UA71199A - Гармата детонаційно-газова - Google Patents

Гармата детонаційно-газова Download PDF

Info

Publication number
UA71199A
UA71199A UA20031210863A UA20031210863A UA71199A UA 71199 A UA71199 A UA 71199A UA 20031210863 A UA20031210863 A UA 20031210863A UA 20031210863 A UA20031210863 A UA 20031210863A UA 71199 A UA71199 A UA 71199A
Authority
UA
Ukraine
Prior art keywords
housing
chamber
gas
explosion
gases
Prior art date
Application number
UA20031210863A
Other languages
English (en)
Russian (ru)
Inventor
Олександр Борисович Жуков
Original Assignee
Олександр Борисович Жуков
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Application filed by Олександр Борисович Жуков filed Critical Олександр Борисович Жуков
Priority to UA20031210863A priority Critical patent/UA71199A/uk
Publication of UA71199A publication Critical patent/UA71199A/uk

Links

Landscapes

  • Nozzles (AREA)

Abstract

Гармата детонаційно-газова містить ствол для детонації газових сумішей, змішувач газів, який містить корпус, канали для підводу робочих газів, патрубок для подачі порошку, запальний пристрій, корпус змішувача із пробками, які містяться на одній осі. Пробки виконані у вигляді зрізаних конусів і мають можливість осьового переміщення для регулювання щілини між тілом пробки і конгруентною поверхнею корпусу. Між пробками знаходиться камера змішування газів, а на зовнішній поверхні корпусу виконані однозахідна або багатозахідні гвинтові канавки, щільно прикриті гільзою. У корпусі посередині зроблено отвір, один або декілька, або корпус розрізаний посередині і зібраний у гільзі з зазором між частинами корпусу. Зазор, або отвори, з'єднують камеру змішування газів з багатозахідними канавками, які крізь отвори у гільзі з'єднані трубками з камерою попереднього вибуху, яка підключена до камери вибуху, з'єднаної з стволом для детонації газової суміші. Запальний пристрій встановлено у камері попереднього вибуху.

Description

Опис винаходу
Винахід відноситься до галузі нанесення покриттів, взагалі детонаційним методом. 2 Відомий пристрій для нанесення покриття порошковими матеріалами детонаційним засобом, який має робочу камеру у вигляді ствола, запобіжну трубку-змійовик, вогнеперепинаючий вузол. Вузол попереднього та повного продуття і змішувальна камера комлектуються електромагнітними клапанами і цикл напилення визначається програмою зробатування клапанів. (Ав. св. СРСР Мо438215, кл. МКИ ВО587/20 1978). 70 До недоліків даної системи можна віднести: недовге напрацювання на відмову клапанів, включення у цикл роботи пристрою продуття, складність системи управління газами.
Відомий пристрій для нанесення покриття порошковими матеріалами детонаційним засобом, який вміщує: ствол, дозатор порошкового матеріалу, запальний пристрій, змішувач газів інжекторного типу та сопло Лаваля для подачі газової суміші у ствол, встановлений під кутом 90-15" до осі ствола. 19 (Ав. свід. СРСР Мо508994, кл. МКИВОБВ 7/04 1973).
Недоліком цієї відомої конструкції є ненадійність та нестабільність роботи, так як при вибуху в стволі, виникне затягування детонаційної хвилі унутрь трубки, яка з'єднує сопло Лаваля з інжекторним змішувачем та як слідство - вихід із строю змішувача.
Відома гармата детонаційно-газова, яка має: ствол для детонації газових сумішей, змішувач газів, котрий у свою чергу має корпус, канали для підводу робочих газів, патрубок для подачі порошку, запальний пристрій, корпус змішувача з циліндричними пробками, розміщеними на одній осі (заява на патент Мо2003065511 від З листопада 2003р.).
Ця конструкція складна у настройці.
Необхідна детонаційно-газова пушка технологічно простої конструкції з надійністю та стабільністю у роботі | проста у регулюванні. «
Це отримується тим, що у відомій детонаційно-газовій гарматі, яка вміщує ствол для детонації газових сумішей, змішувач газів, вмикаючий корпус, канали для підводу робочих газів, патрубок для подачі порошку, запальний пристрій, корпус змішувача з пробками, які містяться на одній осі у циліндричному корпусі. Згідно винаходу пробки виконані у вигляді урізаних конусів і мають свердління для підводу робочих газів в о регульовану щілину, між тілом пробки та конгруентною поверхнею корпуса. Пробки мають можливість осьового Фу переміщення.
На наружі у циліндричних корпусів знаходяться багатозахідні гвинтові канавки, що з'єднують камеру -- змішування з кільцевими проточками, які знаходяться на кінці циліндричних корпусів. Корпуса зібрані у гільзі, «-- яка має свердління і з'єднує кільцеві проточки з трубками 10, 11, по яким суміш газів потрапляє зустрічними потоками у камеру попереднього вибуху. -
У детонаційно-газовій гарматі, яка потрібна для напилювання легкоплавких матеріалів, відсутня камера попереднього вибуху, а суміш газів потрапляє безпосередньо у ствол.
Винахід пояснюється кресленням, де: на фіг.1 зображено поперечний переріз гармати детонаційно-газової, з « камерою попереднього вибуху; на фіг.2 зображений переріз гармати детонаційно-газової з підпалюванням в З камері вибуху. с На фіг.3 зображені розгортки бокових часток пробок.
Із» Пушка детонаційно-газова містить у собі ствол 1 для детонації газових сумішей, змішувач газів, який має корпус 2, у котрий встановлені урізані конічні пробки З підводу робочих газів, через радіальне свердлення 5, щіль 6 для подачі робочих газів у камеру змішування 15. Трубки 10, 11 та гвинтові багато західні канавки 8, 49 які представляють із себе пристрій додаткового перемішування, та з'єднують камеру попереднього вибуху 12 з і камерою змішування 15. - Гармата оздоблена трубкою подачі порошку 14.
Пристрій додаткового перемішування представляє із себе багато західні гвинтові канавки 8, кінцеві канавки - 9, та трубки 10, 11, які забезпечують визначений шлях проходження газової суміші поперед подачею у камеру
Те) 20 попереднього вибуху 16, де також зустрічні потоки забезпечують додаткове перемішування.
Пристрій додаткового перемішування одночасно виконує роль шляху гальмування оборотного удару. с Камерою попереднього вибуху є пристрій, який має: корпус 12, у котрий вгвинчується автомобільна свіча 13, трубки 11, які підводять газову суміш, канала 17, який відводе газову суміш в камеру вибуху 20 і ствол 1.
У гарматі, яка не має камери попереднього вибуху, запальний пристрій знаходиться у камері вибуху 20 і має 29 корпус 12 і запальну свічку 13 (фіг.2). в. Гармата детонаційно-газова працює так:
Робочий газ крізь канали 18 та радіальне свердлення 5 надходить у зазор 6 змішувача. Зустрічні потоки газів добре перемішуються у камері змішування. Первинно перемішана суміш попадає у пристрій додаткового перемішування, після цього в камеру попереднього вибуху 16 і катеру вибуху 20, з'єднаного зі стволом 1. По 60 трубці подачі порошку 14 у ствол | подається порошок, який напилюється. Суміш підпалюється іскрою свічі 13.
У малому об'ємі суміш швидко вигорає і чиниться різкий стрибок тиску - вибух. (Якщо від'єднати ствол, то почуємо характерний удар та з канала 17 вилітає факел вибуху). Направлений факел полум'я вибуху вимушує детонувати суміш у камері вибуху і стволі 1. Вибух в стволі підхоплює порошок, що напилюється, розігріває його і з великою швидкістю несе у напрямку напилюємої деталі, вдарившись о неї порошок приліплюється, бо утворюючи покриття.
Одночасно вибухова хвиля по трубкам 11, 10 та пристрою додаткового перемішування спрямовується до камери перемішування 15 (по дорозі суміш у трубках вигоряє і зменшується швидкість оборотного удару) підриває суміш у камері 15. Продукти детонації спрямовуються у щіль 6, де охолоджуються та гасяться. У щілині
Виникає зменшення тиску, температури та одночасно виникає замикання подачі газів. Продукти детонації виконують роль відсічного клапану.
Після провадження пострілу у стволі 1 виникає розрядження. Під дією ізбиткового тиску у газових магістралях гази спрямовуються по раніш описуваному шляху та заповняють ствол - виникає повторний постріл і т.д. 70 У гарматі, яка не має камери попереднього вибуху, газова суміш підпалюється у камері вибуху 20, з'єднаного з стволом 1, свічкою 13 і вибухає. При другом і послідовних підпалах суміш у камері підпала 19 частково розбавляється продуктами горіння, чим і забезпечується горіння, а не вибух.
Горіння у камері вибуху переходить у швидкісне горіння, а потім у вибух.
Використання конічних урізаних пробок має такі ж властивості як і циліндричні.
Тиск на виході газів залежить від діаметрів урізаних конічних пробок, довжини та розміру щілі, між пробкою та корпусом. Пробка різко знижує тиск оборотного удару.
Друге - полум'я, входячи у контакт із стінками щілини, губить температуру за рахунок відводу тепла у стінках та гасне, т.є. пробки є полум'я-гасниками.
Третє - продукти детонації перекривають надходження робочих газів, т.є. використання щілини дозволяє продуктам детонації виконувати роль відсічного клапану.
При використанні конічних пробок площа зіткнення газів зі стінками щілини буде значно більшою, аніж при використанні циліндричних пробок фіг.3. Це значно посилить ефективність використання урізаних конічних пробок по зрівнянням з циліндричними.
Регулювання щілини 6 проводиться за допомогою прокладок 7 фіг.1, це значно легше аніж при використанні ов циліндричних пробок (щілина регулюється за рахунок механічної підгонки діаметру циліндричної пробки).
Камера попереднього вибуху постійно обмивається (вибуховою) сумішшю газів і достатньо іскри, щоб « підірвати суміш. Тим самим поліпшуються умови підпалу, в порівнянні з підпалом у камері вибуху.
Друге - вибухова хвиля викликає ланцюгову реакцію, т.є. вибух зароджується у камері головного вибуху раніше, чим з підпалом газа в камері вибуху, так як там горіння переходить у вибух. За рахунок цього б зо розширюється діапазон регулювання режимів напилення. Фаза горіння у стволі випадає, т.є. І відразу виникає вибух. Ме
При запаленні суміші газів в камері вибуху проходить перехід горіння у швидкісне горіння, а потім у «- вибух. Коли напилюються легкоплавкі матеріали пушка з запаленням у стволі більш принадна. ж пла воК «--
Щ жу
С ні щ 5 й т ! ; З 2 и . і ій д ' гу
Че «й Й 2 й «
Се Я в" в 2 ас КАК есе Й "» | Ма як Й " Фіг. 1 Фіг. 2 -І - - о 50 3е) » Розгортка бокової частки урізаної конусної пробки
Фіг. З 60 б5 ра р
Розгортка циліндричної пробки (бокової частки)
Фіг. 4

Claims (2)

Формула винаходу
1. Гармата детонаційно-газова, яка містить ствол для детонації газових сумішей, змішувач газів, який містить корпус, канали для підводу робочих газів, патрубок для подачі порошку, запальний пристрій, корпус змішувача із пробками, які містяться на одній осі, яка відрізняється тим, що пробки виконані у вигляді зрізаних конусів і мають можливість осьового переміщення для регулювання щілини між тілом пробки і конгруентною поверхнею корпуса, при цьому між пробками знаходиться камера змішування газів, а на зовнішній поверхні корпусу виконані однозахідні або багатозахідні гвинтові канавки, щільно прикриті гільзою, ще у корпусі посередині зроблено отвір, один або декілька, або корпус розрізаний посередині і зібраний у гільзі із зазором між частинами корпусу, при цьому зазор, або отвори, з'єднують камеру змішування газів з багатозахідними канавками, які крізь отвори у гільзі з'єднані трубками з камерою попереднього вибуху, яка підключена до камери вибуху, з'єднаної з стволом для детонації газової суміші, при цьому гази з каналів підводу робочих « газів надходять у щілину між пробками та корпусом, потім у камеру змішування, а далі по з'єднанню потрапляють в гвинтові канавки, де потім роз'єднуються навпіл, Її окремо кожна частина потоку суміші газів додатково змішується, крізь отвори у гільзі та трубках зустрічні потоки газів потрапляють у камеру попереднього вибуху, де потоки знов з'єднуються, додатково перемішуючись, потрапляють у камеру вибуху і (2) з'єднаний з нею ствол для детонації газів, при цьому запальний пристрій встановлено у камері попереднього о вибуху.
2. Гармата по п. 1, яка відрізняється тим, що суміш газів через отвори у гільзі і з'єднані з ними трубки (ж7 потрапляє зустрічними потоками у камеру вибуху, яка з'єднана з стволом, при цьому запальний пристрій, один «- або декілька, встановлено у камері вибуху. і - Офіційний бюлетень "Промислоава власність". Книга 1 "Винаходи, корисні моделі, топографії інтегральних мікросхем", 2004, М 11, 15.11.2004. Державний департамент інтелектуальної власності Міністерства освіти і науки України. «
-
. и? -і - - се) 3е) 60 б5
UA20031210863A 2003-12-01 2003-12-01 Гармата детонаційно-газова UA71199A (uk)

Priority Applications (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
UA20031210863A UA71199A (uk) 2003-12-01 2003-12-01 Гармата детонаційно-газова

Applications Claiming Priority (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
UA20031210863A UA71199A (uk) 2003-12-01 2003-12-01 Гармата детонаційно-газова

Publications (1)

Publication Number Publication Date
UA71199A true UA71199A (uk) 2004-11-15

Family

ID=74282535

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
UA20031210863A UA71199A (uk) 2003-12-01 2003-12-01 Гармата детонаційно-газова

Country Status (1)

Country Link
UA (1) UA71199A (uk)

Similar Documents

Publication Publication Date Title
US9512997B2 (en) Burner system and a method for increasing the efficiency of a heat exchanger
JP4155706B2 (ja) デトネーション・スプレー・ガンのガス供給システム
JP2006517284A (ja) 選択可能な運動エネルギーを持つ発射体
US4669658A (en) Gas detonation coating apparatus
RU2016140562A (ru) Ракетный двигатель с универсальным воспламенителем
US4269120A (en) Igniter element with a booster charge
JP2007315741A (ja) サーミックランス
US5016379A (en) Black powder percussion nipple
KR101947644B1 (ko) 연료기화탄 연료운의 2차 지연 기폭을 위한 기폭 장치
UA71199A (uk) Гармата детонаційно-газова
BR122023021432A2 (pt) Ferramenta e método para manipular um alvo com produtos de combustão de um propelente
SE508403C2 (sv) Basflödesaggregat
CA2317619C (en) Firing nipple for muzzle loading firearm
CA2369898C (en) Projectile
US581946A (en) Projectile
RU2604772C1 (ru) Твердотопливный импульсный двигатель
UA65194A (en) Detonation gas gun
RU2642570C1 (ru) Воспламенитель
CN110778419A (zh) 用于爆轰燃烧室的起爆装置
US1189403A (en) Percussion-fuse for projectiles.
RU2236910C2 (ru) Высокопроизводительный детонационный пистолет-распылитель с высокой частотой повторения импульсов
KR0156675B1 (ko) 탄저부 항력 감소장치용 점화기 조립체
US12031399B2 (en) Tool part
DE3740986A1 (de) Treibladungsanzuender mit variabler anfeuerungscharakteristik
RU2161770C1 (ru) Детонирующее устройство без первичного взрывчатого вещества