UA80364C2 - Fungicidal mixture and agent, containing triazolopyrimidine derivative and fluazinam, method for control rice pathogens - Google Patents

Fungicidal mixture and agent, containing triazolopyrimidine derivative and fluazinam, method for control rice pathogens Download PDF

Info

Publication number
UA80364C2
UA80364C2 UAA200605000A UAA200605000A UA80364C2 UA 80364 C2 UA80364 C2 UA 80364C2 UA A200605000 A UAA200605000 A UA A200605000A UA A200605000 A UAA200605000 A UA A200605000A UA 80364 C2 UA80364 C2 UA 80364C2
Authority
UA
Ukraine
Prior art keywords
compound
formula
compounds
mixtures
differs
Prior art date
Application number
UAA200605000A
Other languages
English (en)
Inventor
I Blasco Tormo
Thomas Grotte
Maria Scherer
Reinhard Stierl
Siegfried Strathmann
Ulrich Schoefl
Original Assignee
Basf Ag
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Application filed by Basf Ag filed Critical Basf Ag
Publication of UA80364C2 publication Critical patent/UA80364C2/uk

Links

Classifications

    • AHUMAN NECESSITIES
    • A01AGRICULTURE; FORESTRY; ANIMAL HUSBANDRY; HUNTING; TRAPPING; FISHING
    • A01NPRESERVATION OF BODIES OF HUMANS OR ANIMALS OR PLANTS OR PARTS THEREOF; BIOCIDES, e.g. AS DISINFECTANTS, AS PESTICIDES OR AS HERBICIDES; PEST REPELLANTS OR ATTRACTANTS; PLANT GROWTH REGULATORS
    • A01N43/00Biocides, pest repellants or attractants, or plant growth regulators containing heterocyclic compounds
    • A01N43/90Biocides, pest repellants or attractants, or plant growth regulators containing heterocyclic compounds having two or more relevant hetero rings, condensed among themselves or with a common carbocyclic ring system

Landscapes

  • Life Sciences & Earth Sciences (AREA)
  • Agronomy & Crop Science (AREA)
  • Pest Control & Pesticides (AREA)
  • Plant Pathology (AREA)
  • Health & Medical Sciences (AREA)
  • Engineering & Computer Science (AREA)
  • Dentistry (AREA)
  • General Health & Medical Sciences (AREA)
  • Wood Science & Technology (AREA)
  • Zoology (AREA)
  • Environmental Sciences (AREA)
  • Agricultural Chemicals And Associated Chemicals (AREA)
  • Nitrogen And Oxygen Or Sulfur-Condensed Heterocyclic Ring Systems (AREA)

Description

Опис винаходу
Даний винахід стосується фунгіцидних сумішей, які містять як активні компоненти 2 1) похідну триазолопіримідину формули сн,
І З
М
Фі у
М СІ та 2) флуазинам формули ЇЇ сч ко! О.М СЕ о
А Шо с ч ше
І сі Ф
Н со сі МО, и о г) у синергічно ефективній кількості.
Крім того, винахід стосується способу боротьби з патогенами рису за допомогою сумішей сполуки | зі сполукою ІІ і застосування сполуки | зі сполукою ІІ для одержання подібних сумішей, а також засобів, які « містять ці суміші.
Сполука І, а саме ШЩ8д с 5-хлор-7-(4-метилпіперидин-1-іл)-6-(2,4,6-трифторфеніл)-(1,2,А)гтриазоло|1,5-а|)піримідин, її одержання та її й дія проти патогенних грибів відомі з літературних джерел |див. УМО 98/466071. "» Сполука ЇЇ, З-хлор-М-(З-хлор-2,6-динітро-4--трифторметил)феніл|-5-(трифторметил)-2-піридинамін, її одержання та її дія проти патогенних грибів також відомі з літературних джерел |див. публікацію Те Ресіїсіде Мапиа), Нгзд. Те Війіївй Стор Ргоїесіоп Соицпсії, 10. Ації. (1995), стор. 474; загальноприйнята назва:
Ге | флуазинам, Ріпагіпаті).
Флуазинам зарекомендував себе на ринку як фунгіцид проти Оотусефез при вирощуванні картоплі та о овочевих культур. со Суміші похідних триазолопіримідину з флуазинамом загалом відомі з ЕР-А 988 790. Сполука | включена в загальний зміст цього документа, однак конкретно не згадана. Тому комбінація сполуки І з флуазинамом є новою. б Відомі з ЕР-А 988 790 синергічні суміші описуються як фунгіцидно активні проти різних хвороб на зернових,
Та» плодових і овочевих культурах, таких, як борошниста роса на пшениці і ячмені або сіра гниль на яблунях.
Внаслідок спеціальних умов культивації рослин рису, фунгіциди для рису повинні відповідати іншим вимогам, ніж фунгіциди, які застосовуються при вирощувані зернових або плодових культур. Значні відмінності полягають у методі застосування: у випадку рисових культур, разом з обробкою листя, що застосовують у багатьох випадках, фунгіцид у даний час звичайно вноситься на грунт безпосередньо під час або через малий проміжок іФ) часу після посіву. ко Фунгіцид потрапляє до рослини через корінь та у соку рослини транспортується до частин рослини, які підлягають захисту. У зв'язку з цим висока системна активність для фунгіцидів рису є необхідною. При бо вирощуванні зернових і плодових культур фунгіцид звичайно наносять на листя або плоди, тому в цих культурах системність відіграє значно меншу роль.
Для рису типовими є інші патогени, ніж для зернових або плодових культур. Ругісціагіа огулае та Согіісіт зазакії (синонім КПігосіопіа зоїапі) є збудниками значних захворювань на рослинах рису. КПігосіопіа зоіапі являє собою єдиний сільськогосподарський патоген у межах підкласу Адагісотусейдаеє. Цей гриб вражає 65 рослину не як більшість інших грибів через спори, а інфекцією міцели.
Внаслідок цього знання з фунгіцидної дії при вирощуванні зернових і плодових культур не можна використовувати стосовно культур рису.
Практичний досвід у сільському господарстві показав, що повторне або виняткове застосування одної діючої речовини при боротьбі з патогенними грибами в багатьох випадках приводить до швидкої селекції таких штамів грибів, які розвили природну або адоптовану стійкість щодо відповідної діючої речовини. Ефективна боротьба з такими грибами відповідною діючою речовиною тоді більше неможлива.
Для зниження небезпеки селекції стійких штамів грибів у даний час для боротьби з патогенними грибами застосовують звичайно суміші різних діючих речовин. Комбінацією діючих речовин з різним механізмом дії можна забезпечити успіх боротьби протягом більш тривалого часу. 70 При урахуванні ефективного запобігання розвитку стійкості та ефективної боротьби з патогенами рису при по можливості низьких нормах витрати в основу даного винаходу була покладена задача при застосуванні малої загальної кількості діючих речовин поліпшити дію проти патогенних грибів.
Суміші сполук І та ІІ, відповідно, одночасне спільне або роздільне застосування сполуки | та сполуки ІІ відрізняються(-ється) гарною дією проти патогенів рису із класу Авсотусефез, ЮОеціеготусефев та 7/5 Вазідіотусеїев. Вони можуть застосовуватися для обробки посівного матеріалу, а також як грунтові та листяні фунгіциди. Бажано здійснюють застосування сполук І та ІЇ шляхом обприскування листя. Застосування сполук може здійснюватися також і у вигляді гранулята або шляхом обпилювання грунту.
Особливе значення вони мають для боротьбі з патогенними грибами, такими, як види Віроїагіз і Огеснзіега, 2о а також Ругісціагіа огугае на рослинах рису та на їх посівному матеріалі. Зокрема, вони придатні для боротьби з плямистою хворобою рису, що викликається СоспіороЇиз тіуареапив.
Крім того, комбінації сполуки І та ІІ відповідно до винаходу придатні для боротьби з іншими патогенами, такими, як, наприклад, види Зеріогіа та Риссіпіа на зернових і види АКегпагіа та Воуїгйіїв на овочевих, плодових культурах та на виноградних лозах. с 25 Бажано застосовують при складанні сумішей чисті діючі речовини І та ІІ, до яких залежно від потреби можна домішувати інші діючі речовини, які активні проти патогенних грибів або інших шкідників, таких, як комахи, (8) павукоподібні або нематоди або ж гербіцидні або рістрегулюючі діючі речовини або добрива.
Як інші діючі речовини у вищенаведеному смислі придатні, зокрема, фунгіциди, вибрані з групи, яка включає: " ацилаланіни, такі, як беналаксил, металаксил, офураце або оксадиксил, «Е зо н похідні аміну, такі, як альдиморф, додеморф, фенпропідин, гуазатин, іміноктадин або тридеморф, н« антибіотики, такі, як циклогексімід, гризеофульвін, казугаміцин, натаміцин, поліоксин або стрептоміцин, ісе) "- азоли, такі, як бітертанол, бромоконазол, ціпроконазол, дифеноконазол, динітроконазол, енілконазол, с фенбуконазол, флуквіконазол, флузилазол, флутриафол, гексаконазол, імазаліл, іпконазол, міклобутаніл, пенконазол, пропіконазол, прохлорац, протіоконазол, симеконазол, тетраконазол, триадимефон або о з5 триадименол со н« дикарбоксіїміди, такі, як міклозолін або процімідон, н- дитіокарбамати, такі, як фербам, набам, метам, пропінеб, полікарбамат, зирам або зинеб, н- гетероциклічні сполуки, такі, як анілазин, боскалід, карбендазим, карбоксин, оксикарбоксин, ціазофамід, дазомет, фамоксадон, фенамідон, фуберидазол, флутоланіл, фураметпір, ізопротіолан, мепроніл, нуаримол, « 40 пробеназол, піроквіїлон, сильтіофам, тіабендазол, тифлузамід, тіадиніл або трициклазол, з с н« нітрофенілові похідні, такі як бінапакрил, динокап, динобутон, нітрофтал-ізопропіл, " фенілпіроли, такі, як фенпіклоніл або флудіоксоніл, з н« сірка, "- інші фунгіциди, такі, як ацибензолар-З-метил, карпропамід, хлороталоніл, цифлуфенамід, цимоксаніл, 45 дикломезин, диклоцимет, діетофенкарб, едифенфос, етабоксам, фентин-ацетат, феноксаніл, феримзон,
Го! флуазинам, фосетил, гексахлорбензол, метрафенон, пенцикурон, пропамокарб, фталід, толоклофос-метил або квінтоцен, о н- стробілурини, такі, як флуоксастробін, метоміностробін, орисастробін або піраклостробін, 2) н« похідні сульфенової кислоти, такі, як каптафол, 50 " аміди коричної кислоти й аналоги, такі, як рлуметовер.
Ме, При одній формі виконання сумішей відповідно до винаходу, до сполук І та ІЇ домішується ще один фунгіцид ї» Ш або два фунгіциди ПП і ІМ.
Суміші сполук І і ІІ з компонентом ІІІ кращі. Особливо кращі суміші сполук МИ.
Сполука І і сполука І можуть застосовуватися одночасно спільно або роздільно або послідовно одна за в одною, причому черговість при роздільному застосуванні загалом не впливає на успіх обробки.
Сполука І і сполука Ії застосовуються звичайно у масовому співвідношенні від 100:1 до 1:100, краще, від (Ф) 201 до 1:50, зокрема від 10:1 до 1:10. ка Компоненти ПІ і, у разі потреби, ІМ домішуються до сполуки І звичайно в співвідношенні від 20:1 до 1:20.
Норми витрати сумішей відповідно до винаходу становлять залежно від сполуки та бажаного ефекту від 5 г/га 6о до 2000 г/га, краще, від 50г/га до 1500г/га, зокрема, від 50 до 750г/га.
Норми витрати сполуки | становлять, як правило, від 1 до 1000Ог/га, краще, від 10 до 750г/га, зокрема, від до Б50Ог/га.
Норми витрати сполуки І становлять відповідно, як правило, від 1 до 1000 г/га, краще, від 1Ог/га до 750г/га, зокрема, від 20 до 500 г/га. 65 При обробці посівного матеріалу загалом застосовують норми витрати сумішей від 1 до 1000г/10Окг посівного матеріалу, переважно, від 1 до 750г/100 кг, зокрема, від 5 до 500г/100Окг.
При боротьбі з патогенними грибами на рослинах рису здійснюють роздільне або спільне застосування сполук І та Ії або сумішей сполук І і І шляхом обприскування або обпилення насіння, сіянців, рослин або грунту перед або після висіву рослин або перед або після того, як рослини проросли.
Суміші відповідно до винаходу, відповідно, сполуки | та І можна переводити у звичайні композиції, наприклад, розчини, емульсії, суспензії, порошки, тонкі порошки, пасти та грануляти. Форма застосування залежить від мети застосування. Вона в кожному разі повинна забезпечувати тонкий і рівномірний розподіл сполуки відповідно до винаходу.
Композиції відповідно до винаходу можна приготовити відомим чином, наприклад, розведенням діючої 7/0 речовини розчинниками і/або наповнювачами, за бажанням з застосуванням емульгаторів і диспергаторів. Як розчинники/допоміжні агенти придатні, в основному: - вода, ароматичні розчинники (наприклад, продукти боЇмевзво, ксилол), парафіни (наприклад, фракції сирої нафти), спирти (наприклад, метанол, бутанол, пентанол, бензиловий спирт), кетони (наприклад, циклогексанон, гамма-бутиролактон), піролідони (М-метилпіролідон, М-октилпіролідон), ацетати (глікольдіацетат), гліколі, 7/5 диметилові аміди кислот жирного ряду, кислоти жирного ряду та складні ефіри кислот жирного ряду. У принципі можуть застосовуватися також і суміші розчинників; - наповнювачі, такі, як природні гірські породи (наприклад, каоліни, глинозем, тальк, крейда) і синтетичні гірські породи (наприклад, високодисперсна кремнієва кислота, силікати); емульгатори, такі, як неіїоногенні й аніонні емульгатори (наприклад, прості ефіри поліоксіетгиленових спиртів жирного ряду, 2о алкілсульфонати й арилсульфонати) та диспергатори, такі, як лігнінсульфітні відпрацьовані луги або метилцелюлоза.
Як поверхнево-активні речовини придатні лужні, лужноземельні, амонієві солі лінгнінсульфокислоти, фенолсульфокислоти, нафталінсульфокислоти, дибутилнафталінсульфокислоти, алкіларилсульфонати, алкілсульфонати, алкілсульфати, сульфати спиртів жирного ряду, жирні кислоти та сульфатовані гліколеві ефіри сч сов спиртів жирного ряду, далі продукти конденсації сульфонованого нафталіну або його похідних з формальдегідом, продукти конденсації нафталіну, відповідно нафталінсульфокислоти з фенолом або і) формальдегідом, поліоксіегиленоктилфенольний ефір, етоксилований ізооктилфенол, октилфенол, нонілфенол, алкілфенолполігліколевий ефір, трибутилфенілполігліколевий ефір, тристерилфенілполігліколевий ефір, алкіларилполіефірні спирти, конденсати спирту та спирту жирного ряду/етиленоксиду, етоксилована рицинова «р зо олія, поліоксіегиленалкіловий ефір або поліоксипропілен, поліглікольефірний ацетат лаурилових спиртів, складний ефір сорбіту, лігнінсульфітні відпрацьовані луги або метилцелюлоза. ісе)
Для одержання розчинів, що розприскують безпосередньо, емульсій, паст або масляних дисперсій придатні со фракції мінеральних масел із середньою - високою точкою кипіння, такі як гас або дизельне масло, далі кам'яновугільні масла, а також масла (олії) рослинного або тваринного походження, аліфатичні, циклічні або о ароматичні вуглеводні, наприклад, толуол, ксилол, парафін, тетрагідронафталін, алкіловані нафталіни або їх со похідні, метанол, етанол, пропанол, бутанол, циклогексанол, циклогексанон, ізофорон, сильно полярні розчинники, наприклад, диметилсульфоксид, М-метилпіролідон або вода.
Порошок, препарат для розпилення й опудрювання можна одержати за допомогою змішання або спільного розмелу діючих речовин із твердим носієм. «
Гранулят, наприклад покритий, просочений або гомогенний, одержують звичайно за допомогою сполучення в с діючих речовин з твердим наповнювачем. Як тверді наповнювачі використовують, наприклад, мінеральні землі, такі, як силікагель, силікати, тальк, каолін, вапняк, вапно, крейда, болюс, лес, глина, доломіт, діатомова ;» земля, сульфат кальцію, сульфат магнію, оксид магнію, розмелені пластмаси, а також такі добрива, як сульфати амонію, фосфати амонію, нітрати амонію, сечовини та рослинні продукти, такі, як наприклад борошно зернових культур, борошно деревної кори, деревне борошно та борошно горіхової шкарлупи, целюлозний порошок або о інші тверді наповнювачі.
Готові композиції містять загалом від 0,01 до 9У5мас.9о краще від 0,1 до ЗОмас.9о діючої речовини. Діючі о речовини застосовуються при цьому з чистотою від 9090 до 100905, краще від 9595 до 10090 (за спектром ЯМР). 2) Приклади композицій: 1. Продукти для розведення водою
Ме, А) Водорозчинні концентрати (51) ї» 1Омас. частин діючих сполук відповідно до винаходу розчиняють у воді або у водорозчинному розчиннику.
Альтернативно додають змочувальні агенти або інші допоміжні агенти. При розведенні у воді діюча речовина розчиняється.
В) Здатні до диспергування концентрати (ОС) 2Омас. частин діючих сполук відповідно до винаходу розчиняють у циклогексаноні при додаванні
Ф) диспергатора, наприклад, полівінілпіролідону. При розведенні у воді одержують дисперсію. ка С) Здатні до емульгування концентрати (ЕС) 15мас. частин діючих сполук відповідно до винаходу розчиняють у ксилолі при додаванні 60 Са-додецилбензолсульфонату та етоксилату рицинової олії (по 595 кожного). При розведенні у воді утворюється емульсія.
О) Емульсії (ЕМУ, ЕФ) 4Омас. частин діючих сполук відповідно до винаходу розчиняють у ксилолі при додаванні
Са-додецилбензолсульфонату та етоксилату рицинової олії (по 5956 кожного). Цю емульсію вводять у воду за 65 Допомогою емульгувального пристрою (ОКгаїшгах) і доводять до гомогенної емульсії. При розведенні у воді утворюється емульсія.
Е) Суспензії (5С, ОБ) 20мас. частин діючих сполук відповідно до винаходу подрібнюють при додаванні диспергатора та змочувального агента і води або органічного розчинника в кульовому млині з мішалкою. При розведенні у воді утворюється стабільна суспензія діючої речовини.
Е) Гранулят, який диспергується у воді, та розчинний у воді гранулят (М/С, 50)
БОмас. частин діючих сполук відповідно до винаходу тонко подрібнюють при додаванні диспергатора та змочувального агента та за допомогою технічних пристроїв (наприклад, екструзійного пристрою, розпилювальної башти, псевдозрідженого шару) одержують гранулят, що диспергується у воді або розчиняється у воді. При /о розведенні у воді утворюється стабільна дисперсія або розчин діючої речовини. б) Порошок, що диспергується у воді, та розчинний у воді порошок (МУР, ЗР) 75мас. частин діючих сполук відповідно до винаходу перемелюють при додаванні диспергатора та змочувального агента, а також силікагелю в роторно-статорному млині. При розведенні у воді утворюється стабільна дисперсія або розчин діючої речовини. 2. Продукти для безпосереднього застосування
Н) Порошки (ОР)
Бмас. частин діючих сполук відповідно до винаходу тонко подрібнюють і ретельно перемішують з 9595 тонкого каоліну. У такий спосіб одержують засіб для розпилення.
І) Грануляти (ОК, БО, БО, МО)
О,5мас. частин діючих сполук відповідно до винаходу тонко подрібнюють і зв'язують з 95,595 наповнювачів.
Звичайним способом, який застосовують при цьому, є екструзія, розпилювальне сушіння або обробка у псевдозрідженому шарі. Одержують гранулят для безпосереднього застосування.
У) БІМ - розчини (ОЇ) 1Омас. частин діючих сполук відповідно до винаходу розчиняють в органічному розчиннику, наприклад, с г Ксилолі. Одержують продукт для безпосереднього застосування.
Діючі речовини можуть застосовуватися як такі, у формі своїх препаративних форм або у формах, що і) приготовляють з них, наприклад, приготовлятися у формі призначених для безпосереднього обприскування розчинів, порошків, суспензій або дисперсій, емульсій, масляних дисперсій, паст, препаратів для обпилювання, препаратів для опудрювання або гранулятів і можуть застосовуватися шляхом обприскування, «Е зо дрібнокрапельного обприскування, обпилювання, опудрювання або поливу. Форми застосування залежать від мети застосування, але у всіх випадках повинен бути забезпечений максимально тонкий і рівномірний розподіл ікс, діючих речовин за винаходом. со
Водні композиції можуть бути приготовлені з концентратів емульсій, паст або змочувальних порошків (порошки для розпилення, масляні дисперсії) за допомогою додавання води. Для одержання емульсій, паст або о з5 масляних дисперсій речовини можна як такі або розчинені в маслі або розчиннику гомогенізувати у воді за со допомогою змочувальних агентів, адгезійних складів, диспергаторів або емульгаторів. Також можуть бути приготовлені концентрати, що придатні для розведення водою, які складаються з діючих речовин і змочувальних агентів, адгезійних складів, диспергаторів або емульгаторів або масла.
Концентрації діючих речовин у композиціях можуть варіюватися в широкому діапазоні. Загалом такі « концентрації становлять від 0,0001 і до 1095, краще від 0,01 і до 1905. шщ с Діючі речовини можуть також застосовуватися з великим успіхом згідно з способом низьких об'ємів застосування ШКга-І ом-Моїште (ШГМ), причому можливо застосування композицій з більш ніж У5мас.9о діючої з речовини або навіть діючої речовини без домішок.
До діючих речовин можна домішувати масла різних типів, змочувальні агенти, домішки, гербіциди, фунгіциди, інші пестициди, бактерициди у разі потреби безпосередньо перед застосуванням (суміш у баці). Ці засоби
Го! можуть домішуватися до засобів відповідно до винаходу у масовому співвідношенні від 1:10 до 10:11.
Сполуки І! та ІІ, відповідно, суміші або відповідні композиції застосовуються таким чином, що патогенні о гриби або рослини, насіння, грунт, поверхні, матеріали та приміщення, що підлягають захисту від них, 2) обробляють фунгіцидно активною кількістю суміші, відповідно, сполуками | та ІЇ при роздільному внесенні.
Застосування може здійснюватися перед або після ураження патогенними грибами.
Ме. Фунгіцидна активність сполук та сумішей може бути показана за допомогою наступних експериментів: ї» Діючі речовини приготовляють окремо або спільно як основний розчин з 0,25мас.95 діючої речовини в ацетоні або диметилсульфоксиді. До цього розчину додають 1мас.9о емульгатора Опірего(? ЕГ! (змочувальний агент з емульгувальною та диспергуючою дією на базі етоксилованих алкілфенолів) і розбавляють водою до бажаної в Концентрації.
Приклад застосування - Ефективність проти бурої плямистості рису, що викликана СоспііобоЇїшз тіуабеапив
Ф) при захисній обробці ка Листя вирощених у горщиках паростків рису сорту "Таї-Мопуд 67" обприскують водною суспензією діючої речовини в нижченаведеній концентрації до утворення крапель. Наступного дня рослини інокулюють водною бо суспензією спор Соспіороїиз тіуареапив. Після цього дослідні рослини поміщають на б днів у камеру при температурі 22 - 2492С та відносній вологості повітря 95 - 9995. Потім візуально визначають ступінь розвитку ураження на листках.
Оцінку здійснюють визначенням ураженої поверхні листків у відсотках. Ці відсоткові значення перераховують в ефективність. 65 Ефективність (МУ) розраховують за формулою Абота:
М (1 - А/В).100, де
А відповідає ураженню грибами оброблених рослин у 95 та
В відповідає ураженню грибами необроблених (контрольних) рослин у 90.
При ефективності, яка дорівнює 0, ураження оброблених рослин відповідає ураженню необроблених контрольних рослин; при ефективності, яка дорівнює 100, оброблені рослини не мають ураження.
Очікувану ефективність сумішей діючих речовин визначають за формулою Колбі |див. публікацію К.5. СоїБу,
УУееадвз 15, 20-22 (1967)) і порівнюють з встановленою ефективністю.
Формула Колбі:
Е-хжу-хУЛОО, де
Е - очікувана ефективність, виражена у 956 відносно необробленого контролю, при застосуванні суміші з діючих речовин А та Б з концентраціями а та б;
Х - ефективність, виражена у 95 відносно необробленого контролю, при застосуванні діючої речовини А з концентрацією а; у - ефективність, виражена у 95 відносно необробленого контролю, при застосуванні діючої речовини Б з 7/5 концентрацією б.
Як порівняльні сполуки застосовували відомі з описаних у ЕР-А 988 790 сумішей флуазинаму сполуки А та В: сн,
Е Ж Е
М нс мн
М - М- Шш-к с єї М А г Х В (о)
Ж осі р ду
МОМ ООСОЇІ М С и, «
Таблиця А - Окремі діючі речовини о
Концентрація діючої | Ефективність у 95 со речовини в розчині відносно о
Приклад | Діюча речовина со для обприскування необробленого (млн.ч.) контролю «
Контроль о) с 1 й (8595 ураження) ча (необроблений)
І 16 17 2 со 45 4 5 76 17 о З ІЇ (флуазинам) о 4 2
Фу 0 | 16 53 4 Порівняння А т» 4 29 . 16 41 5 Порівняння В о 4 5 іме) 60 б5
Таблиця В - Суміші відповідно до винаходу ; Суміш діючих речовин
Концентрація Встановлена ) Розрахована
Приклад с.
Співвідношення компонентів | ефективність | ефективність") то сумні іж 16 -- 4 млн.ч 88 22 15
А
ІН
2 7 16 ж 16 млн.ч 94 31 11
І- сч 4 жк 16 млн.ч 88 22 о 14 "3 розрахована за формулою Колбі ефективність - 1)
Таблиця С - Порівняльні експерименти со
Суміш діючих речовин о с
Концентрація Встановлена | Розрахована
Приклад що ! ! .
Співвідношення компонентів | ефективність | ефективність") « суміші 2 с з А 165 - 4 млн.ч 23 55 со 41 о А г) 10 16 ж 16 млн.ч 53 61
Ф
Т» 1:
А з " 4 18 млн 53 41 о 1:4 йо В 41 б5
В'я!! 13 16 - 16 млн.ч З3 91
І
В'Я 14 4-16 млн.ч 17 27? 1:4 "у розрахована за формулою Колбі ефективність
З результатів експериментів випливає, що суміші відповідно до винаходу завдяки сильному синергізму 75 проявляють значно більш високу ефективність, ніж відомі з ЕР-А 988 790 суміші флуазинаму, незважаючи на те, що порівняльні сполуки при порівнянних нормах витрати є відносно більш ефективними, ніж сполуки І.

Claims (11)

Формула винаходу
1. Фунгіцидна суміш, яка містить 1) похідну триазолопіримідину формули сн» () с Е о Е М с Б: « с щі Е - (Се) МА сі та о 2) флуазинам формули ЇЇ («в пом (І) з5 гас стек н Ста с то ї СІ сі МО, « у синергічно ефективній кількості. ші с
2. Фунгіцидна суміш за п. 1, яка містить сполуку формули І і сполуку формули ІЇ у масовому співвідношенні ч від 100:1 до 1:100. и? : .
3. Фунгіцидна суміш за п. 1, що придатна для боротьби з патогенами рису.
4. Фунгіцидний засіб, який містить рідкий або твердий наповнювач та суміш за пп. 1 або 2.
5. Спосіб боротьби з патогенами рису, який відрізняється тим, що гриби, їх простір виростання або со рослини, грунт або посівний матеріал, що підлягають захисту від них, обробляють ефективною кількістю сполуки о Ії сполуки ІІ за п. 1.
6. Спосіб за п. 5, який відрізняється тим, що сполуки І та ІІ за п. 1 вносять одночасно, а саме спільно або о роздільно, або послідовно одна за одною. Фу 50
7. Спосіб за пп. 5 або б, який відрізняється тим, що боротьбу ведуть з патогенним грибом СоспПііороїйз тіуареапив. ї»
8. Спосіб за будь-яким з пп. 5-7, який відрізняється тим, що суміш за пп. 1 або 2 застосовують у кількості від 5 г/га до 2000 г/га.
9. Спосіб за будь-яким з пп. 5-7, який відрізняється тим, що суміш за пп. 1 або 2 застосовують у кількості від 1 до 1000 г/ 100 кг посівного матеріалу. о
10. Посівний матеріал, який містить суміш за пп. 1 або 2 у кількості від 1 до 1000 г/ 100 кг.
11. Застосування сполук І та ІІ за п. 1 для одержання фунгіцидного засобу за п. 4. іме) Офіційний бюлетень "Промислова власність". Книга 1 "Винаходи, корисні моделі, топографії інтегральних 60 мікросхем", 2007, М 14, 10.09.2007. Державний департамент інтелектуальної власності Міністерства освіти і науки України. б5
UAA200605000A 2003-10-09 2004-07-10 Fungicidal mixture and agent, containing triazolopyrimidine derivative and fluazinam, method for control rice pathogens UA80364C2 (en)

Applications Claiming Priority (2)

Application Number Priority Date Filing Date Title
DE10347662 2003-10-09
PCT/EP2004/011184 WO2005034630A1 (de) 2003-10-09 2004-10-07 Fungizide mischungen zur bekämpfung von reispathogenen

Publications (1)

Publication Number Publication Date
UA80364C2 true UA80364C2 (en) 2007-09-10

Family

ID=34428383

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
UAA200605000A UA80364C2 (en) 2003-10-09 2004-07-10 Fungicidal mixture and agent, containing triazolopyrimidine derivative and fluazinam, method for control rice pathogens

Country Status (23)

Country Link
US (1) US20060264447A1 (uk)
EP (1) EP1672979A1 (uk)
JP (1) JP2007533629A (uk)
KR (1) KR20060123110A (uk)
CN (1) CN1859848A (uk)
AR (1) AR046099A1 (uk)
AU (1) AU2004280080A1 (uk)
BR (1) BRPI0415093A (uk)
CA (1) CA2540296A1 (uk)
CO (1) CO5670335A2 (uk)
CR (1) CR8361A (uk)
EA (1) EA200600659A1 (uk)
EC (1) ECSP066502A (uk)
IL (1) IL174440A0 (uk)
MX (1) MXPA06003232A (uk)
NO (1) NO20061384L (uk)
NZ (1) NZ546481A (uk)
PE (1) PE20050514A1 (uk)
TW (1) TW200522864A (uk)
UA (1) UA80364C2 (uk)
UY (1) UY28552A1 (uk)
WO (1) WO2005034630A1 (uk)
ZA (1) ZA200603576B (uk)

Families Citing this family (2)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
DK2442659T3 (en) * 2009-06-17 2016-07-18 Ishihara Sangyo Kaisha Use of a means to combat blødråd and method for fighting whereof
CN102119684B (zh) * 2010-01-08 2013-03-20 南京华洲药业有限公司 一种含氟啶胺与菌核净的杀菌组合物及其应用

Family Cites Families (6)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
JPS6052146B2 (ja) * 1979-12-25 1985-11-18 石原産業株式会社 N−ピリジルアニリン系化合物、それらの製造方法及びそれらを含有する有害生物防除剤
US5593996A (en) * 1991-12-30 1997-01-14 American Cyanamid Company Triazolopyrimidine derivatives
TWI252231B (en) * 1997-04-14 2006-04-01 American Cyanamid Co Fungicidal trifluorophenyl-triazolopyrimidines
US6100261A (en) * 1998-05-13 2000-08-08 American Cyanamid Company Fungicidal mixtures
US6268371B1 (en) * 1998-09-10 2001-07-31 American Cyanamid Co. Fungicidal mixtures
PT988790E (pt) * 1998-09-25 2003-10-31 Basf Ag Misturas fungicidas

Also Published As

Publication number Publication date
MXPA06003232A (es) 2006-06-08
CO5670335A2 (es) 2006-08-31
PE20050514A1 (es) 2005-08-03
IL174440A0 (en) 2006-08-01
ZA200603576B (en) 2007-09-26
KR20060123110A (ko) 2006-12-01
NZ546481A (en) 2008-07-31
US20060264447A1 (en) 2006-11-23
EA200600659A1 (ru) 2006-08-25
NO20061384L (no) 2006-07-03
CN1859848A (zh) 2006-11-08
UY28552A1 (es) 2005-05-31
TW200522864A (en) 2005-07-16
JP2007533629A (ja) 2007-11-22
ECSP066502A (es) 2006-11-24
CR8361A (es) 2006-10-09
WO2005034630A1 (de) 2005-04-21
AR046099A1 (es) 2005-11-23
CA2540296A1 (en) 2005-04-21
AU2004280080A1 (en) 2005-04-21
BRPI0415093A (pt) 2006-12-26
EP1672979A1 (de) 2006-06-28

Similar Documents

Publication Publication Date Title
UA80509C2 (en) Fungicidal mixture, means, method for control, sowing material and use of compounds
UA81176C2 (en) Fungicidal mixture containing triazolopyrimidine derivative and epoxiconazole, agent, method for controlling pathogenous fungi from class oomycetes and seed
UA80364C2 (en) Fungicidal mixture and agent, containing triazolopyrimidine derivative and fluazinam, method for control rice pathogens
JP2007507452A (ja) イネ病原体を防除するための殺菌混合物
UA80659C2 (en) Fungicidal mixture, agent, method for controlling phytopathogenic fungi, sowing material and use of compounds
UA80500C2 (en) Fungicidal mixture and agent for controlling rice pathogens, containing triazolopyrimidine derivative and metalaxyl-m, method for controlling rice pathogens and sowing material
JP2007505852A (ja) 殺菌混合物
UA80501C2 (en) Fungicidal mixture and agent for controlling rice pathogens containing triazolopyrimidine derivative and sulphur, method for controlling rice pathogens and sowing material
UA80368C2 (en) Fungicidal mixture, agent, method for control, seed and use of compounds
UA81074C2 (en) Fungicidal mixture, agent, method for controlling, seed and use of compounds
UA79403C2 (en) Fungicide mixture and agent, control method, inoculum and use of compounds
UA80068C2 (en) Fungicidal mixture, agent, method for controlling rice pathogens, seed and use of compounds
UA79407C2 (en) Fungicide mixture and agent, control method, inoculum and use of compounds
UA80792C2 (en) Fungicidal mixture which contains derivative of triazolopyrimidine and dodine, agent and method for controlling fungi patogenous to rice, seeds
UA79715C2 (en) Fungicidal mixture, agent and method for controlling, sowing material, using compounds
UA80367C2 (en) Fungicidal mixture, agent, method for control rice pathogens, seed and use of compounds
UA81089C2 (en) Fungicidal mixture, agent, method for controlling parasitic fungi, seed and use of compounds
UA79217C2 (en) Fungicidal mixture containing triazolopyrimidine derivative, agent based thereon and method for combating rice pathogens
UA81079C2 (en) Fungicidal mixture, agent, method to combat harmful fungi, seed and use of compounds
UA80222C2 (en) Fungicidal mixture, an agent and a method for controlling, seed, the use of compounds
EA008922B1 (ru) Фунгицидные смеси
UA80219C2 (en) Fungicidal mixture that contains a triazolopyrimidine derivative, and a method to control parasitic fungi from the class of oomycetes
UA79402C2 (en) Fungicide mixture and agent, control method, inoculum and use of compounds
UA80510C2 (en) Fungicidal mixture and agent containing triazolopyrimidine derivative and tridemorph, method for controlling pathogenous fungi
UA80787C2 (en) Fungicidal mixture containing triazolopyrimidine derivative and vinclozolin, agent and method for controlling fungi pathogenic to rice