UA77628C2 - Спосіб підвищення вологорозрядної напруги високовольтної ізоляції - Google Patents

Спосіб підвищення вологорозрядної напруги високовольтної ізоляції Download PDF

Info

Publication number
UA77628C2
UA77628C2 UA2004010234A UA2004010234A UA77628C2 UA 77628 C2 UA77628 C2 UA 77628C2 UA 2004010234 A UA2004010234 A UA 2004010234A UA 2004010234 A UA2004010234 A UA 2004010234A UA 77628 C2 UA77628 C2 UA 77628C2
Authority
UA
Ukraine
Prior art keywords
compound
voltage
voltage insulation
solvent
increasing
Prior art date
Application number
UA2004010234A
Other languages
English (en)
Russian (ru)
Inventor
Jeng Dar Kim
Volodymyr Mykolaiovych Taran
Original Assignee
State Entpr Scient Res I Of Hi
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Application filed by State Entpr Scient Res I Of Hi filed Critical State Entpr Scient Res I Of Hi
Priority to UA2004010234A priority Critical patent/UA77628C2/uk
Publication of UA77628C2 publication Critical patent/UA77628C2/uk

Links

Abstract

Винахід стосується високовольтної техніки і може бути використаний для підвищення поверхневої електричної міцності зовнішньої ізоляції, працюючої в умовах забруднення. Спосіб підвищення вологорозрядної напруги високовольтної ізоляції, при якому на поверхню ізоляції наносять гідрофобне покриття на основі кремнієорганічного компаунда холодного затвердіння з наповнювачем діоксидом титану. Вищезгаданий компаунд перед нанесенням розбавляють органічним розчинником, при цьому останній перед розбавленням компаунда змішують з низькомолекулярною кремнієорганічною рідиною і додатковим наповнювачем гідратом окису алюмінію.

Description

Опис винаходу
Винахід відноситься до високовольтної техніки і може бути використаний для підсилення поверхневої 2 електричної міцності зовнішньої ізоляції, працюючої в умовах забруднення.
Відомо, що одним із способів підвищення вологорозрядних напруг високовольтної ізоляції являється нанесення на її поверхню гідрофобних покриттів використовують різноманітні пасти, рідини, а також кремнійорганічні еластоміри, які утворяють на поверхні ізолятора тверду захистну плівку Ідив. інструкцію "Вибір і експлуатація зовнішньої ізоляції електроустановок 6-750 кВ на підприємствах Міненерго України", ГКД 70. 35.А1.101-96; Мерхальов С.Д., Соломонник Є.А. Вибір і експлуатація ізоляції в районах з забрудненною атмосферою - Л., Енергоатомвидав, 1983; Камі 5. Сбогиг КТМ Зійсопе Кирбрег Соайпдв ог Сегатіс Іпзшайгв:
Ргезепі КпоулЛедде апа Ешиге Кедиігетепів - 2001 Ууопа Іпзшайг Сопдгезв, Зпаподпаї, Спіпа, Мометбрег 18-21, 2001, с. 361-368).
Недоліком використання гідрофобних паст і рідин являється те, що в процесі експлуатації гідрофобний шар 12 насичується забруднюючою речовиною і втрачає гідрофобні властивості.
Кремнійорганічні еластомірні покриття позбавлені цього недоліка, так як осаджувані на них забруднення змиваються дощем.
Відомий склад плівкоутворюючого розчину, який включає тетраетоксісілан, соляну кислоту, ацетон, воду і хлорид заліза ІМ групи Ідив. авторське свідотство СРСР Мо833649 по М. Кл. С 03 С 17/30 від 12.02.79 публ. 30,05.811.
До недоліків такого складу відноситься багатокомпонентність, тривалий час обробки одного виробу (10-15 хв.) та послідуючою сушкою (6-8 годин), використання токсичних речовин.
Прототипом являється склад з кремнійорганічних композицій для поверхневого покриття ізоляторів високої напруги та захисту від зволоження див. патент ФРН Мо3831479 по М. Кл. С 09 О 183/08; С 081 83/08; Н 016 с 29 300 // с 09 0 183/07 від 16.09.88, публ. 29.03.90). Го)
Недоліком відомого покриття являється його відносно високе вологопоглинання і як наслідок зниження діелектричних і гідрофобних властивостей в умовах постійної високої вологості. Це зв'язано з тим що розміри ланок полімерного ланцюга значно більші ніж у молекул води і останні можуть дифундувати (проникати) через шар покриття. Перешкоджати цьому процесу може присутність вільних (несполімеризованих) со 30 низькомолекулярних кремнійорганічних з'єднань, заповнюючих простори утворені при затвердінні Га (структуруванні) кремнійорганічного компаунда. Наявність вільної кремнійорганічної рідини в шарі покриття сприяє більше швидкому відновленню гідрофобних властивостей. ее,
В основу винаходу поставлена задача - підвищити надійність гідрофобного покриття і збільшити строк ча служби. 325 Рішення вказаної задачі забезпечується теперішнім винаходом і складається з того, що у відомому способі - підвищення вологорозрядної напруги високовольтної ізоляції, який заключається в нанесенні на поверхню ізоляції гідрофобного покриття на основі кремнійорганічного компаунда холодного затвердіння з наповнювачем діоксидом титана, при якому вишезгаданий компаунд перед нанесенням розбавляють органічним розчинником, « перед розбавленням кремнійорганічного компаунда органічним розчинником останній змішують з З 50 низькомолекулярною кремнійорганічною рідиною і додатковим наповнювачем гідратом окису алюмінію. с В якості органічного розчинника використовують розчинник "Сольвент нафтовий".
Із» Вагове співвідношення між компаундом і низькомолекулярною кремнійорганічною рідиною складає 1:0,015-0,02).
Вагове співвідношення між компаундом і гідратом окису алюмінію складає 1:(0,07-0,1). 45 Збільшення частки низькомолекулярної кремнійорганічної рідини (до 595 і більше від маси компаунда), як і показали проведені експерименти, уповільнює процеси полімеризації. -і В результаті цього поверхня покриття може тривалий час залишатися липучою і частинки забруднень випалі за цей час насичують поверхневий шар погіршуючи його діелектричні характеристики. б Кремнійорганічний компаунд забезпечує утворення механічно міцного покриття, а низькомолекулярна ка 20 кремнійорганічна рідина заповнює вільні простори, які утворюються при затвердінні, перешкоджаючи проникненню молекул води та іонів солей внаслідок їх дифузії з навколишнього середовища. Це зменшує со вологопроникність і вологопоглинання покриття, збільшує його стійкість до поверхневих струмів витоку та часткових розрядів.
Ефективність даного винаходу підтверджується результатами порівняльних випробувань на зразках і на реальних ізоляторах. Зразки випробувались в камері туману в умовах безперервного протікання поверхневих
ГФ) струмів витоку характерних для експлуатації (4-5 мА), ізолятори - в камері солевого туману при впливові робочої напруги та поверхневих часткових розрядів. о Як випливає з результатів випробувань зразків (таблиця) і ізоляторів (графік) покриття "компаунд Ж низькомолекулярна кремнійорганічна рідина" має помітно кращі експлуатаційні характеристики ніж відоме 60 покриття.
Оптимальне вагове співвідношення між компаундом і низькомолекулярною кремнійорганічною рідиною складає 1:(0,015-0,02).
Пропонований склад може наноситися на поверхню ізоляції розпиленням (механічний спосіб), занурюванням опрацьованого виробу в склад або щіткою. бо Для надання необхідної в'язкості складу при нанесенні механізованим засобом за допомогою пристрою типу краскопульта пропонується використати розчинник "Сольвент нафтовий". Після нанесення на поверхню розчинник випаровується, не чинячи впливу на електричні характеристики покриття.
З метою підвищення трекінгоерозійної стійкості покриття в якості антипиріна пропонується вводити в його склад і гідрат окису алюмінію. Він володіє більшою розчинністю в "Сольвенті нафтовому" ніж діоксид титану, що значно полегшує приготування гідрофобізуючої композиції в "польових умовах" (безпосередньо на території об'єкту гідрофобізації). Наявність хімічно зв'язаної води дає можливість частині молекул гідрату окису алюмінію приймати участь в реакціях полімеризації однокомпонентних кремнійорганічних компаундів холодного затвердіння. В результаті збільшується швидкість полімеризації і деяка частина атомів алюмінію включається в 7/0 структуру полімерних ланцюгів, що збільшує їх стійкість до термічної деструкції. Збільшення кількості гідрату окису алюмінію підвищує лугостійкість покриття. Але при цьому знижується питомий об'ємний опір і збільшується тангенс кута діелектричних втрат виміряні на зразку після 24 годин зволоження в дистильованій воді.
Оптимальне вагове співвідношення між компаундом і гідратом окису алюмінію, яке забезпечує максимальне збільшення лугостійкості при збереженні діелектричних характеристик покриття відповідним нормам прийнятих /5 для кремнійорганічних гум (ТУ У 3.72-00216473-028-2001), складає 1:(0,07-0,1) від маси компаунда.
Час випробувань, годин Питомий поверхневий опір у зволоженому стані, МОм
Кремнійорганічний компаунд Кремнійорганічний компаунд з додаванням низькомолекулярної (прототип) кремнійорганічної рідини
О (відразу після отвердіння не менше 10000 не менше 10000 покриття) с щі 6)

Claims (4)

Формула винаходу
1. Спосіб підвищення вологорозрядної напруги високовольтної ізоляції, який полягає в нанесенні на (ге) поверхню ізоляції гідрофобного покриття на основі кремнієорганічного компаунда холодного затвердіння з сч наповнювачем діоксидом титану, при якому вишезгаданий компаунд перед нанесенням розбавляють органічним розчинником, який відрізняється тим, що перед розбавленням кремнієорганічного компаунда органічним (се) розчинником останній змішують з низькомолекулярною кремнієорганічною рідиною і додатковим наповнювачем, м а саме: гідратом окису алюмінію.
2. Спосіб підвищення вологорозрядної напруги високовольтної ізоляції за п. 1, який відрізняється тим, що як че органічний розчинник використовують розчинник "Сольвент нафтовий".
З. Спосіб підвищення вологорозрядної напруги високовольтної ізоляції за будь-яким із пп. 1 або 2, який відрізняється тим, що вагове співвідношення між компаундом і низькомолекулярною кремнієорганічною « рідиною складає 1:(0,015-0,02).
4. Спосіб підвищення вологорозрядної напруги високовольтної ізоляції за будь-яким із пп. 1-3, - с який відрізняється тим, що вагове співвідношення між компаундом і гідратом окису алюмінію складає а 1:(0,07-0,1). и? -і -і (о) іме) ІЧ е) іме) 60 б5
UA2004010234A 2004-01-13 2004-01-13 Спосіб підвищення вологорозрядної напруги високовольтної ізоляції UA77628C2 (uk)

Priority Applications (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
UA2004010234A UA77628C2 (uk) 2004-01-13 2004-01-13 Спосіб підвищення вологорозрядної напруги високовольтної ізоляції

Applications Claiming Priority (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
UA2004010234A UA77628C2 (uk) 2004-01-13 2004-01-13 Спосіб підвищення вологорозрядної напруги високовольтної ізоляції

Publications (1)

Publication Number Publication Date
UA77628C2 true UA77628C2 (uk) 2006-12-15

Family

ID=37606020

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
UA2004010234A UA77628C2 (uk) 2004-01-13 2004-01-13 Спосіб підвищення вологорозрядної напруги високовольтної ізоляції

Country Status (1)

Country Link
UA (1) UA77628C2 (uk)

Cited By (10)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
RU2496170C1 (ru) * 2012-02-21 2013-10-20 Общество с ограниченной ответственностью "Инвест-Энерго" Способ повышения влагоразрядного напряжения высоковольтной изоляции
RU2496168C1 (ru) * 2012-02-21 2013-10-20 Общество с ограниченной ответственностью "Инвест-Энерго" Электроизоляционная конструкция с равнотолщинным гидрофобным покрытием
RU2496169C1 (ru) * 2012-02-21 2013-10-20 Общество с ограниченной ответственностью "Инвест-Энерго" Способ механизированного нанесения гидрофобного покрытия на электроизоляционную конструкцию
RU2496167C1 (ru) * 2012-02-21 2013-10-20 Общество с ограниченной ответственностью "Инвест-Энерго" Кремнийорганическая электроизоляционная гидрофобная композиция для высоковольтных изоляторов
RU2499313C2 (ru) * 2012-02-21 2013-11-20 Общество с ограниченной ответственностью "Инвест-Энерго" Гидрофобный кремнийорганический компаунд для электроизоляционных конструкций
RU2499316C2 (ru) * 2012-02-21 2013-11-20 Общество с ограниченной ответственностью "Инвест-Энерго" Способ повышения влагоразрядных свойств и электрической прочности электроизоляционной конструкции
RU2499317C2 (ru) * 2012-02-21 2013-11-20 Общество с ограниченной ответственностью "Инвест-Энерго" Способ нанесения равнотолщинного гидрофобного покрытия на электроизоляционную конструкцию
RU2499315C2 (ru) * 2012-02-21 2013-11-20 Общество с ограниченной ответственностью "Инвест-Энерго" Электроизоляционная конструкция с разнотолщинным гидрофобным покрытием
RU2713202C1 (ru) * 2018-10-15 2020-02-05 Футун Груп (Цзяшань) Комьюникейшн Текнолоджи Ко., Лтд. Способ и система для непрерывного производства оптоволоконного кабеля
RU2714682C1 (ru) * 2019-08-27 2020-02-19 Акционерное общество «Южноуральский арматурно-изоляторный завод» Электроизоляционная конструкция с гидрофобным покрытием

Cited By (10)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
RU2496170C1 (ru) * 2012-02-21 2013-10-20 Общество с ограниченной ответственностью "Инвест-Энерго" Способ повышения влагоразрядного напряжения высоковольтной изоляции
RU2496168C1 (ru) * 2012-02-21 2013-10-20 Общество с ограниченной ответственностью "Инвест-Энерго" Электроизоляционная конструкция с равнотолщинным гидрофобным покрытием
RU2496169C1 (ru) * 2012-02-21 2013-10-20 Общество с ограниченной ответственностью "Инвест-Энерго" Способ механизированного нанесения гидрофобного покрытия на электроизоляционную конструкцию
RU2496167C1 (ru) * 2012-02-21 2013-10-20 Общество с ограниченной ответственностью "Инвест-Энерго" Кремнийорганическая электроизоляционная гидрофобная композиция для высоковольтных изоляторов
RU2499313C2 (ru) * 2012-02-21 2013-11-20 Общество с ограниченной ответственностью "Инвест-Энерго" Гидрофобный кремнийорганический компаунд для электроизоляционных конструкций
RU2499316C2 (ru) * 2012-02-21 2013-11-20 Общество с ограниченной ответственностью "Инвест-Энерго" Способ повышения влагоразрядных свойств и электрической прочности электроизоляционной конструкции
RU2499317C2 (ru) * 2012-02-21 2013-11-20 Общество с ограниченной ответственностью "Инвест-Энерго" Способ нанесения равнотолщинного гидрофобного покрытия на электроизоляционную конструкцию
RU2499315C2 (ru) * 2012-02-21 2013-11-20 Общество с ограниченной ответственностью "Инвест-Энерго" Электроизоляционная конструкция с разнотолщинным гидрофобным покрытием
RU2713202C1 (ru) * 2018-10-15 2020-02-05 Футун Груп (Цзяшань) Комьюникейшн Текнолоджи Ко., Лтд. Способ и система для непрерывного производства оптоволоконного кабеля
RU2714682C1 (ru) * 2019-08-27 2020-02-19 Акционерное общество «Южноуральский арматурно-изоляторный завод» Электроизоляционная конструкция с гидрофобным покрытием

Similar Documents

Publication Publication Date Title
Wang et al. Contamination performances of silicone rubber insulator subjected to acid rain
Amin et al. Hydrophobicity of silicone rubber used for outdoor insulation (an overview)
Vlastos et al. Surface structural changes of naturally aged silicone and EPDM composite insulators
Xue et al. A systematic investigation of the waterproofing performance and chloride resistance of a self-developed waterborne silane-based hydrophobic agent for mortar and concrete
UA77628C2 (uk) Спосіб підвищення вологорозрядної напруги високовольтної ізоляції
Venkatesulu et al. Long-term accelerated weathering of outdoor silicone rubber insulators
Chrzan et al. Hygroscopic properties of pollutants on HV insulators
Gao et al. Effects of liquids immersion and drying on the surface properties of HTV silicone rubber: Part I-contact angle and surface chemical properties
Deng et al. Low-molecular weight silicone fluid in RTV silicone rubber coatings
US20130324630A1 (en) Non-Film Forming Compositions and Methods of Protecting Cured Concrete and Cementitious Materials
Allahdini et al. Performance of a nanotextured superhydrophobic coating developed for high-voltage outdoor porcelain insulators
Ullah et al. Anti-aging characteristics of RTV-SiR aided HV insulator coatings: Impact of DC polarity and fillers
Jahromi et al. Aging characteristics of RTV silicone rubber insulator coatings
RU2496167C1 (ru) Кремнийорганическая электроизоляционная гидрофобная композиция для высоковольтных изоляторов
Joo et al. Corrosion resistance of alkoxysilane modified bisphenol A-epoxide coatings
Huh et al. Degradation in silicone rubber used for outdoor insulator by UV radiation
Mavrikakis et al. Laboratory investigation of the hydrophobicity transfer mechanism on composite insulators aged in coastal service
Meyer et al. Use of nano-silica in silicone rubber for ceramic insulators coatings in coastal areas
Rempe et al. Characterization of polymer-filler interactions for a model nanocomposite based on silicone rubber
Sarathi et al. RTV Silicone Rubber Coatings for Outdoor Insulators: A Concise Review of Some Factors Affecting their Behavior and Some Comments.
RU2186804C2 (ru) Полимерная композиция и способ ее приготовления
RU2499313C2 (ru) Гидрофобный кремнийорганический компаунд для электроизоляционных конструкций
RU2631820C1 (ru) Кремнийорганическая композиция для защиты изделий электронной техники
Huang et al. Aging behaviors of silicone rubber composite materials under outdoor environment
Xu et al. Surface degradation of polymer insulators under accelerated climatic aging in weather-ometer