UA76240U - Спосіб виготовлення витих виробів одинарного звивання - Google Patents

Спосіб виготовлення витих виробів одинарного звивання Download PDF

Info

Publication number
UA76240U
UA76240U UAU201207673U UAU201207673U UA76240U UA 76240 U UA76240 U UA 76240U UA U201207673 U UAU201207673 U UA U201207673U UA U201207673 U UAU201207673 U UA U201207673U UA 76240 U UA76240 U UA 76240U
Authority
UA
Ukraine
Prior art keywords
wires
tension
layers
layer
winding
Prior art date
Application number
UAU201207673U
Other languages
English (en)
Inventor
Иван Михайлович Чаюн
Original Assignee
Одесский Национальный Политехнический Университет
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Application filed by Одесский Национальный Политехнический Университет filed Critical Одесский Национальный Политехнический Университет
Priority to UAU201207673U priority Critical patent/UA76240U/uk
Publication of UA76240U publication Critical patent/UA76240U/uk

Links

Landscapes

  • Processes Specially Adapted For Manufacturing Cables (AREA)
  • Wire Processing (AREA)

Abstract

Спосіб виготовлення витих виробів одинарного звивання з шарів круглих дротів однакового модуля пружності включає виконаннях двох звивальних операцій. При цьому залишкові подовжні зусилля в готовому виробі дорівнюють нулю за рахунок натяжіння елементів.

Description

Корисна модель належить до технології виготовлення виробів, в склад яких входять шари дротів, повитих за спіраллю, наприклад стальних канатів, кабелів, багатошарових проводів ліній електропередач.
Відомий спосіб (1| належить до технології виготовлення витих виробів, що не розкручуються, в яких елементи (дроти) натягують навантаженням 10-20 905 від їх розривного зусилля; звиваютьо обжийвюті; після звивання і обжиму здійснюють згинання виробу в двох взаємно перігиндикулярних площинах з радіусом вигину віп о
Ар. 8-57 іпрейдноьь -Ввіп? с) пет оветр), де А - радіус вигину, мм,
Ї - прогин витого виробу, мм;
Ї. - відстань між центрами осей нерухомих роликів, мм;
Я - відносне подовження дроту; ср. - середній радіус шару каната, мм; о. кут звивання дротів в канат; 5. діаметр дроту, мм.
Недоліки аналога |1) - звивання виробу з довільним між шарами співвідношенням натяжіння дротів без врахування конструктивних параметрів виробу і технології виготовлення почасти необхідної кількості звивальних операцій, потрібних для повного виготовлення виробу ||, приводить до виникнення після виготовлення залишкових подовжніх зусиль в дротах. Це означає: в готовому виробі ще до експлуатаційного навантаження будуть подовжні зусилля, пов'язані зі звивальним натяжінням дротів, що веде до небажаного перевантаження дротів в окремих шарах та наявності крутного моменту, який породжує втрату щільності і прямолінійності виробу.
Найбільш близьким по технічній суті та результату, що досягається, є спосіб (|(З виготовлення витих виробів (канатів) одинарного звивання, які складаються з круглих дротів однакового модуля пружності, при цьому залишкові подовжні зусилля в дротах витого виробу після виготовлення дорівнюють нулю за рахунок звивального натяжіння дротів і-го шару
Р -Ккбисо5'о і-12,...,5 ши І, 0) де К- коефіцієнт звивального натяжіння, Н/мм-;
І! - діаметр дроту і-го шару, мм; о ої - кут звивки дроту і-го шару;
З - кількість шарів виробу при сприйнятті центрального (серцевинного) дроту одним із шарів.
Недолік найближчого аналога |ІЗ| - нульові значення залишкових подовжніх зусиль при зазначених формулою (1) звивальних натяжіннях дротів в шарах витого виробу забезпечуються тільки в разі звивання усіх шарів виробу за одну операцію. Для витих виробів, виготовлення яких можливе тільки за дві послідовні операції пошарового звивання (наприклад, канати з точковим і лінійним дотиком дротин ТЛК і ЛТК (21), будуть залишкові подовжні зусилля. Це веде до того, що в готовому виробі ще до експлуатаційного навантаження будуть подовжні зусилля, пов'язані зі звивальним натяжінням дротів, а отже і небажані перевантаження дротів в окремих шарах та наявність крутного моменту, який породжує втрату щільності і прямолінійності виробу.
Задачею корисної моделі є створення способу виготовлення витих виробів одинарного звивання з шарів дротів однакового за модулем пружності матеріалу при двох необхідних звивальних операціях, в якому шляхом призначення натяжіння дротів в шарах в залежності від конструктивних параметрів шарів і послідовності операцій забезпечуються нульові значення залишкових подовжніх зусиль в дротах готового виробу чим зменшується його крутний момент і підвищується статична несуча здатність та довговічність.
Технічний ефект, що досягається корисною моделлю, полягає в забезпеченні нульових залишкових подовжніх зусиль в виробі після його виготовлення за рахунок призначення певних між шарами співвідношень натяжінь дротів підчас першої операції і певних співвідношень натяжінь підчас другої операції стосовно як частини виробу, звитої за першу операцію, так і шарів дротів, які звиваються за другу операцію. Дроти одного шару мають одинакові натяжіння, але в різних шарах різні в відповідності з конструктивними параметрами шарів та звиванням за першу чи другу операції. За рахунок нульових залишкових подовжніх зусиль після виготовлення виробу зменшується крутний момент, від якого виникає розкручування виробу і порушення щільності, зменшується відхилення від прямолінійності, підвищується статична несуча здатність та довговічність в порівнянні з таким же виробом, який був би виготовлений з будь-яким іншим натяжінням дротів.
Поставлена задача вирішується тим, що в способі виготовлення витих виробів одинарного звивання з шарів круглих дротів з однаковим модулем пружності матеріалу, згідно з корисною моделлю, для конструкцій, що потребують виготовлення за дві звивальні операції залишкові подовжні зусилля в готовому виробі дорівнюють нулю за рахунок натяжіння елементів (дротів) при кожній операції з певними але різними співвідношеннями: підчас дерщої звивальної операції натяжіння і-го шару дротів
В -Кбсо5'ої і-12,..51 ,; ; (2) підчас другої звивальної операції натяжіння частини виробу, попередньо звитої за першу операцію, 5
Річ ж КУ тебе сов? б, : -12,...,5 і-' , І зб 1, (3) де К- коефіцієнт звивального натяжіння, Н/мме; ! - діаметр дроту в і-ого шару, мм; о б. кут звивання дротів і-го шару; 51 - кількість шарів дротів в частині виробу, що звивається за першу операцію при сприйнятті серцевинного дроту одним із шарів;
ПІ. кількість дротів в і-му шарі; натяжіння дротів в шарах, що звиваються за другу операцію
Р.-Кбисо5' о; і -129. в і і | 1-5 Бе-ьза (4) де К- коефіцієнт звивального натяжіння, Н/мм-;
І. діаметр дроту в |-ого шару, мм; о о; РИЩ 1 - кут звивання дротів |-го шару;
Зо 52 - кількість шарів дротів, що звивається за другу операцію.
Реалізація запропонованої корисної моделі теоретично не залежить від абсолютних величин натяжінь дротів в шарах (коефіцієнта К звивального натяжіння), а тільки від співвідношення між ними при першій і другій операціях.
В практиці виготовлення виробу слід приймати значення коефіцієнта К-100-150, що відповідає звивальному натяжінню 10...20 90 від розривного зусилля дроту.
Для ілюстрації чисельних значень звивального натяжіння і залежних від них залишкових подовжніх зусиль М, в дротах наведено результати розрахунку для стального каната одинарної звивання діаметром 5мм конструкції 1--6-12, тобто з протилежним напрямком звивання шарів (див. таблицю). Параметри звивання дротів в шарах: діаметри дротів 5-1мм; кути звивання о - 14, Згідно з технологією виготовлення за першу операцію звивають частину виробу в вигляді сталки 1-6; за другу операцію сталку 1-6 повивають шаром з 12 дротів при протилежному напрямку звивання |2). Розрахунки виконано для двох станів: 1) з однаковим натяжінням при Р-1ЗОН; 2) з натяжінням, що відповідають запежностям (2)....(4) тобто за пропонованим способом.
Канат в стані 1 має залишкові зусилля !, що суттєво відрізняються від нуля. Це може привести до втрати стійкості дротів в з від'ємними стискальними залишковими зусиллями і, як наслідок, до дефекту. Додатні залишкові зусилля розтягання приводять до перевантаження при експлуатації і, як наслідок, до зменшення несучої здатності та довговічності виробу.
Канат в стані 2, тобто з натяжінням, що відповідає залежності (2)...(4), має нульові значення залишкових зусильв дротах ! 7.
Таким чином, спосіб виготовлення витих виробів одинарного звивання при двох необхідних звивальних операціях для забезпечення нульових подовжніх залишкових зусиль потребує запропоновані даною корисною моделлю співвідношення натяжінь між шарами дротів, що звиваються за 1-у операцію їі запропоновані співвідношення натяжіння для другої операції між частиною виробу, звитою за 1-у операцію, і натяжіннями дротів, якими повивається ця частина при 2-ї операції.
Таблиця
Залежність залишкових зусиль і напружень в дротах каната(сталки) від їх звивального натяжіння
Натяжіння Напружен- | Натяжіння Напружен- дротіві |Залишкові|! ня в дротах| дротіві | Залишкові |ня в дротах
Ме |-го шару Істалки (1-46) зусилля в від сталки | зусилля в від дротів, при дротах залишкових) (1-6) при дротах залишко- звуванні і, н зусиль звуванні і, н вих зусиль
ІН ої, МПа І, Н 7і,МПа | границя
Після 1-ої звивальної операції, тобто звивання сталки (1-6) текучості 130 дроту 130 (дротів) 122 900 2 1,174 1,49 . (дротів)
Після 2-ої звивальної операції, тобто повивання сталки (1-46) шаром з 12 дротів 130(сталки)/--79857 | -100,45 842 | 0 ЇЇ 0 -73,067 | -9308 | (сталлю | 0 / 0 . 122
В виробі, виготовленому за способом, яКИй пропонується, за рахунок відсутності подовжніх залишкових зусиль після виготовлення і 07, покращується рівноміцність в сприйнятті навантаження шарами при експлуатації, а також зменшується схильність до розкручування, що позитивно впливає на статичну несучу здатність і довговічність виробу.
Джерела інформації: 1. Описание изобретения к патенту России, Мо 2306189 МПК ВО7В 7/02. Способ изготовления нераскручивающихся витьіїх изделий / Камалутдинов М. К., Шеметов Г.В.,
Камалутдинов И.М.-20.09.2007. 2. Букштейн М. А. Производство стальних канатов / М. А Букштейн - М.: Металлургиздат, 1963.-331 с. 3. Патент на корисну модель Мо 51750 Україна, МПК 007В 5/00. Спосіб виготовлення витих виробів одинарної звивки / Чаюн І. М., Чаюн М. І., Пишняк 0. 0.-26.07.2010. Бюл. Мо 14.

Claims (1)

  1. ФОРМУЛА КОРИСНОЇ МОДЕЛІ Спосіб виготовлення витих виробів одинарного звивання з шарів круглих дротів однакового модуля пружності, який відрізняється тим, що для виробів, потребуючих дві звивальні операції, залишкові подовжні зусилля в готовому виробі дорівнюють нулю за рахунок натяжіння елементів (дротів) при кожній операції з певними але різними співвідношеннями: під час першої звивальної операції натяжіння і-ого шару дротів В -Кбрсо5'о 1-12,...,54 під час другої звивальної операції натяжіння частини виробу, попередньо звитої за першу операцію, Рц В КУ тьба сов оц. і-ї , і-ао5 де К- коефіцієнт звивального натяжіння, Н/мме; і - діаметр дроту в і-ого шару, мм; ще кут звивки дротів і-го шару;
    51. кількість шарів дротів в частині виробу, що звивається за першу операцію, при сприйнятті серцевинного дроту одним із шарів;
    ТІ. кількість дротів в і-му шарі; натяжіння дротів в шарах, що звиваються за другу операцію Р/-Кбрсо5 о |-12,...,5 ; з- з 2 ; де К- коефіцієнт звивального натяжіння, Н/мм-; І - діаметр дроту в |-ого шару, мм; о що 1 - кут звивання дротів і-го шару;
    52. кількість шарів дротів, що звивається за другу операцію.
UAU201207673U 2012-06-22 2012-06-22 Спосіб виготовлення витих виробів одинарного звивання UA76240U (uk)

Priority Applications (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
UAU201207673U UA76240U (uk) 2012-06-22 2012-06-22 Спосіб виготовлення витих виробів одинарного звивання

Applications Claiming Priority (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
UAU201207673U UA76240U (uk) 2012-06-22 2012-06-22 Спосіб виготовлення витих виробів одинарного звивання

Publications (1)

Publication Number Publication Date
UA76240U true UA76240U (uk) 2012-12-25

Family

ID=50844612

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
UAU201207673U UA76240U (uk) 2012-06-22 2012-06-22 Спосіб виготовлення витих виробів одинарного звивання

Country Status (1)

Country Link
UA (1) UA76240U (uk)

Similar Documents

Publication Publication Date Title
US8943789B2 (en) Hybrid core rope
RU2665900C2 (ru) Стальной проволочный трос для конвейерной ленты
EP2573257B1 (en) Hybrid rope and process for producing same
JPWO2009011397A1 (ja) コードおよびその製造方法並びに、コードおよびゴムの複合体
JP2018506659A5 (uk)
EP3430194B1 (en) A m+n steel cord for reinforcing rubber product
WO2018198776A1 (ja) ゴム物品補強用スチールコード、その製造方法及びタイヤ
US4473995A (en) Concentric compressed double twist stranded cable
JP5330792B2 (ja) 平型ケーブル
CZ294724B6 (cs) Způsob výroby ocelového kordu a ocelový kord
RU2566896C1 (ru) Стальной корд для армирования резины и конвейерная лента
US7596937B2 (en) Rubber product-reinforcing metallic cord and method for manufacturing such a cord
JPH1121776A (ja) ゴム補強用の収束スチールコード及び収束スチールコード・ゴム複合体
CZ20032888A3 (cs) Ocelový kord pro zpevnění pryžových výrobků
UA76240U (uk) Спосіб виготовлення витих виробів одинарного звивання
JP7290640B2 (ja) ゴム補強用スチールコード
FI3701083T3 (fi) Teräskaapeli elastomeerin vahvistamista varten
RU2742419C1 (ru) Способ изготовления пластически обжатых проволочных витых изделий и устройство для его осуществления
JP6077315B2 (ja) スチールコード、その製造方法およびそれを用いた空気入りタイヤ
UA72291U (uk) Спосіб виготовлення витих виробів одинарної звивки
CN205934725U (zh) 一种悬索桥主缆索股的定型缠带结构
JPH04308287A (ja) ゴム製品補強用スチールコード
EP0040877A1 (en) Metal wire cord having strands with parallel filaments
KR950011760A (ko) 자전제지성 와이어로프
CN106120558A (zh) 一种悬索桥主缆索股的定型缠带结构