють за рахунок: прямого контактування холодного повітря, яке подають вентилятором 2, з водою, тепловідводу незамерзаючою рідиною, що поступає від теплового насосу. Для підвищення ступеня організації потоків повітря і води та кращого контакту між ними застосовують перерозподільчу решітку 11 спеціальної конструкції.
Концентрацію розсолу у ємності 4 регулюють автоматичною подачею через теплообмінник 10 свіжої води із маневрової ємності, а рівень - відкачкою розсолу на переробку чи зберігання. Концентровані розчини солей (розсолів), які утворюють безперервний ряд твердих розчинів, можна розділити фракціонованою їх кристалізацією.
Інтенсивне утворення центрів кристалізації та льоду прісної води відбувається на поверхні заданої шороховатості стінок кілець Рашига. При цьому зменшується живий переріз генератора, що призводить до росту опору насадки рухові повітря у апараті, який фіксують диференціальним манометром. При досягненні певної норми, яка свідчить про граничну кількість утвореного льоду, апарат переключають у режим регенерації (плавлення льоду). Перші порції талої води, які володіють підвищеним солевмістом, зливають з апарату у спеціально передбачену для цих цілей ємність (на схемі не показано). Після задовільних аналізів на вміст солей (по встановленому на ємності концентратоміру чи даних лабораторії), воду зливають у ємність прісної води.
Температуру у генераторі підтримують на рівні -570... -107С, у регенераторі 570...-57С, а тиск - близьким до атмосферного.
Таким чином, процес опріснення мінералізованої води ведуть з переважним використанням атмосферного холодного повітря чи холодильної установки, в залежності від пори року.
Генератор працює у плівковому режимі при невеликих густинах зрошування насадки водою (розсолом) і малих швидкостях газу. Кількість затримуваної на насадці рідини при цьому режимові практично не залежить від швидкості газу.
Отримання прісної води запропонованим способом дозволяє досягти високих техніко-економічних показників - кількість необхідного тепла для отримання ї1кг чистої води у 8-10 разів менша, ніж при випаровуванні чи дистиляції. Демінералізація виморожуванням не чутлива до мінерального складу, показник якості питної води по сухому залишку ( менше 1,Окг солей на 1м3 води) може бути досягнутий у всіх випадках. Таким чином, процес виморожування доцільно проводити способом прямого контактування холодного повітря із розсолом солей у спеціально сконструйованих апаратах, використовуючи тепловий насос. За рахунок цього досягається висока технічна і економічна ефективність процесу виморожування.
Джерела інформації: 1. Номер публикации 2230037 (АШ). Способ обессоливания водьі / Б.В. Пилат - Заявл. 16.01.2003,
Ме2230037; опубл. 10.06.2004. МПК СО2Е 1/469. 2. Номер публикации 2000133209 (ВАШ). Установка для обессоливания водьі! посредством обратного осмоса, снабженная вьіполненньмми с возможностью работьї под повьішенньім давлением первичньіми камерами с непрерьівньмм кинетическим циклом / А.М. Баретто - Заявл. 25.06.1999, МеРО9801381; опубл. 20.03.2003. МПК ВОД 1/06. 3. Номер публикации 2095114 (ВАШ). Устройство для обессоливания жидкости / А.С. Коротеев и др. -
Заявл. 01.08.1994, Ме940287/25; опубл. 10.11.1997. МПК ВОД 1/26. 4. Номер публикации 2002127145 (АЦ). Установка для опреснения минерализованной водь / И.И.
Конторович - Заявл. 10.10.2002, Мо2002127145/15; опубл. 20.04.2004. МПК СО2Е 1/22. 5. Аверин Г.В., Матлак Е.С., Голубева Л.Г. О новьїх направлениях в техническом решений проблемь! деминерализации соленьх вод вьимораживанием. - Донецкий национальньй университет, 2003. б. Патент 2206512 (ВШ). Способ опреснения минерализованньх вод и установка для его осуществления / А.Г. Алимов и др. - Заявл. 8.04.2002, Мео2002108938/12; опубл. в Б.И., 1997, Мо17, МПК
СоО2е 1/22.
ШЕ йно ;
БЕ 5
ІІІБ1БсІтІйх - в ї врпинітк. Гопаподнаник То
Я 7 | ПОВЕ й сдемі ДеЕЕВНАЛЕКТОС ок МЖОя З КелцЬ Сл пе ! не з ? іодіетилановик а -- ш 9 ї /
Й в -й - Я 2 позна діди
Кі т т йо ел ще Я) ни ШО ВОВИХ т) З ян доє єккОгту
Бик) ЕХеНу ДогОНЕотЬ к. 23 5 У Керн ЕреВ» ---- СЖно Що я е-ч 5. й т Аллі ЕКО ТУ кВ ши м -л Райс алжи тей вожри но ден дятоо ана 7 . пнранрююь ОЙ тис -0бб гоходуйка я У ЗО кинтут
З степінь 1ж й регенерінх
ДОНОР вт вага
Фіг вини тт р- - ! і , ; - | конденсатор 8
Б ШИ ії ве ше шщ- компресор | 18 пн и ' ши ї і ї і; і . З М Ж ї я
В Монебробу ЄМКІСТЬ 00) рення «5 У 7 Випоробувач | ! ці ж- -к прое . бобо з монеброва ше ємкості 1.5 і шини о Теплов насос с
Фіг
UAA200703596A 2007-04-02 2007-04-02 Спосіб опріснення мінералізованої води UA86257C2 (uk)

Priority Applications (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
UAA200703596A UA86257C2 (uk) 2007-04-02 2007-04-02 Спосіб опріснення мінералізованої води

Applications Claiming Priority (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
UAA200703596A UA86257C2 (uk) 2007-04-02 2007-04-02 Спосіб опріснення мінералізованої води

Publications (1)

Publication Number Publication Date
UA86257C2 true UA86257C2 (uk) 2009-04-10

Family

ID=50619618

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
UAA200703596A UA86257C2 (uk) 2007-04-02 2007-04-02 Спосіб опріснення мінералізованої води

Country Status (1)

Country Link
UA (1) UA86257C2 (uk)

Similar Documents

Publication Publication Date Title
Saidur et al. An overview of different distillation methods for small scale applications
JP4762048B2 (ja) 淡水化発電プラント
JP5801663B2 (ja) 海水淡水化装置
RU2623256C2 (ru) Устройство и способ обессоливания воды
JP2004136273A (ja) 多重熱交換真空蒸留、冷却、凍結による溶液分離及び海水淡水化の方法
US4474031A (en) Heatpump
CN106219647A (zh) 一种高效海水淡化装置
US3404536A (en) In situ flash freezing and washing of concentrated solutions
CN103253722B (zh) 一种板式低温多效海水淡化装置与方法
US3385074A (en) Freeze crystallization, washing and remelting on a common rotary surface
CN103626249A (zh) 一种太阳能光伏半导体制冷海水淡化装置和方法
CN201834781U (zh) 单级真空蒸馏海水淡化装置
Macias-Bu et al. Technical and environmental opportunities for freeze desalination
WO2013054218A1 (en) Method for concentrating brine
WO2015011681A2 (en) Evaporation-condensation desalination with a low temperature heat sink
WO2009157875A1 (en) Apparatus and method for improved desalination
CN110090467A (zh) 一种真空升华蒸发冷热能分离方法和装置
RU2315002C2 (ru) Термоэлектрическое устройство для непрерывного получения пресной воды методом вымораживания
US20090255797A1 (en) Apparatus for desalinization utilizingtemperature gradient/condensation and method thereof
UA86257C2 (uk) Спосіб опріснення мінералізованої води
EP3947291B1 (en) System and method for purification of water by membrane distillation
WO2006075930A1 (fr) Procede pour obtenir de l'eau distillee et dispositif de sa mise en oeuvre
CN103435117A (zh) 热泵式常压压气蒸馏海水淡化水盐联产装置
CN107200373A (zh) 载冷剂机组切换回热驱动多组多效结冰脱盐塔
JP2003311262A (ja) 海洋深層水の脱塩水と塩分濃縮水の生成分離装置